Hirdetés

2014. október 25., szombat

(#13901) tomy86 válasza furmint (#13900) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

Akkor szerencsére nem volt olyan nagy a gond. Főleg, ha többet nem jön elő.

(#13902) benfolds válasza tomy86 (#13901) üzenetére

benfolds
(fanatikus tag)

ez ilyen megjavulós telefon. már egy hete nem halkul el az enyém sem (nem akarom elkiabálni). amikor valami probléma előjön, és felmerül, hogy bedöglik a telefon, akkor az első gondolatom mindig az, hogy "de mi francot vehetnék ehelyett? :("

(#13903) hovika81

hovika81
(kvázi-tag)

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni egyik ismerősömnek van egy ilyen sony telója és 2 év után ahogy a garancia lejárt, nem tudta ujratölteni a telót bevitte a szervízbe, kicserélték neki az akksit, hazavitte nemsokra rá ugyan az a jelenség, megint visszavitte és azt mondták neki, hogy szoftveres hiba 35 ezer forintba fog neki fájni! Nem kérte a javítást, tudnátok segíteni, hogy mi lehet a baja? Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Diablo 3 - hovika81#2333

(#13904) oncsi válasza hovika81 (#13903) üzenetére

oncsi
(senior tag)

Az a szoftveres hiba, ha lejárt a gari, max 30 perc kezdőknek is. Tegyél fel rá egy töltést monitorozó programot. Pl. Ezt. De bármi jó, amin látod a töltés-merülés folyamatát.
Szerintem bárhol, bármelyik szervizben max 5e Ft egy szoft ujrarakása.

[ Szerkesztve ]

Kinek csak kalapácsa van, az mindent szögnek vél.

(#13905) hovika81 válasza oncsi (#13904) üzenetére

hovika81
(kvázi-tag)

Köszönöm a választ, tudnál nekem adni egy leírást, hogy, hogyan lehet újrarakni a szoftvert?

Diablo 3 - hovika81#2333

(#13906) oncsi válasza hovika81 (#13905) üzenetére

oncsi
(senior tag)

Ha nem boldogulsz persze. De olvass vissza, mert az elmúlt napokban többször is volt téma.
egyáltalán nem bonyolult. meg rájössz , Sonynál nehéz téglásítani a telefont. A Sony az nem Samsung! Nagyon egyszerűen helyrehozható egy SW hiba. de töltés hiba, lehet kábel, meg töltőfej is. azt is ellenőrizd le. Az ajánlott programot feltetted? (2 perc) és máris látszik az akku állapota.
Meg a töltés milyensége.

(#13907) zhata válasza oncsi (#13904) üzenetére

zhata
(tag)

Oncsi, biztos vagy benne, hogy csak a kalibrálás eredményeit osztja meg másokkal?
Egyébként jó szoftver, csak ez az egyetlen kételyem van.

(#13908) hovika81 válasza hovika81 (#13905) üzenetére

hovika81
(kvázi-tag)

Azt mondja az ismerősöm, hogy be sem tudja kapcsolni a telefont másik töltővel sem ha elkapja a töltést utánna ki is kapcsol :-( akkor ez valszeg menthetetlen :-(

Diablo 3 - hovika81#2333

(#13909) tomy86 válasza hovika81 (#13908) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

Tegyétek flashtoollal újra a gyári programot! A használatát és a progi letöltési helyét ebben a hozzászólásban megtalálod. Nem kell hozzá bekapcsolni a telefont.
Annyi maradt ki a leírásból, hogy ha feltelepíted a flashtool progit, akkor a telepítési mappáján belül a drivers mappában (pl. c:\flashtool\drivers) van egy flashtool-drivers.exe. Azt indítsd el és telepítsd az Xperia Ray, flashmode és fastboot drivereket (lesz egy lista, ahol ezeket ki tudod pipálni). És ha lehet ne windows 8-on próbáljátok!.

