Hirdetés

2014. november 1., szombat

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2014-01-21 19:55:44

Mobilarena

Összefoglaló kinyitása ▼

(#7751) Bkrisz9 válasza bepken (#7749) üzenetére

Bkrisz9
(senior tag)

perpill a g2 minivel szemezek de még sok idő van tuti bejön még 1-2 lehetőség

Sony Xperia™ Sola

(#7752) bepken

bepken
(PH! addikt)
LOGOUT blog

nekem is az L630 a befutó eddig, már csak el kellene passzolnom ezt a telefont :D

az L730 állítólag valamikor karácsony tájékon éri el a "jóáras" szintet, ami várhatóan még így is magasabb lesz, mint amennyit én telefonra szánnék (max. 40-50k) - úgyhogy én nem hiszem, hogy tovább várok...amint eladtam/összejött a keret, cserélem is lefele. (ipon-on, gyári garival már 37félért lehet kapni)

╔═══ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ══╗ ╚═════ Brainwavz R1 ════ képeim - flickr.com/photos/bedocsandras ═════╝

(#7753) bepken

bepken
(PH! addikt)
LOGOUT blog

elkelt végre!!!!! :) így utólag már örülök, hogy nem vágtam földhöz.... :DDD

gyorsan ki is szedem az aláírásból :P

╔═══ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ══╗ ╚═════ Brainwavz R1 ════ képeim - flickr.com/photos/bedocsandras ═════╝

(#7754) Bkrisz9 válasza bepken (#7752) üzenetére

Bkrisz9
(senior tag)

Énis gondolkodtam wp-be de nem találtam olyat ami újabb (30-as széria) és vakus és bele is férne a keretbe (55 nagyon max). :(

G2 mini-nek milyen ellenfelei vannak amúgy?

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ Sola

(#7755) bepken válasza Bkrisz9 (#7754) üzenetére

bepken
(PH! addikt)
LOGOUT blog

készítettél már értékelhető képet vakuval? csak hogy kicsit trollkodjak :D

a fény/közelségérzékelő szenzor hiánya is aggaszt picit a L630 esetében, de utóbbi hiányát pl szoftveresen kiküszöbölték, fényerőt meg évek óta manuálisan állítok, mert eddig az összes telefonom esetében csak ugrált a fényerő ide-oda...

azért én nem fogok plusz 20-30 ezret kiadni, hogy ezek az apró kényelmi cuccok benne legyenek, mert egyszerűen nem ezektől lesz használható a telefon.

(#7756) lord.lakli válasza bepken (#7753) üzenetére

lord.lakli
(őstag)

Mennyiért vitték el ezt a csoda masinát?

(#7757) bepken válasza lord.lakli (#7756) üzenetére

bepken
(PH! addikt)
LOGOUT blog

19ért hirdettem, 17re alkudta le.
adatkábelt nem adtam hozzá (az majd kell az L630hoz :P ) - illetve az általam sokáig fóliázottnak hitt kijelzőn is sok hajszálkarc volt már, szóval nem erőlködtem. (eddigi legmagasabb ajánlat hónapokkal ezelőtt volt, akkor 18ért vitte volna elvileg a gyerek....aztán lehet, rátalált erre a topicra...vagy csak kapott valami fülest :D azóta se tudtam elérni)

[ Szerkesztve ]

(#7758) lord.lakli válasza bepken (#7757) üzenetére

lord.lakli
(őstag)

Köszi. Akkor lehet, hogy pár ezer forintért én is meghirdetem, hogy ne a polcon álljon.

(#7759) Bkrisz9 válasza bepken (#7755) üzenetére

Bkrisz9
(senior tag)

Nem de pl. suliba füzetet fényképezni amikor hiányzok ,hogy ne kelljen másolni meg hasonló célokra jó. Nekem meg ezek fontosak. Nem művészi fotót akarok vele csinálni. Elég sokat használom.

Sony Xperia™ Sola

(#7760) patrikgtaivs válasza bepken (#7733) üzenetére

patrikgtaivs
(őstag)

Több hét használat után arra jutottam, hogy újrarakás óta sokkal ritkábban fagy ki/indul újra, szinte el is tűnt a jelenség! A napi 1-2-ből kb heti 1-2 lett, ezt még ki lehet bírni. Viszont mióta gyári kernellel használom, néha belassul komolyabb alkalmazások megnyitásakor (pl YouTube, Badoo, Skype). Bár azt is érdemes megjegyezni, hogy most több app van rajta.

Én még biztos nem cserélem le ezt a telefont legalább 1,5-2 évig, megvagyok vele. :D Kárt meg nem okoznék benne (főleg azért, mert ezt a telefont nyári diákmunka fizetéséből vettem), meg amúgy is sajnálom. És tanultam már egy "laptopos eset"-ből. A Mini is csak egyszer kapott, amikor kifagyott (asszem pont hívtak). Eldobtam, aztán csúszott egy kicsit a metlakin. De lehet el sem fogom adni az MT27-et, ilyen áron nem éri meg. A Minit is nagyon sajnáltam, hogy elment, 30 valahány ezer helyett 10-ért. Poén lenne most egy másodlagos okostelefon. Ez volt az első, amitől megváltam, T610-Z310-W710 még mindig ott van a fiókban, a Zylo pedig az ébresztős telefon.

Ezek után meg merjem kérdezni, hogy rajtam kívül használja még valaki a Sola-t (és nem is tervezi a leváltását a közeljövőben)? :)

[ Szerkesztve ]

If you had the choice of your dream girl or dream car... What rims would you put on it?

(#7761) bepken válasza patrikgtaivs (#7760) üzenetére

bepken
(PH! addikt)
LOGOUT blog

megjegyzem, hogy nálam összesen talán 2 alkalommal halt be úgy a telefon, hogy újra is indult (vagy újra kellett indítani)...ha ez 2 naponta vagy akár csak 2 hetente előfordult volna....minden egyéb nyűgjének a tetejébe....hát akkor bizony én is megkínáltam volna a jó kis Fiskars fejszével, miközben a gyújtóst vágom :D

másodlagos telefonnak én is szívesen megtartottam volna, de így picit kell csak kiegészíteni és - ha minden igaz - végre lehet egy használható telefonom :)

(#7762) patrikgtaivs válasza bepken (#7761) üzenetére

patrikgtaivs
(őstag)

De azon kívül, amit én írtam, mi a baj vele? :)

If you had the choice of your dream girl or dream car... What rims would you put on it?

(#7763) bepken válasza patrikgtaivs (#7762) üzenetére

bepken
(PH! addikt)
LOGOUT blog

nekem már semmi :P

nem amúgy nekem a legnagyobb bajom az volt, hogy nem tudtam normálisan telefonálni vele. ha szűz volt a rendszer, akkor pár hétig (esetleg hónapig) tudtam kezelni a hívásokat, de hogyha már volt fent pár program (ne adj isten játék), akkor kész vége....

fontos hívásokról maradtam le úgy, hogy bár csörgött a telefon, rezgett, mint állat...de a képernyő még vagy be sem kapcsolt vagy bár bekapcsolt, de nemes egyszerűséggel nem érzékelt semmilyen érintést...tehát láttam, hogy keresnek, tudtam, hogy fel kéne tudnom venni, de mégsem tudtam. aztán persze vissza tudtam hívni az illetőt, de azért ez mégis csak kellemetlenség (a magyarázkodás), ráadásul rendkívül frusztráló, amikor rendszeressé válik.

ezen kívül nekem aztán a világon semmi, de semmi bajom nem volt a telefonnal! teljesítménye olyan, amilyen. felőlem laggolhat, újraindulhat, lemerülhet fél nap alatt, melegedhet, füstölhet, ahogy épp kedve tartja....de a hívást azt tudjam felvenni, mert ez bizony mégiscsak egy telefon.

(#7764) zsolt734 válasza bepken (#7763) üzenetére

zsolt734
(lelkes újonc)

Mindez fennállt akkor is, amikor nem a gyári ICS volt rajta? Azért kérdem, mert nagyon gondolkozom a ROM cserén.

(#7765) zsolt734 válasza patrikgtaivs (#7760) üzenetére

zsolt734
(lelkes újonc)

Én még használom és nem tervezem lecserélni a közeljövőben. :)) Max. a ROM-ot. :)

[ Szerkesztve ]

(#7766) bepken válasza zsolt734 (#7764) üzenetére

bepken
(PH! addikt)
LOGOUT blog

én zárt bootloader mellett nem találtam olyan alternatívát, amivel tartósan megoldódott volna....a Divaksh féle eXperience V2 nevezetű volt a legszimpatikusabb módosított ROM, de idővel ott is előjött.
a vége felé már havonta nyomtam gyári visszaállítást, de csak mert lusta voltam flashtoolal bajlódni :)

(#7767) patrikgtaivs válasza bepken (#7763) üzenetére

patrikgtaivs
(őstag)

Nekem a hívás közbeni kifagyás csak egyszer jelent meg. Amúgy a kezdetek óta tele van pakolva a telefon mindenféle alkalmazással, jelenleg annyi van fent, hogy csak 5 oldalra fér ki (azt azért megjegyzem, hogy legalább 1 oldalnyi gyári baromságtól meg van szabadítva). Azt nem tudom, hogy mennyire befolyásolja a készülék viselkedését, hogy nyitva van a BL.

