A Kicsi, a Nagy és a félkegyelmű Amigo

N650

Az N650-es nem kis darab. A design viszont nagyon ügyes, szép, szögletes formát kapott, és nem is túlzottan duci, így szinte fel sem tűnik, hogy egy 5 inch átmérőjű kijelzőt pakoltak a fekete műanyag burkolatba. A feketeséget a kijelző körül futó ezüst csík hivatott oldani, sajnos itt egy kicsit visszafelé sül el a dolog, ugyanis a díszítés sokszor beletükrözi a napfényt a felhasználó szemébe.

Navon

A TFT technológiás kijelző egyébként 480x272 pixelt tud megjeleníteni. Fényerejével, képével semmilyen gond nincsen, még napfényben is kellőképpen olvasható. A felső élen balra találjuk a ki-bekapcsológombot, jobb oldalon pedig a stylus silója látható. Maga a stylus fémből készült, teleszkópos, és elég masszív is, bár a mindennapokban egyáltalán nem lesz rá szükségünk. Tulajdonképpen egyedül a hátoldalon található reset gomb megnyomásánál vehetjük hasznát, nekem azonban a viszonylag hosszúra nyúlt tesztidőszak alatt sem volt rá szükségem, a rendszer megbízhatóan üzemelt.

Navon N650
[+]

A hátlapon van még a hangszóró, ez kellő hangerőt, és megfelelő hangminőséget produkált. A készülék jobb oldalán található a miniUSB csatlakozó, az SD kártya bemenet (benne a 2 gigás Navon matricás kártya, amely az Amigot tartalmazza), a 3,5 mm-es fejhallgatókimenet, valamint a TMC antenna csatlakozója. Sajnos ez az antenna kimaradt a dobozból.

Navon N650
[+]

A készülékhez méretes tartó dukál, ez a merev fajtából való, és tág határok között állítható, cserében jó nagy darabot takar ki a szélvédőből, bár ebből a navi is szépen kiveszi a részét. A készülék lelke egy Centrality Atlas III processzor, ez 400 Mhz-en ketyeg, és integrálva tartalmazza a 20 csatornás GPS vevőt is. Mindezt 64 mega RAM, és 64 mega NAND flash segíti. Sajnos ez kevésnek bizonyult, az Amigo kezelése közben a kijelző "megnyomása" és a parancs végrehajtása sokszor másodperceket késett. Többször előfordult, hogy a megnyomás nyugtázásának a hangja megszólalt, de a kijelzőn csak később történt meg mindez. Nagyon idegesítő. A GPS vevő átlagos képességű, 10 másodperc és 1 perc közötti idő kellett a pozíció megtalálásához. Menet közben a vétel stabil volt még magas házak között is, a pozícionálás pár méteres pontosságon belül volt minden esetben.

Navon N650
[+]

A készülék Bluetooth rádiót is kapott, így kihangosítóként is tud üzemelni. Itt nem volt semmilyen probléma. A beépített akkumulátor 1700 mAh teljesítményű, a specifikáció alapján 3-4 órán át tudja ellátni a készüléket egy töltéssel. Méréseim ezt nem támasztották alá, nagyjából két, két és fél órára képes. Sajnos kikapcsolt állapotban is "szivárog" a töltés az akksiból, egy-két nap alatt annyira le tud merülni, hogy nem lehet bekapcsolni. Mivel a készüléken nincs főkapcsoló, így nem árt, ha mindig van nálunk töltő. A miniUSB csatlakozó 2.0 szabványú, a sebességben nem volt probléma. A készülék jelenleg közel 70 ezer forintba kerül, ezért egy viszonylag nagy kijelzőt, megfelelő hardveres alapokat kapunk, amely viszont nem képes kiszolgálni a rendszer igényét. Az Amigoról külön foglalkozunk két oldallal odébb, de előbb az N470-ről esik szó Bog jóvoltából.

Navon N650
[+]

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés