Hirdetés

2014. október 2., csütörtök

(#1) Narxis

Narxis
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Vihar egy pohár vízben...

(#2) Mr.Csizmás válasza Narxis (#1) üzenetére

Mr.Csizmás
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

a Safarinak van egy olyan tulajdonsága, mely lehetővé teszi más, a hirdetőktől származó cookie-k elhelyezését is: konkrétan arról van szó, hogy bár a Safari alapértelmezésben blokkolja a harmadik féltől származó sütiket, ám ezek alól kivételek az olyan, közösségi funkciókhoz tartozóak, mint például a Google +1-e.

nincs mit magyarázni.

bezzeg az IE6 önmagában egy k.nagy backdoor volt, ott meg nem volt semmi hiszti....

| Cicu & Cica Seeeemi CI(S)CO! | origin/steam: fritzkandur | én csak egy macska vagyok | Xiaomi Mi3 | eladó: új, 2 év garis Nikon S1 kit + 8GB SD 65e |

(#3) floatr

floatr
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Jól értem h a szarafi rosszul implementált valamit, és erről is a gugli tehet?

http://javasember.wordpress.com

(#4) Mr.Csizmás válasza floatr (#3) üzenetére

Mr.Csizmás
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

-semmi-

[ Szerkesztve ]

| Cicu & Cica Seeeemi CI(S)CO! | origin/steam: fritzkandur | én csak egy macska vagyok | Xiaomi Mi3 | eladó: új, 2 év garis Nikon S1 kit + 8GB SD 65e |

(#5) ArchElf válasza floatr (#3) üzenetére

ArchElf
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Nem, van benne egy kivétel-lista, amit a google kihasznált (mivel az ő szolgáltatása is benne volt a kivételek között)...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#6) ceia

ceia
(senior tag)

A Safari-nál biztos nem ez a legnagyobb probléma, de ez akkor is jó:
„azt elismerték, hogy eközben „nem szándékosan” olyan sütik is telepítésre kerültek, melyeket a felhasználó közvetlenül nem engedélyezett" :DDD

it's more fun to compute

(#7) rt06 válasza Mr.Csizmás (#2) üzenetére

rt06
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

hogy jon ide egy 11 eves bongeszo?

vagy mar nem csak linux, de apple/google hirekben is az ms fikazasa a meno?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#8) ArchElf válasza rt06 (#7) üzenetére

ArchElf
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Szabályok, trolloknak:
1) Mindegy, mit és hol, csak fikázni lehessen...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#9) julius666

julius666
(PH! addikt)

Most jól értelmezem hogy az almáéknál csináltak egy direkt kivételt a guglinak amit a gugli ki is használt és most ezen problémáznak? Azt mindenki tudta hogy ezek a szar közösségi pluginek az oldalakon nyomkövetnek, az FB is ezt teszi (vagy az egyéb kismillió vacak amikről még nem is hallottam de lassítják az oldalbetöltéseket), őket miért nem perelik?

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott. - Hofi Géza

(#10) dajkopali válasza julius666 (#9) üzenetére

dajkopali
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

ha jól értem, a gond ott van, hogy a guglinak engedélyezték a sütiket, de azt nem, hogy a +1-en keresztül harmadik felek sütijei is felkerülhessenek

"...a múltkor nem is tudom, miért, belenéztem egy ilyenbe, de – bár ez is az anyagom – ha nem muszáj, akkor nem nyúlok bele vállig a szarba" - Parti Nagy Lajos

(#11) julius666 válasza dajkopali (#10) üzenetére

julius666
(PH! addikt)

Ó értem, az más.
Ez pont nem off szerintem, ennél nehezebben lehetne a témába vágóbban diszkurzust folytatni. :)

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott. - Hofi Géza

(#12) floatr válasza dajkopali (#10) üzenetére

floatr
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Akkor még akár hihető is h figyelmetlenségből ment a járulékos. De még mindig azt érzem h itt valami nem kerek az egészben. Ha valaki engedélyt kap sütizésre, akkor nyilván kéne itt tudnia, hogy másokét nem pakolhatja le.

(#13) Apika válasza dajkopali (#10) üzenetére

Apika
(Közösségépítő)

"...bár a Safari alapértelmezésben blokkolja a harmadik féltől származó sütiket, ám ezek alól kivételek az olyan, közösségi funkciókhoz tartozóak, mint például a Google +1-e. Ez valójában egy hátsó kapu a sütik számára, állítja a Google, és erre korábban nem számítottak,..."

És ezt el is higgyük nekik?

(#14) Mr.Csizmás válasza rt06 (#7) üzenetére

Mr.Csizmás
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

inkább a gonosz adatlopó adatokat eladó adatgyűjtő google imázs lett a divat.

AE: :P

(#15) domperke

domperke
(HARDVERAPRÓD)

Ezt most meglepő? :C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#16) Namelesske

Namelesske
(őstag)

Szerintem az ilyen tevékenység amit a Google csinál, hogy szánt szándékkal egy programra célzottan kijátsza azt minimum elintélendő dolog. Szerintem jobban hasonlít a bűnözők módszerére mint egy nagyvállalatéra. Komolyan aggódom a Google miatt.

"We are the Borg. Your biological and technological distinctiveness will be added to our own. Resistance is futile." Androidos hibaelhárító: http://goo.gl/wjcPMJ

(#17) =Mentor=

=Mentor=
(őstag)

Igazad van itt nem a konkrét ügy az érdekes, hanem ha valaki erre vetemedik egyszer akkor már az ember ferde szemmel néz rá azután....

Nokia N8

(#18) cucka

cucka
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Szerintem valami nem kerek a sztorival a cikkben. Itt ez a cikk, amiben nincs szó semmiféle kivételről a google számára - a Safari alapértelmezetten nem fogad cookie-t harmadik féltől, kivéve, ha az a felhasználó önszántából kapcsolatba lépett azzal a harmadik féllel. Ezt használta ki a google úgy, hogy a hirdetései post-oltak egy form-ot a google felé, aminek köszönhetően a Safari engedélyezte a cookie-t.

Persze, javítsatok ki, ha tévedek. :)

[ Szerkesztve ]

(#19) hallari válasza Narxis (#1) üzenetére

hallari
(fanatikus tag)

... és csepp a tengerben. Kismillió cég/szoftver csinálja ezt, sőt, durvábbakat. Nem beszélve a mindenféle "searchbar"-okról, amik felérnek egy spyware-rel. A múltkor figyelmeztettem a vírusirtó topik gazdáit, hogy az egyik általuk ajánlott spyware-irtó is tartalmaz ilyet... :D :D

(#20) Namelesske

Namelesske
(őstag)

Azt hitték ez volt valami? A Google az IE-t is meghackelte.

A Facebook és sokan mások is alkalmazták ezeket a trükköket!

[ Szerkesztve ]

"We are the Borg. Your biological and technological distinctiveness will be added to our own. Resistance is futile." Androidos hibaelhárító: http://goo.gl/wjcPMJ

(#21) drkbl

drkbl
(őstag)

Internet Exploreren a trükk a P3P W3C szabvány kijátszására: [link]
A követésvédelmet (Tracking Protection List) nem játsza ki.

(#22) delibab

delibab
(tag)

már csak arra lennék kíváncsi, hogy mi lenne az a komoly szankció amit a google kaphat??? pár millió dolláros pénzbüntetés... :C , hogy megviselné őket... :DDD

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... "

(#23) floatr válasza cucka (#18) üzenetére

floatr
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Nem tudom, nekem egy kicsit büdös ez az egész. Tele van mellébeszéléssel, és úgy tűnik, hogy megint arra akar pár zsurnaliszt kilyukadni, hogy a guglin nincsen sapka.

Eddig sehol nem láttam pontosan leírva ezt a mechanizmust, de az lett volna a legjobb, ha azzal kezdik; bár annak meg nulla bulvárértéke van.

(#24) floatr

floatr
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

[link]

Egyre röhejesebb ez a sárdobálás, pláne h a ms minden ilyenbe beszáll ilyen szépen leleplezhető félreinformálással, ha a cél a gugli nyakára hágás.

(#25) drkbl válasza floatr (#24) üzenetére

drkbl
(őstag)

Érdekes cikk, a szent W3C szabványból milyen gyorsan "Microsoft’s browser requests" lett :C

Elsőrangú érvelés, hogy nem fejlesztették a szabványt (mondjuk kérdés, mit kellett volna rajta fejleszteni), dobjuk ki gyorsan a TCP-t, a core 2000-ben látott utoljára fejlesztést!

(#26) floatr válasza drkbl (#25) üzenetére

floatr
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Gondolom afelett átsiklottál, hogy egy másfél éves jelentés szerint ~10e vizsgált site, és a többi böngésző sem használja ezt a technológiát, csak az ie ("Microsoft’s browser"), ami nincsen tekintettel többek közt a közösségi site-ok azóta beújított funkcióira -- szóval nem az a lényeg hogy nem fejlesztik, hanem hogy az újabb igények ellenére a saját gazdája is tesz rá nagy ívben, és senki nem veszi komolyan. Emiatt is ignorálja a fáccse is, csak véletlenül a ms a gugli tevékenységét reagálta túl úgy, hogy egyből megszületett egy gugli cookie-tiltás megoldás, ami nyilván azt szolgálja, hogy a drága felhasználókat megvédje a gugli sötét ármányaitól :)

Az meg külön érdekes, hogy a p3p protokollban meghatározott tokeneket egyáltalán nem ad vissza, pusztán egy egyszerű figyelmeztetést egy URL-el, ennek ellenére az ie valamiért hanyatt veti magát, és mindent hagy

(#27) hallari válasza floatr (#23) üzenetére

hallari
(fanatikus tag)

"megint arra akar pár zsurnaliszt kilyukadni, hogy a guglin nincsen sapka."
Ja, nekem is ez jött le belőle. A Google nagy cég, a hirdetésből élés miatt vannak megkérdőjelezhető eszközei és ebből csinálnak ügyet az újságírók, mert ezt úgymond "szenzációs leleplezésként" lehet fölrakni a bannerre.
Míg ha Kispistajóska webáruházának a keresője csinálja ugyanezt, akkor a kutya nem foglalkozik vele.

#26 "a drága felhasználókat megvédje a gugli sötét ármányaitól :)" és mindezt a MICROSOFT!!!
:DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28) drkbl válasza floatr (#26) üzenetére

drkbl
(őstag)

Ha megnézed a konkrét RFC-t, ezt találod:

"If an unrecognized token appears in a compact policy, the compact policy has the same semantics as if that token was not present."

azaz egy üres sztring azt jelenti, hogy P3P kompatibilis vagyok (mert visszaküldtem a fejlécet), a sütit nem használom semmire.

Sajnos, a DTD minden eleme minOccurs="0", ki gondolta volna, hogy a unixnyikok megkockáztatják, hogy valamelyik lófarkas weboldala ne jelenjen meg, mert MS-fikázás közben megfeledkezett az implementációról ;]

(#29) floatr válasza drkbl (#28) üzenetére

floatr
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Egészen pontosan, ha a token nem értelmezhető, akkor nincs mit figyelembe venni, így a gugli válasza egy üres értékkel egyenértékű. Viszont az ie így megadja magát neki, és így lehet lájkolni, meg pluszegyezni, amit egyébként ez a poliszis specifikáció mereven lesz...

Nomost mire való egy eszköz, amit nem lehet használni? Gugli bashing-re, mert az meg mellékes, hogy mindenki más így oldja meg a dolgot. De ez legalább tökéletesen beillik a kampányukba, amikor szépen sunnyogva elhintik apró lépésenként az emberekben, hogy "gyugyugyúúúú, gonoooosz.... gugliiii.... köveeeeet... ellooooo...... malware...." aztán már senki nem foglalkozik a részletekkel, csak ez marad meg a fejekben. Hát van még a ms-nak 2-3 éve erre, aztán kereshetnek valami más foglalatosságot.

[ Szerkesztve ]

(#30) attila9988

attila9988
(őstag)
LOGOUT blog

Tiltott nyomkövetést végzett Google a/az............

A pontozott mondatrész helyére tetszőleges intézmény/software/magánszemély neve behelyettesíthető, aminek/akinek köze van a céghez. :D

„Csak a kis titkokat kell rejtegetni, a nagyok titokban maradásának biztosítéka a köznép hitetlensége” (Marschall McLuhon)

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.