Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZooLee

    őstag

    válasz MaCS_70 #16 üzenetére

    Szia MaCs,

    azért megérne egy cikket a Google navival és az Egérúttal összehasonlítani az iGo-t, Garmin-t és az egypb offline navikat, mert egy teljesen más technológiákon alapulnak. Én jelenleg három navit használok, időnként párhuzamosan, egy Garmint, egy Nokiát és az Egérutat. Hát, mindegyik szokott hülyeséget csinálni, de eddig a legjobb a Garmin volt, bár tény, hogy a másik kettő dolgozza le a hátrányát.

    Nálunk mindenki az offline naviban bízik, vagyis meg kell szerezni (khm) a legfrissebb térképet oszt gyia. Ahogy a lentebb is írtad, a jelenlegi navik fix algoritmussal fix térképeken dolgoznak, ebben esetleg a TMC információk szólhatnak bele. (Már ahol van használható TMC, nekem hiába volt a Garminomhoz, itthon gyakorlatilag semmit nem ért. Kb. ugyanezt tudja a Nokia Forgalmi infó-ja is.)

    Az Egérút egy teljesen online navi, vagyis a tervezést nem a kütyü végzi, hanem egy központi szerver, onnan jön az útvonal, és a térkép is, viszont ezért cserébe masszív forgalmat generál. Viszont nincs térképfrissítési díj, mindig a legújabb térkép van rajta, és a rendszer öntanuló, vagyis a navigációs tapasztalatokat beépíti a következő tervezésekbe. Ráadásul nem kell hozzá direkt kütyü, simán fut a telefonon. Bár kishazánkban, ahol szeretnek spórolni az olyan "extrákkal" mint a mobilinternet, nehezebben terjed, de sanszos, hogy a jövőben akár jobb is lehet, mint egy hagyományos, offline navi. (Ha jól tudom a Google navi is hasonlóan működik, de azt nem ismerem ennyire)

    Egyébként a cikkben, ahol Bog felsorolja egy PNA elvárt tulajdonságait, szerintem kimaradt egy nagyon fontos dolog (ami később viszont előjön) mégpedig egy nagyon jó képernyő, ami mindig, minden körülmények között látható marad. Ebben eddig egy kütyü sem tudott jobbat, mint a Garminok képernyői, a TomTom gépek elég jók még, de akár a telefonok, akár az egyéb célhardverek nem igazán ütötték meg a mércét. Amíg ez így van, addig nálam mindig lesz egy Garmin (és ahogy korábbi cikkekben látható volt, azt is utánad dobják már 20e körül)

    Z.

Új hozzászólás Aktív témák