Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Huma

    addikt

    válasz kymco #18725 üzenetére

    Dr. Zacher Gábornak nem sok tapasztalata lehet a drogokkal ha szerinte minden drog egyforma.
    Szerinted pl a tea és cukorfogyasztás ugyanaz mintha az illető krokodilozna? (Ha esetleg nem tudnád mi az akkor nézz utána neten. Egy heroinhoz hasonló hatású drog aminek mellékhatásaként az ember húsa lerohad a csontjairól.)

    A világon rengeteg legális drog létezik amit a társadalom nem tekint annak. Pl a cukor és a koffein is ilyen. És természetesen az alkohol és a nikotin is. Sőt a cigiről állítólag nehezebb leszokni mint a heroinról.
    A marihuána még egy ártalmatlanabb drognak számít. Nem okoz fizikai függőséget és nem lehet belehalni a túlzott fogyasztásába. Ellentétben az alkohollal ami függőséget okoz és túladagolásnál halált okozhat. Arról nem is beszélve hogy hosszútávon szétcseszi a májat és a veséknek sem tesz jót. És ugye nem mindegy hogy mi hatása a szernek. Az alkoholtól sokan agresszívvá válhatnak míg a fűnek pont ellenkező a hatása.

    De beszélhetnénk az LSD-ről is ami nem okoz fizikai függőséget, sőt még egészségkárosító hatása sem bizonyított. Ennek ellenére be van tiltva. Miért is? Milyen jogon szabja meg az állam, hogy mit tehetsz és mit nem, ha azzal nem okozol kárt senkinek? Igazándiból semmilyen joga nincs hozzá. Hisz az állam feladata az állampolgárok védelme és szolgálata lenne. Persze mint minden, ez is csak a pénzről szól.

    Az meg már régóta bizonyított tény hogy a drogok betiltása pont ellentétes hatású mint amit az állam állít. Először is csupán az alvilágot pénzelik vele. Volt olyan drogbáró aki TV riportban köszönte meg az államnak, hogy be van tiltva a drog mert így rengeteg pénzt kaszál vele. Másrészt az állampolgáraik egészségét veszélyeztetik a sok ellenőrizetlen és szennyezett anyaggal.
    Magyarul az állam a bűnözőket támogatja és a saját állampolgárai egészségét teszi tönkre. Csak gratulálni lehet nekik.
    Ahelyett, hogy szigorúan ellenőrzött körülmények között legálissá tennék őket. Ebből hatalmas bevétele lenne az államnak és a drogfüggők is jól járnának mivel olcsóbb és tisztább lehetne az amit fogyasztanak.

    Persze ebből hatalmas botrány lenne, de ki nem sz@rja le? Egyszer lenne annyi vér a pucájukban a politikusoknak, hogy helyesen cselekedjenek. De erre szerintem még várhatunk egy ideig.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz newd #18727 üzenetére

    Az a baj, hogy az emberek buták, maradiak, tájékozatlanok és képmutatóak. (Akinek nem inge) A világ népességének nagy része fogyaszt valami drogot. Persze másra mutogatni mindig könnyebb mint magunkban meglelni ugyanazt a hibát.
    És azok akik legszívesebben leköpnék a heroinistát gyakran csak annyiban különböznek tőlük, hogy az ő kábítószerük legális.
    Ma Magyarországon kb 800e alkoholista él. Ehhez hozzájönnek a bagósok (a két csoport erős átfedésben van). Legyen mondjuk 900e így a szám. Ehhez hozzáadjuk a vényre kapható kábítószerekkel élőket ami fogalmam sincs mennyi lehet, de biztos nem kevés. Legyen mondjuk 1 millió. A népességből vonjuk le a gyerekeket akik kb 1,5 millióan vannak. (Tételezzük fel, hogy ők nem nagyon élnek drogokkal)
    Tehát 8,5 millió emberből 1 millió legális drogfüggő. Majdnem minden nyolcadik ember.
    És ennél sokkal többen használnak alkalmanként legális drogokat. (Alkohol, fájdalomcsillapítók, cigi) Ha tippelnem kellene akkor minimum minden harmadik ember. Szóval a társadalom egyharmadának semmi joga sincs elítélni a drogosokat mert ők sem különbek tőlük.

    És szerintem nagyon elnéző voltam a tippeléseimmel mert ennél valószínűleg sokkal rosszabb a helyzet.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz Noddy #18730 üzenetére

    Hol forgattam ki a szavaitokat? Esetleg egy példát tudsz mondani?

    "Igenis értelmes, képzett, magas tudományos pozícióban lévő ember is lehet vallásos, megtartva józanságát"
    Lehetséges, de a statisztika szerint nem jellemző. És én ennek nem is állítottam az ellenkezőjét, szóval nem értem hogy mi a problémád. A józanságról meg nem sok szó esik a statisztikákban (elég nehezen is lehetne mérni), szóval ebbe inkább ne menjünk bele.

    Most komolyan nem esett le még mindig hogy miről is írok a történelem kapcsán?
    A történelmet hamisítják. Sok eseményről többféle verzió is van és max csak egy időgéppel lehetne kideríteni hogy mi az igazság. Van amit eltitkolnak, van amit hozzáköltenek és van amit elferdítenek. Van ami pedig csak szimplán elveszett az idők folyamán. Sok olyan esemény van amiről csak több ezer éves feliratok mesélnek. Ki tudja hogy mennyi a valóságtartalmuk?
    A történészek folyton vitatkoznak egymással, hogy mi is történt ekkor meg akkor valójában. Te hallottál már két matematikust azon vitatkozni hogy kettő meg kettő az mennyi?
    Az egyik tudományág bizonytalan következtetésekre és találgatásra is épít és a bizonyítás sokszor lehetetlen míg a másiknál szigorú szabályok vannak és bizonyítani kell az elméleteket. Találd ki hogy melyik melyik.

    De igazad van. Magamat minősítem azzal hogy én észreveszek ilyen nyilvánvaló dolgokat, te meg nem.

    (#18729) kymco:
    Az a baj, hogy attól még hogy valaki főorvos a toxikológiai osztályon meg addiktológus szaktekintély, nem lesz automatikusan igaza. Nem egy ilyen, hangzatos titulussal rendelkező embert hallottam már akkora hülyeségeket beszélni, hogy csak a fejemet fogtam közben, hogy le ne essen.
    Ezzel nem azt mondom, hogy az általad említett személy is ilyen, de nem zárom ki a lehetőségét azok után amit róla írtál.

    [ Szerkesztve ]

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz Noddy #18732 üzenetére

    "sajnálom, hogy te ezt nem tudod tudományként kezelni"
    Hálás lennék ha idéznél tőlem olyat ahol leírtam, hogy a történelem nem tudomány. Ellenkező esetben azért lennék hálás ha nem ferdítenél és csúsztatnál a személyemmel kapcsolatban.

    Pontosan tudom, hogy a történészek és a régészek mivel foglalkoznak. És veled ellentétben azt is tudom, hogy sok esetben az eredményeik meglehetősen bizonytalanok.

    Az eredményeik korántsem egzaktak ugyanis sok esetben nem lehet megállapítani egy-egy tárgyról hogy eredeti e vagy hamisítvány. A történelmi események többségéről pedig aztán végképp nem lehet megcáfolhatatlan bizonyítékot felmutatni.

    Szókiforgatós példád elmaradt. Talán mert nincs mit példának felhozni?

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz Noddy #18734 üzenetére

    "a vallásosok nagyon nagy többsége megvezethető, báb ember akik zombimódjára viselkednek és ennek az az oka, hogy nincsenek felvilágosítva, hogy igazából amiben hisznek az nincs is, hiszen a tudomány bebizonyította, hogy nincs Isten, se Allah, se Nirvana, se tao"
    Már régóta vártam egy ilyen beismerésre. :)

    "De elnézést a lelkiismeretem nem engedi, hogy ilyen hazugságot leírjak."
    Ennek ellenére mégis megtetted. Attól, hogy át van húzva még ugyanúgy ott van.
    Rögvest nyomtam egy printscreent és már töltöttem is fel a képet a facebookra. :D

    A hozzászólásod többi részére nem reagálnék mert szinte az egész egy nagy zagyvaság.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz kymco #18738 üzenetére

    Dehogynem zagyvaság. Olyan dolgokat vet fel amiket már megválaszoltam. Arról nem is szólva hogy olyan olyan dolgokról ír úgy mintha beszéltünk volna róla ami eddig még szóba sem került.

    A két idézettel mi a baj? Semmi korrigálás nem volt.
    Most nem tudom, hogy a szövegértésetekkel van baj vagy csak szimplán megpróbáljátok kiforgatni a szavaimat. Eddig azt hittem, hogy az utóbbi, de kezdem azt hinni hogy tényleg nem értitek, hogy miről is van szó.

    (#18737) kymco:
    "Azért nem válaszol rá, mert nem nagyon tud mit."
    Azért nem válaszolok mert már válaszoltam rá korábban. Feleslegesen meg minek ismételjem magamat?

    És nem állítottam rólad semmi hazugságot.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    Húsvétkor mit is ünneplünk? A nyuszikat vagy a festett tojásokat? Kiscsibék is szoktak lenni, de azt nem tudom hogy miért. Nekik is van valami szerepük? A tojás miatt? Abból kelnek ki meg azt tojnak ha felnőtt csibék lesznek.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    Hát gyerekek most egy nagyon undorító dologgal találkoztam. Épp zenét hallgattam a youtube-on mikor hallom hogy a zene közben (már 40 perce ment a zene) elkezdenek németül pofázni. Egy darabig hallgattam majd gondoltam megnézem, hogy mi a fene ez.
    Mint kiderült valami reklám ahol a nácik épp a zsidókat válogatják. Ez volt az: [link]
    Most komolyan, ki kíváncsi erre? Felháborító hogy ilyet tolnak az ember arcába. Zenét akarok hallgatni erre egy ilyen felháborító propagandafilmet raknak be a zenébe. Meddig akarják még fejni a döglött tehenet? Már eltelt kb 70 év.
    Titeket nem háborít fel hogy most épp Jézussal kampányolnak?

    Valamint a szerepjáték szerintetek is a Sátán műve?

    szerk:
    Arról nem is beszélve, hogy az a tehén már eleve csak félig volt élő.

    [ Szerkesztve ]

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz exabit #18742 üzenetére

    Naplopó, lusta disznók. Ahelyett hogy örültek volna hogy a munka nemesíti a jellemüket. :D

    Ezt amúgy tuti azok szokták mondogatni akik életükben nem dolgoztak még. Mint ahogy a nem a győzelem a fontos című szöveg is tipikus vesztes duma. Azok mondogatják akik még életükben nem nyertek meg semmit.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz 0xmilan #18744 üzenetére

    Utánaolvastam. Egész ésszerűnek tűnik. Amúgy nem meglepő. Nem ez az első dolog amit a keresztény egyház lenyúlt az ősibb vallásoktól. Mindig is jók voltak abban, hogy innen-onnan elemeljenek egy-egy pogány rítust ill ünnepet és a sajátjukénak nyilvánítsák.

    (#18745) jpm:
    Ja. Én látom ezt. De sokan bedőlnek ennek a hülyeségnek.
    Mintha nem történt volna egy rakás ehhez hasonló tragédia. Tele van vele a történelem és még a jelen is. Azokon érdekes mód mégsem csámcsog senki. Arról nem is beszélve hogy alaposan el van ez túlozva. Sötét időszak volt az és mindenki szenvedett. Nem csak ők. Mégis csak őket kell sajnálni pedig nem ők voltak a legnagyobb vesztesek.

    [ Szerkesztve ]

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz Naturalist #18747 üzenetére

    A két dolog távolról sem ugyanaz.
    Vajon miért kéne megemlékezni az év 365 napján egy olyan dologra amihez hasonló számtalanszor előfordult az emberi történelemben? (Úgy hogy a többire nem emlékezünk vissza csak erre az egyre)
    Valamint mit akarnak még? A több százmilliárdos kártérítés nem elég nekik amit évente kapnak? Elégedjenek meg vele mert rajtuk kívül senki sem kap semmit pedig mint írtam nem ők voltak az igazi károsultak.
    Mégis folyamatosan azt tolják a képünkbe hogy mekkora áldozatok meg hogy szégyelljük magunkat és hogy adjunk nekik még, még és még.
    Hetven éve történt. Ideje lenne elfelejteni a sérelmeket és abbahagyni a másokon élősködést.

    De ez már nagyon off.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz Naturalist #18749 üzenetére

    Erre szívem szerint egy bibliai idézettel válaszolnék, de úgy gondolom az számodra sértő lenne és nem vennéd jó néven. :D
    Szerintem értelmetlen folytatnunk ezt a társalgást mert te vagy önkéntelenül vagy pedig szándékosan félreértelmezed a tényeket.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz kymco #18752 üzenetére

    Érdekes mód mégsem találkoztam még Magyar-Tatár nappal. Sőt Örmény-Török nappal se. De az Orosz népirtásokról sem szoktunk megemlékezni.

    "hogy soha többé ne történhessen ilyen senkivel"
    És ezt te el is hiszed? Annak az esélye hogy velük ilyesmi újra megtörténjen kb nulla. Ellenben van ahol ma is hasonló népirtás folyik (Afrika), csak ők nem érdekelnek senkit.

    Valamint elég visszás az is hogy a rasszizmus miatt kesereg a világ legrasszistább népe.

    Ez az egész csak a pénzről és a hatalomról szól. Immáron hetven éve.

    [ Szerkesztve ]

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    A Biblia mit ír a locsolásról? Tényleg hétfőn kell locsolni Isten szerint?

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz Noddy #18761 üzenetére

    Nem szeretem a jazz-t. A zsoltárokat még úgyse. :D

    A rap után a jazz a második műfaj amit nem nagyon bírok. Pedig nem vagyok ráállva egy-egy műfajra. Elég széles spektrumban mozgok zenei téren.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz Noddy #18767 üzenetére

    "letagadni nem tudják, csak megtagadni."
    Miért is? Honnan vagy biztos abban hogy valóban létezett?
    És ha létezett akkor honnét tudod hogy tényleg csodákat tett és nem csak egy csaló volt?

    Amúgy a keresztény ünnepek és rítusok elég nagy része a pogányoktól lett lenyúlva.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz kymco #18771 üzenetére

    Én ezt teljesen másképp hallottam. Több idős ember is mesélte hogy azok a zsidók akik eltűntek a háború folyamán utána jobb állapotban kerültek elő mint amikor elmentek. Arról nem is beszélve hogy amíg a magyarok éheztek, ők nagyon jól eléldegéltek a segélyeikből és az üzleteikből amiket rögtön megnyitottak mihelyt visszatértek.

    (#18777) llll:
    Az a baj, hogy a felső tízezernek nem nagyon akadnak olyan problémái mint a pórnépnek.
    Őket nem veszélyeztetik a rablók és gyilkosok mert jó környéken laknak és mozognak, saját testőreik vannak. Sokmilliós védelmi rendszer, pánikszoba, stb. Mindenhová kocsival mennek. Nem kötnek beléjük a BKV-n.
    A gyerekeik magánóvodákba és magániskolákba járnak. Ott nem találkoznak olyan elemekkel amikkel tele van a közoktatás.
    Ha megbetegszenek akkor kiutaznak Svájcba egy magánklinikára. Nem kell három hónapot várniuk egy vizsgálatra.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    A vallások mint az erőszakos viselkedés okozói. [link]
    Miért is nem lepődök meg ezen? Talán mert erre már magamtól is rájöttem kb suhanc koromban?
    Ez van ha a középkor szelleme a modern világban kísért.

    „Talán banálisan hangzik, de sajnos igaz, hogy napjainkban több háború kezdődik, több ember hal meg, és több gonoszság történik a vallás nevében, mint bármely más emberi intézmény által.”
    Van benne valami...

    [ Szerkesztve ]

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz llll #18790 üzenetére

    Egyértelműen emberi. Ki tudja egyébként hogy mi igaz ebből az egész történetből. Lehet, hogy Jézus csak egy kitalált alak volt. Lehet hogy létező. Lehet hogy csak egy hétköznapi szektatag volt akit keresztre feszítettek mert átverte az embereket. Lehet hogy egy "csodát" sem tett csak utólag találták ki az egészet.
    Az egész lehetett egy jól kifundált hazugság is amit a szektatagok terjesztettek. Esetleg még le is fizettek egyeseket, hogy tovább terjesszék a dolgokat.
    Azt meg mivel bizonyították hogy feltámadt? Semmivel. Max csak szóbeszéd volt róla.

    A Jézussal kapcsolatos dolgokat igyekszenek a hívők tényként beállítani, holott szinte semmire, még a létezésére sincs semmi cáfolhatatlan bizonyíték. Még az is lehet hogy a vallás megalakulása után 150 évvel találták csak ki a figuráját.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz kymco #18793 üzenetére

    "De én látok jelentős változásokat"
    Csak sajnos elég rosszul látod.

    Nincs rabszolgaság? Mikor kb az emberiség 80%-a azért dolgozik, hogy éhen ne haljon? Persze mondhatod, hogy nem kényszeríti őket senki, szabadon választhatnak a munka és az éhenhalás között.
    Régen egy római házi rabszolga jobban élt mint manapság a legtöbb ember és egy bizonyos idő után megvásárolhatta a szabadságát. A mi korunkban nem nagyon van ilyen. Itt ha rabszolgának (szegénynek) születsz akkor jó eséllyel az is maradsz életed végéig.
    Az ókori adósrabszolgaság és a mai adósrabszolgaság között elhanyagolható a különbség.

    És a tized. Nagyon vicces. Ma sokkal nagyobb adóterheket viselünk mint anno. Szóval ez is csak rosszabb lett.

    Régen pl mindenkinek könnyedén lehetett saját háza. Nem kellett érte 40 évig adósságba vernie magát mint manapság.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz llll #18795 üzenetére

    Régen az emberáldozás bevett szokás volt a zsidóknál és ezt a szokást a keresztények is továbbvitték. A bibliában is szó van róla. Szóval más ember feláldozása nem Isten kedve ellen való. De ezen nem is kell csodálkozni. Azok után amennyi szenvedést és kínt okozott már az emberiségnek csupán kedvtevésből a biblia szerint. Ezért sem kedvelem a keresztény vallást. Az egész a szenvedésre és a halálra épül. Egy buddhizmus pl fényévekkel megelőzi emberiesség terén.
    Azt viszont roppant mulatságosnak találom, hogy azt a sok rosszat amit a bibliában írnak Istenről, a keresztények megpróbálják pozitívan beállítani. Pl: Igaz hogy lemészárolt minden kisgyereket, de ezt csakis az ő érdekükben tette, csupa szeretetből. :D
    Még szerencse, hogy nem kell minden állami vezetőnek kötelező jelleggel hithű kereszténynek lennie mert akkor a tömeggyilkosság nem bűn lenne hanem erény. :DDD

    szerk:
    Van egy érdekes könyvsorozat amiben hangsúlyos szerepet kap a Sátán és az Isten harca. Mint kiderül belőle, nem a Sátán a rossz fiú. És ez teljesen érthető ha a megvizsgáljuk a bibliát. Ahol Isten nagyságrendekkel több gonoszságot követ el.
    A Sátán pl megajándékozta az emberiséget a tudással. Isten viszont ezért megbüntette az embereket mert... mert miért is? Irigység? Rosszindulat? Sértett büszkeség?

    [ Szerkesztve ]

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz Noddy #18819 üzenetére

    Milyen abszurd vonása?

    Érdekes hogy Psych0 azért kapja az ívet mert linkelt én meg azért mert nem. :D

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz kymco #18822 üzenetére

    "Hihetetlenül értesz a csúsztatásokhoz."
    Köszönöm!

    "Ez alapján nekem az jön le, hogy Istent tudományellenesnek tartod a Biblia alapján."
    Én ilyesmit nem írtam abban a hozzászólásban de végül is ez így van.
    Arra a történetre akartam utalni mikor Isten kiűzte Ádámot és Évát az édenkertből. Van rá valami olyan magyarázatod ami nem tünteti fel negatív színben Istent? Mert én több lehetséges okot is figyelembe vettem, de mindegyik negatív jellemvonásokat feltételez Istenről.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz kymco #18824 üzenetére

    Olvasd el az általam említett mesét és máris választ kapsz a kérdésedre. Mondjuk azt hittem, hogy te ismered ezt a történetet, de ezek szerint kevesebbet tudsz a bibliáról mint én.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz kymco #18827 üzenetére

    Ismerem. Miért beszélnék olyasmiről amit nem ismerek?
    Nem értelmeztem félre semmit és nem vontam le téves következtetéseket.
    Isten meglehetősen alantas indokok miatt kirúgta Ádámot és Évát a paradicsomból. Ezen nincs mit félreértelmezni.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz kymco #18829 üzenetére

    Már leírtam a konkrét alantas indokokat. Irigység, rosszindulat, sértett büszkeség.
    Isten megharagudott a kis ölebeire mert azok rosszcsontok voltak és megkóstolták a féltve őrzött gyümölcsét.
    Nem tudom, hogy ez miért olyan nehezen felfogható a számodra. Olvasd el a kérdéses részt és rögtön világossá válik minden.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz kymco #18831 üzenetére

    Hogy mire alapozom? A bibliában leírtakra alapozom.

    Egyes teóriák szerint pont, hogy Júdás volt az egyetlen igaz tanítványa Jézusnak. Az egyetlen aki nem hagyta őt cserben. Nem szabadna egy-egy kiragadott részlet alapján ítélkezned. Akár egy-két vessző megléte ill nem léte is teljesen más értelmet adhat egy szövegnek.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz kymco #18833 üzenetére

    Ha elolvasod a kérdéses részt akkor láthatod, hogy Isten rosszindulatúan megátkoz mindenkit kicsinyes dühében. Ez lenne az igazságos és bölcs Isten? Egy olyan lény akinek csak alantas átkokra futja?

    És tessék egy kis idézet mert látom neked nehezedre esik másképp olvasgatni a saját hitedről:
    "Az Úristen így szólt a kígyóhoz: "Mivel ezt tetted, átkozott leszel minden állat és a mező minden vadja között. Hasadon csúszol, és a föld porát eszed életed minden napján.
    Ellenkezést vetek közéd és az asszony közé, a te ivadékod és az ő ivadéka közé. Ő széttiporja fejedet, te meg a sarkát veszed célba."
    Az asszonyhoz pedig így szólt: "Megsokasítom terhességed kínjait. Fájdalmak közepette szülöd gyermekeidet. Vágyakozni fogsz férjed után, ő azonban uralkodni fog rajtad."
    Az embernek ezt mondta: "Mivel hallgattál az asszony szavára és ettél a fáról, jóllehet megtiltottam, hogy egyél róla, a föld átkozott lesz miattad. Fáradsággal szerzed meg rajta táplálékodat életed minden napján.
    Tövist és bojtorjánt terem számodra. A mező füvét kell enned.
    Arcod verítékével eszed kenyeredet, amíg vissza nem térsz a földbe, amiből lettél. Mert por vagy és a porba térsz vissza.""

    Ráadásul még hazudott is Isten mikor azt mondta, hogy gyümölcs halálos, ha esznek belőle.

    De már egyszer régebben szépen összefoglaltam Isten jellemhibáit, amiből meglehetősen sok van. Egy egocentrikus, beképzelt alak aki csak saját magával törődik és a legkisebb szánalmat sem érzi a saját teremtményei iránt. Rosszindulatú és bosszúálló. Ráadásul még hazudik is, ha kell.
    És ezek nem légből kapott vádak. Mindegyikre van megfelelő példa a bibliában. Rengeteg olyan szörnyűséget követett el a bibliai mesék szerint amiket elolvasva rájöhetünk hogy Sztálin vagy éppen Hitler csupán csak egy kezdő hozzá képest.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz Noddy #18835 üzenetére

    Szerinted a szőke nős vicceket a szőke nők találják ki? A rendőrösöket a rendőrök? A zsidókat pedig a zsidók?
    Remélem kapiskálod, hogy mire akarok kilyukadni.

    Amúgy miért bánt téged a poénkodás? Nem szereted a vicceket? Tudod, csak az fáj amiben van igazság.
    Azt mondják hogy a humorérzék az intelligencia legjobb mércéje. Tehát értelmes embernek nem kellene ilyesmiből problémát csinálni.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz kymco #18837 üzenetére

    Ha nincs a Sátán (véletlenül kisbetűvel írtad a nevét) akkor nem esznek az almából ergo megajándékozta őket vele. Mint ahogy Prométheusz is megajándékozta az emberiséget a tűzzel amit az Olümposzról lopott.

    "A Biblia nem a tudás fájáról beszél, hanem a jó és a rossz tudás fájáról."
    És én nem is beszéltem másról eddig sem. Ha félreértetted akkor az nem az én problémám.

    Az a baj, hogy nem vagy hajlandó elfogadni a nyilvánvaló igazságot. Azt hogy egy gonosz Istent imádtok. A Biblia nem más mint a bűneinek a lajstroma. Minden rosszat a Sátánra kentek ill megmagyarázzátok, hogy az Istennek célja volt vele, csak az emberek nem érthetik meg az ő indítékait. Hihetetlen hogy a legnagyobb rémtettet is egy legyintéssel elintézitek, ha azt ő követte el. Egy pillanatig sem gondolkodtok el azon, hogy talán mégsem volt helyes az amit tett. Mégis milyen Isten követel véráldozatot? Milyen Isten öl meg minden elsőszülöttet? Milyen Isten az aki elpusztít és/vagy örök szenvedésre ítél mindenkit aki nem hajbókol előtte és tartja be minden egyes utasítását?
    Még a maják emberáldozatot követelő Istene is szolidabb nála.

    (#18838) llll:
    Mindegy hogy nevezzük, a tudás az tudás.
    Nem lehet aznap valaki halott ha még élt vagy 600 évet. Ez egyértelmű hazugság volt Istentől.

    [ Szerkesztve ]

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz kymco #18847 üzenetére

    Látom megragadtad a lényeget. :D
    Sajnálatos hogy nekem kell felvilágosítanom téged, de a többség szerint az bizony almafa volt. De ezt te is tudhatnád, ha olvasgatnál néha egy kicsit a keresztény mondákról.

    Mivel a hozzászólásom többi részére nem válaszoltál, gondolom azokban egyetértesz velem.

    (#18848) llll:
    Értem amit írtál. Csak nem értek vele egyet.

    (#18850) Zsolt_72:
    Igyekszem higgadtan érvelni, csak ez a sok terelés meg csúsztatás elég bosszantó tud lenni. Valahányszor fölhozok egy kényes témát mindig megy a félremagyarázás. Még egy értelmes választ sem kaptam soha ebben a topicban.
    Pl szerintük teljesen helyénvaló ha Isten ártatlan gyerekeket gyilkol. Az nem számít bűnnek. De hát miért is számítana hiszen a biblia szerint már egy újszülött is bűnös.

    [ Szerkesztve ]

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz llll #18852 üzenetére

    Nincs jó és rossz tudás. Csak tudás van és kész. Ha valaki nem tudja hogy mi a különbség a jó és a rossz között, az nem tekinthető értelmes embernek. Tehát Ádám és Éva valami félállati szinten leledzettek a paradicsomban a biblia szerint.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz Noddy #18857 üzenetére

    Az ateizmus a vallások ellensúlya. A kevés (talán egyetlen) józan hang a kocsmában amibe mind be vagyunk zárva.
    Az emberek miért gyártanak rendőrös vicceket ha nincs hozzájuk közük?
    Általában a jól kifigurázható dolgokról, emberekről születnek viccek. Rendőr, szőke nő, Móricka, vallások.
    Miért pont a vallásról szóló viccek zavarnak téged? A rendőrös vagy szőke nős viccek nem zavarnak?

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz Psych0 #18865 üzenetére

    "Azzal kezdtem, hogy elolvastam a könyvet, felnőttként, és a mai napig szörnyűnek tartom a benne leírt istent. Szeretem a mitológiát, de sajnos, ami nekünk jutott az a legundorítóbb."
    Örülök hogy nem csak én látom így. A világ összes mitológiája sokkal szebb és színesebb. Nekünk nem jutott más csak egy folyton haragvó Isten akinek a legfőbb kedvtevése hogy szenvedést okozzon az embereknek. Kb az összes többi mitológiában vannak jó, rossz és semleges Istenek. Nekünk sajnos csak egy rossz jutott.
    Ezért is tartom sokkal értékesebbnek az ősi magyar vallást. Azt ami már jóval a kereszténység előtt létezett. És sajnálatos, hogy ilyen keveset tanítanak róla nekünk. Pedig ha valaminek akkor ennek tényleg a kultúránk részének kellene lennie.
    Sajnos a kereszténység, (mint általában) ez esetben sem ismerte el a konkurenciát és sikeresen kiirtotta ezt a vallást is.

    (#18861) exabit:
    Egyetértek.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz Noddy #18871 üzenetére

    Ugyan mi tudományosan alátámasztott a bibliával kapcsolatban?

    (#18872) Noddy:
    "Bibliát Psyc0 kivételével úgy kritizáljátok, hogy el se olvastátok, sztereotípiákkal lövöldöztök, dől belőletek a gyűlölet és intolerancia..."

    Épp eleget tudunk a bibliáról a véleményalkotáshoz. Miért kellene betéve tudni az egészet? Belőlem nem dől semmi. Felőlem abban hisz mindenki amiben akar, ha nem okoz vele kárt nekem.
    Az intolerancia vádját azért vicces pont egy kereszténytől olvasni. :)

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz kymco #18874 üzenetére

    Ezt telefonon olvastam végig és soknak tűnt. Most a gépen nézve is elég soknak tűnik. :)
    Sajnálom de ennyi mindenre nincs kedvem most válaszolni. Annyit azonban mondhatok hogy kb az összes állításodat meg tudom cáfolni. Kivéve ezt "egy nagyon intelligens ember vagy". Ennek megcáfolása sajnos meghaladja a képességeimet. :D

    A Sátánnal kapcsolatban azért megjegyezném hogy illetlenség valaki nevét kisbetűvel írni. Még én is ügyelek arra hogy Isten nevét mindig nagy betűvel írjam. Pedig szerintem nem is létezik. Csupán tisztelem annyira más vallását hogy nem degradálom le az Istenüket egy kisbetűvel.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz Psych0 #18877 üzenetére

    Erről van szó. Abban semmi meglepő sincs, hogy a bibliában említett városok a valóságban is léteztek.
    Azt bizonyítsák be hogy volt égő csipkebokor vagy hogy Jézus tényleg tudott a vízen járni.

    Régebben láttam egy műsort amiben azon vitatkoztak hogy a Vörös-tenger szétválasztása csak egy félrefordítás eredménye a bibliában. Állítólag lehetséges hogy csak egy sivatagon keltek át. Nem volt semmi tengerszétválasztás.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz llll #18892 üzenetére

    A könnyeikbe hogy elmentek tőlük a zsidók.

    Szerintem nem kell összefüggéseket keresni, hisz az egész csak egy mese.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz llll #18895 üzenetére

    Hát azért hogy visszahozzák őket.

    Az maradt meg hogy hülyeség az egész. Egyszer félrefordítottak valamit vagy 1500 évvel ezelőtt. A többit meg hozzáköltötték.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz kymco #18899 üzenetére

    Hogyne, városi legenda. Szerintem a szakértők ezt másképp látják. Azért egy archeológus szaktekintély véleményét nem lehet csak úgy egy legyintéssel elintézni. A régészet elég komoly tudományág.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz kymco #18901 üzenetére

    A neten biztos megtalálod a választ, ha érdekel. Ellenkező esetben be kell érned a szavammal, hogy tényleg úgy van ahogy írtam.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz kymco #18903 üzenetére

    Örülök, hogy nem okoztam csalódást. :)

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz llll #18905 üzenetére

    Akkoriban is volt google? :Y

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz llll #18921 üzenetére

    "először is ha átélném miért kellene ezt isten művének tartanom?"
    Ott a pont.
    Sokan hajlamosak belemagyarázni valamit az általuk tapasztaltakba. Másvalaminek tulajdonítani valamit aminek pedig semmi köze sincs hozzá.
    Pl ha megeszik egy szem piros bogyót és utána három napig hány és fosik akkor az ember azt gondolná, hogy a bogyó okozta ezt, közben lehet hogy csak pont elkapott valami csúnya fertőzést. De az is lehet hogy ő allergiás valamire és másnak semmi baja sem lesz a bogyótól.

    A vallásos ember hajlamos minden jót ami vele történt istennek tulajdonítani. És minden olyat amit nem tud megmagyarázni szintén valami vallásos élményként éli át. Régen a villámlás is ilyen volt. Ma már ezen valahogy túltették magukat, de maradt még így is épp elég jelenség.
    Pl elájul egy vallásos ember mert hirtelen nem jut elég vér az agyába. És mivel a vallás központi helyet foglal el az életében ezért nagy rá az esély hogy egy ilyen szokatlan helyzetet vallásos élményként él meg. Pl az oxigénhiánytól kába agya különös víziókat láttat vele amiket ő isteni jelenségként értelmez.
    Ez pont úgy működik mint ahogy az ember hajlamos azt hallani amit akar illetve olyasmit ami őt foglalkoztatja.

    És így születnek a vallásos élmények. Minden emberrel történnek hasonló dolgok csak a nem vallásos emberek ezt képesek helyesen értelmezni és ezért az ilyenek általában fel sem tűnnek nekik. Ellenben a vallásos emberek azt hiszik hogy megszólította őket az úr és még fanatikusabbá válnak. És ezután a még jelentéktelenebb dolgokat is hajlamosak istennek tulajdonítani.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz llll #18923 üzenetére

    Jó meglátás. Az egyszer biztos, hogy ha olyasmik történtek volna mint amik a bibliában le vannak írva akkor egyáltalán nem így viselkedtek volna az emberek.

    Más:
    Forer-hatás
    "A Forer-hatás a szubjektív megerősítés jelenségéhez kapcsolódik, melyről akkor beszélünk, ha valaki két, össze nem függő vagy véletlen esemény között kapcsolatot tételez fel valamely hit, elvárás vagy hipotézis alapján. "

    Ezért hiszik a hívők azt, hogy egy-egy esemény bizonyíték isten létezésére. Igazából csupán a saját vágyaikat vetítik ki és a téveszméiket táplálják velük.

    "Barry Beyerstein pszichológus úgy véli: " a vágy és bizonytalanság nagyon erős pszichés folyamatokat hív életre, melyek minden okkult és áltudományos személyiségrajzot életben tartanak". Megpróbálunk "értelmet lelni az összefüggéstelen adatokban, amit napont látunk" , és "olyan jók vagyunk az össefügéstelen dolgok közti űr kitöltésében, hogy ezzel értelmet látunk az értelmetlenségben is." Kitöltjük az űrt, hogy teljes legyen a kép, de a gondos vizsgálat feltárná, hogy a dolog általános, zavaros, homályos és értelmetlen. A médiumok gyakran olyan sok összefüggéstelen és kétértelmű kérdést tesznek fel sorozatban, hogy azt az érzést keltik, hogy személyes adatokat tudnak az alanyról. Pedig nem kell semmilyen ismeret az alany magánéletéről, hiszen az alany önként és öntudatlanul minden összefüggést és megerősítést megad. A jösokat segítik a "cold reading" technikák is."

    Asszem ez mindent megmagyaráz. :)

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz Ujjlenyomat #18925 üzenetére

    Úgy jutottunk el idáig hogy a realitások talaján maradva konkrét, létező példákat hoztunk fel. Olyanokat amik előfordultak ill fordulnak. A víz kettéválasztása csak egy monda, a legkisebb bizonyíték sincs rá. Így az a kijelentés eléggé abszurd hogy egyértelműen isteni beavatkozás eredménye hisz nem valószínű, hogy a valóságban is megtörtént.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz kymco #18944 üzenetére

    Így indítasz:
    "Ez személyes élmény, nem mások által szajkózott sztereotípiák ismételgetése, hanem a személyes kapcsolatomból adódó ismeret."

    Gondoltam lesz valami konkrétum, hogy miben is látod isten létezésének a bizonyságát. De ehelyett jó sokat írtál a semmiről. Csupán magasztos szavak halmaza amik nem vezetnek sehová. Leírtad azt hogy te milyennek képzeled el istent. Ez mind szép és jó csak akkor ne írd azt hogy ilyennek ismerted meg mert megismerni csak létező dolgokat lehet.
    Vagy talán személyesen beszéltél vele? Megjelent álmodban? Esetleg hangokat hallottál a fejedben amik szerinted tőle származtak? Vagy mégis miből gondolod, hogy valóban létezik és olyan mint amilyennek te állítod?

    Az alkoholról való leszokáshoz pedig abszolút nincs szükség istenre. Legalábbis nem konkrétan. Csupán egy támaszra van szükség ami esetükben isten volt, de lehetett volna bárki más is. Ez is csak a vallás mankóként való használatának bizonyítéka.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz Psych0 #18960 üzenetére

    "Ráadásul pont most lett személyes kapcsolatom istennel,szerencsére alátámasztotta, hogy nekem van igazam"
    Micsoda véletlen. Nekem is pont most nyilvánult meg. Leírhatnám részletesen is a mikéntjét, de túlságosan személyes, nem szeretném ha egyesek a cinikus megjegyzéseikkel kétségbe vonnák a szavahihetőségemet.
    Annak ellenére hogy nem írtam semmit erről az élményemről, el kell hogy fogadjátok tényként mert csak.

    Vicces, hogy amikor valamit mondani kellene, hogy miben is nyilvánult meg isten létezése valaki számára akkor sosincs semmi konkrétum. Csak ködös utalások, érzések, terjengős, értelem nélküli mondatok és végén az aduász, hogy ezt csak egy hívő ember képes felfogni. Valószínűleg azért mert olyan iszonyatosan bonyolult dologról van szó ami mellett eltörpül a húrelmélet és a káoszelmélet is.

    Az a baj hogy a vallásos emberek azt nem akarják megérteni, hogy érvek nélkül nem lehet konstruktívan vitatkozni. A vallásból hiányzik egy olyan dolog ami a tudomány alapját szolgáltatja. A bizonyítás. Az egyik legalapabb dolog. Csak azt lehet elfogadni tényként amit bizonyítani is lehet. Anélkül max csak elmélet, nem pedig tény. A vallások pedig még elméletnek sem túl jók mivel általában teljesen logikátlanok és ellentmondásosak. Akárcsak a gyerekeknek szóló mesék.

    A te űrhajós, idegenes elméleted is sokkal hihetőbb mint az amit a biblia próbál elhihetni egyesekkel.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz kymco #18965 üzenetére

    Elhiheted, hogy senkit sem érdekel egy vallásról szóló topicban a feleségeddel való kapcsolatod mélysége. Nem igazán értem miért emlegeted ezt. Ellenben az istennel tapasztalt konkrét élményeid igen. Hisz azért vagyunk itt hogy erről beszéljünk.

    "Így marad, hogy elhiszik, vagy nem. Ez már nem rajtam múlik."
    De rajtad múlik mivel, ha tényleg van konkrét bizonyítékod akkor nem okozhat gondot megtéríteni minket. Persze ha azt vesszük, hogy kétezer év alatt sem sikerült senkinek bebizonyítania isten létezését akkor ne haragudj ha kissé szkeptikusak vagyunk.

    "Huma is anno nem adott konkrétumokat, csak egy olyan szaktekintélyről beszélt, akinek a nevére sem emlékszik, arra sem, hogy milyen műsorban, pontosan mit is mondott, de cáfolja a hívőket, és higgyem el"
    Csak a saját fegyvereteket fordítottam ellenetek. Ezek szerint érzed hogy mennyire abszurd mikor ugyanígy, konkrétumok nélkül próbáltok meggyőzni mindenkit a hitetekről.
    És gondolj bele, hogy ti még ennél is jobban nyomjátok ezt a műfajt mert én azért csöpögtettem pár tényt míg tőletek egyet sem láttam még itt a topicban.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz pocokxx #18967 üzenetére

    Ez elég áltudományos volt. Egy agykutatótól azért többet várnék. Mondjuk némileg érthető lehet. Gondolom agykutatóként nem sok köze van azokhoz a dolgokhoz amiről beszélt. Szerintem jobban teszi ha marad a szakterületénél és nem égeti magát ilyen kijelentésekkel. :)

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

Új hozzászólás Aktív témák