Hirdetés

2014. augusztus 31., vasárnap

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Skate

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2014-02-27 08:17:40

Mobilarena

Végigmegyünk azokon a fontos információkon és kérdéseken amelyek a legtöbbeteket érdekelhet, valamint a készülékről szóló általános információkat vesszük sorra.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#551) kelzsoca válasza Indiant (#550) üzenetére

kelzsoca
(Szakértő)
LOGOUT blog

Csak a készüléket, mert úgy tudom szolgáltatást nem lehet, tehát a SIM kártya az rajtad marad.

A fórumba írt kérdéseket és válaszokat mások is olvashatják és tanulhatnak belőle, már csak ezért is jobban megéri az ilyen jellegű segítségkérést publikusan intézni =>>Privátra/Email-re NEM válaszolok!

(#552) Indiant válasza kelzsoca (#551) üzenetére

Indiant
(őstag)
LOGOUT blog

Biztosan igazad van, de nincs ideírva:

Ha Ön Domino előfizetői szerződést kötött a készülék megvásárlásakor:
- Készülék és kártya együttes visszaküldése esetén az előfizetés árát csak akkor fizetjük vissza, ha nincs felbontva a SIM kártya csomagolása. Ellenkező esetben a SIM-et visszaküldjük postán és az árát levonjuk a visszafizetendő árból.
- Csak készülék visszaküldése esetén a SIM árát levonjuk a visszafizetendő árból.

Más, a zte weblapjáról letölthető csomagban (image.bin) benne van a firmware is, ha jól látom.
(A Blade 512-esítő fw updatejével összehasonlítva csak a cefs.mbn nincs benne.) Ezzel nem lehet vajon kevésbé szolgáltató függővé tenni? Csak mert így muszáj leszek visszaküldeni, ha nem tudom vodás kártyával használni.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Indiant

(#553) kelzsoca válasza Indiant (#552) üzenetére

kelzsoca
(Szakértő)
LOGOUT blog

Semmit se érnénk azzal a csomaggal.
A cefs.mbn nincs a csomagban, mert a TPT művelet nem tudja azt felírni, azt csak EXE-el lehet beírni, ráadásul ha bárki ilyen csomagot felflashel (Orange fw) most a készülékre, az biztos hogy azonnal elbukta a garanciát is, mert nincs gyári fw csomag a készülékhez, és a custom fw-t semmivel nem tudja felülírni.

Tehát ezzel senki ne játszon, ha egy mód van rá.

A fórumba írt kérdéseket és válaszokat mások is olvashatják és tanulhatnak belőle, már csak ezért is jobban megéri az ilyen jellegű segítségkérést publikusan intézni =>>Privátra/Email-re NEM válaszolok!

(#554) Indiant válasza kelzsoca (#553) üzenetére

Indiant
(őstag)
LOGOUT blog

Igen én is így gondoltam.

De azt a T-nél is gondolhatják, hogy a 42e-s telefont 20e-ért nem fogjuk unlockoltatni. Viszont a hírek szerint eléggé be lett zárva, a Tiédet kivéve.

(#555) kelzsoca válasza Indiant (#554) üzenetére

kelzsoca
(Szakértő)
LOGOUT blog

Mert az enyém tesztelői változat, és azok ugye függetlenek.

A Blade hibáiból tanulva, ezúttal más metódussal zárhatták le a készüléket, egy sima szoftver csere nem segít.

(#556) Indiant válasza kelzsoca (#555) üzenetére

Indiant
(őstag)
LOGOUT blog

Nekem az "ugye", nem volt triviális.

De az IMEI alapú véletlenszámmal lezárt védelem azért erős, mert nem igazán kijátszható.
A ZTE meg a saját romjával tudja csak feloldani, így mindenképp buknunk kell a garanciát, ha használni akarjuk.

(#557) Indiant válasza Indiant (#556) üzenetére

Indiant
(őstag)
LOGOUT blog

Tudom, lassan a fejemre koppintanak, de vajon a listaáras Skate az független??

(#558) Peterzon99 válasza Indiant (#557) üzenetére

Peterzon99
(lelkes újonc)

Mikor én vettem, azt mondták, hogy nem az. Kíváncsi leszek, hogy a Turbo SIM-mel jutsz-e valamire. Modaco-n volt akinek működött.

kelzsoca: Láttam, hogy te jártas vagy ebben a témában (is), mit gondolsz a Turbo SIM-ről a Skate-tel, meg úgy általában? Megbízhatóan működik mindennapi használat során?

(#559) Indiant válasza Peterzon99 (#558) üzenetére

Indiant
(őstag)
LOGOUT blog

Szerintem Kelzsoca, mivel nem szenved ettől, nem igazán kompetens ebben a témában. Illetve csak azt tudja leírni amit te is olvashatsz a MoDaCo-n. Inkább nem működik, mint igen. A megbízható jelzőt szerintem elfelejthetjük.

(#560) kelzsoca válasza Peterzon99 (#558) üzenetére

kelzsoca
(Szakértő)
LOGOUT blog

Szerintem turbosimmel felemás élményekkel lennél gazdagabb, élből várhatóan a 3G-t el is lehet felejteni, továbbá az elavult hálózati kiépítésnek köszönhetően, szinte bárhol lehetne hálózatvesztésre számítani, foglalkoztam turbosimekkel, tehát tudom miről beszélek. :)

(#557) Indiant

Az a készülék sem független, csak nem adnak hozzá semmiféle előfizetést/dominó csomagot.

[ Szerkesztve ]

(#561) Peterzon99 válasza Indiant (#559) üzenetére

Peterzon99
(lelkes újonc)

És amúgy neked hogy tetszik a készülék? Megtartod? Mindenesetre te sokkal megfontoltabban csináltad mint én, azzal, hogy webshopban rendelted.. :)

A proximity amúgy nekem még mindig nem jó CM alatt, és nem lehet kalibrálni, valamint a proximity sensor data is üres. A gyári rom alatta tökéletesen működött miután kalibráltam. Nincs ötlete valakinek, hogy hogyan lehetne ezt megoldani? (Azon kívül, hogy visszarakom a gyárit :) )

(#562) kelzsoca válasza Peterzon99 (#561) üzenetére

kelzsoca
(Szakértő)
LOGOUT blog

Majd csinálok másik romot.....

(#563) Indiant válasza Peterzon99 (#561) üzenetére

Indiant
(őstag)
LOGOUT blog

Amúgy szép nagy. A gombokat remekül megfogalmazta valaki, kilazult billentyűzetgomb. A Blade-em is csak ismerkedni volt, ezt már szerettem volna telefonálásra is használni. De ez úgy tűnik csak álom marad. Így viszont lehet ,hogy vissza fogom küldeni. Aztán majd egy év múlva talán lesz a vodánál is, vagy nem. Amúgy a magyar T-mobile oldalon nem találtam függetlenítésre vonatkozó információt, árat. A proxymity-re meg biztos lesz megoldás.

(#560) kelzsoca: pedig szép lett volna, de ez nem egyezik az üzleti érdekekkel.

(#564) kelzsoca válasza Indiant (#563) üzenetére

kelzsoca
(Szakértő)
LOGOUT blog

Majd pár sort írj összességében is a készülékről, hogy az idetévedőknek legyen miből döntést hozniuk, negatív-pozitív benyomás, minden jöhet.

(#565) Indiant válasza kelzsoca (#564) üzenetére

Indiant
(őstag)
LOGOUT blog

Tervben van, de még szinte csak a dobozban volt.

(#566) Majci válasza kelzsoca (#562) üzenetére

Majci
(kvázi-tag)

Kelzsoca! olyan romot nem csinálsz, mint anno a Fingerprintek voltak, tehát gyári csak rootolva és ext partíciót használót?

Két fajta vélemény létezik: az ENYÉM és amit leszarok. Samsung Galaxy SIII

(#567) Peterzon99 válasza kelzsoca (#562) üzenetére

Peterzon99
(lelkes újonc)

Na, ez nagyon jó hír! Van már konkrét elképzelésed, hogy hogyan oldod meg? Esetleg ZTE Dialert valahogy belehegeszted a CM romban, vagy nem CM alapú romból készíted? Csak kíváncsi vagyok... :)

Indiant: Nekem telefonos ügyfélszolgálaton mondták ketten is ezt a 20.800 Ft-os Domino árat (előfizetésesnél elvileg olcsóbb). Egy ilyen értékű telefonnál irreálisan drága. De ha később lesz rá lehetőség, és valaki kóddal függetleníti, és 2 héttel rá elromlik a telefon, akkor még nagyobbat bukik a garancia elvesztése miatt.

(#568) Indiant válasza Peterzon99 (#567) üzenetére

Indiant
(őstag)
LOGOUT blog

Szerintem normális ember nem fizet 21e-t a kikódolásért. De ez csak saját vélemény. Páne ha előtte átverték:

"Ajándék kedvezmény minden új Domino kártyához:60 díjmentes perc hálózaton belül" -amiért ugye 900Ft-ot fizettél, meg a sim-ért 1650-et.

Most nézem, hogy pl. Eco díjcsomag 1890/hó aza 22e/év -al 1 év hűséggel 35e a készülék. A 22e pedig lebeszélhető.

[ Szerkesztve ]

(#569) kelzsoca válasza Majci (#566) üzenetére

kelzsoca
(Szakértő)
LOGOUT blog

Azok a romok rendesen meg voltak dolgozva, alap állapotról modaco-s szintre hoztam fel őket :)

Persze, majd lesz, csak legyen időm is rá :)

(#567) Peterzon99

A gyári romot is átdolgozom majd :)

[ Szerkesztve ]

(#570) vrsptr

vrsptr
(tag)

Sziasztok!

Root-olni szeretném a Monte Carlo-m (ZTE Skate), de ezzel a módszerrel nem megy: http://androidunderground.info/zte-skate/zte-skate-root-olasa. Újraindulás után csak a zöld Android logó jelenik meg. Tudnátok segíteni?

"Nokia Lumia 520, Acer Aspire 5920G"

(#571) Indiant

Indiant
(őstag)
LOGOUT blog

Nos a pin kódot elfogadja , de a hálózatra nem lép fel. Sajnos manuálisan sem. :W

(#572) Peterzon99 válasza Indiant (#571) üzenetére

Peterzon99
(lelkes újonc)

Akkor ugyanaz, mint nélküle... :/

kelzsoca: Jól hangzik. :) Gyári romon szerinted megoldható valahogy az automata fényerő beállításainak a módosítása? A CM romokban szerintem ez egy igen hasznos funkció.

(#573) Majci válasza vrsptr (#570) üzenetére

Majci
(kvázi-tag)

driverek jók? felismeri a telefont a gép?

(#574) vrsptr válasza Majci (#573) üzenetére

vrsptr
(tag)

Mikor először rányomtam a készüléket akkor sorba telepítette és mindnél pipa volt, de mikor újraindult a készülék, akkor valamit kiírt, hogy nem sikerült valami.

(#575) Majci válasza vrsptr (#574) üzenetére

Majci
(kvázi-tag)

USBDeview-val szedd le az usb drivereket a gépedről, majd csatlakoztasd a skate-et, arról elindul a telepítő, ha végzett indíthatod a rootoló progit, akkor szerintem megint keresni fog a neten drivert és közben felfogja ismerni a telefont rendesen. Nálam így működött mikor a recoveryt raktam fel. Ezt a rootolást még nem próbáltam.

(#576) lsc

lsc
(PH! nagyúr)

Pár nap alatt összegyűlt tapasztalat a skate-tel /első andridos, érintőképernyős nálam/:
Először is iszonyú zsírfogó a képernyő, a gyári fólia ahogy becsúsztattam a tokjába lejött, azóta anélkül használom. A kijelző szerintem szép színekkel dolgozik,tetszik a megjelenítés. Néha gondolkodás van akár görgetésnél vagy hasonló dolgoknál, ezt még nem tudom hogy a tapasztalatlanságom vagy más okozza-e. GPS-t kipróbáltam, egész tűrhető, gyorsan megtalálta a helyzetemet, az útvonal is jó volt amit javasolt, közben meg kellett fordulnom ott már voltak gondjai, de az akksi is a végét járta, lehet az is gond volt. Szokatlan az akksi "gyengesége", gyér használat mellet eddig max 2 napig bírta, éjjelre sem kapcsolom ki. WIFI jól működik, több hálózatra is felmentem, nem volt gondja egyikkel sem. Eddig nagyjából ennyi, pár kérdés:
A kijelzőt mivel lehet aránylag olcsó tisztítani, nedves nem csepegő ablakmosó ? Fóliázva is ennyire látszana vagy úgy jobb a helyzet ?

Az élet kegyetlen .

(#577) vrsptr válasza Majci (#575) üzenetére

vrsptr
(tag)

Pont ahogy leírtad. Köszönöm a segítséget :).Már van Superuser, most már csak azt kéne tudnom, pontosan mikre is jó a rootolás (annyit tudok, hogy a gyári alkalmazásokat le tudom törölni vele, ezért is kellett, mert van egy gagyi pingvines játék ami nem kell).

(#578) tpeti78 válasza lsc (#576) üzenetére

tpeti78
(senior tag)

Lehelj rá és töröld át tiszta papírzsepivel.... Semmi baja nem lesz. :)

Fólia használatról nem tudok nyilatkozni, én nem használok.

[ Szerkesztve ]

Galaxy Tab2 CM. 4.2.2

(#579) Indiant válasza Peterzon99 (#572) üzenetére

Indiant
(őstag)
LOGOUT blog

Nem ugyanaz, mert nélküle hálózatfeloldó kódot kér.

(#580) domerator válasza tpeti78 (#578) üzenetére

domerator
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Papírzsepi idővel mikrokarcol... mindenképp puha szövetet, vagy mikroszálas kendő darabkát ajánlanék inkább.

iPhone 5C + SoundMAGIC E10M >>>> HAZAÉRTEM :)

(#581) tpeti78 válasza domerator (#580) üzenetére

tpeti78
(senior tag)

Igaz lehet, de nekem nem jelentkezett ilyen probléma. :)

Akkor szemüveg törlőkendő, ilyesmi. Azzal nem lehet gond.

Galaxy Tab2 CM. 4.2.2

(#582) kelzsoca válasza vrsptr (#577) üzenetére

kelzsoca
(Szakértő)
LOGOUT blog

Root=rendszergazdai jogok a készülék felett, ha ezt nem tudod mire való, inkább semmihez ne nyúlj, mert szoftveresen hazaküldöd a telefont.

(#583) ouzohuto válasza lsc (#576) üzenetére

ouzohuto
(senior tag)

Polo :D Mindig kéznél van , szemüvegemet is ezzel törlöm :P

Newman K1S

(#584) vrsptr válasza kelzsoca (#582) üzenetére

vrsptr
(tag)

Az tudtam. Van egy gond, a Wi-Fi bekapcsolásánál HIBA-t ír és nem indul :/. És a Superuser-ben az normális, ha nincs Apps és Log se? (No apps in list) (No log information) és ezt a Superuser (ha sikerül elindítani a Wi-Fi-t fríssíthetem a Market-ban levő Superuser-re?

(#585) Zsolt_72 válasza lsc (#576) üzenetére

Zsolt_72
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

a gyári fólia ahogy becsúsztattam a tokjába lejött, azóta anélkül használom.

Annak nem is dolga, hogy fennmaradjon, mert nem arra találták ki :) . Csak a szállítás / bemutatás közbeni védelmet szolgálja, másra nem való.

......................
(#583) ouzohuto dettó ;) szintén a mindig kéznél lévő, pólóval oldom meg a leggyorsabban...

[ Szerkesztve ]

(#586) Majci válasza vrsptr (#577) üzenetére

Majci
(kvázi-tag)

Ahhoz kellene root explorer vagy root uninstaller is.

(#584) vrsptr : normális, ha még nem volt olyan app ami kérte volna a su jogot

[ Szerkesztve ]

(#587) kelzsoca válasza vrsptr (#584) üzenetére

kelzsoca
(Szakértő)
LOGOUT blog

A wifi-t már lehet szétküldted a root-al....

(#588) lsc

Van biztos olyan fólia ami taszítja a zsírt, szét kell nézni 4.3" méretbe...

[ Szerkesztve ]

(#588) lsc

lsc
(PH! nagyúr)

Pzs-t próbáltam, az szárazon nem az igazi, igen sokat kell "dörzsölni" mire úgy-ahogy tiszta lesz. Pólót nem próbáltam, nem is mindig hordok, az sem az igazi. Ezek szerint nincs igazán megoldás.

Az élet kegyetlen .

(#589) Indiant válasza kelzsoca (#587) üzenetére

Indiant
(őstag)
LOGOUT blog

Nem is tudtam, hogy Te ekkora Turbo sim szakértő vagy. Nemrég futottam bele a másik topicba.

#588 Isc: Asus laptopokhoz szoktak adni képernyő tisztító rongyot, na az erre remekül megfelel. Méretben is.

[ Szerkesztve ]

(#590) Indiant válasza lsc (#588) üzenetére

Indiant
(őstag)
LOGOUT blog

Bocs. Törölhető.

[ Szerkesztve ]

(#591) Peterzon99 válasza Indiant (#579) üzenetére

Peterzon99
(lelkes újonc)

Igen, de azt CM rom alatt simán át lehet ugrani, és lehet használni a telefont bármilyen kártyával. Csak nem megfelelő SIM esetén nincs hálózat. Gyári rom alatt csak segélyhívásra van lehetőség ilyenkor. Talán másik rommal is ki lehetne próbálni, de nem sok esély van rá, hogy menni fog sajnos.

(#588) lsc: Szemüvegtisztító kendő viszonylag jó erre a célra.

(#589) Indiant: Jaja, én is ott láttam, hogy kompetens a témában. :)

[ Szerkesztve ]

(#592) Indiant válasza Peterzon99 (#591) üzenetére

Indiant
(őstag)
LOGOUT blog

Alap rommal próbáltam. Lehet ,hogy meg kéne próbálni CM-el is.

A vissza gombom, pirosan villog. A simmel lehet összefüggésben?

(#593) Peterzon99 válasza Indiant (#592) üzenetére

Peterzon99
(lelkes újonc)

Szerintem azét villog, mert nincs hálózat.

Nem tudom mennyire van értelme, de modaco-n írnak olyat, hogy előbb érdemes egy másik készülékbe berakni a kártyát, amivel megy turbo s. nélkül, és csak utána használni.

[ Szerkesztve ]

(#594) vrsptr válasza kelzsoca (#587) üzenetére

vrsptr
(tag)

Úgy csináltam a root-ot, ahogy le van írva, mást semmit nem nyomkodtam. Most akkor mi tévő legyen, hogy működjön a WiFi :S.

(#595) kelzsoca válasza vrsptr (#594) üzenetére

kelzsoca
(Szakértő)
LOGOUT blog

Először is nem kéne mindenféle oldalon található dolgot megcsinálni a szerencsétlen készülékkel.

Nyomsz egy factory reset-et a telefonon, ha nem segít, custom recovery fel, gyári rom fel, és akkor megvan a gyári állapot. [link]

[ Szerkesztve ]

(#596) vrsptr válasza kelzsoca (#595) üzenetére

vrsptr
(tag)

Köszönöm, megpróbálom. Recovery reset-nél a névjegyek törlődnek? Ha igen, hogyan tudom lementeni?

(#597) Zsolt_72 válasza vrsptr (#596) üzenetére

Zsolt_72
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

Szinkronizáld a Google-fiókoddal!

(#598) vrsptr válasza Zsolt_72 (#597) üzenetére

vrsptr
(tag)

Azt inkább nem, de már megoldottam. A Telefönkönyvbe menü gombnál elérhető a Névjegy be- és kimásolása és itt Kimásoltam SD kártyára.

(#599) Majci válasza Zsolt_72 (#597) üzenetére

Majci
(kvázi-tag)

Nincs wifije (lehet mobilnet se) szerintem egy importálás az sd kártyára is jó lehet.

Lekéstem

[ Szerkesztve ]

(#600) Zsolt_72 válasza Majci (#599) üzenetére

Zsolt_72
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

Jogos, ez volt a "B"-terv :D

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Skate
Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.