Hirdetés

2014. augusztus 20., szerda

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2014-01-21 19:55:44

Mobilarena

Összefoglaló kinyitása ▼

(#7651) lord.lakli válasza bepken (#7649) üzenetére

lord.lakli
(őstag)

Azért szerencsére nem az android ilyen, csak az "okos" gyártók telefonja.

(#7652) bepken válasza lord.lakli (#7651) üzenetére

bepken
(őstag)
LOGOUT blog

egyik haverom az S4 mellett ugyanúgy szívja a fogát sokszor, mert leáll neki gondolkozni...

╔═══ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ══╗ ╠═══ Sony Xperia Sola - JB eXperience v2.1 by Divaksh ═══ Brainwavz R1 ═╝ ╚═══ képeim - flickr.com/photos/bedocsandras ═══╝

(#7653) davis999sola válasza bepken (#7649) üzenetére

davis999sola
(kvázi-tag)

Hát jah sajnos nincs ára a telónak kb 2 hónapja gsm boltostól megkérdeztem mennyit adna érte 10 ezret mondott és kb 2 éve 65 ezerért vettem :(

Lg G2 4.4

(#7654) lord.lakli válasza bepken (#7652) üzenetére

lord.lakli
(őstag)

Én nem is S4-et mondtam, hanem Nexus-t. Rengeteg S4-es áttért van N5-re. S4 hardver jó, samsung belegányolás meg nem.
Mellesleg Nexus S-em is köröket vert a Sola-ra sajnos és a poén, hogy még ICS alatt is, nem beszélve JB-ről.

[ Szerkesztve ]

(#7655) bepken válasza lord.lakli (#7654) üzenetére

bepken
(őstag)
LOGOUT blog

világos, csak arra akartam rámutatni, hogy egy "felsőkategóriás(nak csúfolt)", relatíve drága készülékkel is ugyanúgy szívás van, ha épp melléfog az ember....

de ismételem, nálam nem is játszanak ezek a készülékek, mert ennyi pénzt sajnálnék kiadni egy olyan készülékért, amit 1...de maximum 2 éven belül úgyis cserélnem kell. inkább választok egy olcsóbb, alsó-középkategóriás készüléket (amit nyilván ugyanennyi idő után cserélni fogok)

viszont ez a telefon, főleg Defy+ után valami iszonyatosan nagy visszalépés volt számomra...ezért érzem azt, hogy nincs értelme - ebben a kategóriában, az én igényeim mellett - android háza táján nézelődnöm, mert nem fogom megkapni azt, amit szeretnék.
nemrég egy Lumia 625 (kb. 10 percig) volt a kezemben, ezalatt az idő alatt mindennel próbálkoztam, hogy komolyabban megakasszam, megjegyzem sikertelenül. ekkor láttam be, hogy nekem összvissz ennyire van szükségem.

╔═══ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ══╗ ╠═══ Sony Xperia Sola - JB eXperience v2.1 by Divaksh ═══ Brainwavz R1 ═╝ ╚═══ képeim - flickr.com/photos/bedocsandras ═══╝

(#7656) Bkrisz9 válasza bepken (#7655) üzenetére

Bkrisz9
(senior tag)

Nexus 4-et ha tudsz szerezni az se draga

Sony Xperia™ Sola

(#7657) anorche1

anorche1
(fanatikus tag)

Ezzel a képpel búcsúznék tőletek: :))

További jó szenvedést ;]

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#7658) lord.lakli válasza anorche1 (#7657) üzenetére

lord.lakli
(őstag)

Neked is nokiához :)

(#7659) davis999sola válasza anorche1 (#7657) üzenetére

davis999sola
(kvázi-tag)

Grat a nokiához sola még igy is mükszik :DD??

Lg G2 4.4

(#7660) CSBENCE08

CSBENCE08
(tag)

Sziasztok!
Az sokat számítana a telo sebességen h ha nyomnek egy gyáribeállitasok visszaallitasat? Stock ICS 2012 december óta használom és azóta nem állítottam vissza soha szóval egy 1,5éves teleszemetelt rendszerről van szó

(#7661) bepken válasza CSBENCE08 (#7660) üzenetére

bepken
(őstag)
LOGOUT blog

szerintem segítene. (de hogy sokat, az kicsit túlzás)
egyébként én ezt 2-3 havonta megteszem :)

(#7662) CSBENCE08 válasza bepken (#7661) üzenetére

CSBENCE08
(tag)

Akkor meg fogom csinálni :) ha azzal az email címmel jelentkezekbe play storeba akkor az appokat visszakapom a mentésekkel egyutt? Ha google+ al be vagyok jelentkezve?

