Hirdetés

2014. július 31., csütörtök

(#13751) beefjeez válasza acsati (#13742) üzenetére

beefjeez
(senior tag)
LOGOUT blog

nalam szabadhelyre nagyon erzekeny, ha nincs akkor olyanakot csinal amit meg sosem lattam

(#13752) isti215

isti215
(kvázi-tag)

Sziasztok!

Egy zárt bl-ű rayre tudtok ajánlani egy jó romot?

Isti

(#13753) beefjeez válasza isti215 (#13752) üzenetére

beefjeez
(senior tag)
LOGOUT blog

gyari

(#13754) isti215 válasza beefjeez (#13753) üzenetére

isti215
(kvázi-tag)

Mert nincsen zárt bl-űre vagy csak nagyon rossz?

Isti

(#13755) oncsi válasza isti215 (#13754) üzenetére

oncsi
(senior tag)

Zártra nincsenek csodák. Arra a leg beváltabb egy ICS-pucolva.

Kinek csak kalapácsa van, az mindent szögnek vél.

(#13756) isti215 válasza oncsi (#13755) üzenetére

isti215
(kvázi-tag)

Rendben köszönöm a válaszokat.Akkor valaki tud linkelni egy gyári független ics romot?

Isti

(#13757) oncsi válasza isti215 (#13756) üzenetére

oncsi
(senior tag)

Nekem a Sony Ericsson XPERIA Ray ST18 - Android 4.0.4 - firmware 4.1.B.0.587 van fenn.
Keress rá, sok helyen letőlthető. Ha nem találsz, küldj egy privit, és felteszem. De a héten még szabin vagyok, és az otthoni gépemen van. Vagy fűggetlen, vagy T-mobilos van.

(#13758) tomy86 válasza isti215 (#13756) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

(#13759) isti215

isti215
(kvázi-tag)

A barátomé a teló és közbe kiderült hogy még is ki lehet nyitni a bootloadert.Azt megköszönném ha valaki segîtene hogy kell kinyitni.

Isti

(#13760) tomy86 válasza isti215 (#13759) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

Ha gyárilag független, akkor így.

(#13761) isti215 válasza tomy86 (#13760) üzenetére

isti215
(kvázi-tag)

Utólag függetlenîtett.

Isti

(#13762) isti215

isti215
(kvázi-tag)

Akkor nem lehet?

Isti

(#13763) tomy86 válasza isti215 (#13761) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

Tudtommal a gyári módszer akkor sem működik, ha hivatalosan lett függetlenítve. Csak gyárilag független telefonok esetén használható. Ha 2012 11. hete után készült, akkor biztos nem nyitható. Egyéb esetben privát.

[ Szerkesztve ]

(#13764) isti215 válasza tomy86 (#13763) üzenetére

isti215
(kvázi-tag)

Holnap akkor még beszélek a barátommal és írok ha az előtti.

Isti

(#13765) zhata

zhata
(tag)

Csaknem 3 éve van már meg ez a csodálatos - ezt itt talán bátran kijelenthetem - telefon, eddig hiba nélkül használtam.
Most van egy kis gondom.
Rengeteget fényképezek vele, nagyon jó minőségű képeket készít, de valami szösz került be a kamerájába, úgy tűnik, hogy a frontlencséje(?) belső felületére, vagy az azt követő lencse külső felületére.
Kívülről nem távolítható el.
(Onnan vettem észre, hogy a képek kissé elmosódottak lettek.)
Szerintetek mit tehetnék? :O
Belepiszkálni nem tudok.
Szerviz? :(

(#13766) oncsi válasza zhata (#13765) üzenetére

oncsi
(senior tag)

Nekem 3 Sony járt így az elmult két évben.
Ha visszakeresel akkor írtam is képekkel mutattva a hibát. Ha olyan neked is, akkor szerviz. Nekem mindhárom készülékben cserélték a kamerát gariban. miniPro, Ray, Xperia M ez utobbit 1 hetes korában (most 3 hetes a készülék)

(#13767) tomy86 válasza zhata (#13765) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

Ha csak a kamera előtti lencse (vagy hogy hívják) sérült, mattult be és nem maga a kamera, akkor az olcsón javítható házilag is. 6 Euro körül van lencse kamera borítással vagy hasonló áron kamera előtti rész 10db-os csomagban.
Csak azért írom, mert szervizben vagyont kérnek el ilyesmiért és nyilván a te telefonod sem garanciális már.

[ Szerkesztve ]

(#13768) obligat válasza acsati (#13736) üzenetére

obligat
(tag)

Igaz nem ray, hanem pro, de NakedBrowserPro megy a másik gépen. Elejétől fogva. Gyors, csúnya, jó.

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#13769) zhata válasza tomy86 (#13767) üzenetére

zhata
(tag)

Szia.
Csak az a bajom, hogy ha szétszedem, a bénaságom miatt, esetleg annyi lesz neki.
Csak egy szösz szállt valahogy bele.
Sejtem is, hogy a nem túl régi tok áldása. Ahogy levettem, szinte penészesedést is láttam a tok hajlataiban.
Igazad van, messze nem garis. De van egy (volt) topiktársunk, aki azt mondaná, hogy két év után minden nap nyeremény. :C

Azt hiszem, elgondolkodom a javaslatodon.
Köszönöm. :R

Ui.
Kb 2.5 évig nem volt semmi baja sem tok nélkül... .

(#13770) tomy86 válasza zhata (#13769) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

Rákérdezhetsz egy szervizben is, hogy mennyi lenne a javítás, az még nem kerül semmibe
De ha olyan darabot veszel, mint ami az első linken van (kerettel együtt), akkor szerintem nem kell különösebb kézügyesség a cseréhez. Leportalanítod előtte az asztalt, ahol szerelsz és leszereled a régi panelt. Majd mielőtt feltennéd az újat egy autósboltban vagy akár tescoban is kapható sűrített levegős spay-vel megtisztítod a kamerát és a beépítendő lencsét is és összeszereled a cuccot. A lencséhez hozzá sem kell érni. Hogy könnyebben el tudd dönteni, hogy mennyire bonyolult vagy sem a csere itt egy doksi, amiben képekkel illusztrálva le van írva, hogy kell darabokra szedni a Rayt.

"van egy (volt) topiktársunk, aki azt mondaná, hogy két év után minden nap nyeremény"
:))

[ Szerkesztve ]

(#13771) zhata válasza tomy86 (#13770) üzenetére

zhata
(tag)

Köszönöm a linket és a tanácsot.
Szervizbe eszem ágában sincs vinni, mert még a végén megállapítanák, hogy "szoftverfrissítésre" van szükség.
(Ha hiszed ha nem, már egyszer jártam így :W -*- nem dőltem be.)

Mivel csak egy szöszdarab, holnap lecsavarozom, és megpróbálom kifújni.

Mégegyszer köszi.

(#13772) acsati válasza obligat (#13768) üzenetére

acsati
(tag)

Meglesem majd, köszi!

(#13773) diane

diane
(lelkes újonc)

Sziasztok!

Sürgős segítség kellene! Rayecském minden szempontból tökéletesen működik, azonban nem talál hálózatot, sem automaikusan, sem kézi módszerrel.
Több SIM-kártyával is kipróbáltam, egyikkel sem talál. A SIM-et felilsmeri, mert kéri a PIN-kódot, de nincs hálózat. A telefon gyári független.

Mi lehet a baj és segíthet-e szoftverfrissítés vagy Flashtool (nem mintha nagyn értenék hozzá), vagy akármi.

Köszi!

(#13774) tomy86 válasza diane (#13773) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

Jól emlékszem, hogy nemrég te cseréltél (cseréltettél) alaplapot a telefonban? Nem lehet, hogy egy olyan telefonból sikerült beszerezni az alaplapot, ami tiltva van? Nem vagyok 100%-ig biztos benne (csak 969%-ban), de ha így van, akkor az az alaplap használhatatlan.

Adatmentés után egy factory resetet, SUS-al újratelepítést, vagy flashtoolal új szoftver telepítését meg lehet oldani, de kétlem, hogy segítene a dolgon, bár nincs kizárva.

[ Szerkesztve ]

(#13775) diane válasza tomy86 (#13774) üzenetére

diane
(lelkes újonc)

Végül nem alaplapot cseréltek, hanem kijelzőt, mondván, hogy az alaplapomnak semmi baja. Most frissíteni akartam újra a fenti probléma (nem talál hálózatot) miatt, erre kiírja a SEUS, hogy a frissítés nem sikerült, azóta pedig sony felirat utána meg egy nagy háromszögben felkiáltójel, mellette egy telefonnal kép jelenik meg.
Egyébként ha cserélik az alaplapot, az imei-szám marad? vagy honnan tudom, hogy kicserélték vagy nem.

(#13776) tomy86 válasza diane (#13775) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

Tudtommal alaplap cserével változik az IMEI is. Ezért írtam, hogy szerintem, ha egy tiltott telefon alaplapját teszik bele, akkor az halottnak a csók. Mivel IMEI tiltják a telefont. De ezirányú ismereteim nem feltétlenül helytállóak.
Flashtoolal telepítsd újra a rendszert! Korábban linkeltem a leírást, hogy hogyan kell használni a flashtoolt.

(#13777) diane válasza tomy86 (#13776) üzenetére

diane
(lelkes újonc)

A flashtool sem segített, sony logo után ez van, aztán semmi. Azt sem tudom mit jelent. Valami tipp?

(#13778) tomy86 válasza diane (#13777) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

Pedig flashtool ezt általában meg szokta oldani. Még egy tipp. A flashtoolban elvileg van olyan opció (ha betallózod a romot, akkor a jobb oldalon), hogy "no final verification". Ezt az opciót pipáld ki és úgy flasheld fel a romot!

[ Szerkesztve ]

(#13779) diane válasza tomy86 (#13778) üzenetére

diane
(lelkes újonc)

Így se jó, most akkor mit csináljak vele? Dobjam el?
Az kéne neki.

(#13780) tomy86 válasza diane (#13779) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

A telefon bootloadere nincs nyitva?
Azt a romot flashelted, ami a leírásomban volt? Flashtool nem írt hibát?

[ Szerkesztve ]

(#13781) diane válasza tomy86 (#13778) üzenetére

diane
(lelkes újonc)

A belinkelt ROM jó? mert azzal csináltam.

(#13782) tomy86 válasza diane (#13781) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

Jó, ha nem sérült letöltés közben. Én is azt használtam sokáig, azért is linkeltem azt korábban a leírásomban.

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.