Archos 80 G9 Turbo - felpörgetve

Hirdetés

Külső

A képeket elnézve nem a formatervezés koronája az Archos 80 G9 Turbo; ez az érzés tovább erősödik a táblagépet kézbe véve. A masina szinte egy az egyben ugyanúgy néz ki, mint az Archos 80 G9 és az Archos 101 G9 Turbo, ami nem jó hír, lévén az említett masinákkal szintén volt gond ezen a téren. Sajnos az anyaghasználaton sem javítottak, a készülékház kétes minőségű plasztikból van, amely a manapság annyira nem menő csillogó szürke színre van fújva. Az összeszerelésbeli problémák is égetőek, a hátlap alatti pár milliméteres tér miatt a műanyagot be lehet nyomni, különleges extraként ekkor a képernyő elszíneződik a megfelelő ponton. A hátulról kioperálható műanyagdarab és a kihajtható plasztiksáv stabilsága sem az igazi, a táblagépet szorongatva pedig egy kis recsegés ütheti meg a fülünket. A masina két kivitelben kerül piacra, a merevlemezzel szerelt modell 226 x 155 x 14,7 milliméteres méretekkel és 465 grammos tömeggel, a Flash memóriával rendelkező példány 226 mm x 155 mm x 11,7 milliméteres méretekkel és 599 grammos tömeggel rendelkezik.

Archos 80 G9 Turbo
[+]

A táblagépre ránézve az ember szemét szinte szúrja az óriási káva, amely alul és felül körülbelül 3 centiméter magas, jobb és bal oldalt pedig a 15 milliméteres magasságot is eléri. A kijelzőt a szürke plasztik mellett egy fekete keret is körbeveszi, amely körülbelül egy milliméterrel tornyosul a megjelenő fölé, amely zavaró lehet az oldalakhoz közeli érintések esetén. Maga a képernyő 8 hüvelykes képátlóval és 1024 x 768 képpontos felbontással rendelkezik, az MVA-TFT technológiával operáló panel képminősége távol áll a tökéletestől. A viszonylag szép színekhez alacsony fényerő és apró betekintési szögek társulnak, a táblagépet megdöntve hamar a fényerő torzulását tapasztalhatjuk. Az érintéseket kapacitív módon érzékeli, egyszerre akár több ponton is.

Archos 80 G9 Turbo
[+]

Tesztalanyunk hátlapján több különlegesség is helyet kapott, melyek nem jellemzők az átlagos táblagépekre. Először is nincs hátlapi kamera, a képalkotási lehetőségeket az előlapi káva bal oldalán található fényképező látja el. A jobb felső sarokban egy enyhén lötyögős plasztikdarab található, melyet kifeszegetve egy USB-hoszt aljzathoz juthatunk. Ide értelemszerűen a megfelelő csatlakozóval ellátott perifériákat köthetjük, már ha odaférünk a szerencsétlenül pozicionált bemenethez. Bal oldalt egy kihajtható műanyag lábat találunk, mely a táblagép kitámasztására szolgál; középen pedig egy óriási Archos felirat olvasható, mely mellett egy hangszórót találunk. Utóbbi egészen kellemes kvalitásokkal bír: a dinamikatartomány viszonylag széles, emellett magas hangerőn is kicsi a torzulás.

Archos 80 G9 Turbo
[+]

Az oldalsó interfészek és gombok tekintetében korrekt a felhozatal. Míg a jobb oldalon mindössze a hangerőszabályzó gomb árválkodik, a táblagép bal oldala egyenesen túlzsúfoltnak hat. Ide került a miniHDMI-aljzat, a 3,5 milliméteres kimenet és a microUSB-csatlakozó, a microSD-kártya foglalata és a ki- és bekapcsoló gomb is. Utóbbit a képernyő lezárására és feloldására is használhatjuk, emellett a táblagép visszaállítására is képes, ha 10 másodpercig lenyomva tartja az ember. Ugyanitt egy LED-es villanóval is összefuthatunk, amely az aktuális töltöttségi szintet adja a felhasználó tudtára.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés