Hirdetés

2014. december 22., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2013-03-02 19:17:13

Mobilarena

Összefoglaló kinyitása ▼

(#2) spawn21

spawn21
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Ilyenre is szükség van, hála az égnek nem annyira gagyi. :)

Htc M8... Újra itthon vagyok.

(#3) tschyllagh

tschyllagh
(kvázi-tag)

Szimpatikus kis készülék, ennyiért, vagy pár hónap múlva még kevesebbért kimondottan ajánlott :)

Samsung Galaxy Nexus 4.2.2

(#4) stevve

stevve
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

Kölöknek jó. Mégiscsak érintős, de azért tud is valamit és mégsem durva árcédulával találkozik a vásárló.

PH semleges

(#5) elemke

elemke
(kvázi-tag)

Én annak örülök a legjobban ,hogy már az alsó kategóriában is el kezdik használni a kapacitív érintő felületet.

(#6) papi77

papi77
(őstag)

Lehet,hogy aránylag olcsó,de ez a kijelző felbontás nagyon gáz :(

(#7) hurrikan

hurrikan
(PH! addikt)
LOGOUT blog

"nagyon hasonló tudású X10 Mini csak pár ezerrel kerül többe"

Már ahol.... T-nél pont ugyan annyi.
De egyébként szerintem sokkal inkább a 7forinttal olcsóbb X8-al kellett volna összehasonlítani. (telefonméret, kijelzőméret, kamera, akkumulátor teljesítmény stb. miatt) egyelőre marad az X8 az árbajnok. 36ezerért kártyásan már elhozható és fog még lentebb menni és a kijelzője jobb (több színárnyalat, nagyobb felbontás)

És hogy miért mondom ezt?
X10 Mini, X8 is van a családban és most már egy Djuice-s Galaxy Mini is, sebességbe ugyan az, benchamrk tesztek alapján is.
X8-nak ott a jobb kijelző, de A Galaxy Mini javára megy a 2.2-es Android, Ami az SD-re telepítés lehetősége miatt jó. X8-on ez csak hekkelés útján megvalósítható. (ez talán megér 7ezer forint +pénzt) JIT nem hoz érezhető javulást, Flash a proci miatt kimaradt és sajna nem is lehet tenni rá.

papi77: ehhez a processzor teljesítményhez nem is szabad SOKKAL nagyobb kijelző felbontást tenni.... bár legalább az X8-ban lévő kijelző felbontás valóban kellett volna.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia Z3 White + Sony SCR24 Style Cover Window + Sony SBH52 Stereo Bluetooth Headset + Sony DK48 Magnetic Charging Dock + LG G Watch R + LOVE MEI Poweful Curved metal bumper case + 64GB Sony microSD 94MBps

(#8) G.Zs.

G.Zs.
(senior tag)

Másfél hete boldog tulajdonosa vagyok egy Galaxy Mininek. Jól kezelhető teló, tud mindent amire szükségem van. Leginkább a zenelejátszó és a rádió amire háklis vagyok, de a mini normális fülhallgatóval hozza azt a hangminőséget, amire vágytam (elég komoly cuccokhoz van szokva a fülem :) ) ellenben pl. a kínai T- Mobile Pulse Minivel, aminek ehhez képest katasztrófa volt a hangja.
Akksi 3 napot bír nálam is átlagos használat mellett.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#9) Bog válasza hurrikan (#7) üzenetére

Bog
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Direkt nem az X8-cal hasonlítottam össze, mert ennyi erővel a Blade-del is megtehettem volna... hanem olyan modelleket kerestem, amik QVGA kijelzővel bírnak. Az X8 egy ideje már piacon van, ezért érthetően olcsóbb, a Mini még csak most jött, tehét az X8 alá fog esni az ára előbb-utóbb.

Vegas, Barcelona, Berlin, Budapest: online!

(#10) kaller1

kaller1
(HARDVERAPRÓD)
LOGOUT blog

Nyitó árban egy 10%-al lehetett volna kevesebb, és akkor még a qvga kijelző is elnézhető neki.

.::> mobiltelefonok szoftveres javítása - szerviz <::.

(#11) hurrikan válasza Bog (#9) üzenetére

hurrikan
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Igen ebben igazad van. Fog lentebb menni az ára, pár hónap és kb. egy áron lesznek szerintem. Attól függően hogy az X8 megy e még lentebb.
Kijelző felbontás köti egyedül a Minihez, a többi paraméter az X8-hoz. Ezért mondtam csak, nem kötekedés képpen.
Maga a teszt egyébként nagyon jó lett.

