Hirdetés

2016. július 1., péntek

Gyorskeresés

(#14451) Tomi_Ohl válasza Bici (#14450) üzenetére

Tomi_Ohl
(PH! addikt)
LOGOUT blog

CM11: 439MB felhasználható. Közvetlen indítás után kb a fele szabad, de nem egész három perc múlva már egy kicsit több:

Persze ez elég clean környezetben, szinte csak a Gapps van fent pluszba.

Xiaomi Mi3W - N-esített CM13.0

(#14452) Bici válasza Tomi_Ohl (#14451) üzenetére

Bici
(PH! nagyúr)

Az szép!

Arról van lista, hogy a 2.3 gyári romból miket lehet törölni?
Szeertnék egy teljesen kipucolt 2.3-at, és azzal akarom összehaosnlítani a CM11-et memória és akksi idő szempontjából.

Sony Ericsson T600-at vagy t66-ot keresek működő állapotban.

(#14453) siti válasza Bici (#14452) üzenetére

siti
(senior tag)

nálam kb 30-50Mb szabad ram van, messenger és facebook mellett. meg gmail.
gyorsabban indul egy-egy app, mert nem kell kilőni hozzá más futó programot, az OK, de ha nem fut semmi, és örülünk az üres ramnak, akkor örülhetünk az üres sörös üvegnek is :)
a kevesebbet fogyaszt, háááát, nem hiszem hogy olyan sok áramot megspórol a ram, vagy az pár másodperc gyorsabb indulás, miközben a fogyasztás 57%a a képernyő, majd 9% a telefon készenlétben. csak hogy az arányokat lássuk. Ha több akkuidő kell, vedd le a fényerőt.

(#14454) Bici válasza siti (#14453) üzenetére

Bici
(PH! nagyúr)

A fényerő a minimum közelében van. Csak napsütés esetén veszem fel.

Azért szeretnék sok ramot, mert sokszor volt olyan, hogy ment a böngésző, és a messenger, és ha rányitottam egy térképet, vagy mást, akkor úgy kilőtte a messengert, hogy nem jöttek értesítések sem.

(#14455) Bici válasza Bici (#14454) üzenetére

Bici
(PH! nagyúr)

Vajon melyik a legutolsó LegacyXperia CM11 ROM?

Itt a nov 17.-ie az utolsó, de itt szó van áprilisi frissítésről is. ahhoz vajon még nincs build?

[ Szerkesztve ]

(#14456) Tomi_Ohl válasza Bici (#14452) üzenetére

Tomi_Ohl
(PH! addikt)
LOGOUT blog

2.3-ból törölhetők és a legújabb GB firmware (ha nem lenne meg + van egy tisztított verzió is).
CM11-ből novemberi a legújabb, akkor lesz új build, ha már konkrét dátum lesz a changelogban.

[ Szerkesztve ]

(#14457) Bici válasza Tomi_Ohl (#14456) üzenetére

Bici
(PH! nagyúr)

Kössz, este otthonrol megnezem a linkeket.

(#14458) jimmy399 válasza Bici (#14457) üzenetére

jimmy399
(senior tag)
LOGOUT blog

félrement a válasz bocs,

(#14456) Tomi_Ohl :

Ha ideiglenes root jogosultságokkal (ZergRush-al) simán adb-ből kitörlöm ezeket, akkor azért nem fogom téglásítani a telót nem?

[ Szerkesztve ]

--- N/A ---

(#14459) Tomi_Ohl válasza jimmy399 (#14458) üzenetére

Tomi_Ohl
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Nem, ezek azok az appok, amiket nyugodtan lehet törölni.

(#14460) Bici

Bici
(PH! nagyúr)

Sziasztok!

Próbált valaki CM13-at a telón?
A CM13-as LegacyXperia-ban nagyon tetszik, hogy az SD kártya állandó tárolóként van beállítva, és azon van a /data partíció.
Nem lenne lassabb a CM13 a CM11-nél ezen az ős kütyün?

[ Szerkesztve ]

(#14461) Tomi_Ohl válasza Bici (#14460) üzenetére

Tomi_Ohl
(PH! addikt)
LOGOUT blog

A1 SD bench-csel teszteld le a belső tárolód és az SD sebességét, majd hasonlítsd össze. Sok esetben az SD még gyorsabb is :D Olyankor a ROM is smoothabb állítólag.

