Hirdetés

2014. november 28., péntek

(#6751) gti16v

gti16v
(senior tag)

én lesz@rom,ha winfos lesz a nokiákon...
de a symbian maradjon meg mellette..... én 2004 óta a rabja vagyok...és hozzá nőttem....
a többi gyerekeknek való rendszerek(maradjon csak meg az egyszerű embereknek,és használják az sem érdekel(már) )

Z2/S4ZOOM frissítve(4.0): http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#6752) jacis válasza gti16v (#6751) üzenetére

jacis
(PH! kedvence)

Lassan pedig át kell szoknod a WP-re mert a sym le lesz építve.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry Passport

(#6753) gti16v válasza jacis (#6752) üzenetére

gti16v
(senior tag)

(akkor max veszek egy N82-őt azzal voltam idáig a legelégedettebb és el leszek vele az mindent tud amit használok,az usb funkciók amik az N8 ba vannak ,meg az fm transmitter,hdmi az hiányozna persze)

persze ezt mind ironikusan mondtam persze,de messze az volt akkor is az volt legsokrétűbb nokia(n82)...most meg az N8-amit imádok.... és szerintem 2x ennyit is megérne nekem...csak jó lenne egy stabil szoft,ami bug mentes amit meg is kapunk,mert túl sokat adtak el belőle ,hogy így maradjon....
az én gyors kezeimnek,meg agy járásomnak egy kicsit olyan mint egy beta fw ez az s3...de szerintem nyárra minden rendbe lesz...

[ Szerkesztve ]

Z2/S4ZOOM frissítve(4.0): http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#6754) Assdak

Assdak
(őstag)

Bazdki, mi lesz a Beta Labs-el?

(#6755) SlayR

SlayR
(fanatikus tag)

hmmm nekem tetszik n8 is kaphatna egy kis wint :D(:

(#6756) jacis válasza Assdak (#6754) üzenetére

jacis
(PH! kedvence)

Gondolom átadják azt is MS-nek.... :W
Szeritnem a tudásuk átadása nagyon nagy hiba a Nokia részéről :(((

BlackBerry Passport

(#6757) szp1

szp1
(PH! addikt)

Na. Én már csak abban bízom, hogy ezt az S'3-at még hegesztgetik annyira, hogy egy fokkal jobb "felhasználói élményt" - bármit is jelent ez - nyújtson, meg azért nem ártana ha egy hangyányit kezelhetőbb lenne. Talán a 2.0-ig eljutunk, az S'4 már a holdban van.
Nem szeretném fél év múlva a szemétbe dobni a C7-et, akármilyen olcsón vettem is. Vannak jó tulajdonságai.

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány)

(#6758) ferkope77

ferkope77
(lelkes újonc)

???

(#6759) sompetike válasza szp1 (#6757) üzenetére

sompetike
(tag)

We still have a healthy pipeline of symbian devices while continuing to support existing users w/ updates & content

ezt mondta a nokia vezetö mérnöke.

szal remény az van meg lesz a symbian hegesztésére....

n450-n1610i-e318-e628-e688-n3210-e10-e20-e28-er310-et65-sm35-sme45(ktmsárga)-n3650-n6220-mv360-n6230-n6230i-mitacmio a701-n5630xm-n8-NEXUS 4

(#6760) jacis válasza ferkope77 (#6758) üzenetére

jacis
(PH! kedvence)

Ez hatalmas :D : " (Ahogy a Google alelnök Vic Gundotra kedvesen tvítelte a két cég stratégiai partnerségéről szóló első pletykák kapcsán: “Két pulykából még nem lesz sas.”)"

BlackBerry Passport

(#6761) szp1 válasza sompetike (#6759) üzenetére

szp1
(PH! addikt)

Igen, a remény hal meg utoljára.
A szöveg tipikusan politikusi dumának tűnik, a CEO-k meg inkább politikusok mint szakemberek és szeretik lefelé sugallni hogy mi lenne a f@sza szöveg. Szóval én elég pesszimista vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#6762) emre33 válasza SlayR (#6755) üzenetére

emre33
(PH! addikt)

N8 gyenge a Win7-hez.
Ahhoz két 1Ghz-s cpu kell

GIGABYTE GA-Z97X-UD5H-BK, INTEL Core i7-4790K (L420B765), Nvidia GTX680, CORSAIR 16GB Vengeance Pro DDR3 1866MHz CL9 KIT, SCYTHE Mugen 4 PCGH Edition

(#6763) kpal válasza grv4go (#6750) üzenetére

kpal
(PH! kedvence)

Mégis csak nekem lett igazam. :R :R ;)

[ Szerkesztve ]

(#6764) ssgt1981

ssgt1981
(lelkes újonc)

Hello!
Azt hiszem az N8 az utolsó Nokia telefonom! Már a pc-t is lecseréltem egy MacBook-ra! Az xbox-ot kivéve minden Microsoft termék egy f..s!

(#6765) joey20 válasza emre33 (#6762) üzenetére

joey20
(PH! félisten)

Ahhoz két 1Ghz-s cpu kell
???

Bazinga!

(#6766) Lord Zero

Lord Zero
(PH! addikt)

.

[ Szerkesztve ]

nem, mindegy

(#6767) Sofian válasza jacis (#6760) üzenetére

Sofian
(őstag)
LOGOUT blog

Vic Gundotra csak idézett....
Ezt a mondatot a Nokia VP Anssi Vanjoki mondta, amikor a Siemens és a Benq egyesült...

Ez így MEGALOL! :DD

https://plus.google.com/113465598003608536126 http://mobibytes.blogspot.com/ https://www.facebook.com/pages/MoDev/260469680679910

(#6768) Sofian válasza leviske (#6747) üzenetére

Sofian
(őstag)
LOGOUT blog

Nokia térképmegoldásai nem tűnnek el...beépülnek a bing maps-be...

https://plus.google.com/113465598003608536126 http://mobibytes.blogspot.com/ https://www.facebook.com/pages/MoDev/260469680679910

(#6769) leviske válasza grv4go (#6750) üzenetére

leviske
(PH! kedvence)

"csak azért mert a te kedvenc platformod a symbian, és ilyen nem történhet."

Azért a szakértők többsége nem vette komolyan, hogy WP7-et fog használni a Nokia, függetlenül attól, hogy sok "jós" már eljátszott a WP7 és az Android gondolatával is. Nem volt logikus lépés a Symbian-t és a MeeGo-t dobni és nem azért, mert Misály kedvenc platformjai, hanem mert addig volt esélye a Nokiának a saját piaci helyzetét megtartania, amíg nem állt be egy másik cég mögé. Ezt követően egészen bizonyos, hogy a Samsung alá fognak zuhanni és még szerencséjük is lesz, ha a ZTE nem előzi be őket.

Hogy mennyire nem volt értelme az iPon/HVG cikkeinek, jól mutatja, hogy mekkora sokként érte a piacot és ennek hatására mekkorát zuhant a Nokia tőzsdei értéke.

Egyébként meg próbáld meg az oltogatásokat nem szívedre venni, mert egy szakmai portálon általános az ilyen. Erre csak rátesz, ha a közösség egy friss tagja valami olyan lehetőséggel áll elő, amit a többiek nem tartanak reálisnak és már ezerszer át is rágták.

(#6768) Sofian: Más szóval az Ovi Maps megszűnik és lesz helyette Bing Maps? Csak mert ha igen, akkor pontosan ezt írtam... :DDD

(#6767): Akkor ezennel kihirdethetjük az "év idézete" címet. Ennél nagyobb fricskára nem számítok ebben az évben. Szegény megboldogult Nokia. :DDD

[ Szerkesztve ]

"És robbanó tartály mögött vihorászni tűzharc közepén szerintem még a Nők lapja horoszkópja szerint sem jelent jót." /by MAZUR [GS'10J]

(#6770) Just486 válasza ---Lasali--- (#6746) üzenetére

Just486
(senior tag)
LOGOUT blog

Jó alkatrészt cseréltek ki, ez az infravörös távolság (valójában inkább közelség)érzékelő. Teljes nevén Proximity Sensor.
Ez egyébként eleve szarul van megoldva az N8 -ban, mivel elegendő lenne csak hívások közben működnie (illetve, ha egy program erre külön utasítja) de ehelyett az n8 folyamatosan üzemelteti ezt az eszközt, ami nem éppen mondható energiatakarékosnak. Egyébként ha helyileg érdekel hogy hol van, az alaplap felső részén, jobb oldalt a Nokia felirat és az átlátszó pötty között. (eléggé besötétített ablakon kukucskál ki, de azért észrevehető)

That unconquered country we call the future

(#6771) Gaabor80

Gaabor80
(tag)

Én nem értem mi a baja az embereknek a Symbian-al? :W
Bonyolult? Nyilván ettől okostelefon a telefon. Sokkal beállíthatóbb egyéni igények szerint, mint egekig dicsért egy Iphone. De, hogy a Nokia ilyen ostoba döntést hozzon :F

(#6772) karldergroße válasza Gaabor80 (#6771) üzenetére

karldergroße
(senior tag)

Mi a baja?

Az, hogy érintőképernyőn béna. Hogy gyakran annyit sem tud, mint az s40-es platform (naptár, számológép, zenelejátszó).

Egyszóval: elszállt felette az idő. És most ezt a finnek is felismerték.

Nok3210-Nok3410-MotV525-Nok3120-Nok6234-Nok5310-Nok5800-Nok5310-NokC7-Sam9070-HTC M8

(#6773) Kvazár válasza Just486 (#6770) üzenetére

Kvazár
(őstag)

Láttam már olyan hacket N8-hoz amiben letiltották, mert ez a funkció tényleg felesleges.

Eladó cuccaim: http://href.hu/x/emtu

(#6774) kpal válasza karldergroße (#6772) üzenetére

kpal
(PH! kedvence)

Nyáron jön egy nagyobb frissítés is N8-ra symbian 4 dolgokat kap a 3 is.

(#6775) szp1 válasza Gaabor80 (#6771) üzenetére

szp1
(PH! addikt)

"Bonyolult? Nyilván ettől okostelefon a telefon."

Hehe, ez jó. Ez már annyira okos, hogy még az user eszén is túljár. :D
Bezzeg a többi OS. Azok olyan buták, hogy még az átlagember is elboldogul velük..

(#6776) Sahaladela

Sahaladela
(újonc)

Üdv!

Mostanában tervezek/terveztem beruházni egy N8-ra, de a hír hallatán elbizonytalanodtam kicsit. A "frigy" ellenére érdemes beruházni, kiadják még a szükséges frissítéseket vagy gondoljam újra a vásárlást?

(#6777) Kvazár válasza Sahaladela (#6776) üzenetére

Kvazár
(őstag)

Gondold újra! :(

Eladó cuccaim: http://href.hu/x/emtu

(#6778) Just486 válasza Sahaladela (#6776) üzenetére

Just486
(senior tag)
LOGOUT blog

Szerintem ne azért vegyél meg egy telefont, mert hogy az majd "milyen lesz". Ha jelenlegi formájában tetszik, vedd meg, ha ez így kevés neked, akkor ne vedd meg.

(#6779) Sahaladela válasza Just486 (#6778) üzenetére

Sahaladela
(újonc)

Jogos! :) A telefon nagyon is tetszik, szvsz a legjobban összerakott, a formáról nem is beszélve.
A baj csak az, hogy hosszú távra tervezek, minimum 3 év. A jövő szimplán a megbízhatóság miatt érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#6780) Just486 válasza Kvazár (#6773) üzenetére

Just486
(senior tag)
LOGOUT blog

Feleslegesnek semmiképpen nem mondanám (szinte minden érintőképernyős telefonban benne van ez az alkatrész), de tény, hogy jelen formájában elég pazarló módon működik. (Gyakorlatilag amikor a képernyő megy, akkor ez is megy vele, teljes gőzerővel, ráadásul.)

(#6781) szp1 válasza Sahaladela (#6776) üzenetére

szp1
(PH! addikt)

Igazat adok Just486-nak.
Én ugyan C7 tulaj vagyok ( outsider ), de én elsősorban azért vettem, mert egyszerűen tetszik, esztétikus, nagyon jó anyagból van és kiválóan lehet vele telefonálni.
Persze vannak még jó tulajdonságai, de az most mindegy.
Ennek fejében elviselem a symbian'3 nehézkességét, amire én használom azzal boldogulok valahogy.
Tehát ha neked bejön az N8, vedd meg, ha aggódsz a support miatt meg arra vársz, hogy az S'3 majd fejlődik valahova, akkor inkább nézz más típust.

(#6782) Ufff válasza Sahaladela (#6779) üzenetére

Ufff
(senior tag)

Frissítések jönni fognak szerintem. De hogyha win lesz a nokiákon, tuti nem veszek többet!

"És egy leszedált ország tapsolgat a szarnak, boldogan élnek, amíg csak meg nem halnak.˝

(#6783) Just486 válasza Sahaladela (#6779) üzenetére

Just486
(senior tag)
LOGOUT blog

A symbian egy eléggé kiforrt rendszer, jelen formájában is megbízható. Persze mint mindent, ezt is haza lehet vágni, de ez inkább a hanyag fejlesztők, mintsem a rendszer hibája.
Amint én minden okostelefon használónak javasolnék felhasználás terén: Miután megvette a telefonját, nyugodtan telepítse tele mindennel, ami megtetszik neki, azt dobja fel. Ezt a telefon egy idő után nem fogja díjazni (egyik sem, nem csak a symbian), belassul, kiszámíthatatlanabb lesz. Ekkor meg kell jegyezni a sok alkalmazás közül azt a néhányat, ami valóban hasznos és szükséges(tehát tetszik a felhasználónak), majd legyalulni a telefont (hardreset+szoftverfrissítés). Ez után pedig feltelepíteni azt a néhány alkalmazást, amire valóban szükség van. Én már jóideje így használom a telefonomat, és amellett, hogy mindent tud, amit én használni szoktam, még gyors is, mivel nincsen tele szeméttel.

Száz szónak is egy a vége, a telefon megbízható, de bizonyos kényelmi funkciók hiányoznak belőle, amiket később vagy pótolnak -vagy nem.

(#6784) Ufff válasza Just486 (#6780) üzenetére

Ufff
(senior tag)

Szerinted mennyit fogyaszt ez a szenzor? Hatótávolság kb. 10 mm, szerintem szinte semmit.

Just486 (hsz: 6783): Maximálisan egyetértek!

[ Szerkesztve ]

"És egy leszedált ország tapsolgat a szarnak, boldogan élnek, amíg csak meg nem halnak.˝

(#6785) divid4

divid4
(lelkes újonc)

Sziasztok!
A napokban vásároltam egy N8-at. Eddig meg vagyok vele elégedve. Egy kérdésem lenne csak: Az 500 Gb-os vinyómat rádugtam és nem ismeri fel. A vinyón a kis led világít (tehát érzékeli), csak a telón nem történik semmi. Gondolom azért mert a winyó nem külső tápos és túl nagy a teljesítmény hogy meghajtsa nem? Van erre valami megoldás?

(#6786) Just486 válasza Ufff (#6784) üzenetére

Just486
(senior tag)
LOGOUT blog

Szerintem pedig sokat (ami végeredményben megegyezik a Te "szinte semmit" kijelentéseddel, csak más nézőpontból).
Megy eleve a LED, ennek a működtetéséhez biztosan kell egy elektronika is. Nyilván ha működik, akkor ezt a telefon valamivel figyeli is a háttérben, ami már nem csak hardveres, hanem szoftveres elfoglaltságot is jelent. Nem azt mondom, ha kikapcsolnák a Nokiánál ezt a "funkciót", akkor a telefon 20x gyorsabb lenne, meg 1 hétig menne feltöltés nélkül, de szerintem minimális eltérés (valóban minimális) kimutatható lenne az üzemidőben.
A kérdés itt inkább az, hogy mi a fenének megy, amikor nincsen rá semmi szükség?

divid4:
Csak akkor, ha megoldható külső tápegység csatlakoztatása a winyóhoz. Az n8 USB kimenete kb 200mAh -t tud leadni, ami ennél nagyobb áramot venne fel, az önmagában nem fog működni.

[ Szerkesztve ]

(#6787) Sahaladela válasza Just486 (#6783) üzenetére

Sahaladela
(újonc)

A hiányzó kényelmi funkciók nem igazán foglalkoztatnak. Az egyetlen elvárásom az, hogy amit tud, azt maximálisan ki lehessen használni. Attól féltem, hogy most egy mozdulattal a szőnyeg alá söprik az egész os-t és elgondolkodtam, így is kell-e a cucc.
Köszönöm a hozzászólásokat, kicsit megnyugodtam. :DDD

Ufff: winnel nekem sem kellene :N

szp1: Igen, a stabilitáson kívül a másik szempontom a forma, anyag használat stb.

[ Szerkesztve ]

(#6788) grv4go válasza leviske (#6769) üzenetére

grv4go
(újonc)

Ettöl eltekintve jó ideig még nem fog megszünni a symbian. 2 év alatt történik meg az átmenet. Lehet késöbb sem tünik el. Van egy olyan gyanum, hogy a mostani felsökategóriás telefonokba szánt OS lejön az alsókaetgóriákba és a drága N-es X-es, business stb telók kapják a wint.
Volt néhány régebbi s60 telóm és nagyon meg voltam velük elégedve. Nekem is nagy kedvencem volt. De ma már nem vennék. Csak próbálgattam egyiket másikat de nem győzött meg (az apple és androidos megoldások mellett elavultnak tünik ez a platform- de ez csak az én véleményem). Persze lehet ez külsöségekben javitani. Hardvert csinositgatni, nagyon durva kamerát beletenni

Nem tudom hogy jót fog e ez a szövetség a Nokiának, de ha ezen az úton haladt volna tovább akkor is egyre inkább háttérbe szorult volna az androiddal és az apple-el szemben. Ezt ismerte fel helyesen. Nem biztos hogy rossz döntés ez.

(#6789) divid4 válasza Just486 (#6786) üzenetére

divid4
(lelkes újonc)

Köszönöm én is erre gondoltam! Üdv!

(#6790) szp1 válasza grv4go (#6788) üzenetére

szp1
(PH! addikt)

"Van egy olyan gyanum, hogy a mostani felsökategóriás telefonokba szánt OS lejön az alsókaetgóriákba"

Akkor viszont jócskán szerelgetni kellene rajta, mert ismerve az "alsó kategóriás" felhasználói igényeket ilyen nehézkes rendszerrel abban a szegmensben nem sok babér teremne.

(#6791) Just486 válasza szp1 (#6790) üzenetére

Just486
(senior tag)
LOGOUT blog

Tévedés, a középkategóriában már régen jelen van az s60v5, és azzal is remekül elvannak a felhasználók. s^3 meg egyszerűsödött a v5 óta. Nem érten honnan jön nektek ez a "nehézkes rendszer" (azért a többesszám, mert nem most hallom először) duma, de nagyon nem érzem igaznak.

(#6792) Just486

Just486
(senior tag)
LOGOUT blog

Pár hete ígértem képeket a szétszedett telefonomról. Csak aztán az imageshack kiszúrt velem, és én meg nem igazán törtem össze magam, hogy másik szervert keressek, de megjöttek a képek. (a galéria még nem teljes, összesen 67 fotó feltöltését tervezem)
Nokia N8 szétszedve - HiDef (kephost.hu)

[ Szerkesztve ]

(#6793) szp1 válasza Just486 (#6791) üzenetére

szp1
(PH! addikt)

Biztosan igazad van, de idézném miről volt szó:
" alsó kategóriás "

Az, hogy az S60 újabb verziói a középkategóriában végezték, kizárólag saját maguknak köszönhetik a "nehézkességük" miatt. A top-hoz ez már kevés. A Nokia maga is érezte ezt, hiszen kijött az S'3-al és tervezte a MeeGo-t.
Az más kérdés, hogy ez most új irányt kell vegyen.

[ Szerkesztve ]

(#6794) kpal válasza Sahaladela (#6787) üzenetére

kpal
(PH! kedvence)

Nyáron jön úgy is rá egy nagyobb frissítés nyugodtan vedd meg. :K

(#6795) zack

zack
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Ha még nem volt:

exclusive-nokias-windows-phone-7-concept

Galaxy Note 4 (N910C) WanamLite 1.3+SamsungEVO Class10 64GB**Sennheiser IE8**Sony NWZ-E584<<>>www.monitorguru.hu<<>>"Mindenkinek van egy terve, amíg jól pofán nem vágják" by Mike Tyson

(#6796) GALARDO válasza zack (#6795) üzenetére

GALARDO
(PH! addikt)
LOGOUT blog

De szépek! :C

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#6797) zack válasza GALARDO (#6796) üzenetére

zack
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Nekem is bejönnek! :K
Ha ilyen lesz az "egyesítés", azzal csak jól fogunk járni. :C

Galaxy Note 4 (N910C) WanamLite 1.3+SamsungEVO Class10 64GB**Sennheiser IE8**Sony NWZ-E584<<>>www.monitorguru.hu<<>>"Mindenkinek van egy terve, amíg jól pofán nem vágják" by Mike Tyson

(#6798) grv4go válasza szp1 (#6793) üzenetére

grv4go
(újonc)

Így van. Gondolom ha az újak megkapják a WP7-et, a régebbiek még lejjebb kúsznak a kategóriákban. Persze biztos lesz ott is valami költségcsökkentés. De nem hiszem hogy egyszerűen kidobnák az ablakon az új fejlesztéseket.

(#6799) ---Lasali--- válasza Just486 (#6770) üzenetére

---Lasali---
(Közösségépítő)

Igen észre vettem már azt a kis téglalap alakú érzékelőt ezelőtt is.
Csak azt nem értem hogy ez hogy mehetett tönkre az alaplap cserétől, főképp hogy más is járt ugyan így, szóval nem egyedi volt a hiba.
Meg az is fura hogy ennyi hibát kivált ennek a szenzornak a hibája.
Honnan tudod hogy folyamatosan működik? Mondjuk a hiba jelenségekből adódóan is ki lehet következtetni.

[ Szerkesztve ]

(#6800) zack

zack
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

a_nokia-alkalmazottak_tiltakoznak

F@sz tudja mi lesz ebből. Elképzelhető hogy tényleg vége a Symbiannak. :U

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.