Hirdetés

2014. augusztus 1., péntek

(#3001) 313313 válasza Atom Maki (#2999) üzenetére

313313
(senior tag)

Akárhogy keresem, akciós kisker árlista a mérvadó. De ha nincs típus azonos csere készülék, úgy is mondják, hogy mit választhatsz, nem kell helybe elfogadni....
Francért van nekik annyi árlistájuk... :DD

Asus K52J, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Mali Python + Shimano LX cuccok, Wheeler csodarakéta RX100-al szerelve, Alcatel ot 995 Ultra

(#3002) Cidan

Cidan
(kvázi-tag)

Ez a pénz visszakéréses akkor is működik, ha dominós vagyok, illetve ez már eleve egy cserekészülék (ZTE GXI-ről)? Csak mert elég sok már a nyűg vele, szeretném visszavinni szervizbe, de nekem egyik készülék se nyerte el a tetszésemet.

(#3003) Atom Maki válasza 313313 (#3001) üzenetére

Atom Maki
(tag)

Holnap már én is okosabb leszek. :D

Mit hallott a Terminátor utoljára? Dik'má szinesfém!

(#3004) BerGeri válasza Cidan (#3002) üzenetére

BerGeri
(kvázi-tag)

ZTE Grand X In-ről váltottam én is Alcatel Idol S-re, most pedig Huawei G6-ra. Zte Grand X In asszem 70.000 körül ment ki. Egyébként mind1 melyik árlistát nézzük, mert a kategóriák és értékek ugyanazokat a telefonokat hozzák ki választásba :) F6-tal sokat lehet bukni árban, ezért általában meg sem említik. Ha egyik készülék sem tetszik akkor visszakérheted az árát, de akkor csak azt a pénzt amit fizettél, és nem a listaárát, szóval elég sokat fogsz bukni.

Nekem eddig bejön ez a G6. Támogatására leszek majd kíváncsi, illetve arra, hogy fél év után meghal e alatta a szoftver, és jönnek e elő hibák, ha igen, akkor WP-re váltok.

Sajnálom az alcetel-t, pofás készülék volt, meg jó is, míg nem jött rá ki frissítés. A szervízháttere és támogatása katasztrofális. Anno az LG-nél is ezt tapasztaltam, ők sem szeretnek foglalkozni a legújabb telefonjaikon kívül semmivel. Huawei-ről eddig nem sok rosszat hallottam.

(#3005) ORCA58 válasza BerGeri (#3004) üzenetére

ORCA58
(senior tag)

Viszont az új LG- tulajok írják, (főleg az F6) hogy ezekre nem kell custom rom annyira jól optimalizált, és hosszú az üzemidejük is.

(#3006) BerGeri válasza ORCA58 (#3005) üzenetére

BerGeri
(kvázi-tag)

Igen, csak régi a szoftver, és nincs támogatás, de biztos hogy jó telefon.

(#3007) Atom Maki

Atom Maki
(tag)

Nekem is megvan az új telóm: kaptam egy kártyafüggetlen(!) huawei G6-ot a T-től a javíthatatlan idol s-ért cserébe. :D

(#3008) BerGeri válasza Atom Maki (#3007) üzenetére

BerGeri
(kvázi-tag)

Király! :) Akkor jól jártál. Majd írd meg privátba a tapasztalataid!

(#3009) ANDROID??? válasza BerGeri (#3008) üzenetére

ANDROID???
(őstag)

Jöhetnek ide a tapasztalatok offban, nem kell """privátizálni""" :)

(#3010) gabcsdeath válasza ANDROID??? (#3009) üzenetére

gabcsdeath
(újonc)

És a topicot át is lehetne nevezni Alcatel Idol S-rôl T-Mobile készülékcserére...

[ Szerkesztve ]

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...kérdés, hogy átérzed-e?!

(#3011) Cidan válasza BerGeri (#3004) üzenetére

Cidan
(kvázi-tag)

Én 58 ezerért vettem anno a GXI-t, ez pedig most 61 ezret ér. Én örülnék, ha visszakapnám akármelyiket is. Ha a G6 is ugyanilyen cserekészülékes lenne majd, mint ez, akkor simán azt választanám. :D Erről nem tudni valamit?

(#3012) ANDROID??? válasza gabcsdeath (#3010) üzenetére

ANDROID???
(őstag)

Na most komolyan, van itt szó root-ról , akár Romolásról, más okosságokról?
Mindig azok írnak, akiknek baja van a készülékkel, és a szervizeléssel, akkor legalább tudják azok akik azonos problémával küzdenek, hogy melyikre van értelme cserélni.
Az Alca megint kitett magáért, és adott egy frissítést, gondolom Te is látod, ha nem akkor az csak azért van, mert nem hogy frissítést nem csinálnak, hanem mert a forráskódot sem adják ki, nehogy náluk jobban hozzáértő megtegye a megtehetőt...

(#3013) Atom Maki válasza gabcsdeath (#3010) üzenetére

Atom Maki
(tag)

Nekem semmi problémám nem volt a készülékkel tavaly novembertől egészen idén májusig. Nem szoktam játszani a telefonon, és semmilyen, a hardvert komolyabban igénybe vevő alkalmazást sem szoktam használni. Ahogy kezdett melegedni az időjárás, úgy jöttek elő az érintőkijelző problémái, (vagy valamelyik másik alkatrészé, ami végül is az érintőkijelző működésére volt hatással). Egyértelműen a készülék melegedése okozta a gondokat, és az mindegy volt, hogy belülről melegedett, vagy külső hő hatására. Amikor már a normál használatot is akadályozta ez a probléma, akkor kezdett igazából idegesítő lenni a történet egy közel fél éves készüléknél. Sajnáltam a dolgot nagyon, mert maga a készülék szép, dizájnos és amire nekem kell egy okostelefon, arra megfelelt. Nekem tökéletesen jó lett volna egy másik, hibátlanul működő példány, de ugye időközben ez a típus kivezetésre került a T-nél, ezért kényszerpályára kerültem, mást kellett választanom helyette. Ami egyébként azért gáz, mert nem biztos, hogy ugyanolyan tudású készüléket választhatsz csereként, mint amit leadtál. És ez a legdühítőbb ez egészben.
Szóval akinek a készüléke ugyanezzel a javíthatatlan hibával küszködik, az most már csak másik típusra történő cserében bízhat. Ezért nem árt, ha tisztában van a feltételekkel és az eljárással, annak tapasztalataival. Amíg az Idol S benne van a kisker árlistában, addig elég egyértelmű a történet: az Idol S árával megegyező értékű készüléket választhat, vagy annál olcsóbbat. Kérdés, hogy mi lesz akkor, ha már az Idol S sem szerepel a kínálatban.
Én azt tudom javasolni, hogy akinek a készülékében az értesítési sáv önálló életet él (értsd úgy, hogy időnként lejön magától), akkor az kezdje el a gariztatását, mert az nem fog megjavulni.

(#3014) vizslakutya

vizslakutya
(senior tag)

Na kérem,ma megjött a telefon, KIJAVÍTVA !
Na erre én sem számítottam,teljes képernyőcserét kapott.
Végső soron működik minden,gyors,akadásmentes,reméljük beválik.

>vizslát mindenkinek<> Alcatel Idol S--ZTE Blade 1.8-20140222-RC-blade Ziyan< >Ha fel tudok állni,megiszom még egy fröccsöt,ha nem ,akkor azonnal hazamegyek."<

(#3015) kerxy válasza Atom Maki (#3013) üzenetére

kerxy
(fanatikus tag)

Ha nincs már a listában akkor a legutolsó kisker ár számít.

Azért hogy nem találni ilyen szintű telefont, szerintem nem így van, az LG F6 ugyanez a hardver csak jobb akksi, nagyobb belső tárhely, de ugye ott a huawei g6 is azért.

(#3016) joy2027

joy2027
(újonc)

Hali!
Valakinek nem vitte be eddig a T-Mobile-hoz a készüléket törött kijelző miatt?
Illetve ha igen akkor mennyibe cserélik? Ebay-en látom, hogy 20k a kijelző, de ha ennyiért a T is megcsinálja, akkor oda vinném be inkább.
Előre is köszönöm :R

(#3017) kerxy válasza ANDROID??? (#2987) üzenetére

kerxy
(fanatikus tag)

Meg is jött a Kitkat az F6-ra :)

(#3018) II-Adi

II-Adi
(tag)

Szerintetek ez a merülési görbe mennyire normális? Kijelző használat ~4.5 óra

[ Szerkesztve ]

(#3019) 313313 válasza II-Adi (#3018) üzenetére

313313
(senior tag)

Közben mobilnet? 3G?
Mit csináltál, netezés, játék?

Asus K52J, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Mali Python + Shimano LX cuccok, Wheeler csodarakéta RX100-al szerelve, Alcatel ot 995 Ultra

(#3020) II-Adi válasza 313313 (#3019) üzenetére

II-Adi
(tag)

Közben mobilnet, 2G 32 kbps-re korlátozva és főleg böngészés+viber :D Azt számoltam, hogy ~45 MB-ot forgalmaztam 32 kbps-el, akkor csak a forgalmazás elméletileg ~3 órát tartott... Lehet azért zabálta ennyire. Lehet jobban járnék, ha valami nagyobb csomagra váltanék...?

(#3021) 313313 válasza II-Adi (#3020) üzenetére

313313
(senior tag)

Akkor használtad a telefont rendesen...
Adatkeret bővítése passzolom... hiába mehetne gyorsabban, ha 2G-n használod...
Ha vacak a térerő 3G-re, kb ugyan ott leszel. Gyorsan küldi az adatot, de folyamatosan térerőt keres...

(#3022) ANDROID??? válasza kerxy (#3017) üzenetére

ANDROID???
(őstag)

Na zsír ;)
Erre is volt kit kat

(#3023) t181 válasza 313313 (#3021) üzenetére

t181
(fanatikus tag)

De még akkor is 3x gyorsabb lenne, mert a 2G/EDGE sávszélessége elvileg 100Kb/s.
Én is 2G-n használom, mert annak a 30MB-nak mindegy, hogy 2G-n vagy 3G megy el.
És talán még a fogyasztás is jobb így, pedig a környéken jó a 3G lefedettség.

(#3018) II-Adi
A fogyasztásod ennyi képernyőidővel szerintem tökéletes.

Nikon D3200+Nikkor 35mm f/1.8G // HP Pavilion g6-1213eh // Sennheiser HD-201 // Alcatel Idol S // Erősítő+Mélynyomócskák

(#3024) Coolmat

Coolmat
(őstag)
LOGOUT blog

Üdv!

Sajnos ma meló után azt tapasztaltam a telefonommal, hogy vízszintes csíkik jelentek meg a kijelzőjén, ha sokáig bekapcsolva hagyom akkor még el is kezd vibrálni és szétesni a kép:

Csak hétfőn tudom bevinni a szervízbe (a papírjai vidéken vannak), majd beszámolok a fejleményekről.

(#3025) 313313

313313
(senior tag)

Ma láttam élőben egy ilyen készüléket, hogy ez milyen SZÉP...

(#3026) szenyo

szenyo
(újonc)

Sikerült jóváíratnom a T-vel a telefont, maradt egy füst színű szilikon tokom és egy antireflex mysreen fóliám.
Egy ezresért elvihető a kettő Budapest/Budaörsről.

http://hardverapro.hu/apro/alcatel_idol_s_szilikon_tok__folia

Üdv
Zsolt

[ Szerkesztve ]

(#3027) sajtc5 válasza szenyo (#3026) üzenetére

sajtc5
(újonc)

Az mit jelent, h "jóváíratni"? Visszakaptad az árát, vagy beszámolták másikba?

(#3028) szenyo válasza sajtc5 (#3027) üzenetére

szenyo
(újonc)

Mivel céges a szerződés jóváírattam a folyószámlán a Telekomnál.
Természetesen alapból termékcserét ajánlott fel (IDOL S már nincs), de mivel vettem egy másik készüléket a hosszú procedúra miatt, így nem tartottam igényt másik készülékre.

(#3029) Coolmat

Coolmat
(őstag)
LOGOUT blog

Azoktól kérdezem akiknek már volt szervizes procedúrájuk: a szervizelés idejére adnak valamilyen cserekészüléket? Itthon max valamilyen kiszuperált 10 éves Sony Ericsson-t tudnék fellelni, ami persze normál SIM-es, 1,5-2 hétig pedig gáz lenne, ha nem lennék elérhető.

(#3030) ANDROID??? válasza Coolmat (#3029) üzenetére

ANDROID???
(őstag)

Kb, ilyen kütyüt szoktak adni, valami gyenge készüléket...

(#3031) kerxy válasza Coolmat (#3029) üzenetére

kerxy
(fanatikus tag)

Nem kötelesek adni, ha tudsz érdeklődj előtte a boltban.
Én pár hete lg p500-at kaptam, egyébként 8 nap alatt visszajött a szervizből.

(#3032) II-Adi válasza kerxy (#3015) üzenetére

II-Adi
(tag)

Jaja, csak azt felejted el, hogy azoknak nem 720p-s a kijelzője. Az azért baromi sokat dob az élményen.

[ Szerkesztve ]

(#3033) kerxy válasza II-Adi (#3032) üzenetére

kerxy
(fanatikus tag)

Hát igen, ez az egy negatív, de inkább használja az ember azt, úgy, hogy működik, mint az Idol s-t hibákkal.
Bár nekem úgy tűnik most már semmi problémám nincs az Idol S-el, talán picit gyorsan merül :)

(#3034) Coolmat válasza kerxy (#3031) üzenetére

Coolmat
(őstag)
LOGOUT blog

Holnap viszem vissza Allee-ba, majd akkor ugrik a majom a vízbe :) A cserekészülékedet hogy használtad microSIM-el, adaptert is adtak hozzá? Emlékszem, hogy mikor Idol S-re váltottam ingyen cserélték micro SIM-re, de azt a műanyag szart nem találtam meg amiből ki lett törve.

(#3035) kerxy válasza Coolmat (#3034) üzenetére

kerxy
(fanatikus tag)

Igen egyből adtak hozzá adaptert :)

(#3036) Coolmat válasza kerxy (#3035) üzenetére

Coolmat
(őstag)
LOGOUT blog

Köszi, akkor nem parázom túl a témát, mert azt a 10 éves csodát sem találtam meg amiről korábban írtam :)

(#3037) Adamis válasza Coolmat (#3029) üzenetére

Adamis
(őstag)
LOGOUT blog

Én mikor bevittem, akkor nem kaptam cserekészüléket. Mondjuk nem is kértem, mert volt itthon egy Skate, szóval nem is kellett volna... :) Nekem még megvolt az a keret, amiből kitörtem, de lehet is venni, azt mondták, 400 pénz körül adnak! ;]

Alcatel One Touch Idol S @ 4.2.2. @ Xposed GravityBox

(#3038) Atom Maki

Atom Maki
(tag)

Ha valamelyikőtök készülékcserére szorulna és az akkuidő is fontos szempont a választásnál, akkor gondolkodjon el a Huawei G6-on is:
[link]
:)

(#3039) Coolmat

Coolmat
(őstag)
LOGOUT blog

Tegnap leadtam a szervízben a telefont, kaptam egy LG P350-et cserekészüléknek (végül megtaláltam a keretet amiből kitörtem a SIM-et, úgyhogy lehet vele használni). Várható időtartamot nem mondott a szervizes mennyi ideig hegesztik, már ha megcsinálják, és nem csere lesz belőle.

(#3040) ricsi8800gt

ricsi8800gt
(fanatikus tag)

Van valami főzött Rom az Idol-ra?Ugy értem mindt az OT995-re a Bagyuszféle romok.Meg valami leirás meg stb stb

Ricskó-------Vannak kemény Emberek.Vannak még keményebb Emberek,De az Endurózás térdre kényszeritt akkor is.

(#3041) Adamis válasza ricsi8800gt (#3040) üzenetére

Adamis
(őstag)
LOGOUT blog

Háttöööö.... Nincs! :(

(#3042) ricsi8800gt válasza Adamis (#3041) üzenetére

ricsi8800gt
(fanatikus tag)

Aham.Csak mert nagyon instabil ez a gyári andróid ami van rajta.Hol látlya az sd hol nem.Meg vannak számos bajai is.Ebböl fakadóan hogy ilyen ez a rom-rajta

Ricskó-------Vannak kemény Emberek.Vannak még keményebb Emberek,De az Endurózás térdre kényszeritt akkor is.

(#3043) Adamis válasza ricsi8800gt (#3042) üzenetére

Adamis
(őstag)
LOGOUT blog

Nos, nekem hibátlan. Ha az sd-t nem látja néha, az inkább hw gond. Tehát vagy a kártya, vagy az olvasója ratyi!

(#3044) xtevo

xtevo
(senior tag)
LOGOUT blog

Nekem is van hibája a telefonnak mégsem akarom cserélni... GPS gond... beletörődtem már... de egyszerűen nincs azonos, vagy jobb alternatíva, amire szívesen cserélném. HW-ből lenne hasonló, de a kijelző az már neccesebb téma...
Mindamellett egyik kedvenc telóm, és még mindig sokan kérdezik, hogy húdejó milyen teló ez. :)

Amúgy van megoldásotok arra, hogy a facebook messenger ne akadozzon?! Nemrég volt factory reboot, alig van rajta app...

(#3045) Coolmat válasza xtevo (#3044) üzenetére

Coolmat
(őstag)
LOGOUT blog

Mikor voltam T-nél leadni a telefont megsasoltam azokat az alternatívákat, amikre érdemes lehet cserélni (LG F6, Huawei G6), és egyiken se venni észre szabad szemmel, hogy "csak" qHD felbontásúak. Persze én is annak örülnék a legjobban, ha meg tudnák jól javítani az Idol S-t :)

Facebook appok mióta használom őket androidon sose voltak teljesen smoothak, csak talán a csúcskategóriás készülékeken, biztos ezzel lehet eladni Snapi 800-as telefonokat, hogy azon nem akad a facebook :)

(#3046) xtevo válasza Coolmat (#3045) üzenetére

xtevo
(senior tag)
LOGOUT blog

LG F6-ot használ kolléganőm, meg barátja is. Épp én ajánlottam nekik, :P és tényleg hiába ugyanaz a hardver, azokon vhogy jobban fut a facebook ... tiszta vicc...és úgy minden, jobb az optimalizáció Abban viszont igazad van, hogy szabad szemmel nem látom a különbséget, csak "érzem"... :DDD jó hülye vagyok, üljek le 1-es... :DDD

(#3047) ricsi8800gt

ricsi8800gt
(fanatikus tag)

De az mire utal hogy napjába 2-szer is lemerül.És drasztikussan gyorsan.

(#3048) Adamis válasza xtevo (#3044) üzenetére

Adamis
(őstag)
LOGOUT blog

Friendcastert próbáltad már? :U

(#3049) xtevo válasza Adamis (#3048) üzenetére

xtevo
(senior tag)
LOGOUT blog

Nem (még...) :DDD De köszi a tippet, már települ. :) Te ezt használod a messenger helyett?

upd.1
Én is csak azért használom, mert "kell", és sok embert ezen keresztül érek el. Amúgy gyűlölöm az egészet, a más életében való turkálással egyetemben, de ez nem az a topic... :N

upd.2
Hmm, ez jóféle, most tuti egy darabig ezt használom. Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#3050) Adamis válasza xtevo (#3049) üzenetére

Adamis
(őstag)
LOGOUT blog

Ezt használtam, amíg érdekelt a FB... :DDD

(#3051) ANDROID??? válasza ricsi8800gt (#3047) üzenetére

ANDROID???
(őstag)

Egy szervizt akart, ha nem használod és úgy merül. Amennyiben folyamatosan megy a kijelző és használod, belefér a 2 merülés...

(#3052) ricsi8800gt válasza ANDROID??? (#3051) üzenetére

ricsi8800gt
(fanatikus tag)

használat nélkül is képes lemerülni.ma például 98% le ment 36%-ra ugy hogy hozzá se nyultam.

(#3053) kazy76 válasza ricsi8800gt (#3052) üzenetére

kazy76
(fanatikus tag)

szerintem nemrosz

Alcatel One Touch Idol S

(#3054) ANDROID??? válasza ricsi8800gt (#3052) üzenetére

ANDROID???
(őstag)

Amennyiben nem fut semmi a háttérben, javaslom a szervizt.

Vilt már gyári visszaállítás, mert esélyes egy olyan prog pörgeti a procit amit nem kellene erőltetni...

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.