[ Szerkesztve ]

(#14462) Bici válasza Tomi_Ohl (#14461) üzenetére

Bici
(PH! nagyúr)

Pont ezért gondolkodom a CM13-ban, bár lehet, hogy CM11-el is megoldható a komplett átpartícionálás. :U

Viszont jó lenne némi tapasztalat, hátha valaki próbálta. Ha jelentősen lassabb kártyától függetlenül, vagy szívja az akksit, kevés a memória, stb., akkor nem erőltetem.

(#14463) Tomi_Ohl válasza Bici (#14462) üzenetére

Tomi_Ohl
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Nálam csak CM12.1 volt fent, kritikán aluli class 4-es kártyával, azon szenvedés volt.
De a fórumán jó kártyával nem erről számoltak be.
Azért hajt a kíváncsiság, ha lesz időm, mindenképp kipróbálom.
Annyit azért így is mondhatok, hogy a memória nem kevesebb CM11-en elérhetőtől.

[ Szerkesztve ]

(#14464) Bici válasza Tomi_Ohl (#14463) üzenetére

Bici
(PH! nagyúr)

RAM tekintetében mit produkált?

(#14465) Tomi_Ohl válasza Bici (#14464) üzenetére

Tomi_Ohl
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Memória alatt RAMot értettem. Hasonló CM11-hez.
Belső tárhely meg ugye akkora, amekkora a data partíciód. Azt meg te döntöd el, mekkora helyet hagysz neki (CM13-on valószínűleg az egész SD-t).

(#14466) Bici válasza Tomi_Ohl (#14465) üzenetére

Bici
(PH! nagyúr)

Kössz!

CM11 témázást próbltál? Ki szeretném cseélrni a .zip-ban a gyári unalmas skint egy másikra, de nem találom a gyári témát. Vagy a gyári téma nem is egy hagyományos téma file, hanem egy alap, amire jönnek a skin-ek?

(#14467) Tomi_Ohl válasza Bici (#14466) üzenetére

Tomi_Ohl
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Igen, a gyári téma az alap, arra megy a többi téma.
Ha már fent van a ROM, feltelepíted a témát és alkalmazod, úgy a legegyszerűbb. Persze úgy is lehetne, hogy minden alkalmazást külön szétcsomagolsz és kicseréled bennük a kinézetért felelős fájlokat, de gondolom nem ezt akartad :)

[ Szerkesztve ]

(#14468) Bici válasza Tomi_Ohl (#14467) üzenetére

Bici
(PH! nagyúr)

Értem, kössz!

Ez azt jelenti, ogy ha pl. megnyitom a settings menüt, akkor kétszer rajzolja ki a GUI elemeket, egyszer az alapot, utána rá a skint, vagy ezt okosabban oldja meg?

(#14469) Tomi_Ohl válasza Bici (#14468) üzenetére

Tomi_Ohl
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Minden alkalmazásban van egy res mappa, abban van a felhasználói felület. A CM témákban azok a fájlok vannak benne, amik módosultak a res mappákból. Tehát valószínűleg kirajzolja az alap felületet, de pl az alap ikonok helyett már a témából veszi őket.
Legalábbis én így értem, valószínűleg van, aki pontosabb magyarázatot tudna adni.

(#14470) Bici válasza Tomi_Ohl (#14469) üzenetére

Bici
(PH! nagyúr)

Kössz!

Arra vajon van megoldás, hogy ART-ot default-á tegyem még a zip install elött?
eddigi tesztjeim szerint minden app-om megy ART-tal CM11-en is, így ez jó megoldásnak tűnik.

:R

(#14471) Tomi_Ohl válasza Bici (#14470) üzenetére

Tomi_Ohl
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Valami olyanra emlékeztem, hogy a build.prop-ban át kell írni egy libdvm.so-t libart.so-ra (nem tudom, melyik sor). De van egy ADB-s megoldás is: [link].

(#14472) Bici válasza Tomi_Ohl (#14471) üzenetére

Bici
(PH! nagyúr)

Kössz, az első lesza befutó (utánanézek), mert még az install elött akarom átírni, hogy a dalvik meg se szólaljon a ROM élettartama alatt. Talán ki is írtom belőle, ha lehet. :D

[ Szerkesztve ]

(#14473) Tomi_Ohl válasza Bici (#14472) üzenetére

Tomi_Ohl
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Ki lehet törölni a libdvm.so-t végülis.
A második módszernél sem szólalna meg, mert még recoveryből elvégezhető.

(#14474) Bici válasza Tomi_Ohl (#14473) üzenetére

Bici
(PH! nagyúr)

Jaaa, közvetlenül ROM install után? Értem. :K

Akkor majd meglátjuk, kössz! :R

(#14475) jimmy399

jimmy399
(senior tag)
LOGOUT blog

Hellosztok!

Sikeresen roototam a telót :) Rögtön kétszer több üres hely van a belső memóriában a lin2sd-vel.
Tudom állítani a CPU sebességét. :) El tudom távolítani a sok halál felesleges sonyericcson appot meg facebook meg timescape meg a többi felesleges vackot.... :)

Nem is értem miért nem rootoltam korábban.

--- N/A ---

(#14476) Tomi_Ohl válasza jimmy399 (#14475) üzenetére

Tomi_Ohl
(PH! addikt)
LOGOUT blog

És nem is fájt, ugye? :P
Én 2013 januárjában rootoltam először, azóta meg nehezen tudom elképzelni az életem nélküle. :)

(#14477) oncsi válasza jimmy399 (#14475) üzenetére

oncsi
(őstag)

Ezt írd le légysííves bővebben. Linekekkel, hogy ne lejen újra mindig kutakodni a friss cuccokért. Én is nekiesek újra, már vagy 3 Ray-t Romoltam, meg kipucoltam, de mindig le cserélem, és eddig minden esetben megbántam, és visszatértem a Ray -hez. De akkor előröl kellett kezdeni mindet, mer vaagy nem jók a link-ek, vagy én felejtettem el merre és mit és hogyan :R

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#14478) jimmy399 válasza oncsi (#14477) üzenetére

jimmy399
(senior tag)
LOGOUT blog

Renden. Amúgy nem kellett rom-olni 5-6 parancs az adb-ben kb. Írom nemsoká a menetét.

[ Szerkesztve ]

--- N/A ---

(#14479) Bici

Bici
(PH! nagyúr)

Sziasztok!

Noss, újra van időm kicsit bütykölni a telóval. :)

Próbálta már valaki a CM13-at?
Akksi időben, szabad RAM-ban, és általános sebességben mennyivel rosszabb a CM11-nél?
Azt olvasom so helyen, hogy nem lett rosszabb a CM11-hez képest... Ami jó hír, de mindig a részletek miatt szokott valami bukó lenni, emiatt vagyok kiváncsi személyes tapasztalatra.

Próbáltam saját magam tesztelni, de: Linux alatt az ADB valami protokol hiba miatt nem tudta sideload-olni a zip-pet. Sajna, eddig nem találtam rá megoldást, de ha sokkal jobban leterheli a telót a CM13, akkor nem is nyomozom ki az okát.

Illetve még valami: Korábban kérdeztem az ART-tal kapcsolatban párat, viszont sok helyen olvasom, hogy a 4.4 verziónál még nem alkalmas napi használatra az ART, jobb a Dalvik-nál maradni. Ezek mind a 4.4 megjelenése utáni infók.
Ez vajon a 4.4 ART runtime-jának kezdetlegessége miatt van, vagy az akkori app-ok nem voltak felkészülve rendesen rá?

[ Szerkesztve ]

(#14480) Tomi_Ohl válasza Bici (#14479) üzenetére

Tomi_Ohl
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Szia.
Nekem ezzel a leírással és minimal adb-vel sikerült: [link]
Hasonló kérdésekre válaszoltam amott: [link]
ART: előbbi lesz a szituáció. Olvastam már olyat is, hogy az 5.0-s ART szinte teljesen át lett írva. 6.0-ig meg még sokkal több változás történt benne.

(#14481) Bici válasza Tomi_Ohl (#14480) üzenetére

Bici
(PH! nagyúr)

Köszi!

Ezek alapján egyértelmű, hogy a CM13-at fogom próbálgatni. :K

Az A1 SD bench-csel mérve szekvenciálisan kb. 3-szor, random kb. 5-6%-kal gyorsabb a kártyám (Sandisk class10 UHS 3), mint a belső memória - gyanítom, hogy a random sebesség inkább a telefon vezérlője miatt nem gyorsul sokat a belsőhöz képest.

Megpróbálom én is egy új ADB-vel, mert eddig össze-vissza rakosgattam mindent, linux alatt.
Lepucolom, újrakezdem. :)

(#14482) Tomi_Ohl válasza Bici (#14481) üzenetére

Tomi_Ohl
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Ó, az én kártyám sokkal lassabb, mint a belső memória. Nem akarok már ebbe a telefonba invesztálni, máshova meg nem tudnék még egy kártyát felhasználni, úgyhogy nálam ez van. Gyors SD-vel tuti jó lesz (egyébként a random sebesség számít inkább majd használat közben).

(#14483) Bici válasza Tomi_Ohl (#14482) üzenetére

Bici
(PH! nagyúr)

Én végignéztem a mostani kínálatot, és úgy döntöttem, hogy amíg megy ez a telefon, addig használom.
Vettem 1700mAh-s akksit, és egy gyors kártyát is. Utóbbit mondjuk pontokért kaptam.
Majd ha lesz az IPhone SE-hez hasonló méretű teló Androiddal 80k alatt, jó üzemidővel, akkor lesz új telóm. :)

(#14484) Tomi_Ohl válasza Bici (#14483) üzenetére

Tomi_Ohl
(PH! addikt)
LOGOUT blog

iPhone SE-hez hasonló? Hát arra várhatsz. Nem látok rá sok esélyt :(
A legkisebb jó hardverű telefonok is 4.6" körül vannak mostanában.

(#14485) Bici válasza Tomi_Ohl (#14484) üzenetére

Bici
(PH! nagyúr)

Tudom, de talán pár gyártó csinál majd kisebbet is.
Remélem. Ha nem, akkor növesztek hosszabb ujjakat, vagy valami. :D

[ Szerkesztve ]

(#14486) Bici válasza Bici (#14481) üzenetére

Bici
(PH! nagyúr)

Nnnaa, feltettem a CM13-at. Eléggé fura.
- Első körben a messenger nem akart működni, ha van bármiylen hálózat. Fc-vel kilépegetett. háló nélkül eljutott a belépő képrenyőig.
- Nem volt root se supresu-val, se superuser-rel, pedig azt írják, hogy alapból rootolva van mindn LegacyXperia Rom.
- Akárhány app futott a háttérben, mindig 112MB szabad Ram-om volt, de közben meg lassabban indult az Opera Mini, ha elötte futtattam pl. a Firefox-ot, vagy a térképet, vagyis két ilyan kaliberű progi egyszerre már nem tudott futni.
- többször rebootolt CPU intenzívebb feladatoknál vagy hálózati csatlakozás közben
- egyszer rebootolt messenger install közben
- furán vibrál néha a képernyő (mint egy régi CRT-s monitor 43Hz interlaced módban. :DDD).
- akksi úgy fogy, mintha 100%-on pörögne folyton a proci és maxon lenne a képernyő

Szóval eddig nem győzött meg...

(#14487) Tomi_Ohl válasza Bici (#14486) üzenetére

Tomi_Ohl
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Root a fejlesztői lehetőségek közt engedélyezhető.
Akksira: pörög is az 100%-on, kell ehhez az új felülethez.
Akkor hallom, viszonylag jó SD-vel sem olyan jó (még)...

(#14488) Bici válasza Tomi_Ohl (#14487) üzenetére

Bici
(PH! nagyúr)

Kössz.
Végül maradok a CM11-Dalvik párosnál.

Viszont ha ez nem kamu, akkor megvan a következő telóm: [link]

(#14489) Tomi_Ohl válasza Bici (#14488) üzenetére

Tomi_Ohl
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Nem semmi lesz ez a telefon, ha tényleg igaz. Igény is lenne rá.

(#14490) benfolds válasza Tomi_Ohl (#14489) üzenetére

benfolds
(senior tag)

4,7" még bőven jó méret vékony kerettel. 4,3"-at én már kicsinek érezném, pedig 3 évig használtam rayt és szerettem. most már 5"-ig is elmennék, végül is a 4,7-es htc one m7-nél, amit most használok, a xiaomi mi5 csak 1 mm-el szélesebb, ellenben 2-vel vékonyabb, a kijelzője viszont 5,15"-ös. most már azt mondom, hogy a legideálisabb méret nekem. szuper jó telefon, simán lecserélném rá a one-t, ha lenne valami normális fémházas változat. ez az üveg hátlap egy ökörség szerintem, bár elég jól néz ki. lehet, hogy azt mondjátok most, hogy nem kell akkora telefon, de nagyon hamar meg lehet szokni, és utána soha többet nem akartok visszatérni a 3,3"-hoz.

(#14491) Tomi_Ohl válasza benfolds (#14490) üzenetére

Tomi_Ohl
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Nekem is jó az 5", még az 5.3 is navbarral, de elég sok ember van (jellemzően nők), akiknek már kényelmetlen az ilyen telefonok változata. Jóanyám 3.7-es telefont használ, és már ennél is panaszkodik néha, mert a szűk női zsebekbe már ez sem fér be. Olyanok is vannak, akik használtak nagyobb telefont, de kénytelenek voltak visszatérni kisebbhez mert nem felelt meg számukra.
Szóval szerintem sikeres lehetne a linkelt Xiaomi. A Mi5-höz hasonló hardverről írnak, azzal nincs baj, csak nem értem, miért kell ezt az ocsmány home gombot erőltetni... :(

(#14492) benfolds válasza Tomi_Ohl (#14491) üzenetére

benfolds
(senior tag)

ujjlenyomatolvasónak kell a gomb, gondolom. nekem inkább az a furcsa, hogy egy ilyen telefonba snapdragon 820-at akarnak tenni...

(#14493) Tomi_Ohl válasza benfolds (#14492) üzenetére

Tomi_Ohl
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Nem kell messzire menni, ott a Redmi 3, aminek a hátlapján van a gomb. Máris nem rontja el a dizájnt. De a legjobb a Sony-féle megoldás, a bekapcsoló gombba építve. Az még kézre is esik feloldáskor...

(#14494) Bici

Bici
(PH! nagyúr)

Nna, feltettem az áprilisi CM11-et, de valami miatt ez is zabálja az akksit.
Az Android OS, vagyis a kernel 33%-ot eszik az egészből, ami szerintem rengeteg.

Kezdem azt hinni, hogy az ext4-re formázott SD kari miatt van.

Vajon melyik a legtakarékosabb file rendszer? f2fs-re kellene formáznom, esetleg ext2, vagy fat32?

[ Szerkesztve ]

(#14495) Bici válasza Bici (#14494) üzenetére

Bici
(PH! nagyúr)

A zRam kikapcsolása helyretette a CM11 akksi fogyasztását. Kiváncsi vagyok, hogy a CM13 esetén is működik-e... :U

(#14496) korpicschess

korpicschess
(PH! kedvence)

Sziasztok!

Vettem másodtelónak egy ilyen kis cukiságot.
Nem akarok vele sokat tökölni, lusta is vagyok, és időm sincs, de felhúznék rá egy ROMot: [link]

Ehhez CWM-et hogyan rakjak fel előbb? 4.0.4 van rajta, totál stock. xda-ról x-parts appot leszedtem, de azt írja, hogy unsupported.

Köszi előre is!

★ Megbízhatóságom az adatlapomon! ★ Eladó holmik, képekkel, telefon tartozékok, tokok: ►► https://goo.gl/hrnn3i ◄◄

(#14497) jimmy399 válasza korpicschess (#14496) üzenetére

jimmy399
(senior tag)
LOGOUT blog

Helló!

Én simán rootoltam 2.3-as droiddal és használhatóbb lett, nem is csoda. Nem is gondolkodtam egy ilyen régi telóra újabb romot húzni ,mert minek, 2011-es teló...

--- N/A ---

(#14498) korpicschess válasza jimmy399 (#14497) üzenetére

korpicschess
(PH! kedvence)

Hálózatfüggő a teló egyébként, gondolom így bootloadert sem lehet nyitni.

★ Megbízhatóságom az adatlapomon! ★ Eladó holmik, képekkel, telefon tartozékok, tokok: ►► https://goo.gl/hrnn3i ◄◄

(#14499) Bici válasza korpicschess (#14498) üzenetére

Bici
(PH! nagyúr)

A Ray-nél a bootloader nyitással a hálózat függőség is feloldódik.
Én kb. 4 éve csináltam meg, és csak fizetős megoldás találtam annak idején.

(#14497) jimmy399: A CM11 sokkal gyorsabban fut rajta, mint a gyári 4.0
A 2.3 szintjét nem hozza sajnos, sem akksi időben, sem sebességben, de legalább futnak rajta a mai progik is. pl. messenger, stb, amik már 4.0-t igényelnek legalább.

Egyébként a gyári 4.0-nál még a 6.0 is gyorsabban megy rajta CM13 formájában - némi finomhangolás után; zRam kikapcs, smartass CPU governor bekapcs (gyárilag is ilyesmit hazsnált a S.E.).

[ Szerkesztve ]

(#14500) jimmy399 válasza Bici (#14499) üzenetére

jimmy399
(senior tag)
LOGOUT blog

(#14499) Bici

Na igen, nem egy hátrány, ha lehet frissíteni egy jobb verzióra, ahol a követelmény Api level 10-nél nagyobb...

--- N/A ---

(#14501) korpicschess válasza Bici (#14499) üzenetére

korpicschess
(PH! kedvence)

Van ez a tesztpontos bootloader nyitás, de valszeg függetleníteni kell hozzá előbb. Nincs olyan ROM amit érdemes felrakni, és anélkül is felmegy?

(#14502) Bici válasza korpicschess (#14501) üzenetére

Bici
(PH! nagyúr)

Sajna nem tudom, nekem az első dolgom volt a bootloader nyitás, és függetlenítés, mert nem szeretek félmegoldásokkal gatyázni.
Persze, nekem a mai napig ez a fő telefonom, így megérte a macerát.

(#14503) Tomi_Ohl válasza korpicschess (#14501) üzenetére

Tomi_Ohl
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Nem a függetlenség számít, hanem az, hogy nyitható-e, ha megnézed a service menüben (tárcsázóban *#*#7378423#*#*, rooting status-t kell nézni). Ha az yes, akkor nyitható, ha no, akkor már csak egy, feljebb is említett fizetős megoldás van.
Gyári 4.0 alapú ROMok mind hasonlóak, eleinte gyorsak, majd belassulnak. Azok, amelyikekben ilyen újabb Xperiás alkalmazások vannak, még lassabbak (kevés a hardver azokhoz az appokhoz). Tehát ha gyári, és nincs feltétlen szükség 4.0-ra, akkor a 2.3-at ajánlanám (kitakarított verziót).

jimmy399 neked XDA-n véletlenül nem valami olyasmi neved volt, hogy JimmyRay?

[ Szerkesztve ]

(#14504) jimmy399 válasza Tomi_Ohl (#14503) üzenetére

jimmy399
(senior tag)
LOGOUT blog

Nem, nem, ott nem is vagyok regisztrálva azt hiszem...

--- N/A ---

(#14505) Tomi_Ohl válasza jimmy399 (#14504) üzenetére

Tomi_Ohl
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Akkor mással kevertelek össze. :R
Így jobban belegondolva, azt hiszem, szlovák volt az illető.

(#14506) Bici válasza Tomi_Ohl (#14484) üzenetére

Bici
(PH! nagyúr)

Ha ez az infó sem sarkallja az androidos gyártókat arra, hogy kisebb méretű telefonokat gyártsanak, akkor az eléggé nagy szívás.

[ Szerkesztve ]

(#14507) Tomi_Ohl válasza Bici (#14506) üzenetére

Tomi_Ohl
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Hát ja. Hogyha nem csak a saját statisztikáikat nézik, akkor igen. Ha meg még a külsőt is felújítanák, akkor meg még nagyobb lenne a kereslet.
Más: láttalak a Z3C topikban. Hát, hiába újabb és népszerű telefon, CM-ügyileg sokkal rosszabb a helyzet... :))

(#14508) Bici válasza Tomi_Ohl (#14507) üzenetére

Bici
(PH! nagyúr)

Igen, tudom. Viszont a mérete és az akksi ideje, valamint a gyári 6.0 léte elég nekem arra, hogy a listám élén legyen jelenleg.
Először a Redmi 3 volt a listavezető, aztán kipróbáltam egyik ismerősöm jóvoltából, és újból rájöttem, hogy nem nekem való ez a méret. Ugyanez 4-4,5 körül még beleférne.
Haverom Z1C-je még éppenhogy elmegy, tűrhető mértékű kompromisszummal. A Z3C kívülről pont akkora, mint a Z1C, és és minimálisan keskenyebb is a kávája, amitől egy kézzel is átérem a kijelző 2/3-át, így sokkal ritkábbal kell fogást váltanom, mint egy ötcolosnál. [link]
Elvileg 4col lenne nekem a megfelelő, de erről sajna kénytelen vagyok letenni.

A Z3C mellett szól még az, hogy nincs rá CM, ami azért jó, mert nem szedem szét darabokra a fő telómat hetente kétszer szoftveresen. Sokszor még a telefonszámlistát is elfelejtettem visszatölteni. :D
Mellette a Ray megmarad játszótérnek. Úgyis bele akarok tanulni a a dologba fejlesztés téren is.

Ahogy elnéztem egyébként, a hivatalosan támogatott telókon kívül kb. minden más erősen le van maradva a LegacyXperia vonaltól CM téren.
Nem értem, hogy mi az oka. Kernel forrás hiány?

[ Szerkesztve ]

(#14509) Tomi_Ohl válasza Bici (#14508) üzenetére

Tomi_Ohl
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Csak aztán tényleg arra ösztönözzön a CM hiánya, hogy békénhagyd, ne arra, hogy te kezdd rá fejleszteni. :D

Kernel forrás Sonyknál nem gond, a 2012 első felében használt Novathoros telefonokon kívül mindenre megvan minden forrás. Egyszerűen csak más telefonokat vesznek a fejlesztők szerintem.

(#14510) korpicschess

korpicschess
(PH! kedvence)

Megőrít ez a telefon... Használ valaki 64 gigás SD kártyát benne?
Kiveszem a másik telómból, beleteszem, kiírja h sérült a kártya... Visszateszem a másikba, már ott is sérültnek írja... Hihetetlen.

(#14511) Bici válasza korpicschess (#14510) üzenetére

Bici
(PH! nagyúr)

Nem sérült egyik helyen sem.
A mai teló valamit beállít a kártyán, amit a Ray nem ismer, de valószínűleg beleír valami olyat, amivel megpróbálja helyrerakni, ami meg a mai telónak nem tetszik.

A kártya eredetileg melyik telóban volt megformázva? Vagy windows-on?
Próbáld meg azt, hogy lementesz róla mindent, megformázod a Ray-ben, és után elméletileg az új telóban már jónak kell lennie.

Sajna biztos módszert nem tudok arra, hogy ide-oda lehessen rakosgatni a kártyát hiba nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#14512) korpicschess válasza Bici (#14511) üzenetére

korpicschess
(PH! kedvence)

most pár óra, míg EaseUS visszaszedi a fájljaimat a kártyáról, mert ugye így a Ray elrontotta az egészet.
Utána kipróbálom abban leformázva.

(#14513) Mágus2 válasza korpicschess (#14512) üzenetére

Mágus2
(Közösségépítő)

64Gigát-t nem tud megcímezni a ray. Fölösleges próbálni.

[ Szerkesztve ]

(#14514) Bici válasza Mágus2 (#14513) üzenetére

Bici
(PH! nagyúr)

Tényleg. 32Gb-ig kezeli a kártyákat. :K

Viszont szerintem a file rendszer támogatásban is elmarad a Ray a mai telóktól, ha gyári szoftver van rajta. Nem hinném, hogy a gyári 4.0 f2fs-re formázná a kártyát, ahogy a mai telók.
Szerintem az még exFAT-re, vagy fat32-re formázza. :U

[ Szerkesztve ]

(#14515) korpicschess válasza Mágus2 (#14513) üzenetére

korpicschess
(PH! kedvence)

Érdekes amit mondasz, de egyébként telóban megformázva simán látja a kártyát, meg ki is írja az 59,5 giga helyet.
XDA-n is azt olvastam, hogy kezeli, működni működik, de úgysem fog betelni.

(#14516) Bici válasza korpicschess (#14515) üzenetére

Bici
(PH! nagyúr)

A gyári specifikáció 32GB-ot mond rá.
Lehet, hogy azért, mert akkoriban a 32GB-os kártya volt a legnagyobb? :U

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2016 PROHARDVER Informatikai Kft.