BlackBerry Z10 - erre megérte várni

Multimédia

A hátlapi kamera 8 megapixeles, aufofókuszos, ledes villanó is jár hozzá. A szenzor BSI, fényereje F2.2, videókat Full HD felbontásban tud rögzíteni, papíron tehát minden megvan, amire szükségünk lehet. Fotózáskor beállítási lehetőségből nincs sok, van pár téma (sport, szöveg, éjjel, tengerpart vagy havas táj), bekapcsolhatjuk a digitális képstabilizációt vagy a sorozatfelvételt, ki-bekapcsolhatjuk a vakut, a képarányt pedig 16:9 és 4:3 között válthatjuk. A fókuszálás és az exponálás is az érintőkijelző segítségével történik, a kis négyzetet tologatva választhatjuk ki, hogy mi legyen éles a képen, ha pedig máshova bökünk, a gép exponál is, de ez utóbbit a hangerőszabályzó gombbal is kiválthatjuk. A gond az, hogy ha mozdítunk a telefonon, mindig újrafókuszál, ami néha marha idegesítő, mert ha például egy tájat akarunk lefotózni, akkor a fókuszpont úgyis a végtelen lesz, függetlenül attól, hogy két fokot forgatunk-e a telefonon. Extra funkció az időbélyeges fotózás, kívánságunkra villámgyorsan készül 11 darab felvétel, melyek közül kiválaszthatjuk a nekünk legjobban tetszőt. Ilyenkor egyébként arcfelismerés is van.


[+]

A képminőség sokat fejlődött a korábbi BlackBerry készülékekhez képest, de a végeredmény még mindig csak az elmegy kategóriában van, azaz 2013-ban nem kimondottan gáz ilyen fotókat lőni, de a konkurencia azért előrébb jár. A képek elég zajosak és részletszegények, nem túl kontrasztosak és színekben sem különösebben gazdagok. Ettől függetlenül tényleg vállalhatók, legalább már látszik, hogy miben lehet majd fejlődni a következő modellnél. Videót ilyen minőségben lehet rögzíteni a Z10-zel.

Zenéket a BlackBerry Link nevű szoftverrel tudunk a telefonra tolni, mely Windows és OSX rendszeren is elindítható, kábellel és WiFin keresztül is működik. Kimondottan intelligens dolog, hogy ha úgy kötjük rá a számítógépre a kütyüt, hogy az említett szoftver nincs fent, akkor módunkban áll telepíteni, nem kell feltétlenül a netről letölteni (igaz, az gyorsabb). A szoftverfrissítéseket is megoldhatjuk Linken keresztül, de elvileg akár magán a telefonon is elvégezhetjük a feladatot. A zenelejátszó egyébiránt korrekt, nagyon szépen néz ki, jól kezelhető és bele van építve a DLNA-n keresztüli megosztás lehetősége. Egyetlen említésre méltó hiányossága a hangszínszabályzó keresésénél jön elő, de audiotechnikában az FM-rádió hiánya is gyengeségnek róható fel. Kihangosítva kellemesen szólal meg a Z10, a gyári fülhallgatóról viszont nem tudok nyilatkozni, mert nem volt nálam.

BlackBerry 10 OS BlackBerry 10 OS
[+]

A videólejátszó elég jó, a következő formátumok támogatottak: M4A, M4V, MOV, MP4, MKV, MPEG-4, AVI, ASF, WMV. A multimédiás tartalmak felmásolásához nem kell konvertálgatni, mert – bár ezt az előző bekezdésben elfelejtettem megemlíteni – nem csak a Linken keresztül tölthetünk fel mondjuk filmeket, hanem simán a könyvtárstruktúrát böngészve is, Mass Storage mód ugyanis van (Macen egyébként médiaszerverként látszik a Z10, de a valóságban ez ugyanazt a felhasználást jelenti). Feliratokat nem tudunk megjeleníteni a gyári szoftverrel, viszont a Micro HDMI kimenetnek köszönhetően könnyedén tudjuk tévére vagy projektorra kötni a kütyüt.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Hirdetés