Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • virkir

    veterán

    válasz ghiottone #14 üzenetére

    Hja csak pár sebből vérzik.
    Mire ideér szállítással alsó hangon 125k egy 16GB-os verzió ami lássuk be elég karcsú tárhely egy ilyen készüléknél.
    Mivel garancia nemhivatalos kínai ha gondod van vele Phileas Fogg kétszer körbemegy mire visszakapod, esetleg, javítva/cserélve, ha szerencséd van.
    A 64-es meg nem áll meg 150k alatt amennyiért azért már nem egy best buy.
    Ha az a töketlen cég végre hozzáférhetővé tenné globálisan, a kiírt árakon akkor azt mondnám, hogy tényleg flagship killer de így legfeljebb boci a flagship nyomdokvizén.

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

  • axlfsi

    veterán

    válasz MartOOn #169 üzenetére

    Én ma rendeltem. Milyen státuszban van a rendelésed? Itt tudod megnézni.
    Milyen szállítással rendelted? Van egy sima (postai) és egy express, ami feláras, de ez a DHL. Miután átkerült a futárszolgálathoz, gondolom kapsz róla értesítést, benne a nyomkövetési számmal.
    Szóval, mit ír most ott, milyen státuszban ál? (Order Status)

    ˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

  • kosturica

    őstag

    válasz Zolik #9 üzenetére

    Itt lehet megvenni a 16 ill 64GB-ost. Szállítás ingyenes. Csak hát az ÁFA plusszban jön rá, ha megfogják.

    Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

  • axlfsi

    veterán

    válasz Relaxing #252 üzenetére

    Ha ez így igaz, akkor nagyon ügyes voltál és nem is értem miért sír oly sok geek meghívóért a Világon mindenütt, hiszen kb. ennyire jön ki, mikor a gyártótól egyenesen megveszed és kifizeted az expressz szállítás(okat), post forwardingot (Kína->Német--->Német->Magyar).

    ˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

  • axlfsi

    veterán

    válasz MartOOn #257 üzenetére

    Na, örülök neki, hogy te is haladsz. Nekem elég gyorsan arra váltott (2-3 óra a fizetés után), de ez az állapot már másfél napja tart... Nagyon örültem neki, de innen úgy tűnik már nem megy olyan gyorsan tovább. Megmondom őszintén, nem is értem miért. Hiszen szó sincs arról, hogy megszakadnak, olyan mennyiségben kell csomagolniuk/címezniük a telefonokat... Udvariasan érdeklődtem délelőtt, hogy mi a helyzet (lévén feláras szállítást kértem, melynek a "csúfneve" is Express, de eddig még a levelemre sem válaszoltak... :F

    ˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

  • micafighter

    nagyúr

    válasz Relaxing #252 üzenetére

    Köszi a visszajelzést, nagyon szívesen ;) Használd egészséggel ;)

    (#255) Relaxing Nekem ugye sikerült véletlenül megrendelni a preorder verziót szintén, másnap írtak üzenetet, hogy még nem érkezett meg a fizetésem a részükre, és ha fizetek akkor egyből tudják küldeni, mert van raktáron :) Szóval az a 15 nap az maximum. Egyébként szerintem azért pont annyi, mert ha jól tudom 1+1 nek kb 2hetente érkezik új készlet a Kínai webshopba.

    Ha valakit érdekel egyébként, erről az eladóról van szó: [link] Tőle rendelt Relaxing fórumtársunk.

    108 ezer forintból kijön a 64 GB-os Oneplus One meghívó nélkül, végig futárszállítással, levámolva, kínai garanciával, és 2-4 hetes szállítási idővel.

    Egyébként úgy néz ki, elkezdték végre nagyobb ütemben osztogatni a meghívókat a Oneplus fórumtagoknak regisztrálási sorrendben, nagyjából az első 20k regisztráló már kapott.

    [ Szerkesztve ]

  • Relaxing

    tag

    válasz micafighter #284 üzenetére

    Van buyer protection és amint shipment állapotba kerül a status életbe is lép a protection. Magát a szállítást meg végig nyomon lehet követni. Az a 15 nap amit a preorderre írnak az tényleg csak valmi jelképes dolog mert ahogy megvolt a pénz adták is fel a csomagot.

    Ami érdekesebb lehet másoknak is , hogy rendeléskor note-ba beleírtam,hogy CM OS-el kérem a telefont. Így is érkezett , igaz a doboz elülső része nyitva volt de pukifólia védte, belül pedig a már mindenki által ismert piros fehér csomagolás fogadott. Az európai töltöfej is a csomag része , ezt is külön kértem.
    A telefon jelenlegi adatai :

    CM verzió: 11.0-XVPH25R
    Android verzió: 4.4.2
    Kernel verzió: 3.4.0-cyanogenmod-geb9c0a5
    Build date: WED jul 2 17:36:46 PDT 2014

    (#286) MartOOn

    A preorder verzió is kínai , ez csak annyit jelent ,hogy "elvben" vársz 15 napot a postázásig cserében kicsit olcsóbb a készülék.

    [ Szerkesztve ]

    Bakker - micsoda gubanc!

  • micafighter

    nagyúr

    Egy kis Update néhány fentebbi kérdés megválaszolására:

    (#259) vitezlejszlo ott tartunk, hogy 1+1 felgyorsította a meghívók kiosztását a Oneplus fórumtagok között regisztrálási sorrendben. Nemrég kezdték el, de már 20k körül jár a kiosztás. (így tudod megnézni, hogy hanyadik vagy)

    Fentebb írta valaki, hogy Fontra nagyon rosszul váltott át a Oneplus. Nem erről van szó. USA árak nettóban értendőek az EU árak pedig bruttó árak. Tehát csak az számoljon az USA árakkal aki USAba akarja rendelni a telefont. Aki Magyarországon él, annak nem fogja megérni USA béli nagybácsihoz rendelni, mert ha nagybácsi elküldi ajándékként a részünkre a telefont, az ugyanúgy ÁFA és vámköteles lesz: [link] Mi itt EUban az EU árakkal számoljunk: 269/299€ 16/64GB az 1+1 hivatalos oldaláról.

    Külföldi webshopból való rendelés előtt az előbbi linket érdemes elolvasni.

    A meghívók felhasználására 24 óra van, ezért érdemes "kéznél" tartani a pénzt. Ha lejár a meghívó felhasználási ideje, akkor számunkra elvész, és átszáll a következő fórumozóra, ezzel akarják azt elkerülni, hogy a meghívók "beragadjanak" az inaktív fórumozóknál.

    Oneplusnak fizetni lehet paypallal illetve bankszámlával. Magyarországról is tudunk rendelni, magyar paypal és bankszámla gond nélkül müködik, viszont szállítási cím csak támogatott ország béli cím lehet: támogatott országok listája. Amíg nem kerülünk fel a listára, addig támogatott ország béli ismerős segíthet, vagy csomgatovábbító szolgáltatás, mint pl a mailboxde. Ennek a csomagtovábbításnak az igénybevétele nem túl bonyolult és nem is túl költséges, viszont nem sok tapasztalat van még velük. Az ára ennek a szolgáltatásnak kb 17€, amiben DHL futárszállítás, küldemény biztosítása és a csomagtovábbító szolgáltatás díja is benne van.

    A mailboxde-n keresztül a következő képpen tudunk rendelni az 1+1 oldaláról:Beregisztrálunk a mailboxde oldalán. Kapni fogunk egy egyedi szállítási címet Németországban a felhasználónkhoz.
    Ha megvan a meghívó, belépünk az 1+1 oldalára, betesszük a kosárba a telefont, és elkezdjük a fizetést. Fizetésnél választunk fizetési lehetőséget, pl paypal vagy bankszámla. (mint említettem magyar paypallal és magyar számlával is lehet fizetni). Ezután megadjuk a mailboxde által kapott szállítási címet, és befejezzük a rendelést. A Oneplus pár napon belül feladja a készüléket a megadott szállítási címre. Amint megérkezik a küldeményünk a mailboxde egyedi címünkre, email értesítést fogunk kapni. A mailboxde oldalán belépve a fiókunkból választhatunk ezekből a szállítási módokból: [link]. Kiválasztjuk a szállítási módot, a szállítási címet, és kifizetjük a szolgáltatás díját, amit kifizethetünk paypallal vagy webmoney-val. Ezután a küldeményünk feladásra kerül a kiválasztott szállítási móddal, és ez után nincs más dolgunk mint türelmesen várni.

    Jelenleg meghívóval vásárolni 1+1 telefont ennyibe kerül:

    Itt EUban az EU árakkal számoljunk: 269/299€ 16/64GB ,erre még rájön kb 15-20€ futárköltség a szállítási címig. Mivel közvetlenül Magyarországra rendelni nem lehet, ezért ezt még valahogy el kell juttatni haza, például ismerős segítsége, vagy csomagtovábbító szolgáltatás. Az ismerős postaköltsége vagy a csomagtovábbítás díja még kb 15-20€ pluszköltség. Így max 340€-ből kijön a 64GBos verzió, vagy pedig 310€ből a 16GB verzió.

    Kínai vs Global A telefonból kettő féle verzió van, Kínában a kínai verziót árulja a Oneplus, kínán kívül pedig a globális verziót. A leg szembeötlőbb különbség a kettő verzió között az operációs rendszer: mind a kettő készüléken android fut, azonban a kínai verzió gyárilag ColorOS-el jön, míg a global gyárilag CM11S-el jön. Kínában a Oneplustól szabadon lehet vásárolni, Kínán kívül viszont a Oneplustól csak meghívóval lehet közvetlenül vásárolni, és csak támogatott ország béli szállítási címre. Ezekből adódóan az interneten találkozhatunk különböző webáruházakban eladó 1+1 telefonokkal, ezek nagy valoszinüséggel kínai verziók. Ne tévesszen meg senkit ha a webáruházban CM11-versionként árulják az 1+1-et, az még szinte biztos, hogy ugyanúgy kínai verzió, csupán a CM ROM flashelve lett rá.

    Gyakorlati szempontból a két verzió közötti különbség elsősorban a garancia: a Oneplus regionális garanciát biztosít, tehát a kínai telefonokra kínai garanciát, az USA-ban vásárolt telefonokra USA garanciát, az EU-ban vásárolt telefonokra EU garanciát (EU vásárlás alatt azt kell érteni, hogy innen EUból rendeltünk közvetlenül telefont 1+1től). Tehát a webáruházakat elárasztó kínai verziók kínai garanciás telefonok. A másik jelentős különbség a kettő készülék között a támogatott frekvenciák, bár ez az európaiakat nem igazán érinti: [link]

    A kínai verzió tehát beszerezhető meghívó nélkül, legolcsóbban eddig itt találtam: [link] Érdemes a Fedex szállítási módot kérni, mert így az eladó magára vállalja a vámterheket. 108 ezer forintból így kijön a 64 GB verzió, végig futárszállítással a küszöbünkig, levámolva, kínai garanciával. Az eladónak egyébként van magyar képviselője: [link]. Az eladó pozitívan értékelt, de viszonylag kevés szavazat alapján. Paypallal sajnos nem lehet fizetni, de van ali buyer protection. Egyenlőre egy fórumtársról tudok aki innen rendelt, Relaxing fórumtársunk innen rendelt készülékét nemrég kapta meg.

    Próbáltam összeszedni a fontosabb dolgokat, volt amiről szó esett már a másik topicban, de gondoltam hasznos lehet idehozni az infót.

    (#289) MartOOn közvetlenül az 1+1 nem szállít kínai verziót kínán kívülre. Kereskedők kínában megvásárolják halom számra, és ezt nemzetközi piacon értékesítik felárral, így kerül a kínai verzió nemzetközi forgalomba.

    (#285) axlfsi nem, én csak véletlenül rendeltem meg, de írtam nekik hogy kérem töröljék a rendelést :U még nincs meg rá a keret :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • axlfsi

    veterán

    Gyerekek! ... ezennel, ünnepélyesen befogtam a számat! De tényleg :)
    Amúgy rendeltem már Kínából, az egészen kis dolgoktól a telefonig, sok mindent és tudom mi mennyi idő, csak gondoltam, mivel itt prémium bolt, feláras szállítás, stb, előbb/gyorsabban mennek a dolgok.

    Nos, ezt nem fogjátok elhinni; lehet, hogy a levelemre nem válaszoltak és a státusz sem változott a Processing-ről, valamint nem kaptam DHL tracking no.-t sem, de... 48 óra alatt Kínából Németországba ért a telefon!!! :R
    Most jött a mail a mailboxde-től, hogy csomagom érkezett... nem akartam elhinni!!! :DDD :DD :))

    ˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

  • kano

    nagyúr

    válasz axlfsi #302 üzenetére

    Lejárt a szerkesztési idő...

    Egyébként azért Aliról telefont venni, hát én azt nem vállalnám be. Nem csak a fizetés bizonytalanságára gondolok, hanem a gar milyenségére is (ami gyakorlatilag nincs). Mondom ezt úgy, hogy rendeltem már Aliról (persze csak kisebb dolgokat) és minden rendben ment.
    Azért én megrendelem a 64GB-osat és várok 1 hetet mire feladják, EU-s 2 év garért. :U

    Szerk.: Na ugye....
    Jól gondolom, hogy 2,8 EUR + 15 EUR az ideküldése a telónak? Lehet, hogy én is ezt választanám, akkor nem kellene haverokat piszkálni...
    Nem volt ingyenes szállítási mód a O+O megrendelésénél?
    Azért az nem annyira Ok, hogy nem küldenek egy trackinget sem.

    [ Szerkesztve ]

    „Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

  • kano

    nagyúr

    válasz axlfsi #308 üzenetére

    A normál szállítás az DPD futárszolgálat volt nem? Legalább is egy Find7a rendelésnél az ingyenes posta az DPD volt.

    „Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

  • kosturica

    őstag

    Sziasztok új tulajok!

    Most már írhatnátok beszámolókat is a telefonról, ne csak a szállításról. :D
    Érdekelne ki miről váltott és, hogy szuperál az új jövevény. Mik az előnyök-hátrányok, objektíven.

    Várom az élménybeszámolókat! :K

    Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

  • Vagany

    őstag

    Én standard shippinget választottam, gyorsan kellett döntenem ez csak 11 (10,99) euro volt szemben az express majd 24 eurójával szemben. Tudom nem sok a telefon árához képest, de ha azt nézem, hogy a meghívora hónapokat vártunk és igazából még ráértem volna (most épp lett volna mire költeni a pénzt is), de nem reckíroztam és megrendeltem standardal, az az 1-2 hét ide, vagy oda már nem számít :). Utólag találtam hivatalos infót a szállításról: [link] :C
    Mindennel együtt 100 e alatt megáll a dolog, mostmár csak a telefon legyen jó, ne legyen szükség a garanciáztatásra :).

    [ Szerkesztve ]

    -<[]>- https://mowned.com/vagany

  • kano

    nagyúr

    válasz Vagany #318 üzenetére

    És vajon melyik céggel szállítják a standard szállításnál?
    Hová rendelted?

    „Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

  • micafighter

    nagyúr

    válasz kano #347 üzenetére

    Pénznem állitása: http://oneplus.net/one, letekersz a lap aljára, keresed a pici zászlót, rámész, és kiválasztod a tetszőleges országot. Es akkor ez után kezd a fizetést. De feltételezem hogy a rendelés végén a szállítási cim alapján fogja kiirni a végső összeget.

    [ Szerkesztve ]

  • micafighter

    nagyúr

    válasz ßrainiac #365 üzenetére

    Igen, shipping monday. A Fedex szállításnál az eladó vállalja a vámkezelés költségeit, ebben az áfa is benne van.

    Konkrétan így müködik annál az eladónál: ha Fedex szállítást kérsz, akkor Kínából Angliába megy a küldemény futárral, ott vámkezeli az eladó kirendelt megbízottja, és onnan tovább viszi neked a Fedex futár a házadig, a már vámkezelt terméket. Mivel Kína - Anglia majd Anglia - Magyarország a szállítási útvonal, így amikor Kínából Angliába érkezik, akkor vámkezelik, utána pedig Anglia - Magyarország EU-n belül megy, EU-n belüli küldemények pedig vámterhektől mentesek: ,,Az EU tagországaiból érkező küldemények vámszempontból belföldi küldeménynek számítanak, azokat a Magyar Postának nem kell a vámhivatalnak bemutatni, ezért vámmentesen kerülnek a címzett részére továbbításra." [link]

    Ez azért is jó egyébként mert ha végig gondolod itt kockázat egyáltalán nem terheli a vásárlót, mivel végig futár szállítja. Ellenben a postai rendelésnél a vásárlónak is van kockázata. Ebbe most jobban nem mennék bele mert ez inkább a külföldi rendelések topic témája.

    ,,Gari igy gondolom, rosszabb lesz mint marmeghivoval (?)" Ha az általam linkelt alis eladótól rendeled akkor kínai garanciája lesz a telónak, de az eladónak van magyar képviselete is, ez a garanciális ügyintézést jelentösen megkönnyíti. Meghívóval az 1+1től vásárolva pedig regionális garancia van, vagyis ha EUban vásárolsz tőlük akkor EU garanciád van. Végeredményben mind a kettőnél levelezni kell ha valami gond van.

    [ Szerkesztve ]

  • kano

    nagyúr

    válasz micafighter #384 üzenetére

    Remélem menni fog, nem akarok többet fizetni.
    Elvileg van szállítási cím és számlázási cím is. Így én lehetek osztrák, de éppen Angliában nyaralok és oda kérném. :) Meglátjuk...

    „Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

  • kano

    nagyúr

    Ausztriába 3db szállítási módot kínál fel: Normál (15 EUR), Express (21 EUR), Express (25 EUR). ;) Szerintem jó lesz nekem a normál szállítás is, a jövő héten akkor is meg kell, hogy érkezzen.

    „Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

  • kano

    nagyúr

    válasz axlfsi #398 üzenetére

    Az a 15 EUR ár nem expressz szállítással volt?

    „Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

  • WilSonn

    csendes tag

    Sziasztok!

    Tud valaki infót arról, hogy mondjuk aliexpressről mennyibe kerül tokkal vonóval egy 64gigás verzió? Tehát áfával, vámmal, meg szállítással.

    Köszi!

    [ Szerkesztve ]

    "A jó ízlés egyszerű dolog, csupán a legjobbat kell választani mindenből" (O.W.)

  • micafighter

    nagyúr

    válasz vitezlejszlo #617 üzenetére

    Attól függ, hova rendeled. EU-ban 269/299 € 16/64 GB az ár, erre még rájön kb 15 € szállítási költség. Ha Magyarországra akarod akkor erre még rájön a külföldi rokonod postaköltsége vagy egy csomagtovábbító szolgáltatás költsége, ami kb + 15 €. Szóval durván 330-340 € a 64GB-os ha Magyarországra akarod.

    (#618) kerlas paypal váltotta át az Eurót vagy a bankod, milyen árfolyamon? Csak azért kérdezem mert a banki átváltás 50ezer forint felett már pár ezer forinttal olcsóbban kijön a paypal átváltáshoz képest. (azért írtam 50ezer felett-et, mert nyilván egy 500 forintos USB kábel árának átváltásakor nem lesz pár ezer forint különbség)

    De mondjuk egy 7500 forintos amazon.de rendelésnél 500 forintot spóroltam azzal, hogy Euróban fizettem, és így az amazon helyett a bankom váltotta át az Eurót, amazonnál jóval kedvezőbb árfolyamon.

    [ Szerkesztve ]

  • kerlas

    tag

    válasz micafighter #619 üzenetére

    Nem a paypal váltotta (euróba, hogy milyen árfolyamon, passz), hanem a csodálatos OTP, azért pár ezres így is nálam maradt, mert a paypal rosszabbul vált. Azt viszont elfelejtettem leírni, hogy a 24 eurós expressz szállítást választottam, úgyhogy ennél azért ki lehet jönni vele olcsóbban.

    [ Szerkesztve ]

  • Zoli_007

    tag

    válasz vitezlejszlo #617 üzenetére

    Szia!
    Meghívóval OnePlus-tól rendeltem. Telefon + szállítás 309.99€ lett a vége, úgy hogy Ausztriába rendeltem Standard kiszállítással. Forintba átszámolva 99.000 Ft-ra jött ki az aktuális €-Forint árfolyam szerint.

    OPO -> OPT -> P20 -> S22

  • kano

    nagyúr

    válasz MartOOn #627 üzenetére

    Igen, mert a 299 EUR nem igazán ugyan annyi mint 269 font (legalább is HUF-ba átszámolva).
    Akkor örülök, ha megérte. :C Én úgy néz ki, hogy aug. 08-án kapom meg.

    Zoli_007
    Neked a standard shipping nem 15 EUR volt? Én most rendeltem és nekem 15 EUR volt. Tudod, hogy mivel vitték ki (osztrák posta), mennyi idő volt a szállítás?

    [ Szerkesztve ]

    „Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

  • kano

    nagyúr

    válasz kerlas #730 üzenetére

    Milyen postával kérted? Akkor szerintem már az enyém is úton lehet...

    Lomha 8V
    A kíniai rendeléssel annyi a bibi, hogy
    - a gariztatás elviekben sokkal lassabb lehet;
    - 1 év kínai gar van rá;
    - esetleg mókolni kell, hogy működjön itthon (de ezt megcsinálják általában a webshopok);
    - drágább egy kicsit (nekem a 64GB-os 97k körülire jött ki normál szállítással).

    [ Szerkesztve ]

    „Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

  • kano

    nagyúr

    válasz kerlas #730 üzenetére

    Milyen szállítással kérted? Gyanítom, hogy a standardban nem sietnek annyira a feladással sem. :) Bár így is ott kell lennie 5-7 munkanapon belül (legalább is ezt ígérték).

    „Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

  • micafighter

    nagyúr

    válasz kosturica #830 üzenetére

    Sajnos jön is, mivel Item location: Hongkong, Hong Kong. Így a pontos ára 426.39*1,27=541,5153 $ ~ kb 126 ezer magyar forint, amiben postai szállítás van benne.

    [ Szerkesztve ]

  • micafighter

    nagyúr

    válasz axlfsi #855 üzenetére

    Hát az egyik tok postaköltséggel 2ezer forint volt a másik meg 700 forint ingyenes szállítással, ennyi szerintem nem sok érte :) Elvileg mind a kettő átlátszó TPU tok, azaz rugalmas, szilikon szerű tokok.

    A diztronic fekete nagyon tetszik, olyat akartam volna rendelni csak most nincs, de 17 dollárt az is megér szerintem. :)

  • LógaGéza

    addikt

    válasz micafighter #931 üzenetére

    Igaz erre rájön még a szállítás, de amúgy majd' ugyanaz, mint az Alis O+O. Csak ne fogják meg a vámon :D

    Amúgy lehet az lesz, hogy nem veszek semmit, megvárom az iPhone6-ot a zafírüveg miatt, és veszek egy olyat ;]
    Kár, hogy Nexus6-ról semmit nem hallani (remélem a GPE-s pletykák pedig nem igazak...).

    [ Szerkesztve ]

    "Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

  • kano

    nagyúr

    válasz micafighter #931 üzenetére

    Igen, az a baj, hogy nagyon jól néz ki a 16GB-os MI4-re a 320$ de ez nyilván a kínai ár lesz. Erre még rájön az, hogy a WCDMA verzió eleve drágább lesz és, hogy a webshopok rátesznek vagy 100$ hasznot. Igazából pedig nem ad túl sok újat a MI4...

    sheratan
    Mondjuk a MIUI nem feltétlen hátrány... nekem a CM nem jön be annyira mint a MIUI. De azt hallottam, hogy a 1+1-ra is lesz MIUI előbb-utóbb. Persze kérdéses, hogy hivatalos lesz vagy csak portolt.

    Nekem is elindult a csomagom Angliából. Ugyan úgy DPD hozza mint a gyors szállításnál csak ennek a feladása volt lassabb mint az Express szállításnál.

    [ Szerkesztve ]

    „Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

  • micafighter

    nagyúr

    válasz axlfsi #1089 üzenetére

    :R Köszönöm szépen :) Nemrég egy kedves anoním fórumtársunk meglepett egy meghívóval, így sikerült rendelnem egy 64GB verziót, ha minden igaz, már úton is van :) A telefont a német mailboxde címre rendeltem, ehhez a részletes segítséget ismételten köszönöm axlfsi fórumtársunknak :) A telefon ára 299 € volt, az expressz szállítás a német címre 4,99 €, így összesen 303.99 €-t, azaz durván 303,99*315 = 95756,85 forint volt a telefon, erre pedig még rájön a mailboxde szolgáltatásának költsége. Mailboxde-nél több féle szállítási módot lehet igénybe venni, én mindenképpen olyan szállítási módot javasolnék ami legalább a telefon értékéig biztosítva van. Én személy szerint a Geis Parcel & GLS módot választom, mivel érdekes mód ez a legolcsóbb expressz szállítási mód, ugyanakkor a leggyorsabb is, és 1000€ értékig biztosítva van :) A Geis Parcel & GLS szállítás költsége 14,48 €, erre rájön még a mailboxde haszna ami 2,8 €, továbbá paypalon fizetve ránk van hárítva a paypal jutaléka is, ami +1.98% +0.41 EUR, így összesen ennyit kell fizetni: (14,48+2,8)*1,0198+0,41 = 18,04 €, ami kb 5-6 ezer forint :)

    Az egyik barátomnak megígértem, hogy neki is szerezek egy ilyen telefont, ugyhogy igazából még egy meghívóval lehetne nekem és a barátomnak segíteni :B

