Allview X2 Soul Style - stílustörés

Hirdetés

Hardver, szoftver

Tesztalanyunk szinte egy az egyben megkapta az X2 Soul Lite hardverét annyi különbséggel, hogy a négymagos, egyenként 1,3 GHz-en ketyegő, 64 bites, ARMv8-A utasításkészletű MediaTek MT6735-ös processzor és a grafikus feladatokért felelős Mali-T720 mellé immár 2 GB RAM áll a rendszer rendelkezésére. A teljesítménybeli problémákat ezzel sikerült is kiküszöbölni, ami a testvérmodell 1 gigabájtos felszereltségével még látványos problémákat okozott; a rendszer kellően gyors, noha az intenzív multitask még képes alkalomadtán megakasztani, viszont egyáltalán nem melegszik. Habár a szintetikus teljesítménytesztekben a Soul Style néhol így is rosszabbul teljesít, a negatív eltérés minden esetben az 5%-os mérési hibahatáron belül marad, az AnTuTu pedig azért egyértelműen jelzi a fejlődést. Tárhelyből névértéken 16 GB-ot kapunk, ebből 5,1 gigabájtra instant rátenyerel a rendszer, de maximum 128 GB-ig ezen is segíthetünk. Oldalról mindenképpen be tudunk tolni egy microSIM-et, a másik szabad helyre pedig vagy egy nanoSIM, vagy pedig egy microSD pattintható be.

Teljesítmény-teszt
     
Benchmark
      Allview X2 Soul Style
      Allview E4 lite ASUS ZenFone Go
      Meizu m2
     
Rendszerchip
      MediaTek MT6735
      MediaTek MT6735 MediaTek MT6580
      MediaTek MT6735     
AnTuTu Benchmark 6.x
      31931 pont
      31828 pont n/a n/a   
Vellamo Browser
      2063 pont
      2703 pont 1882 pont
      2593 pont
     
Vellamo Metal
      916 pont
      913 pont 776 pont
      1000 pont
     
Geekbench 3 (single)
      629 pont
      614 pont 352 pont
      621 pont
     
Geekbench 3 (multi)
      1825 pont
      1802 pont 1156 pont
      1676 pont
     
GFXBench Man. onscreen
      3,9 fps
      nem futott le -
      5,8 fps
     
GFXBench Man. offscreen
      1,6 fps
      nem futott le - 
      2,8 fps
     
GFXBench T-Rex onscreen
      14 fps
      14 fps
      7,7 fps
      14 fps
     
GFXBench T-Rex offscreen
      8,3 fps
      8,4 fps 4,4 fps
      8,5 fps
     

Becsekkolás után az Android 5.1-es változata fogadja a felhasználót. Egyedi UI hegesztésével nem igazán törték magukat, azért az elégséges szolgáltatáson túl (böngésző, Google-csomag, jegyzet, naptár, óra, számológép, zenelejátszó stb.), néhány extra funkciót és átalakított felületet így is kapunk. A kétfázisú értesítési függönyre visszaköltöztek a sztenderd gyorskapcsolók, mint a fényerőszabályzó, WiFi és Bluetooth, amelyeket a leggyakrabban használt funkciók egészítenek ki felhasználói szokásaink függvényében. A képernyőtartalom küldését például rövid úton, automatikusan váltottuk a lényegesen sűrűbben igényelt Hotspot elérhetőségével.


[+]

Hangprofilokból is itt válogathatunk, van találkozó (csak rezgés), néma, és kültéri, ami az általános felhangosított megfelelője. Kizárólag ez utóbbit konfigurálhatjuk kedvünk szerint, habár kissé belerondít az összhatásba, hogy a rendszerhangokat és a csengő-, valamint értesítési hangokat nem tudjuk külön skálán meghatározni. Ha a bejövő hívás, vagy értesítés megfelelő hangerőt produkál, a rendszerhangok kellemetlenül erősek. A hangerőgomb megnyomásával szűrhetjük a zavaró értesítések megjelenítését is, határozatlan vagy általunk megadott, tetszőleges ideig. A prioritást élvező alkalmazások mondanivalójáról viszont ez idő alatt sem kell lemondanunk, amennyiben ezt az opciót választjuk.


[+]

A felület testreszabásának lehetőségeit igen szűkre vették, a ThemeManagerben egyelőre mindössze négy stílus közül választhatunk; ezúttal sem az animációkat, sem a főmenü elrendezését vagy az appok ABC sorrendjét nem tudjuk megváltoztatni. A kezdőképernyőre megmásíthatatlanul rászegezték a Google asszisztenst, így vertikálisan összesen csak 4+1 ikont helyezhetünk el. Extraként kétféle gesztusvezérlés elérhető. A Multi-gesture névre hallgató, beállításokban engedélyezhető lehetőség a képernyő két vagy három ponton történő érintésével, majd fel/le húzásával navigál az SMS-ekhez, a telefonkönyvbe, indítja a kamerát vagy csinál képernyőfelvételt. Ezek a mozdulatok viszont csak a kezdőképernyőn működnek száz százalékos hatásfokkal, ott meg ugye nagy valószínűséggel mindössze egy kattintásra vannak a fenti opciók. Ahol görgethető tartalommal találkozunk (böngésző, közösségi oldalak, menü, ilyesmi), garantáltan nem működik, de még akkor sem, ha az oldal tetején vagy legalján vagyunk. A másik opció a Gesture alkalmazás, amelyben beállíthatjuk, hogy a képernyőre rajzolt, tetszőleges ábra mely alkalmazást indítsa. Az első probléma az, hogy csak egy vonalból álló alakzatot hajlandó elfogadni, a másik pedig, hogy az aktuális képernyő helyett ezt egy állandóan jelenlévő ikonból nyíló beviteli felületen kell megadnunk. Az ikon általában útban van, ha nem, akkor kényelmetlen az elérése, másrészt a kívánt felület elérésének továbbra is gyorsabb és kényelmesebb módja az egyébként szélsebesen megnyíló alkalmazásváltó, így ennek a funkciónak kevés értelmét látjuk.


[+]

Az App Manager ellenben hasznosnak, de legalábbis informatívnak tűnik, itt tarthatjuk kordában a rendszermemóriát, az alkalmazások internetfogyasztását és értesítéseinek megjelenítését, valamint törölhetjük is őket. A visszafogott mennyiségű extra funkciók sorát a dobozban található aktiválókulccsal élesíthető Bitdefender Mobile Security antivírus program zárja.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Előzmények

  • Allview X2 Soul Lite - kicsit lájtos

    Egyre bővül az Allview Soul-szériája, ezúttal egy belépőmodellt készítettek. A külsővel nincs is gond, de a hardverben egy picit túlzásba vitték a spórolást és ez ront az összképen.

  • Allview X2 Soul Xtreme - ez tényleg extrém

    Az Allview X2-es szériájának csúcsváltozata egy igazi szuperphablet, legalábbis a nyers műszaki paraméterei alapján. A másodvonal eddigi legdurvább készüléke a kezünkben.

  • Allview X2 Soul Pro - a lélek gyümölcse

    Tesztkészülékünket mindössze 5,5 milliméter vékony házba csomagolták, mégis belefért egy 5,2 hüvelykes Full HD kijelző és egy 2700 mAh-s akkumulátor.

  • Allview X2 Soul Mini - mekkorát soul?

    Ismét bővült a hazánkban hivatalosan elérhető márkák száma. Az Allview-től elsőként az ultravékony és elég dekoratív külsejű X2 Soul Mini-t teszteltük.

Hirdetés