Hirdetés

2014. április 24., csütörtök

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] LG Optimus 4X HD - méltó kihívó  »  Keresési eredmények

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2013-02-21 15:20:38

Mobilarena

Megkésve bár, de törve nem végre bemutatkozott az LG várva várt zászlós hajója, az LG Optimus 4X HD.
Mint azt sokan tudjuk ebben az évben kicsit döcögősen indult el az LG hadjárata, kivételesen a HTC One X került először a piacra, ezután az Samsung csatahajója a Galaxy S3, majd ezt követően az LG 4X HD. Bár a bejelentés már ez év februárjában megtörtént, ami beszámolt a készülék specifikációiról is, és elhintett 1-2 fotót is, a megjelenésre ezúttal még sokat kellett várni.
De megtörtént, bár nem úgy ahogyan azt a Samsung tette a Galaxy S3-al, aminek persze visszhangja is volt, de lényeg hogy itt van, megvoltak az első tesztek, és már kis hazánkban is kapható.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#16396) milcse93

milcse93
(újonc)

Rendszer/system/app mappa tartalma, mi mit csinál megfejtős játék:
Ezek közül is jó lenne tudni mit lehet törölni mit nem, másnak is nagy segítség lehet. :)

Félkövérrel és dőlt betűkkel vannak azok amiket SZERINTEM lehet törölni, ha találtok még olyat ami tök fölösleges és mehet a kukába javítsuk a listát légyszíves! :)

AAT.apk - ?
AlarmClock.apk - Ébresztőóra
AppBoxBridgebin.apk - ?
ApplicationManagerbin.apk - Alkalmazáskezelő
ApplicationsProvider.apk - ?
AppManSettingHiddenbin.apk - ?
Backupbin.apk - Backup
BackupRestoreConfirmation.apk - ?
Bluetooth.apk - Bluetooth
BluetoothServices.apk - Bluetooth beállítások
Calculatorbin.apk - Számológép
Calendarbin.apk - Naptár
CalendarProviderbin.apk - Naptár segéd
CameraApp3.apk - Fényképező
CameraTestApp.apk - Kamera teszt
CBbin.apk - Cellaüzenetek
CertInstaller.apk - ?
ChromeBookmarksSyncAdapter.apk - Chrome könyvjelzők
ChromeWithBrowser.apk - Google Chrome

com.lge.shutdownmonitor.apk - ?
Contactsbin.apk - Kapcsolatok
ContactsProviderbin.apk - Kapcsolatok segéd
DefaultContainerService.apk - ?
DmfAdmin.apk - ?
DrmProvider.apk - ?
DrmService.apk ?
EmailWidgetbin.apk - Email widget
FaceLock.apk - Arcfelismerő képernyőzár
FavoriteContactsbin.apk - Kedvenc kapcsolatok widget
FmRadio3.apk - FM rádió

FontServer.apk - Betűtípusok
Gallerybin.apk - Galéria
Gmail.apk - Gmail
GMS_Maps.apk - Google Maps
GmsCore.apk - ?
GnssPosTs.apk - ?
GoogleBackupTransport.apk - ?
GoogleCalendarSyncAdapter.apk - Google Naptár szinkronizáló
GoogleContactsSyncAdapter.apk - Google Névjegy sznkironizáló
GoogleFeedback.apk - ?
GoogleLoginService.apk - ?
GooglePartnerSetup.apk - ?
GoogleServicesFramework.apk - ?
GoogleTTS.apk - ?
HiddenMenu.apk - ?
HiddenSIMUnlockManu.apk - ?
HomeSelectorbin.apk - ?
HTMLViewer - HTLM megjelenítő
InputDevices.apk -?
KeyChain.apk -?
LGBrowser_JB.apk - Böngésző
LGDefaultAccount.apk - ?
LGDownloadProvider_JB.apk - ?
LGDownloadProviderUi_JB.apk - Letöltések
LGDrm.apk - ?
LGEIMEbin.apk - ?
LGEmailbin.apk - LG Email alkalmazás
LGFOTA.apk - ?
LGFotaClient.apk - Szoftverfrissítés
LGHome3_Theme_Biz.apk - Téma
LGHome3_Theme_Cozywall.apk - Téma
LGHome3_Theme_Marshmallow.apk - Téma