    Én már feladtam a rendelést az én telómra de azt nem tudom, hogy kapok-e majd osztogatható meghívót, ha igen akkor mikor, de ha kapok, és a barátomnak még nem lesz 1+1-e akkor egy meghívót az ő részére felhasználok, a többi jön ide ;)

    Azoknak a fórumtársaknak, akik meghívót szeretnének kapni, illetve azon fórumtársaknak, akik meghívót szeretnének adni más fórumtársaknak, számukra támadt egy elég jó ötletem, amit az összefoglalóba bele fogok venni :)

    Ha jól tudom akkor egy moderátornak kell elküldeni az elkészített összefoglalót, ha valaki megsúgja nekem, hogy ez pontosan hogy megy, akkor holnap elkezdem összeállítani az összefoglalónkat :)

    Ilyen témákra gondoltam az összefoglalóban:
    1) a fentebb említett meghívók szétosztásához a fórumozók között egy egyszerü de hatékony rendszer ismertetése,
    2) hogyan szerezhető be a telefon és mennyiért, -> itt például a garanciára is kitérve, továbbá a global és a kínai verzió különbségeire,
    3) kiegészítők (később tapasztalatokkal bővítve), azok beszerzésének lehetőségei,
    4) Rövid iránymutató a telefon rootolásával, bootloader feloldásával, custom rom flashelésével, gyári és custom romok beszerezésének lehetőségeivel kapcsolatban -> ezekről majd részletesen egy cikk keretében kéne írni, túl hosszú lenne egy összefoglalóba ennyi mindent belezsúfólni.

    Mit gondoltok? :) A kiegészítőket is lehet talán jobb lenne külön cikkbe foglalni, így a kiegészítők és a tapasztalatok egy helyen lennének, nem a témában elszórva.

    Mindenféle segítséget szívesen várok, a cikkhez különösen például LógaGéza illetve más szakmabéli fórumtársak segítségét nagyon megköszönném, hogy egy egyszerű, érthető és minőségi cikket tudjunk készíteni a rootolás rejtelmeiben kevésbé jártas fórumtársaink segítségére :)

    Ha valakinek van bármi ötlete, véleménye, észrevétele, kérem jelezze, és mint említettem minden segítséget szívesen fogadok :)

  • ßrainiac

    addikt

    Ali-n azt mondta az arc, hogy 28-29-en itt lesz. Megneztem a trackinget FedEx-en es a kovetkezo a statusza:

    "A szállítási információt elküldtük a FedEx részére."

    Ezek szerint atvagott mert meg fel sem adtak? :F

  • micafighter

    nagyúr

    válasz micafighter #1163 üzenetére

    Eredeti flip tokot itt találtam, akit érdekel: oppomart

    van eredeti kemény tok is: [link]

    3 $ a szállítás. :)

  • micafighter

    nagyúr

    válasz Mattheo #1212 üzenetére

    Hát ebben semmi újdonság nincs :) Szállítási címnek támogatott országot kell megadni, és ha te nem olyan országban laksz, akkor segít ismerős, csomagtovábbítás, vagy segíthet a postán maradó küldemény, de azért meg érte kell menni.

    [ Szerkesztve ]

  • kano

    nagyúr

    válasz zokni1996 #1247 üzenetére

    Elvileg 3-5 napot írnak szállításra, így még benne van az időben...

    „Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

  • kano

    nagyúr

    válasz zokni1996 #1250 üzenetére

    Sokáig az a státusza, egészen addig amíg a tracking numbert meg nem kapod. De volt itt aki előbb megkapta a telefont mint a trackinget.
    Egyébként össze-vissza változnak a szállítási módok és árak a O+O kiszállításnál. Németországba gondolom, hogy azért lett ennyire olcsó a szállítás, mert most a német raktárból szállítanak, Ausztriába most pedig 2 féle szállítás van (3 volt), standard 12 EUR és express ~38 EUR. :Y

    „Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

  • micafighter

    nagyúr

    Kedves fórumtársak, elkészült az összefoglaló BÉTA verziója ! Szivesen várom a "feedback"-et és a "bugreportokat" :DDD Elég hosszú lett a szöveg, ezért előre elnézést kérek, ha valahol rossz lett a link, vagy egyéb szerkesztési hibát vétettem :B A visszajelzésetek alapján finomítok rajta, aztán felkeresek egy moderátort a végleges verzióval! :)

    És íme..

    Kedves fórumtársak! In medias res...

    Aki meghívót szeretne kapni vagy adni, az kérem olvasson kicsit tovább.

    Nagyon kérek mindenkit, hogy a telefonhoz kapható kiegészítőkről ITT beszéljünk (link a kiegészítős logout cikk hozzászólásaihoz)

    A bootloader feloldásáról, rootolásról, custom romokról és kernelekről pedig kérem ITT beszéljünk (link a rootolós logout cikk hozzászólásaihoz)

    Minden más témának a telefonnal kapcsolatban ebben a topicban a helye!

    Akinek sárga kijelzővel kapcsolatban van kérdése, az kérem előbb olvassa el ezt a hozzászólást!

    A telefon szétszerelése ifixit módra: [link]

    Aki meghívót szeretne, az kérem NE itt a témában jelezze igényét, illetve NE próbáljon privát üzenetben kérni meghívót más fórumtársaktól!

    Aki itt kér meghívót, annak az igénye sajnos el fog veszni a hozzászólások között, és ha rendszeresen ilyen hozzászólásokkal bombázzák ezt a témát, az pedig elcsúfítaná a topicot.

    A leghatékonyabb megoldásnak egy lista vezetését találtam: ,,Meghívót szeretnék" lista. Aki meghívót szeretne kapni, az egyszerűen jelezze igényét micafighter fórumtársnak PRIVÁT ÜZENETBEN, ez után pedig micafighter fórumtárs felteszi őt a listára. A listán igényük jelzésének időrendi sorrendjében lesznek a fórumtársak. Aki szeretné, az megadhat alternatív elérhetőséget is, pl emailcím, telefonszám, stb., ami a listán a neve mellé kerül, így könnyebben fel tudják venni vele a kapcsolatot azok, akik meghívót szeretnének adni. Azért érdemes ilyet megadni, mert a meghívók felhasználása jelenleg időhöz kötött, ha lejár az idő, elvész a meghívó, így fontos a gyorsaság. Ugyanezen okból kifolyólag tanácsolom azt is, hogy aki meghívóra vár, az készítse a pénzt elő hogy kéznél legyen ha meghívót kapna, hogy ez miatt ki ne csússzon a határidőből valaki. Az én javaslatom: kell egy bankszámla, legyen a bankszámlához csatolva egy paypal, és legyen a bankszámlán elegendő pénz.

    Aki meghívót szeretne adni, annak pedig annyi a dolga, hogy rápillant a fentebbi listára, és a legfelső 2-3 fórumtársat felkeresi privát üzenetben (azért érdemes több fórumtársat is felkeresni, mert a meghívók korlátozott ideig használhatóak fel). Aki sikeresen megosztott egy meghívót egy fórumtársunkkal, az kérem jelezze micafighter fórumtársnak, hogy aki megkapta meghívóját azt levehesse a listáról.

    Telefon beszerzése:

    ,, A Oneplus One (más néven 1+1) telefon hivatalos forgalmazója a Oneplus (más néven 1+) cég

    A telefon beszerzésére rengeteg lehetőség van, a legfontosabb információkat és a legáltalánosabb beszerzési lehetőségeket összeszedtem. Először is tisztázni szeretném:

    1) Mi is az a meghívós rendszer?
    2) Globális verzió vs kínai verzió -> Mi a különbség?
    3) Garancia a telefonra -> Hol és hogyan?
    4) Alapvető vámszabályok -> Kell fizetni vámot a telefonra?
    5) Beszerzési lehetőségek -> Honnan, mennyiért? (rendelés a Oneplustól, és egyéb beszerzési lehetőségek)

    1) Mi is az a meghívós rendszer?

    A Oneplus One készülék Kínában szabadon rendelhető a Oneplus-tól, meghívó nem szükséges. Azonban az összes többi régióban a telefont csupán meghívóval lehet megrendelni a Oneplus-tól.

    A meghívó általában egy email formájában érkezik az 1+ felhasználói fiókunkhoz megadott emailre. Az email angol nyelvü és általában így szól: ,,hé kaptál egy meghívót, gratulálunk, kattints erre a linkre (link) hogy megigényeld a meghívódat!". Ezt a linket megoszthatjuk mással, tehát az a tapasztalat, hogy ha valaki kap egy ilyen emailt, akkor a meghívó linkjét megoszthatja mással, amíg nem kattint a linkre a meghívó igényléséhez. Így lehet “átruházni” a meghívót.

