Asus Zenfone Max - Zennek fele sem tréfa

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

A Zenfone Max két microSIM-et kezel, az egyik foglalat támogatja a Cat.4-es 4G-t (az Asus oldala 1800/2100 MHz-es frekvenciákat ír), vagyis ezen keresztül akár 150/50 Mbps sebességgel is szörfölhetünk a weben, a másik helyre illeszkedő kártya azonban csak 2G/3G hálózatokra képes felcsatlakozni, az elméleti maximum 21,1/5,76 Mbps. A készülék dual standby képes, azaz ha az egyik SIM-ről hívást bonyolítunk, a másikon sem internetezni, sem beszélgetni nem lehet. A hangminőség rendben van, kicsit talán éles, de egyáltalán nem zavaró, mindenki kitűnően hallott, és ez fordítva sem volt másképpen. A telefon belsejében lakozik még internetmegosztás és Direct-képes, 802.11b/g/n-es WiFi modul, az A2DP-s és EDR-es Bluetooth 4.0, valamint A-GPS, ami a földi routereken és antennákon kívül a GLONASS és a később aktiválásra kerülő BDS műholdak információit is képes feldolgozni. Infra és NFC sajnos nincs, a microUSB 2.0 csatlakozó viszont támogatja az OTG-t.

A böngésző és az energiatakarékos módok A böngésző és az energiatakarékos módok
A böngésző és az energiatakarékos módok [+]

Van gyári és Chrome böngésző, ám egyik sem kezeli a Flash-t, és egyik sem szerepel túl fényesen, ami optimalizációs problémákat vet fel. Az Asus megoldásánál például hiába működik a kétujjas nagyítás, zoomolás esetén igen jelentős döcögésre kell számítani, és a görgetés sem olyan szélsebes, mint amit elvárnánk. A Google programjánál egy fokkal jobb a helyzet, de hibátlannak az sem mondható. A gyári alkalmazásban egy gombnyomással elérjük a könyvjelzőket, elmenthetünk oldalakat, indíthatunk privát böngészést. A HD felbontás egyébként elég, bár messze nem olyan élesek a karakterek, mint a felsőbb kategóriában található eszközök esetén, az olvashatósággal mindenesetre nincs gond, egy éjszakai mód azért nem ártott volna.

Van két microSIM, egy microSD foglalat, az akkumulátor nem cserélhető
Van két microSIM, egy microSD foglalat, az akkumulátor nem cserélhető [+]

A Zenfone család sarja üzemidőben nyújtja leginkább a maximumot, köszönhetően az 5000 mAh-s telepnek. Egy középkategóriás hardver és egy 720p-s panel pedig nem szív el sok energiát, nem véletlen, hogy az Asus is több mint harminc óra beszélgetési és zenelejátszási időt garantál. A mindennapos használat azt mutatja, hogy két napig minden gond nélkül lehet nyomkodni a mobilt, nem kell félni attól, hogy a nap végén lemerül, egyedül a játék harap bele jobban az akksiba. Többféle energiatakarékos üzemmód közül választhatunk, hogy maximalizáljuk a készenléti időt. Van teljesítmény, normál, energiatakarékos (az adatforgalmat deaktiválja a telefon, ha a kijelzőt kikapcsoljuk), szupertakarékos (csak a telefon és SMS funkciók működnek) és testreszabott mód. Tesztalanyunk külső akkumulátorként is funkcionál, ehhez egy megfelelő kábel kell, etetése elég hosszadalmas, érdemes egy erősebb töltőfejet beszerezni. A vezetékmentes töltés nem támogatott.

Lenne bőven mit faragni a mobil külsején
Lenne bőven mit faragni a mobil külsején [+]

Értékelés: Asus Zenfone Max
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 8 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 8 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 9 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

Erősödnek a kisebb gyártók, rengeteg telefon kerül piacra Európában és azon kívül. Nem véletlen, és egyébként nagyon szerencsés dolog, hogy a felhasználók egyre több lehetőség közül választhatnak, a piac nagyon árérzékeny, így nem csupán az fontos, hogy mennyit kell egy kütyüért kifizetni, hanem hogy ezért mit kap a júzer. Az Asus Zenfone Max esetén 66 900 forintot kell a boltban hagyni, ez már olyan végösszeg, aminek kiperkálása előtt rendesen körülnéz az ember. Tesztalanyunk hardver terén papíron átlagos felhozatallal támad, mégis vannak olyan pontok, amik kiemelik a versenytársak közül. Ezek közé nem a Snapdragon 410 chipset, vagy a rendkívül szép színekkel operáló kijelző tartozik, még csak nem is a 2 gigabájtnyi rendszermemória, inkább a böngészőn kívül nagyon fürge rendszer, vagy éppen a 13 megapixeles kamera, ami ilyen időben nem tudta annyira megmutatni erejét, mégis a lézeres autofókusz egy olyan extra, ami ebben az árkategóriában kuriózumnak számít. Egyértelmű viszont, hogy az 5000 mAh-s akkumulátor és az ezzel együtt járó hosszú üzemidő az, ami miatt örömében csettinthet mindenki, és ez az, ami miatt sokan potenciális lehetőségként tekinthetnek a készülékre. Az ellenfelek közé ugyanis olyan telefonok tartoznak, melyek kisebb teleppel rendelkeznek (jó példa itt a Samsung Galaxy On7), vagy egy kicsit drágábbak (mint felárért többet tudó Xiaomi Redmi Note 3), illetve olyan is akad, ami ugyan nagyobb akkuval bír, de hardveresen gyengébb (itt az Allview P8 Energyre érdemes gondolni). Az Asus tehát jól belőtte a Zenfone Max értékét, egyértelmű, hogy egy nagyon erős tetszett plecsni jár neki.

Asus Zenfone Max

Legendd

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Azóta történt

Előzmények

  • Asus Zenfone 2 Laser - korrekciós műtét

    Járt már nálunk öthüvelykes Zenfone 2, a Laser utótagú ZE500KL azonban több lézeres ráncfelvarrásnál: a nagy felbontású kamera és a gyors autófókusz mellett a méretek is az előnyükre változtak.

  • Asus Zenfone Selfie - belenézni a felárba

    Jókora előlapi kamerával jön a tajvani gyártó gépe, amely egyébként a középkategória felső szegmensébe tartozik. Jól kitalált, sokoldalú eszköz, de érnek a szelfik ekkora felárat?

  • ASUS Zenfone 2 - felezőpont

    Az öthüvelykes Zenfone 2 (ZE500CL) feleannyi processzormagot, kijelzőpixelt és RAM-ot tartalmaz, mint az 5,5 hüvelykes fivére, és pont fele annyiba kerül.

  • Asus Zenfone 2 - agya, mint egy planéta

    4 GB RAM-ot kapott a Zenfone 2-es készülékcsalád legkomolyabb darabja, a ZE551ML névre hallgató variáns. Másban is brillírozik, de a fotózás nem az erőssége.

Hirdetés