Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz Peti_KM900 #14815 üzenetére

    Nincs olyan fw amelyikben ne volna Fm transmitter - keressétek az Eszközök között. Azért mert ez egy elég komoly beépített hardver, nagyon kevés telefonban van még. Jelentősen javult a szoftveres része fél év alatt. - pl mély átvitel.
    Zenelejátszás közben a bal felső ikonra katt és a legördülő menűben is megjelenik.

    Korábban is sokszor javasoltam, hogy mindenki maga próbálja felderíteni, mit tud a telefon, csak akkor lesz meglepetés. Javaslat: majdnem minden legördülő menűt lehet tovább gördíteni, további lehetőségek jönnek elő. Talán még meglepetést okozhat, - szerintem többeknek igen - hogy 22 hangszín van beépítve! Érdemes minden ikont hosszan tapisgálni, ez is szervezési lehetőség.

    X1 - hmmm, válts gyorsan x10-re, az talán már jó lesz - Android - bár a nálam lévő próba példánya gyalázatos volt.

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz *Tinkerbell* #14831 üzenetére

    Akkor mindenképen javaslom, hogy cserélj fw-t, mert a lehetőség be van építve és érdemes használni. ( már többször benne felejtettem az autómban a telefont,,. mert azt hittem a rádió szólt és azt kapcsoltam le.) Próbáltad a lejátszás közbeni menűt is? Az első lépések óta itt vagyok a fórumon, de még nem hallottam, hogy ne lenne benne minden fw-ben a transmitter.
    Nekem eddig mindegyikben volt 10a, j, v, p.

    Nem gondolnám, hogy olyan lehetőség lenne, mint a kézírás felismerés, amelyik a távol keleti fw-k jellemzője, ott a sajátos írás miatt van jelentősége. A Tv vevőt pl. a tré mob. erőlteti, más fw-ben nincs benne, nem hardver függő lehetőségek. Erről sem szól a fórum.

    Találtam egy érintő képernyős sakk programot. Régebben elég jól sakkoztam, de ez a dög 10 lépésben megvert - feladtam. Champion.jar. nem tudom, hogy a korábbi összeállításokban benne van-e.

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz *Tinkerbell* #14835 üzenetére

    Átnéztem az internetet, valóban a 10h - kínai - verzióban lehet, hogy nincs benne, de ez egy elég régi fw. A neten a többség is csak ügyetlenkedett, illetve nem tudta, hogyan kell használni. Először próbálkozz a PC Suite hivatalos frissítéssel, lehet, hogy szerencséd lesz, ez elvileg a legújabb fw-t teszi fel - régiófüggően! Nem kell bűvészkedni, csak néhány értelemszerű oké és imádkozik. Ha nincs újabb szoft - akkor úgysem fut le. IMEI szám alapján dolgozik. Leíráás az 1.hsz-ben.

    Tovább pontosítok: a zenelejátszóban szám kijelölése vagy indítása után jön elő a sorban, addig nem. ( hogy miért az rejtély)

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz zglo #14838 üzenetére

    Nem fogom átvenni az ügyeletes hozzászóló szerepét, de szerintem ennyiért megéri. Valszeg kínai utángyártott, de lehet jó is. De csak akkor, ha valóban használni is fogod, pl videózás után, vagy a fényképek nézésekor. Van egy olyan lehetősége is, hogy HI*FI-t lehet meghajtani vele az RCA-n keresztül - ( Az LG csati 4. és 5. kivezetéséről) Nekem ugyanez a 3,5-ös csatin megy ki, egészen kiváló minőségben. Egy síma 3,5-RCA zsinór is kb ennyi lehet. További lehetőség, pl filmet nézni olyan helyen, ahol nincs DVD játszó, de a TV elfogadja az RCA-t, vagy vigyél magaddal Scart-rca dugót is. Pl szállodában, panzióban, nyaralás közben, vagy a nagymamánál vidéken. Lehet, hogy ennyiért engem is érdekel, de nincs eurószámlám, ezen a téren maradi vagyok.

    Csak a meghatározott lehetőségeket lehet kitenni a kezdő képernyőre, ezért is zárt a telefon. Szerintem a programozás újabb iránya lehet ennek a megváltoztatása, bár biztosan nehezebb, mint a képek cseréje.

    [ Szerkesztve ]

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz Hungaprint #14843 üzenetére

    A lefagyás a tapasztalatok szerint 2 fő okra vezethető vissza. A korai fw-k hibája, hogy többszörös program indítást nehezen viseltek el. Egy időben futó több program néha összeveszett és ez okozta a lefagyásokat. (pl. közös memória használat) Az ujabb fw-k már javítottak ezen a téren. Október óta a 10p tán 2x fagyott, ennek oka a második hibaforrás: a túl tapiskolás.

    Kicsit lassabban kell használni, meg kell várni, amíg végrehajtja az utasítást, ezután folytatni tovább. Ez különösen az új tulajok sajátja, türelmetlenek. Kicsit lassú a proci, tudomásul kell venni. A többire a választ megkaptad.

    Ez jó mondat, megérne egy elemzést " Az aréna óta kinyílt a világ"

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz *Tinkerbell* #14856 üzenetére

    Szoftver és fw ugyanaz. A Pc Suite mindent átír, korábban érintettek szerint. Ez a legegyszerűbb, nem kellene molyolni egyenlőre. Vedd ki a sim kártyát, indítsd el a pc suitot, engedd a fríssítést - többször, pc*s, majd felajánlja, hogy a telót is frissíti. Ok és türelem. Biztosan lesz transm. Minden prg tud magyarul. Figyelem, mindent töröl, biztonsági mentés kell! Kellenek még driverek, stb, de minden letölthető az LG honlapról is, illetve automatikusan megcsinálja magának. Utána factory reset- erről olvass vissza.

    Minden valamire való telefonos cég megcsinálta a saját gyári internetes frissítő programját, már elnézést, de a bénákra tervezve. Elrontani sem lehet, kivéve áramszünet.

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz sBc #14864 üzenetére

    Akkor nehogy SE-t vegyél, hanem HTC-t. Messze lekőrözték a világot. Nokia kivételével - útálom - minden jobb telefon volt a kezemben, ez ma a legjobb és nem a legdrágább.

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz 405 #14874 üzenetére

    Bár már késő van, de telefonáláskor ráböksz a kioldás gombra és minden funkciót elérsz, a mellék tárcsázást is, + kihangosítás,+ felvétel stb.

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz Kisnyúl #15010 üzenetére

    Nem szokásom másnap válaszolni és nem tudom, valakinek eszébe jutott-e de van egy megoldás a nagy méret ellen: szét kell darabolni -pl könyvet, ami lehet doc file. Beolvasod a pc-n, majd 50-100 oldalt kijelölsz és mented más néven, pl, könyv 1, könyv2 stb. Nem az összes méret a lényeg, hanem a file mérete korlátozott. Amúgy igen jó szem kell hozzá. Vivien Fable összes, 32 Mb, nem tudom valakit érdekel-e.

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz Mieza #15075 üzenetére

    Off Igazad van, mindíg gondom van a pontos nevekkel, általában nem jegyzem meg az írók nevét csak a művek tartalmát. Spec a tárgybanitól csak kb 9-10 kötet van meg, korántsem az összes.
    Felteszem a netre, küldöm pü-ben a címet. (34 kötet anyaga)
    On
    Egyébként nem szerkeszteni kell a doc-filokat, hanem olvasni a regényt. Lehet nagyítani, futtatni, dönteni stb.

    A múlt héten próbáltam feltölteni és szállítani más szgépbe - pen drive funkció - egy db nagy fájlt, 4,6 Gb. Persze helyhiány miatt visszadobott. Beugrott a 15 éves probléma, hogy a FAT 32 kb 2 Gb-ig ismer fel egybefüggő fájlokat. Szétdarabolva -rar-al - símán megette. Talán ha a fiatalabbak közül valakinél ez gond, ime a megoldása.

    [ Szerkesztve ]

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz J.varga7 #15277 üzenetére

    Valószínűleg memória probléma, össze van keveredve, töredezve. Javítható memory up, vagy windows alól is, lásd kicsivel előbb. Fel fog gyorsulni a fájl kezelés. Sajnos elég gyakran le kell futtatni, a flash memória még nem elég stabil technológia.

    Más

    Nagyon sok konvertáló prg van, hasonló kódolási algoritmussal. Ki melyiket szereti, sokszor csak a látványban térnek el. Minél frissebb kiadás annál többet tud. Szinte mindegyikben vannak előre beállított paraméterek és beállítható is a felhasználó igénye szerint. Nagyon sok helyről tölthetőek.

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz cH1 #15501 üzenetére

    Még senki sem válaszolt, úgy látszik nekem juttott a feladat, hogy állandó memória felelős legyek.

    2 hónap bőven elegendő, hogy a memória széttöredezzen, össze-vissza írja az információkat. Vagy win. alól defragmentálás, vagy a telefonos változata memoryup.jar. Több helyről elérhető. Időnként le kell futtatni, gyorsabb lesz a telefon és a memória kezelés - ez mindennel összefügg.

    A jelszóval a WiFi hálózatra tudsz fellépni, - ha kéri, de a nyitott nem - ezen keresztül az internetre. A felhasználónév a hálózatokhoz kell, pl. otthoni, vagy hivatali belső hálózathoz. Ez a telefon nem tud belépni térben zárt hálózatokba, mint egy pl. egy laptop. A számítógépek látják egymást, de a telefont nem. Sokkal egyszerűbb lenne sok dolog, de nem erre készült. Csak zsinóros kapcsolat lehetséges a telefon és a számítógép között. Nem hálózati eszköz.

    (Bocs, Bluetooth kapcsolat is lehet, de a lényege ua. mint a zsinórosnak, csak sokkal lassabb.)

    Tovább gondolva: USB portként láthatja a hálózat ha megvan osztva, de ez csak szgépen keresztül történhet, nem önálló hálózati elemként. Ha USB portként látja, akkor a telefon funkciók és információk kiesnek! Pc suite módban viszont a hálózat nem megy!

    [ Szerkesztve ]

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz onidin #15525 üzenetére

    Kikapcs, akku ki-be, - 10-15 mp - majd indítsd újra.
    Egyébként ellenőrizd, valóban jó helyre másoltad-e a zenéket!

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz onidin #15527 üzenetére

    Igen, a külsö memórián lehet, hogy sounds néven fut a könyvtára. Képet a képek könyvtárba - cipőt a cipőboltból.