    Ha a linkre kattintva megigényeltük a meghívót, akkor megvásárolhatjuk a készüléket az 1+ oldalán.

    Tehát röviden összefoglalva a meghívó arra való, hogy Kínán kívül a Oneplus-tól rendeljünk telefont.

    2) Globális verzió vs kínai verzió -> Mi a különbség?

    A Oneplus One készüléknek kettő verziója kapható: a globális, és a kínai verzió. A Oneplus Kínában a kínai verziót forgalmazza, Kínán kívül pedig a globális verziót. Mivel a globális verzió meghívóhoz kötött, így ehhez csak úgy juthatunk hozzá, ha szerünk meghívót és a Oneplustól rendelünk, vagy pedig találunk egy olyan személyt, aki meghívóval rendelt a Oneplustól, és hajlandó eladni a készülékét. Tehát nagyon fontos tisztában lennünk a különbségekkel, ugyanis a különböző webshopokban árult telefonok szinte biztos, hogy kínai verziók.

    Három különbség van a global és a kínai verzió között:

    A) gyári ROM: mind a kettő készüléket Android operációs rendszer müködteti, azonban a kínai verzió gyárilag ColorOS-el jön, míg a global verzió gyárilag CM11S, a CyanogenMod 11 Speciális verziójával jön. A két OS közötti különbségről részletesen ITT lehet olvasni. (link a root/rom-os logout cikkhez)

    B) minimális esztétikai különbség: a kínai verzió hátlapján nem látható a CyanogenMod felirat és logó. (itt ne tévesszen meg senkit a webshopokban látott CyanogenMod feliratos Oneplus One képek sugallata, ugyanis több, mint valószínű, hogy kínai verziót árul az a webshop is)

    C) frekvenciatámogatás:

    Globális verzió:
    GSM: 850, 900, 1800, 1900MHz
    WCDMA: Bands: 1/2/4/5/8
    LTE: Bands: 1/3/4/7/17/38/40

    Kínai verzió: (kép a dobozról)
    GSM: 850, 900, 1800, 1900MHz
    WCDMA: Bands: 1/2/5/8
    LTE: Bands: 1/3/7

    ezeken felül a kínai verzióban vannak még a kínában használatos TD-SCDMA és TD-LTE frekvenciák.

    WCDMA Bands (sávok) és frekvenciák:
    1 = 2100MHz
    2= 1900MHz
    4 = 1700MHz
    5 = 850MHz
    8 = 900MHz

    Legelterjedtebb LTE frekvenciák régiónként:

    EU: 3/7
    USA: 2/4/17
    Kanada: 4/7

    Számunkra a legérdekesebb rész a WCDMA amiből a kínai verzióban a 4-es (1700 MHz) hiányzik, viszont ez a frekvencia Észak-Amerikában használatos főleg, tehát EU-ban a kínai OPO is gond nélkül müködne.

    Sajnos azt biztosan nem tudom megmondani, hogy a hiányzó frekvenciák feloldhatóak-e a kínai verzióban. Ez attól függ, hogy a frekvenciák szoftveres különbségből adódnak, vagy pedig az antenna különbözik a kettő telefonban, tehát hardveres a különbség. Viszont akármelyik is legyen, Magyarországon (és EUban) müködni fog gond nélkül a kínai és a global verzió is, ugyanis:

    Magyarországon használt frekvenciák:

    2G :GSM 900, GSM 1800
    3G :UMTS 2100 (Band 1)
    4G :LTE 1800 (Band 3)

    Szolgáltatónként minimális az eltérés:
    T-Mobile: 2G 900/1800MHz - 3G 2100MHz - 4G 1800 MHz
    Telenor: 2G 900/1800MHz - 3G 2100MHz - 4G 1800 MHz
    Vodafone: 2G 900/1800MHz - 3G 900/2100MHz

    Forrás: link / link / link / link

    Mindezt összefoglalva: a fentebbi adatok és a tapasztalatok is azt mutatják, hogy Magyarországon a kínai és a global verzió is müködik hibátlanul az összes hazai frekvencián, és müködik a 2G/3G/4G mobilnet is.

    A fentebbi frekvenciákat végignézve, a kínai verzió főleg USA-ban jelenthet hátrányt, mivel az USA-ban használatos 4-es WCDMA és a 4 & 17-es LTE sávok hiányoznak a kínai verzióból. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy ahol pl csak 17-es LTE van, ott a kínai verizó nem fog tudni LTE-re csatlakozni.

    Megjegyzés: ez a magyarokat nem érinti, de azért gondoltam leírom ezt is: a kínai verzióban Kínában le van tiltva szoftveresen a WCDMA, vagyis 3G-re nem tud csatlakozni a készülék. Mivel szoftveresen van letiltva, ezért ez orvosolható. Mivel Kínán kívül az a tapasztalat hogy a WCDMA müködik rendesen, ezért arra az a gyanúm, hogy a kínai verzió kínai szolgáltató SIMkártyájának érzékelésekor, vagy kínai hálózatra lépéskor letiltja a 3G-t. Mégegyszer megjegyzem, ez Kínán kívül (I)senkit (/I)nem érint.

    A kínai és a global verzió között más különbség nincs!

    3) Garancia a telefonra -> Hol és hogyan?

    A Oneplus a készülékre regionális garanciát vállal, ez azt jelenti, hogy a Oneplustól Kínában vásárolt készülékre Kínai garancia van, a Oneplustól USA-ban vásárolt készülékre USA garancia van, a Oneplustól EU-ban vásárolt készülékre EU garancia van, ami egyébként az EU jogszabályoknak köszönhetően 2 év. Azt már említettem, hogy a különböző webshopokban szinte biztos, hogy a kínai verzióval találkozunk, a kínai verzióra pedig kínai garancia vonatkozik, vagyis ha garanciális ügyintézést szeretnénk, akkor Kínába kell postázni a telefont. Ezt általában az eladóval kell megbeszélni, és hozzá kell eljuttatni a telefont, az eladó pedig eljuttatja Kínában a Oneplus-hoz garanciális szervízre. Ha kész a telefon akkor pedig ugyanezen a csatornán jut vissza hozzánk. Azonban ha közvetlenül a Oneplus-tól vásároltuk a készüléket, akkor a garanciális ügyintézéshez is a Oneplus-al kell felvenni a kapcsolatot.

    4) Alapvető vámszabályok

    Milyen összegig vámmentes egy küldemény?.

    Ha internetről rendelünk valamit, 4 dologtól függ, hogy kell-e vámot fizetnünk:
    1) honnan szállítják a küldeményt
    2) mit rendelünk
    3) mekkora az értéke
    4) az eladó vállalja-e a vámterheket?

    Oneplus One készülék rendelésekor a mit rendelünk és a mekkora az értéke nagyságrendileg, az adott. A legfőbb kérdések: Honnan szállítják a küldeményt? Az eladó vállalja-e a vámterheket? Ha EU-n belülről, akkor nem kell vámot fizetnünk, ha EU-n kívülről szállítanak, akkor bizony vámterhes lesz. Nagyon fontos megtudni, honnan szállítanak, ugyanis német, spanyol, olasz és egyéb webáruházak is árulják a Oneplus One készüléket, azonban több olyannal is találkoztam, amely Hong Kong-ból szállít, tehát ilyen szempontból irreleváns, hogy egyébként a webáruház spanyol, ha a küldemény EU-n kívülről jön, akkor bizony vámköteles lesz.

    Tehát röviden: Ha EU-n kívülről küldik nekünk a Oneplus One telefont, az vámterhes lesz, egészen pontosan a telefon teljes számla szerinti értékének 27%-a általános forgalmi adó formájában.

    Négy megjegyzés: nem véletlen írtam azt, hogy küldik. Ha mondjuk az amerikai nagybácsink megvette a telefont USA-ban, és ajándék ként küldi nekünk EU-ba, az a telefon értéke miatt ugyanúgy vámterhes lesz: [link].

    Második megjegyzés: a vámot elkerülni/megkerülni ma már nem nagyon lehetséges, bár egyesek azt állítják, hogy lehetséges. Én mindenesetre azt tanácsolom, hogy ha EU-n kívülről küldik nekünk a telefont Magyarországra, akkor számoljunk 27% áfával.

    Harmadik megjegyzés: a fentebbi linkben vám és áfamentességi értékhatárokat láthatunk. Az értékhatár azt jelenti, hogy az alatti értékű küldemény egésze vám és áfamentes, az értékhatár feletti küldemény esetében pedig az egésze vám és áfaköteles.

    Magyarul ha az amerikai nagybácsi küld nekünk USA-ból bigyulát ajándékba 43 € értékben, az áfa és vámmentes, hisz a 45 €-ós értékhatár alatt van. Azonban ha 47 € értékben küld bigyulát egy küldeményben, akkor az egész 47 € értéket 27 % áfa terheli, vagyis: áfateher = 47 € * 0,27 = 12,69 €. Magyarul nem csak az értékhatár feletti részt kell figyelembe venni, hanem a küldemény egész értékét.

    Negyedik megjegyzés: Ha a Oneplus-tól rendelünk telefont EU-ba, akkor az összes EU-s ár tartalmazza az áfát és a 2év EU garanciát is. Ez akkor lehet érdekes, ha azon gondolkozunk, hogy a Oneplustól a 64GB-os verziót az amerikai nagybácsihoz rendeljük USA-ba 349 $-ért, vagy EU-ba rendeljük 299 €-ért. Ha a nagybácsi elküldi nekünk, akkor 349 $ *0,27 = 94,23 $ áfa fogja terhelni, és azt se feledjük, hogy a garancia regionális, tehát a Oneplus-tól USA-ban vásárolt készülékre USA garancia van.

    5) Beszerzési lehetőségek -> Honnan, mennyiért?

    A Oneplus One (más néven 1+1) telefon hivatalos forgalmazója maga a Oneplus (más néven 1+) cég, aki egyben a telefon gyártója is, ugyanakkor rengeteg viszonteladónál találkozhatunk a készülékkel, akik a Oneplus-tól megvásárolták a készüléket, és tovább értékesítik, felárral természetesen. A Oneplus One Kínában egyébként 320/370 $ 16/64 GB -be kerül, tehát ennél olcsóbban eredeti, új 1+1 kínai telefont biztos, hogy nem fogunk találni. Legjobb esetben is minimum kb 20 $-nyi felárral kell számolnunk. Miért fontos ez? Ha 360 $-ért találunk az interneten 64 GB verziót, az szinte biztos, hogy átverés lesz, kivéve persze a Oneplus hivatalos weboldalát. A viszonteladóknál a 64 GB-os verzió reális ára minimum 390 $ körül lehet.

    Visszatérve a Oneplusra: Az 1+ cég több kontinensen is forgalmazza a telefonját, jelenleg ezekben az országokban: [link]. Egyenlőre jelenleg (2014.07.27.) hazánk még nincs rajta a listán. Ez nem azt jelenti, hogy nem vehetünk telefont, ezt a listát úgy kell értelmezni, hogy hozzánk (és a többi országra ami nincs rajta a listán) közvetlenül nem szállít az 1+ cég. Tapasztalat szerint magyar paypallal nyugodtan rendelhetünk telefont egy, a fentebb linkelt listán szereplő ország béli szállítási címre.

    Mint említettem: A Oneplus One készülék Kínában szabadon rendelhető a Oneplus-tól, meghívó nem szükséges. Azonban az összes többi régióban a telefont csupán meghívóval lehet megrendelni a Oneplus-tól.

    Mivel a meghívós rendszer miatt Kínában sokkal egyszerübb hozzájutni a készülékhez, az esetek túlnyomó többségében a különböző webshopokban árult 1+1 készülékek Kínában vásárolt készülékek, még akkor is, ha "CM version" ként hírdetik őket.

    Tehát megrendelhetjük a telefont közvetlenül a Oneplus-tól, vagy egy viszonteladótól.

    A Oneplustól való rendeléshez egy támogatott ország béli szállítási cím kell. Ha ez nem Kínában van, akkor szükség van meghívóra is, illetve paypalra a fizetéshez.

    Mivel Magyarországra közvetlenül nem lehet rendelni meghívóval sem, ezért a következő lehetőségeink vannak:

    1) ismerős külföldön, aki egy támogatott országban lakik
    2) csomagtovábbító szolgáltatás
    3) postán maradó küldemény

    1) ismerős: itt arról van szó, hogy a támogatott országban lakó ismerősünk címére megrendeljük a telefont , és ő továbbküldi nekünk. Ne feledjük, hogy -mint ezt már fentebb leírtam- ha EU-n kívülről küldi az ismerősünk és mi EU-ban lakunk, akkor erre vámterhek lesznek, Magyarországra küldés esetén 27% általános forgalmi adó. Ezért ha Magyarországra szeretnénk eljuttatni a telefont, akkor a legjobb egy európai támogatott ország béli ismerőst keresni. Ha ilyen ismerősünk nincs, akkor segíthet egy csomagtovábbító szolgáltatás.

    2) csomagtovábbító szolgáltatás: vannak olyan vállalkozások, amelyek csomagtovábbítással foglalkoznak. Itt a topicban többen is használtuk már egy ilyen cég, a mailboxde szolgáltatását. Itt röviden arról van szó, hogy a mailboxde oldalán beregisztrálva ingyenesen kapunk egy német címet a mailboxde-nél. Ha igénybe szeretnénk venni a szolgáltatásukat, akkor arra a címre kell rendelnünk a telefont. Részletes leírás a mailboxde-ről: [link] by axlfsi, akinek ez úton is köszönjük a leírását :)

    Szeretném ez úton is megköszönni Zoli_007 fórumtársunknak a segítséget, ugyanis először ő vetette fel a mailboxde csomagtovábbító szolgáltatást mint lehetőséget, hogy a telefont meg tudjuk rendelni meghívóval, és azt eljuttatni Magyarországra.

    Szeretném még megköszönni axlfsi fórumtársunknak a leírás mellett azt is, hogy be merte vállalni a mailboxde szolgáltatás igénybevételét a privát üzenetekben való mérlegelésünk után, ugyanis eddig nem sok tapasztalat volt mailboxde-vel itt a fórumon, illetve interneten is kevés információt találni, bár az a kevés az pozitív volt.

    Azóta már többen is igénybevettük a szolgáltatásukat, és több pozitív visszajelzést is találtunk róluk azóta, így nyugodt szívvel mondhatom, hogy megbízható cég a mailboxde.

    3) támogatott ország határához közel lakóknál szóba jöhet, hogy egy támogatott ország béli postához rendelik a küldeményt postán maradó-ként, és értemennek.

    Viszonteladótól való rendelés esetén: ha nem szeretnénk várni a meghívóra, akkor megvehetjük a telefont különböző viszonteladóktól, például webáruházakból. Mint említettem, viszonteladóknál szinte biztos, hogy a kínai Oneplus One-al fogunk találkozni, még akkor is, ha "CM version"-ként van hírdetve!

    Ha valaki viszonteladótól szeretne vásárolni, mindenképpen ajánlom figyelmébe ezt a topicot: Külföldi rendelések: boltok, fizetés, postázás.

    Nagyon sok webáruházban találkozhatunk a Oneplus One készülékkel. A külföldi rendelések topic összefoglalójában listát vezetnek a megbízható webáruházakról, érdemes erről a listáról nézelődni.

    Továbbá érdemes olyan webáruházat választani, ahol lehetőség van Paypal-al fizetni, ugyanis a Paypal Buyer Protection egyfajta garancia arra az esetre, ha átvernének minket. A Paypal buyer protection-ról bővebb információkat itt találhatunk: [link], illetve biztos vagyok benne, hogy a külföldi rendeléses topicban is tudnak segíteni ezügyben.

    Nagyon fontos még azt megtudni, hogy az adott webáruház honnan szállít, ugyanis mint említettem, több európai webáruház kínálatában találkoztam a Oneplus One készülékkel, azonban mint kiderült, egyesek Hong Kongból szállítanak, ezért tőlük rendelve Magyarországra a küldeményt 27% általános forgalmi adó fogja terhelni.

    Fontos még a szállítási módot is kideríteni, ugyanis sok helyen láthatunk ingyenes szállítást, ami általában postai szállítás, mindenféle garancia és biztosítás nélkül. Én nem szívesen rendelnék egy 100ezres telefont ilyen módon, ugyanis a szállítási idő is általában 30-60 nap, így sokára derül ki, ha gond van, a Paypal buyer protection érvényesítésére pedig 45 napunk van.

