Hirdetés

2014. augusztus 23., szombat

(#13801) oncsi válasza oncsi (#13800) üzenetére

oncsi
(senior tag)

Pda-s időben volt egy Hp HX 4700-es akkor komoly gépem.
A kevés ram volt a baja. lehetett kapni lábkompatibilis dupla akkora modulokat. Azt hiszem 256-rol 512M ra bövült. Megszerveztük, behoztuk, volt aki vállalta a csarét. rengeteget javult. Ténylegesen egy akadozó rendszer szinte tökéletes lett.

Ray-ben nem hallotatok ilyesmit. Olyat már hallottam, hogy alulfeszelve! stabilan ment 1.4GHz-en
Csak próbálnám menteni a menthetetlent. ZB-t nyitnak valahol garanciában, persze ellenszolgáltatás felyében? Priviben is jöhet.
Eldöntöttem, hogy ha ez nem javitható legalább a mostani átlagra, akkor bepróbálkozok egy BB Z10-el.
Az kb RAY minöség (szerkezetileg, anyagában) és egyébbként sem rossz.2GB RAM pl.

Most a hétvégén, végletekig lekopasztom, és megnézem akkor mit csinál.

Ja, és zárt BL-re van 4.1-es droid próbálkozás.

[ Szerkesztve ]

Kinek csak kalapácsa van, az mindent szögnek vél.

(#13802) tomy86 válasza oncsi (#13801) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

Szerintem ezekben a telefonokban otthon nem fogsz ramot cserélni, még ha lehetne is kapni. Ez már nem az a házilag kiveszem-beforrasztom méret.
Ha ZB-n zárt bootloadert értesz, akkor továbbra is két lehetőség van. Ha gyárilag független, akkor a gyári módszerrel nyithatod. Ha szolgáltatós vagy utólag függetlenített és 2012 11. hete után készült, akkor senki sem fogja nyitni. Köztes esetben van megoldás (függő, 2012 W11. előttire).
Garancia egyetlen esetben sincs, bár nem tudom mire kellene garancia.

JB, KK témához. Nevezhetik akárhogy, de zárt bootloaderre csak ICS van. Bepakolhatnak bizonyos szolgáltatásokat, design elemeket a JB-ből, de akkor is az ősrégi ICS kernel marad alatta és köze nem lesz a JB-hez, csak külsőben és elnevezésben. Ergo különösebb javulást sem hoz az ICS-hez képest. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#13803) zhata válasza oncsi (#13783) üzenetére

zhata
(tag)

Na mielőtt vettem, nem tűnt gagyinak, de minél hosszabb ideje van benn, annál x@rabb.
Már alig jobb, mint ami a régi, közel három éves volt.

[ Szerkesztve ]

(#13804) zhata válasza zhata (#13803) üzenetére

zhata
(tag)

10-15 percet neteztem, 12%-ot merült az új aksi. Szerintetek ez normális?
(Teljesen fel volt töltve.)

[ Szerkesztve ]

(#13805) beefjeez válasza zhata (#13804) üzenetére

beefjeez
(senior tag)
LOGOUT blog

nem

(#13806) tomy86 válasza zhata (#13804) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

Megnézném a helyedben, hogy nem fut-e valami folyamatosan a háttérben, ami zabálja az akkut. Esetleg beragadt valamelyik app.

(#13807) zhata válasza tomy86 (#13806) üzenetére

zhata
(tag)

Köszi,
beefjeez-nek is:

Ugyanazok a háttérfolyamatok mennek, amik eddig is.
-whatsapp
-google play szolg. 1-2
hi screen lock
call recorder pro
mobile security & antivirus
hivasnaplo bovitmeny
kapcsolatok
google play szolg.
update center
swype+dragon

+ timeriffic

A régi akkuval is ezek mentek
:F

[ Szerkesztve ]

(#13808) momo2828 válasza zhata (#13804) üzenetére

momo2828
(tag)
LOGOUT blog

Esetleg akksi nem lehet, hogy kezd öregedni (vagy elhasználódni vagy hogy mondják pontosan)? Nézd meg, hogy 100-ról egészen 0-áig ilyen nagy tempóban merül?
Bocs, nem olvastam vissza, új akksi..
Melegszik is a teló mint a barom? Ha igen, akkor lehet, hogy mégis valami meríti.
Esetleg felrakhatsz vmi cpu visszajelzőt, ellenőrizni. Én CPU Stats nélkül már élni sem tudnék :D

[ Szerkesztve ]

(#13809) benfolds válasza beefjeez (#13805) üzenetére

benfolds
(fanatikus tag)

hát szerintem simán lehet, ha a netezés pl. youtube-ot jelent, de sima flash-sel terhelt böngészés is zabálja az akkut, sőt, a tapasztalataim szerint még jobban, mint a videó. 100-ról nálam is hamar le szokott esni esni 85-re.

(#13810) zhata válasza momo2828 (#13808) üzenetére

zhata
(tag)

Nekem úgy tűnik - ismétlem tűnik -, hogy akkor zabál, ha a neten vagyok.

(#13811) tomy86 válasza zhata (#13810) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

Wifin és mobilneten is?

(#13812) zhata válasza benfolds (#13809) üzenetére

zhata
(tag)

A Google News-t szoktam nézegetni, illetve CM browserrel megyek fel a netre.

---- vagy ez az aksi nem volt új ----

(zsugorfóliába még talán én is be tudtam volna tenni, mindez, persze csak feltételezés.)

(#13813) zhata válasza tomy86 (#13811) üzenetére

zhata
(tag)

Ezt sajnos nem figyeltem eddig még meg. -de-
Talán a mobilnet a gyanús, mivel otthon is ritkán kapcsolok át wifire (lustaság), és nagyon sz@r a mobilnetes kapcsolat, a letöltés is alig megy, a wifim pedig nagyságrenddel gyorsabb.

(#13814) tomy86 válasza zhata (#13813) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

Én is arra gondoltam, hogy esetleg rossz a mobilnet kapcsolat, akkor az is okozhatja a gyorsabb merülést. Ha wifin is nagyságrendileg ugyanúgy merül, akkor nem az a hiba.
Valamint igaza van benfolds-nak, hogy 100%-ról sokszor látványosan esik a kijelzés 90% körülre és utána már normalizálódik. Ha nem csak 100%-ról ilyen gyors a merülés és a mobilnetet, háttérfolyamatokat is kizártuk, akkor lassan tudjuk, hogy mi nem okozza a merülést :D
Akkut tesztelheted úgy is, hogy pl. repülőgépes módban (hogy ne zavarjon be az esetleg háttérben neten kószáló programok) ugyanazzal a játékkal játszol 15-20 percet mindkét akkuval. Persze nem kártyajátékra, hanem valami pörgősebbre gondolok. :)

[ Szerkesztve ]

(#13815) momo2828 válasza zhata (#13810) üzenetére

momo2828
(tag)
LOGOUT blog

Na én közben kicsit megkínoztam a telót, 40 perc alatt 20% minusz, (nálam is szinte új akksi). Ennél jobban nem hiszem, hogy komolyabban meríteni bármi is a telót szoftveresen: Xperia Ultimate HD 3.0.2 rom, 1.4 Ghz-en Max fényerő, walkman, zenehallgatás fülessel max hangerőn. Wifi, GPS be, Közben böngésző legalább 2 lappal.(Szabad ram már nem igen volt, zene is leállt párszor xD).
Ehhez képest a 10-15 perc alatt 12% még ezt is felülmúlná. -Szerintem- vagy az lesz a dologban, amit tomy86 is írt, hogy 100-ról 90-re (nálam 96-ra mondjuk) nagyon hamar leesik, vagy az akksival lesz vmi.

(#13816) zhata

zhata
(tag)

tomy86 (13814) és momo2828 (13815)
Köszönöm a javaslatotokat, pörgős játékot nem tartok a telón, viszont rajta van a Flightradar24 Pro,
majd mindkét akkuval felülök egy repülőgépre, és a pilótafülkében 3D-ben nézem a tájat 15 percig.
(Ez nagyon zabál, melegszik is rettenetesen, egyszer - valamikor régebben - már ki is rúgott.) :R

(#13817) Pompi

Pompi
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

tomy86-tól és mindenkitől aki kitkat alapú cm11-et használ kérdezném, hogy átlátszó értesítési sávot lehet valahogy produkálni?