LGHome3.apk - Kezdőlap
LGInstallServicebin.apk - ?
LGOnScreenPhone3_JB.apk - ?
LGPartnerBookmarksProvider.apk - ?
LGPhone_2c_JB.apk - Híváskezelő
LGSettings3_2.apk - Beállítások
LGSettingsProvider3_2.apk - ?
LGSetupWizard_JB.apk - ?
LGSystemServer.apk - ?
LGSystemUI.apk - ?
LGUniTelephonyProvider3.apk - ?
LinkCompanion3.apk - ?
LiveWallpapersPickerbin.apk - Mozgó háttérkép
LockScreen3.apk - Képernyőzár
LockScreenSettings.apk - Képernyőzár beállítások
LogService.apk - ?
MediaHomebin.apk - Média Home
MediaProvider.apk - ?
MediaUploader.apk - ?
Memobin.apk - Memo
MemoWidgetbin.apk - Memo Widget
MLT.apk - ?
Musicbin.apk - Zenelejátszó
MusicFX.apk - ?
MusicWidgetbin.apk - Zenelejátszó Widget
NetworkLocation.apk - ?
Nfc.apk - NFC
NvCPLSvc.apk - ?
PackageInstaller.apk - ?
PCSyncUI.apk - ?
PermissionToAccessLgeApi.apk - ?
Phonesky.apk - ?
PhotoAlbumWidgetbin.apk - Galéria Widget
PlusOne.apk - Google+
QMemobin.apk - Quick Memo
RemoteCallbin.apk - Remote Call Service
rspermlge.apk - ?
SetupWizard.apk - ?
SharedStorageBackup.apk - ?
SmartShare.apk - Smart Share
Stk.apk - ?
StreamingPlayerbin.apk - ?
Street.apk - Street Wiev
Superuser.apk - Superuser
SystemBackupServicebin.apk - ?
TagGoogle.apk - ?
Talk.apk - Google Talk
talkback.apk - ?
TaskManagerbin.apk - Feladatkezelő
UniMessagebin.apk - Üzenetek
UserDictionaryProvider.apk - ?
Velvet.apk - ?
VideoPlayer_X3.apk - Videó Lejátszó
VoiceRecorderbin.apk - Diktafon
VoiceSearchStub.apk - Hangalapú keresés
VpnDialogs.apk - ?
WapService.apk - WAP
WeatherMultiCPbin.apk - Időjárás
WeatherThemebin.apk - Időjárás témák

YouTube.apk

(#21320) Rookie2013 válasza Blackhammer (#21299) üzenetére

Rookie2013
(újonc)

Engem is az őrületbe kergetett a JB update óta.

Tegnap találtam meg az megoldást a lassúságra: van egy szervizmenü a 4X HDhoz, ott van egy MLT nevű funkció amit ki kell iktatni.

Azóta rendesen begyorsult a gép, de a memóriahasználatra még nem találtam megoldást.
Igaz amióta rendesen megy a teló annyira nem is zavar.

(#21321) Rookie2013 válasza Bordian (#21298) üzenetére

Rookie2013
(újonc)

Az előző kommentem igazából neked szólt.

Még új vagyok itt :)

Amúgy a többieknek egy kérdés, szóval a lassúság egyelőre megoldva (amit az XDA-n olvastam aszerint ez az MLT igazi LG-s eltoxás, állítólag ezzel követi az LG minden lépésünket és cserébe tönkre vágja a user experiencet),

A kérdésem: arra született már megoldás hogy miként vigyük lejjebb a memóriahasználatot?
ICS alatt 700mb volt a szabad memória, a JB update után ez megfordult, most jó ha 250mb-t fel tudok szabadítani a gyári és telepített memóriatisztítókkal.

Eddig még nem volt szívem factory resetelni mert nem vagyok biztos benne hogy mindent viszontlátok ami most rajta van.

(#21324) Quqesz válasza toto0569 (#21318) üzenetére

Quqesz
(őstag)

+1
amúgy most pl én úgy vagyok,hogy bármit csak sznobfont és szappantartót nem.......inkább várok....

Rookie
ezt leírnád bővebben?(mármint az MLT-t).köszi

[ Szerkesztve ]

LG G2 4.4.2

(#21328) Rookie2013 válasza Quqesz (#21324) üzenetére

Rookie2013
(újonc)

Hidden menu
http://www.youtube.com/watch?v=gCO2Jzt0UDU

MLT disable

Bővebben:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2187920

(#21330) nemo007 válasza Rookie2013 (#21328) üzenetére

nemo007
(kvázi-tag)

Lehet hülye kérdés, de ami a video van azt mind megkell előtte csinálni vagy a csak a hidden menu elohozása a lényeg ott?

és akkor annyi hogy hidden menu, mlt, Enable pipa ki ? vagy előtte a gps es részt is megkell csinalni?

[ Szerkesztve ]

LG OPTIMUS 4X HD 4.1 :)))

(#21331) Rookie2013 válasza nemo007 (#21330) üzenetére

Rookie2013
(újonc)

Beírod a kódot a tárcsázóba

Miután beütöd az utolsó kettős keresztet, bevisz a menübe.

Ott kell kiiktatni ezt az MLT-t.

(#21336) Rookie2013 válasza rgeorge (#21334) üzenetére

Rookie2013
(újonc)

MLT will not run after booting.

Mondjuk konkrltan tényleg nem kéri :), de ennek alapján csak akkor szabadulunk meg tőle, ha újraindítjuk a telót...

(#21338) toto0569 válasza Quqesz (#21335) üzenetére

toto0569
(őstag)

MLT

Dolgozni mentem - 10 perc múlva jövök... LG G2 32GB Black ,Képeim-->https://www.flickr.com/photos/110775293@N07/

(#21339) Naras válasza toto0569 (#21338) üzenetére

Naras
(őstag)

CM - ben vajon alapból ki van kapcsolva ez az MLT? Mert hidden menu az nincs... :U

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#21342) Quqesz válasza Quqesz (#21341) üzenetére

Quqesz
(őstag)

hopp olvasgattam utána mi ez az mlt és lehet arra szolgál,hogy van a telón olyan opció,hogy az lg szervíz távsegítséget adjon(tudod mikor más mozgatja a kurzort a képernyőn(rendszergazda pl)) és lehet,hogy ennek naplózza le mit tettél a telón.......de ez csak tipp

LG G2 4.4.2

(#21349) droti25

droti25
(fanatikus tag)

Ezt az MLT dolgot ics alatt is ki lehet kapcsolni vagy ott nincs is?

GA-P35C-DS3R@F4, E6750@3300@1.45V, 8GB 1600 mhz ddr3,Chieftec450W

(#21373) ateszm

ateszm
(fanatikus tag)

MLT kikapcsolva, 4 progi korlát+2D,üzemidő kb 30-40%-al nőtt,ugyanazon felhasználási körülmények között. (V20B)

http://hardverapro.hu/apro/pentax_k-x_szett_elado/

(#21433) Lala6

Lala6
(őstag)

Sziasztok,

Ráengedtem én is a frissítést a telefonra, úgy általában jobban tetszik, mint előtte, de akadt néhány hiányosság is, ezekről szeretném megkérdezni a véleményeteket.
- Szöveg írásnál az első lenyomott billentyűnek nincs hangja, utána már kattan. Engem zavar.
- Zárolt képernyőnél eltűnt a középső kör a lakattal. Nem zavaró, de előtte szerintem szebb volt.
- Eltűnt egy gyári widget, az ahol a wifi-bt-gps... tudtam be és kikapcsolni. Ezt nagyon hiányzik. Tudom, hogy le kell húzni az infósávot és ott van minden, de nekem a widget kényelmesebb volt.

Nem mellesleg én is észrevettem a lassulást a telefonon, kikacsoltam az MLT-t, de nem lett olyan gyors, mint a frissítés előtt volt.

Olvasom itt a GPS problémákat, nálam szerencsére ezek nem jöttek elő. Működik a GPS, bár ritkán előfordul, hogy hirtelen nem lát egy holdat sem, de kb. 1 perc után vissza áll minden (takarás természetesen nincs közben)

jah, és a RAM felhasználás sokkal nagyobb lett, nem tudom miért, alig van futó progi.

[ Szerkesztve ]

(#21641) aTe014 válasza Stevie12 (#21639) üzenetére

aTe014
(lelkes újonc)

Ha 2-3%-ot merül, az átlagosnak mondható (mondjuk nekem alvó állapotban semennyit sem merül, javaslom pl. a háttérfeldolgozás korlátozását, MLT kikapcsolását hidden menüben, google+ letiltását, meg esetleg 2G-t, ha annyira nem fontos a sebesség :D ), de ha 17-et esik, akkor utána érdemes egy újraindítás, mert beragadhatott vmi app, és az eszi az akksit. (home gomb hosszú nyomásával hiába lövöd ki) :)

LG OPTIMUS 4X HD 4.1.2 V20B

(#21642) Stevie12 válasza aTe014 (#21641) üzenetére

Stevie12
(újonc)

Pont ez a fura, hogy néha 2-3%-ot merül éjszaka, de van úgy, hogy 20-25%-ot is.
Nap közben 2g-n pörög a teló, éjszakára ezt is ki szoktam kapcsolni.
"javaslom pl. a háttérfeldolgozás korlátozását, MLT kikapcsolását hidden menüben, google+ letiltását"
Ezeket hol tudom megtenni?
Köszi!

(#21643) aTe014 válasza Stevie12 (#21642) üzenetére

aTe014
(lelkes újonc)

háttérfeldolgozás: beállítások > fejlesztő opciók > háttérfeldolgozás korlátja > pl. 'legfeljebb 2 folyamatnál' (plusz itt a 'fejlesztő opciók'-ban a gpu megjelenítés kényszerítését is bekapcsolhatod, ha eddig nem volt)

hidden menu: üsd be a tárcsázóba > 3845#*880# > legalul MLT > és enable/disable (újra kell indítani, hogy érvénybe lépjen)

:)

(#21650) @matthew@ válasza aTe014 (#21643) üzenetére

@matthew@
(őstag)

Az MLT az mire szolgál? Vagy mi történik ha letiltom?

Matthew 24:42

(#21651) aTe014 válasza @matthew@ (#21650) üzenetére

aTe014
(lelkes újonc)

A kereső a barátod: MLT :)

De röviden: a letiltása ad pár szabad ramot, és gyorsabban tölti vissza a launchert. :)

[ Szerkesztve ]

(#21906) Quqesz válasza kanya01 (#21904) üzenetére

Quqesz
(őstag)

3845#*880# ez a hidden menü,ott menj le az MLT-ig,belépsz és vedd ki a pipát....lesz javulás

LG G2 4.4.2

(#22055) Quqesz válasza Alg (#22047) üzenetére

Quqesz
(őstag)

1. csináltál gyári visszaállítást az új rom után??
2. 3845#*880# -->MLT-->pipa kivesz -->újraindít...
3.ram dinamikus,tehát maga csinálja,feladatkezelőben állítsd be mennyi időnként tisztítson(de van widget is,amint te nyomogathatsz)

[ Szerkesztve ]

LG G2 4.4.2

(#22060) Quqesz válasza Alg (#22059) üzenetére

Quqesz
(őstag)

ha frissítés jön a telóra,akkor utána érdemes csinálni egy gyári visszaállítást....az mlt vmi lg progi,smi adatokst gyűjt a telon történő tevékenységekről és lassítja a kezdőlapot...

LG G2 4.4.2

(#22156) Quqesz válasza Zsolthy88 (#22155) üzenetére

Quqesz
(őstag)

arra jó,ha nem tetszik a gyári launcher(vagy pl laggol),akkor kicserélheted másra,pl apexra.ezt neked kell eldönteni.A gyárinál előbb nézd meg 3845#*880#-->mlt-->pipa ki és laggol-e még....

[ Szerkesztve ]

LG G2 4.4.2

(#22802) Steve1988 válasza Ricsko :D (#22799) üzenetére

Steve1988
(kvázi-tag)

A 4.1.2 egy idő után nagyon belassult nekem, olyan is előfordult hogy miután Chrome-ból visszamentem a főképernyőre, több mint 10mp volt mire bejöttek az ikonok és az időjárás widget.. (MLT le volt tiltva, szóval az se segített)

Igazából akkor döntöttem úgy, hogy felrakom a CM-et, mikor egy telefonszámot elkértem és be akartam írni telóba és 15mp alatt sikerült eljutnom a tárcsázóba :D

CM 10.2 alatt ilyen problémám egyelőre nincsen, semmi akadás nem volt még, pedig ugyanazok a programok vannak fent.

A GPS meg valóban jó navigációhoz, de ha futásokhoz is használod, akkor használhatatlan. Egy 10km-es futásnál már 1-1,5km-t is tévedett. Vettem egy külső GPS vevőt, így jóval pontosabb természetesen a mérés és még az akksi is jóval tovább bírja, mivel a bluetooth-on kívül semmi mást nem használ.

Lg Optimus 4X HD (CM10.2) || PS4 || PSN ID: aceventura8809

(#23180) djozsi válasza toto0569 (#23179) üzenetére

djozsi
(fanatikus tag)

Pontosan milyen hozzáértésbeli hiányra utal az, hogy a telefon több felhasználónál is kegyetlenül belassul gyári állapotában 4.1.2-es ROMmal?
Nem értem, miért kell egy VALÓS probléma miatt elkezdeni személyeskedni és lenézni azt, akinek problémája van egy termékkel, ráadásul nem önhibájából, hanem azért, mert az rossz minőségű.

Szerintem inkább örüljél, hogy Neked nincs ilyen gondod és fogadd el, hogy nem tökéletes ez a gyári ROM ahelyett, hogy mindenkit lefogalmatlanozol, aki kevésbé szerencsés Nálad.

Csak 1 hónapot volt türelmem visszatekerni a topikban, szóval szerinted mindenki ezek közül nem ért hozzá "annyira"?

"
4xhd tulaj vagyok. Jó kis teló, de pár dolog zavar. Mennyire normális, hogy megakad a működés képernyő görgetés, vagy menübe lépés közben? Mármint több, mint 1 másodpercig. Van, hogy megy a kis "gondolkodó kör" egy ilyen egyszerű műveletnél. Van, hogy pl a menübe lépéskor beragad az ébresztőóra ikonja, azt nézegetem másodpercekig, utána jutok csak a menübe. sokszor az ikonok jobbra-balra görgetése is darabos, majd miután körbeértem, normális lesz. Nem csúcs hardver dolgozik benne, de talán ennél gyorsabb működés lenne elvárható. :U

Gyári 4.1.2 van rajta, nincs teleszemetelve, 2 hónapja volt factory reset.
"

"
A múltkori sim-es bénázásom közben felfrissítettem a telót LG mobile support tool-lal 4.1.2 20b-216-30 -ra, de már bánom. Nagyságrendekkel lassabb lett és alapból több memóriát is fogyaszt.
"

"
Bele untam a 4.1.2 gyári szofter lassúságába.. Bootloadert, hogyan nyitok?
"

"
ZTE Blade 3 -ról váltanék..alapban meg vagyok elégedve a sebességével, viszont tegnap amikor "beköltöztem" a telóba a programok telepítésekor nagyon belassult, olyan mintha elfogyott volna a ram benne.
"

"
Gyári rom, van rajta 4.1.2 :) Az szokott igy laggolni :)
Gyári rom jó/elmegy ezt leszámítva hogy ha telepitgetsz akkor a lancher az be be akad rendesen. De kis idővel észhez tér(vagy nem)
"

"
A 4.1.2 egy idő után nagyon belassult nekem, olyan is előfordult hogy miután Chrome-ból visszamentem a főképernyőre, több mint 10mp volt mire bejöttek az ikonok és az időjárás widget.. (MLT le volt tiltva, szóval az se segített)
"

"
Sziasztok! Egy LG 4x HD büszke tulajdonosa vagyok! 3-4 hónapja nyúzom! A problémám az vele vannak benne ezek a mikrolaggok, de ez egy 4 magos ketyere! Miért vanez?! A telefon frissítve lett 4.1.2-re +root. Minden app killelve mégis laggok vannak!
"

"
4.1.2 van raja és kezd nagyon elegem lenni az iszonyat lassúságából. Segítsetek légyszi!
"

[ Szerkesztve ]

(#23652) Quqesz válasza princesama2 (#23650) üzenetére

Quqesz
(őstag)

3845#*880# és ott MLT--> DISABLED legyen,de kell egy újraindítás,hogy menjen az új beállítás

LG G2 4.4.2

(#24328) Zavo válasza teszler (#24327) üzenetére

Zavo
(kvázi-tag)

Nincs mit, én is itt kaptam...

Gyorsításra meg gondolom lementeni mindent, factory reset, aztán titanium backuppal letiltogatni vagy letörölni a szükségtelen appokat, aztán újra belakni...
meg MLT kikapcsolás a hidden menüben: Tárcsázóba: 3845#*880#

[ Szerkesztve ]

(#24329) pulutodurumo

pulutodurumo
(kvázi-tag)
LOGOUT blog

Az előző HSz-hez csatlakozva kérdezném: az MLT letiltása mennyit jelent? Jó lenne kicsit gyorsabb rendszer, egyelőre még nem romolgatnék.

(#24896) Quqesz válasza hrobi76 (#24895) üzenetére

Quqesz
(őstag)

1. mi a lónak a szerszámát szarakodtok a repülő móddal,nem fog kevesebbet fogyasztani vele(nálad meg többet),én soha nem használtam és nem is merül drasztikusan kb 2%/óra...ja és minden reggel ébreszt minket is....
2.ha melegszik,akkor vmi pörgeti a procit,ergó beragadt vmi(és nem a Szikora)...futó progik,feladatkezelő.MLT kikapcsolva(hidden menüben),képernyő forgatás ki/be stb....
3.az androidot azért 3-4 havonta nem árt factory resetelni....és utána szűzen rakni mindent,nem bekapjukból...mert aztán lesz szottyadás
4.nálam a wifi bekapcsolva hagyása több energiát emészt,mint a 3G...2G meg főleg....

[ Szerkesztve ]

LG G2 4.4.2

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] LG Optimus 4X HD - méltó kihívó  »  Keresési eredmények
Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.