Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KIZS

    aktív tag

    Sziasztok!

    Újdonsült A660 tulaj lettem, ugyanis enyém lett Fila A660-a ma délután. Neki is álltam most gyorsan kütyüzni vele egy kicsit...

    Első körben letöltöttem a Cybermaus féle romot és ráraktam egy magyarítást, akit érdekel megosztom itt (egyszer majd letörlöm, de pár napig biztos fent lesz): [link]
    Alapból magyarul indul a rendszer, nem kell szórakozni vele semmit. A magyarítást ez alapján a leírás alapján csináltam: [link]

    Ezt felraktam, majd szépen belaktam a rendszert.

    Aztán elkezdett idegesíteni a hangszóró (baromi erősen és nagyon torzan szól), úgyhogy átfigerésztem a lehetőségeket és egy teljesen egyszerű megoldást találtam a problémára: van a telcsin egy Mobileuncle nevű alkalmazás, ez igazándiból egy MTK tweak progi. Ezt elindítjuk majd -> Engineer Mode -> Engineer Mode (MTK) -> Audio -> LoudSpeaker Mode
    Itt a "type" -ban ha kiválasztjuk, hogy "ring", akkor a csengetés hangerejét tudjuk állítani.
    A hangerő csúszkának 7 állása van (0-tól 6-ig), minden álláshoz külön hangerőt állíthatunk.

    Tehát:
    "Type" -> ring
    "Level" -> Level 0 (ez lesz a leghalkabb beállítás)
    Value is -> ide 0 és 255 között beírsz egy számot (0=halk, 255=hangos), én 30-at írtam

    ezután "Level" -> Level 1
    Values is -> ehhez a csúszkához tartozó szám (nálam 50)

    Level 2, ... és így tovább

    én 30-tól, 150-ig húszasával állítottam be és teljesen jó lett a hangerő (még tán picit halk is) és nem torzít

    Ha a legelején a "type"-nál nem az választod ki, hogy "ring", hanem "media", akkor a figyelmeztetések (SMS, Naptár) és a zenelejátszás hangerejét tudod hasonló módon állítani.
    Az "sph" a (GSM) telefonálás közbeni hangerő,
    a "sip" ha VOIP-en keresztül telefonálsz,
    a "sid" egyéb internet alapú kommunikáció esetén (ez nem tudom mit takar, csak olvastam :) ),
    a "mic" a mikrofon érzékenység,
    az "FMR" pedig az FM rádió.

    A menüben a "Loudspeaker mode" a külső hangszórót jelenti, a "Normál mode" a fülednél levő hangszórót, a "Headset mode" meg a fülhallgatót.

    Szóval elég szofiszitkáltan be lehet állítani a hangerőt minden szituációra.

    Eddig ennyi, nyomkodom tovább :)

Új hozzászólás Aktív témák