Hirdetés

2016. február 7., vasárnap

Gyorskeresés

(#14401) tomy86 válasza jimmy399 (#14400) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

Az ok, de ha egy konkrét programmal van gondod (nem hiszem, hogy ez telefonspecifikus probléma), akkor inkább az "android alkalmazások" topik megfelelőbb. Már csak azért is, mert ott szerintem hamarabb kapsz választ erre, mert ez a topik elég kihalt már. Rajtam kívül nem sokan szoktak már itt megfordulni. :)

(#14402) jimmy399 válasza tomy86 (#14401) üzenetére

jimmy399
(senior tag)

Köszönöm az útbaigazítást :R Remélem jön válasz.

--- N/A ---

(#14403) benfolds válasza tomy86 (#14401) üzenetére

benfolds
(fanatikus tag)

én néha benézek, hátha megírod, hogy megvan-e már az új szerzemény. :))

(#14404) oncsi válasza tomy86 (#14397) üzenetére

oncsi
(őstag)

Tudom régen elkezdtem a RAY-en a javasolt CM11-et felrakni, de abbamaradt, mert vettem egy A5-öt. Jó, meg tetszik, de kell a RAY. Elakadtam az alapoknál. Kernel kellene alá, és nem élnek a link-ek már. CM10 is jó lenne (kell a kamera minden funkciója, ezért nem a CM11) Független, nyitható, de most megint gyári ICS állapotban van. Akkor konkrétan mivel kezdjem? Miket töltsek le a művelethez?
Köszönöm.

Samsung S 10.5 Simple Cover dobozában várja az új gazdáját

(#14405) tomy86 válasza oncsi (#14404) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

CM10.2 (JB 4.3.1, CM11 (KitKat 4.4.4.)
Némileg eltér a kettő telepítése, mert a CM11-nél átpartícionálták a belső memóriát a több felhasználható hely érdekében. Mindkettő esetén gyári ICS-ről kell indítani.
1, Mindkét romnál először is letöltöd a zip fájlt (mindkettő esetén a legutolsó verziót javaslom). A zip fájlból kimásolod a kernelt (boot.img)
2, Letöltöd a megfelelő gapps csomagot (CM11-hez például innen)
3, A letöltött romot és a gapps csomagot felmásolod az sd kártyára (lehet a gyökérbe is, de én egy külön könyvtárba szoktam tenni a recoveryből telepíthető zipeket)

Na innen más kicsit a két rom telepítése:
CM10
- flashtoolal telepíted a kernelt fastboot módban
- recoveryből telepíted a romot (install zip from sd card)
- hasonlóképpen telepíted a gapps csomagot
- wipe data és kész

CM11
- flashtoolal telepíted a kernelt fastboot módban
- recoveryben Format /system, then /data és /cache
- recoveryből telepíted a romot (install zip from sd card)
- hasonlóképpen telepíted a gapps csomagot

ennyi.

Itt van minden rom, kernel stb. Rayre. Azért linkeltem a LegacyXperia romokat az elején, mert azt használom régóta és azzal van tapasztalatom. Van Lollipop is, de oot már a kevés memória miatt a teljes data partíciót áttették sd-re, tehát ott már egy gyorsabb sd kártya is kell és én nem tudok olyan újításról a Lollipopban, ami hiányozna úgyhogy én maradok a CM11-nél.

[ Szerkesztve ]

(#14406) Tomi_Ohl válasza tomy86 (#14405) üzenetére

Tomi_Ohl
(PH! addikt)
LOGOUT blog

A CM10.2 biztos jó lesz? Ha kell neki a kamera minden funkciója, akkor inkább CM11 (10.2-ben tudtommal nincs HD felvétel).

Xiaomi Mi3W - Resurrection Remix M v5.6.2

(#14407) tomy86 válasza Tomi_Ohl (#14406) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

Az a "baj" hogy a kamerakérdés soha nem érdekelt, így véleményt sem nagyon tudok írni.
Csak azért írtam a CM10-ről, mert azt is megemlítette, mint opciót. CM10-et legfeljebb egy hónapig használtam körülbelül két éve. Azóta csak CM11 volt a telefonon (illetve egyszer kipróbáltam a hivatalos CM9-et).
Kameráról nagyon nem tudok nyilatkozni, mert egy évben legfeljebb 3-4 alkalommal használom. Videót meg akkor csináltam vele, amikor megvettem még 2011-ben (még gyári GB volt akkoriban a telefonon). HD (720p) videót tud a CM11. Viszont a felvétel halkabb, mint gyári rommal/kernellel. A fényképek minősége szerintem jobb volt a gyári (vagy gyári ics-re épülő) romokon. De az is lehet, hogy ez beállítás vagy kameraszoftver kérdése.

[ Szerkesztve ]

(#14408) Tomi_Ohl válasza tomy86 (#14407) üzenetére

Tomi_Ohl
(PH! addikt)
LOGOUT blog

De ő szerintem a CM10-re gondolt (Android 4.1, abból még voltak hivatalos nightly-k is), te viszont CM10.2-t (Android 4.3) linkeltél. A CM10-nél nem is tudom, van-e HD, de 10.2-nél majdnem biztos vagyok benne, hogy nincs.

(#14409) tomy86 válasza Tomi_Ohl (#14408) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

Az én szempontomból mindegy, hogy 4.1 vagy 4.3, mert egyikről sem tudok nyilatkozni. Főleg ami a kamerát illeti :) Ezért is linkeltem be azt az xda-s oldalt, ahol az összes Rayre feltehető rom, kernel fenn van.
Az ok, hogy volt hivatalos 4.1-es nightly, de abban még jó volt a kamera?

oncsi: a CM10.2 és a CM11 xda-s topikjában rá tudsz keresni a kamerával kapcsolatos tapasztalatokra.

[ Szerkesztve ]

(#14410) tomy86 válasza Tomi_Ohl (#14408) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

Az a baj a CM10.xx romokkal az én szempontomból, hogy bootloader nyitás után először egy CM10-et tettem fel (már nem tudom melyik verziót) és nem sokkal később kipróbáltam egy CM11-et és azóta eszembe sem jutott visszatérni CM10-re. Kalandvágyból telepítettem, egyszer a hivatalos CM9-et :) , de az említést sem érdemel. Kb. 30 percig volt a telefonon. Azóta is a LegacyXperia CM11 különböző verzióit használom.

(#14411) oncsi válasza tomy86 (#14410) üzenetére

oncsi
(őstag)

Köszönök urak. jelentkezem ha elakadtam :R

Samsung S 10.5 Simple Cover dobozában várja az új gazdáját

(#14412) Tomi_Ohl válasza tomy86 (#14409) üzenetére

Tomi_Ohl
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Most eszembe jutott. CM10-re volt egy kernel, ami engedélyezte a 720p videót, de Ray-re nem elérhető (csak mini/mini pro/active/lww). Szóval több, mint valószínű, hogy CM10-en nem lesz HD videó.
A CM10.1, 10.2 és 11-et ugyanúgy a LegacyXperia csapat csinálta, egy ideig párhuzamosan voltak fejlesztve, de előbbi kettő csak 2014 tavaszáig volt frissítve. Csak később jött a 720p fix, így már csak a 11 kapta meg.
Amúgy én is csak a 11-et használtam huzamosabb ideig, a 10 pár napig volt fent (mielőtt új telefonra váltottam), a 9-ből pedig egy moddolt verzió volt fent, de attól még a gyári is jobb. :D

(#14413) tomy86 válasza Tomi_Ohl (#14412) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

Akkor megegyezhetünk, hogy CM10-el kb. ugyanannyi tapasztalatunk van és, hogy a CM9-et meg sem kellett volna csinálni :D
Arra emlékszem, hogy CM11-nél is sokáig problémáztak a HD felvétel hiányán, de már meg nem mondom, hogy mikortól lett megoldva.

(#14414) troooper

troooper
(tag)

Sziasztok!

Adott egy ilyen 3,5 éves telefon. Májusban akku csere, mert már 45% nál lekapcsolt a telefont. Az új akksi (elvileg gyári, akármilyen gsmből) lassan elkezdte szintén egyre magasabb töltöttségi szintnél lekapcsolni a telót. Csere egy elvileg szintén gyári akksira december elején. A 3. akksi is ~25, 35%-nál elkezdett játszadozni. Általában 1-1,5 napig bírta egyébként a telefon az utóbbi időben. Egy hete csináltam egy gyári beállítások visszaállítást. Azóta szép és jó volt minden, 2-3 napot kibírt egy töltéssel (~25%-nál töltöttem) ...egészen mostanáig. Kiírta, h kevesebb mint 1% a töltöttség, etessem meg. Rádugtam és 38% ról kezdett tölteni. Kérdésem, h az akku, v a telefon hibája lehet? Vmi ötlet, h mit tehetnék még?

Üdv!

A munka az nem farok, így effektíve állhat napokig is!

(#14415) tomy86 válasza troooper (#14414) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

Próbáld ki hogy mit csinál akkor, ha feltöltöd 100%-ra, kiveszed az akkut pár másodpercre, majd visszateszed! Ha ilyenkor már nem 100%-ot mutat, akkor töltsd ismét 100%-ra! Néhány esetben ez megoldja a problémát. Legalábbis olyankor, ha nem az akkuval csak a kijelzéssel van gond.

(#14416) troooper válasza tomy86 (#14415) üzenetére

troooper
(tag)

Töltött akksi ki, vissza: 73%. A telefon szüttyög ezek szerint?

(#14417) tomy86 válasza troooper (#14416) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

Igen. Ilyen esetben általában a teljes újrahúzás (rom újratelepítése) segít. Sajnos ilyenkor valamiért a factory reset nem megoldás. Legalábbis amikor ilyen gondom volt, akkor a rom csere/újratelepítés segített. Milyen rom van a telefonon?

(#14418) troooper válasza tomy86 (#14417) üzenetére

troooper
(tag)

Kettőt könnyebbet. Ennyire nem merültem el a témában soha. :) Nincs rootolva. Az utolsó gyári frissítés van fent: 4.1.B.0.587. (Ha ez lenne a ROM)

(#14419) Tomi_Ohl válasza troooper (#14418) üzenetére

Tomi_Ohl
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Igen az a ROM.
PC Companion-ban csinálj egy "Telefon javítása"-t. Ezzel viszont minden adat törlődni fog a telefonról.

(#14420) tomy86 válasza troooper (#14418) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

Igen, az a rom verziószáma (gyári ICS). Ahogy Tomi_Ohl is írta PC Companion az átlag felhasználó számára a legegyszerűbb megoldás. :K

(#14421) troooper válasza tomy86 (#14420) üzenetére

troooper
(tag)

Már neki is láttam. Köszönöm mindkettőtöknek!

(#14422) Bici

Bici
(PH! nagyúr)

Sziasztok!

cm11 legacyxperia-val az normális, hogy max 2 app lehet fent, a harmadikra azt mondja, hogy nincs elég hely a telón?
Ha pedig átrakok valamit az SD kártyára, akkor az a progi reboot után nem indul el...

Keresek Olympus XZ-2 fényképezőgépet.

(#14423) tomy86 válasza Bici (#14422) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

Ha valami méretesebb gapps csomagot telepítettél, akkor elképzelhető, bár elég meglepő.
"Ha pedig átrakok valamit az SD kártyára, akkor az a progi reboot után nem indul el..."
Milyen progival helyezed át a programokat sd-re? Nem lehet, hogy haldoklik az sd kártya?

Nekem 62 app van jelenleg telepítve és még 4-5-öt tettem fel rendszerappként. Mondjuk én már telepítés előtt szoktam pár dolgot törölni a Legacy romból és gappsból is egy nagyon minimal (32MB-os) csomagot szoktam telepíteni. A többi google cucc nem rendszerappként van fenn. Ami a legfontosabb, hogy használom a link2sd plust. Így a legtöbb dolog át van linkelve az sd kártyára (apk, dalvik, programok adatai).

Ahogy nézem készül CM13 is erre a telefonra. Kíváncsi leszek rá.
Bár ma megjön a chinaphone, de a Rayt is megtartom és tesztelgetem időnként az új romokat.

[ Szerkesztve ]

(#14424) csinibá

csinibá
(újonc)

Sziasztok!

Jó öreg telóm, már igen karcos szegényke.
Akkora gödrök vannak a kijelzőn, hogy már elakad az ujjam. :-(

Megoldás erre a műanyag képernyővédő, vagy csak a teljes kijelzőcsere marad?

Előre is köszi!

(#14425) Tomi_Ohl válasza csinibá (#14424) üzenetére

Tomi_Ohl
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Szia.
Ha teszel rá fóliát, nem fog elakadni az ujjad, viszont a karcolások ugyanúgy láthatóak lesznek. Szóval ha zavar ránézésre, akkor cserélj képernyőt. Ha ezt meg akarod tenni, nem árt sietni, egyre nehezebb lesz hozzájutni jó minőségű alkatrészekhez.

tomy86 a Redmi 2? Ha a 2GB RAMos verzió, arra épp most kezdődik az Android 5.0 béta teszt.

[ Szerkesztve ]

(#14426) tomy86 válasza Tomi_Ohl (#14425) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

:K Redmi 2 Pro (2/16GB). Most 39.000-ért magyar garanciával szerintem nagyon jó vétel. Főleg, ha valakinek nincs szüksége a b20-ra. Hivatalos rom kapcsán utoljára még azt olvastam, hogy Lollipop kimarad és rögtön MM jön rá. De még csak most ismerkedünk, úgyhogy csak felszínes infóim vannak. Egyelőre tesztelem, hogy a MIUI-val meg tudok-e barátkozni vagy CM lesz. Cyanogenmodból van rá 12.1 és 13 is (bár ez utóbbi nem tudom mennyire stabil).

(#14427) Tomi_Ohl válasza tomy86 (#14426) üzenetére

Tomi_Ohl
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Tényleg jó választás, főleg annyiért.
Logikus lett volna, hogy egyből mm jöjjön (Mi3-nál is ez a helyzet), de most mégis mást írnak: [link]
Hát, érdekes lépés. MIUI-ból a MIUIHU verziót ajánlom, magyar nyelvvel, Gapps-szal és kínai sallang nélkül nekem az jött be legjobban. Gyönyörű és jól használható. :)

[ Szerkesztve ]

(#14428) tomy86 válasza Tomi_Ohl (#14427) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

Eleve MIUIHU-val jött a telefon. Most barátkozunk :) Kínai megrendelést én nem kockáztattam meg. Eustocktól rendeltem magyarországi garanciával és ők magyar rommal szállítják.

[ Szerkesztve ]

(#14429) Tomi_Ohl válasza tomy86 (#14428) üzenetére

Tomi_Ohl
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Oh, alles klar. Hát akkor jó barátkozást! :)

(#14430) Bici válasza tomy86 (#14423) üzenetére

Bici
(PH! nagyúr)

Kössz a választ!

A kártya hibátlan. Az app menüben szoktam rányomni a "move to sd" opcióra.
De akkor kipróbâlom a link2sd plust is.
Nálam is minimál gapps van, de utólag tettem fel, nem rögtön a telepítés után.

Miket lehet törölni a telepítöböl?

Én is gonfoltam már erre, föleg a komplett dalvik-ot lenne jó kiírtani, és csak az Art maradna... :U

(#14431) tomy86 válasza Bici (#14430) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

Link2sd azért is jó progi, mert tudsz programokat rendszeralkalmazássá konvertálni, illetve a rendszerappok frissítéseit tudja a rendszerbe integrálni, így nem foglalnak plusz helyet a data partíción(pl. a google play, meg a szolgáltatások frissítései baromi sok helyet tudnak foglalni).
ART-ot használsz dalvik helyett? Az is lehet probléma, mert az jóval több helyett foglal, mint a dalvik. Nem is álltam át art-ra.
Telepítőből például olyan appokat, ami helyett más appot használsz. Én ezeket töröltem: Apollo, Browser, Calculator, Calendar, CMFileManager, CMWallpapers, Email, Exchange2, LiveWallpapersPicker. Más most nem jut az eszembe. Ezzel kb. csak 25 MB-al lesz csak kisebb a rom, de mellé a 32MB-os gapps (98 helyett) csomaggal egész karcsú lesz.
És, mint írtam utána link2sd-vel szinte mindent (rendszerappokat nem) átlinkeltem sd-re.

(#14432) Bici válasza tomy86 (#14431) üzenetére

Bici
(PH! nagyúr)

Oks, kössz!

Jelenleg Dalvik-ot használok, mert ART-tal nem fér fel kb. semmi.
Ha megoldódik az SD karis probléma, akkor lehet, hogy kipróbálnám.

A dalvik-ot ki lehet írtani teljesen? Majd megguglizom. :D

Kössz a listát is, ezek nekem sem kellenek, majd kipucolom őket. :K

Copyright © 2000-2016 PROHARDVER Informatikai Kft.