Hirdetés

2014. december 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2014-08-21 21:39:24

Mobilarena

Huawei Ascend G300

Összefoglaló kinyitása ▼

(#13551) Pupi1973

Pupi1973
(újonc)

Sziasztok!

Van valakinek ötlete, miért nem tudom B958 rom alatt Win 8.1 oprendszerrel rootolni a telefonomat.Korábbi romokkal simán ment.

üdv

(#13552) robi64

robi64
(tag)

Na rászaladtam a hivatalos linkre ahol lehet kérni a BOOTLOADER kódot ha még kell valakinek.
Hivatalos gyári,dload-os ROM-on kell hogy legyetek. Unlock bootloader

(#13553) pilu01

pilu01
(fanatikus tag)

Na megint megakadtam frissítésközben.
CM volt fenn, erről szeretnék gyári 952-re visszamenni.

Csak a CWM-be tudok belépni, a telefont már nem tudom újraindítani!
Zippes romot fel tudok rakni, de bootolás közbe mindig megáll!
Dloados rom is megáll, de az még a telepítés alatt. (middle package is!)

Ilyenkor mi van?
Imeit nullázni nem tudok, mert nem indul a telefon!
A [downgrade-b895&upgrade-b952] lehet a megoldás?
Ezt hogy kell használni?

[ Szerkesztve ]

(#13554) elfelejtette

elfelejtette
(PH! kedvence)

Dload-os módszerrel visszaállított gyári állapot után ha újra cwm-ot akarok felrakni, akkor újra kérni kell bootloader unlock kódot? Vagy az összefoglalóban lévő Root&Unlock cuccal is meg lehet csinálni kód nélkül?

"Mint a leszakított haldokló virág, mint az ötmillió magyar, akit nem hall a nagyvilág" Ismerős Arcok - Nélküled ### Huawei Ascend G300 # Slim 4.2.2

(#13555) robi 64 válasza elfelejtette (#13554) üzenetére

robi 64
(kvázi-tag)

Ha hivatalos kóddal nyitottad ki a bootloader-t akor örökre nyitva marad,vagy is dload után root és mehet a CWM.

(#13556) elfelejtette válasza robi 64 (#13555) üzenetére

elfelejtette
(PH! kedvence)

Nem én nyitottam ki, adorjant volt az elsö tulaj, én a 3. vagyok, csak nálam telt le a 2 év hüségidö, és a szolgáltatói függetlenítés után vissza akarom rakni a kedvenc 4.2.1-es Slim romot.

"Mint a leszakított haldokló virág, mint az ötmillió magyar, akit nem hall a nagyvilág" Ismerős Arcok - Nélküled ### Huawei Ascend G300 # Slim 4.2.2

(#13557) robi64 válasza elfelejtette (#13556) üzenetére

robi64
(tag)

Ha nemtudod hogy nyitva-e van,dload és root után ellenőrizd ezel medinditod a Check-Status.bat -ot,vagy egyszerűen próbáld telepitenia a CWM-t,ha meglessz a CWM akkor nyitvavan kóddal ha nemtelepül a CWM akor nincs nyitva, kérj kódot.

(#13558) volti válasza Chev (#13050) üzenetére

volti
(újonc)

valaki tudna segíteni? gyári 4.0át feltettem és szeretnék vissza állni gbre. kerestem ezen az oldalon de nem találom :( g300 4.0 root

(#13559) josik válasza volti (#13558) üzenetére

josik
(tag)

Üdv. Az összefoglalóban benne van. Telóról mobil nézetben nem látszik, át kell váltani teljes nézetre, és legfelül a fület lenyitni. Független, vagy szolgáltatós teló?

Te is fiam Bluetooth...

(#13560) robi 64 válasza volti (#13558) üzenetére

robi 64
(kvázi-tag)

Ha segitséget kérsz akor admeg az adatokot is:ki a szolgáltató,melyik GB-ről váltottál ICS-re és mire akarsz visszatérni.

(#13561) volti válasza robi 64 (#13560) üzenetére

volti
(újonc)

telenoros 4.0.3 van rajta mejjet rootoltam is. szeretnék vissza allni a gyári gingerbreand ra.
egy telepítési menet meg egy letöltés link kéne. előre is köszönöm.

(#13562) robi 64 válasza volti (#13561) üzenetére

robi 64
(kvázi-tag)

Nem találok sehol telenoros GB dload-os romot esetleg hogy valaki feltölcse valahova.Telepiteni meg IMEI nulázasal vagy IMEI hack-al tudod.

(#13563) volti válasza robi 64 (#13562) üzenetére

volti
(újonc)

és valami 2.3 mas custom rom van ami sima recovery böl felmegy bl lock al?

(#13564) robi 64 válasza volti (#13563) üzenetére

robi 64
(kvázi-tag)

ICS-en sima e3-as recovery-böl nem birsz telepiteni egyedi romot

(#13565) volti válasza robi 64 (#13564) üzenetére

volti
(újonc)

cwm hez valo 2.3.7 van?

(#13566) robi 64 válasza volti (#13565) üzenetére

robi 64
(kvázi-tag)

Attol füg hogy mit akarsz.Vissza állni GB-re IMEI nulázásal és felteni a dload-os b888 (europai) vagy ICS-röl CWM-ből flesselni pld. a GBXtreme B895-öt ez multibaseband vagy van az is hogy ICS-röl CWM-en keresztül flesseled a dowengrade zip-et és váltasz baseband-et (imei nullázás nélkül) majd flesseled a b888 repackot és GB-leszel.
Vállasztás a tijed.

[ Szerkesztve ]

(#13567) occam

occam
(újonc)

Ha nem is MIUI rom, de már-már az:

http://en.miui.com/thread-39149-1-1.html

ahogy a nevében is van: a MIUI V6 a minta. Szép, gyors, én kibelezett B952-őn használom. Az utolsó MIUI rom amit használtam (4.6.13) kétszer is teljesen bedőlt, azóta van a kibelezett utód. Eddig MiHome launcher-rel, erre csak ma találtam rá, de már elsőre is nagyon bejött. :Y Na persze később lehet, hogy szidni fogom. :DD A tárcsázó, az üzenetek, a kontaktok is mind MIUI stílusúak lettek, ez a MiHome launcherben nem így volt. Arra már nem emlékszem, hogy abban volt-e MiCloud - végül is akkor számít, ha az ember csinált magának account-ot -, ebben van, így visszaszereztem az elveszett névjegyeimet, ha már egyszer nem mentettem őket máshova... :) Van még pár finomság, de mindent még nem fedeztem fel, egyszóval: érdemes kipróbálni! Szerintem. :R

[ Szerkesztve ]

(#13568) Venn válasza occam (#13567) üzenetére

Venn
(kvázi-tag)

üdv a kibelezett B952-re van egy linked?

Huawei Ascend P6 ( Fehér ) B512

(#13569) occam válasza Venn (#13568) üzenetére

occam
(újonc)

http://www.4shared.com/zip/60qY_zswba/U8815_Custom_B952.html

köszönettel robi 64-nek :R

[ Szerkesztve ]

(#13570) robi 64 válasza occam (#13569) üzenetére

robi 64
(kvázi-tag)

Még abbol is kiszettem a HW launcher-t meg a témákat ugy hogy hely amennyit akarsz.De hijába mikor minden beindul marad 70Mb szabad.
De azért az LG70-en száll.
Az idöóra widget nem talál lokációt de be lehet írni,utána mutatja a hőmérségletet is.

[ Szerkesztve ]

(#13571) Venn válasza occam (#13569) üzenetére

Venn
(kvázi-tag)

robi 64
occam
(Hogy üzemel a miui?:) )

Köszönöm nektek :)

[ Szerkesztve ]

(#13572) robi 64 válasza Venn (#13571) üzenetére

robi 64
(kvázi-tag)

Az utolsó portolt MIUI 4.6.13,azóta többet nem támogatják.A kinai oldalakon lehet találni újabbakat módositott varijációkat,MIUI 6 kinézettel még találtam egy 4.4.2-et is de mikor megnitottam 4.1.2-es.Van belőlük elég de mindnek eggy a bajuk,túl lassuk vagy is a telónknak kicsi a memóriaja.

(#13573) Logicman86

Logicman86
(kvázi-tag)

Sziasztok !

Android L-ről mit tudtok? Van vmi elfogadható ROM ?

Lehetőleg törekedj a feltett kérdésekre válaszolni...

(#13574) G4bi89

G4bi89
(senior tag)
LOGOUT blog

Még hivatalos Lollipop sincs csak preview. Gondolom lesz rá mondjuk Cyanogen csapat álltal de már a kitkat is elég lassan fut.

Amúgy ha már romolás, szerintetek melyik most a legstabilabb/leggyorsabb rom ? Családban van egy ilyen teló és CM11 -et pakoltam rá ami stabil és működik minden rendesen, (legalábbis amire használva van... email szinkron,böngészés,viber,kamera) de iszonyat lassú.

Google Nexus 5 16GB 4.4.4 + GravityBox | Google Nexus 7 16GB 5.0

(#13575) psg5

psg5
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Sziasztok!

Volt valakinek olyan, hogy porszemcsék mentek a gorilla üveg és a kijelző közé? Nálam már volt, de amikor gariban javították amúgy is más hiba miatt a kijelzőt (cserélték) akkor új kijelzővel megint tiszta volt, de most megint valahogy befészkelődött a por. Hogy a túróba tud por menni a kijelző alá? Nyilván ez nem jótállásos hiba. Ki lehet e szedni valahogy? Nem is látom hol jutna be.

F.K.T.

(#13576) ytjTRY válasza G4bi89 (#13574) üzenetére

ytjTRY
(tag)

Én régebben sokat játszogattam vele de csak a stock GB-ről tudom elmondani, hogy gyors és kevés hibája van. A többi lehet, hogy szebb de más szempontból meg visszalépés.

(#13577) occam válasza Venn (#13571) üzenetére

occam
(újonc)

:)) Visszakerült a MiHome... :DD A kevés memória nem volt igazán jó hatással rá, sajnos. Kíváncsi vagyok, hogy ha majd ideér az utódja ennek az amúgy remek telefonnak, akkor azon hogy fut. :K

(#13578) occam válasza robi 64 (#13572) üzenetére

occam
(újonc)

Legnagyobb sajnálatomra. :O Amíg folyamatosan jöttek a frissítések, addig elég tűrhetően lehetett használni, ha nem is volt egy sebességbajnok, mint tudjuk... ;]

(#13579) atthany

atthany
(tag)

akksim kezdi megadni magát, tudtok vmi módszert arra, hogy hogyan lehetne egy kis életet lehelni belé? :U

(#13580) robi64

robi64
(tag)

Előkerestem az utolsó többnyelvű MIUI 4.2.8 romot,megkönyebitettem még 40Mb-tal.Magyar alapértelmezett,benne a Google Play,nem kell Gapps.Hétvégi próbára. [link]

[ Szerkesztve ]

(#13581) Venn válasza robi64 (#13580) üzenetére

Venn
(kvázi-tag)

Köszi :) vasárnap fel is dobom :)

(#13582) elfelejtette válasza robi64 (#13557) üzenetére

elfelejtette
(PH! kedvence)

Kicsit megkésve próbálkoztam tegnap ezzel, de a root-ig se jutottam, mert azt írta, nem megfelelö a driver. Lehet, hogy W7 64bit alól másik driver kell?

(#13583) robi64 válasza elfelejtette (#13582) üzenetére

robi64
(tag)

Mivel probálkoztál,én is W7 64bit használok.Ja a bootloader nyitásal?

[ Szerkesztve ]

(#13584) robi64

robi64
(tag)

[MIUI 2014/11/5] egy kicsit átdolgozva [link],gapps benne,tűrhetően működik.

[ Szerkesztve ]

(#13585) robi64

robi64
(tag)

Kicsit fel lett tornáztam hogy MIUI-6 ra hasonlitson továb is 4.1.2.Az ikonok mutatsák a pontos időt,dátumot,hőmérsékletet.A Lock Screen-en megjelenik a bejött SMS,lehet a zenét kezelni....
A LBESEC helyett SuperSu-t tettem,más kinézet....[link]

[ Szerkesztve ]

(#13586) Venn válasza robi64 (#13585) üzenetére

Venn
(kvázi-tag)

ez nagyon állat lett grat:) köszi

(#13587) tototos

tototos
(őstag)

Sziasztok!

Melyik a legstabilabb rom a készülékhez? Akár gyári akár moddolt.

Msn: totos@vipmail.hu Skype: ktm640152

(#13588) Logicman86

Logicman86
(kvázi-tag)

Sziasztok !

http://www.lollipop-rom.org/mp3-0/huawei-ascend-g300-4594.html

Ezt próbálta már vki ? Ha igen akkor tapasztalat/vélemény ?

(#13589) robi64 válasza Logicman86 (#13588) üzenetére

robi64
(tag)

Ez hamis oldal (fake).
Nem gondolod hogy akarattal átugroták a JB és KK romokat. :N
nézd egy kicsit jobban, N90005 Samsung Galaxy Note 3

[ Szerkesztve ]

(#13590) Logicman86 válasza robi64 (#13589) üzenetére

Logicman86
(kvázi-tag)

Valóban, hirtleen úgy megörültem neki, meg sem néztem alaposan... :W

(#13591) rhen válasza Logicman86 (#13590) üzenetére

rhen
(senior tag)

Még lehet, hogy lesz valami Lollipopból.
[link]
[link]

GApps for CM11 - http://goo.gl/RQfkQP (2014-11-21)

(#13592) Logicman86 válasza rhen (#13591) üzenetére

Logicman86
(kvázi-tag)

:C :))

(#13593) robi64

robi64
(tag)

Az utolsó nemzetközi miui-re épülve.Gaspps nem kell,fiók szinkronizálás után legjobb kikpcsolni a szink. hogy ne lassitja a rendszert. [link]

(#13594) robi64 válasza robi64 (#13593) üzenetére

robi64
(tag)

Bocsánat az utolsó [link] hozászólásban rossz linket adtam (a ROM nem nemzetközi) de ez igen [link] :B
Köszönöm @ occam fórum társnak,hogy rámutatott a hibára. ;)

(#13595) Yssy

Yssy
(lelkes újonc)

Sziasztok!

Remélem tud nekem valaki segíteni.
Az lenne a problémám, hogy a telefonom nem kapcsol be.
Jól működött, aztán kivettem belőle a simkártyát, és memokártyát, majd miután simkarit visszaraktam, többet nem kapcsolt be. Meg sem villan a képernyő, aksi fel volt töltve, de töltőre felrakva sem kapok semmiféle visszajelzést. Számítógépre dugva bevillan az új eszköz, de ismeretlenként, és nem talál hozzá drivert, pedig fel van telepítve elvileg, eddig mindig felismerte.

Van valakinek valami ötlete?

(#13596) robi64 válasza Yssy (#13595) üzenetére

robi64
(tag)

HANGERŐ FEL és Bekapcsoló gomb egyszerre lenyomásával történik valami?

(#13597) Yssy válasza robi64 (#13596) üzenetére

Yssy
(lelkes újonc)

Meg volt az első próbálkozások között, nem történik semmi. :(

(#13598) robi 64 válasza Yssy (#13597) üzenetére

robi 64
(kvázi-tag)

És dload rom majd hangerő le-fel és bekapcs gomb?
Vagy fastboot hangerő le és bek.g.?

[ Szerkesztve ]

(#13599) Yssy válasza robi 64 (#13598) üzenetére

Yssy
(lelkes újonc)

A dload rom alatt azt érted ugye, hogy egy romot letöltök, felmásolom SD kártyára a dload mappába, updater.apk fájl, és akkor indítanám a telot hang le+fel+power? (azt olvastam hogy SD kártyát nem feltétlen kell formázni, igaz? mert nem formáztam)
De így sem történt még egy villanás sem... :(

A fastboot alatt mit értesz? Erről kereséssel nem leltem egyértelmű infót.

Köszönöm.

(#13600) Sziky85

Sziky85
(újonc)

hello. lenne egy kérdésem, van egy ilyen g300-as ami bekapcsolásra nem ad képet, látszólag nem reagál, de gépre dugva ismeretlen eszközként megtalálja, állítólag nem volt leejtve, de hogy próbálták-e nyitni vagy custom romot tenni rá, azt nem tudom. a kérdésem lényegében annyi lenne, hogy ráismertek-e erre a jelenségre(nem ismerem ezt a típust, másban már van tapasztalat), szóval ez softbrick vagy hard? esetleg kijelzőhiba is?

[ Szerkesztve ]

(#13601) josik válasza Sziky85 (#13600) üzenetére

josik
(tag)

Szerintem az első, vagy az utolsó. :-) Szgépre driverek fel vannak telepitve? Akkut vedd ki fél percre, és utána próbáld bekapcsolni. Ha úgy sem akkor talán a dload- os módszert próbáld meg. Ha reagál, akkor soft. Kijelzö háttérvilágitás kapcsol?

[ Szerkesztve ]

Te is fiam Bluetooth...

(#13602) Sziky85 válasza josik (#13601) üzenetére

Sziky85
(újonc)

köszi a gyors infot, holnap lesz nálam az eszköz, ezért érdekel hogy van-e esély az újraélesztésre, tegnap egy huawei w1-es volt nálam az a repair bootloader közben beragadt, azaz csak a qualcom com x en látta,képernyő fekete,azt a helyes driverekkel, előről kezdve sikerült újrarakni, a kettő ég és föld mert az windows phone, de elképzelhető hogy a g300 is valami hasonló hibával küzd, azaz hogy download modban van befagyva? vagy azért itt kéne a kijelzőn látszania valaminek? bocs ha hülyén teszem fel a kérdést, csak a tapasztalatom, hogy pl xperiamat is sikerült ellőnőm úgy hogy beapcsolásra csak 1-et rezzent és ennyi, de semmi nem volt veszve, amig legalább 1et rezzen addig újrahúzom az egész firmwaret, és működik, ennél a típusnál is hasonlók a tapasztalatok, vagy nagyon lelehet téglázni a bootloader piszkálásával, romolással?

(#13603) josik válasza Sziky85 (#13602) üzenetére

josik
(tag)

Nincs mit! Remélem tudok segíteni. Mint visszább írták, nem olyan könnyű téglázni. A dloados módszer általában működni szokott. Ha nálad a teló, és látod mit reagál írj.

Te is fiam Bluetooth...

(#13604) Sziky85

Sziky85
(újonc)

Egy pillanat, most nézem a menetét a dolgoknak, root, unlock,rom stb, mindnél ugye kéne állítgatni a telefont(pl usb debug). fastbootal lehetne gépről újraflashelni? ahhoz kéne nyitott bootloader?

oké holnap írok mindenképp,
dloads? ha nemtudom bekapcsolni a debuggingot akkor hogy?

[ Szerkesztve ]

(#13605) josik válasza Sziky85 (#13604) üzenetére

josik
(tag)

Az 1.- hsz ban ha jól tudom benne van. Letöltöd a szolgáltatódnak megfelelö rom- ot, lesz benne két file. Memóriakártyára másolod egy dload nevű mappába elöször a nagyobb update.app file-t. Teló kikapcs akku kivesz memkártya be akku vissza, hangerő le, fel nyomvatart és bekapcs. És indul a telepítés.

Te is fiam Bluetooth...

(#13606) Sziky85 válasza josik (#13605) üzenetére

Sziky85
(újonc)

Na közbe hazaért haverom és áthozta.szóval ott tartok hogy nem kapcsol be.gombkombinációra nem reagál.dload nemindul.gépre dugva új eszköz, de a win(win7 32bit) ugye nem talál drivert, milyen drivert tegyek fel, most milyen modban van ilyenkor?

(#13607) josik válasza Sziky85 (#13606) üzenetére

josik
(tag)

Már nem vagyok gép elött. Öszintén szólva passz milyen módban van. A huawei oldaláról le kell tölteni a (talán) pcsuite progit, abban benne vannak a driverek.

Te is fiam Bluetooth...

(#13608) Yssy válasza Sziky85 (#13606) üzenetére

Yssy
(lelkes újonc)

Ugyan ezzel a hibával fordultam ide én is 2 napja, és jelenleg pont ugyan itt állok, szóval ha előrelépés van, kérlek írd le :)
Nálam nem volt mókolás, se leejtés, egy simkártya kiszedés után nem kapcsolt be többet.
recovery stb nincs reagálás, Dloados módszerre sem, gépre dugva pittyenés hogy ismeretlen eszköz.
De ezek szerint nem csak nálam fordult elő, érdekes. :o

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.