Hirdetés

2015. július 31., péntek

Gyorskeresés

(#14251) siti

siti
(senior tag)

Sziasztok! végigmentem a telón a nobloat free progival (leszámítva hogy kivettem a telefonkönyvet) minden jól működik, kivéve hogy kiszedtem a SONY boot logo-t az indulásból. ez melyik apk lehet? mert visszaraknám :)

(#14252) tomy86 válasza siti (#14251) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

Szerintem a system/media könyvtárban a bootanimation.zip

(#14253) siti válasza tomy86 (#14252) üzenetére

siti
(senior tag)

valamelyik apk vitte magával? mert csak azokat szedtem le a nobloat cuccal. A kezdőképernyő, shutdown animáció apk-ja ott van a helyén. gyárilag is volt bootanimation.zip?

[ Szerkesztve ]

(#14254) tomy86 válasza siti (#14253) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

Gyárilag is kellene bootanimation.zip-nek lennie. Én most CM11-et használok (abban van), de van olyan gyárinak 4.0-ásnak mondott rom, amiben szintén megtalálható. Arra nem esküszöm meg, hogy a tényleges gyári romban így szerepel-e, mert már régen használtam gyári romot és akkor sem foglalkoztatott a bootanimáció.
Ezt a nobloat programot haszáltad?

[ Szerkesztve ]

(#14255) siti válasza tomy86 (#14254) üzenetére

siti
(senior tag)

ez volt az a progi, most másznak vissza egyesével :)

(#14256) tomy86 válasza siti (#14255) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

Kíváncsiságból feltettem, de nincs ötletem, hogy melyik rendszerprogram tartalmazza a bootanimációt.

(#14257) siti válasza tomy86 (#14256) üzenetére

siti
(senior tag)

a bootanimation.zip a helyén van, visszaraktam mindent, de nem játsza le...

(#14258) tomy86 válasza siti (#14257) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

Sajnos a factory reseten kívül más ötletem erre nincs.

(#14259) Justreboot válasza siti (#14257) üzenetére

Justreboot
(őstag)
LOGOUT blog

Állítsd be az engedélyeket:

Permission

Ownership:

Ajánlom hozzá a root browser alkalmazást.

[ Szerkesztve ]

Bannolásra felkészülni. Vigyázz, kész, rajt!!

(#14260) siti válasza Justreboot (#14259) üzenetére

siti
(senior tag)

ezt nem néztem meg, mert nem piszkáltam :)
újra raktam a 4.0.4-t, működött, kapott egy gmail frissítést és megint nincs bootanimáció, kamera is leáll arcfelismerésnél. itt más bibi lesz...

[ Szerkesztve ]

(#14261) tomy86 válasza siti (#14260) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

Milyen romot tettél fel? Gyárit PCC-vel vagy valamit flashtoolal?

(#14262) Tomi_Ohl válasza siti (#14260) üzenetére

Tomi_Ohl
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Amikor újraraktad, adattörlés volt?

Amúgy gyári ROMon is bootanimation.zip van, mint az összes androidon, tehát nem része egy appnak se.

Xiaomi Mi3W - MIUIHU v6 5.7.26 | MIUI lollipop - várunk Mi3-ra is!

(#14263) siti válasza tomy86 (#14261) üzenetére

siti
(senior tag)

elméletileg gyárit, flashtoollal, mert a PCC nem talált frissítést. frissítés után jó is volt, de inkább már black screen hibára gyanakszom, mert gyakran nem ad képet első ébresztésre, csak bekibekibe és utána.

(#14264) tomy86 válasza siti (#14263) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

Nem hiszem, hogy a rom hibája lenne, de próbáld meg ezt a romot telepíteni (gyári ICS)! Többször is használtam és soha nem volt gond vele.

(#14265) siti válasza tomy86 (#14264) üzenetére

siti
(senior tag)

egyelőre ezzel gördülékeny, miután a bloat lejött a gépről :)
az ébresztési hibája továbbra is megvan, de azzal együtt fogok élni.

(#14266) Atti0925

Atti0925
(tag)

Sziasztok!
Van egy nem induló ray telefon,amin flashtoollal feltettem egy gyári romot,majd ezután sem indult.Majd megpróbáltam egy másik romot azzal sem.csak a sony feliratig jut el.
Van vmi amivel menthető még?Vagy rosszul csináltam vmit a flashtoollal,csak,mert ez az első ilyen próbálkozás ilyesmivel?

Cubot GT99 Made in China

(#14267) tomy86 válasza Atti0925 (#14266) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

A flashtool hibaüzenet nélkül lefutott? A telefon zárt vagy nyitott bootloaderes? Így csináltad a telepítést? Ez a rom biztosan hibátlan, úgyhogy próbáld meg ezt telepíteni (ha nem ezzel próbálkoztál).
Egyelőre nincs több kérdésem :)

(#14268) Atti0925 válasza tomy86 (#14267) üzenetére

Atti0925
(tag)

Hibaüzenet nélkül lefutott,úgy csináltam(most már,a pipákat nem vettem ki).Egy,szintén a te általad javasolt rommal próbálkoztam,v is azzal,naa :).Viszont nem tudom,h zárt v nyitott bootloaderes-e.

Cubot GT99 Made in China

(#14269) tomy86 válasza Atti0925 (#14268) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

Próbáld meg ezt a hibajavítást is, hátha segít!

(#14270) Atti0925 válasza tomy86 (#14269) üzenetére

Atti0925
(tag)

Ezzel is addig jut el,h bejön a sony felirat. :(

Cubot GT99 Made in China

(#14271) tomy86 válasza Atti0925 (#14270) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

Sajnos más ötletem nincs :(

(#14272) Atti0925 válasza tomy86 (#14271) üzenetére

Atti0925
(tag)

Azért köszi a segítséget! :R

Cubot GT99 Made in China

(#14273) oncsi

oncsi
(őstag)

Sziasztok.
Kb. Most fogom feladni a Ray szeretettemet. 3 év alatta következő hibák jöttek elő.
Kamera foltosodás (gariban cserélték)
Töltő hiba (bár van itthon több is, de ezt is gariban cserélték)
Kijelző bevilágítás a széleken (még ezt is cserélték gariba)
Kijelző ismét De ekkor már nem volt garanciális tehát vettem egy szép független darabot.
2. készülék
Aksi egyik nap jó volt, másnap kuka. 1 évet ment. Cseréltem a régi készülék aksijára.
Ez az aksi is kuka lett 1 hónap alatt (jó ez már 3 éves, várható volt, kapott újat.)
Hívás közben lefagyott, csak teljes újrahúzassál javult meg (persze pont a legrosszabbkor)
Megint lefagyott, ezúttal külföldön. Szerencsére van az autóban egy gyári Nokia telefon. Az csak 12 éves :U
Fűl hallgató csati kontakthibás.
Kamera csere megint. ez nem adott képet (szerencsére az első készülékből át tudtam rakni.)
Kijelző megint foltosodik.....
És pár apróság is volt. Mint 3x hátlapcsere 1300Ft/db
A mikrofon kör íve elveszett Vettem egy bontottról hozzá.

De mit vegyek helyette? A 4' nekem már nagy. A Ray szépen elfér a zakó zsebben is. elegáns készülék.
Meg egyébkéntis ez tetszik. :W

Kinek csak kalapácsa van, az mindent szögnek vél.

(#14274) benfolds válasza oncsi (#14273) üzenetére

benfolds
(fanatikus tag)

azért a 4" nem nagy, szvsz...az meg a másik, hogy sok 4,3" körüli telefon jóval könnyebb, mint a ray, szóval kevésbé húzza a zakód zsebét. az én telefonom májusban volt 3 éves, és eddig olyan problémák voltak vele, hogy a led nem világít, tavaly év végén néha "reccsent" egyet a hangszóró csak úgy, pl. böngészés közben, aztán néha totál elhalkult, nem hallottam semmit a másik fél szavából, de ezeket a problémákat megoldotta az újraindítás, ill egy-két hét után érdekes módon teljesen elmúltak (a led probléma megmaradt). az akksim 1-2 hónapja merül jobban, de még így is kibír egy napot átlagos használat mellett. viszont egy hónap múlva már biztos, hogy megkapom a htc one-t haveromtól, úgyhogy a rayből hamarosan tartalék telefon lesz, esetleg eladom, bár nem hinném, hogy nagyon kapkodnának érte, meg azért a pár ezer forintért...inkább akkor megmarad tartaléknak. úgyis a one is már két éves, szóval annál is előjöhetnek problémák. már csak egy jó füles kellene a one-hoz, mert nem akarok rajta rosszabb minőségben zenét hallgatni, mint a sony-n tudtam, márpedig én azt az iphone-nál és a beats audio-val megtámogatott htc rezoundnál is jobbnak találtam. lehet veszek hozzá egy sony fülest, még nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#14275) siti válasza oncsi (#14273) üzenetére

siti
(senior tag)

én bepróbálkoztam egy ebayes "új" telefonnal HongKongból. ha megérkezik meglátom mit tud.
azt amúgy ki lehet deríteni, hogy tényleg új vagy ment már 10000 órát?

(#14276) oncsi válasza siti (#14275) üzenetére

oncsi
(őstag)

Mármint úgy érted, hogy új RAY-t vettél? Mert arra nemigen van esély.

(#14277) benfolds

benfolds
(fanatikus tag)

tomy, mit is mondtál, hogy gyárilag milyen típusú füles járt a ray-hez?

(#14278) tomy86 válasza benfolds (#14277) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

Gyárilag egy MH410-et adtak hozzá.
Azt azonnal lecseréltem egy MH610-re, most meg egy Jabra Rhythm headsetet használok. Utóbbihoz gyárilag jár egy átalakító és így használható a régi OMTP szabványú jack csatlakozóhoz és az újabb CTIA szabványhoz is.

[ Szerkesztve ]

(#14279) siti válasza oncsi (#14276) üzenetére

siti
(senior tag)

igen, új ray.
amúgy az el nem adott készülékekkel mi lesz? felvásárolják, megy harmadik világba, ebayre. vagy a használtat lemossák, ráírjak hogy új és megy ebayre. azért volt idézőjelben az új.

(#14280) benfolds válasza tomy86 (#14278) üzenetére

benfolds
(fanatikus tag)

2000 ft a hozzá járó headset? az elég durva, ahhoz képest szerintem tök jól szól, nekem legalábbis nem volt vele különösebb problémám. azon gondolkodom, hogy vegyek egy átalakítót, hogy a one-nal is használni tudjam, vagy inkább cseréljem le egy soundmagic e10s-re? budget kategóriában ezt a típust dicsérik.

[ Szerkesztve ]

(#14281) tomy86 válasza benfolds (#14280) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

Én nagyon nem szerettem a 410-est. Állandóan kiesett a fülemből és ezért is cseréltem MH610-re (az "agybadugós", in-ear verzió). Soundmagicet nem ismerem, de nekem nem érne meg 30-40 dollárt egy füles, amit telefonhoz használnék. Az MH610-est is csak azért cseréltem a Jabrara, mert a T küldött egy ajándékkupont és hozzácsapva néhány hűségpontot kb. egy ezresért el tudtam hozni tőlük.

(#14282) Tomi_Ohl válasza benfolds (#14280) üzenetére

Tomi_Ohl
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Xiaomi Piston 2/3-at nézd meg. Nagyon olcsók ahhoz képest, ahogy szólnak. Nekem is van egy Piston 2-esem, teljesen meg vagyok vele elégedve.

Xiaomi Mi3W - MIUIHU v6 5.7.26 | MIUI lollipop - várunk Mi3-ra is!

(#14283) benfolds válasza tomy86 (#14281) üzenetére

benfolds
(fanatikus tag)

igazából én leginkább pont azért gondolkodom, hogy megtartom a régi fülest, mert nem agybadugós, ezért rosszabb a zajszigetelése, úgyhogy biciklin, ami nálam a legjellemzőbb használati terület, biztonságosabb, mint egy inear. sajnos earbudból már nagyon kicsi a választék, úgyhogy valszeg marad az agybadugós és megpróbálok majd jobban figyelni a közlekedés során, kicsit azért tartok a dologtól.

(#14284) benfolds válasza Tomi_Ohl (#14282) üzenetére

benfolds
(fanatikus tag)

igen, a pistonokat is néztem, állítólag nem rosszak és tényleg nagyon olcsók, de úgy gondoltam, hogy rádobok még pár ezer forintot és veszek egy kicsit jobbat.

(#14285) tomy86 válasza benfolds (#14283) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

Városi biciklizéshez tényleg nem árt, ha az ember hall valamit a külvilágból.

(#14286) lmno válasza benfolds (#14283) üzenetére

lmno
(fanatikus tag)

Cserébe nem is hallasz kb semmit a zenéből, de legalább zavar a közlekedésben :)
Egyszerűbb nem hallgatni semmit, úgyis épp elég veszélyes Bp-n biciklivel közlekedni.

Agybadugósból egyébként az MDR-EX450-öt tudom ajánlani, ha már Sony ugye, bár én egy Nexus 4-el használom és tökéletes.

(#14287) benfolds válasza lmno (#14286) üzenetére

benfolds
(fanatikus tag)

én nem pesti vagyok, de azért nálunk is elég nagy a forgalom. általában max hangerőn hallgatok zenét, szóval azért hallani, ugyanakkor a környezeti zajok és pont annyira beszűrődnek, amennyire szükséges, szóval nekem bejön az earbud ilyen szempontból. nem rossz ez a sony...van rajta a távirányító? egyik helyen azt írják van, másikon azt, hogy nincs.

(#14288) lmno válasza benfolds (#14287) üzenetére

lmno
(fanatikus tag)

Az enyémen nincs, de azt hiszem van belőle headsetes változat is.

(#14289) tomy86 válasza benfolds (#14287) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

A Sony szerint van:
"Tartsa kézben hívásait
Gondoskodjon a híváskezelés gomb Android okostelefonjához vagy iPhone készülékéhez történő testreszabásáról. Hívásindítás és -befejezés, hangerő-szabályozás a vezetékbe épített távvezérlő által."

De ezek szerint több verzió létezik. Viszont az gondolom feltűnt, hogy ez is inear cucc.

[ Szerkesztve ]

(#14290) lmno válasza tomy86 (#14289) üzenetére

lmno
(fanatikus tag)

Az AP végű a headsetes, az LP pedig a sima

(#14291) tomy86 válasza lmno (#14290) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

Tényleg ott van az apróbetűs részben: "A mikrofonos távvezérlő csak az MDR-EX450AP típus esetében érhető el."

(#14292) imis

imis
(senior tag)

Van egy kis gondom, micro usb aljzat csere után azt írja ki, hogy "HDMI interfész kapcsolódva" aztán megfagy és nem reagál a gombokra, sem érintésre. (kikapcsolt állapotban rendesen tölti a telefont és bekapcsolva lefagyás előtt még adatkábellel látom az sd kártyát, egy idő után gondol egyet és újra indul)
Valakinek valami ötlete, hogy mi lehet a gond? :F

(#14293) oncsi válasza imis (#14292) üzenetére

oncsi
(őstag)

Leírtad.
"micro usb aljzat csere után"
Az USB aljzat lehet(ne) MHL kompatibilis, és akkor HDMI-vel csatlakoztatható TV-re. A RAY nem támogatja ezt, de a szerviz menüben benne van, talán HW szinten tudja is. Cserénél valamit össze forrasztottak valamivel.

(#14294) imis válasza oncsi (#14293) üzenetére

imis
(senior tag)

Most nézem, hogy nem teljesen jó helyre írtam, de
Arc s -en történt a micro usb csere, utána jelentkezett a "HDMI interfész kapcsolódva" üzenet. Szóval az arc s-en van külön hdmi csatlakozó is.
A ray-em sajnos ha nem indul akkor pár percig a klimához rakom a kocsiban és ha már hideg, akkor újra éled a kijelző.
Dashkamerának használnám őket, csak közben már mindegyik döglődik.

(#14295) oncsi válasza imis (#14294) üzenetére

oncsi
(őstag)

Még továbbra is forrasztási hibának gondolom. Annyiban más, hogy nem össze forrasztottak valamit valamivel, hanem csak majdnem. A hőtágulás miatt melegben kitágul, és összeér. hidegben összehúzódik, és működik.

(#14296) imis válasza oncsi (#14295) üzenetére

imis
(senior tag)

Köszi,

Arc s-en lett csati cserélve, azzal van ilyen fagyás-hdmi gond.

de van egy ray-em, abban nem lett semmi cserélve, de produkálja a kijelző hibát, amit itt a fórumon néhányan tapasztaltunk már. Nem ébred fel a kijelző a home gombra, rezzen, de kép nincs (csak háttér világítás), ha sokat nyomkodom a tetején a bekapcs gombot, akkor néha feléled. ha nem engedem lekapcsolni a kijelzőt akkor nincs gond, szóval érdekes jelenség. beteszed a hűtőbe és pár perc múlva be tudod kapcsolni.
Külföldi fórumokon is írtak róla, mint típus hiba. A gyártó nem nyilatkozott, hogy mi okozza. van aki szerint a kijelzőcsere megoldja, de egy egyiptomi srác szerint neki alaplapot cseréltek. Mindegyik megoldás költséges és talán már meg sem éri.
Szóval a ray, bizonytalan, (már csak dashcam-nak használtam és volt egy Arc s- itthon de annak sérült volt az usb aljzata, azt próbáltuk cserélni így most két szék közül a pad alatt vagyok dashcam ügyileg.

(#14297) Syl

Syl
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Másfél év után kiszedtem a fiókból a telefont és hadrendbe szeretném állítani. Második készülékként fogom használni, ezért valami teljesen lecsupaszított ROM kellene rá (semmi gugli motyó nem kell, csak a play áruház). Zárt bootloaderes, 4.1.B.0.587 van rajta, rootolva, CWM-mel.
Előre is köszi a tippeket! :R

Words cannot express how much i don't care

(#14298) tomy86 válasza Syl (#14297) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

Zárt bootloader esetén nem hiszem, hogy találsz annál letisztultabbat, mint amit magadnak kitakarítasz. Bár már egy ideje nem követem a zárt bootloaderre kijött romokat (ha egyáltalán vannak újabbak).

(#14299) Syl válasza tomy86 (#14298) üzenetére

Syl
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

NoBloat Free-vel kezdtem takarítani. Aztán úgy belendültem, hogy néha dob egy-egy "Google... valami leállt" üzenetet :DDD

Words cannot express how much i don't care

(#14300) tomy86 válasza Syl (#14299) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

Ha jól emlékszem, akkor nem te vagy az első itt a topikban, akinek nobloat használata után problémái vannak. Nem tudom, hogy miket és mi alapján minősít bloatwarenek a progi, de ezek szerint érdemes óvatosan használni. :)
Sajnos nem rémlik, hogy az xda-n lenne aosp vagy cm szerű kipucolt, gyári kernelre épülő rom. Bár nem igazán követtem a gyári kernelre épülő romokat.

(#14301) universum

universum
(újonc)

Sziasztok.

Xperia ray 2.3.4 Android és nem akar a messenger müködni.Letöltöttem a play-ről ujra is telepitettem,gyári beállitásokat is visszaálitottam, és nem nyilik meg vagy hibát jelez és kéri a kényszeritett bezárást.Miért van ez?Hogyan tudom megjavitani,hogy jól fusson a messenger?

(#14302) imis válasza oncsi (#14295) üzenetére

imis
(senior tag)

Megoldódott a dolog az ARC-nál. HDMI chippel volt gond, szóval az ki, úgysem használtuk. ;)

(#14303) fpatrik17

fpatrik17
(fanatikus tag)

Üdv!
Xperia ray bekapcsolas utan sony logo, xperia logo, majd ujraindulgat. Neha bejon a zarokepernyo, de mire elhuznam, megint ujraindul. A folyamatot negallitani csak akksi kivetellel lehet.
Elsore arra tippelek, hogy USB re dugva neki allt szoftvert frissiteni a telefon, de nem tudom. Valakinek otlete? Adatvesztes nelkul megoldhato valahogy az ujraelesztes? Az itteni telefonszervizben egybol nullazni akartak, gondoltam megkerdezem itt is, hatha van egyeb megoldas.
Koszonom es bocsanat az ekezetek miatt.

Dell 7537 `` LG G2 ´´ HyperX Cloud

(#14304) oncsi válasza fpatrik17 (#14303) üzenetére

oncsi
(őstag)

Nem nagyon van olyan, hogy magától frissitget egy telefon. Főleg nem egy ilyen régi mint a ray. Lehet HW hiba is, de a SW is tud hasonlót produkálni. Azért lenne fontos tudni, hogy mi okozza,mert akkor úgy lehet elindulni a "mentésével" amire nem nagy esélyt gondolok. Olyasmit ki tudsz szürni, ment az aksi, vagy kártya hiba. SD kártya nélkül is elindul ha nem mokolt SW van rajta, de SIM hibánál is ki tud akadni, ha hálózat gondja van. Nekem egy régebbi X8-on volt részem mindkettőben. Meg a RAY-is volt gariban SW cserén, mert lefagyott, és nem indult újra sehogy sem.

(#14305) siti válasza oncsi (#14276) üzenetére

siti
(senior tag)

megjött a telefon, szép fóliás, akksi 2014-es, 3 napot lazán bír. egy lehelettel gyorsabb mint a 4 éves elődje, de ezt rátudtam a gyorsabb memóriára.

(#14306) jimmy399

jimmy399
(senior tag)
LOGOUT blog

Lassan egy hete vettem meg függetlenül, kéz alól. :) Eddig 5 napot bírt ki egy töltéssel, most áll 31%-on. :) Asszem még ma se kell tölteni...

--- N/A ---

Copyright © 2000-2015 PROHARDVER Informatikai Kft.