Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laci4

    senior tag

    válasz csaba17 #16173 üzenetére

    Nos!

    Röviden, mert 5kor mennem kell melózni.

    Bemásolom ide, amit priviben írtam egy ph-snak, és szemezhetsz belőle, majd megpróbálok személyre szóló segítséget adni.

    ----------------------
    Nah... lelki erőt kellett gyűjtenem, meg időt, mert ez nem lesz rövid :U

    Amolyan hibakijavító fa struktúrában fogok írni.

    1: SD kártyádat sikerült particionálni?
    2: amikor először elindítottad a link2sd programot, kérte hogy add meg neki, milyen formátumot használ a második partició? (ext2,ext3, fat stb)

    Illetve kért root jogot, és megadtad neki, bejelölve, hogy mindig kapja meg?(remember)

    Ezután amikor újraindítottad, vagy újraindítod a telefont, betöltés után nem jelenik meg az értesítési sávban egy link2sd értesítés,amire rákattintva valami olyat ír, hogy nem tudta felcsatolni a másodlagos particiót, szükség van egy újraindításra?

    Ha igen, akkor elvileg alatta ott is van egy gomb az újra indításhoz.
    (ha nincs, akkor link2sd elindítva, menü gomb, további - Gyors újraindítás)
    Azzal indítsd újra, ne a telefon ki-be kapcsolásával, mert a kettő nem ugyanaz.
    Ezt sajnos minden restart, kikapcsolás alkalmával meg kell játszani..(hacsak nincs valami scripted, ami megoldja indulásnál.. létezik, nem tudom, hogy működik.. de ICS2 alatt nem kellett restart..)

    3: indítsd el a link2sd-t. Elvileg egy ilyen képernyő kell hogy fogadjon:

    Persze más programokkal, mert ez a market oldaláról való kép..
    Nyomj egy menü gombot. majd válaszd ki a Tárhely opciót.
    Egy ilyesmi képet kellene látnod:

    Mivel gondolom te is magyarúl használod, fentről lefelé a következők vannak:
    Belső (xy % üres)
    SD Kártya
    SD kártya 2.partició
    Itt nekem először is az lenne a fontos, hogy a harmadikhoz mit ír?
    Netalán azt,hogy nem található, vagy bizonyos adatokat. (összesen:? használt: ? Üres: ?)
    Ha adatokat, akkor írd le miket, mennyit.

    Ha az van ott, hogy nem található, akkor szívás,mert akkor vagy nem sikerült a particionálás, vagy nem találja valamiért. (ez esetben nem tudom mit ronthattál el,vagy mi miatt nem megy,ha a az általam linkelt leírást követted..)

    Ha van ott valami adat, akkor jöhet a következő dolog.

    4: írtad, hogy törölted a dalvik cachet.
    Ezt honnan, hogyan, illetve mikor?
    Már amikor link2sd vel áthelyeztél programokat, vagy még elötte?
    Csak azért, mert ha már áthelyeztél programokat, a dalvik cache.el együtt, és nem a link2sd-vel törölted (Menü gomb-További - Dalvik-cache törlése),akkor lehet belőle gubanc.

    Ugyanis a dalvik cache, gyakorlatilag minden alkalmazáshoz tartozik.
    A link2sd ezt át tudja rakni a második particióra. Igen ám, de ezt nem minden program látja, illetve van ami nem ellenőrzi, hogy melyik programhoz kell cache, melyikhez nem, hanem csak egyszerűen törli az összeset, ugyanis egy restart esetén amelyik programhoz kell, ahoz a rendszer úgyis létre hozza.
    Namármost ha ilyen esetben újra indítasz(jártam így én is), a rendszer még nem tölti be a link2sd particióját első betöltésél, lásd fentebb, ezért ő szépen újra létrehozza az általad már áthelyezett DEX=dalvik cache (rövidítek) fájlokat.
    Nálam olyannyira szívás volt, hogy mivel sok dolgot áthelyeztem, be se tudott rendesen tölteni, mert elfogyott a belső memóriám... :W

    Megoldás, és egyben leírom hogyan kell átlinkelni programokat a második particióra.
    5:
    Link2sd elindít..
    Kiválasztod azt az alkalmazást, (ne rendszer alkalmazás legyen), amit át akarsz linkelni.
    Érdemes olyat választani , ami nagy méretű, illetve nagy méretű a DEX, illetve Lib: fájlja is.
    Ez a fő ablakban a programok neve, elérhetősége alatt látszik is.

    Illetve ha rákattintasz egy programra, még bővebb adatokat látsz:

    Mind a két ablakra igaz, hogy amelyik már linkelve van, ott ki van írva pirossal, hogy linkelve, illetve a különböző fájlok mérete előtt egy -> jelzi, hogy az van linkelve.

    A fenti két képen jól látszik a különbség.
    Elsőn az adobe programja még nincs linkelve, a másodikon már igen!
    Ez neked azért fontos, mert ha a dalvikot vissza rakta a rendszerre, azt láthatod.
    Elképzelhető, hogy a linked felirat ott van a program alatt, de a kis nyilacska csak az APK után van, a DEX után nincs.
    Ez esetben újra linkelni kell, úgy mint alap esetben is kell.
    Szóval, rákattintasz az adott programra, majd a megjelenő ablak alsó részén található link létrehozása gombra.
    Nem a mozgatás sd kártyára gombra, mert az a nativ app2sd-t takarja. (dex, lib fájlokat nem rakja át, és nem a 2.nd particióra pakolja, hanem símán az sd kártyára)
    Szóval, katt a link létrehozása ablakra, ez esetben megjelenik egy hasonló ablak:
    (csak neked magyarul)

    Három dolgot lehet linkelni.
    Magát az apk-t, a dex, illetve a lib fájlokat.
    dex és lib fájl nem minden programhoz tartozik, ha nincs, ki is írja, hogy nincs.
    Ha a fenti hiba van nálad, hogy újra létre hozta a DEX-et a rendszer, akkor láthatod, hogy mondjuk az apk-d linkelve, a DEX viszont nincs.
    Ez esetben jelöld be ami nincs, majd linkelem, OK.

    Ezt játszd el minden alkalmazással, amit át akarsz rakni.
    Amikor végeztél, csinálj egy(dupla) újraindítást. (kikapcs, bekapcs.. boot után ha megjelenik a fentebb leírt hibajelzés, link2sd ből egy gyors újraindítás)
    Ezután pedig link2sd, menü gomb, további, dalvik cache törlés.
    Itt nyugodtan nyomhatod, mert a link2sd tudja a saját áthelyezéseit, csak a ténylegesen felesleges fájlokat törli, így egy újraindítás során nem lesz gond..)

    Ez volt az ötletem. Ha ezeket megcsinálod, szerintem mennie kellene, és kellene hogy felszabaduljon hely.
    Persze még így is megtelik egy idő után, mert vannak adatok, és egy másik cache is, amit viszont a link2sd se tud átrakni..(amúgy nálam is olyan 40-60mega között volt a szabad hely, még átlinkelések után is...)

    http://www.xperiablog.net/2011/12/12/link2sd-guide-never-worry-about-internal-memory-limits-again/

    -------------------------------------------------------
    A lényeg csak neked csaba17 konkrétan!
    Ha betöltésnél felcsatolta a másodlagos particiót, akkor a link2sd ben a tárhely menüben látszik majd, hogy mennyi a másodlagos, és mennyi amit oda rakott..(mennyi?)

    Dalvikot is át tudja rakni! (apk, dalvik=dex, és lib fájlokat tudja átrakni.

    ha egy adott program (apk) maga át van rakva sd-re, és úgy akarod csak átrakni a dex-et, vagy a programot, volt hogy megkavarodott.
    Legegyszerűbb, tedd vissza a telefonba az adott programot, majd az egész pakkot tedd át a másodlagosra, pontosabban linkeld!
    Mert ugye linkeled, és nem átmozgatod az sd-re?!
    mert ez utóbbi az eddig is létező nativ app2sd, nem nyersz vele szinte semmit!

    amikor átlinkelsz egy appot, jelöld be a dalvikot,illetve ha van lib fájlokat is(asszem fentebb írom, mit hogyan, nincs időm átolvasni :B )

    IGO-t nyugodtan átrakhatod a másodlagosra, nem lesz baja, nekem ment úgy is, és igen sok helyet foglal!

    Jah.. a telefon eredeti menüjében a tárhelynél nem adja hozzá a másodlagos particiót.
    Azt csak a link2sd programban látod.
    A rendszer számára nem látszik majd nagyobb tárhely...

    Végül ha megvagy az átlinkelgetésel, a link2sd ben!! menü - további - Dalvik-cache törlése pontra tapicskolj rá..
    Nem kell megijedni, nem törli a dalvikok.
    Megnézi, hogy a telefon belső részében maradt-e esetleg olyan dalvik fájl, ami már nem kell, nincs hozzá progi, vagy esetleg át van helyezve a másodlagos particióra.
    (alapból ő törli linkelésnél, de bármi lehet...)
    Ki fogja írni, hogy x darab van törlöd, vagy hogy nincs törölhető...

    Na most húzok aludni, mert holnap sok meló is lesz, viszont ha engedi időm, még jövök segíteni.
    De kiindulásnak talán jó ez is..(az is lehet, írok a blogra egy "cikket" ebből majd...)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák