Hirdetés

2014. október 1., szerda

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2014-08-21 21:39:24

Mobilarena

Huawei Ascend G300

Összefoglaló kinyitása ▼

(#13501) Venn válasza robi64 (#13498) üzenetére

Venn
(kvázi-tag)

Szia

Nekem az Avast Trójait jelez :) vagy az Avast túl érzékeny vagy huncutok a kínaiak :)

Huawei Ascend P6 B512

(#13502) pai107 válasza Eno (#13500) üzenetére

pai107
(kvázi-tag)

Köszi, akkor rootilag ok. Nem terveztem a CWMet, de azért köszi. Viszont azt nem tudom hogy a jelzett gyári appokat (twitter, doc to go, touchpal languages) mivel s jogyam tudom gyomlálni uninstall jelleggel? Vagy csak vmi file kezelővel megkeresem s direktbe, drasztikusan törlöm a könyvtárát? Attol nem gajdul be a rendszer?

(#13503) josik válasza pai107 (#13502) üzenetére

josik
(tag)

Üdv. A nem használt dolgok törlésére: TitniumBackup. Ha nem vagy biztos benne, hogy törölehtő valami akkor elöször csak jegeld vele, inditsd ujra. Használd kicsit. A Titaniummal egyébként az alkalmazásaidat adatokkal, beállitásokkal együtt le is tudod menteni. Szóval törlés jegelés elött menteni.. Van ingyenes verzió, de érdemes megvásárolni.

[ Szerkesztve ]

Te is fiam Bluetooth...

(#13504) Tompie válasza pai107 (#13499) üzenetére

Tompie
(senior tag)

Én is most fogok először rootolni, olvastam az összefoglalót, annyi kérdésem lenne, hogy mikor lefuttattad a rootolo progit utána ki kell venni az akksit, akkor csak kikapod az akksit kikapcsolás nélkül?
köszönöm

(#13505) Tompie válasza pai107 (#13499) üzenetére

Tompie
(senior tag)

A .bat progit rendszergazdaként kell indítani vagy elég simán?

Valaki tud adni egy listát azokról a programokról amik szemrebbenés nélkül fagyaszthatók?

Köszönöm

(#13506) robi64 válasza Tompie (#13505) üzenetére

robi64
(tag)

Csak kikapod az akksit.
A .bat progit elég simán inditani.

(#13507) Tompie válasza robi64 (#13506) üzenetére

Tompie
(senior tag)

:R

(#13508) pai107 válasza Tompie (#13504) üzenetére

pai107
(kvázi-tag)

Igen, jól értelmezted. Miután lefutott a .bat program - közben a kis fekete ablakban adatok futnak 4-5 sorban - ami kb. 4-5 másodperc igazából úgy tűnik mintha nem történt volna semmi, a Huawei színes felirat ugyanúgy ott van. A gépről lehúztam a telót, majd akksi ki (semmi kikapcsolás próba) s 5mp múlva akksi be, azt bekapcs+hang fel ahogy a leírásban van. Amikor bejön a kis menü a legfelső a restart, ha nem azon áll a kurzor akkor a hang fel-le tudsz lépni, majd a bekapcs gomb ilyenkor az "enter".

A rendes boot után ott lesz a programok menüben a SuperSU app, azt eliditod s frissítést engedélyezd. Utána én még felmentem a Play-re is s onnan meg a legujabbra frissítettem s így magyar is lett.

Én csak a twittert, a Docs to go és a TouchPal idegen nyelvi filekat szedtem le, mert mást nem igazán merek...

(#13509) Tompie válasza pai107 (#13508) üzenetére

Tompie
(senior tag)

Köszönöm, f*sza lett :)

(#13510) Tompie

Tompie
(senior tag)

Hogy tudok írni a system/media/audio/ringtones mappába?
mp3-at akarok oda tenni, hogy ne felejtse el a csengőhangot.
Root explorer nem tud oda írni, vagy mit kell előtte trükközni?
köszönöm

(#13511) josik válasza Tompie (#13510) üzenetére

josik
(tag)

A root explorernek meg kell adni a jogosultságot(-r, -rw). Root után első indításkor a supersu nem jelzett? Mp3 helyett inkább .ogg- t használj.

Te is fiam Bluetooth...

(#13512) Tompie válasza josik (#13511) üzenetére

Tompie
(senior tag)

Van supersu mit kellett volna jeleznie? akkor még nem volt fent root explorer, azt utána tettem fel, hogy tudom megadni neki a jogosultságokat?

(#13513) Tompie

Tompie
(senior tag)

A futó szolgáltatások között van 3 Google szolgáltatások is, lefagyasztottam, akkor eltűntek a nevek, nem tudta szinkronizálni gmailről. Visszaolvasztottam, minden jó viszont azóta mindig mindig ott fent az állapotsoron az a körbe-körbe ikon, hogy szinkronizál. Visszaolvasztottam mindent hátha van amit nem tud elérni de még mindig ott van, ilyen sokáig tartana??

(#13514) Tompie válasza josik (#13511) üzenetére

Tompie
(senior tag)

Megcsináltam ogg-be, betettem a system/media... mappába, hogy tudom kiválasztani? mert android csengőhangoknál nem jelenik meg ha meg zene csengőhangot választok nem tudom kitallózni, akkor hoigy lehet az ott utólag betett .ogg-t kiválasztani?
Köszönöm

(#13515) josik válasza Tompie (#13514) üzenetére

josik
(tag)

Telóról vagyok. Du ha gép elött leszek írok. Hacsak meg nem előz valaki. :-)

[ Szerkesztve ]

Te is fiam Bluetooth...

(#13516) Tompie válasza josik (#13515) üzenetére

Tompie
(senior tag)

oké, köszi :)

(#13517) Tompie

Tompie
(senior tag)

Az pl mitől van, hogy mikor újra beállítottam a google accot, azóta folyamatosan kint van a szinkronizáló ikon az állapotsoron már több mint fél napja :) ilyen sokáig tart beszinkronizálni 237 névjegyet ? :)

(#13518) robi64 válasza Tompie (#13517) üzenetére

robi64
(tag)

Minden lefagyasztás vagy visszaolvasztás után legjobb újrainditani a rendszert.
Ugyan úgy a csengőhangok system/media..-ba való bemásolása után is.
A Root Explorer telepitése után megnyitod majd rátapintasz a Mount R/W-re hogy átvácson Mount R/O-ra közben kér Root jogosulást amit megadsz.A SuperSu vagy SuperUser (atol függ hogy mit használsz) fogja mutatni.
A zenének amit bemásoltál a system/media..-ba Root Ex.-böl megadod a jogosulásokat és figyelj ara hogy ne lépd túl a szabad memoriat.

[ Szerkesztve ]

(#13519) Tompie válasza robi64 (#13518) üzenetére

Tompie
(senior tag)

Következhet majd a lista amiket nyugodtan fagyaszthatok GB alatt :D

[ Szerkesztve ]

(#13520) josik válasza Tompie (#13519) üzenetére

josik
(tag)

Ment pü.

Te is fiam Bluetooth...

(#13521) Tompie válasza josik (#13520) üzenetére

Tompie
(senior tag)

(#13522) Tompie

Tompie
(senior tag)

Ilyenkor mi van?
A holo launchert rendszer alkalmazássá konvertáltam majd reboot. nem tapasztaltam gyorsulást vissza konvertáltam rendszer alkalmazássá majd reboot most meg egyből az jön be hogy a holo launcer válaratlanul leállt és ennyi nem megy tovább. hogy lehet megjavítani ? :W
Be se jön az állandóan felugró üzenet miatt így nem tudom visszaállítani a gyári launchert.
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#13523) Tompie válasza Tompie (#13522) üzenetére

Tompie
(senior tag)

HiSuite-al újratelepítettem.

(#13524) Tompie

Tompie
(senior tag)

Mitől van az, hogy amióta rootoltam a telefont hulladék lassú? gyári rom ~220MB szabad ram és csak a nem használt programokat szedtem ki. gyári kamera, google+, talj stb.
köszönöm

(#13525) robi64 válasza Tompie (#13524) üzenetére

robi64
(tag)

A root-nak semmi köze,lehet hogy kitöröltél valamit amit nem kellett volna.

(#13526) Tompie

Tompie
(senior tag)

A következő mitől lehet?
Bejelentkezési hiba, és fent állapotsoron háromszögben egy felkiáltójel. ...és kéri a jelszót, ha beírom rossz a jelszó. Weben beírom ott jó.
Emailek megjönnek, neveket frissíti, naptárat is.
Ha csinálok egy szinkronizációt mindig előjön a hibaüzenet, van mikor reboot utána is de nem mindig.
Erre valaki valamit?
köszönöm

(#13527) josik válasza Tompie (#13526) üzenetére

josik
(tag)

Nem lehet, hogy fagyasztottál/töröltél valamit amire szüksége lenne..?

Te is fiam Bluetooth...

(#13528) Tompie válasza josik (#13527) üzenetére

Tompie
(senior tag)

Mindent visszatettem a system/app-ba sőt még a data/app-ba is és mindent visszaolvasztottam és így is csinálja. Most kipróbáltam a Fiókok és szinkronizálás menü alatt a szinkronizálást most is csinálta.
...és hiába írom be a jó jelszót azt mondja jelszó hibás. :F

[ Szerkesztve ]

(#13529) josik válasza Tompie (#13528) üzenetére

josik
(tag)

Gmail app frissítése, vagy ujratelepítése volt már?
Szerk.
Biztonsági beállítások, fiókbeállításokat kéne még átnézni nem- e ott lett elnyomva valami.

[ Szerkesztve ]

Te is fiam Bluetooth...

(#13530) Tompie válasza josik (#13529) üzenetére

Tompie
(senior tag)

Ez a vicc, hogy az emailek megjönnek :)

(#13531) josik válasza Tompie (#13530) üzenetére

josik
(tag)

Akkor passzolom. Találgatni nem akarok. Hátha más tud segíteni.

Te is fiam Bluetooth...

(#13532) robi64 válasza Tompie (#13530) üzenetére

robi64
(tag)

Megvan a SetupWizard.apk-od.
Hogy ne találgatjunk hogy mi hijányzik,szedd le a [b952-ös repack]-ot,nyizsd meg WinRar-al,húzd ki a system/app mappát és hasonlitsad össze a telefonban levő system/app mappával.

(#13533) Tompie válasza robi64 (#13532) üzenetére

Tompie
(senior tag)

Nekem B889 van rajta. Telenoros volt.
Meg van a SetupWizard.apk.

[ Szerkesztve ]

(#13534) robi64 válasza Tompie (#13533) üzenetére

robi64
(tag)

Akkor bocs ijenem nincs,számon vannak az odex-ek is?

[ Szerkesztve ]

(#13535) Tompie válasza robi64 (#13534) üzenetére

Tompie
(senior tag)

odex-ek is ott vannak.
Egyébként ha ha system/app-ból kimozgatom máshova az apk-t és aminek van odex file-ja is azt is ki kell? aztán ha vissza akarom tenni akkor apk és odex is megy vissza ezeket együtt kell mozgatni?

(#13536) robi 64 válasza Tompie (#13535) üzenetére

robi 64
(kvázi-tag)

Igen kell.

(#13537) Tompie válasza robi 64 (#13536) üzenetére

Tompie
(senior tag)

ok köszönöm :)

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.