Hirdetés

Aktív témák

  • AS

    félisten

    SAMSUNG GALAXY S

    A világ és ami mögötte van

    ForRedGlory összefoglalója.

    Rövid ismertető:
    A Samsung Galaxy S a Samsung legújabb telefonja, melyen jelenleg az Android 2.1-es operációs rendszer fut, de hamarosan a Froyo (2.2) is érkezik rá, amelytől jelentős gyorsulást vár mindenki. A telefonról a mobilarénán is olvasható teszt, ami itt érhető el. A jelenleg kapható legjobb Androidos telefon, mely paramétereit tekintve is sok mindenben első.
    Kétféle "kiszerelésben" kapható: függetlenül és szolgáltatótól (T-Mobile, Telenor) is vásárolható. A telefonhoz 1 év gyári garancia jár, ami a Samsung oldalán beregisztrálva 2 hónappal kibővíthető. A T-Mobile további egy év korlátozott garanciát biztosít. A független és a szolgáltatói telefonok között lényeges különbség nincs, egyik szolgáltató sem nyúlt bele túlságosan a telefon lelkébe, mindössze pár csengőhang, előre beállított APN, weboldalak, könyvjelezők különböztetik meg a gyári független telefontól. Szerencsére a ROM frissítés is ugyanúgy működik, a frissítés menete nem változik egyik esetben sem. Erről később.
    Első bekapcsolás után az Androidban még járatlan felhasználók könnyedén elveszhetnek a beállítások között, ezért a felhasználói kézikönyvet mindenféleképpen javasolt elolvasni. Nem véletlenül 128 oldal, és ezek tényleg csak az alapok. Azért is érdemes ezt forgatni, mert a telefon dobozában rejtélyes okok miatt ez az "apróság" nem található meg. Amennyiben valaki szórakozva akar ismerkedni a telefonnal, akkor ajánlom a galaxys.samsung.hu oldalát, ezeket a videókat, vagy az interaktív bemutatót.

    ROM frissítés:
    A frissítésnek két lehetséges módja van: hivatalos (KIES*), és nem hivatalos (Odin). Mindenek előtt, ahhoz hogy bármit is tudjunk kezdeni a telefonnal, fel kell tenni ezt a driver packet (WinXP és Win7hez is).
    Miután ez megvan, akkor jöhet a frissítés. Tekintettel arra, hogy itt szépen le van írva, nem írom le még egyszer. Inkább arra térek ki, hogy miért érdemes frissíteni:
    A gyári ROM jó, de közel sem lehet kiaknázni a telefonban rejlő lehetőségeket. A ROM frissítéssel a telefon SOKAT javul, sokkal gyorsabb lesz, gördülékenyebb minden. Érdemes tehát frissíteni, mivel tényleg nagy különbség van a gyári ROM és a legújabb ROM között.
    Figyelem! ROM frissítés során törlődik minden adat, ezért célszerű előtte lementeni. Erre tökéletes a Titanium Backup nevezetű ingyenes program.
    Az APN beállítások itt találhatók:
    - T-Mobile
    - Telenor
    - Vodafone

    *KIES: a Samsung gyári programja, olyan, mint például a Nokia PC Suite, vagy manapság az Ovi, leszámítva hogy nagyjából semmire sem jó/kell. Minden megoldható nélküle, egyedül a hivatalos módon történő frissítés nem.

    A telefon optimalizálása:
    Fentiekből következik, hogy a telefonra (mely bár alap rommal is jó) ráfér az optimalizálás. Én a következő triumvirátust ajánlom:
    - ROM: JM8 (vagy JM5)
    - Lagfix: RyanZA, esetleg Voodoo LagFix (ezzekkel további gyorsulás érhető el)
    - Optimalizáló: Advanced Task Cleaner Pro*.

    *Az Advanced Task Cleaner Pro ingyenes program, amivel a futó alkalmazásokat lehet kilőni, mellyel megakadályozható a telefon esetleges belassulása, illetve nem utolsó sorban az akkumulátor üzemidejét is hosszabbítja. Az Androidban nem lehet máshogy bezárni a programokat. (Az operációs rendszer magától bezárja őket, de nem hatékony). A beállítása nem nehéz, de leginkább tapasztalattól függ, attól hogy ki mit mennyiszer is használ. A programban beállítható kétféle mód: autokill list és ignore list
    1. a képernyő kikapcsolásakor záródjon be program
    2. 1-5-10-30-60 perc inaktivitás után múlva záródjon be a program
    Beállítható hogy bizonyos programokat sose zárjon be (ignore list), ilyenek például a rendszer alkalmazások, amiket felesleges kilőni, egyből újraindulnak.
    Egyén függő hogy ki hogy állítja be. Aki sokat internetezik annak nem célszerű például azt beállítania, hogy 1 perc után kapcsoljon ki böngésző, mert ha vissza akar lépni, akkor újra írhatja be az internet címet. Célszerű megadni mondjuk hogy 5-10 perc után kapcsolja ki. Ugyanakkor felesleges beállítani, hogy például a beállítások menü vagy a játék sokáig aktív legyen a háttérben, ezeket lehet tenni 1 percre, vagy "screen off"-ra, stb-stb.
    A programmal 1 kattintással bezárható minden háttérben futó alkalmazás, ami eszi az erőforrásokat. Ehhez a következőket kell tenni: Megnyitod az Advanced Task Cleaner Pro-t, majd „menü -> preference -> widget press action”. Kiválasztod, hogy „kill all running tasks”. A képernyőre kitett widgetre kattintva minden futó program bezáródik (kivéve, amik az ignore listán vannak).
    Tipp: feltétlenül tegyed bele „ignore list”-be az Advanced Task Cleaner Pro-t!

    Hasznos oldalak:
    PDA Fan Club (ingyenes regisztráció szükséges)
    XDA
    Appbrain
    andro-id.info

    Szerviz kódok:
    * # 1234 # Rom verzió
    * # 0 * # Teszt (LCD, kamera, szenzorok, hangszóró, ...stb)
    * # * # 4636 # * # * Telefon, akkumulátor adatok, használati statisztikák
    * # * # 8255 # * # * GTalk Service Monitor
    * # * # 7594 # * # * Kikapcsolás engedélyezés az End Call gomb nyomva tartására
    * # 197328640 # Szervizmód
    További szervizkódok

    Frequently Asked Questions

    Mi az az Android, milyen fajtái vannak?
    A Google által fejlesztett nyílt operációs rendszer. Itt elolvashatod az Android fejlődéstörténetét.

    Miben jobb a Froyo (android 2.2), mint az Eclair (android 2.1)?
    A választ itt találod.

    A ROM frissítés garanciavesztéssel jár?
    Amennyiben a KIES-el frissítesz, nem veszted el a garanciát. Odinnal történő frissítésnél sem feltétlenül, ha nem rontod el. Viszont a kérdésre addig nincs biztos válasz, amíg nincs precedens.

    Tönkre mehet a telefon ROM frissítés közben?
    Nem, ha jól csinálod. Amíg a download mode (hangerő szabályozó le, home gomb és a bekapcsoló gomb egyszerre történő megnyomásával jön elő) és a recovery mode (hangerő szabályozó fel, home gomb és a bekapcsoló gomb egyszerre történő megnyomásával jön elő) bejön, nincs különösebb gond.

    ROM frissítéshez kell a telefont ROOT-olni?
    Nem kell rootolni.

    Hogyan kell frissíteni a ROM-ot?
    A PDA Fan Club oldalán több verzió is le van írva, de fontos ROM frissítés előtt az adatok lementése, mert minden törlődni fog. A fentebb már említett Titanium Backup (Marketből letölthető) illetve a most linkelt oldalon lévő Clockwork Recovery erre tökéletesen alkalmas. ROM frissítés után (és akár előtte is) célszerű elvégezni a wipe data/factory resetet és a wipe partitiont, ami a recovery menüből (hangerő fel + Home gomb + bekapcsoló gomb egyszerre) érhető el.
    ROM frissítés videó 1-2. rész
    ROM frissítés videó 3. rész

    Frissítés Kies programmal:
    A telefonon bemész a „beállítások-> névjegy -> USB beállításokba”, kiválasztod a Samsung Kiest. Csatlakoztatod a telefont a számítógéphez, miután felismerte a program a telefont, rákattintasz a frissítésre. Ha van elérhető frissítés, akkor már mehet is a frissítés. Amennyiben biztos vagy benne, hogy van újabb frissítés, de a KIES szerint nem, akkor próbáld meg a test mode-ot.

    Nem tudom download illetve recovery módba tenni a telefont, mi a teendő?
    Ez mint nemrég kiderült, nem hiba, hanem telefon függő. Itt a megoldás.

    Mi az a ROOT és a rootolásnak mik az előnyei/hátrányai?
    Az alábbi linken megtalálod a választ.

    Hol tudom megnézni, hogy jelenleg milyen ROM érhető el a készülékhez?
    Samfirmware (ingyenes regisztráció szükséges hozzá)

    Pontatlan a GPS, hogy lehet orvosolni?
    Először is lépj be a GPS beállításokba (*#*#1472365#*#*), majd kövesd az itt leírtakat. Próbálkozhatsz ezzel is, de a Froyo érkezéséig érdemi javulás nem várható ezektől sem. A Samsung a twitter oldalán megerősítette, hogy készítik a javítást.

    Android Marketen (legálisan) elérhetőek a fizetős programok?
    Jelenleg még nem, csak az ingyeneseket lehet hazánkban elérni.

    Mennyire módosítható a TouchWiz3? (alap Samsung kezelőfelület)
    Teljesen megváltoztatható. Vannak különböző programok, amikkel egy az egyben eltüntethető. llyen például a LauncherPro.

    Nem csatlakozik a KIES, mi a teendő?
    Tedd fel a driver packet. Csak akkor működik a KIES, ha az alap Home (TouchWiz3) aktív. Ha fent van a launcerpro vagy hasonló Home módosító program, akkor a Home Switcher programmal válaszd ki a TW3-at, majd utána csatlakoztasd a telefont a géphez. Viszont előtte feltétlenül nézd meg a „beállítások-> névjegy -> USB beállításokat” hogy ott a Samsung Kies van-e kiválasztva.

    Hogy tudok legegyszerűbben a telefonra másolni a számítógépről?
    A telefonon bemész a „beállítások-> névjegy -> USB beállítások”-ba, kiválasztod a háttértárat, majd „beállítások -> alkalmazások -> fejlesztés” menü, bepipálod az „USB-hibakeresést”. Ezután összedugod a telefont a PC-vel, a kezeddel „lehúzod” a telefonon a fenti információs sávot. Rákattintasz az „USB csatlakoztatva” menüre, majd a „Csatolás”-ra. Ha ez megvan, akkor már a PC úgy látja a telefont, mint egy memória kártyát. innentől egy egyszerű total commanderrel másolhatsz rá. Előfordul(hat) hogy ezek után sem látja a gép megfelelően a telefont. Ezt a driver packet tedd fel, ne amit a Kies akar telepíteni, illetve ne legyen USB hosszabbító (nekem azzal nem látta). Ha ezután sem jó, újra kell indítani a gépet, esetleg másik USB-be kell dugni a telefont.

    Hogyan tudok programokat telepíteni a telefonra?
    A telefonra „.apk” (Android Package) kiterjesztésű programokat lehet telepíteni. A letöltött fájlt felmásolod a telefon memóriakártyájára. Ezt követően a Galaxy S saját beépített fájl kezelőjével („Saját fájl” névre hallgat) betallózod, rákattintasz és már telepíti is. A „Saját fájl” helyett érdemes az Astro programot használni, sokkal jobb.
    Programok telepíthetők a Marketről is (hazánkban csak ingyenesek érhetők el), vagy az Appbrain.com-ról, ami gyakorlatilag a Marketet teszik SOKKAL felhasználóbarátabbá. Érdemes ezt használni. Csak egy példa: Appbrainről telepíted a programokat, de elfelejtesz ROM frissítés előtt mentést csinálni. Az Apbrain megjegyzi mik voltak fent és nem kell újra kikeresni őket, 1 kattintással mind újra feltelepíthető. Továbbá láthatod, hogy ki milyen programot telepített fel, miket használ, feltéve, ha engedélyezi ezt a másik fél.

    Hogyan tudok programokat eltávolítani a telefonról?
    A telefonon belül „beállítások -> alkalmazások -> alkalmazások kezelése. Rányomsz arra, amit el szeretnél távolítani. Nagyon hasznos az appbrain-en lévő Uninstaller program is.

    Gyári programokat el tudok távolítani?
    Igen, a következő három program bármelyikével: Stock App Removal, SGS Tools és Root Explorer. Olyat sose távolíts el, amiről nem tudod biztosan, hogy mi. Hiszen ha véletlenül fontos rendszerprogramot törölsz, majd nem kapcsol be a telefon, ne csodálkozz. Az Stock App Removal oldalon van hivatkozás a biztonsággal eltávolítható programokról is, de itt is utána olvashatsz. A root explorer fizetős (!), ráadásul előtte rootolni kell a telefont. A másik két program ingyenes, és nem kell hozzá root sem.

    Kikapcsolt állapotban ébreszt a telefon?
    Nem. Viszont repülő módban ébreszt, így éjjel nem merül annyira a telefon sem.

    Miért merül le olyan gyorsan a telefonom?
    Nincs optimalizálva, sok (felesleges) program fut a háttérben. Fentebb olvasható, hogy lehet ezt megakadályozni. Egy példa: A World War című játék adott esetben 20-40% (!) processzor használatot generál, és ha folyamatosan fut, az akku rendkívül gyorsan merül. Ez nagyjából igaz az összes programra, ha nem kell, le kell lőni. Este érdemes repülő módba tenni a telefont, azzal további százalékokat lehet nyerni, esetleg ki lehet kapcsolni az internet adatforgalmat (pl.: APNDroid vagy Quick Settings). Okos telefon lévén folyamatosan szinkronizál, mindig frissít valamit. Akinek nem fontos, hogy 10 percenként frissüljön a twitter, facebook stb, érdemes beállítani, hogy ritkábban frissítsen.

    Egy töltéssel mennyit bír az akkumulátor?
    1 napot biztosan, feltéve, ha nem nyomkodod folyamatosan. Pár töltés után fogja elérni az akkumulátor a maximális kapacitását, be kell „járódnia”. Nincs szükség az úgynevezett "formázásra", amit a korábban használatos nikkel-bázisú akkumulátoroknál végre kellett hajtanunk. Az első töltés semmiben nem különbözik az ötödiktől, vagy akár az ötvenediktől. A forgalmazók azt tanácsolják, hogy első alkalommal töltsük az akkumulátort 8 órán át, de ez a tévhit még a nikkeles időkből maradt fenn. A töltő 3-4 óra után automatikusan kikapcsol a benne lévő túltöltés védelem miatt.

    Forgalom korlátos a mobilnetem, hogy tudom leellenőrizni, hogy mennyit használtam eddig?
    A 3G Watchdog nevű program az egyik legjobb. Rengeteg beállítási lehetőség van benne.

    Rá lehet tenni a telefonra a HTC Sense felületét?
    Nem. Ugyanakkor a LauncherPro Plus program Sense felületet varázsol a telefonra. A videó már régi, azóta a program is bővült: people, bookmarks, naptár, üzenet, twitter, facebook. A Beautiful Widgets programmal Sense stílusú óra és időjárást lehet beállítani.

    Milyen navigációs programok használhatók a telefonhoz?
    Motonav, Navigon, Ndrive.

    Milyen a beépített GPS a telefonban?
    Nehéz lenne egyszerűen megválaszolni, inkább olvasd el, vagy nézd meg ezt a GPS teszteredményt. A teszt JM8 rommal készült!

    Milyen minőségben rögzít videót a telefon?
    HD-ban rögzít videókat a telefon, egészen pontosan 720p minőségben és 30 képkocka/másodperc sebességgel.
    - Red Bull teszt videó
    - Éjszakai teszt videó
    További videók itt, illetve a youtubeon ezer számra.

    Milyen képeket lehet a telefonnal készíteni?
    Teszt képek a telefonnal .

    Melyik a jobb telefon: Samsung Galaxy S vagy az iPhone4?
    Ezt a kérdést ne tedd fel a fórumon, ha jót akarsz. A választ mindenki tudja: kinek a pap…

    Miért nincs a fényképezőhöz vaku?
    Azért, mert akkor elmondhatnánk, hogy kompromisszumok nélkül használható telefon. Kellett bele hiba is. :)

    Tippek - Trükkök:

    - ha a fenti információs sávon az ujjad jobbra húzod, akkor a fényerő növekszik, balra húzás esetén csökken (feltéve, ha nincs automatikus fényerőn)
    - A névjegyzékben a kiválasztott névjegyen, ha jobbra húzod az ujjad, akkor már hívod is az illetőt, balra történő húzásnál pedig az SMS-t küldhetsz
    - A telefon bekapcsoló gombját 8 másodpercig nyomva a telefon nem kikapcsol, hanem újraindul
    - tetszőleges ki- és bekapcsoló hangot állíthatsz be az SGS Tools programmal (marketről letölthető)

    Rom frissítés, Root, Lagfix

    Haladó felhasználóknak

    [/IM[/P]G]

    Sztereotípia:
    A Samsung Galaxy S telefon rom frissítésével nem tudod tönkretenni a telefont, csak nagyon szélsőséges esetben. Ettől függetlenül nem árt néhány szabályt betartani.
    Fentebb a rom frissítésről már volt szó nagyvonalakban, de tényleg csak nagy vonalakban. Ez lesz most kivesézve részletesen. Tekintettel arra hogy a hivatalos 2.2 még nem jött ki a telefonra, kétféle rom frissítési leírást lesz részletesen prezentálva:
    - Odin-os frissítés (amivel az alap romokat lehet legegyszerűbben feltenni)
    - Recovery-ben történő frissítés (főzött rom egyszerű feltételéhez: Doc rom és Darky rom )

    Előkészületek:
    - Töltsük fel a telefont teljesen, de minimum 50-60%-on legyen.
    - Sim kártyát és a memóriakártyát (ha van benne) vegyük ki.
    - Ellenőrizzük, hogy működik-e a 3 gombos recovery és download mód (fentebb van róla írás). Amennyiben nem, TILOS elkezdeni a frissítést, előtte elő kell csalogatni ezt a menüt.
    - A nélkülözhetetlen adatokról feltétlenül készítsünk biztonsági mentést, mert minden törlődni fog a telefonról. Fentebb van leírás, mivel készíthetünk mentést.
    - „wipe data / factory reset” és „wipe cache partition” a recovery menüben (később erről részletesen). Ez a pont egyébként nem létszükséglet, de én szeretek úgy frissíteni, hogy visszaállítom a „gyári” állapotot vagy legalábbis az ahhoz legközelebbi állapotot. Így a legtisztább szerintem.
    - Ezekre most nem térek ki, fórumon le vannak írva, ugyanakkor az izgalommentes frissítés miatt erősen ajánlott:
    a., unlock code generálás (ha „bezárná” a frissítés a telefont. Gyorsan hozzátenném, T-függő a telefonom, ilyen gondom sosem volt, és valószínűleg senkinek sem lesz, ha 2.2.1-es romot tesz fel)
    b., /efs mappa lementése (szükséges, amennyiben a frissítés után a „product code” átíródna). Ennek semmi hátránya nincs a mindennapi használatban. Maximum akkor kell visszaállítani az eredeti állapotot, ha megy szervizbe a telefon bármiért, de ne menjen…
    További információk itt: [link]

    Amennyiben ezek megtörténtek, akkor a töltsük le 2.2.1-es romot, ami egyébként az eddigi legjobb „gyári” rom: letöltés.
    Töltsük le az Odint, amivel a frissítést el tudjuk majd végezni: letöltés
    Ha ezzel megvagyunk, akkor jöhet a frissítés.
    FONTOS: amit leírok, ebben a sorrendben célszerű elvégezni, direkt így írom.

    A letöltött 2.2.1-es romot tömörítsük ki egy tetszőleges helyre. 4 darab fájlt fogunk kapni:
    - GT-I9000-CSC-MULTI-OXAJPU.tar.md5
    - I9000XXJPU-REV03-PDA-low-CL747761.tar.md5
    - MODEM_I9000XXJPU.tar.md5
    - s1_odin_20100512.pit

    Frissítés pontról-pontra:
    1., Csatlakoztassuk a telefont a számítógéphez, amit előtte download módban indítottunk el! (megjegyzés: USB 2.0-ás csatlakozóra kössük, és ne legyen USB hosszabbítóval toldva).
    2., Indítsuk el az Odint, ami után a következő kép fogad: [link]
    3., Tallózzuk be az alábbiak szerint a fájlokat:
    - PIT: s1_odin_20100512.pit
    - PDA: I9000XXJPU-REV03-PDA-low-CL747761.tar.md5
    - PHONE: MODEM_I9000XXJPU.tar.md5
    - CSC: GT-I9000-CSC-MULTI-OXAJPU.tar.md5
    4., Pipáljuk ki a „Re-Partition” menüt, vagyis legyen benne pipa. Az ne zavarjon meg, hogy az előző képen nincs bepipálva!
    5., Végül kattintsunk a „Start” gombra, és nagyjából 3-5 perc alatt frissül is a telefon. Ha végzett a program a frissítéssel, akkor automatikusan újra fog indulni. Itt is el lesz egy darabig, de maximum 1-2 perc után máris elindul a telefon.
    6., Kapcsoljuk ki a telefont miután elindult a rendszer (ne is menjünk végig az automatikusan megjelenő beállításokon!)
    7., Kapcsoljuk be a telefont recovery módban (hangerő fel + home gomb és bekapcsoló gomb)
    8., Válaszd ki a következő két már fentebb említett menüt:
    - wipe data / factory reset
    - wipe cache partition
    * a 7-es pontot csak akkor csináljuk meg, ha nem akarjuk rootolni és lagfixet feltenni, ellenkező esetben felesleges, mivel a lagfix felrakása végén szintén el kell ezt végezni!
    9., Indítsuk újra (pár percig eltart(hat) mire bekapcsol), és végeztünk is a frissítéssel. A 2.2.1-es ROM-ban alapból ki van kapcsolva minden animáció. Ezeket visszakapcsolhatjuk itt: „settings--> Display--> Animation: All animations”

    A telefon Rootolása (2.2.1-es JPU)

    Amennyiben szeretnénk a telefont rootolni, akkor a következőt kell tenni:

    1., Töltsük le a CF-Root (csak JPU-hoz) nevű programot: letöltés (további információk: [link]2.; Indítsuk el a telefont download módban, kössük össze a számítógéppel és indítsuk el az Odint.
    3., A letöltött CF-Root-ot tallózzuk be a PDA-ba (!!), a „PIT”-„PHONE”-„CSC” maradjon üres !
    4. Vegyük ki a pipát (azaz ne legyen bepipálva) a „Re-Partition”-ból
    5. Kattintsunk a „Start” gombra. Ez másodpercek alatt kész van, majd újraindul a telefon.

    Voodoo Lagfix aktiválása(2.2.1-es JPU)

    Az érezhetően gyorsabb és lagmentes telefonért

    FONTOS: mielőtt a lagfixet felteszed, olvasd el, ami a lagfix felrakásának leírása után van!!

    1., Töltsük le a Voodoo-5.0.3-Froyo-GT-I9000-XXJPU kernelt: letöltés
    2., Indítsuk újra a telefont download módban, majd csatlakoztassuk a számítógéphez
    3., Indítsuk el az Odint és a „PDA”-ba tallózzuk be az előbb letöltött „.tar” kiterjesztésű fájlt (a „re-partition” NE legyen bepipálva!)
    4., Kattintsunk a „Start” gombra, és néhány másodperc után újraindul a telefon.
    Ennél a pontnál két dolog fordulhat elő:
    - Amennyiben az újraindítás után hallani lehet a „robotlány” hangját, akkor elindult a voodoo lagfix telepítése, ami eltarthat akár 5-7 percig is. Miután ez lefutott, a lagfix beállításra került.
    - Amennyiben „simán” újraindul a telefon (nincs „robothang”), akkor lépj az 5-ös pontra.
    5., A telefon újraindulása után kapcsoljuk ki és lépjünk be a recovery menübe.
    6., Navigáljunk a „voodoo lagfix” menübe, itt válasszuk ki az „enable lagfix” és a „/system lagfix on” menüpontot. (A navigálás a hangerő szabályozó fel és lefelé történő nyomogatásával történik, a kiválasztás pedig a bekapcsoló gomb megnyomásával)
    Ha mindent jól csináltunk, a képernyőn ez olvasható lentebb: „next boot: enabled” és „/system lagfix conversion: yes”
    7., Menjünk a „go back” menüre, majd a „reboot system now”-ra. A géphang jelzi, hogy hol tart a folyamat (kb. 5-7 perc)
    A lagfix bekapcsolását a recovery menüben lehet visszaellenőrizni ott, ahol a 6-os pontban is le van írva.
    8., Miután a telefon bekapcsolt, ismét kapcsoljuk ki és indítsuk el recovery módban. Válaszuk ki a következő három dolgot, majd indítsuk újra:
    - wipe data / factory reset
    - wipe cache partition
    - wipa dalvik cache (az „advanced” menüben van!)
    Quadrant score: kb. 1250 pont

    Doc’s Rom és Darky’s Rom telepítése

    Amennyiben a Doc vagy Darky romját szeretnénk feltenni, akkor a fenti leírást CSAK a rootolásig végezzük el! A Lagfixet ebben az esetben NEM szabad (előre) feltenni, mivel ezeket a romokat lagfixelt telefonra nem lehet feltenni. Amennyiben a lagfix már fent van, akkor ki kell kapcsolni recovery menüben.
    Mindkét romot recovery menüből kell feltenni. A telepítés során a voodoo lagfix is automatikusan felkerül a telefonra.

    A telepítés menete (Darky’s Rom):
    Az előkészületek ugyanazok, mint ami fentebb lett részletezve. Teljesen mindegy hogy milyen a rom van a telefonon!

    1., Töltsük le Darky legfrissebb romját (Darky 7.0): letöltés, majd másoljuk azt fel a telefon belső (!) memóriájára.
    2., Töltsük le a Voodoo-5.0.3-Froyo-GT-I9000-XXJPY kernelt: letöltés
    3., Indítsuk újra a telefont recovery módban, majd válasszuk ki a következő három menüt, utána pedig indítsuk újra:
    - wipe data / factory reset
    - wipe cache partition
    - wipe dalvik cache (az „advanced” menüben van!)
    4., Ezután download módban csatlakoztassuk a telefont a számítógéphez.
    5., Indítsuk el az Odint és a „PDA”-ba tallózzuk be a 2-es pontban letöltött kernelt. A „PHONE”, ”CSC” és „PIT” legyen üres, illetve a „Re-Partition” se legyen bepipálva.
    6., Kattintsunk a „Start” gombra, és néhány másodperc után újraindul a telefon.
    7., Recovery módban válasszuk ki a következőt: „install zip from sdcard”, majd „choose zip from sdcard”
    8., Keressük meg a feltöltött rom fájlt: „Darkys_v7.0_Gingerbread_Edition_Voodoo_signed”
    Elindult a telepítés, mely során fura nagy kék betűk jelenhetnek meg a kijelzőn, de ez normális. A telepítés után a telefon visszaugrik a recovery menübe.
    9., Válasszuk ki a „go back” lehetőséget, majd indítsuk „reboot system now”. Pár perc múlva elindul a telefon.
    10., Alapállapotban a lagfix nincs (!) aktiválva. Amennyiben be szeretnénk kapcsolni, navigáljunk a „voodoo lagfix” menübe, itt válasszuk ki az „enable lagfix” és a „/system lagfix on” menüpontot. (A navigálás a hangerő szabályozó fel és lefelé történő nyomogatásával történik, a kiválasztás pedig a bekapcsoló gomb megnyomásával) Ha mindent jól csináltunk, a képernyőn ez olvasható lentebb: „next boot: enabled” és „/system lagfix conversion: yes”. A telefon után kb. 5-7 perc múlva használható:
    Quadrant score: kb. 1500 pont

    A telepítés menete (Doc Rom):
    Egy az egyben ugyanúgy kell telepíteni, mint Darky romját, csak értelemszerűen Doc romot töltünk le és azt másoljuk fel a telefon belső memóriájába.

    További általános segítség(ek) telepítéshez:

    Bár a fenti leírás a JPU rom frissítését tartalmazza, de az eljárás alapvetően nem sokban különbözik attól, ahogy a többi romot frissítjük. Különbség abból adódhat, hogy például JPX és JPY rom letöltése esetén mindössze 1 db fájlt kapunk (JPY esetén pl.: „JPY_JPY_JPY.tar”). Ez nem azt jelenti, hogy kimaradt volna belőle a többi, hanem pusztán azt, hogy ez az 1 fájl tartalmazza a PDA/PHONE/CSC állományokat (a telefon tárcsázójába a *#1234# beütése után ez látható is).
    A frissítés ilyenkor a következőben módosul:

    1., A letöltött „.tar” kiterjesztésű fájlt a „PDA” részbe tallózzuk be, de a „PHONE”, „CSC” és a „PIT” maradjon üres. A „Re-Partiton”-ban se legyen pipa (ez nagyon fontos!) (*)
    2., Kattintsunk a „Start” gombra és várjuk meg, amíg felkerül az új ROM.

    (*) Van olyan eset, amikor be kell pipálni a „re-partition”-t és a „PIT”-hez is be kell tallózni a fájlt.
    Ez egy esetben fordul elő: amennyiben olyan rom van a telefonon, amely nem „512-es pittel” lett frissítve, hanem „803-al” (pl.: link), akkor a telepítés kicsit máshogy működik.
    Vegyünk egy egyszerű példát: JPA rom van a telefonon, az ugye 803-as pittel került fel (lásd fentebbi „link”). Frissíteni akarjuk JPY-ra:

    1-es verzió (ez a rövidebb út, ha nem működik, jöhet a 2-es verzió,)
    1., A letöltött „.tar” kiterjesztésű fájlt a „PDA” részbe tallózzuk be, de a „PHONE” és a „CSC” maradjon üres. A „Re-Partiton”-ban legyen (!!) pipa.
    2., Tallózzuk be a „PIT”-be a következő fájlt: „s1_odin_20100512.pit”. Ha nincs pit fájlunk, akkor töltsük le: letöltés.
    3., Kattintsunk a „Start” gombra és várjuk meg, amíg felkerül az új ROM.

    2-es verzió (ha az 1-es nem működne)
    1., Telepítsünk fel egy olyan romot, ami alapból tartalmazza a „PDA-PHONE-CSC-PIT” fájlokat. Ehhez tökéletes a JPU. A telepítés menete megegyezik a fent leírt JPU frissítés folyamatával.
    2., Ezt követően töltsük le a kívánt romot (mondjuk JPY). A letöltött „.tar” kiterjesztésű fájlt a „PDA” részbe tallózzuk be, de a „PHONE”, „CSC” és a „PIT” maradjon üres. A „Re-Partiton”-ban se legyen pipa (ez nagyon fontos!)
    3., Kattintsunk a „Start” gombra és várjuk meg, amíg felkerül az új ROM.

    Darky rom frissítése, „update”:
    Ha a telefonunkon már Darky rom van (mondjuk a 7.0), de kiad egy újabb verziót a fejlesztő, akkor mindössze annyit kell tennünk, hogy letöltjük az újabb romot, bemásoljuk a telefon belső memóriájába és a fentebb részletezett Darky-féle rom frissítés menetében lévő a 7-es pontnál folytatjuk. Ebben az esetben nem kell a telefont „wipe-olni”, aminek nagy előnye, hogy minden beállítás megmarad. Ha mégis valami gubanc lenne a telefonnal (nem működik, akad, szaggat, laggol), akkor jöhet a wipe, és ismét fel kell tenni Darky romját.

    Akkumulátor kapacitás növelés

    …hogy legyél elérhető bármikor…

    A Samsung Galaxy S telefon akkumulátor kapacitása 1500 mAh-s lítium-ion, ami az átlag felhasználónak 1 napig bőven elég, ugyanakkor tény: nem minden ROM mellett tökéletes az akkumulátor működése. Vannak bizonyos romok, különböző „bug”-ok, amik jobban merítik a telefont, hiába használjuk ugyanannyit vagy kevesebbet. Az elkövetkezőkben néhány tanács található, hogy lehet az akkumulátor kapacitását kitolni:

    - Miután romot frissítettünk utána 1-2 napig teszteljük a telefont. Közvetlen frissítés után jobban merül a telefont, utána viszont javul(hat) magától is a helyzet.

    - Olvassunk utána azoknak a programoknak, amiket használunk. Mivel a programok túlnyomó részét nem profi szakemberek, hanem „lelkes amatőrök” készítik, könnyen előfordulhat olyan hiba, hogy jobban meríti az akkumulátort. Jó példa erre a BattStatt akku kijelző program. Velősebben: mindenféle szirszart ne tegyünk fel ész nélkül.

    - Állítsuk a telefont GSM módba, teljesen felesleges HSDPA-n vagy 3G-n lógatni, amikor az Edge is tökéletes bizonyos dolgokra. Erről később jóval bővebben lesz szó.

    Jellemzően a telefon az úgy nevezett „főzött” romokkal fogyaszt többet, ez a Darky romokra hatványozottan igaz, Doc és egyéb romok nagyvonalúbban bánnak az üzemidővel. Aki hosszabb üzemidőt szeretne, és nem akar azért izgulni, hogy nap végére lemerül a telefon, a következőket javaslom. A következő tippeknek jótékony hatását leginkább átlag felhasználók érzik meg, mivel a hardcore emberkék bármit lemerítenek 1 nap alatt, pláne egy 4”-os kijelzővel ellátott telefont. Aki naponta 5-6 órát nyomogatja folyamatosan, az csodát ne várjon, persze nekik is javul az üzemidő:

    2.2.1-es romokban a wifi beállításokkal van a legnagyobb gond. A JPA romban lévő „wifi driver” bánik a legjobban a telefonnal. Itt nem arról van szó, hogy ha a wifi be van kapcsolva, akkor jobban merül a telefon, hanem kikapcsolt állapotban is jobban merül (wifi hálózat keresés ciklusával van a gond, angolul "wifi drain"). Töltsük le a JPA Wifi drivert, nevezzük át „update.zip”-re és CWM-ből telepítsük fel. Tegyük fel a ZSJPE modemet, ugyanúgy, mint a wifi drivert.
    Állítsuk a hálózatot „GSM only”-ra. Hogy miért? A telefon automatikusan a legjobb elérhető hálózatra csatlakozik, és a 3G illetve a HSDPA hatványozottan jobban eszi az akksit. Amikor a telefon nincs használatban, tökéletesen elég gsm onlyra állítani (settings -> wireless and network -> Mobile networks -> Network mode), mivel az EDGE sebesség bőven elég a megfelelő és gyors szinkronizáláshoz: [link]

    A szentháromság: „ZSJPE modem – Wifi driver – EDGE”. Ezzel a három dologgal, sokkal tovább fogja a telefon átlag használat mellett húzni. Ha internetezni akarunk, akkor pár kattintással vissza lehet állítani a hálózatot 3G-re vagy HSDPA-ra.

    Saját példa. Azóta ugyanilyen használat mellett Darky 8 rom alatt „csak” annyi a különbség, hogy 36 óra után 40%-on áll az akksi, ami egy „parányit” jobb. Figyelembe véve, hogy ez Darky rom és jobban fogyaszt, Doc (vagy más) rommal akár még jobb lehet az üzemidő. EDGE beállítással készenléti állapotban a fogyasztás drasztikusan csökken: óránként 1-2%-ot esik jó esetben. Bőven megér annyi macerát az EDGE kapcsolgatása, hogyha az üzemidő ilyen látványosan javul.
    Widgetsoid programmal (ingyenesen letölthető marketről) pedig ki lehet tenni a képernyőre widgetként is a "kapcsolót", így még gyorsabb a váltás.

    by ForRedGlory

    [ Módosította: #65675776 ]

    Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

Aktív témák