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz copyand75 #15536 üzenetére

    A gyári menűben van egy other könyvtár, abban van egy képernyő ellenőrző prg. Tapogass végig minden kockát, jelzi ha hibás a képernyő. Csak ezután vidd szervízbe!

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz csabooooo #15650 üzenetére

    Az elmúlt közel - nekem is - 9 ( 2009 április vége) hónapban számtalanszor kellett megvédenem a telefont a túlzott igényektől. Azt hiszem, hogy az ár-érték, használhatóság tekintetében igen jó a telefon, a jelenlegi fw mizéria csak jobbá teszi.

    A pro-val egyetértek + javuló üzemidő, 3 nap, nincs típushiba!, igen kevés rossz telefonról tudunk, fél éve stabil az ára. multimédia rész összességében igen jó! FM transmitter stb, lehet vele telefonálni is! (jó a hang átvitel és s lejátszás minősége!) + 8 GB belső RAM.

    Kontra: nem tudoma bugosság mit jelent, nekem nem fagy, stabil a 10p
    Nem GPS vevő! nem arra készült, hanem, hogy a geotaging funkcióval a képekhez lehessen csatlakoztatni a koordinátákat! A Google térkép csak játék, bár használtam már cím keresőnek.
    Miért gyenge a WiFi? Ritkán kell, de eddig nem volt vele gondom, Minden hálózatot felismert, soha nem szakadt meg a telefon hibájából. A bluetooth meg gyorsabb, mint a többi készüléken, amin próbáltam.
    Az ébresztés gond, de szerintem jórészt a beállítás hibája ( az off gomb látszik ha be van kapcsolva, fordított logikai struktúra)
    A zenelejátszó mp3 kezelő rendszere szerintem is gyenge, könyvtárszerkezetet nem kezel a lejátszó, a file kezelő meg nem alkalmas folyamatos lejátszásra, ez koncepcionális hiba. Javítható egy kis számítógépes bűvészkedéssel. A hang monősége kiváló, + Dolby!!!
    A médialejátszás jelentősen gyorsítható, ha a memória kezelést segítjük a korábban már jelzett módszerekkel.
    + kontra: kicsi a proc. sebessége, ezért kicsit minden funkcióban lassú, különösen a nagy kijelző meghajtása fogja.

    Nem okostelefon! Minden alapvető dolog be van építve, a "lusták és a számítógéphez nem értők telefonja"! Nem kell vadászni programokra, vagy fizetni érte - Android -, mégis többet tud bizonyos drága típusoknál.

    Utóirat - nyilván ez a fórum az elvakult Arénások fóruma, mindjárt 3-4 hosszú reagálás is született. Ez már ilyen, ne vedd magadra, hanem hamár megvan használd egészséggel.

    [ Szerkesztve ]

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz Nordic #15676 üzenetére

    Nem nagyon használom az órát, soha nem kellett ébresztő szerkezet, bármikor fel tudok kelni. A néhány alkalom csak időpont beállításra, figyelmeztetésre kellett. Egy kicsit nehézkes a beállítása - az új időpont megadásnál van egy óra és középen az on. HA benyomod off lesz, majd további lépések kellenek a végleges beállításhoz, mentéshez. Egy kicsit komplikált, bár az óra beállítása valóban érdekes és egyszerű. Ha valaki a több lépés során leáll, vagy nem menti el, akkor nem ébreszt. Félálomban - spiccesen - valóban könnyen el lehet téveszteni.

    Egyébként más telefonoknál a leggyakoribb ébresztő hiba- olvastam - hogy nem ébreszt minden nap előre beállított időpontban, vagy heti bontásban, és kikapcsolva nem ébreszt - nem tudom, ezt tudja-e a szerkezet.

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz impression #15689 üzenetére

    Hogy valaki hajnal 2 órakor ennyit tud írni a telefonról, az jelent valamit - feltéve ha nem éjszakás.

    Szinte mindennel egyetértek amit írtál. Néhány gyakorlati tanács, amivel javítható:
    - FM transmitter - sokat használom - a 10p-ben már meglepően jó minőségű. Antennaként kell egy 10-15 cm-es zsinór - pl. régi hulladék fülesből - a jack helyére dugva, vagy a fülhallgatót dugd be. Jelentősen növekszik a vételi távolság, a minőség is javul.
    - a képernyő fényereje növelhető, ha kikapcsolod az automatikát. Kézzel max-on néha még nappal is láttam, bár a tükröződés miatt problémás, de hát a technika ilyen.
    - Akkumlátor 2-3 nap a kategóriájában egész jónak számít.
    - valóban jó fülessel hallgatva elképdtem, mit tud a lejátszó hardvere, különösen a Dolbyban, verte az SE-t. K750, W595, Samuk, HTC próbálva
    - A csúszkálás nekem is gond, egyszer repülni is megtanítottam - karc a fenekén, a beton erősebb volt. Vettem egy szilikon tokot, ronda, ( de finom) de nem csúszik.
    - igaz, hogy az egy érintős telefon kezelőparancsokat néha nem veszi, jobb a gomb, de a full érintős szebb.
    - tényleg lassú a doku kezelő prg, de ez a proci sebességgel függ össze, szerintem kevés.
    sarkítva: a zenejátszás szervezése katasztrófa - lehet segíteni rajta, de lusta vagyok molyolni a szgépen, tegye azt a teló szoftja.