(#7765) zsolt734: Én rengeteg ROM-ot kipróbáltam már, de mindig az volt a vége, hogy visszatértem a gyárira, vagy a SlimFXP CM9-re (Transcendence kernel). Szépek és jók a custom ROM-ok, de a legtöbbel az volt a bajom, hogy ha valamit csináltam (pl interneteztem, vagy képeket nézegettem) és közben zenét hallgattam, mindig meghalt a lejátszó. Plusz sokra fel sem tudtam tenni a gyári (kék) Walkman lejátszót, meg a stock képnézegető is hiányzott. Volt, ahol még Screenshotot sem tudtam készíteni, de az egyik legdurvább az volt, amikor nem tudtam beimportálni a kapcsolatokat a SIM kártyáról, és nekem kellett emlékezni, melyik számhoz melyik név tartozik (utóbbi 3 a SlimFXP CM9-nél jött elő).

Voltak Bluetooth és Wi-Fi hibás ROM-ok is, de azok még a legelső KitKat-ek voltak, azóta már javítva vannak ilyen téren.

[ Szerkesztve ]

(#7768) nexus1026

nexus1026
(lelkes újonc)

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni, mert úgy látom itt vannak hozzá értő személyek. :) Szóval, adott egy Sola telefon (Telenoros), amire rá akarom rakni az KitKat-et. Tudnátok ebben pontos leírást adni, hogy melyik ROM-ot érdemes leszedni, melyik a legfrissebb/legstabilabb? Illetve a Bootloader nyitását is meg kellene oldani, csak azt sem tudom, mi ez, illetve jár-e valamilyen veszéllyel (annyit tudok, hogy a garancia elvész, de az már úgy sincs rajta).

(#7769) razorka777 válasza nexus1026 (#7768) üzenetére

razorka777
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Szolgáltató függő telefonnak nem lehet nyitni a bootloaderét semmilyen formában.
Így kitkatot sem tudsz rátenni.

LG Optimus F6

(#7770) nexus1026 válasza razorka777 (#7769) üzenetére

nexus1026
(lelkes újonc)

Köszi a választ. Tiszta szar akkor. :(((

[ Szerkesztve ]

(#7771) razorka777 válasza nexus1026 (#7770) üzenetére

razorka777
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Valahogy úgy. :)

LG Optimus F6

(#7772) bepken válasza nexus1026 (#7768) üzenetére

bepken
(PH! addikt)
LOGOUT blog

veszélye nem igazán van, mivel túl nagy mókolások sosem voltak Sola-ra (persze "ügyes" emberek előnyben :) ), viszont én túl sok előnyéről sem tudok, még a kernel cserélgetés se hozott sok változást az emberek nagy részénél. (a fejlesztés meg úgy ahogy van leállt)

a legstabilabb pedig nálam a gyári ICS volt, nemes egyszerűséggel... :)

(#7773) nexus1026 válasza bepken (#7772) üzenetére

nexus1026
(lelkes újonc)

Értem, köszi. Akkor marad az eladás, csak sajna nem veszi meg senki. Rettenet már ez a telefon, az, hogy 2-3 alkalmazásból belassu még csak-csak legyelem, de hogy telefonálni nem tudok vele, az már vérlázító. Van, hogy kell neki 5-6 másodperc míg fel bírom venni, meg olyan is volt, hogy elvileg felvette, a hívó pedig beszélt is bele jó sok másodpercig és még mindig nem bírtam a csúszkát eltolni. :((( Szóval rettenet. Igazából szerintem csak a ram miatt ilyen trágya, maga a készülék jó lenne.

(#7774) lord.lakli válasza nexus1026 (#7773) üzenetére

lord.lakli
(őstag)

Nem a ram kevés, hanem az, hogy ics sem volt tökéletes és sony rátett még egy lapáttal, hogy használhatatlan legyen. Nexus S-t nálunk asszony használja (Galaxy S hardver), de még mindig 1000x nagyobb élvezet használni , mint a solát.

(#7775) bepken válasza nexus1026 (#7773) üzenetére

bepken
(PH! addikt)
LOGOUT blog

én is 17k-ért adtam el...de egyszerűen már nem is érdekelt, csak vigyék :)

az az igazság, hogy én már 1GB RAM-mal se vennék androidos telefont. a rendszer valószínűleg jól fog futni ennyivel is, de az alkalmazások háttérfolyamatai egyszerűen olyan mértékű memóriát bezabálnak, hogy hihetetlen! és ugyebár a fejlesztők sem fognak már sokáig 1GB-ra optimalizálni...

a másik alternatívát választom, WP lesz belőle, csak egyelőre nem tudtam még dönteni, hogy megvegyem a L630-at (~35k) vagy várjam meg, míg lentebb megy a L730 ára.

(#7776) lord.lakli válasza bepken (#7775) üzenetére

lord.lakli
(őstag)

Én imádom az androidot, ha tehetem mindig Nexust veszek, de az a durva, hogy anyósnak kell érintőképernyős telefon és max. 30-35e Ft-ot szán rá és annyiért sajna L630-at mertem neki ajánlani látatlanban is.

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.