(#7663) CSBENCE08 válasza CSBENCE08 (#7662) üzenetére

CSBENCE08
(tag)

Az kimaradt h: ha azzal az emaillal jelentkezek be mint amivel most akkor vissza kapom az appokat a mentésekkel együtt?

(#7664) Bigmasterl

Bigmasterl
(lelkes újonc)

Sziasztok!
A telo nem ismeri fel az sd kártyát. Több típussal próbáltam, de semelyiket sem érzékeli. Volt ilyen problémája valakinek? Beadtam a Telenor szervízbe de két és fél hete nincs eredmény.

(#7665) bepken válasza Bigmasterl (#7664) üzenetére

bepken
(őstag)
LOGOUT blog

hogyha több, különböző kártyával is próbálkoztál (sebesség, méret, márka), és így sem akarta felismerni, akkor az egyértelműen valamilyen hardveres probléma. - egyúttal egyedi hiba

(#7666) Bigmasterl válasza bepken (#7665) üzenetére

Bigmasterl
(lelkes újonc)

512 MB -ossal és 4 gb- ossal is próbáltam de semmi.

[ Szerkesztve ]

(#7667) Skizz

Skizz
(PH! addikt)

Hali

Állandóan belassul a solám... Telenoros volt, akkor nem tudom, hogy muzsikált, de miután függetlenítettem, visszakerült rá a 2.3.6, majd itthon format+4.0.4, aztán azóta random nagyon le tud fagyni, legtöbbször, ha rámászok a wifire. Reinstall segíthet, vagy lassan kuka?

(#7668) osztszoroz válasza Skizz (#7667) üzenetére

osztszoroz
(kvázi-tag)

Nálunk ROOT és appok átpakolása sd-re,rengeteg felesleges bloatware eltávolítása Titanium backuppal segített.

Attól,hogy paranoiás,még nem biztos,hogy nem üldözik.

(#7669) Skizz válasza osztszoroz (#7668) üzenetére

Skizz
(PH! addikt)

Mondjuk ennek csak a felét értettem, de azt megpróbálom, köszi. :D

nod szerint trójai :(

[ Szerkesztve ]

(#7670) osztszoroz válasza Skizz (#7669) üzenetére

osztszoroz
(kvázi-tag)

Rád bízom..false positive.

(#7671) patrikgtaivs

patrikgtaivs
(őstag)

Két kérdés:

1. Tapasztalt már valaki olyat ennél a telefonnál, hogy hívás közben hirtelen elmegy a térerő (a sok kis oszlop az állapotsorban szürke lesz), aztán néhány másodperccel azután, miután már megszakadt a hívás, normálisan visszajön a térerő? Gyári 4.0.4-es ROM-mal használom.

2. (Ez kicsit off) Ha egy telefonban egy régebbi fajta SIM kártya van (legalább 7-8 éves), akkor befolyásolhatja a telefon (jelen esetben nem a Sola) üzemidejét? Mármint merülhet ettől jobban a telefon?

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

"Smoke tires, not drugs..." - JDM4LIFE

(#7672) bepken válasza patrikgtaivs (#7671) üzenetére

bepken
(őstag)
LOGOUT blog

az elsőt gyakorlatilag bármi okozhatja. ha sokszor csinálja, akkor az már persze gyanús (egyébként nekem a net szokott elszállni, de az is inkább az adótorony hibája)

a másodikra pedig csak egy bizonytalan "talán" a válaszom. a telefon képes meghülyülni egy SIM kártyától (vagy akár SD kártyától)....de hogy konkrétan az üzemidejét befolyásolja e? azt nem tudom...
minden esetre a SIM kártyák cseréjét sok helyen javasolják hibajelenségek orvoslására, hogyha 3-4 évnél idősebb, akkor szerintem mindenképpen érdemes cserélni (valahol 2 évet is olvastam)

(#7673) bepken

bepken
(őstag)
LOGOUT blog

hmm....mennyire esélyes ez szerintetek? [link]

(#7674) patrikgtaivs válasza bepken (#7672) üzenetére

patrikgtaivs
(őstag)

A nettel nekem csak SlimFXP CM9 ROM alatt volt gondom, de akkor is csak annyi, hogy ha benyomom az adatforgalmat, akkor néha szimplán csak nem kapcsolja be, amíg újra nem indítom.

Még egyszer kösz a választ!

"Smoke tires, not drugs..." - JDM4LIFE

(#7675) petyus_

petyus_
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Barátnpm már nyaggatott egy ideje, hogy kezdjek valamit a telefonjával, mert megőrül tőle. Sokszor nem tudta felvenni a telefont (vagy csak sokára), mert "lefagyott" a képernyő, hiába húzkodta rajta a csúszkát, meg ilyenek. Nekiálltam ennek:
http://blog.codebuild.hu/xperia-sola-gyorsitas/
És megcsináltam a ezt a lépést:
Kezdeti állapot -> Android ICS 4.0.4 – gyári 6.1.1.B.1.54 és működő Flashtool
Lehúztam a gépről, és azóta semmit nem tudok vele csinálni. Hiába nyomom a bekapcsoló gombot, nem történik semmi, de ha a hangerő fel+bekapcsoló gombot nyomom (ez a reset ha jól tudom), akkor pár másodperc után rezeg egyet, de semmi más nem történik.

Ha rádugom a gépre, akkor érzi a gép, hogy valamit rádugtam, mert jön a szokásos USB-csatalakozós hang, meg ha lehúzom akkor, de egyébként semmi más.

Van ötletetek, hogy mit tudnék most tenni?

Ja, és hiába dugom rá a gépre/töltőre, a kis LED, ami jelzi a töltést nem csinál semmit.

[ Szerkesztve ]

(#7676) Bli92

Bli92
(lelkes újonc)

üdv!
felraktam a carbonkiktkat tömör a telóm rá, de az a baj, hogy nem tölti le az az apn beállításokat automatikusan, és hiába állítom be nem megy. valami tippetek van mit tegyek?

(#7677) bepken válasza petyus_ (#7675) üzenetére

bepken
(őstag)
LOGOUT blog

ez alapján nekem nem világos, mit is csináltál...kérlek írd le, hogy pontosan miket csináltál meg ebből a leírásból! pl.: mikor húztad le a készüléket?
(ha firmware update alatt, akkor az gebasz...)

(#7676) Bli92! ismert bug esetleg? (csak tippelek)

[ Szerkesztve ]

(#7678) Bli92 válasza bepken (#7677) üzenetére

Bli92
(lelkes újonc)

gondoltam erre is aztán sok adja rá újra bepötyögtem kézzel és működik :)

(#7679) petyus_ válasza bepken (#7677) üzenetére

petyus_
(fanatikus tag)

Megvolt a firmware update, kiírta a program, h húzzam ki és kapcsoljam be, kihúztam, és azóta nem tudom bekapcsolni.

Egyébként olyan, mintha be lehetne kapcsolni a telefont, pár órán át nem nyúltam hozzá, utána nyomtam a bekapcs gombot, és rezgett egyet, de nem történik semmi. Tehát olyan, mintha bekapcsolna, csak nincs kép.

(#7680) bepken válasza petyus_ (#7679) üzenetére

bepken
(őstag)
LOGOUT blog

és mit flash-eltél fel rá a flashtool-al? csak mert simán lehet, hogy hibás volt a .tft fájl (bár ezt elvileg a program kiszűri)

(#7681) petyus_ válasza bepken (#7680) üzenetére

petyus_
(fanatikus tag)

A cikkben írt link már nem élt, úgyhogy töltöttem le egy másikat, http://xperiafirmware.com/-ról, nem hiszem, hogy azzal lehetne hiba.

De egyáltalán milyen módon lehet innen visszahozni a telót, ha semmit nem mutat a kijelzője?

(#7682) bepken válasza petyus_ (#7681) üzenetére

bepken
(őstag)
LOGOUT blog

pedig nagyon fontos lenne tudni, hogy melyik lépés csinálta ki a telefont. - nincs meg véletlenül a log file? (talán segítene)

illetve jól értem, hogy azóta csak egyszerű csatlakoztatással próbálkoztál? ilyenkor nem ír ki valami hibaüzenetet a win? pl hogy nem találja az eszközillesztőt vagy nem ismeri fel az eszközt...ilyesmi...
azt még próbáld már meg, hogy mindezzel futó flashtool mellett próbálkozol! kíváncsi vagyok, mit vesz észre a dolgokból....

(#7683) vfeco

vfeco
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Gyorséktól vettem a telefonhoz egy gyári akksit, de eléggé pici torx kulcsokra van szükség a szétszereléséhez.
Tudnátok javasolni üzletet, ahonnan gyorsan be tudok szerezni egy ilyen készletet?

vfeco felhasználónak 21 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#7684) RunnyJuggler

RunnyJuggler
(újonc)

Sziasztok!

Szeretnék valami jó kis lagmentes rendszert felrakni az én kis utált solámra, de eddig egyik sem volt laggmentes. Felraktam már jb 2.1-et, 2.3.7-et, 4.0.4-et, de mindegyikkel óriási laggok voltak.

Mit tudtok ajánlani?

Bobby

(#7685) lord.lakli válasza RunnyJuggler (#7684) üzenetére

lord.lakli
(őstag)

Bocsi, de maximum solának kukát, neked meg egy új telefont.

(#7686) RunnyJuggler

RunnyJuggler
(újonc)

Az új telefon úton van Kínából, de a testvéremnek kellene a solát kicsit feltuningolni, hogy használható legyen. Nekem egy szenvedés volt ez a telefon.

Bobby

(#7687) lord.lakli válasza RunnyJuggler (#7686) üzenetére

lord.lakli
(őstag)

Ennyire nem szereted a tessódat, hogy ilyen rosszat akarsz neki? ;] :P

(#7688) RunnyJuggler válasza lord.lakli (#7687) üzenetére

RunnyJuggler
(újonc)

Nincsenek nagy elvárásai, de azért egy hívásra tudjon válaszolni :P

Bobby

(#7689) lord.lakli válasza RunnyJuggler (#7688) üzenetére

lord.lakli
(őstag)

Neked nem akadt a hívás felvétele rendszeresen? Nálam sajna telefonálásban is igen gyenge.

(#7690) RunnyJuggler

RunnyJuggler
(újonc)

Honnan tudom letölteni a 10-es kernelt? Ami a rootoláshoz kell. mert bárhonnan akarom letölteni rossz a link.

Bobby

(#7691) osztszoroz válasza RunnyJuggler (#7690) üzenetére

osztszoroz
(kvázi-tag)

VROOT,de le lett már írva néhányszor.A készülék -mai szemmel nézve főleg -értékelhetetlen sajnos. A maximumot úgy tudod kihozni belőle,hpgy rootolás után pl Tianium Backuppal leszeded róla sok felesleges bloatware-t,amivel tele****ták.Van rajta kb 15-20 cső felesleges alkalmazás,ami az 512Mb-ot megbénítja teljesen. Persze csodát ettől sem kell várni,de azért legalább hely lesz rajta,nálam érezhetően gyorsabb is lett.stabilitásról nem tudok nyilatkozni,mert jelenleg a műsoros DVD-k mellett alussza örök álmát.. :)

[ Szerkesztve ]

(#7692) lord.lakli válasza osztszoroz (#7691) üzenetére

lord.lakli
(őstag)

Nálam meg xbox-os játékok mellett alussza álmát :)

(#7693) vfeco

vfeco
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Édesanyám odaadta nekem ezt a Xperia csoda telefont, mert bitang lassú és hihetetlen gyorsan lemerül.
Cseréltem benne egy akksit, szintén gyárira, de ez ugyanúgy merül és a szabad memória is egy vicc. :F

FB és FB Messenger alapból kukázva lett, mert teljesen befagy tőle a telefon, de ez nem volt ennyire lassú.
Nem lehet, hogy a 4.0.4-et megkapta OTA-n, befrissült és azóta gyakorlatilag hulladék a kütyü?

Tudtok valami épkézláb megoldást, hogy használható legyen a teló?

(#7694) osztszoroz válasza vfeco (#7693) üzenetére

osztszoroz
(kvázi-tag)

nem kell sokat visszaolvasnod..

(#7695) bb.bocs válasza osztszoroz (#7691) üzenetére

bb.bocs
(senior tag)

mik a fölös appok? mert én talán 3 4 gyárit találtam amit lemertem szedni nehogy meghaljon a teló :D

(#7696) osztszoroz válasza bb.bocs (#7695) üzenetére

osztszoroz
(kvázi-tag)

LISTA

Amúgy meg ott a kereső .xperia sola bloatware list

Jó törölgetést! :K

(#7697) bb.bocs válasza osztszoroz (#7696) üzenetére

bb.bocs
(senior tag)

tyű köszi :)
és ettöl még minden működni fog? facebook, óra ébresztő widget óra... ? :)
én úgy tudom legalább is s4 nél hogy a
AntHalService az a hálózati akármit vezérlő cucc...

[ Szerkesztve ]

(#7698) osztszoroz válasza bb.bocs (#7697) üzenetére

osztszoroz
(kvázi-tag)

rootolod és feltelepíted a Titanium backup-ot.ezzel az alkalmazással végig tudod nézni az összes telepített cuccodat.ha valamit nem akarsz élből törölni,ott van benne a fagyasztási lehetőség.Lefagyasztod a kérdéses alkalmazást és tesztelgeted,él-e még a teló. :K Illetve előtte teljes backupot is készíthetsz a T.B.-pal :K

[ Szerkesztve ]

(#7699) bb.bocs válasza osztszoroz (#7698) üzenetére

bb.bocs
(senior tag)

hehe.most már késő :D töröltem pár cuccot :Dén is ezt ahsználom. kérdés a timescape az jó bármire is?ccsak fagyasztva van de törlöm :D

[ Szerkesztve ]

(#7700) bb.bocs válasza bb.bocs (#7699) üzenetére

bb.bocs
(senior tag)

hehe. hát sokat nem rétem vele :D 91% használat :D

(#7701) vfeco

vfeco
(fanatikus tag)

Sziasztok!
Valaki tudna adni egy működő linket erre:
MT27i_6.0.B.3.184_CE.ftf (Elméletileg ez egy 2.3.7-es ROM)
Illetve egy Flashtoolra is kéne.

(#7702) osztszoroz válasza vfeco (#7701) üzenetére

osztszoroz
(kvázi-tag)

2.3.7.

Flashtool 0.9.1.

[ Szerkesztve ]

(#7703) Mezo_B

Mezo_B
(újonc)

Sziasztok!

Látom sokan szenvedtek a Sola lassúsága miatt. Én a következőképpen használom a telefont, így nekem még elfogadható a sebesség:

Gyári 4.0.4 ICS rom, rootolva. Először VROOT lefuttatva, majd rátelepítettem egyszerűen a SuperSU-t, így angol lett a root program nyelve. (Előtte még leszedtem mindent amit a Vroot program feltelepített, hogy csak a pajzs ikon [vagy horgony] maradjon). Így már csak a SuperSU progam látszik a Vroot nem. Ezután felkerült az ingyenes No-frills CPU vezérlő program, amit automatikus indulásúra kapcsoltam a következő beállításokkal: max órajel: 1 GHz, min órajel 400 MHz, Viselkedés: performance, I/O ütemező cfq.

A beállítások/alkalmazások/mind nézetben letiltottam a következő gyári programokat: Ajánló, Beállítási útmutató, Chrome, E-mail, EA Games, Eseményfolyam-motor, Exchange szolgáltatások, (gyári) Facebook, FB CalendarSync, FB extension, FB photo extension, FBiX Music likes, FBiX Post viewer, FBiX Proxy, Google csevegő, Google keresés, Google+, Hírek és időjárás, Ismerősök zenéi, Liveware kezelő, Picasa bővítmény, Retail demo, Talkback, Timescape fedek, Timescape ismerősök, Twitter, Twitter bővítmény. Ezeket persze bármikor újra lehet engedélyezni, nem töröltem le őket. A normál FB klienst Playről telepítettem.

A beállítások/fiókok és szinkronizálás menüben, a gmail-ben csak a Gmail szinkronizálást engedélyeztem.
Energiagazdálkodás normál. A beállítások/Fejlesztői lehetőségek menüben az ablak animáció méretét és az áttűnési animáció méretét 0,5-re állítottam. Vállalkozó szelleműek bekapcsolhatják a GPU-megjelenítést, és a háttérfolyamat korlátozást (legfeljebb 4)-re állítani, de nekem ezek nem hoztak hosszútávon eredményt.

Ilyen beállítások mellet olyan 50-60 MB szabad RAM marad a futó FB, FB messenger, Viber, avast, stb mellet ami nem sok, de még elég. Egyébként arra nagyon ügyelek, hogy csak a minimális számú app legyen a telefonon, tényleg csak a kipróbált és napi használatban lévők. Mivel sajnos egy "rossz" app is képes a telefon lassítására és lehet hogy alig nyitjuk meg. Továbbá a főképernyőkön sincs semmi felesleges csak gyári naptár, időjárás és control panel widgetek. Nincs mozgó háttérkép és stb. Amit még észrevettem, hogy a telefon irdatlanul be tud lassulni ha a Playről elérhetővé válnak szoftver frissítések. Nem tudom hogy miért, pedig a telepítést nem kezdtem még el, csak míg az értesítés megjelenik.

Még egy dolgot megcsináltam, ami első hallásra lehet hogy furcsa, de talán használ valamit. Több rétegűre hajtott alufóliát tettem a hátlap alá, úgy hogy ne takarja az antennát se a sim-et és még szépen lehessen a hátlapot a helyére visszatenni. Ettől azt remélem, hogy jobb lesz a hőleadása a telefonnak, így talán később nyúl a rendszer a teljesítmény korlátozásához.

Remélem tudtam segíteni valamennyire használhatóbbá tenni a telefont. Persze akadások így is előfordulnak, de talán nem annyira durvák.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#7704) vfeco válasza osztszoroz (#7702) üzenetére

vfeco
(fanatikus tag)

:R

(#7705) anonymus89

anonymus89
(őstag)

Sziasztok!

Itt van nálam ez a teló és le szeretném menteni a névjegyeket, sms-eket sms-re az sms backup & restore-t használom de szomorúan tapasztalom, hogy a piszkozatokat nem menti le sosem. Ez miatt váltottam super backup-ra ez lementette az összes sms-t viszont itt vannak a névjegyek és ha exportálást nyomok a külső tárhelyre csak 185-öt ment le viszont ha a super backuppal mentem 283 lesz belőle :F

Ez most hogy kérdem én?
Nagyon be van lassulva a készülék, szemetes újra szeretném flashelni a gyári 4.0.4-et vagy tudtok jobbat, stabilabbat ajánlani?

An apple a day keeps the doctor away.

(#7706) anonymus89

anonymus89
(őstag)

Az összefoglalóban lévő gyári ics-t töltöm de csak nekem ilyen piszkosul lassú? 3 óra van még hátra alig jön 30-40kb-tal... :U

(#7707) anonymus89

anonymus89
(őstag)

Na lejött viszont a flashtool nem látja az fw-t vajon miért? :U

(#7708) anonymus89 válasza anonymus89 (#7707) üzenetére

anonymus89
(őstag)

Valaki volna szíves és feltöltené egy gyorsabb oldalra az ICS romot? (mert a GB-t látja)
Nincs kedvem megint 6 órát várni...

(#7709) anorche1 válasza anonymus89 (#7708) üzenetére

anorche1
(fanatikus tag)

[link]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#7710) anonymus89 válasza anorche1 (#7709) üzenetére

anonymus89
(őstag)

4 perc nagyon köszönöm! :R
Ki is lehetne cserélni a linket az összefoglalóban.
és voilá ezt látja is a flashtool.... ;)

[ Szerkesztve ]

(#7711) bepken válasza anonymus89 (#7705) üzenetére

bepken
(őstag)
LOGOUT blog

erre a kérdésedre visszatérve....

a névjegyek esetében én arra tippelek, hogy párat gmail fiókkal szinkronizáltál, párat pedig pl kártyán vagy belsőtárhelyen tárolsz. esetleg még az is előfordulhat, hogy egy-egy névjegy mindkét helyen megtalálható. aztán gondolom a két különböző backup program két különböző rendszer szerint szedi össze a kontaktokat ezekről a helyekről (nyilván az egyik rosszul...vagy mindkettő :DDD )

egyébként a Kapcsolatok > Megjelenítés > majd az adott fiók/tárhely kiválasztása után nyomsz egy "összes többi kapcsolat", majd fentebb a "Kapcsolat tel.számmal" is bepipálod, akkor ezzel elvileg megjeleníted az összes telefonszámodat. ....mondjuk azt már - rendkívül okos módon - nem jelzi sehol, hogy pontosan hány darab kontaktról is van szó... :U

(#7712) anonymus89 válasza bepken (#7711) üzenetére

anonymus89
(őstag)

Nem szinkronizáltam megnéztem de szerintem az is baj volt, hogy skype, viber fiók is volt benne. Ugye az e-mail címes kapcsolatokat kilőttem mert minek.....
Na de myphoneexplorer tökéletesen megoldotta a feladatot.

(#7713) bepken válasza anonymus89 (#7712) üzenetére

bepken
(őstag)
LOGOUT blog

hát tényleg nehéz volna megmondani, hogy adott program mivel talált többet a másiknál... de valószínűleg a többi fiók kavart be neki.

na meg a lényeg, hogy megoldódott :)

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.