    Nekem az első érintőképernyős telefonom volt, először igen furcsa volt, hetekbe került, mire készségszinten böködtem. De gond ma is, hogy rá kell néznem ha kezelni akarom, a gombosoknál nem kellett gondolkodni, mit nyomok meg ha keresnek. Különösen autóban problémás, ha sor előzés közben hívnak. Nem lehet kitapogatni, hol van a teteje és az alja, eleje és a hátulja.

    Más

    A memória töredezettsége nem függ össze a filok mennyiségével. Minden memória elem pl. Winchester is - össze vissza írja az infót az éppen üres helyekre, majd olvasáskor a FAT táblába írt címek alapján szedi össze. Minél jobban szét van szórva, annál többet nyüzsög, amíg összegyűjti a file darabokat. Ezért kell néha defrag. Itt is hasonló a helyzet.

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz Maxtreme #16720 üzenetére

    Már bocs, de " egy újszülöttnek minden vicc új.... ( naci20-nak is szól)

    A telefon mindet tud, egyszerűen is, csak rá kell jönni, hogy :

    A "kontaktok" más néven névjegyek alsó sora oldalra is húzható, ott van a szerkesztés gomb. Itt bármit beírhatsz, fényképet szerkeszthetsz stb. A kép csatolása olyan is lehet, hogy csoportképből nagyítasz ki fejeket. Pl osztályképből mindenkinek a saját képét hozzá tudod adni a telefonszámához.

    A SIM kártya mérete kb 250 kb. Nem gondolhatod, hogy erre még képeket is teszel. Minden telefon esetében csak a belső memórában lehet képet csatolni a nevekhez! Tehát az összes számot a kártyáról másold be a készülék memóriába és ott mindent szerkeszthetsz hozzá. Van rá 8 Gb tárhelyed. Felejtsd el a SIM kártyát, csak arra jó, hogy a saját számot kiadja, valamint, hogy a szolgáltót elérd. Időnként el kell menteni az összes telefon számot, hátha valami gubanc lenne.

    A kedvenceket meg úgy tudod beállítani, hogy kijelölöd a fénykép melletti kis x ikont.

    Mindent tudsz szerkeszteni és csopoortosítani a PC-Suittal, erre találták ki.

    Egyébként sokkal nagyobb lesz az élmény, ha magad fedezed fel a telefont és nem akarsz készségszintre eljutni egy nap alatt, úgysem fog sikerülni. Garantálom, még hetek múlva is ér meglepetés, annyi a rejtett lehetőség.

    Egyébként nagyon leült a fórum!!!

    Kiski: nagyon jók a klippek, már le is töltöttem, aranyosak.

    [ Szerkesztve ]

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz Maxtreme #16722 üzenetére

    Nem akarok fecsegni, de pl. a 22 hangszín megtalálása többeknek hetek alatt sem sikerült.
    (lásd korábbi bejegyzések) Újdonság a két újjas képnagyítás is, erre sem jön rá magától halandó. Vagy egy kis feladat: csinálj magadról képet a belső kamerával, szerkeszd meg és küld el MMS-ben, szöveggel. A nejem pl, ezt soha meg nem csinálná magától, de hidd el az e-k 90 %-a sem.
    Egy másik Aréna fórumban olyan kérdések vannak, ami igen amatőr szinvonalra utalnak, vagy az a kezdő telefon tulajdonosok klubja. ( az a fórum, ahol minden második el akarja adni, már 35 e-ért is kínálják) Annyira ostobák a kérdések, hogy már csak bosszankodva olvasom 2 havonta.

    Egyébként ha jól olvastam a hozzászólásod, a kettőződés miatt a telefonban levő adatokat törölted, nem a SIM kártyáét és a következő mondatban meg képek hozzáadását kifogásoltad. Egyébként a személyek képéről egy újabb másolatot készít, kb 50 - 150 kb, ezt is a többi kép között tárolja, ez hülyeség, koncepció hiba. (miért nincs egy elkülönitett könyvtára csak erre a célra, vagy kell-e egyáltalán ismét megjelenítenie ? Mentse pl. a névjegy adatai mellé, az sem jelenik meg önállóan.)

  • Vovi1

    aktív tag

    Bocs, a kettőzés a nóci20 gondja volt.

    10 hónapja használom a telefont, és általános tapasztalatom, hogy a multimédia miatt nálam igen jó minősítést kapott. Sok zenét hallgatok, valamint a showder klub összes részét ezen néztem, mindenki rajtam röhög amikor vihogok a csöndben. ( munkahely, fogorvosi váró stb). Alap helyzetben 3 napig bírja az akku.

    Viszont idegesít, hogy már lassúnak tűnik, gyorsabban kezelném, mint amit az elektronika tud. A nevek közötti keresés gyenge pontja, a T, V nevűeket nehezen találom meg, sokszor tévesen hív scrollozás közben. Unom már az mp3-akat átcímkézni. Néha lassan regál az érintésre, nyomkodom mint a hülye, hogy felvegyem, vagy befejezzem a telefonálást. Igaz szilikát esőkabát van rajta, + vastag fólia, lehet,hogy az is zavarja. Néha forgatom, mint a motolla, meg ütöm-verem, mégsem jön elő a fekvő qwerty. Gyűjteni kellene egy HTC HD2-re.

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz kiski #16733 üzenetére

    Kiski:

    A YouTube flv videóidat ipone féle mp4-re konvertálva gyönyörűen lejátsza a teló. A hangszóró üvölt, a kép éles, a képváltás frekvenciája tökéletes. Érdekes, a 3gp kiterjesztést nem ismerte fel! (az szgépen pocsék volt, homályos, a hang torz) (Wondershare YouTube Video Downloader - konvertálni is tud)

    A Wifit csak ólomdoboz, vagy Faraday ketrec valamint a távolság korlátozza - mert kis teljesítményű rádióadás,fix frekvencián. No meg egy kis atomtöltet kb 10 km magasan pukkantva.

    [ Szerkesztve ]

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz Maxtreme #16739 üzenetére

    OK!
    Most azt gondold el, hogy 2009 május elején, használati leírás nélkül, kezdő fórumban milyen ötletek voltak. A megjelent promo anyagokból próbáltunk tanulni, mit is lehet csinálni a telóval. Ilyen volt pl. a parancsoldalak szerkesztése, az ikonok sorrendjének megváltoztatása, a képnagyítás rejtelmei, a rengeteg hangszín. A gyenge szoft miatt mindenkinek sűrűn fagyott, és mindenki szidta a magentát. 10a, 10j fw-k. Arra én jöttem rá, hogy nem minden alaplappal működik eggyütt és a megoldás az USB kártya. ( addig az otthoni hálózaton keresztül kellett másolgatni) Mindenki a szifon konkurensének tartotta, nem győztünk tiltakozni, hogy nem így van.
    Szóval a hőskorban még voltak nagy ötletek, - másoké - nem véletlen ez a példátlan nagy számú hozzászólás. Valamit tud a telefon - lásd VW bogarasok, vagy Citroen fan-ok klubjai.

    A régiek nagyrészt szerintem már csak olvassák a fórumot, ha még megvan a teló egyáltalán. Kifogytunk az ötletekből jöjjenek az ifjú titánok, fedezzék fel újra azt ami a számunkra természetes. Ez a világ rendje - tudom, mert csak pár évem van nyugdíjig - nem én voltam a legöregebb fórumozó!

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz KennyONE #17260 üzenetére

    Nem kell teljes képernyőt kitölteni, mert annak az aránya adott, és nem biztos, hogy a filmnek is ugyanaz. A legritkább esetben talákozik. Ha erőlteted, csak torzított képet kapsz. Legjobb az eredeti méretarány megtartása, kisebb méretben, mint a képernyő maximuma. Legjátszás közben is van lehetőség nagyítani, ekkkor kell beállítani a láthatóságot. Valamint sokkal kisebb lesz a film mérete is! (egérmozi, úgysem látni különbséget) A legfontosabb paraméter a bitráta 850-1000 között tökéletes, valamint a framme, 23-29 között.
    Minden konvertáló prg-nek vannak beépített moduljai,ki kell választani egyet ami beválik, és mindent azzal konvertálni. Pl. elfogad több iphone beállítást is.
    Gabex PÜ ment.

    [ Szerkesztve ]

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz ZeeO #17887 üzenetére

    Biztos, hogy a tmob függőséget hozta elő? A saját T szoft, amit gyárilag telepít sztem csak ronda, de más kártyával is megy. Fw csere ezután is lehetséges. Próbáld ki más szolgáltató sim kártyájával vszeg menni fog. Ha nem .......

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz whitehand #18019 üzenetére

    Először is onnan kellene kezdeni, hogy feltelepíted az USB drivereket - a PC-suitnak az USB modem driver kell - majd a telefonban a csatlakozáskor feljövő ablakban a pc-suit-ra böksz!
    Uraim! Ez már ezerszer le lett írva, valamint alapfokú szg ismeret. Hogy honnan töltöd le a drivereket, találd ki. Még sok kis apróság van ami ide tartozik, de könyörgöm, egy kis kreativitás nem ártana.

    No, ezért hanyagolom a beírásokat, de már nem bírtam cérnával.

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz SsPL711 #18033 üzenetére

    2009 májusi problémám volt ez. Asus és Asrock alaplapokkal veszhet össze, USB eltérés miatt (jellemzően a BIOS csak az USB 2-őt ismeri). A megoldás PCI-os USB panel volt. De az alaplap a PC-suitot ismerte, csak a közvetlen kábelkapcsolatot nem! Sokat írtunk róla annó.

    Egyébként az előző problémára az a megoldás, hogy csak az eredeti kábelt szabad használni, toldás nélkül! Valamint csak a hátsó USB -be szabad dugni! Lényeges a zsinór belső ellenállása, az előlapi USB-k meg rendszerint további elektronikán keresztül csatlakoznak a külvilágra. USB padról sem üzemel, csak tölt.

    Ez a telefon finom műszer, nem szabad erőszakolni.

  • Vovi1

    aktív tag

    Már százszor leírtuk, hogy ez egy zárt op. rendszerű telefon, a saját kategóriájában kiemelkedő. Az utolsó fw-kel 10p, 10f stabil, jól működő teló, komoly használat mellett október óta nincs fagyásom, akadásom. A legkevesebb hibás telóról tudunk, - olvasok más fórumokat is - típushiba nincs! az akku. min 2 de átlagosan 3 nap, ez nagyon jó eredmény.

    Csak a felső kategória egyes készülékeiben van 8 Gb mem, bővíthető 32-ig, a kamera minőségi, megjelenésekor a videó része a legjobb volt. Fm transmitter - jelentősen javult az új szoft.okkal - még igen kevés telóban van. Kiváló RDS - rádió.

    A zenejátszóban Dolby, aki még nem hallotta jó fülessel próbálja ki, le fog hidalni a minőségtől. (Sok telefont kipróbáltam, ez a legjobb, jó füles kell, a gyári kicsit jobb a közepesnél, a hardver többet tud)

    A kristályüveg kijelző karcálló, remek képe van, nagyon szépen játsza le a filmeket,, igaz konvertálni kell. A saját hangja is elég jó és hangos. Amúgy nem nyikorog, nyöszög, a részben fém ház stabil, bár csúszós. Elegáns telefon. Remek kapacitív qwertz, minden részében magyarul beszél, sok új teló csak angolul tud, pl. Androidok túlnyomó többsége.

    Hibák

    Egy éves konstrukció, azóta sok minden történt. Már kicsi proc.sebessége. A zártság miatt nincs szabad internet, közösségi oldalak, nem lehet rá saját programokat tenni. Java korlátok. Lassú internet, YouTube gyenge felbontású (Lg GW620-on HD-ben jön) Gyenge zene szervezés, nincs valódi GPS - minek is? Néha nem ébreszt.

    A zenénél megállok:

    Rájöttem a legegyszerűbb módra. Az szgépen a könyvtárakba tett lemezeket a TC-vel csoportosan át kell nevezni, 2 mozdulat. a /N/ elé írjál be valamit, pl, disco, house, vagy a nevet stb. Minden fájlt ezzel fog kezdeni a sorrend sem változik. Mindezt bemásolod a telóba, könyvtár szerint vagy teljesen mindegy hogyan. Az összes lejátszás megjelenítésekor ezek sorba fognak jönni. Csinálsz egy lejátszó listát, pl Disco, majd az összes disco-val kezdődő számot bejelölöd a telóban. Hozzáadod, majd szabadon választasz a playlistok között, szét van választva minden. Nekem vagy 10-12 playlistom van a telefonban, tematikusan csoportosítva. Nem kell szenvedni a tagittel.

    Bocs ha hosszan írtam, de már régen nem fórumozok itt.

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz SsPL711 #18098 üzenetére

    Jó tudni, hogy ezekben a telefonokban csak GPS utánzat működik, nem alkalmasak rendszeres navigálásra. Programok sem igen vannak hozzá. Az AGPS a hálózat segítségével pozicionál, folyamatos kapcsolatot igényel, körzetváltásnál kiakadhat. A telefonos GPS célja a Geotagging felírása a képekhez. Van néhány kiváló elemző cikk erről a fórumon, érdemes utána nézni.

    A legegyszerűbb MIO célgépem a speciális sokcsatornás vevőjével, 400 MHz procival minden tekintetben üti, sebesség, pontosság, műholdak megtalálása, megtartása, Amígó prg-vel, márciusi térképekkel, ingyen. Igazi navi programok csak célgépeken futnak, ide sorolom a PNA-kat is. Az ifonra írt Tom-Tom, vagy IGO nem java alapú, ráadásul csak okostelefonokon futnak. A GW620 1 perc alatt 5 műholdat talált, az Aréna egyet sem. Nem erre való, multimédiára van kihegyezve, ott verhetetlen.

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz risnos #18121 üzenetére

    Ok, egyetértek. Mindazonáltal most vadászok Androidon is futó GPS-t, nem navigálni, csak próbaként.

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz Mieza #18223 üzenetére

    Hagy pontosítsak.
    Minden GPS a műholdról, csak annak a helynek a koordinátáját számolja ki, ahol éppen van. A telefonok gyenge GPS-ét az A-GPS egészíti ki, amelyik a telefonhálózatot használja - háromszögelés alapján ( ha jól emlékszem 4 adótornyot keres) - a gyorsabb helymeghatározás végett.
    A GPS program tartalmazza a térképeket, a pozició alapján abban keres a kütyü. Mivel ez a művelet lassú - a telefon nem erre van optimalizálva - kevéssé alkalmas pl. folyamatos autós navigálásra.

    A WeTravel abban különbözik a hagyományos GPS prg-ktől, hogy java nyelvben íródott, így a zárt rendszerű telók is használni tudják. A többi fut jellemzően Win alatt, de már elkészültek az Androidra és Iponra írt prg-t. Tom-tom, Garmin, IGO stb. Ezek használat közben nem kapcsolódnak semmilyen hálózathoz, még ha telefonról üzemelnek sem -különösen, ha le van tiltva az A-GPS. Komolyabb telók nem igénylik az A-GPS-t, bár be van építve mindegyikbe.

    A Google Maps más elven működik, az valóban a hálóról szedi a térképet.

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz Mieza #18226 üzenetére

    Tudom, hogy régóta itt vagy a fórumon,nem kioktatásnak szántam, csak sok az új és "egy újszülöttnek minden vicc új". Más is olvassa talán és nem teszik fel a kérdést 150-edszer, hogy lehet-e navigálni a telóval és kiakadnak, hogy bizony vannak korlátai.

    Én most egy x10, vagy GW620 vs. Aréna gondban vagyok, és amire kell, abban az utóbbi vezet, de nagyon! Éppen a multimédiát használom napi szinten, ebben szinte verhetetlen, ár-értékben egyértelműen a legjobb még mindíg a piacon.

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz norbest #18247 üzenetére

    Az Aréna 2009 február végén Barcelonában jelent meg hivatalosan, nálunk április végétől kapható. Tehát éppen egy éves múlt. Én még láttam 150 e Ft ért is, MM, de 2-3 hónap alatt beállt a 75-85 e Ft-os szintre. Azóta 55-65 e Ft függetlenül. Használtan 40-45 e Ft. Szóval bármelyik másik telefon hasonlóan viselkedik. Már írtuk, nincs típushiba, igen kevés a hardverhiba, az utolsó fw-kkel már stabil - több mint fél éve. Szóval jó telefon, a helyén kell kezelni, ebben a szegmensben máig a legjobb.

    K1ller: amíg nem tanulsz meg igényesen és helyesen írni, addig ne várj segítséget.

    [ Szerkesztve ]

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz Reaper_009 #18275 üzenetére

    1. Azért gyűlik a foglalt hely, mert minden könyvtárban a jellemző kiterjesztést ismeri fel. Zene -Mp3, Videó 3gp, mp4, Dokumentumok doc, xls. pdf stb. Ha az egyebekbe másolod az mp4-et, az fizikailag ott van, de nem látod a telóval, csak USB-n keresztül az szgépen.

    2. Legjobb a 10p és a 10f fw-k. Kb ua. A youtube-t jellemzően a sebesség miatt csak WiFi-n szabad nézni, kicsit kockás, nem túl jó a minősége. Egyébként semmi különöset nem találtam benne, jellemzően csak egyénileg feltett sokszor ostoba, exhibicionisták által készített videók gyűjteménye. Működése: keresel egy WiFi-s hálózatot, csatlakozol, majd elindítod a youtube-ot. Semmilyen szervíz nem kell, a legtöbb fw alapból tudja, néhány régivel volt gond..

    3. A Google Maps a hálózatról szerzi a térképet, a műholdvevő a pillanatnyi pozíció miatt kell. Sok adatforgalmat okoz. Itt is a WiFi javasolt. Ha nincs mobilnet előfizetésed, tiltsd le a 3g hálózatot, valamint mindenhol a menűkben csak a WiFi-t engedélyezd, különben baj lesz. Offline nem megy, nem lehet beletenni térképet, nem navi prg!

    4. Vannak a fórumon jó összefoglalók, ott minderre megkaptad volna a választ.

    Ui: A filmekre vonatkozóan igen kimerítő összefoglalók vannak a fórum elején. Olvasni kell....

    [ Szerkesztve ]

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz smatte #18366 üzenetére

    Ennél egyszerűbb módszer is van, kb egy hete már írtam. Total Commander átnevezéssel. Az szg könyvtárban mindet kijelölöd. Átnevezés parancsablak /n/ elé beírod amit akartsz Disco, House, x, y, név stb. Mindet átírja, az eredeti név elé teszi, így a telóban is sorba jön elő.

    Bemásolod a telóba, majd csinálsz egy lejátszási listát mondjuk a megadott névvel, és bejelölöd a sorban előjövő számokat. Akárhány listát csinálhatsz. Utána csak választasz a listák közül. Emlékszik az utolsó beállításokra, az utolsó lejátszott számhoz lép vissza újra induláskor.

  • Vovi1

    aktív tag

    Már több mint egy éve lelkesen olvasom a fórumot, közel 300 hozzászólással szaporítottam az ismereteket. 13 hónapos a telóm, soha nem volt baja, hetekig ki sem kapcsoltam. Október óta 1 X fagyott. Tudomásul kell venni a korlátait akkor nagyon jó. Néhány hónapja Androidozok, az egy más világ, viszont nagyon jól jött a tanulási időszak az Xperia használatához.

    Még megvan az LG, karbantartom, ha hosszabb idejű várakozás várható pl. orvosi rendelőben - sajnos - akkor ezt viszem és ezen nézek filmet, vagy hallgatok zenét, satbil és keveset fogyaszt. A mai napig a csúcs a Dolby-ban, - Android alapban nem tudja, még igazi hangszín sincs! - a kiváló kijelzőben, a viszonylag jó kamerában, a 8 Gb memória nagyon kellemes. Csak már lassú. Valóban elképesztő a fejlődés az okostelefonok terén, amivel rendszeresen összehasonlítják, pedig nem volna szabad, mert nem az, csak sokat tudó, multimédiára kihegyezett hagyományos telefon, azok csúcsa közelében.

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz sagesz93 #19091 üzenetére

    Csak belebeszélek a fórumba, mert kb egy év Aréna után váltottam Androidra.

    Nem egyértelműen fekete vagy fehér a helyzet. Az Aréna még mindíg üti 2.1-ig multimédiában az Androidot, mert arra van optimalizálva. Konvertálva igen jó az egérmozi, igen szép a kijelzője, a hangzása telefonok között verhetetlen. Kamerája igen jó! AZ FM transmitter mint olyan nincs a robotban és sokban rádió sincs. Hangszínszabályzó nincs, ugyanúgy kell filmet konvertálni. ( Most jelent meg az első DIVX player X10-re, itt már nem kell konvertálni, de kell az 1 Ghz)

    Androidra rengeteg program van, de többsége felesleges, megúnható. Játszani szgépen kell nagy monitoron. Viszont már számít a képernyő méret, a csúcs Andrioidok valóban élményt nyújtanak látvány terén. Tényleg gyorsabbak mint telefon, bár néha összeakadnak programok telefon használat közben. GPS, WiFi, Net, képfeldolgozás valóban jó, az Aréna gyenge ehhez. Jobb a szöveg feldolgozás, az Office programrészek. Sok beállítási és választási lehetőségük van, de hát ezek okostelefonok. Kamerában még van mit fejlődni, láttam és csináltam több telefonnal Androidos videót,az átlag gyenge volt, itt is jobb az Aréna. 2010-ben az Androidnál várok jelentős multimédiás fejlesztéseket, van mit.

    Ja és az Aréna szebb mint a többi Androidos.

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz risnos #19098 üzenetére

    Néhány hete X10-el működök. A képernyő felbontás talán nem sokat számít, mert néztem néhány filmet rajta - SG Atlantisz sorozat utolsó évadból, fogorvosnál, hétfőn - valami eszméletlen jól működött. Konvertálás nélküli, HDTV-s avi. Nagy képernyő, brilliáns színek, kiváló fényerő, látványosabb volt mint az Aréna. Persze az ára is ott van. Egyébként sokkal jobban látható napfényben mint az Amoled képernyők. Lásd a fórumát, ott van erre egy jó link, X10, vs Desire vs Galaxy.

    Bocs, ez Aréna fórum Off.

    Viszont zavar, hogy nincs rádióm, és FM transmitter, mindkettőt gyakran használtam, valamint hogy a zene bár sokkal jobban szervezett, mint a Aréna, gyengébb minőségű, és hiányolom a Dolby-t ami a kedvencem volt. GPS-em van, az otthoni WiFi hálón csak a marketről töltök, nyitott hálóhoz meg ritkán jutok, a munkahelyen semmilyen net nem lehet, ami WiFi-t látok az meg védett.

    [ Szerkesztve ]

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz ko9 #19185 üzenetére

    A legegyszerűbb: 1. akku ki-be, újraindít. vagy 2. Factory reset, gyári beálltások visszaállítása a rejtett menűből. 1839#*900#, minden adatot, saját beállítást töröl.

    Kronen

    A flash drivert nem talál, a teló szoftveresen újraindul de kilép a flashból. A Kp500-as régi szoft cserénél csak úgy tudtam intézni, hogy az akkumlátort ki kellett venni a töltési eljárás során, az újraindítási fázis előtt, de ezt kiírta a program, hogy mit csináljak. Próbálkozz flash driverekkel több is van.

    [ Szerkesztve ]

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz ko9 #19189 üzenetére

    Miért nem ezzel kezdted? Összeszerelési probléma van, valami nem érintkezik. Ha rázod akkor működik, tipikus hiba. Újra szét kellene szedni és összerakni, hátha jó lesz.

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz kroenen #19197 üzenetére

    Próbálod ki az első fw cserélő prg-t. a KP500-as verziót. A v10 B öreg, bizonytalan verzió, 10p vagy 10f javallott. Minden leírást megtalálsz hozzá a fórumon.

  • Vovi1

    aktív tag

    Az Fm transmitter rádió adó. Ha bedugod a fülest a helyére, vagy egy rosszból csináltok 15-20 centis antennát sokkal jobb lesz az átvitel távolsága és a minősége is. A leglényegesebb a zajmentesség és a mély átvitele, a 10p a legjobb ehhez.

  • Vovi1

    aktív tag

    Valóban innen is kihalóban vannak a dinoszauruszok, jómagam is. Még megvan az Arénám, 2009 május elejétől számítva. Soha nem volt baja, októbertől nem fagyott le, v10p-vel nagyon stabil. Tavasszal tettem le, mert jöttek az Androidok. Úgy voltam nyaralni, hogy feltöltöttem az édest zenével, és egy jó fülessel állandón azt hallgattam a buszon. ( Székelyföldi buszos kirándulás) Telónak az X10-et használtam.

    Szóval döntöttem megmarad a teló, mp3-4 játszónak a legjobb, egy jó fülessel csodákat tud a Dolby. Ha kell fényképez, és telefonálni is kiváló, mi kell még? Érintő képernyő, kiváló monitor, hatalmas memória stb.

    Az újaknak jó ismerkedést, szórakozást remek telefon még a maga nemében. Jó kis közösség volt itt, egy éve még a legpörgőbbek között volt, de hát ez a sorsa minden fórumnak.

    Viszlát.

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz jokerman7 #20440 üzenetére

    Lehet, hogy memória töredezettség a probléma. Az 1 hsz-ben van egy kis prg, töltsd le valahonnan, és javítsd. Néha a Windows is javítja, de ezt óvatosan. Vagy ha lehetőséged van, formázd le a saját belső prg-vel a belső memóriát és telepítsd vissza a tartalmát.

    AZ Aréna érzékeny a mem állapotára! Ha nagyon töredezett, lehet ez a gondja.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák