Hirdetés

2014. szeptember 23., kedd

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2014-01-21 19:55:44

Mobilarena

Összefoglaló kinyitása ▼

(#7701) vfeco

vfeco
(fanatikus tag)

Sziasztok!
Valaki tudna adni egy működő linket erre:
MT27i_6.0.B.3.184_CE.ftf (Elméletileg ez egy 2.3.7-es ROM)
Illetve egy Flashtoolra is kéne.

vfeco felhasználónak 21 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#7702) osztszoroz válasza vfeco (#7701) üzenetére

osztszoroz
(tag)

2.3.7.

Flashtool 0.9.1.

[ Szerkesztve ]

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#7703) Mezo_B

Mezo_B
(újonc)

Sziasztok!

Látom sokan szenvedtek a Sola lassúsága miatt. Én a következőképpen használom a telefont, így nekem még elfogadható a sebesség:

Gyári 4.0.4 ICS rom, rootolva. Először VROOT lefuttatva, majd rátelepítettem egyszerűen a SuperSU-t, így angol lett a root program nyelve. (Előtte még leszedtem mindent amit a Vroot program feltelepített, hogy csak a pajzs ikon [vagy horgony] maradjon). Így már csak a SuperSU progam látszik a Vroot nem. Ezután felkerült az ingyenes No-frills CPU vezérlő program, amit automatikus indulásúra kapcsoltam a következő beállításokkal: max órajel: 1 GHz, min órajel 400 MHz, Viselkedés: performance, I/O ütemező cfq.

A beállítások/alkalmazások/mind nézetben letiltottam a következő gyári programokat: Ajánló, Beállítási útmutató, Chrome, E-mail, EA Games, Eseményfolyam-motor, Exchange szolgáltatások, (gyári) Facebook, FB CalendarSync, FB extension, FB photo extension, FBiX Music likes, FBiX Post viewer, FBiX Proxy, Google csevegő, Google keresés, Google+, Hírek és időjárás, Ismerősök zenéi, Liveware kezelő, Picasa bővítmény, Retail demo, Talkback, Timescape fedek, Timescape ismerősök, Twitter, Twitter bővítmény. Ezeket persze bármikor újra lehet engedélyezni, nem töröltem le őket. A normál FB klienst Playről telepítettem.

A beállítások/fiókok és szinkronizálás menüben, a gmail-ben csak a Gmail szinkronizálást engedélyeztem.
Energiagazdálkodás normál. A beállítások/Fejlesztői lehetőségek menüben az ablak animáció méretét és az áttűnési animáció méretét 0,5-re állítottam. Vállalkozó szelleműek bekapcsolhatják a GPU-megjelenítést, és a háttérfolyamat korlátozást (legfeljebb 4)-re állítani, de nekem ezek nem hoztak hosszútávon eredményt.

Ilyen beállítások mellet olyan 50-60 MB szabad RAM marad a futó FB, FB messenger, Viber, avast, stb mellet ami nem sok, de még elég. Egyébként arra nagyon ügyelek, hogy csak a minimális számú app legyen a telefonon, tényleg csak a kipróbált és napi használatban lévők. Mivel sajnos egy "rossz" app is képes a telefon lassítására és lehet hogy alig nyitjuk meg. Továbbá a főképernyőkön sincs semmi felesleges csak gyári naptár, időjárás és control panel widgetek. Nincs mozgó háttérkép és stb. Amit még észrevettem, hogy a telefon irdatlanul be tud lassulni ha a Playről elérhetővé válnak szoftver frissítések. Nem tudom hogy miért, pedig a telepítést nem kezdtem még el, csak míg az értesítés megjelenik.

Még egy dolgot megcsináltam, ami első hallásra lehet hogy furcsa, de talán használ valamit. Több rétegűre hajtott alufóliát tettem a hátlap alá, úgy hogy ne takarja az antennát se a sim-et és még szépen lehessen a hátlapot a helyére visszatenni. Ettől azt remélem, hogy jobb lesz a hőleadása a telefonnak, így talán később nyúl a rendszer a teljesítmény korlátozásához.

Remélem tudtam segíteni valamennyire használhatóbbá tenni a telefont. Persze akadások így is előfordulnak, de talán nem annyira durvák.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#7704) vfeco válasza osztszoroz (#7702) üzenetére

vfeco
(fanatikus tag)

:R

vfeco felhasználónak 21 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#7705) anonymus89

anonymus89
(őstag)

Sziasztok!

Itt van nálam ez a teló és le szeretném menteni a névjegyeket, sms-eket sms-re az sms backup & restore-t használom de szomorúan tapasztalom, hogy a piszkozatokat nem menti le sosem. Ez miatt váltottam super backup-ra ez lementette az összes sms-t viszont itt vannak a névjegyek és ha exportálást nyomok a külső tárhelyre csak 185-öt ment le viszont ha a super backuppal mentem 283 lesz belőle :F

Ez most hogy kérdem én?
Nagyon be van lassulva a készülék, szemetes újra szeretném flashelni a gyári 4.0.4-et vagy tudtok jobbat, stabilabbat ajánlani?

An apple a day keeps the doctor away.

(#7706) anonymus89

anonymus89
(őstag)

Az összefoglalóban lévő gyári ics-t töltöm de csak nekem ilyen piszkosul lassú? 3 óra van még hátra alig jön 30-40kb-tal... :U

(#7707) anonymus89

anonymus89
(őstag)

Na lejött viszont a flashtool nem látja az fw-t vajon miért? :U

(#7708) anonymus89 válasza anonymus89 (#7707) üzenetére

anonymus89
(őstag)

Valaki volna szíves és feltöltené egy gyorsabb oldalra az ICS romot? (mert a GB-t látja)
Nincs kedvem megint 6 órát várni...

(#7709) anorche1 válasza anonymus89 (#7708) üzenetére

anorche1
(senior tag)

[link]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#7710) anonymus89 válasza anorche1 (#7709) üzenetére

anonymus89
(őstag)

4 perc nagyon köszönöm! :R
Ki is lehetne cserélni a linket az összefoglalóban.
és voilá ezt látja is a flashtool.... ;)

[ Szerkesztve ]

(#7711) bepken válasza anonymus89 (#7705) üzenetére

bepken
(őstag)
LOGOUT blog

erre a kérdésedre visszatérve....

a névjegyek esetében én arra tippelek, hogy párat gmail fiókkal szinkronizáltál, párat pedig pl kártyán vagy belsőtárhelyen tárolsz. esetleg még az is előfordulhat, hogy egy-egy névjegy mindkét helyen megtalálható. aztán gondolom a két különböző backup program két különböző rendszer szerint szedi össze a kontaktokat ezekről a helyekről (nyilván az egyik rosszul...vagy mindkettő :DDD )

egyébként a Kapcsolatok > Megjelenítés > majd az adott fiók/tárhely kiválasztása után nyomsz egy "összes többi kapcsolat", majd fentebb a "Kapcsolat tel.számmal" is bepipálod, akkor ezzel elvileg megjeleníted az összes telefonszámodat. ....mondjuk azt már - rendkívül okos módon - nem jelzi sehol, hogy pontosan hány darab kontaktról is van szó... :U

╔═══ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ══╗ ╠═══ Sony Xperia Sola - JB eXperience v2.1 by Divaksh ═══ Brainwavz R1 ═╝ ╚═══ képeim - flickr.com/photos/bedocsandras ═══╝

(#7712) anonymus89 válasza bepken (#7711) üzenetére

anonymus89
(őstag)

Nem szinkronizáltam megnéztem de szerintem az is baj volt, hogy skype, viber fiók is volt benne. Ugye az e-mail címes kapcsolatokat kilőttem mert minek.....
Na de myphoneexplorer tökéletesen megoldotta a feladatot.

(#7713) bepken válasza anonymus89 (#7712) üzenetére

bepken
(őstag)
LOGOUT blog

hát tényleg nehéz volna megmondani, hogy adott program mivel talált többet a másiknál... de valószínűleg a többi fiók kavart be neki.

na meg a lényeg, hogy megoldódott :)

╔═══ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ══╗ ╠═══ Sony Xperia Sola - JB eXperience v2.1 by Divaksh ═══ Brainwavz R1 ═╝ ╚═══ képeim - flickr.com/photos/bedocsandras ═══╝

(#7714) laszi84

laszi84
(lelkes újonc)

Sziasztok!

Látom nem csak az én Solám egy idegőrlő telefon. 2 év hűségre vettem, novemberben jár le a 2 év, végre! Én Experience V2.1 rommal használom és ha nincs rajta a FB akkor telefonálni is lehet vele :)

Arra gondoltam, hogy bevinném egy GSM boltba talán adnak érte 10k-t (Telenor függő). Nejemnek egy Xperia Tipo-ja van, az se sokkal jobb. Neki is csere lesz, csak nem tudom mire...

Az android alapból ilyen vagy csak a Sony-k esetében? Tud valaki egy használható készüléket ajánlani, amivel nem kell 2 éven keresztül szívni? LG l65? vagy valamelyik Lumia?

(#7715) japy válasza laszi84 (#7714) üzenetére

japy
(őstag)

Mindegyiknek van gyüge! Egyik sem tökéletes. Aki azt mondja hazudik vagy nem ,vagy alig használja a telóját. Az biztos a Sony nagyon hadilábon áll a fw normális megírásában.Ugyan úgy a winmobilnak is vannak anomáliái.Nézegess fórumokat ott kiderül mire vigyázz!

(#7716) osztszoroz válasza laszi84 (#7714) üzenetére

osztszoroz
(tag)

Az eredendő bún az 512 Mb Ram és a teleszemetelt Rom.Értékelhetetlen..Én már nem veszek európai piacra szánt telókat.Áttértem kínaira.Thl w100-at nyúzok,kettő is van a családban.Azóta érzem a törődést... :K

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#7717) razorka777 válasza laszi84 (#7714) üzenetére

razorka777
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Ha a középkategóriában gondolkozol, akkor én az LG F6-ot javaslom.
Én Xperia P-ről váltottam és megváltás volt mondhatom.
Egy darabig nem veszek Sony-t, pedig nagyon szeretem ezt a márkát, de amíg nem csinálnak normális szoftvert, amivel még netán telefonálni is lehet én elkerülöm nagy ívben. :)

LG Optimus F6

(#7718) lord.lakli válasza japy (#7715) üzenetére

lord.lakli
(őstag)

Azért próbálj ki egy Nexus-t és nem lesz nyűgöd.

(#7719) laszi84 válasza razorka777 (#7717) üzenetére

laszi84
(lelkes újonc)

Igen, az F6 jó készüléknek tűnt a tesztek alapján, L65-ben gondolkodom, mert az is korrekt telónak ígérkezik. Kamera és a belső tárhely miatt húzzák le páran. Mindenképp az olcsóbb készülékek közt keresgélek Telenoréknál, mert páromnak is le kell cserélni a Tipoját. Különben F6 vagy F70 lenne...de egy db F70 árán kapok 2db L65-t. F6 meddig kap frissítést, mert kifutó modell? A Solát hamar elfelejtettèk a Sonynál...pedig közel se volt kifutó mikor vettem...

(#7720) razorka777 válasza laszi84 (#7719) üzenetére

razorka777
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Igen, az F6 is megkapta a KK-t

LG Optimus F6

(#7721) lord.lakli válasza laszi84 (#7719) üzenetére

lord.lakli
(őstag)

Sony szinte csak a zászlós hajóit nem felejti el, de azokat sem sokáig frissíti sajna.

(#7722) bepken válasza laszi84 (#7714) üzenetére

bepken
(őstag)
LOGOUT blog

lehet félreértem, de a megfogalmazásod alapján Te arra vársz, hogy vehess egy új készüléket a szolgáltatódnál. na most ezt megteheted (ha jól tudom, mindegyik szolgáltató esetében) 3 hónappal a hűségidő lejárta előtt is. ergo, ha találsz valami jó ajánlatot, akkor kérdezz utána, bár év végén is lehetnek akciók. (ha erre pályázol)

a telefon simán többet ér 10 ropinál, legalábbis én ennyiért biztosan nem adnám oda. hogyha rám hallgatsz, felteszed (lehetőleg még most) a hardverapróra, mondjuk 16k irányáron és ha kapsz egy 14-15k ajánlatot, máris jól jártál.

a következő telefonom egészen biztos, hogy nem androidos készülék lesz....ha valójában Te is csak telefonálni, böngészni, levelezni szeretnél, akkor Neked is inkább valamilyen WP készüléket ajánlok inkább. főleg akkor, ha nem szeretnél 100k felé menni egy értelmesebb készülékért

(#7723) lord.lakli válasza bepken (#7722) üzenetére

lord.lakli
(őstag)

Nexus 5, gsm boltokban 100e Ft alatt van.

(#7724) bepken válasza lord.lakli (#7723) üzenetére

bepken
(őstag)
LOGOUT blog

én az utóbbi 3 évben leszűrtem, hogy számomra nincs értelme tovább androiddal szenvedni....

én 50-60 ropinál többet egy mobilkészülékért egyszerűen képtelen lennék kifizetni, ennyi pénzért viszont a sokadik próbálkozásra sem sikerült értelmes készüléket találnom (a Sola a 3. a sorban, ráadásul majdhogynem visszalépés a Defy-hez képest)

(#7725) laszi84 válasza bepken (#7722) üzenetére

laszi84
(lelkes újonc)

Nem kívánom megtartani az előfizetéseket, flottára pályázok, készülékkel, 2 év hűséggel. Adom vissza mindkét előfizetést, számot is akarok cserélni, mert 12 éve ez a számom van, amit mindig vittem magammal, de a telefon-marketingesek miatt inkább feláldozom a könnyen megjegyezhető számom. Úgy tudom ilyen esetben meg kell várnom a hűségidő végét vagy kifizetni az időarányos büntit, ha előbb felmondom.

Az a helyzet, hogy androidos olcsóbb, pedig a WP jobban tetszik...vagy butafont 0Ft-ért. :)

(#7726) bepken

bepken
(őstag)
LOGOUT blog

eladó a kütyü, ha valakit érdekelne, keressen privátban!

(#7727) laszi84 válasza bepken (#7726) üzenetére

laszi84
(lelkes újonc)

Én ma adtam túl rajta! :)

Míg nem lesz másik: Nokia E51!

[ Szerkesztve ]

(#7728) bepken válasza laszi84 (#7727) üzenetére

bepken
(őstag)
LOGOUT blog

remélem nekem is sikerül....sürgős volna, mert hónap végéig telót kell cserélnem

(#7729) patrikgtaivs

patrikgtaivs
(őstag)

Üdv!
Ezt a ROM-ot szeretném felrakni a Sola-mra. Felflashelem a kernelt, de amikor indulna a telefon, nem akar bejönni a CWM, pedig ész nélkül nyomkodom a hangerő LE gombot. Valaki valami tipp? Lehet, hogy ezzel a kernellel nem jár CWM?
Előre is köszönöm a válasz(oka)t! :R

Don't drink and egg.

(#7730) razorka777 válasza patrikgtaivs (#7729) üzenetére

razorka777
(PH! addikt)
LOGOUT blog

A power gombot nyomogasd mikor rezzen és bejön a CWM. :)

LG Optimus F6

(#7731) patrikgtaivs válasza razorka777 (#7730) üzenetére

patrikgtaivs
(őstag)

Megpróbáltam így is, de semmi. Ugyan úgy csak a fekete képernyő jön be a CWM helyett.

Don't drink and egg.

(#7732) patrikgtaivs

patrikgtaivs
(őstag)

Közben sikerült, de eszembe jutott, miért nem használok JB és KitKat ROM-okat a telómon: A zenelejátszó mindig kifagy, ha csinálok mellette valamit. :(((

Jó az az ICS is, azon kívül hogy kicsit már időtmúlt a GUI, egész jól működik (természetesen kipucolva a sok baromságtól). Csak remélem most, hogy gyári kernelt használok, nem fog kifagyni napi 2-3x. :W

Don't drink and egg.

(#7733) bepken válasza patrikgtaivs (#7732) üzenetére

bepken
(őstag)
LOGOUT blog

te kis naiv.... ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#7734) zsolt734

zsolt734
(lelkes újonc)

Sziasztok!

Szerintetek, ha VROOT-ot feltelepítve rootoltam a telefon, majd a supersu-t feltettem és azzal eltávolítottam a VROOT-ot, maradt egy teljesen rootolt telefonom? A Titanium Backup gond nélkül fut, a kérdés arra vonatkozik, hogy a telefon ebbéli állapotában neki lehet-e (merjek-e) állni feltenni egy másik ROM-ot (zárt a bootloader)? Vagy az a tuti, ha eljátszom a .54->.10 játékot?

Előre is köszönöm válaszaitokat!

Üdv.:
Zsolt

(#7735) Agrippa22

Agrippa22
(lelkes újonc)

Helló mindenki!

Aki ugyanúgy küzd a Sola belassulással mint én küzdöttem, az takarítsa le a facebook-ot és a face messengert a telójáról, és láss csodát. Az addig szinte használhatatlan telefon (alig tudtam hívást fogadni, mert nem jelenítette meg a gombot, amivel felvehetném, vagy hogy a böngészőbe beírni egy címet percek kérdése volt, akár csak a telefonkönyv megjelenítése) azóta megy gördülékenyen, teszi a dolgát.

(Mondjuk nekem töknyolc, mert hetek kérdése és lecserélem, csak gondoltam megosztom az infót! :) )

(#7736) Agrippa22 válasza laszi84 (#7714) üzenetére

Agrippa22
(lelkes újonc)

Esetleg megnézném a helyedben a G2 Mini-t. (Esetleg kártyafüggetlenül a Moto E vagy G) Sony-t ezek után (főleg hogy egymás után mondják le a készülék frissítéseket) nem igazán ajánlom, érthető módon. :)

(#7737) bepken válasza Agrippa22 (#7735) üzenetére

bepken
(őstag)
LOGOUT blog

nincs itt semmi csoda...majd rájössz Te is :P

ez a telefon menthetetlen sajnos, ez van.:

(#7738) Gardo

Gardo
(kvázi-tag)

Sziasztok! Segítségre lenne szükségem, lehet "kinyírtam" a párom telefonját. :(
Adott egy Xperia Sola, amin vissza lettek állítva a gyári adatok, majd -már nem is tudom mi okból- meg lett nyomva hosszú ideig a bekapcs+hang fel kombináció. 3x rezget, majd kikapcsolt/újraindult. Sajnos nem vártunk eleget (~1 perc), közben nyomkodva lett, valamint az akksi is valószínűleg lemerült, azóta a telefon nem kapcsol be. :W
Bekapcsolást követően a Sony és az Xperia felirat felváltva villog, nem lép tovább a rendszer. A PC nem ismeri fel a készüléket. :(

Tudnátok segíteni életet lehelni a készülékbe, rendkívül fontos lenne. Előre is köszönöm, aki segíteni próbál!

Annyi vagy, amennyit a szavad ér.

(#7739) bepken válasza Gardo (#7738) üzenetére

bepken
(őstag)
LOGOUT blog

jó hírem van: nem nyírtad ki a telefont :)

a 3 rezgés azt jelenti, hogy a készülék kikapcsol, tehát nyomkodni nem tudtátok utána vagy legalábbis ez nem ért számára semmit.

ha a kijelzőn megjelenik az xperia logo, máris jól állsz! az összefoglaló végén található mélyvizes íráshoz hasonló módon újra tudod éleszteni a telefont, flashtool segítségével.

miután elolvastad, jöhetnek a további kérdések :)

(#7740) Gardo válasza bepken (#7739) üzenetére

Gardo
(kvázi-tag)

Leszedtem mindent, azonban a Flashtool-drivers futtatásakor a Sola driverei nem települnek fel, hibával megszakad. Flashtool verzió: flashtool-0.9.18.2-windows

Ilyenkor mi a teendő?

(#7741) Gardo válasza Gardo (#7740) üzenetére

Gardo
(kvázi-tag)

A Win 8.1 volt a gond, a Win7 alatt feltelepítette a drivereket. Viszont újabb "hiba" akadt...

Mivel állandóan újraindul a telefon, azonnal megszakad a folyamat. :W
Hiába húzom ki az USB kábelt, tartom lenyomva a lefelé halkító gombot, majd vissza az USB, azonnal hiba...
Ezek után mit tehetek? :F

(#7742) Gardo válasza Gardo (#7741) üzenetére

Gardo
(kvázi-tag)

Közben összejött... sokszor ismételtem a folyamatot és egyszer csak elkapta a fonalat. Most visszaállt az alap állapot, működik minden. Boldogság van. :D
Köszönöm szépen a segítséget! :C

(#7743) bepken válasza Gardo (#7742) üzenetére

bepken
(őstag)
LOGOUT blog

na szuper akkor! :)

bocsi, én meg már nem voltam net közelben az este, de látom, sikerült megoldani a dolgokat.
win8 alá tényleg trükkös felpakolni a driver-eket, mint azt már többször írtam, nem sikerült még rájönnöm, mikor melyik lépés az, ami végül segített benne... :D (mióta megvan a telóm, 3x húztam újra a gépet, ebből 2x win8.1 alatt kellett felvarázsolnom a flashtool-t)

(#7744) mrbego

mrbego
(kvázi-tag)

Üdv mindenkinek,
csak amolyan lábjegyzetként megjegyzem, hogy április óta sokkal nyugodtabb vagyok. ;)
(Mióta nem "boldogít" a Sola és újra elővettem régi Nokia-m)

[ Szerkesztve ]

HP Pavilion dv5-1140eh

(#7745) mrbego válasza mrbego (#7744) üzenetére

mrbego
(kvázi-tag)

Így kezdődött...

Na persze nem magától lett ilyen.

További jó bűvészkedést a "telefonnal" mindenkinek. Én szerintem átnyargalok vindózra.

[ Szerkesztve ]

HP Pavilion dv5-1140eh

(#7746) bepken válasza mrbego (#7745) üzenetére

bepken
(őstag)
LOGOUT blog

a halál oka: a kijelző jobb alsó részére mért nagy erejű ütés, egy tompa tárggyal.
a gyilkos eszköz - a seb formájából következtetve - egy kisebb méretű kalapács lehetett.
az elkövető igen közel állhatott az áldozathoz, mivel szemből sújtott le rá, majd később darabokra is szedte.

bocsi, nemrég daráltam le egy évadnyit a Hannibal című sorozatból... :DDD

(#7747) mrbego válasza bepken (#7746) üzenetére

mrbego
(kvázi-tag)

Megfejtés: kerékpár kormánycsutkájához mért ütés kétszer-háromszor megismételve.
Ugyanis meguntam, hogy negyed órája biciklizek egy kezemben a telefonnal eszközzel az ég felé tartva és semmi GPS jel...
Ez volt az utolsó csepp a tengerben.

Egyébként még hazáig hallgattam rajta a rádiót, de semmire nem reagált (az oldalsó bill-ek kivételével). Aztán otthon már heccből felboncoltam szép akkurátusan.

[ Szerkesztve ]

HP Pavilion dv5-1140eh

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.