Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gerbaudhu

    tag

    Nem vagyok fejlesztő, épp ezért kíváncsi lennék arra, hogy mennyire optimalizálta az LG a Froyot 2 magra, mert lássuk be, az a rendszer egy 600MHz-en ketyegő ZTE Blade-en is lényegében száguld. Ennek így nem is látom túl sok értelmét, (mármint a 2 mag - őrült nagy órajel kombónak) csak a gyártók szemszögéből: valószínű gyorsabban megvan a hardver tervezése/legyártása, mint a szoftver optimalizálása, mert ez utóbbi feladat elvégzése helyett alátesznek egy bika hardvert és mi meg örülünk, hogy 2 mikroszekundummal hamarabb nyílik meg a fészbuk, meghát a gyíkbencsen is 1,23456 ponttal jobban teljesít az elődjénél, szoftveres részen meg 0 az előrelépés/törődés. Az optimalizálatlanságra szerintem jó példa, amit a teszt is említ, hogy a kezdőképernyőn nagyítva kicsit beszaggat. Ezen a vason???

    Láma a kérdés, de én tényleg nem tudom: kell egyáltalán kernelszinten foglalkozni azzal, hogy egy eszközben 2 (vagy akárhány) mag van, vagy a hardver úgy van megoldva, hogy a szoftver ne lásson különbséget?

    Bocha: A videó nekem nem tűnt felgyorsítottnak, viszont az 2x is előfordult, hogy mikor várni kellett volna valamire (flash oldal betöltése utáni ujjmozdulatok, zenelejátszó indítása) hirtelen vágtatok. Azért volt, mert a "pörgős" funkcióbemutatásba nem illett, vagy tényleg sokat kellett várni ott, esetleg én láttam rosszul? :)

Új hozzászólás Aktív témák