Kicsit visszatértem a telefonhoz, 2012-ben vettem, akkortájt aktívabban jelen voltam a topikban, aztán bő másfél éve váltottam N4-re, a kis ray pedig páromnál teljesített szolgálatot stock ICS-sel, de most már ő is váltott, nekem meg pont kellett egy második teló, így gondoltam kicsit "rendbe" rakom a rayt.

Tegnap nyitottam bootloadert a gyári megoldással és ment fel LegacyXperia féle CM11-ből a 0719-es nightly. Nagyjából itt tartok most, próbáltam a CM féle launcherrel, a Google Home Launcherrel és Apex Launcherrel is, de sehogy nem akart transparent lenni a notification bar.

nexus⁴ . nexus⁷ . nex⁵ᵀ

(#13818) zhata válasza zhata (#13816) üzenetére

zhata
(tag)

Hát, kicsit meglepett az eredmény.
Mind az új, mind a régi aksi töltöttsége 15 perces "repülés" után 5%-ot csökkent. (55->50%, ill. 71->66%).
(A telóban semmi extra program nem futott, a mérés kezdete előtt ki és bekapcsoltam.)
A régi (majdnem 3 éves) szedte össze magát valahogy? Most benne hagytam a régit, és egy-két hét múlva megismétlem a mérést.

(#13819) tomy86 válasza Pompi (#13817) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

Túl sokat nem próbálkoztam, de nekem sem sikerült átlátszóvá tenni (Nova Launcher Prime, Google Home). Egy pár CM11 témát is használtam, de azokban sem volt átlátszó értesítési sáv. Azt hiszem, ha a "beállítások - teljesítmény - magas minőségű grafika" opciót választod, akkor működik, de nem nagyon javasolják emlékeim szerint. Ebben a fórumban tudsz rákeresni.

(#13818) zhata: "A régi (majdnem 3 éves) szedte össze magát valahogy?" Nem bírják a régi SE akkuk a konkurenciát. Amióta vettem egy új, gyári Sony akkut, azóta a régi is hozza a fénykorát idéző üzemidőt. :)

(#13820) Pompi válasza tomy86 (#13819) üzenetére

Pompi
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

"Azt hiszem, ha a "beállítások - teljesítmény - magas minőségű grafika" opciót választod, akkor működik, de nem nagyon javasolják emlékeim szerint."

Valóban, itt belehetett, itt nem is néztem, mert még rejve volt az opció, a fejlesztői lehetőségekkel együtt jött meg, rég volt, már, hogy azt elő kellett szednem, azért nem is futottam még itt rayen bele :)
Gyanús volt, mert a rom screenshotjaiban transzparens a státusz sor.
Bekapcsoltam, meglátjuk mi lesz, köszi még 1x ;)

nexus⁴ . nexus⁷ . nex⁵ᵀ

(#13821) oncsi válasza zhata (#13818) üzenetére

oncsi
(senior tag)

Nekem nagyon bevált hasonló problémára a Battery monitor widget pro.
A free is elég.
A fő tudása pont az ilyenfajta pontatlanságok beállitása. Látod a pontos töltés elemzését, előzményeit. Látod az aksi mért kapacitását. Ez az a pont ahol a hirtelen 100% -os aksiból 90 %-os lesz. Az aksi kapacitása pl nekem (tab-on használom, de telefonon is jó, értelemszerűen más értékeket mutat) eredetileg 7000 mA/h. A valós 2éves viszont már csak 6547mAh tud.
de a telefon még mindig a tervezett kapacitást mutatja 100%-nak töltés alatt. Ezért az első pár percbenen leesik a valósra. Onnan kb jól mutatja. Ezt be tudod ezzel a progival pontosan állitani.
De a legfontosabb, hogy pontosan mutatja a töltőáramot, hogy ebből mennyi kerül töltésre valójában, és mennyi a gép fogyasztása Tanulságos a fényerő állitgatásakor, vagy hogy lásd, hogy a mobilNet mennyivel fogyaszt többet a wifinél. És sok statisztikai, kalibrálási feladatot is lehet vele csinálni.

Kinek csak kalapácsa van, az mindent szögnek vél.

(#13822) zhata válasza oncsi (#13821) üzenetére

zhata
(tag)

Köszi a tanácsot, nagynehezen letöltöttem, (állandóan azt írta ki, hogy nincs elég tárhely :W), de végülis megoldottam. Most töltöm a régit, kíváncsi leszek az eredményre. Mégegyszer köszönöm. :R

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.