Sony Xperia Z3 White + Sony SCR24 Style Cover Window + Sony SBH52 Stereo Bluetooth Headset + Sony DK48 Magnetic Charging Dock + LG G Watch R + LOVE MEI Poweful Curved metal bumper case + 64GB Sony microSD 94MBps

(#12) mccready

mccready
(újonc)

Hello,

itt 16 millió színárnyalat szerepel, máshol (T-Mobile) pedig 256K-t írnak. Most akkor melyik a korrekt adat?
Köszi

(#13) Dave1984

Dave1984
(senior tag)

QWGA kijelzo miatt felejtos.Akkor mar X8 37ert dominoban jobban megeri.

Lg Life Good!

(#14) Duliee

Duliee
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Nem feltétlen fog kiábrándulni mindenki aki S5230-at használ :D
Én pl netcsomaggal ezen tudtam eddig a leggyorsabban e-mailezni, msn-ezni, és gépelni.
Ezért is Galaxy Ace a következő kiszemelt

Amúgy meg szerintem jól teszi a samsung a dolgát ,ellenben kíváncsian várom a Huawei telefonok tesztjeit is, hiszem a modemjei elég jók. ( Telenor, stbstb)

- Szünetre mentem Hardveraprón -

(#15) JanFe

JanFe
(senior tag)

Az arat figyelembe veve nem rossz kutyu. Jo, hogy egyre tobb olcsobb okostelefon jelenik meg a piacon. :)

"There is nothing permanent except change"

(#16) eclipse006

eclipse006
(őstag)
LOGOUT blog

Szerintem kellemes kis készülék ennyit nekem bőven megér.

http://www.facebook.com/SzaboSandorPhotography

(#17) hurrikan válasza mccready (#12) üzenetére

hurrikan
(PH! addikt)
LOGOUT blog

256k: [link]

16M: [link]

Hivatalos oldal meg természetesen nem tünteti fel, tehát marad a találgatás:

[link]

(#18) Rhino666

Rhino666
(őstag)
LOGOUT blog

Kíváncsi vagyok mikor csinálnak 160x128-as cSTN kijelzős Androidot... :DDD 2011-et írunk, szerintem a VGA alatti felbontás röhejes, főleg ha már egy vacak iPhone-nak is 960x640-es a felbontása... :U Lassan jöhetnének már a HD Ready OLED kijelzők...

Computherium webáruház [[ computherium.hu ]] Ha a minőség is fontos.

(#19) Rhino666 válasza mccready (#12) üzenetére

Rhino666
(őstag)
LOGOUT blog

Mit számít? A férfiak 16 színt tudnak megkülönböztetni... :DDD

(#20) mccready válasza hurrikan (#17) üzenetére

mccready
(újonc)

Hát igen, pont ez a probléma, hogy most akkor melyik, mert nagyon nem mindegy...

(#21) mccready válasza Rhino666 (#19) üzenetére

mccready
(újonc)

Nőnek kellene, pont ez a gond :D

(#22) Rhino666 válasza mccready (#21) üzenetére

Rhino666
(őstag)
LOGOUT blog

Azoknak meg a 16 777 216 se elég, szóval teljesen mindegy... :DDD

(#23) tjb007

tjb007
(Szakértő)
LOGOUT blog

Szidtam már eleget a Samsung -ot az "újabb" telefonjaik miatt (köztük ezt a telefont is), most nem fogom.

[http://bit.ly/SoC-kisokos]

(#24) ^Clown

^Clown
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Kezdő telefonnak tényleg nem rossz, a rezisztív zárt telóknál biztosan jobb. De egy ZTE Blade mellett labdába sem rúg, sajnos.

ZTE Grand X fóliák kaphatóak korlátozott darabszámban!

(#25) laleh

laleh
(őstag)
LOGOUT blog

Nem tudom miért, de a Samsungok nem jönnek be. :(

A privàtra nem vàlaszolàs téged minősít nem engem...

(#26) arn

arn
(PH! kedvence)

az x10mininek van vmi stilusa - ennek semmi sincs. csak egy olcso telefon.

http://www.kreativarc.hu

(#27) ruzsabazsa válasza laleh (#25) üzenetére

ruzsabazsa
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Azért komoly hogy még egy gpu-t is beledobtak és egy jó kis processzort.Kevés az optimusom...

http://itcafe.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?stext=ruzsa&submit= Értékeléseim.

(#28) atthany válasza G.Zs. (#8) üzenetére

atthany
(tag)

Valahol olvastam, h 4P-s a jack dugója, ez azt jelenti, h megfelelő (dedikált gombos) fülessel akár tapicskolás nélkül tudok zeneszámot ill rádióadót váltani?

(#29) LordTech válasza arn (#26) üzenetére

LordTech
(tag)

A szép vagy a stilus mindenkinek szubjektiv. Én például az X10 mini-ktől kapok hányingert, nem beszélve arról, mikor azt a kicsi telefont még szétcsúsztatják a qwerty végett. Amúgy ez a készülék sem az elegancia és kiváló formaterv megtestesitője, de valamiért én személyesen aranyosabbnak látom, mint a kicsi X10 mini-ket. De ez mindenkinél máshogy van, ezért ne beszélj általános érvényben! ;)

Szerinted kicsit is érdekel, hogy mit gondolsz rólam? Bármit mondhatsz, éjjel úgy is jól alszom.

(#30) hodostamas

hodostamas
(PH! addikt)
LOGOUT blog

kicsit unalmas már hogy a blade mindent ver, holott közel sem tökéletes... sőt.
majd ha mindegyik pixel hiba(és jó wifi, meg normális hangerejű stb..) mentes lesz akkor lehet bármelyik telefonnal összehasonlítani, addig csak egy szerencsejáték.

(#31) tjb007 válasza ruzsabazsa (#27) üzenetére

tjb007
(Szakértő)
LOGOUT blog

Ebben ugyanaz a chipset van (MSM7227) mint az GT540 Optimus -ban.

(#32) ruzsabazsa válasza tjb007 (#31) üzenetére

ruzsabazsa
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

de az optimusban viszont nincs gyorsító...

http://itcafe.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?stext=ruzsa&submit= Értékeléseim.

(#33) pista59 válasza hodostamas (#30) üzenetére

pista59
(őstag)

Szerintem nagyon tévedsz a Bléddel kapcsolatban.
A látszat abból adódik, hogy a legnagyobb irodalma van pl. itt is, a legtöbbet cserélgetik a romokat, mert sok van hozzá, már android 2.3 magyarul is.
Nézz be a Blade fórumba, közel 40 000 hozzászólás, és számold össze mennyi hardver hiba volt. (érdekes lenne egy összehasonlítás is más készülékekkel)
Tény, amit a cikk is írt, hogy jelenleg a ZTE Balade ennyi pénzért a legtöbbet nyújtja. De sokan, mert ilyenek az emberek, a névért is hajlandók sokat fizetni.

A győztes féreg irtó baktérium

(#34) tjb007 válasza ruzsabazsa (#32) üzenetére

tjb007
(Szakértő)
LOGOUT blog

De, van benne.

(#35) hodostamas válasza pista59 (#33) üzenetére

hodostamas
(PH! addikt)
LOGOUT blog

összeszámoltam, sokkal magasabb mint más készüléknél.

off vége, inkább a erről a samsungos telefonról olvasnék itt(érdekel), mert ha már ez az a topic akkor arról legyen szó, s nem arról hogy a blade a csúcs, és mást nem is szabad venni.

[ Szerkesztve ]

(#36) ruzsabazsa válasza tjb007 (#34) üzenetére

ruzsabazsa
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

nincs benne különálló grafikai egység(gpu) ... csak lebegőpontos számításra képes FPU.Ezért képes futtatni mondjuk egy nfs-t vagy éppen a nova-t. :)

(#37) tschyllagh

tschyllagh
(kvázi-tag)

Bog! A facebook kliens miért jobb a böngészőnél? Két hét után meguntam a szenvedést vele... a chatablakokat nem volt képes bezárni, akkor is jött az értesítés, ha valójában nem írt senki, a levelek pedig SOHA nem érkeztek meg. Arról nem is beszélve, hogy rengeteg funkció hiányzik belőle. No offense, csak érdekelne, ki miért marad a kliensnél :)

Samsung Galaxy Nexus 4.2.2

(#38) tjb007 válasza ruzsabazsa (#36) üzenetére

tjb007
(Szakértő)
LOGOUT blog

Most még egyszer leírom, hogy az Optimus GT540 -ben is ugyanúgy az az MSM7227 -es chipset van mint a Galaxy Mini -ben amiből nincs millióféle változat csak kettő (MSM7227 Turbo, de ez csak a Galaxy Ace -ben van), amik kizárólag a processzor sebességében különböznek.

(#39) ruzsabazsa válasza tjb007 (#38) üzenetére

ruzsabazsa
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Az ilyesmihez nem nagyon értek,de idézek: "A 600 MHz-es Qualcomm MSM7227 processzor. Egy Adreno 200-as GPU még befért " nekem a fogalmazás alapján nem úgy tűnik hogy ebben a samsungban a processzor mellé természetes egy ilyen gpu.Nem gáz,csak keress nekem egy olyan topicot vagy oldalt vagy topicot ahol alátámasztják hogy a gt540ben van gpu:)

(#40) pista59 válasza hodostamas (#35) üzenetére

pista59
(őstag)

Ne túlozzál. Összehasonlítást nem csináltál, az kicsit több idő lenne, nincs is értelme ide másolgatni más telefonoknál felfedezett hibákat.
Ez a topic természetesen a samsungé, de a cikk említette meg a Blédet, jogosan. Nincs telefon önmagában, gondold el, ha csak ez az egy féle lenne 300 ezerért, mondhatnád-e, hogy megéri, vagy nem éri meg?
Azt hiszem, nem mondtam, hogy a Blade a csúcs, csak annyit, amennyit a cikk is írt, ennyi pénzért többet ad. Kivéve a samsung felirat, de azt nyugodtan vedd meg, ha tetszik.

A győztes féreg irtó baktérium

(#41) hodostamas válasza ruzsabazsa (#39) üzenetére

hodostamas
(PH! addikt)
LOGOUT blog

(#42) ruzsabazsa válasza ruzsabazsa (#39) üzenetére

ruzsabazsa
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

És idézek a Htc Legend tetsztjéből : " A 7227-ben már integrált FPU és másodlagos cache memória is van, ráadásul kevesebbet fogyaszt, mint közvetlen elődje, az MSM7225." gpu-nak nyoma sincs:)

(#43) ruzsabazsa válasza hodostamas (#41) üzenetére

ruzsabazsa
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Érdekes ;) de az ilyen hogy marad ki egy Legend és egy GT540 mobilarénás tesztből?

(#44) Blyan válasza ruzsabazsa (#42) üzenetére

Blyan
(PH! félisten)

http://pdadb.net/index.php?m=cpu&id=a7227&c=qualcomm_msm7227

Elvileg mindegyik tartalmazza a grafikus gyorsítót, mert az a chipset része.

Lumia 630 Black - Asus T100TA (gamertag Blyannn)

(#45) ruzsabazsa válasza Blyan (#44) üzenetére

ruzsabazsa
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Elhiszem:) akkor eddig nagy tévhitben éltem.Csak így rájátszik egy lapáttal az is hogy még az angry birds is szaggat itt-ott,meg az nfs éppen éppen megy akkor gondoltam nem nagyon lehetséges benne a gpu:)

(#46) Blyan válasza ruzsabazsa (#45) üzenetére

Blyan
(PH! félisten)

Hát ez van... A lényeg, hogy a hardveres 3d gyorsítás lehetőségét tartalmazza a chipset.

Lumia 630 Black - Asus T100TA (gamertag Blyannn)

(#47) DemonDani

DemonDani
(PH! addikt)
LOGOUT blog

elég jó lett a teszt és a cucc is eléggé a helyén van :K végre samu is kinál itt

[ Szerkesztve ]

asd fgh jkl éáű

(#48) HXY

HXY
(őstag)
LOGOUT blog

Én a kinézete alapján leginkább általános iskolásoknál tudnám elképzelni.

(#49) rep3at

rep3at
(őstag)
LOGOUT blog

Az X10 mini / Galaxy Mini versenyből szerintem is a SE modellje kerül ki győztesen, van stílusa. Tetszik ez a készülék is, én viszont az alacsony felbontású kijelző miatt nem venném meg, ekkora mérethez már illik egy HVGA felbontású ablak (amúgy nekem X8am van).

Forward thinking. كرر

(#50) Probber

Probber
(őstag)
LOGOUT blog

A célközönség a fiatalság, ők biztos rákapnak a Mini ízére. A TouchWiz is - ahogy a tesztben is finoman utaltok rá - a fiatalosságot célozza. Csak azt nem értem, hogy miért erőltetik ezt komolyabb Samsung-okon is. Egyébként meg nem rossz kis készülék ez ennyiért (persze van ennél jobb alternatíva is), a tiniket meg úgy gondolom egyáltalán nem érdekli, hogy nincs AF és hogy alacsony a kijelző felbontása.

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.