Alcatel One Touch Pixi 3 (10) – várakozáson felül, áron alul

Bevezető, tartozékok

A tavalyi MWC-n bemutatott Pixi 3-as tablet család követi a széria alapkoncepcióját, így nem meglepő, hogy folyamatosan bővül a kínálat, mind méret, mind pedig felszereltség tekintetében. Miután a telefonok terén a Pixi 3-as széria úgymond kimaxolta a méret-, és egyéb variációs lehetőségeket, tablet vonalon is bővítik a termékportfóliót. Az idei CES-en került bejelentésre például a Pixi 3 (8) első Windows 10-zel szerelt, LTE képes változata, de a szintén eltérő hardveres és adatkapcsolati képességekkel bíró Pixi 3 (7) és Pixi 3 (8) variánsok mellett már 10 hüvelykes képátlóval is elérhető a gyártó alsó kategóriás, ennek megfelelően kedvező árazású táblagépe.

Egy dobozban kettő - Pixi 3 (10) és TypeCase
Egy dobozban kettő - Pixi 3 (10) és TypeCase [+]

Habár tesztalanyunk csak két színvariációban érhető el (hozzánk a hivatalosan vulkanikus fekete, ránézésre meg csak simán szürke verzió érkezett), a gyártó ígérete szerint színpompás kiegészítőkből a Pixi 3 (10) esetében sem lesz hiány, ahogy praktikus perifériákból sem, amiből máris kipróbálhattunk egyet, ugyanis a méretes doboz nem csak a készüléket rejti, hanem a TypeCase névre keresztelt, Bluetooth billentyűzettel felszerelt tokot is.

Ebben a tokban van a TypeCase és a tablet is
Ebben a tokban van a TypeCase és a tablet is [+]

Az egyszerű, ugyanakkor informatív dizájnnal rendelkező bújtatóban két méretes dobozt találhatunk, ami azonnal nyilvánvalóvá válik, amint megemeljük, ugyanis azzal a lendülettel kezd el kicsúszni a nehezebbik, tabletet rejtő egység, tehát legyünk óvatosak, ha összecsomagolva fogjuk meg a terméket. A TypeCase feliratú fakkban, minő meglepő fordulat, a technikailag mágneses, esztétikailag pedig roppant ízléses kialakítású műbőr tokot találjuk, benne a billentyűzettel, míg a táblagép a másikban kapott helyet a két amperes hálózati töltőfej, a microUSB kábel és rengeteg ajándék levegő társaságában. A tartozékok témakörét ezzel ki is merítettük, fülhallgatót ezúttal nem kapunk, a két eszköznek pedig adott esetben sorba kell állnia a töltőért.

Külső

Ahhoz képest, hogy a Pixi 3 (10) teljesen átlagosnak számító dimenziókkal rendelkezik a kategóriában, 255,5 x 155 x 9,5 milliméteres méretei és 495 grammos tömege ellenére kompaktnak tűnik. Ez valószínűleg annak köszönhető, hogy az előlap majd 75%-át a kijelző teszi ki, követezésképpen meglehetősen keskeny kávákat kapunk, amik éppen csak akkorák, hogy kényelmesen meg lehessen fogni az amúgy nem picurka eszközt. A teljesen üres előlapon fekvő módban maximum csak a bal oldalon található 0,3 MP-s előlapi kamerát tudjuk önkéntelenül tapogatni, használat előtt tehát nem árt eltávolítani az ujjlenyomatokat, bár a képességeit figyelembe véve ez nem igazán számít túl sokat.