    Jótanácsok:
    a külföldi rendelések topic szerinti megbízható boltokból érdemes választani;
    érdemes írni az eladónak még rendelés és fizetés előtt, és tisztázni pár dolgot:
    Honnan jön a telefon? (vám miatt);
    Az esetleges vámterheket vállalja-e az eladó?;
    Garanciális ügyintézés menete pontosan hogy néz ki?;
    Van-e készleten most neki telefon, ha nincs, mikor lesz? (arra vagyunk kíváncsiak, mikor tudja feladni a rendelést? ha csak két hét múlva, akkor felesleges előre fizetni)
    Milyen szállítási módok lehetségesek, melyik mennyibe kerül, melyiknek mennyi a kézbesítési ideje a célországba (ahova rendelünk) ?
    Hogy ha EU/UK/USA töltőt szeretnénk, akkor írjuk meg hogy az eredeti töltőhöz kérünk szépen egy megfelelő átalakítót!

    Érdemes még azt figyelembe venni, hogy a telefon ára a Oneplus-tól rendelve Kínában 320/370 $ 16/64 GB, és a viszonteladók haszna még erre rájön, tehát a reális árak 340/390 $ -tól felele van, ha ennél olcsóbban találunk valahol, akkor legyünk kellően szkeptikusak, körültekintőek és óvatosak, kérjük ki a fórumtársak véleményét itt is, és a külföldi rendeléses topicban is.

    Ajánlott eladó:
    Pár héttel ezelőtt találtam egy aliexpress-es eladót, aki pozitívan értékelt, bár kevés szavazat alapján. Nagyon kedvező árai voltak, amik a fentebbiek alapján még reálisnak tűntek. Ami mégérdekesebbé tette az ajánlatát, hogy Fedex szállítás és EU-s szállítási cím esetén az eladó vállalja a vámterheket. Az első fórumtársunk aki innen rendelt, tudomásom szerint Relaxing fórumtársunk. Privát üzenetekben mérlegeltük, hogy megéri-e bevállalni a rendelést, mivel Aliexpress esetén Paypal-os fizetési mód sajnos nincs, így Paypal Buyer Protection védelme sincs a vevőnek, e helyett van Ali Buyer Protection. Végül úgy döntött, hogy bevállalja, és meg is érkezett a telefonja, az eladó valóban vállalta a vámterheket, így összesen 108ezer magyar forintjába került Relaxing-nak a 64GB-os verzió. Az eladó jelenlegi ára egyébként 488 $ a 64 GB-os verzióra, ami durván 114ezer magyar forint Fedex szállítással. Ez úton is szeretnék köszönetet mondani Relaxing fórumtársunknak, ugyanis a sikeres rendelésének hála azóta már több fórumtárs is rendelt ettől az eladótól :)

    A kiegészítőkről egy összefoglaló cikk fog készülni hamarosan, így ezekre most nem szeretnék kitérni.

    Rootolás, flashelés, bootloader feloldása: erről hamarosan szintén egy részletes cikk fog készülni magyar nyelven, így röviden csak iránymutatást szeretnék adni, hogy mégis hogyan lehet ezekbe belevágni. Ezen okokból most a fogalmak magyarázásába sem szeretnék belemenni. Szeretnék mindenkit emlékeztetni az ezekkel járó kockázatokra, és hogy felelősséget sem én, sem más leíráskészítő nem fog vállalni, azonban ha valaki pontosan követi az itt említett útmutatókat, akkor nem lesz semmiféle gond. A legnagyobb kockázat az, ha valaki nem tudja, mit csinál. Ezért tanácsolom azt, hogy csak akkor kezdjünk bele például bootloader feloldásába, ha minden egyes lépést kristálytisztán értünk.

    Custom ROM flasheléséhez nem szükséges feloldani a bootloadert, nem szükséges rootolni sem, csupán letöltjük a megfelelő zip verzióját a fájlnak, és recovery-be bootolva a telefont wipe, aztán flasheljük a zipet. Itt egy rövid és érthető leírás a flasheléshez.

    Fontos megjegyezni, hogy a telefonhoz van CM11S és "sima" CM11 is ! Itt van, hogy ezeket hol találjuk hozzá.

    A rootolás ennél kicsit összetettebb dolog, mivel ahhoz előbb fel kell oldani a bootloadert, ami alap esetben minden adatot töröl a készülékről, bár egyes toolkiteknél lehetőség van adatvesztés nélküli bootloader feloldásra, ez egyenlőre csak kísérleti funkcióként van a toolkitben, viszont a forrást sajnos nem volt még alkalmam megtekinteni, hogy ez pontosan milyen módon éri el az említett toolkit.

    A bootloader feloldásához és a rootoláshoz itt egy nagyon korrekt leírás. A bootloader feloldásához szükség lesz az Android SDK-ra. Ha nem akarjuk az egész Android SDK-t letölteni, akkor elég ez is (mivel nincs az egész SDK-ra szükségünk a bootloader feloldáshoz és rootoláshoz).

    Flashelés, bootloader feloldás, rootolás lehetséges toolkitek használatával is, én eddig ezt a kettőt találtam: manudroid19 féle, és scumpicule féle toolkit.

    A toolkitek használata jóval egyszerűbb, azonban nekem az a fenntartásom a toolkitekkel szemben, hogy nem tudni pontosan, mit is csinálnak a háttérben, így nem nevezném biztonságos megoldásnak. Aki megfelelő hozzáértéssel rendelkezik, az megpróbálhat rátekinteni a forrásra persze, de még egy hozzáértő sem biztos, hogy észreveszi ha valami turpisság van, illetve verziónként változik a forráskód is természetesen.

    Továbbá úgy gondolom, hasznos lehet a tudás amit szerzünk, ha a toolkitek használatának mellőzésével oldjuk fel a bootloadert és rootoljuk a telefont.

    [ Szerkesztve ]

  • micafighter

    nagyúr

    válasz micafighter #1301 üzenetére

    Legelterjedtebb LTE frekvenciák régiónként -> elírás, LTE sávokról van szó utána. Emlékszem pedig hogy ezt kijavítottam :((( Mindegy, most átírtam a forrást tutira :)

    3G :UMTS 2100 (Band 1) -> javítva a forrásban: 3G : UMTS 2100 (Band 1)

    Mégegyszer megjegyzem, ez Kínán kívül (I)senkit (/I)nem érint. -> javítva a forrásban: Mégegyszer megjegyzem, ez Kínán kívül senkit nem érint.

    A Oneplustól való rendeléshez egy támogatott ország béli szállítási cím kell -> link javítva a forrásban !

    Ha ez nem Kínában van -> javítva: Ha ez a szállítási cím nem Kínában van.. (a szállítási címre gondoltam, amiről az előző mondatban írtam, de így talán egyértelműbb a mondat)

    Szeretném még megköszönni axlfsi fórumtársunknak a leírás mellett azt is, hogy be merte vállalni a mailboxde szolgáltatás igénybevételét a privát üzenetekben való mérlegelésünk után, ugyanis eddig nem sok tapasztalat volt mailboxde-vel itt a fórumon, illetve interneten is kevés információt találni, bár az a kevés az pozitív volt. -> Ugyanis ő rendelt először így itt a topicban, megpróbálom ezt valahogy beleszőni! :

    Szeretném még megköszönni axlfsi fórumtársunknak a leírás mellett azt is, hogy be merte vállalni a mailboxde szolgáltatás igénybevételét a privát üzenetekben való mérlegelésünk után, ugyanis eddig nem sok tapasztalat volt mailboxde-vel itt a fórumon, illetve interneten is kevés információt találni, bár az a kevés az pozitív volt. Itt a topicban ő próbálta ki a mailboxde szolgáltatását elsőként!

    hogy ez pontosan milyen módon éri el az említett toolkit. -> javítva a forrásban: hogy ezt pontosan milyen módon éri el az említett toolkit.

    A bootloader feloldásához szükség lesz az Android SDK-ra. Ha nem akarjuk az egész Android SDK-t letölteni, akkor elég ez is (mivel nincs az egész SDK-ra szükségünk a bootloader feloldáshoz és rootoláshoz). -> forrást átírtam, kicsit logikusabb mondatszerkezet: A bootloader feloldásához szükség lesz az Android SDK egy részére. Ha nem akarjuk az egész Android SDK-t letölteni, akkor elég ez is.

    (#1302) radi8tor1: köszi, beleírtam a forrásba:

    azok, akik meghívót szeretnének adni. Azért érdemes ilyet megadni, mert a meghívók felhasználása jelenleg időhöz kötött: legjobb tudomásom szerint a meghívók felhasználására 24 óra van, ez után pedig ismét 24 óra van a fizetésre! Ha paypalhoz kötött bankszámlán van a pénz, paypal fizetés esetén azonnal levonják az összeget a bankszámláról, függetlenül attól hogy mikor adjuk fel a rendelést! (én éjfél körül adtam fel a rendelést, azonnal levonták a pénzt az OTP számlámról). ha lejár az idő, elvész a meghívó, így fontos a gyorsaság.

    (#1305) MartOOn igazad van, viszont szerintem azért lenne értelme a kiegészítőket meg a rootolós témát külön venni, mivel:

    1) külön-külön mindekettőről több oldalt lehetne írni, így irdatlan hosszú lenne az összefoglaló, ezért jobb lenne egy cikket írni róluk

    Az is egy alternatíva, hogy a rootolós leírás megy egy külön cikkbe, viszont a rootolós beszélgetés meg marad itt. Viszont ha a cikk kommentjeinél lenne a rootolós beszélgetés, akkor egy helyen lenne a rootolásos infó.

    A legjobb megoldás talán az lenne, ha elkészülne a cikk, a root beszélgetés viszont itt maradna, de mindenki egy ilyen "könyvjelzővel" látná el az ilyen témájú hozzászólását: $ SU vagy valami hasonló, így erre rákeresve ebben a topicban egyszerüen megtaláljuk az erre vonatkozó infót, így felesleges a cikk hozzászólásaihoz költöztetni ezt a témát.

    Tehát mondjuk ezt írhatnám az összefoglalóba, hogy

    A bootloader feloldásáról, rootolásról, custom romokról és kernelekről pedig kérem ITT beszéljünk (link a rootolós logout cikk hozzászólásaihoz) -> A bootloader feloldásáról, rootolásról, custom romokról és kernelekről ITT egy részletes cikk, azonban kérek mindenkit, hogy ebben a topicban beszéljünk a témáról, és aki ilyen témáról ír hozzászólást, az ezzel kezdje mondandóját: $ SU vagy valami ilyesmi.. :U És persze a cikk megírása után lehetne az első komment az, hogy a témáról a OnePlus One - Kína már itt One topicban beszéljünk $ SU jelzéssel.

    Erről mi a vélemény? Ezt egyenlőre nem írtam át a forrásban.

    (#1306) Jossuah777 köszönöm, olyan sok nincs, de átírtam a forrásban :) bár Alt + 26 helyett ctrl+c és ctrl+v billentyükombinációval ;]

    (#1309) kano nem látsz esetleg valami visszaszámlálót? Jó lenne tudni erről pontos infót, hogy az kerüljön az összefoglalóba.

    [ Szerkesztve ]

  • vitezlejszlo

    őstag

    Sziasztok

    Csak infó: az éjjel kaptam egy meghívót, meg is rendeltem a telefont német címre. Csak a költségek miatt: 299 euro a telefon, 5 euro az express szállítás, így volt 304 euro, vagyis 93.000 Ft.

    laca

  • Lomha 8V

    addikt

    válasz micafighter #1344 üzenetére

    A szállítási metódusok sajátosságai miatt van így, ez nem probléma, teljesen megszokott dolog. Kamionoztam egy ideig, ott is előfordultak ilyenek, mikor több cég áruja volt fent és össze-vissza kellett szállítani. Szerintem az lehet, hogy van a kocsin egy értékes áru, aminek időben oda kell érni Csehországba és sokat fizetnek a szállításért. Meg ott a tiéd meg pár másik, ami kicsi, nem fizetnek érte sokat meg még rá is ér (nekik).

  • micafighter

    nagyúr

    válasz MartOOn #1347 üzenetére

    (#1347) MartOOn :DDD :C :C

    (#1345) sheratan az úgy korrekt :D Lehet kilóméterhiánya volt a küldeményednek :))

    (#1346) Lomha 8V: Értem, köszönöm :) Meglátjuk akkor hogy halad tovább, múlthét péntek délután vették fel a csomagot és 2-3 munkanap a szállítási idejük elvileg, de ez természetesen nem időgarantált :N

    [ Szerkesztve ]

  • Lomha 8V

    addikt

    válasz bajaki #1356 üzenetére

    Akkor két kérdésem van:

    1. FedEx hozta vagy kiadták másik futárcégnek a magyar szállítást?

    2. Milyen messze laksz Pécstől? Csak, hogy tudjak kalkulálni? :D

  • vinpilu

    senior tag

    Sziasztok!

    Nem tudjátok Hollandiában mi történik akkor, ha nincs otthon az ember mikor a futár, vagy a posta érkezik a csomaggal? Nem mintha egyelőre fenyegetne ez a lehetőség, mert még nem kaptam invite-ot, csak ugye a terv az, hogy a Hollandiában dolgozó cimbora címére kérném a szállítást, de ő dolgozik korán reggeltől késő délutánig, valószínűleg nem fognak találkozni.

    Posta hagy egy értesítőt, hogy xy fiókban átvehető a csomag (esetleg megpróbálják kézbesíteni x nap múlva)?
    Csomagszállítóknál (DHL, DPD stb.) ez hogyan lehet?

  • tihibaby

    senior tag

    Srácok!

    26.-i rendelésem kifizetve,az OPO-tól jön,de még mindig Pending Shipment,tovább majd a Mailbox.de-vel jön.
    Nektek mennyi idő volt amíg az OPO elküldte az adott címre?
    Nem vagyok türelmetlen,tudom 3-7 naptári nap az expressz szállítás is,csak kíváncsi vagyok. ;)

  • tihibaby

    senior tag

    Most kaptam e-mailt az OPO-tól:

    "Kedves tihibaby,

    Köszönjük, hogy megvásárolta a OnePlus One-t! Nem lennénk ott,ahol ma vagyunk a segítséged nélkül.

    A mi vágyunk, hogy a telefont eljuttassuk minél több vásárlóhoz,emiatt kicsit túl sok meghívót küldtünk ki. Ez azt jelenti, hogy előfordulhat, hogy 3-6 nap késedelem lesz sorrendben a szállításban. Kérjük, ne ess kétségbe; mindenki továbbra is megkapja az ő OnePlus One-ját! Az express szállítás elsőbbséget élvez, és az eszközök vásárlási sorrendben kerülnek kiszállításra.

    Ha nem tud várni, akkor visszamondhatja a megrendelést. Kérjük, küldjön visszaigazoló e-mailt arról, hogy szeretné rendelését törölni, és a Vevőszolgálat csapata készen áll, hogy segítsen.

    Ahogy egy fiatal kezdeményezés, még mindig dolgozunk a gördülékenyebb kiszolgáláson. Megpróbáljuk a legjobb terméket átadni önnek.. Nagyon hálásak vagyunk a támogatásért és megértésért.

    OnePlus Support"

    Aranyosak..... :(((

    [ Szerkesztve ]

  • micafighter

    nagyúr

    #kieg

    Srácok ismét rendelhető Diztronic tok a telónkra! [link]

    A tok ára 9,99$ + a szállítás Mo.-ra 6.55$, paypallal lehet fizetni!

    Kép:

    További képek: [link]

  • tihibaby

    senior tag

    Én is a múlt hét elején rendeltem egy Nillkin tokot,és egy screen protector-t,17,22 dollár volt szállítással,és úgy néz ki már az országban van.
    Ha minden igaz,mire a teló megérkezik,meglesz a cucc is hozzá! :C

  • micafighter

    nagyúr

    válasz axlfsi #1706 üzenetére

    Ahogy (#1713) kano írta, ha német címre rendelsz, a régiót át kell állítani német régióra (jobb oldalt lent a pici zászló) :) A német árak:

    Jó hír: a kiegészítőkhöz nem kell meghívó. Rossz hír: mint látjátok a német régióra egyenlőre csak fóliát lehet rendelni, a többi majd hamarosan :\ Viszont a flip tok pl szerintem olcsóbbra jön ki az oppomartból, mert itt a flip tok 12€ + 5€ szállítás, és akkor még a mailboxde szolgáltatása erre rájön, az oppomartról pedig biztos, hogy eredetit küldenek, egy fórumtársunknak már megérkezett szép piros-fehér 1+ dobozban :) És az ára oppomartról $19.99 a tok, a szállítás, összesen $22.98. A szállítási idő kb 12-20 munkanap EU-ba.

    [ Szerkesztve ]

  • micafighter

    nagyúr

    #kieg

    Megérkezett az original flip tokom :) Oppomart-ról rendeltem, a tok 20$ volt, + 3$ a szállítás, és 2014.07.24. -én rendeltem. Íme néhány kép: [link] ( a doboz mellett egy SGS2 van, csak viszonyításként)

    Nagyon kellemes a tapintása, tökéletesen illeszkedik. A hátlapon egy müanyag tok van, abba kell belerakni a telefont. Müanyag felül és alul nincs, de a sarkakat körbeöleli. Lehajtásra a képernyő lezár, felhajtásra felold, nagyszerüen müködik. Aki flip tokot szeretne a telefonjára gondolok itt például Nordic fórumtársunkra, annak mindenképpen ajánlom :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák