Hirdetés

2014. október 30., csütörtök

(#651) Arthuro_Adam válasza mokus8 (#650) üzenetére

Arthuro_Adam
(őstag)
LOGOUT blog

Bemész, mondod, hogy vettél N9-et, kérnek egy személyit kb., a számodat és odaadják az új microSIM-et, a régi SIM-et oda se kell adnod. Kb. 3 percet voltam a pultnál.

(#652) tr4v3r

tr4v3r
(lelkes újonc)

Találtam szétszerelési kézikönyvet, ha valakit érdekel

http://dl.dropbox.com/u/4341351/Nokia_N9_RM-696_Service_Manual_L1L2_v1.0.pdf

User Guide

http://dl.dropbox.com/u/4341351/Nokia_N9_UG_hu.pdf

[ Szerkesztve ]

(#653) cefre00 válasza tr4v3r (#652) üzenetére

cefre00
(fanatikus tag)

Helyezze a készüléket az üllőre, majd fogja a kalapácsot...:DDD

Mindenhol jó, de legjobb a [localhost]...:)

(#654) Ufff válasza Arthuro_Adam (#646) üzenetére

Ufff
(senior tag)

Egy baj van, nem tudom telepíteni... :O

"És egy leszedált ország tapsolgat a szarnak, boldogan élnek, amíg csak meg nem halnak.˝

(#655) Karma válasza Ufff (#654) üzenetére

LOGOUT blog

Nem csoda, ez a szennyvíz oldal csak RPM-ben töltötte fel, ami ugye eddig is letölthető volt az Operától :D A ".deb package" link is egy bezippelt RPM-re vezet. :W

Ha valakinek van Debian vagy Ubuntu a gépén, nem próbálná meg az alien nevű toollal átkonvertálni? :) Nekem most nincs kéznél se Linux, se VM. (De elkezdtem leszedni egy Ubuntu Mini Remix ISO-t, ha senki nem vállalkozna.)

[ Szerkesztve ]

(#656) Arthuro_Adam válasza Karma (#655) üzenetére

Arthuro_Adam
(őstag)
LOGOUT blog

Még nem próbáltam, de nem jó az oldalon lévő telepítési utasítás?

Nokia Software Updateren épp most frissítem a telefont, nem jött meg az OTA.

(#657) Karma válasza Arthuro_Adam (#656) üzenetére

LOGOUT blog

Dehogy jó. Nincs RPM a Harmattan rendszerben.

(#658) Karma válasza Karma (#655) üzenetére

LOGOUT blog

Na én mindjárt leugrom a hegyről. Ezek a vadbarmok feltettek egy i386-os változatot, mint N9-re alkalmas csomag :W Igazából a fájlnévből már sejthettem volna, de most a telefonom csomagkezelője kergetett el, joggal.

Ja hát miért is csodálkozom, [link] :U
Tehát továbbra is csak a 10-es Maemos változat van a telefonhoz.

Viszont a Labson találtam egy 11 previewt, mindjárt átkonvertálom. Nálam a 10-es volt az utolsó, ami ment.

[ Szerkesztve ]

(#659) Arthuro_Adam válasza Karma (#658) üzenetére

Arthuro_Adam
(őstag)
LOGOUT blog

Hozzáértő oldal :) Bocsi a linkért :)

Telepítés sikerült, csengőhang megoldódott, és sikerült kitörölni a Törölt elemek mappából a már egyszer törölt küldött elemeket :)

Eddig minden jó.

(#660) Karma válasza Arthuro_Adam (#659) üzenetére

LOGOUT blog

Nem tehetsz róla :N

A 11-es developer preview feltelepült, az ikonjára nem indul el, de parancssorból be tudtam lökni, igazából nem látok nagy különbséget a 10-hez képest eddig. Portrait mód továbbra sincs :)

Az ikont valószínűleg könnyen meg lehet fixálni, majd még mókázok vele.

[ Szerkesztve ]

(#661) Arthuro_Adam válasza Karma (#660) üzenetére

Arthuro_Adam
(őstag)
LOGOUT blog

Igazából a portrait mód kellene szerintem, annak nem ugrasz neki? :)

(#662) Karma válasza Arthuro_Adam (#661) üzenetére

LOGOUT blog

Azt hogy gondoltad egyébként? :P Patcheljem meg a binárist? :P

Inkább futtatok egy SunSpider tesztet, miért ne alapon. Már egy ideje teker, és igazából elég rusnya számokat ír. (Megjegyzem, sose szerettem az Operát.)

Na véget is ért: 9118 ms.

[ Szerkesztve ]

(#663) Arthuro_Adam válasza Karma (#662) üzenetére

Arthuro_Adam
(őstag)
LOGOUT blog

Ez jó vagy rossz eredmény?

(#664) Karma válasza Arthuro_Adam (#663) üzenetére

LOGOUT blog

Mivel az alap böngésző 3556 ms alatt végez, szerintem elég rossz.
De a 10 is ilyesmit teljesített.

(#665) Zeush

Zeush
(tag)

Sziasztok!

Megint egy kis segítségre szorulnék... :(

Frissítettem a telefont, Nokia Updater-el, de azt írja, már sokadik próbálkozásra is, mikor már csak 1 perc van hátra, hogy sikertelen.
A telefon működik rendesen, írja is az új szoft verzióját, de mintha picit többet gondolkodna, és nem tudom, hogy jó lett-e a fissítés.
Minek kellett változnia, ami szembetűnő, ha sikerült?

Előre is köszi!!

Nec Arte Nec Marte

(#666) Ufff válasza Zeush (#665) üzenetére

Ufff
(senior tag)

Én még mindig nem látom a frissítést...

"És egy leszedált ország tapsolgat a szarnak, boldogan élnek, amíg csak meg nem halnak.˝

(#667) Zeush válasza Ufff (#666) üzenetére

Zeush
(tag)

Én sem láttam!
Olvasd el, amit írtam!
nokia software updater......
Keres, talál, telepít, nem sikerül a progi szerint....

Nec Arte Nec Marte

(#668) Ufff válasza Zeush (#667) üzenetére

Ufff
(senior tag)

Nem látja az sem.
Viszont az N8-nál is mindig hibát írt ki, de a frissítés sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#669) Zeush válasza Ufff (#668) üzenetére

Zeush
(tag)

Annak látnia kell.
Frissíteni kell a progit is.....

Nec Arte Nec Marte

(#670) Ufff válasza Zeush (#669) üzenetére

Ufff
(senior tag)

Frissítettem azt is, nem lát semmi új szoftot.

(#671) Zeush válasza Ufff (#670) üzenetére

Zeush
(tag)

Ezt nem értem. Nekem simán látta....
Mondjuk a telefon nekem sem látta.... :(

Nec Arte Nec Marte

(#672) Ufff válasza Zeush (#671) üzenetére

Ufff
(senior tag)

Mi a product code-od? A SIM tartóján van rajta.

(#673) Zeush válasza Ufff (#672) üzenetére

Zeush
(tag)

059J203

Nec Arte Nec Marte

(#674) LEFTHORSE1

LEFTHORSE1
(őstag)

Az oké hogy frisitgettek, de nem féltek hogy esetleg a Microsoftos haverok apró kis bosszuságokat tűzdelnek a frisebb szoftokba? Ha mégis valaki visszatenne egy régebbi szoftot, azt megteheti?
Csak azért hoztam fel mert mert már tapasztaltam ilyet a SE-nél, pontosabban a K750-nél, az utolsó szoftokban tönkre vágták a zenei hangzást, ahol két gyártó ügyködik egy helyen ott soha béke nem lesz...

Csak várni meg várni egy ügyes kicsi Sony telóra

(#675) Zeush válasza LEFTHORSE1 (#674) üzenetére

Zeush
(tag)

Szerintem ez csak szervizben lehetséges....

Nec Arte Nec Marte

(#676) Zeush válasza LEFTHORSE1 (#674) üzenetére

Zeush
(tag)

Mondjuk azért azt nem hinném, hogy szándékosan csesznék el a szoftot....

[ Szerkesztve ]

Nec Arte Nec Marte

(#677) Kobak77

Kobak77
(fanatikus tag)

Ezt próbálta már vki? (Office editing)

(#678) manokaki

manokaki
(őstag)

Csak ajánlani tudom annak aki már frissitette a FW 1.2-re , hogy utána ujra csináljon egy ujra inditást és utána tényleg gyorsabb lesz az N9, mint azt irták is ! :)

Attila

Siemens S55 !!!

(#679) jacis

jacis
(PH! kedvence)

Sziasztok,
Az N9 mennyire szabható testre? A tesztet olvasva nagyon hasonlít a rendszer felépítésènek logikája a szifonèhoz.
Maga a telefon nagyon tetszik, de egyelőre egész sok hibáról/bug-ról számoltok be.
Netezés mennyire kényelmes vele?
Ha rádugom a pendrive-ot tudja felismeri?
Válaszokat előre is köszõnõm.

[ Szerkesztve ]

LG G3 White 32GB

(#680) Arthuro_Adam válasza jacis (#679) üzenetére

Arthuro_Adam
(őstag)
LOGOUT blog

Ha azt vesszük semennyire sem szabható testre, viszont maga a rendszer szerintem annyiban hasonlít iOS-re, hogy van olyan lap, ami tele van ikonokkal.

Nekem kényelmes a net, Karmanak kevésbé. Flash nincs, embed videók nem mennek (állítólag indavideo változtatott valamit, de még nem teszteltem), frame-ekkel is van gond, szintén Karma vélemény.

Az 1.1-ben komoly bugot én még nem tapasztaltam, most már rendesen megy nekem a folyamatos Twitter frissítés is. USB OTG nincs benne, hivatalosan biztosan nem lesz, de dolgoznak valami megoldáson, de ebbe nem érdemes beleélned magad.

(#681) Arthuro_Adam válasza Ufff (#672) üzenetére

Arthuro_Adam
(őstag)
LOGOUT blog

Nekem is ugyanaz a Product Code, mint nektek. Letöltöttem a Nokia Software Updatert (3.0.495), indítás után frissítette magát a program. Ezután USB-vel összekötöttem a telefont a géppel, a szinkronizációt választottam a telefonon, ne USB háttértárat.
Innentől minden simán ment, nekem is kiírt hibát a végén, egy újraindítás és sokkal gyorsabb a telefon, mint volt, kevesebb a lag, gyorsabban indulnak a programok, és pár hiba nincs többé! :)

Így próbáld meg frissíteni.

Kobak77: Amint lesz leírás a telepítésről, kipróbálom. Calligra amúgy az olvasónak a motorja, ez biztató.

(#682) Ufff válasza Arthuro_Adam (#681) üzenetére

Ufff
(senior tag)

És még mindig nincs frissítés... Hétfőn megyek a Nokiához, ha addigra nem lesz elérhető, feldobatom velük.

(#683) manokaki

manokaki
(őstag)

Nekem a Nokia Software updater , rögötn feldobata a frissitést mikor rátettem a telefont !
Nem igazán értem ,hogy másnak miért nem .
1,1 Gb-t töltött le ( 40perc ) és kb 3 perc alatt felrakta a telefonra !
Elöször olyan lassu lett, hogy megbántam hogy frissitettem aztán egy ujra inditás és hibátlan lett a gyorsasága !

Attila

Siemens S55 !!!

(#684) Karma válasza Zeush (#675) üzenetére

LOGOUT blog

Szerintem meg, hasonlóan a többi Nokia telefonhoz, nem lehetséges a downgrade. Volt is gond ebből az N950-nél, hogy kijött a PR1.1, viszont a OneClickFlasher (ami N9-hez egyáltalán nincs, pedig fasza lenne) még csak a régi verzióhoz volt, és féltéglásította a telefont az alacsonyabb verziónak köszönhetően.

(#685) Ufff

Ufff
(senior tag)

Megnéztem a honlapon, elméletileg elérhető az új sw, de az NSU mégsem dobja fel. Leszedem, restart és felteszem újra. Hátha. Nem értem miért csinálja ezt, és azt sem, hogy miért nem látom a készüléken sem...

(#686) Liberatore

Liberatore
(kvázi-tag)

Ti honnan szedtek le olyan zenet amivel a boritok is felmennek a telora?? Mar az ipoddal is voltak ilyen gondjaim, ha valaki segitene akkor koszi :)

(#687) BobTail

BobTail
(őstag)
LOGOUT blog

innye ez egy kicsit egy fehér 64 gigásért nem?! :S

Microsoft Ambassador | Nokia N9 / 808 PureView / Lumia 925 / Lumia 1020 / Lumia 1520 / Lumia 930 / Lumia 2520 | http://www.flickr.com/detkodave/sets

(#688) Ufff válasza Ufff (#685) üzenetére

Ufff
(senior tag)

Semmi változás... :(

(#689) BobTail

BobTail
(őstag)
LOGOUT blog

TagScannerrel gyorsan és egyszerűen bele tudod integrálni a borítót ;) én is minden albumhoz és számhoz meg szoktam csinálni, és nagyon desgin :D

Microsoft Ambassador | Nokia N9 / 808 PureView / Lumia 925 / Lumia 1020 / Lumia 1520 / Lumia 930 / Lumia 2520 | http://www.flickr.com/detkodave/sets

(#690) Liberatore válasza BobTail (#689) üzenetére

Liberatore
(kvázi-tag)

es a boritokepeket honnan szeded le? :)))

(#691) BobTail válasza Liberatore (#690) üzenetére

BobTail
(őstag)
LOGOUT blog

na szerinted? :DD

[ Szerkesztve ]

(#692) LEFTHORSE1 válasza BobTail (#687) üzenetére

LEFTHORSE1
(őstag)

Szerintem hülye aki megveszi a tükörfényes fehéret, ha matt lenne mint a többi akkor talán jogos lenne a fel ár, de így zsír meg ujjlenyomat gyűjtő az nagyon gagyi, a legjobb vétel a kék színü

Csak várni meg várni egy ügyes kicsi Sony telóra

(#693) BobTail

BobTail
(őstag)
LOGOUT blog

Igazából még közelében sem vagyok a megvételnek, karácsony környékére tervezem, hátha addig mérséklődnek az árak... és először saját magam akarom megnézni egymás mellett a kettőt és utána választani, de a kéket olyan komolytalannak érzem ehhez a telefonhoz :U

(#694) Liberatore válasza BobTail (#693) üzenetére

Liberatore
(kvázi-tag)

Nagyon nem mondanam h komolytalan :) nekem kekben van es azzal a szinnel a fekete kijelzo szerintem mindent visz, eddig a csaladban es a barati korben mindenkinek nagyon bejott, csak ajanlani tudom !!

(#695) Liberatore válasza BobTail (#691) üzenetére

Liberatore
(kvázi-tag)

megcsinaltam lehuztam mindent, bele is tettem at is toltottem erre, van amelyik szamnal szepen ott van masnal meg nincs... mitol lehet?? van valami szabvany meret a kepekre esetleg??

(#696) BobTail válasza Liberatore (#695) üzenetére

BobTail
(őstag)
LOGOUT blog

nem tudom mi lehet a baj, nekem még 5800-m van, és úgy szoktam csinálni, hogy a borítókat 500x500-asra méretezem, jpg-be mentem, és ha az mp3 (stb.)-ba már volt előre integrált kép, az törlöm, mentek, utána behúzom az új képet, és újra mentem... lehet 2 kép van és nem tud mit kezdeni, vagy a formátumot nem szereti! Fogalmam sincs, talán még az is lehet hogy az N9-nek van vmi problémája vele..

(#697) Liberatore válasza BobTail (#696) üzenetére

Liberatore
(kvázi-tag)

ertem ertem, nah majd kesobb meglesem melyik lehet a gond, nah es mikor tervezed a valtast?:)

(#698) BobTail

BobTail
(őstag)
LOGOUT blog

leghamarabb december 15, legkésőbb január közepére... bár szívem szerint már most megvenném, de egyrészt nincs még elég pénzem rá, másrészt hátha megy lejjebb az ára :U

(#699) Arthuro_Adam válasza BobTail (#696) üzenetére

Arthuro_Adam
(őstag)
LOGOUT blog

Én az N97-en a CoverUp2-t használom, nekem bejött.

(#700) mokus8

mokus8
(kvázi-tag)

Sziasztok!
Nagyon tetszik a telefon! Tényleg nagyon egyedi és innovatív! Mióta megvan ezzel szórakozok! Az alkalmazások is tetszenek és bőven megvagyok elégedve az eddigiekkel (bár lehet csak azért mert nem volt még iPhone vagy Andorid telefonom) és tuti jönnek majd sorba ki a jobbnál jobb alkalmazások rá! Úgyhogy én úgy érzem jó vétel volt nagyon! Nem tudnám hasonlítani egyik telefonhoz sem! A rendszert nézve talán iphone-ra hasonlít inkább, mint Andoridra. Egyébként szerintem androidot megeszi reggelire. Pláne amit írtatok, hogy a frissítéssel még gyorsabb!
Más:
Használat során akadt pár észrevételem/problémám! Ha tudtok segítsetek pls! :)

- Frissítést nekem sem ajánl fel! Nokia software updater-el csináljam? Ne várjam meg inkább míg felajánlja a telefon?
- E-mail postafiókomat beállítottam, de ha rámegyek a frissítésre azt írja ki, hogy nem tud csatlakozni a szerverhez! Én a 'másik e-mail fiók'-nál állítottam be a Yahoo-mat! Kérdés, hogy a postafiók nevéhez csak a felhasználónevemet írjam be (mert alapból így csinálta), vagy a teljes email címemet! Mind2-vel egyébként rossz! Szerintem valami más baja lehet! Leírná valaki, akinek működik, hogy mik a beállítások?
- A kameránál 16:9-es beállításnál a legjobb minőségnél 7megapixelt jelez! Ez normális dolog?
- Ha rádugom a gépre csak 8.8GB-ot jelez tárhelyként...
- Akksi nekem is eléggé gyorsan merül! Normális ez is? Egyébként hogy kell bánni ezekkel az akksikkal? Nem szabad csurig lemeríteni, amikor tehetem töltsem?
- Flash: Lehet hülyeséget írok, de nekem youtube megy!

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.