[+]

Kijelző-teszt
Mérés Alcatel OneTouch Pixi 3 (10) Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LG G Pad II 10.1 LTE Asus Zenpad 10 Z300CL
Fehér fényerő (max.) 330 nit 365 / 505 nit 422 nit 271 nit
Fehér fényerő (min.) 9,6 nit ? nit 20,0 nit ? nit
Fekete fényerő 0,36 nit 0 nit 0,52 nit 0,15 nit
Kontrasztarány 918:1 végtelen 811:1 1807:1
Színhőmérséklet 7185 K 7322 K / 6582 K 7900 K 7677 K + kézi

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Az 1280 x 800-as felbontás 149 pixelt eredményez egy hüvelyken, ami nem valami sok, de lehetne rosszabb is, az IPS panel alkalmazása külön örvendetes. A fényerőt kizárólag manuálisan tudjuk adjusztálni egy meggyőzően széles tartományban. Habár erős napsütést nem sikerült elcsípni, a kültéri láthatóság normál fényviszonyok között teljesen kielégítő, és a betekintési szögekkel is csak akkor van probléma, ha teljesen irreálisakkal próbálkozunk. A fényerő ugyan csökken, de a tartalom továbbra is jól látható.


[+]

Sem az anyaghasználat, sem a forma nem formabontó, az enyhén lekerekített élekkel rendelkező eszközt az előlapot védő - sajnos nem tudjuk milyen - üveget leszámítva műanyaggal burkolták, viszont abból az igen tetszetős és kellemes tapintású matt változattal. Horizontális tájolásban a felső élen található a bekapcsoló- és hangerőszabályzó gomb, ez utóbbi mellett pedig a maximum 64 GB-os microSD kártyát befogadó nyílás. Habár a bekapcsológomb minden fogásirányból kissé távol esik, a dupla koppintásos feloldás engedélyezésével megkönnyíthetjük az életünket. Továbbra is fekvő nézetben, bal oldalon a microUSB és a 3,5 mm-es jack csatlakozó, valamint közöttük a mikrofon kapott helyet, jobb oldalt és körötte csend és néma tartomány.


[+]

A hátoldal sem kifejezetten izgalmas, a biztos fogást garantáló matt felület szürkeségét (vagy vulkanikus feketéjét) alul a márkajelzés és az alig észrevehető hangszóró töri meg, amit sajnos akárhogy tartjuk a készüléket, fektetve szinte képtelenség nem letakarni, bár az elhelyezkedését két apró, kitapintható pöcök jelzi. Feljebb a Pixi feliraton kívül már csak a 2 megapixeles főkamera árválkodik. Az összeszerelés minősége erős közepes, véletlenül sem kelti azt az érzést, hogy menten atomjaira hullik, de ha határozottabban ráfogunk a holmira, a hátlap, főleg a felső tartományban érezhetően horpadozik, ha pedig minden áron megpróbáljuk nyekergetni, akkor sikerülni is fog. A két dolognak köze lehet egymáshoz, a ropogás is jobbára felülről hallatszik.

TypeCase

A külön is megvásárolható, billentyűzettel felturbózott, állványzatként is funkcionáló tokot kimondottan a Pixi 3 (10)-hez álmodták meg. Első ránézésre kifejezetten minőségi és jól átgondolt konstrukciónak tűnik. De egyébként másodikra is. Maga a tok műbőrből készült, a valódihoz megtévesztésig hasonlító textúrával, mindössze anyagába nyomott, ízléses Alcatel OneTouch felirattal díszítve. A szürke eszközhöz értelemszerűen sötét tokot és billentyűzetet kaptunk, de világos színvariációban is létezik, harmonizálva a fehér tablettel. A tok alsó fertálya tulajdonképpen egy nagy mágneslapot rejt, erre “ragad rá” a billentyűzet és ez az oka annak is, hogy mindenféle külön karmantyú és kampó nélkül tökéletesen záródik, ha összecsukjuk. A gombsornak ezért külön kialakított helye nincs, ami meg kell hagyni, nem csak remekül néz ki, de így kényelmesen használhatjuk a toktól függetlenül is. A mágnesek meglehetősen erősek, nem kell attól tartani, hogy kiesik, a tablet stabilitását viszont már két, alsó sarkokra harapó műanyag elem biztosítja, ezekbe kell belecsúsztatni. Mindkét eszközt masszívan fogja az erre a feladatra hivatott megoldás, képtelenség véletlenül kiejteni őket, akármilyen rendellenesen is fogjuk az egész cuccot.


[+]

A lehetőségekhez mérten igencsak könnyű és karcsú billentyűzet 3.0-s szabványú Blueetooth segítségével kapcsolódik az eszközhöz, sajnos nem mindig automatikusan. Bekapcsolás után a Connect gombot megnyomva kezdhetjük meg a kapcsolódást; ha magától nem megy, manuálisan engedélyezve a párosítani kívánt eszköz BT beállításainál. Nem teljesen világos, hogy minek függvényében történik mindez automatikusan vagy igényel kézi beavatkozást. Mivel a Pixi 3 (10) szoftvere nem tartalmaz külön alkalmazást, és fizikai kapcsolat sincs a két eszköz között, adja magát a feltételezés, hogy a tetszetős kis periféria bármi mással is működőképes lehet. És az is. Kiválóan kooperál más gyártók táblagépeivel és okostelefonjaival is, bár ebben az esetben a tok, hacsak nem megegyező dimenziókkal bíró tablettel próbálkozunk, okafogyottá válik.


[+]

Az általunk tesztelt példány ránézésre angol kiosztással rendelkezik, ami nyilván nem fog megváltozni attól, hogy a beállításokban magyar billentyűzet elrendezésre váltunk, de legalább minden karakter nagyjából oda kerül, ahol érzésből elsőre keresnénk. Sajnos nem teljesen kifogástalan a szoftveres magyarítás, hosszú í betűt és felső vesszőt nem sikerült elővarázsolnunk, cserébe a felkiáltójel, habár annak rendje és módja szerint a 4-esre költözött, egyaránt megtalálható maradt az 1-esen is, ahol viszont a fent említett aposztrófnak kéne lennie. A gépelés ellenben kifejezetten kényelmes, a billentyűút és nyomásérzékenység optimális, a matt felület tapintásra is nagyon kellemes, ráadásul nem gyűjti az ujjlenyomatokat.


[+]

A kijelző érintését sajnos nem tudjuk teljes mértékben elkerülni, attól függetlenül, hogy a billentyűzet meglehetősen sok dedikált gombot kapott. A felső sorban, taktikusan az ESC helyén található az androidos vissza gomb, a home és az alkalmazásváltó pedig a szóköz mellett kapott helyet. A leggyakrabban és valószínűleg billentyűzettel kiváltképp szívesen használt alkalmazások is csak egy gombnyomásra vannak, mint a Google asszisztens, az e-mail és a böngésző, amit egyébként az Enter kétszeri megnyomásával is indíthatunk. A képernyő lezárásáért külön billentyű felel, feloldani viszont a szóköz dupla megnyomásával tudjuk. Akadnak még ezen kívül multimédiás kezelőgombok, screenshot és fényerőszabályzó is.


[+]

A 180 mAh-s akkumulátort a bal oldalon található microUSB csatlakozón keresztül, nagyjából két óra alatt tölthetjük fel, egyéb bemenet nincs is billentyűzeten. A készenléti idő specifikáció szerint több, mint 1000 óra, aktív használattal pedig elvileg két nap van a kütyüben, mindenesetre a tesztidőszak alatt nem sikerült teljesen lemeríteni, így kénytelenek vagyunk elhinni, hogy a jobb felül elhelyezkedő jelzőfény narancssárga villogással jelezne 10%-os töltöttségi szint alatt. A bekapcsolt állapotot, illetve a BT aktivitását jelző fény nem ég folyamatosan, csak a CapsLock virít, ha bekapcsolva felejtettük. Habár tokkal, vonóval majdnem egy kilót kell cipelnünk, a kifejezetten kedvező árú kiegészítő igen potens kis eszközként mutatkozott be minőségi kivitelben és funkcionalitással.

Hardver, szoftver

A Pixi 3 (10) megcélzott kategóriájának megfelelően hardveres szempontból meglehetősen harmatos, ami érződik is a teljesítményen. Az egyenként 1,3 GHz-re skálázott, 32 bites, ARMv7 architektúrájú, négymagos MT8127 CPU és a Mali-450-es GPU mindössze 1 GB rendszermemóriából gazdálkodhat, így a gyengécske átlagteljesítményen felül megakasztani is igen könnyű, miközben a munkatempója már eleve komótos. A 8 gigabájtos tárhelyet további 64-gyel dobhatjuk meg igény szerint. Alapvetően azért nem használhatatlan a rendszer, mindössze kicsit nagyobb türelemmel kell lennünk, cserébe beszoruló folyamatokkal és fagyással egyáltalán nem találkoztunk. Ahogy mostanság hasonló képességű és főleg árazású konkurensekkel sem, így az összehasonlításhoz kicsit más ligában játszó készülékekre fanyalodtunk, ami azért különösen érdekes, mert teljesítményben nem mutatnak akkora eltérést, mint az árcímke tekintetében.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Alcatel OneTouch Pixi 3 (10) ASUS ZenPad 8.0 (Z380C) Vodafone Tab Prime 6 Samsung Galaxy Tab A 9.7
Rendszerchip MediaTek MT8127 Intel Atom x3-C3200 Qualcomm Snapdragon 410 Qualcomm Snapdragon 410
AnTuTu 5.x/6.x Benchmark 25388 pont 26160 pont pont 21998 pont 21243pont
Vellamo Browser 1525 pont 1237 pont 1914 pont 2010 pont
Vellamo Metal 788 pont 725 pont 864 pont 893 pont
Geekbench 3 (single) 362 pont 337 pont 476 pont 427 pont
Geekbench 3 (multi) 899 pont 798 pont 1414 pont 1436 pont
GFXBench Manhattan onscreen n.a. fps n.a. fps 3,8 fps 4,4 fps
Manhattan offscreen 1080p n.a. n.a. 1,8 fps 1,8 fps
GFXBench T-Rex onscreen 14 fps 8,7 fps 9,2 fps 10 fps
T-Rex offscreen 1080p 8,9 fps 6,5 fps 5,2 fps 5,2 fps

Szoftveres szempontból semmiféle egyedi megoldáshoz nem kényszerülünk alkalmazkodni, a dobozból kivéve jobbára szabványos Andorid 5.0.1-et találunk rajta, ami még önmagához képest is kissé fapados verzióban került az eszközre, zenelejátszó például a Google Play Zene kínálta lehetőségen felül egyáltalán nincs, FM-rádió viszont akad. Az alapfunkciókon és a kötelező Google csomagon kívül az extra szoftverek kínálata meglehetősen csekély, ám annál praktikusabb.


[+]

Mivel a készülék önerőből nem képes mobilinternet és GSM kapcsolatra, nem tűnik rossz ötletnek a OneTouch Connect alkalmazás, amellyel tetszőleges típusú okostelenfonhoz tudunk csatlakozni. Amint megteremtettük a Bluetooth kapcsolatot, külön alkalmazások segítségével érhetjük el névjegyeket, olvashatunk és küldhetünk is SMS-t, valamint indíthatunk hívást táblagépről. Az Apps HD és a Games HD az Alcatel saját alkalmazásboltja, ide a Felhasználói központban létrehozott OneTouch fiókkal léphetünk be, ahol instant 5 GB virtuális tárhelyet is kapunk a regisztrációt követően.


[+]

A WPS Office már önmagában is roppant hasznos lenne, de a billentyűzet meglétének fényében különösen kellemes, hogy azonnal munkához láthatunk és nem magunknak kell dokumentumok szerkesztésére alkalmas programot vadászni. Ezeken kívül rendelkezésre áll az XE Currency valutaváltó app és az AVG AntiVirus PRO változata is. Illetve a Puzzle Pets nevű, megfejthetetlen belső logikával rendelkező, Candy Crush klónnak tűnő játék is bekerült az alapcsomagba.


[+]

Multimédia

Valószínűleg az utóbbi évek legrövidebb és legkevésbé tartalmas multimédia szekciója következik, ugyanis zenelejátszó például nincs, pedig a hang meglepően kulturált formában jön ki az aprócska hangszórókból, kamera pedig bár ne lenne. Egyedül talán a videolejátszó érdemel pár sort, ami például hajlandó hanggal együtt lejátszani az AVI/DivX-et is, csak úgy mint bármilyen, mostanában divatos kódolású audiovizuális tartalmat, akár FullHD felbontásban is. Feliratokat elméletben kezel, gyakorlatilag sem a .sub-ot, sem az .srt-t nem sikerült megjelenésre bírni, de a lehetőség legalább adott, amit a beállításokban konfigurálhatunk. Kisablakos mód ezúttal értelemszerűen nincs, az alap multitask is nehézségekbe ütközik néha, a videóvágó ellenben nem maradt ki.


[+]

A készülék kameraképességei – ez esetben inkább kameraképtelenségei, ha már más nem is, kiválóan látszanak az alábbi képeken.

Dinamikatartományról és vonalélességről ez esetben felesleges értekezni, végszükség esetére talán még éppen megfelel a 2 megapixeles főkamera, amelyhez a gyárilag kínált opciók kimerülnek a rácsvonalakat elővarázsolásában, az exponálást időzítésében és a HDR funkcióban, ha végképp értékelhetetlen a készített produktum. Az egyetlen rendelkezésre álló, úgynevezett életlenítés funkció egészen elképesztő mértékben tudja tovább rontani az eleve használhatatlan minőségű képeket. A galériából elérhető képszerkesztő funkcióval javítgathatunk kicsit a fotó jellegű képződményeken. Videózni 1080p HD felbontásban tudunk (példa), elölről pedig 480p préselhető ki. A 0,3 megapixeles előlapi kameráról pedig már bármit is próbálnánk mondani, élből kegyetlenségnek hangzana, úgyhogy inkább csak konstatáljuk oktalan létezését.


[+]

Zenelejátszásra nincs gyári, dedikált alkalmazás, a Google Play Musicot foghatjuk munkára. Ebben van equalizer is. A maximum hangerő meggyőző, jó minőségű hanganyag esetén pedig a torzítás is minimális. Akad viszont FM-rádió, amit külön alkalmazásban indíthatunk, ráadásul a beépített antennának köszönhetően fülessel sem kell vacakolnunk. Az automatikus keresés korrekt csatornalistát eredményez, sajnos az adók neveit manuálisan kell beírnunk, ha erre igényünk van, noha van RDS. A rádió megbízhatóan fut a háttérben is, valamint egy gombnyomással rögzíthetjük is az adást.

Adatkommunikáció, akkumulátor, végszó

A Pixi 3 10 hüvelykes variánsa jelenleg csak WiFi-only képességgel elérhető, abból pedig egysávos, 802.11 b/g/n-es szabványt tud, WiFi Direct és HotSpot funkcióval megtámogatva. A 4.0-s Bluetooth-szal és az OTG képes USB 2.0-val ki is merültek a virtuális és fizikai kapcsolódási lehetőségek. Az eszközben van GPS, okostelefonhoz kapcsolódva, internetmegosztással az online helymeghatározás a Google Maps-szel egyáltalán nem működött, a Waze nagyon küszködött, de végül jobbára használhatónak bizonyult, offline viszont tetszőleges, erre alkalmas applikáció segítségével kiválóan navigálhatunk. A WiFi HotSpothoz való kapcsolódást ellenben már az utazás megkezdése előtt kezdjük meg, mert a kapcsolat borzasztó lassan áll fel, eleinte pedig rettenetesen instabil.


[+]

A nem eltávolítható 4060 mAh-s akkumulátor viszont jól teljesített, teljes feltöltéssel – kisebb megszakításokkal - nettó két napig húzta a gépezet, amihez majdnem 5 óra kijelzőidő párosult. Ez idő alatt lefutottak a teljesítménytesztek, számos hívást bonyolítottunk a tableten keresztül és csatlakoztattuk mindenhez, amihez lehetett. Az sem hatotta meg túlzottan, ha éjszakára hálózaton felejtettük és otthagytuk még fél napig, úgyhogy üzemidő szempontjából hozta az elvárható szintet.


[+]

Értékelés: Alcatel One Touch Pixi 3 (10)
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 6 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás - pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 6 pont
Multimédia
Vizuális 3 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

Valószínűleg jobban kellett volna hangsúlyozni, hogy mit is értünk a folyamatosan, szinte mantraszerűen ismételgetett kedvező árfekvésen, ami gyakran nagyvonalú elnézésre késztetett minket a teszt során. Az Alcatel OneTouch Pixi 3 (10) ajánlott fogyasztói ára szólóban 37 990 forint, tokkal, vonóval 44 990 pénzt kérnek érte. A kijelző minősége az alacsony felbontás és a nagy méret ellenére egészen jó, a billentyűzetes tok és az általa kínált funkciók kifejezetten vonzók, a rendszer teljesítménye általában kielégítő, az akkumulátoridő teljesen vállalható, a hangzás – megfelelő zenelejátszóval - meglepően jó, a kamerát pedig felejtsük el, úgy ahogy van. Alapvetően arra, amit a specifikáció és az árkategória alapján elvárhatunk az Alcatel legnagyobb táblagépétől, arra alkalmasnak bizonyult, de ennél sokkal jobb hír, hogy nem sokkal drágábban (további 5 ezer forintért cserébe) olyan verzió is piacra kerül, amely tárhely tekintetében dupláz, a kamerák 5, illetve 2 megapixelesre híznak, ráadásul 3G modul is kerül bele, ami bizony sokaknak hasznos lehet. Mi már erre a tesztelt gépre is majdnem adtunk egy Tetszett plecsnit, árérzékeny júzerek számára ez is megfelelő (tablettel elég ritkán fotózunk, a tárhely microSD-vel orvosolható), akiknek ennél több kell, azoknak sem kell mélyen a zsebükbe nyűlniuk, így a végül a Pixi 3 (10) minden variánsa kiérdemli tőlünk azt, hogy:

Alcatel Pixi 3 (10)

AliceWake

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Alcatel OneTouch Pixi 3 (10) WiFi
Alcatel OneTouch Pixi 3 (10) WiFi Általános
Technológia WiFi only
Méret 225,5 x 155 x 9,5 milliméter
Tömeg 495 gramm
Színvariációk fehér,fekete
SIM-foglalat nincs
Kijelző
Kijelző átlója 10,1 hüvelyk
Kijelző felbontása 1280 x 800 pixel (149 ppi)
Kijelző típusa IPS kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa MT8127
Processzor típusa 32 bites, 1,3 GHz-es, négymagos Cortex-A7
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv7
Grafikus chip Mali 450MP4 600 MHz
RAM mérete 1 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása korlátlan
SMS memória korlátlan
Belső tárhely 8 GB
Memória bővíthetősége microSD, max. 64 GB
Adatátvitel
Frekvenciasávok -
GPRS / EDGE nincs / nics
UMTS / HSDPA / HSUPA/ LTE -
LTE -
IrDA / Bluetooth nincs / 4.0 (A2DP)
WiFi 802.11 b/g/n, WiFi direct, WiFi HotSpot
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS n.a.
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok általános/néma
Vibra funkció nincs
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés nincs /nincs
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 5.0.1 (Lollipop)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok Puzzle Pets
Valutakonverter XE Currency
Extra szoftverek AVG Antivirus, Apps HD, Clean Master, Connect, Csatlakozás telefonhoz, Csatlakozás telefonkönyvhöz, Csatlakozás üzenetekhez, Dropbox, Felhasználói központ, FM rádió, Games HD, Hangrögzítő, Időjárás, Smart Suite, Support, WPS Office
Multimédia
Fő kamera 2 megapixeles
Másodlagos kamera 0,3 megapixeles
Videófelvétel HD 1080p
Zenelejátszó szoftver nincs
Hangszínszabályzó -
FM-rádió van - RDS
Üzemidő
Alap akkumulátor 4060 mAh
Készenléti idő ? óra
Egyebek
3,5 milliméteres jack kimenet, hangerősség érzékelő, gyorsulásmérő

Azóta történt

Előzmények

  • Alcatel Pop S9 - nagy mérethez nagy telep

    A Pop S9 nem 9 hüvelykes táblagép, hanem 5,9 hüvelykes, középkategóriás phablet, amely rendszersebességben nem fogja megváltani a világot, üzemidőben viszont igen.

Hirdetés