Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stanlee

    őstag

    válasz elit_hun #1 üzenetére

    Gondoltam, hogy ez lesz az első vélemény róla :-) . Nekem semmi közöm az árúsító céghez.

    Az enyém 139 euro + postaköltségbe került, Németországban - aztán hazahoztam. Ennek a routernek már van egy jobb változata is, 7270 néven, több extra szolgáltatással is, még nem vettem meg, az árát sem tudom, de a következő egy olyan lesz.

    Torrent megy rendesen vele, semmi problémám nincs. A vonalam a szolgáltató által adott modemmel folyamatosan szakad, ezzel megy minden gond nélkül.

    A gyári firmware lecserélése után torrent kliens is működhet a fritz!box-on, így nem kel a gépet bekapcsolva hagyni. A 2.0-s usb csatlakozóval ezután már a sebességgel sem lesz baj, mivel windows-ban egy új meghajtóként telepíthető a külső merevlemez. Ekkor már csak a laptop wifi kapcsolatának sebessége szab határt az élvezetnek.

    Ez a rendszer nem a netet megosztó átlag felhasználóknak van kitalálva. Itt nagy hangsúlyt fektettek a kommunikációs lehetőségekre, vonalas és VoIP rendszereken. Háztartásokban ha nincs a vonalas telefon, vagy VoIP kihasználva, akkor semmi értelme drágán megvenni. Egy kisebb irodában, azonban már érdekes lehet, sok felesleges eszközt ki tud váltani, alacsony fogyasztással, kevesebb kábellel, és egy webes felületen történő konfigurálással.

    Hátránya az én otthoni felépítésemnek, és az AVM termékeinek, hogy nem a magyar piacra lett kitalálva. Mindenhol TAE csatlakozóval kell dolgozni, nem RJ11-el. Ezért jelen formájában ez nem a plug and play kategória.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

Új hozzászólás Aktív témák