Hirdetés

2015. július 4., szombat

Gyorskeresés

(#3551) Adamis válasza gonger (#3550) üzenetére

Adamis
(őstag)
LOGOUT blog

Szerinem 25-30k körül mehet, ha adnak érte ennyit... Én már borzasztóan megbántam, hogy ezt vettem. Nem a formája miatt, az gyönyörű, de a szoftverezettség és a frissítések, na meg a support kritikán aluli. Többet nem lesz Alca-telóm... :(

Alcatel One Touch Idol S @ 4.2.2. @ Xposed GravityBox

(#3552) vizslakutya válasza Adamis (#3551) üzenetére

vizslakutya
(senior tag)

Csatlakozom az előttem szólóhoz. :W

>vizslát mindenkinek<> Alcatel Idol S-Huawei Y 300>Ha mozog a lánc,akkor még meleg az ülőke< >Ha fel tudok állni,megiszom még egy fröccsöt,ha nem ,akkor azonnal hazamegyek."<

(#3553) Cidan

Cidan
(tag)

Sziasztok!
Nem tudom mennyire figyelik még a topikot azok akik jobban értenek a telefonhoz, de valaki tud olyan lehetőségről, hogy a gyári rom, vagy csak egy sima rom mentést végre lehessen hajtani?

Nagyon úgy tűnik nekem, hogy a cwm vagy egyéb módosított recovery nélkül ez elég lehetetlen dolog, de hátha.

Köszönöm!

(#3554) Adamis válasza Cidan (#3553) üzenetére

Adamis
(őstag)
LOGOUT blog

Van cwm, keress rá! ;) Telóról vagyok, így nehéz...

(#3555) Cidan válasza Adamis (#3554) üzenetére

Cidan
(tag)

Igen, látom már! Instrukció is van hozzá, nagyon szuper! :)

Illetve még egy gyári rom mentés is jól jönne, ha van valakinek! :)) :R

[ Szerkesztve ]

(#3556) gabcsdeath válasza Cidan (#3555) üzenetére

gabcsdeath
(újonc)

Mentett gyári nem hiszem hogy van,én ezt használom ha újra kell rakni
[system img]
[custpack img]
[boot img]

CMW-ben formázod a systemet és a custpack-ot, bootloader módba újraindítasz és adb-n felrakod:

fastboot -i 0x1bbb flash boot boot.img
fastboot -i 0x1bbb flash system system.img
fastboot -i 0x1bbb flash custpack custpack.img
fastboot -i 0x1bbb reboot

Sony Xperia E oc 1,5GHz, cache swap, cm10, hades kernel / Acer Liquid E600 rooted

(#3557) Cidan válasza gabcsdeath (#3556) üzenetére

Cidan
(tag)

Azt hiszem az utolsó link már nem él. Legalábbis nekem nem hoz semmi letöltést, csak a főoldalt.

(#3558) gabcsdeath válasza Cidan (#3557) üzenetére

gabcsdeath
(újonc)

http://shared.com/vkk89d3d6b?s=l
ez már elvileg jó
azt hozzátenném hogy valamiért ez nem mindenkinél mûködött. egy franca fórumon talàltam ezt a leírást, megosztottam xda-n ès volt akinek nem mûködött... nekem a trémobilos t 6034r-hez tökéletes

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia E oc 1,5GHz, cache swap, cm10, hades kernel / Acer Liquid E600 rooted

(#3559) Cidan válasza gabcsdeath (#3558) üzenetére

Cidan
(tag)

Igen így már megy a link.

Viszont, hogy ha csinálok egy gyári visszaállítást(ami nálam még működik) és azt lementem CWM-mel, akkor azzal meg is van a gyári backup-om, amire bármikor visszatérhetek, nem? Vagy ez nem ennyire egyszerű művelet?

(#3560) gabcsdeath válasza Cidan (#3559) üzenetére

gabcsdeath
(újonc)

pontosan nem tudom, mivel a volt barátnőmé volt a teló, szóval már nem foglalkozok vele... ami nekem volt recovery az hibásan mentette a custpack-et, így lehetett vele mentést csinálni, csak visszaállítani nem tudta. talán ha adb-n keresztül lemented a partíciókat, mint ahogy a linkekben van, szerintem úgy lenne a legbiztosabb. de hátha nézi valaki olyan is még ezt a fórumot aki jobban ért hozzá :)

(#3561) TaRka94

TaRka94
(újonc)

Üdv!

Miért van az hogy elhalkul néha a telefon. Van hogy rákötöm a kocsiba a fejegységre és halk. Meg alapból hangszórójából is halkabban szól a zene.

Backup programok mentenek játékmentéseket? Gyári visszaállításon gondolkodom, vagy rendszer újrarakásán ha lehet. Ha igen, hogy? :)

(#3562) Adamis válasza TaRka94 (#3561) üzenetére

Adamis
(őstag)
LOGOUT blog

Ilyet én is észrevettem már. Van, hogy elindul a zene, aztán mikor a következő jön, akkor jóval halkabb. pedig maxon van a hang, de mégis halk. egyre inkább érzem azt, hogy eladom a francba...

(#3563) ANDROID??? válasza Adamis (#3562) üzenetére

ANDROID???
(őstag)

Vegyetek egy mp3 lejátszót :D
Vagy egy telefont 200k -ért, az majd csodálatosan hibátlan lesz ;]

Ezért van nekem a kocsiban normál fejegység, de Densionnal egész jól szól ;]

[ Szerkesztve ]

(#3564) Adamis válasza ANDROID??? (#3563) üzenetére

Adamis
(őstag)
LOGOUT blog

Annyi minden előjött már, hogy kezdem unni. Lehet, hogy ebből Moto X lesz... :)

(#3565) ANDROID??? válasza Adamis (#3564) üzenetére

ANDROID???
(őstag)

ez?

[ Szerkesztve ]

(#3566) Adamis válasza ANDROID??? (#3565) üzenetére

Adamis
(őstag)
LOGOUT blog

Ezt is néztem, meg a 2014-est is, de az drágább...

(#3567) debcamp válasza Adamis (#3566) üzenetére

debcamp
(kvázi-tag)

Üdv,

Elolvastam jó pár bejegyzést innen és szeretném megkérdezni, hogy a sok (és gyakran sokaknál ismétlődő) hiba mellett mi a jelenlegi álláspontotok a telefont illetően? Még jelen időben is jó vétel lehet egy garanciás, megkímélt állapotú példány, vagy ha jót akarok mondjak le róla, hiába van és él a garancia?
Esetleg egy Idol 2 jobbnak bizonyulhat?

Igazából szeretnék kiszakadni az ios világából és szeretnék egy nem túl buta de nem is drága telefont.
Egyik ismerősöm több mint 1 éve vett ilyet T-nél anno 50ért. Neki legjobb tudomásom szerint nincs problémája vele, szereti. Egy időben volt, hogy hívás közben bontotta a kapcsolatot a telefon, de nem tudom fenn áll e még nála ez. (Esetleg erre valami megoldás?) Szóval.. Van itt aprón is 20ért, garis Idol S. Vagy a már említett idol2 30ért, szintés garis. Többet nem igen áldoznék a felfedezésre, csak ki szeretném próbálni... és meglátjuk :)

Megfelelő lehet erre az idol S / idol 2 ?

Köszönöm

(#3568) Szabcsizz válasza debcamp (#3567) üzenetére

Szabcsizz
(tag)

Hogy jó vételnek bizonyul e?Ebben nem vagyok annyira biztos.Főleg nem egy iPhone után.Én 8 hónapig használtam ezt a készüléket,aztán lett az S4..de nem is ez a lényeg.Ez a 8 hónap alatt azért nem kevés bosszúságot okozott(kéken villogó képernyő,hangszínszabályzó nem működött,híváskor eldobta a térerőt),de ezek ellenére is,én egyszerűen szerettem.A mai napig is.Egyszerűen ahogy előttem is írták,a szoftverrel van probléma.Plusz annyira puritán az egész...értem ezalatt azt,hogy egy zárképernyő hátteret se lehet külön beállítani.Meg úgy alapjában véve,bogaras az egész szoftver.Viszont külsőre nagyon szép és minőségi..nem recseg ropog,jól össze van rakva.
De én azt mondom neked,hogy szerintem inkább próbálkozz az Idol 2S-el(főleg ha 30-ért meg tudod venni).Ha jól tudom ott is bugris kissé a szoftver,de arra már kint van a 4.4.

[ Szerkesztve ]

✓iPhone 3GS->SONY Xperia U->iPhone 4->Alcatel One touch Idol S->Samsung Galaxy S4 LTE-A+Samsung Galaxy Tab4 7.0✓

(#3569) Adamis válasza debcamp (#3567) üzenetére

Adamis
(őstag)
LOGOUT blog

csatlakozom!

(#3570) debcamp válasza Adamis (#3569) üzenetére

debcamp
(kvázi-tag)

Köszönöm srácok!
Akkor ha jól értem, az idol 2 S jobb választásnak tűnik..

Szerk: vagy valami teljesen más ajánlás ilyen összeghatárig? kb lehetetlen, igaz? :)

[ Szerkesztve ]

(#3571) ANDROID??? válasza debcamp (#3570) üzenetére

ANDROID???
(őstag)

Esetleg G620S "occsón" :) (40 körül akárhol megkapod...)

[ Szerkesztve ]

(#3572) Adamis válasza debcamp (#3570) üzenetére

Adamis
(őstag)
LOGOUT blog

Feleségemnek most vettem használtan Motorola Moto G-t (1st gen). Négy mag, 1 GB ram, most jött Lollipop és hasít, mint állat. Én meg szívózok itt az Idol-lal... :(((

Jah, és használtan volt 30k a Moto G és nagyon megérte!

(#3573) Szabcsizz válasza Adamis (#3572) üzenetére

Szabcsizz
(tag)

Az 1GB Ram hatása mennyire érződik?
Gondolom a szűz rendszer nem foglal annyit,mint például egy Tácswíz,vagy Szenze..

✓iPhone 3GS->SONY Xperia U->iPhone 4->Alcatel One touch Idol S->Samsung Galaxy S4 LTE-A+Samsung Galaxy Tab4 7.0✓

(#3574) Adamis válasza Szabcsizz (#3573) üzenetére

Adamis
(őstag)
LOGOUT blog

Teljesen smooth! Gondolkodom egy cserén, mert egy 2013-as Moto X-ről lecsúsztam... :(((

(#3575) vizslakutya

vizslakutya
(senior tag)

Most olvasom a "zindexen",hogy a Nokia benyelte az Alcatelt. ??

>vizslát mindenkinek<> Alcatel Idol S-Huawei Y 300>Ha mozog a lánc,akkor még meleg az ülőke< >Ha fel tudok állni,megiszom még egy fröccsöt,ha nem ,akkor azonnal hazamegyek."<

(#3576) ANDROID??? válasza vizslakutya (#3575) üzenetére

ANDROID???
(őstag)

http://mobilarena.hu/hir/a_nokia_kezebe_kerul_az_alcatel-lucent.html :K

Alcatel árak fel? A támogatottság pedig marad? ;]

[ Szerkesztve ]

(#3577) Adamis válasza ANDROID??? (#3576) üzenetére

Adamis
(őstag)
LOGOUT blog

De a mobilos részleg is oda kerül? Mert arról neá szól a fáma. Me. A mobilos ág nem a TCT tulajdonában van? Szerintem nem lesz változás. :U

(#3578) ANDROID??? válasza debcamp (#3570) üzenetére

ANDROID???
(őstag)

(#3579) debcamp válasza ANDROID??? (#3578) üzenetére

debcamp
(kvázi-tag)

Hogy lehetne ilyet rendelni? Vagy majd hetekkel/hónapokkal később jön hozzánk is (természetesen) sokkal drágábban... (?)

(#3580) ANDROID??? válasza debcamp (#3579) üzenetére

ANDROID???
(őstag)

Ennek még nem olvastam utána, így passzolom...

(#3581) Adamis válasza debcamp (#3579) üzenetére

Adamis
(őstag)
LOGOUT blog

Amit a végén írtál, szerintem teljesen helyén való! Tuti nem 200 dolcsi lesz, mire ideér! Már most megnyugtatlak... ;) (megnyugodtál? ;] )

(#3582) vizslakutya válasza Adamis (#3581) üzenetére

vizslakutya
(senior tag)

Itt már rendelhető,jelenleg 250 dolcsit kérnek érte.

(#3583) vizslakutya

vizslakutya
(senior tag)

Ez a ROM nem jó nekünk ??

(#3584) inferno88 válasza vizslakutya (#3583) üzenetére

inferno88
(fanatikus tag)

Idol 2 S

Semper fi!

(#3585) ANDROID???

ANDROID???
(őstag)

Kijelző bekapcs csíkoz villog, kijelző ki-bekapcs működik normálisan.
Merül elég szépen, a töltés 30perc alatt 21%ról 100%ra.
Egyébként hibátlan.
Vihetem lassan szervizbe, lehet cere lesz belőle? még garos ;]

(#3586) Adamis válasza ANDROID??? (#3585) üzenetére

Adamis
(őstag)
LOGOUT blog

Fél óra alatt 80%? :O hűha... ott valami nagyon nem jó!

(#3587) ANDROID??? válasza Adamis (#3586) üzenetére

ANDROID???
(őstag)

Nekem valami tuti kell, hogy mehessen a cserésbe.. ;]
Nem akarom, hogy a tutimaxi elkúró műhely tákolja...

(#3588) Adamis válasza ANDROID??? (#3587) üzenetére

Adamis
(őstag)
LOGOUT blog

Gps + mobilnet + waze szélvédőn tűző napsütésben légkondi nélkül! ;)

(#3589) ANDROID??? válasza Adamis (#3588) üzenetére

ANDROID???
(őstag)

Ok :K

(#3590) Adamis válasza ANDROID??? (#3589) üzenetére

Adamis
(őstag)
LOGOUT blog

Azért írom ezt, mert anno nekem, amikor előjött a hiba (össze-vissza érzékelő képernyő, magától legördülő értesítési sáv) csak így volt reprodukálható. De egy ilyen neki elég volt kb. öt percig és csere is lett!

(#3591) Adamis

Adamis
(őstag)
LOGOUT blog

Gyerekek, az Alcatel support másfél hónap után válaszolt! :) Kérdés: lesz-e frissítés?

"You might receive this reply late due to recent system upgrade. We sincerely apologize for bring you inconveniences. Thank you for your understanding.
For your question,we have no plan to upgrade idol s to higher Android version.

Again thank you and have a wonderful day.
Should you have another request, do not hesitate to contact us.
Thank you for choosing Alcatel!"

Tehát: nem...

(#3592) vizslakutya

vizslakutya
(senior tag)

Várható volt. :W

Megint kezd előjönni a képernyő ugrálás hívás közben,letelt az egy év,ilyenkor már közvetlen az Alcatelhez kell fordulni a garanciális javításért?

(#3593) Adamis válasza vizslakutya (#3592) üzenetére

Adamis
(őstag)
LOGOUT blog

A t-mobile nem foglalkozik már vele?

(#3594) vizslakutya válasza Adamis (#3593) üzenetére

vizslakutya
(senior tag)

Azt írják ilyenkor már ők is csak továbbítják az alcatel felé a készüléket.De már nincs is a városunkban szerviz,mert csak azért,hogy érezzük a törődést megszüntették Szegeden !!

(#3595) Adamis válasza vizslakutya (#3594) üzenetére

Adamis
(őstag)
LOGOUT blog

T-s szerviz nincs Szegeden? :Y Az a nem mindegy...

Amúgy kérdeztem az Alcatel support-tól, hogy és a source code ugyan nem lesz publikus? Erre azt írja, hogy attól verziószámban nem tudok feljebb lépni Android-fronton. Erre én meg visszaírtam nekik, hogy és amennyiben én meg fejlesztő lennék, akkor meg molyoljak vele, csak azért, mert ők lusták? Mert az írja nekem a csóka, hogy ezt igazából csak a fejlesztők használják...

Azt én már nem akartam odaírni, hogy azért CM-et sokkal könnyebb lenne rá gyártani, ha lenne egy forráskódunk! :DDD

(#3596) Adamis

Adamis
(őstag)
LOGOUT blog

Sorry that the source code isn't available in public yet. Please keep your eye on source code website. We will also feedback this to our project team for reference.

Ez a válasz arra a kérdésemre, hogy lesz-e és mikor elérhető forráskód...

(#3597) t181 válasza Adamis (#3596) üzenetére

t181
(fanatikus tag)

Istenem... Egyszerűen vicc az, amit az Alcatel csinál. Decemberben, amikor még megvolt ez a csoda, nagy akció volt Expansys-on, ~50k (vagy 60, nem emlékszem már) volt a Nexus 4, "elhintette" az alca, hogy jön a KitKat. Na, mondom nem kell pénzt költeni. Vártam egy kicsit, de végül megrendeltem, gondoltam majd utólag anyázok, ha tényleg kijön. És most itt vagyunk...
Nem értem, miért kell szédíteni a népet, mert olvasom a fórumot, és az ideillesztett Alcatel válaszok mind tartják azért a népben a lelket, hogy talán, esetleg lehet még valami, nem pedig leírják egyszerűen, hogy ennek a telónak ennyi volt. Mert ezzel a válasszal sem vesztenének semmit.
Úgy néz ki, ez így működik, mert anno a Grand X-nél is ugyanez ment.

Az egészben az bosszant, hogy nagyon szerettem. Legszebb telefonom volt, sokan jöttek megkérdezni, hogy milyen teló ez, mert hogy milyen szép, meg könnyű, meg kicsi (és közben mégsem).

Nikon D3200+Nikkor 35mm f/1.8G // HP Pavilion g6-1213eh // Sennheiser HD-201 // Nexus 4 // Erősítő+Mélynyomócskák

(#3598) ANDROID??? válasza t181 (#3597) üzenetére

ANDROID???
(őstag)

Azért Nexus 4 na... :K

(#3599) begree válasza vizslakutya (#3592) üzenetére

begree
(újonc)

Nemrég vittem vissza, novemberben járt le nekem is az 1 év, de most áprilisban ugyanoda vittem be a T-hez, szokásos garanciális ügyintézés, 10 nap múlva kaptam vissza, új kijelzővel (nekem is az ugrálás volt a gond)

(#3600) Z.o.z.o.116

Z.o.z.o.116
(újonc)

Üdv!

Alcatel Idol S-em van, de szaggat, fagy, lassú. Megéri lecserélni Iphone 4s-re? Dicsérik, hogy nem fagy és megbízhatóbb, viszont kételyeim vannak a kisebb méretű kijelző miatt.

Előre is köszi!

(#3601) ANDROID??? válasza Z.o.z.o.116 (#3600) üzenetére

ANDROID???
(őstag)

Egy ideig kancsalítani fogsz ;]

(#3602) vizslakutya

vizslakutya
(senior tag)

Holnap megy a szervizbe,teljesen megbolondult megint,össze-vissza ugrál a képernyő,magától hívogat számokat,olyan forró,hogy alig lehet kézben tartani. Nem tudom mi lesz a reakció,de én megpróbálok cserét kiharcolni,ez a hiba már másodszor jött elő,egyszerűen nem bízok már benne. :F

(#3603) Adamis válasza vizslakutya (#3602) üzenetére

Adamis
(őstag)
LOGOUT blog

forrósodás nekem is előjött, láttam már csíkozódó képernyőt... az az érzésem, hogy kicsit meg fogom sütni a nyáron, mert még van rá gari és már nagyon unom a hülyeségeit... :(((

(#3604) vizslakutya válasza Adamis (#3603) üzenetére

vizslakutya
(senior tag)

Tegnap leadtam a Trénél,nem tudnak semmit,hogy mi lesz a sorsa,az átvevő szerint nagy valószínűséggel frissítik,aztán visszaküldik,ha nem lesz jó kezdhetem elölről.
Még annyit a Tré hozzáállásáról,hogy cserekészüléket már nem tudnak biztosítani !!
Tehát a minimum két hétig vagy nincs telefonod vagy megoldod magadnak !! :W

(#3605) ANDROID??? válasza vizslakutya (#3604) üzenetére

ANDROID???
(őstag)

Tmobile ennyi, majd júl.1. után nézd meg mennyit fogsz fizetni...

(#3606) Bencepappa

Bencepappa
(újonc)

Sziasztok! Van egy Idol S-em aminek lezúztam a kijelzőjét. Pontosabban az érintőjét. Sajnos van rajta képernyőzár amit nem tudok feloldani hogy usb kapcsolatot válasszak. Próbáltam más telefonon (Sony SP) és OTG kábellel simán megy az optikai egér az "ujjam helyett". Itt milyen lehetőségem van. Segítsetek... Köszi

(#3607) Adamis válasza Bencepappa (#3606) üzenetére

Adamis
(őstag)
LOGOUT blog

Érintőcsere, mivel tudomásom szerint nincs OTG...

(#3608) Bencepappa válasza Adamis (#3607) üzenetére

Bencepappa
(újonc)

Szomorúan hallom. Akkor semmi esély?! :O Azért ha valakinek valami megoldás eszébe jut kérem ossza meg velem. Köszi Adamis

(#3609) Adamis válasza Bencepappa (#3608) üzenetére

Adamis
(őstag)
LOGOUT blog

Mert minek neked, egérrel fogod használni? :U Vagy le akarsz róla szedni valamit? Ha még használni akarod a telót, akkor kénytelen leszel venni egy digitizer-t... Már ha kapni.

(#3610) ANDROID???

ANDROID???
(őstag)

Netezésnél azt mondta a tel, hogy ott megáll ahogy van, semmire nem reagált, hívtam másikról kicsöngött , sajnos a reset segített rajta ;] Francba ;]

(#3611) vizslakutya

vizslakutya
(senior tag)

Visszajött a szervizből,érintőképernyő + mikrofon+mikrofon kábel + szoftver csere lett rajta.
Most úgy néz ki megy rendesen minden rajta.(de meddig ?? ) :F

(#3612) ANDROID??? válasza vizslakutya (#3611) üzenetére

ANDROID???
(őstag)

Basszus :F

(#3613) Adamis válasza vizslakutya (#3611) üzenetére

Adamis
(őstag)
LOGOUT blog

Ne már, hogy még mindig nyűglődnek vele... :Y Szerintem ezek betáraztak, mikor látták, hogy ezzel a típussal sok gond lesz és cserébe kellene adni valami másik telót! :U

(#3614) ANDROID??? válasza Adamis (#3613) üzenetére

ANDROID???
(őstag)

Szomorú :((

Copyright © 2000-2015 PROHARDVER Informatikai Kft.