Caterpillar B15 - mer(ül)őben vakmerő

Hirdetés

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Attól függetlenül, hogy strapamobilról esik szó, nem kell félnünk a gyenge adatkommunikációs képességek miatt. Ugyan nem lélegzetelállító a felhozatal, de azért kapunk egy 802.11b/g/n szabványokat támogató WiFi modult, egy 2.1-es Bluetooth chipet, és nem vagyunk híján A-GPS egységnek sem, ami meglehetősen könnyen tudja lokalizálni helyzetünket. Mobilkommunikációban az alsókategóriába sorolható a B15, letöltéskor 7,2 Mbps, feltöltéskor 5,76 Mbps sebességet tudunk kicsikarni az eszközből. A hangminőséggel nincs különösebb gond, ugyan nem éri el a csúcstelefonok szintjét, problémánk biztos nem lesz vele. Hasznos funkció a két SIM kezelés, készenlétben mindkét kártya üzemel, híváskor viszont a nem használt SIM automatikusan leugrik a hálózatról. USB kábelen keresztül további adatokat mozgathatunk a telefonra, mely közben árammal is ellátjuk "buldózerünket".

Caterpillar B15 screen shot Caterpillar B15 screen shot

A telefont kétféle böngészővel látták el gyárilag, az egyik a Chrome, a másik pedig a gyári androidos program. Utóbbi esetben alternatív megoldások keretében akár a Flash tartalmak is lejátszhatók, a Chrome viszont a Jelly Bean óta már nem képes erre. A sebességgel teljesen meg voltam elégedve, a görgetés, a kétujjas nagyítás is szépen és folyamatosan történt. Ha ránagyítunk a szövegre, akkor dupla koppintás után a képernyőhöz igazodva jelenik meg a szöveg, az épp olvasott oldalak pedig offline használatra is elmenthetők.

Caterpillar B15
[+] Sony Xperia Z vs. Caterpillar B15

A cserélhető akkumulátor kapacitása 2000 mAh, ám a gyártó nem közölt adatokat, hogy mire számítsunk, így innentől fogva kizárólag személyes tapasztalatomra tudok támaszkodni. Ha úgy rendesen nyúzzuk a telefont, vagyis kihasználjuk a B15-ben rejlő képességeket, akkor bizony továbbra is az egy napos üzemidőt tudjuk csak elérni (ezt azért nyugodtan teljesíti a cucc), ha pedig alkalmanként böngészünk, videózunk vele, akkor a másfél-két nap a mérvadó. Igazából ez teljesen átlagos működési idő az okostelefonok között, ám én egy ilyen célra kiadott telefontól többet várnék.

Caterpillar B15
[+]

Értékelés: Caterpillar B15
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 10 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 9 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

A Caterpillar jó úton halad a siker felé, és egyáltalán nem arra összpontosítnak, hogy a hatalmas hatalmi harcban részt vegyenek, hanem inkább egy olyan szegmensre koncentrálnak, ami még mindig nincs kiaknázva teljesen, kevesebb a konkurens, így viszont jóval nagyobb eséllyel törhetnek az elsőségre. A víz- és porállóság elvárása már Európában is kezd kialakulni, a csúcstelefonok között is találunk már hasonló képességekkel felvértezett telefonokat, mint például a Sony zászlóshajója, de más okostelefonok közül említhető még például a Samsung IP67-es védelemmel ellátott keménysége is. A CAT viszont az IP67-es szabványon kívül egyben mindenképpen kiemelkedik, ez pedig az ütésállóság. A gyártó szerint a B15 kibírja akár a 2 méterről betonra történő leejtést is, ami szinte hihetetlen úgy, hogy mindezt egy okostelefontól kapjuk meg. Ugyan hardveres téren bőven láttunk már erősebb felhozatalt, a kiváló optimalizáltságnak köszönhetően rendkívül gyors a rendszer, a kamera úgy ahogy vállalható, a kijelző nem túl tökéletes, valamint én üzemidőben is icipicit többet vártam. A két SIM szintén hasznos tulajdonság, így annak a felhasználói körnek, akik ilyen strapabíró telefont keresnek, azoknak szinte nem is ajánlható más jelenleg, az egyik, ha nem a legjobb választás a CAT B15 modellje. Ára jelenleg 115 ezer forint környékén mozog, ami egyáltalán nem kevés, lehet itt fújolni, hogy ennyiért majdnem Galaxy S3-at kapunk, ám még egyszer ki kell emelni, hogy ez egy IP67-es védettséget élvező, gyors, ütésálló telefon, ami egy munkásabb életet élő emberkének elengedhetetlen szempont. A B15 összességében tehát egy rétegtelefon, aki ilyet keres, annak maximálisan ajánlott, nekem nagyon tetszett, és a telefon értékét még megdobja a gyönyörű ezüst-fekete külső is.

Caterpillar B15

Legendd

A tesztkészüléket a Speedshop biztosította, köszönjük! Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítésében a Telekom 4G mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Onda V972 - nincs kettő négy nélkül

    A V972 négymagos hardvere és Retina IPS kijelzője ígéretesnek tűnik, ám használatbavételkor már jelentősen csökkenni fog a jókedvünk.

  • Gigabyte GSmart Rio R1 - két kártyával Riogat

    A Gigabyte legújabb kétkártyás telefonja Android 4.0.4-gyel és negyedik generációs Snapdragon lapkával támadja a középkategóriát.

  • Caterpillar B10 - terepre, droid!

    Megszereztük a Caterpillar második készülékét is, a B10-et, ami valószínűleg a jelenleg kapható legstrapabíróbb androidos okostelefon.

Hirdetés