BlackView BV5000 - zsoldoskatona

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Adatkommunikációs szempontból korrektül helytáll tesztalanyunk, eleve már az is jó hír, hogy két SIM-et kezel (ebből egyik normál méretű, a másik pedig micro), bár csak dual standby-ban, azaz ha az egyik kártyáról hívást bonyolítunk le, a másik lekapcsolódik a hálózatról. A telefon a 800/900/1800/2100/2800 MHz-es 4G-t kezeli, letöltéskor maximum 150, felöltéskor pedig 50 Mbps sebességre számíthatunk, ha csak 3G érhető el, akkor 42 Mbps-sel száguldozhatunk és 5,76 Mbps-sel nyomhatjuk fel adatainkat a netre. A hangminőség szuper, a szigetelés ellenére sem volt érezhető tompábbnak a hangszóró. A BV5000-ben van egycsatornás, 802.11b/g/n-es WiFi, amivel az internetet is megoszthatjuk, van A2DP-s Bluetooth 4.0, illetve A-GPS is, ami a földi routerek és antennák adatain kívül a műholdak információt is képes feldolgozni, más kérdés, hogy a GLONASS nem támogatott sajnos. A pozicionálás ettől függetlenül nem lassú, a jelet is jól tartja a mobil. A microUSB csatlakozó 2.0-s, OTG-képes. Az infra és az NFC nem fért már a repertoárba.

A gyári böngésző és a GPS test program eredménye A gyári böngésző és a GPS test program eredménye
A gyári böngésző és a GPS test program eredménye [+]

Van gyári és van Chrome böngésző, a Flash kezelése egyikkel sem lehetséges. A Google megoldása talán egy fokkal gyorsabb, plusz lehet vele szinkronizálni a más platformok böngészési előzményeit, tárolt jelszavait és könyvjelzőit. A kétujjas nagyítás mindkettő programmal jól használható, a sörtördelésben azonban a Chrome veszít, mert csak egyféle betűméretre lehet zoomolni, a másikkal viszont dupla koppintás esetén a képernyő széleihez igazodnak a sorok. Extra funkciókkal egyik sem rendelkezik, vagyis nincs például éjszakai nézet, legalább az inkognitó mód egy gombnyomással aktiválható.

A képen az LG G4 és a BlackView BV5000 néz egymással farkasszemet
A képen az LG G4 és a BlackView BV5000 néz egymással farkasszemet [+]

Értékelés: BlackView BV5000
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

Az 5000 mAh akkumulátor a gyári adatok szerint csak 7 óra beszélgetésre lenne elegendő, ám ez nagyon minimum érték, hiszen a mindennapi használat teljesen mást mutat (szerencsére pozitív irányban). Két napot különösebb nehézség nélkül elmegy a mobil, a MinDig TV tesztünk szerint 75 százalékos fényerőn akár 8-9 óra filmezés is lehetséges. A teljes feltöltés körülbelül 3,5-4 órát vesz igénybe, érdemes tehát ezt éjszaka végeznünk. A BV5000 külső energiaforrásként is üzemel, vagyis megfelelő kábel segítségével más eszközök is tölthetők vele.

Még mindig nagyon kevés a strapatelefon, olyanból pedig pláne nincs sok, ami igazán jól használható. A BlackView BV5000 a jobbik társaságba csöppent, külsőre pedig az egyik, ha nem az egyik legszebb por-, ütés- és vízálló mobil most a piacon. Nagyon látszik, hogy a dizájnra odafigyeltek a gyárban, a 2,5D-s kijelző jól használható, a kontrasztaránya és a fényereje is átlag feletti, jó ötlet ez az ívelés, csak egy ilyen telefonnál nem feltétlenül praktikus. A chipset jóval gyengébb, mint az árkategóriában kicsivel feljebb található egy vetélytársakban található lapkák, persze ettől még a módosítatlan rendszer fürge, kezes, és igazából minden fontos funkciót ellát, amire valószínűleg a tesztalanyunkat választó felhasználók vágynak. A kamera nem váltja meg a világot, arra azonban tökéletesen elég, hogy egy tervrajzot lefotózzunk, vagy éppen egy munkaterepet megörökítsünk. Jó dolog a hosszú üzemidő, szóval innentől már mindig csak egy kérdésen áll vagy bukik a dolog: mennyibe kerül a hongkongiak újdonsága? A legtöbb helyen 80 ezer forintért osztogatják, de el lehet már csípni 70 ezerért is. Ellenfelek között ott toporog az Evolveo StrongPhone Q8 LTE, ami erősebb, de jóval drágább is, vagy a CAT S40, ami szintén nem éppen filléres ajánlat. Árban tehát inkább az Evolveo StrongPhone Q6 vív fej-fej melletti harcot a BV5000-rel, minden téren hasonló képességekkel lett megáldva a két mobil. Főszereplőnk tehát tisztességesen helytáll, szép, erős, szóval egy tetszett plecsnivel (főleg a kedvezményesebb ár láttán) nem leszek rest megajándékozni.

BlackView BV5000

Legendd

A tesztkészülék az XXL GSM jóvoltából jutott el hozzánk.

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Meizu m2 - megint megmutatják

    Jelenleg a Meizu belépőmodellje az m2, öthüvelykes kijelzőjével még a használható kategóriába esik, a felszereltsége rendben van és az ár/érték aránya is dicséretre méltó.

  • Prestigio Muze C3 - csábító szemvillantás?

    A cég újdonsága az alsó kategóriát szeretné meghódítani, az 5 hüvelykes HD kijelző még igen ígéretes, van előlapi vaku, az ár pedig megítélés kérdése, de soknak semmiképpen sem mondható.

  • BlackView Alife P1 Pro - Extra szórakozás?

    Tesztkészülékünk az 5,5 hüvelykes kijelzőjével a phablet kategóriában versenyez, egy MediaTek MT6735 chipset hajtja meg, a pár szoftveres extrán kívül az ujjlenyomat-olvasó emelhető ki.

  • Allview X2 Soul Pro - a lélek gyümölcse

    Tesztkészülékünket mindössze 5,5 milliméter vékony házba csomagolták, mégis belefért egy 5,2 hüvelykes Full HD kijelző és egy 2700 mAh-s akkumulátor.

Hirdetés