Hirdetés

2015. augusztus 30., vasárnap

Gyorskeresés

(#14301) universum

universum
(lelkes újonc)

Sziasztok.

Xperia ray 2.3.4 Android és nem akar a messenger müködni.Letöltöttem a play-ről ujra is telepitettem,gyári beállitásokat is visszaálitottam, és nem nyilik meg vagy hibát jelez és kéri a kényszeritett bezárást.Miért van ez?Hogyan tudom megjavitani,hogy jól fusson a messenger?

(#14302) imis válasza oncsi (#14295) üzenetére

imis
(senior tag)

Megoldódott a dolog az ARC-nál. HDMI chippel volt gond, szóval az ki, úgysem használtuk. ;)

(#14303) fpatrik17

fpatrik17
(fanatikus tag)

Üdv!
Xperia ray bekapcsolas utan sony logo, xperia logo, majd ujraindulgat. Neha bejon a zarokepernyo, de mire elhuznam, megint ujraindul. A folyamatot negallitani csak akksi kivetellel lehet.
Elsore arra tippelek, hogy USB re dugva neki allt szoftvert frissiteni a telefon, de nem tudom. Valakinek otlete? Adatvesztes nelkul megoldhato valahogy az ujraelesztes? Az itteni telefonszervizben egybol nullazni akartak, gondoltam megkerdezem itt is, hatha van egyeb megoldas.
Koszonom es bocsanat az ekezetek miatt.

Dell 7537 `` LG G2 ´´ HyperX Cloud

(#14304) oncsi válasza fpatrik17 (#14303) üzenetére

oncsi
(őstag)

Nem nagyon van olyan, hogy magától frissitget egy telefon. Főleg nem egy ilyen régi mint a ray. Lehet HW hiba is, de a SW is tud hasonlót produkálni. Azért lenne fontos tudni, hogy mi okozza,mert akkor úgy lehet elindulni a "mentésével" amire nem nagy esélyt gondolok. Olyasmit ki tudsz szürni, ment az aksi, vagy kártya hiba. SD kártya nélkül is elindul ha nem mokolt SW van rajta, de SIM hibánál is ki tud akadni, ha hálózat gondja van. Nekem egy régebbi X8-on volt részem mindkettőben. Meg a RAY-is volt gariban SW cserén, mert lefagyott, és nem indult újra sehogy sem.

Kinek csak kalapácsa van, az mindent szögnek vél.

(#14305) siti válasza oncsi (#14276) üzenetére

siti
(senior tag)

megjött a telefon, szép fóliás, akksi 2014-es, 3 napot lazán bír. egy lehelettel gyorsabb mint a 4 éves elődje, de ezt rátudtam a gyorsabb memóriára.

(#14306) jimmy399

jimmy399
(senior tag)
LOGOUT blog

Lassan egy hete vettem meg függetlenül, kéz alól. :) Eddig 5 napot bírt ki egy töltéssel, most áll 31%-on. :) Asszem még ma se kell tölteni...

--- N/A ---

(#14307) zekk007 válasza jimmy399 (#14306) üzenetére

zekk007
(tag)

Szia

S melyik firmware van rajta?

(#14308) jimmy399 válasza zekk007 (#14307) üzenetére

jimmy399
(senior tag)
LOGOUT blog

gyári 2.3.3 Gingerbread

--- N/A ---

(#14309) benfolds

benfolds
(fanatikus tag)

megjött a htc one-om (m7). nagyon furcsa ray után. nyilván tök jó, hogy 100-szor gyorsabb, semmi akadás, a szemnek is jobb a nagyobb kijelző (ami amúgy nekem túl érzékeny, csomószor elindítok mindenfélét, amit nem akarok véletlen tapintásokkal). viszont azt hittem, hogy nem fog gondot okozni a 4,7, de tök kényelmetlen, hogy nem érem át az ujjaimmal, állandóan csúsztatni kell a kézben, ami azért is szar, mert nagyon csúszós a hátlap már párszor majdnem kiesett a kezemből. most már tudom, hogy a htc rezound 4,3" volt nekem az ideális. azt még pont átértem mindenhol. na mindegy, remélem meg tudom szokni. ha a one gyorsaságával bírna a ray, a kijelzője kevésbé lenne sárgás, akkor szerintem azt választanám a one helyett. 4,3-ban meg tényleg tökély lenne. ja, és az nem kifejezés, hogy ezen mennyi a bloatware, fullra van pakolva egy csomó szarral, rootolom is mindjárt, aztán szedem le, ami nem kell.

(#14310) jimmy399 válasza benfolds (#14309) üzenetére

jimmy399
(senior tag)
LOGOUT blog

Én minden frissítést kézire állítottam, nem fogom a gyári hulladék bloatware-eket frissítgetni, csak amit tényeg muszáj...

--- N/A ---

(#14311) tomy86 válasza jimmy399 (#14310) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

Nem egyszerűbb az élet,ha törlöd a szükségtelen progikat?

(#14312) jimmy399 válasza tomy86 (#14311) üzenetére

jimmy399
(senior tag)
LOGOUT blog

Nem rootoltam, így nincs lehetőségem a saját telefonomon rendszergazdaként ténykednem, csak korlátozottan... :( Gyári rom.

--- N/A ---

(#14313) oncsi válasza jimmy399 (#14312) üzenetére

oncsi
(őstag)

Már nem sok akadályozó tényező lehet a Root ellen. 10 perc, és sokkal használhatóbb lesz. Föleg a gyári ROM-on.

(#14314) oncsi

oncsi
(őstag)

Vennék hibás RAY telefont. Egyetlen kitétel a hibátlan kijelző.

(#14315) jimmy399 válasza oncsi (#14313) üzenetére

jimmy399
(senior tag)
LOGOUT blog

hát lenne mint eltávolítani róla... Mellesleg baromi idegesítő, hogy amikor bekapcsolom a wifi-t akkor a youtube alkalmazás azonnal szinkronizálni akar, de nem sikerül neki, csak pörgeti a cpu-t és nem hagyja aludni, így lemeríti a telefont. Kézzel szoktam kilőni a beépített feladatkezelőből...

Á, rootolni egylőre nem akarom még, a cégén elrontom és téglásítanám a telót.

[ Szerkesztve ]

--- N/A ---

(#14316) oncsi válasza jimmy399 (#14315) üzenetére

oncsi
(őstag)

Nem nagyon lehet téglásitani. :N

(#14317) oncsi válasza oncsi (#14314) üzenetére

oncsi
(őstag)

Van valakinek tapasztalata Ilyennel?
Kicserélném, de eddig csak bontottat tettem át. Nem tudom mire számíthatók ha innen veszem.

(#14318) oncsi válasza oncsi (#14317) üzenetére

oncsi
(őstag)

Keresek még mindig kijelzőt a RAY-hez, és érdekes árak alakulnak ki az új, vagy teljesen újszerű készülékek árával. Hmm...

(#14319) tomy86 válasza oncsi (#14318) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

A százezer körüli árak is ütősek, de a 999,99 fontos (438e Ft) mindent visz :)

[ Szerkesztve ]

(#14320) Tomi_Ohl válasza oncsi (#14318) üzenetére

Tomi_Ohl
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Nem semmi... :DDD

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi3W - SlimLP with Layers

(#14321) jimmy399

jimmy399
(senior tag)
LOGOUT blog

Amúgy a youtube app spontán elindul és lemeríti az akksit a szinkronizálásával, akkor is ha nincs net a telón, bár mindegy kb sose végez vele. Feszt ki kell lőni h ne merüljön le a teló... Erre valami megoldás.van?

[ Szerkesztve ]

--- N/A ---

(#14322) tomy86 válasza jimmy399 (#14321) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

Ha jól emlékszem, akkor gyári rom esetén a YT (csak tudnám, hogy miért) rendszeralkalmazás, úgyhogy root nélkül nem sokat lehet vele tenni. Ráadásul, ha jól emlékszem GB-t használsz. Azon meg végképp nem tudom, hogy mit lehetne tenni root nélkül.

(#14323) Tomi_Ohl válasza jimmy399 (#14321) üzenetére

Tomi_Ohl
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Root nélkül nincs más megoldás. Ha rootolsz, van.

tomy86 azért rendszeralkalmazás, mert a Gapps része.

(#14324) tomy86 válasza Tomi_Ohl (#14323) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

A gappsnak az része, amit beletesznek (pár kötelezőt kivéve). Tudtommal egyetlen gyártónak sincs előírva, hogy integrálni kell a rendszerbe. Ezért is lehet önállóan telepíteni a Playről (ami után, már egyszerűbben hibernálható vagy helyezhető sd-re).

[ Szerkesztve ]

(#14325) Tomi_Ohl válasza tomy86 (#14324) üzenetére

Tomi_Ohl
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Én valami olyasmit olvastam, hogy kötelező a teljes Gapps csomagot integrálni, ha Play áruházat akarnak beletenni. Ezért is van minden Google alkalmazás (~300MB) rajta a legtöbb telefonon (pár kínait kivéve, amiket errefelé nem forgalmaznak hivatalosan). Régebben még kevesebb Google App volt, ezért van kevesebb ezekben az Xperiákban.

[ Szerkesztve ]

(#14326) tomy86 válasza Tomi_Ohl (#14325) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

Ezt nem hallottam, de akkor meg a googlenál idióták. Soha nem értettem, hogy miért kell a rendszerbe integrálni olyan programokat, amiknek semmi köze a rendszer működéséhez? Ilyen a másik "kedvencem", a facebook app is. Mi a fenéért kell azt is belegyógyítani a rendszerbe? Persze ez költői kérdés. Belenéznék néhány fejlesztő fejébe, hogy miből gondolják bizonyos programokról, hogy egyetlen felhasználó sem tud élni nélküle. Legalábbis feltételezem, hogy ezen okból vannak az átlag user számára törölhetetlen rendszer alkalmazások között.

(#14327) Tomi_Ohl válasza tomy86 (#14326) üzenetére

Tomi_Ohl
(PH! addikt)
LOGOUT blog

FB app terén szerencsére már jobb a helyzet, E4g-n telepítve van, de csak user appként.

(#14328) tomy86 válasza Tomi_Ohl (#14327) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

Pedig sokat köszönhetek a facebook appnak. ;] Amiatt kezdett érdekelni a root. Állandóan ment a háttérben, foglalta az amúgy sem sok helyet a systemben és ráadásul soha nem volt (és nem lesz) fb regem, így triplán idegesített. Nagyon feldobta a napom, amikor root után végre először tudtam kiirtani sok egyébbel együtt. :)

(#14329) Tomi_Ohl válasza tomy86 (#14328) üzenetére

Tomi_Ohl
(PH! addikt)
LOGOUT blog

:DDD
Engem is nagyon idegesített, hogy akárhányszor kilőttem, mindig újraindult.

(#14330) jimmy399

jimmy399
(senior tag)
LOGOUT blog

a másik kedvenc appom, ami hót-full-totál feleslegesen van feltelepítve még a Whatsup... Eleve sosem használtam...

--- N/A ---

(#14331) Tomi_Ohl válasza jimmy399 (#14330) üzenetére

Tomi_Ohl
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Nekem nem volt telepítve, szerintem csak a szolgáltatód tette bele.

(#14332) benfolds válasza tomy86 (#14328) üzenetére

benfolds
(fanatikus tag)

az a durva, hogy a facebook messengerből pl. egyáltalán nem lehet még kijelentkezni sem. csak azért tettem fel, mert a családom leginkább azt használja. felraktam, de "kilépni" csak úgy tudtam, hogy töröltem az alkalmazás adatait beállításokban. facebook appot szintén csak kényszerből tettem fel. 42 mega csak az app (amit android 5.0.2-re szánnak), telepítve foglal 240 megát...

(#14333) tomy86 válasza benfolds (#14332) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

Az ilyenek miatt is örülök, hogy semmi közöm a facebookhoz. Illetve van egy kamu regem, ami már nem is emlékszem mihez kellett (azt hiszem volt valami játék itt a ph-n, amihez a választ a facebookon lehetett megtalálni). Azzal idén már egyszer beléptem pc-s böngészőből. Nem éppen én vagyok a facebook célközönsége. :DDD

(#14334) benfolds válasza tomy86 (#14333) üzenetére

benfolds
(fanatikus tag)

azért elég nagy luxus nem fenn lenni fb-n. gondolok itt a munkaadókra, akik szeretik lecsekkolni az állásra jelentkezőket, sőt, sok helyen eleve kérnek fb-profilt az önéletrajzban. az is igaz, hogy más netes jelenlétet is szívesen vesznek, blogot, ilyesmit, szóval szerintem ha te belinkeled a mobilarénás nickedet, akkor sok it-s kapu megnyílik előtted, így lehet, hogy tényleg nem veszítesz sokat azzal, hogy nem vagy fenn fb-n. :)

(#14335) Tomi_Ohl válasza benfolds (#14334) üzenetére

Tomi_Ohl
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Én sokáig nem voltam fent, de be kellett látnom, hogy hasznos. Szinte az összes ismerősöm ott van, sokmindent ott beszélünk meg.

(#14336) tomy86 válasza benfolds (#14334) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

Nekem nem volt eddig semmi hátrányom. Úgy vagyok vele, hogy a neten mindenki azt hazudik magáról, amit akar. Engem biztos nem érdekelne az alkalmazottam facebook, twitter, g+ és egyéb profilja. Ha egy munkaadó ragaszkodik ilyesmihez, akkor tehet egy szivességet. Egyébként sem vagyok rájuk szorulva szerencsére.

(#14337) neil_mullen

neil_mullen
(fanatikus tag)

sziasztok! van valami mód arra, hogy gyári 5 darab kezdőképernyőt számát módosítsam?

köszi

Privát üzenetre illik válaszolni!!! 06307859854

(#14338) tomy86 válasza neil_mullen (#14337) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

A gyári launcherben nincs nincs (kevesebbet biztos nem lehet beállítani). A Playen levő launcherek 99%-a viszont tudja. Én pl. Novat használok.

(#14339) neil_mullen válasza tomy86 (#14338) üzenetére

neil_mullen
(fanatikus tag)

köszi kipróbálom. amugy ezek a launcherek a zárolt képernyőt is módosítják (bocs ha hülyeséget kérdezetem)

(#14340) tomy86 válasza neil_mullen (#14339) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

Nem, a zárképernyő módosítására vannak külön appok.

(#14341) oncsi

oncsi
(őstag)

Sziasztok.
Elnézést, tudom már többször le volt írva, de csak kevés időm van a szükséges Programok (win) telepítésére, és most lenne időm foglalkozni a RAY-el.
Tehát: Rootolnám, BL-t nyitnám (lehet) és tennék fel egy jó gyors, kopasztott Rom-ot.
Pénteken küldöm a megrendelést egy új kijelzőre, de csak ha működik a vas megfelelően.
Szóval valaki link-elne egy teljes procedúra leírást a szükséges programok linkjeit? köszönöm.

(#14342) neil_mullen válasza oncsi (#14341) üzenetére

neil_mullen
(fanatikus tag)

én ezzel rootoltam

(#14343) tomy86 válasza oncsi (#14341) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

Ha a fentebb linkelt Superflash nem működik (nálam pl. nem csinált semmit), akkor az eroot progit ajánlom.
De ha úgyis nyitod a bootloadert, akkor felesleges rootolni, mert a custom kernelek általában tartalmazzák a cwm recoveryt és a romok "gyárilag" rootoltak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2015 PROHARDVER Informatikai Kft.