[ Szerkesztve ]

(#13910) oncsi válasza zhata (#13907) üzenetére

oncsi
(senior tag)

Nem kötelező kalibralni, ha ettöl tartasz. Én sem ezt használom, de igazán szép grafikonokat rajzol, és még értékelhető is :)

(#13911) benfolds

benfolds
(fanatikus tag)

az m2-ről van tapasztalata valakinek? van legalább olyan jó a kamerája, mint a ray-é? nem sok jót írnak róla ilyen szempontból (mondjuk a rayt kameráját sem dicsérték, pedig szerintem nem rossz). bevittem a szervizbe a rayt a hangszóró halkulás-recsegés miatt, és azt mondta az ember, hogy találkozott már ilyen problémával, nem javítható, és bármikor bedögölhet a hang chip teljesen, úgyhogy ADJAM EL (ezen eléggé röhögtem magamban)! megnéztem a vodás kínálatot, és elsőre az m2 volt szimpatikus.

(#13912) oncsi válasza benfolds (#13911) üzenetére

oncsi
(senior tag)

Asszonynak M -es van, és szereti. De holnap megy 4. alkalommal garis javításra. Kiesett belőle a bekapcsoló gomb. :F
Ja, és 3 hónapos. Egyébként használható, de semmi több.

(#13913) acsati válasza benfolds (#13902) üzenetére

acsati
(tag)

ezt én is alá tudom támasztani :D

egy hónapja kb. mutattam képet, hogy leejtettem a telefonom és berepedt a kijelző.
ma már nem látszanak a repedések, csak egy hosszú, de az sem feltűnő, csak a kavics okozta lyuk van még meg a kijelző oldalán :D

ilyen volt az eset után

és ilyen ma. csak az a kis lyuk látszik a bal oldalon, pedig nem csináltam semmit vele :)

(#13914) benfolds válasza acsati (#13913) üzenetére

benfolds
(fanatikus tag)

nane :))

(#13915) trialboy

trialboy
(tag)

Sziasztok!

Hol találok pontos leírást, hogy hogyan tudom frissíteni a telefont 4.4-re, vagy valami stabil nem bugos romra? T-s telefon zárt bootloaderrel.
Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv!

(#13916) tomy86 válasza trialboy (#13915) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

"hogyan tudom frissíteni a telefont 4.4-re"
Röviden: sajnos sehogy. Az utolsó hivatalos droid verzió Rayre (és általában a 2011-es Xperiakra) a 4.0.4 build4.1.B.0.587. Zárt bootloaderre vannak erre épülő romok, amiknek a nevében szerepel a Jelly Bean vagy KitKat elnevezés, de valójában azok is ICS romok.

Romokat az xda-n érdemes keresni.

[ Szerkesztve ]

(#13917) Aguinaga

Aguinaga
(kvázi-tag)

Sziasztok!

Kis segítség kellene: pár napja vettem használtan egy ilyen készüléket, mert a keretbe (20k) és a kívánt specifikációkba (kis méret és normás SIM) ezt találtam.
Azonban a telónak van egy olyan baja, amit persze csak mostanában vettem észre, hogy időnként nem jeleníti meg a képet a kijelzőn (az érintésre reagál, mert hallom a pittyenést ha hozzáérek a képernyőhöz) :F .
Van valami tipp, hogy mi lehet a baja? Csinálja úgy is, hogy nem teszek bele semmilyen kártyát (se SIM, se sd), újraindítás (akkulevétel) után is, sőt, már teljesen letöröltem róla mindent (gyári alapbeállítások visszaállítása), de a helyzet változatlan.
Nem szívesen vinném vissza a boltba, mert amúgy tetszik, főleg, hogy ilyen kicsi, és belemegy a céges (normál) SIM (mert azt meg nem szívesen vágnám meg a mai microsim-es világban).

Szóval van valami tipp, hogy mi lehet a baja?

(#13918) -HajTömeg- válasza Aguinaga (#13917) üzenetére

-HajTömeg-
(őstag)

Igen,kijelzőhiba.
Elég gyakori. Csere.

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#13919) Aguinaga válasza -HajTömeg- (#13918) üzenetére

Aguinaga
(kvázi-tag)

Köszi, akkor visszaviszem a boltba.

(#13920) -HajTömeg- válasza Aguinaga (#13919) üzenetére

-HajTömeg-
(őstag)

Szívesen,remélem visszaveszik.

(#13921) Aguinaga válasza -HajTömeg- (#13920) üzenetére

Aguinaga
(kvázi-tag)

Kicserélték, kaptam helyette egy Xperia E-t meg 2 ezer ft-ot.
Sajnos a Ray sokkal jobban tetszett.

(#13922) -HajTömeg- válasza Aguinaga (#13921) üzenetére

-HajTömeg-
(őstag)

Őszinte leszek,szerintem ezek a kategóriájú Sony telefonok 2 forintot nem érnek.
A Ray a maga idejében még elment,ma már iszonyat lassúnak számít.
Az E-t nem ismerem,de volt L-em, emiatt sokat olvasgattam az M topickját is, kukába való mind a kettő.
Ismerősömnek SP volt, nem szerette.
2-3-4 éve gyártott telefonokat nem szabad venni, még iphoneból sem,ami akkor messze lekörözte a mezőnyt.
Nagyon meglepődnék,ha az E-nek nem lenne hibája...

(#13923) Aguinaga válasza -HajTömeg- (#13922) üzenetére

Aguinaga
(kvázi-tag)

Biztos van, pl. ocsmány a kijelző felbontás alapból, de ennyiért ezek vannak. Feltétel volt a normál méretű sim befogadása, mert a szolgálati kártyát nem akartam megvágni, meg a kis méret, hogy könnyen hordozható legyen egész nap. Ha nem lettek volna ilyen bajaim, szerintem Lumia 520 lett volna.

(#13924) benfolds válasza -HajTömeg- (#13922) üzenetére

benfolds
(fanatikus tag)

a m2-ről mondjatok véleményt! nagyon valószínű, hogy már nem húzza sokáig szegény ray, és nálam az m2 aqua az esélyes, csak ne lenne ilyen nagy. néztem a sima m2-t, a kijelzőjével a nem túl nagy felbontás ellenére szerintem nincs gond, a kamerája mondjuk nem az igazi. nekem sokat számít a design és az anyaghasználat, emiatt csak a sony, htc, esetleg 1-2 lg jöhet szóba. (hogy őszinte legyek a hauwei-k között is van néhány szép modell, de egyelőre sajnos ódzkodom a kínai gyártóktól)

(#13925) -HajTömeg- válasza benfolds (#13924) üzenetére

-HajTömeg-
(őstag)

M2 totyikban biztos tudnak segíteni.
Vegyél csak sonyt, szr,de szép!
Mutogathatod a csajoknak :D ;]

(#13926) benfolds válasza -HajTömeg- (#13925) üzenetére

benfolds
(fanatikus tag)

egy szép és legalább közepesen jót akarok. Ilyen E-k, M-ek, L-ek már új korukban sem jöttek be, ami jó, az meg tepsi és/vagy drága. ez az m2 az első, ami komolyan gondolkodóba ejtett a sonytól a ray óta.

(#13927) zhata válasza -HajTömeg- (#13922) üzenetére

zhata
(tag)

Kedves HajTömeg,
Már egyszer korábban leírtam, hogy jó a Ray, de le kell szögeznem, hogy a most már több mint három éves Ray-emmel továbbra sincs baj.
Ha hiszed, ha nem.
Egyetlen gond az, hogy a memória kezd elfogyni, de hát ez az idővel együtt jár.
(Mint ahogy az embereknél is, idővel. :K )

(#13928) beefjeez válasza Aguinaga (#13923) üzenetére

beefjeez
(senior tag)
LOGOUT blog

l520 al csak kínoznád magad

(#13929) Aguinaga válasza beefjeez (#13928) üzenetére

Aguinaga
(kvázi-tag)

annyira gány?

(#13930) beefjeez válasza Aguinaga (#13929) üzenetére

beefjeez
(senior tag)
LOGOUT blog

úgyis jönnek majd védeni, de szerintem pocsék telefon

(#13931) tomy86 válasza beefjeez (#13930) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

Vagy mégsem jönnek? Ebben a topikban legfeljebb az almás mobilt istenítették páran, a csempésre sosem izgult senki különösebben. :)

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.