Hirdetés

2015. március 31., kedd

Gyorskeresés

(#3501) JozsBiker válasza ANDROID??? (#3493) üzenetére

JozsBiker
(lelkes újonc)

Nem is feltétlenül kell külön progi, elég ezt "felhívni":

*#*#4636#*#*

(#3502) ANDROID??? válasza JozsBiker (#3501) üzenetére

ANDROID???
(őstag)

Ez mi is? :-D

(#3503) JozsBiker válasza ANDROID??? (#3502) üzenetére

JozsBiker
(lelkes újonc)

Beírod a tárcsázóba mintha telefonszám lenne, és kiír mindenféle adatot a telóról. Innen szedtem ha nem bíznál bennem :) :

[link]

(#3504) Ferluci

Ferluci
(újonc)

Sziasztok egy olyan problémám lenne hogy a telefonom gyári névjegyzéke nem működik mikor bele akarok lépni kiírja hogy a névjegyzék alkalmazás leállt és 5-szór 6-szór kell próbálkoznom mire sikerül belépnem de ilyenkor meg nem minden telefonszámot jelenit meg, egy másik hiba meg hogy a telefon csak akkor észleli a töltést mikor újraindítottam szóval ha tölteni akarom mindig újra kell indítani minden nap. A készülék kicsivel több mint 1-éves és garancia már nincs rajta. A szervizt a töltési hiba miatt már megjárta garanciával és elméletileg csak egy szoftver-újrarakást csináltak a névjegyzék meg azóta rósz. Valakinek lenne ötlete hogy mi lehet a baja és mit lehetne vele kezdeni? Mielőtt még ráköltenék a szervizbe hogy kezdjenek vele valamit.

(#3505) rali98 válasza Ferluci (#3504) üzenetére

rali98
(újonc)

Hát van egy rossz hírem. Ugyanilyen problèmával küzdöttem èn is. Ezt úgy sikerült megoldanom, hogy háromszor elküldtem szervízbe szoftverhibával. A negyedik előtt rekalmációs levelet írtam, ès üvöltöttem ès fogyasztóvèdelemmel fenyegetőztem. Így elèrtem azt hogy ne csak gyári resetet csináljanak hanem szedjèk le ès tegyèk fel újra az androidot. Ezután már csak a nèvjegyzèkes dolgot csinálta. Egy reset után óvatosan tettem fel az appokat ès már nem csinálja. Ergo szerintem 3. Fèltől származó progi csinálja. A töltèsre sajnos nincs ötletem. :(

De azt nem èrtem mièrr nincs garanciád. Èn rózsaszínbe vettem egy èv teljeskörű ès egy èv kèszülèkgarival, tehát ez kettő. Te hol vetted?

[ Szerkesztve ]

(#3506) ANDROID??? válasza JozsBiker (#3503) üzenetére

ANDROID???
(őstag)

Nem a bizalom volt a kérdés, csak nem tudtam mi lehet az... :K

(#3507) JozsBiker válasza ANDROID??? (#3506) üzenetére

JozsBiker
(lelkes újonc)

No problem, én is rákérdeztem volna. Főleg így látva, hogy egyik-másik kódsorozat miket csinál.

(#3508) ANDROID??? válasza JozsBiker (#3507) üzenetére

ANDROID???
(őstag)

:K

(#3509) Ferluci válasza rali98 (#3505) üzenetére

Ferluci
(újonc)

A t-mobilnál vettem de csak 1-év garancia volt rajta az mer már lejárt.

(#3510) JozsBiker

JozsBiker
(lelkes újonc)

Nna, eddig minden okés volt a telóval, de most egy akksi probléma nekem is előjött. Furcsa módon onnan indult, hogy egyszer nem a saját töltőjével töltöttem, hanem autóban szivargyújtóról voltam kénytelen tölteni. Viszonylag normálisan, bár az átlagostól valamivel hamarabb fel is töltődött. Annyi furcsaság volt, hogy csak 99 % -ra ment, nem akart 100 % -ra ugrani. Ez délután volt, utána minden rendben estig. Reggelre viszont meglepődve láttam, hogy 5 % körül van a töltöttség.
Azóta ha hálózatról töltöm akkor sem áll vissza az eredeti "rend". Egy darabig ( mondjuk fél napig ) minden rendben, aztán meredeken merül.
Azt olvastam hogy van valami file ami nyilvántartja a telóban a töltöttséget, és annak kitörlése után újra feltérképezi az akksit, és nagy valószínűséggel minden megjavul. Vannak is erre alkalmazások ... csakhogy root -oltnak kell lenni a telefonnak. Az enyém pedig nem az :-(
Nincs valami ötletetek ? Köszi.

(#3511) JozsBiker

JozsBiker
(lelkes újonc)

Arra gondoltam valahogy rá kellene venni a telefont hogy térjen magához akkumulátorilag. Azt terveztem, hogy fullra lemerítem, teljesen kapcsoljon is ki magától, és ezután talán újra feltérképezi az akksit.
Tegnap este 19 órakor már csak 3 % -ot mutatott a töltöttség jelző, úgy gondoltam már nem sok kell hogy kikapcsoljon, de azért még bekapcsoltam a wifit, bluetooth, mobil adatot, és megtoldottam egy kis mp3 lejátszással. És nem történt semmi :Y
Kb. fél óra után még ment vígan a teló, 1 % -os töltöttségen. Nem tudtam vele akkor tovább foglalkozni, ezért ismét kikapcsoltam minden "fogyasztót", gondoltam kivárom mi lesz. Éjfél után, tehát kb. 5 órája 1 % -on ezt mutatta:

Aztán ma délelőtt még mindig bírta, de nem csak kamuból, telefonálni is tudtam. Ez 10 óra körül készült:

Dél körül kapcsolt ki a telefon.

Mindez számomra azt bizonyítja, hogy az akkumulátor állapota és a telefon által jelzett érték köszönőviszonyban sincs egymással.
Pozitívum: ha tudom hogy mikor töltöttem az akksit és kb. mennyi lehet benne bátran használhatom a telefont.
Negatívum: nincs közvetlen infóm a töltöttségi állapotról.

[ Szerkesztve ]

(#3512) Adamis

Adamis
(őstag)
LOGOUT blog

Azt az üzenetet kaptam az Alcateltől, hogy erre a készülékre már nem fog érkezni frissítés. :((( Most azt próbálom kibulizni, hogy legalább a forráskódot tegyék elérhetővé! ;)

Alcatel One Touch Idol S @ 4.2.2. @ Xposed GravityBox

(#3513) rali98 válasza Adamis (#3512) üzenetére

rali98
(újonc)

És értelmes indokot nem írtak? Vagy csak azért mert csak? :D

(#3514) Adamis válasza rali98 (#3513) üzenetére

Adamis
(őstag)
LOGOUT blog

Indok nem jött. Csak. :) Forráskód ügyben a magyar support nem tudott segíteni, így a nemzetközi support-hoz kell fordulni. Ez is meglesz! :D Már csak egy programozó kell nekünk, aki összehozza a CM 11/12-vel! :D

(#3515) rali98 válasza Adamis (#3514) üzenetére

rali98
(újonc)

És netalántán tudnál ilyen embert? Vagy esetleg ha feldobjuk xda developersre ott tudnának segíteni?

(#3516) Adamis válasza rali98 (#3515) üzenetére

Adamis
(őstag)
LOGOUT blog

XDA, MoDaCo - ott nagy tudású emberkék vannak, de itt is van egy-két ismerős, hátha be tudnak segíteni! :K

[ Szerkesztve ]

(#3517) rali98 válasza Adamis (#3516) üzenetére

rali98
(újonc)

Hát szerintem egy egész topic nevében mondhatok köszönetet ha sikerül elkérni tőlük a forráskódot. :R :R

(#3518) Adamis válasza rali98 (#3517) üzenetére

Adamis
(őstag)
LOGOUT blog

"Massage sent to Alcatel International support." :DDD

(#3519) Aleks782

Aleks782
(újonc)

Hello!
Itt:[link] kiválasztva az idol s-t van egy source code.
Amúgy lassan én is váltok más telefonra az okok:
-1GB RAM kevés. Browser 3 lappal 2-3 kis játék és már töltöget a ROMból.
-A google hülyesége, hogy csak a belső memóriára lehet telepíteni, és legalább 300 MB szabadon kell, hogy maradjon.
-az utolsó csepp: valószínűleg csak az én készülékem, mostanában kb 10s után megszakítja hívásokat, de aztán meg megy percekeig. Én a proximity szenzora gyanakszom.

(#3520) t181 válasza Aleks782 (#3519) üzenetére

t181
(fanatikus tag)

Ott van egy link, ami átirányít egy oldalra, ahol a forráskódok vannak. Itt pedig nem szerepel az Idol S

Nikon D3200+Nikkor 35mm f/1.8G // HP Pavilion g6-1213eh // Sennheiser HD-201 // Nexus 4 // Erősítő+Mélynyomócskák

(#3521) Adamis válasza Aleks782 (#3519) üzenetére

Adamis
(őstag)
LOGOUT blog

Keress nekem egy 6034R-t és ha megtalálod, szólj! ;)

(#3522) Aleks782 válasza t181 (#3520) üzenetére

Aleks782
(újonc)

Benéztem a 6043-at (ami az Idol X) 6034-nek. Bocsi.

(#3523) Adamis válasza Aleks782 (#3522) üzenetére

Adamis
(őstag)
LOGOUT blog

Seráfütty! :D Várom, hátha ír a support...

(#3524) gonger válasza Aleks782 (#3519) üzenetére

gonger
(fanatikus tag)

"-A google hülyesége, hogy csak a belső memóriára lehet telepíteni, és legalább 300 MB szabadon kell, hogy maradjon."
Erre nincs semmi megoldás? Nem tudom a már fent lévő appokat áthelyezni legalább SD-re?
Kiválasztom, hogy az elsődleges telepítési hely SD kártya legyen és úgy sem tudok most frissítéseket, új appokat leszedni Playből, mert azt mondja nincs elég hely..

(#3525) gabcsdeath válasza gonger (#3524) üzenetére

gabcsdeath
(újonc)

gyári beállítással semmiképp, mivel a rendszerbôl nem helyezhetôk át a data, lib és dex file-ok. viszont van megoldás...root jog + ext partíció az sd-n + Link2SD app

[ Szerkesztve ]

Alcatel OT-991 #modded Jeffta v4 ROM #Xposed framework GB

(#3526) JozsBiker

JozsBiker
(lelkes újonc)

Nemrég említettem, hogy baj volt az akksival ill. a töltöttség jelzéssel.
Nem akarom elkiabálni, de úgy néz ki sikeres volt a lemerítési akcióm. Vasárnap délben merült le teljesen úgy hogy ki is kapcsolt, utána feldugtam töltőre kb. 3 órára, és most - szerda este - a következő a helyzet ( a 2 nap 14 óra nem stimmel, nemtom miért ennyit ír ):

Persze ehhez az is kellett, hogy túl sokat ne használjam a telót, de az biztos, hogy a múlt héten ennél sokkal rövidebb idő alatt lemerült volna ... pontosabban fogalmazva lement volna 1 % -ra a töltöttség jelző.

Vagyis úgy tűnik ha hagyjuk annyira lemerülni az akksit hogy ki is kapcsoljon a telefon, akkor tiszta lappal indul. Nyilván - ahogy mondani szokták - egy mérés nem mérés, ezért még rajta tartom a szemem :)

[ Szerkesztve ]

(#3527) ANDROID??? válasza JozsBiker (#3526) üzenetére

ANDROID???
(őstag)

Ki fogod nyírni az akku-t, ha ezt rendszeresen eljátszod, hogy kikapcsolásig meríted...
Amennyiben vacakol a töltöttség, valami program vacakol elvileg, ha nem progi akkor az akku rossz.
Azért lehet egy Factory reset jót tesz legközelebb...
Legközelebb, ha vacakol mehet garba...

(#3528) JozsBiker válasza ANDROID??? (#3527) üzenetére

JozsBiker
(lelkes újonc)

Az akkut nem féltem. Saját vezérlőáramköre van ami mind a túltöltéstől, mind a túlzott lemerítéstől védi.
Szervizbe nem szívesen vinném. Meg vagyok elégedve vele, már megszoktuk egymást :)

(#3529) vizslakutya válasza gabcsdeath (#3525) üzenetére

vizslakutya
(senior tag)

A root menetét leírnád ha megkérlek (mivel és hogyan? ),eltelt 1 év, lehet,hogy megpróbálkozok vele.
(ha van egyáltalán rá,mert én még sehol sem találtam,erre útmutatást)

>vizslát mindenkinek<> Alcatel Idol S-Huawei Y 300>Ha mozog a lánc,akkor még meleg az ülőke< >Ha fel tudok állni,megiszom még egy fröccsöt,ha nem ,akkor azonnal hazamegyek."<

(#3530) Adamis válasza vizslakutya (#3529) üzenetére

Adamis
(őstag)
LOGOUT blog

Root:
http://www.modaco.com/topic/368416-idol-srootalcatel-ot-idol-s-rooting-process/#entry2190783

(#3531) vizslakutya válasza Adamis (#3530) üzenetére

vizslakutya
(senior tag)

Köszi! Most nézem Te már nagyon profi vagy ebben a telóban,most csemegézem az oldalt. :C

Kiraknád valahova a managert és root fájlt (a root fájl nem elérhető üzenet fogad). :F
A menedzser megvan (legalábbis remélem,hogy jót találtam meg )

[ Szerkesztve ]

>vizslát mindenkinek<> Alcatel Idol S-Huawei Y 300>Ha mozog a lánc,akkor még meleg az ülőke< >Ha fel tudok állni,megiszom még egy fröccsöt,ha nem ,akkor azonnal hazamegyek."<

(#3532) t181 válasza vizslakutya (#3531) üzenetére

t181
(fanatikus tag)

[link]
Én ezzel az app-pal root-oltam anno, nem tudom Adamis linkje ide mutatna-e.

Nikon D3200+Nikkor 35mm f/1.8G // HP Pavilion g6-1213eh // Sennheiser HD-201 // Nexus 4 // Erősítő+Mélynyomócskák

(#3533) gabcsdeath válasza vizslakutya (#3531) üzenetére

gabcsdeath
(újonc)

ha jó managert raktál fel, akkor fel kell ismernie a gépnek a telót aktív usb hibakereséssel.
én ezzel rootoltam: http://www.kingoapp.com/
(mire bepötyögtem telóról ultralassú nettel, megelôztek :D )

[ Szerkesztve ]

Alcatel OT-991 #modded Jeffta v4 ROM #Xposed framework GB

(#3534) JozsBiker válasza vizslakutya (#3529) üzenetére

JozsBiker
(lelkes újonc)

Ezen a fórumon is le van írva a #427 -ben. Bár nem tudom mennyire aktuális.

(#3535) Adamis válasza vizslakutya (#3531) üzenetére

Adamis
(őstag)
LOGOUT blog

Kingo Root - az lesz az, nem ellenőriztem a linket, bár mentésegemre legyen mondva, telóról voltam... :B

(#3536) factis

factis
(kvázi-tag)

Sziasztok ! Érdekelne, hogy létezik-e a telóra 4.4-es frissítés? Nekem a kékektől 4.3-al jött ki, ha van , akkor érdemes-e lecserélni? Esetleg van-e valami CM vagy hasonló a telóra ? Előre is köszi ! :DD

Szerk.:
Na srácok ezt eléggé benéztem . :DDD
Lemaradt a Idol után a "2-es" :D

[ Szerkesztve ]

(#3537) Adamis válasza factis (#3536) üzenetére

Adamis
(őstag)
LOGOUT blog

Én is néztem, hogy neked hogyan lehet 4.3, amikor tudomásom szerint 4.2 az utolsó. Aztán világossá vált... :)

(#3538) Dyrtyho

Dyrtyho
(senior tag)
LOGOUT blog

Most tervezek egy ilyen készüléket beszerezni az S3 LTE mellé. Maga a telefon jó állapotú, használt. Vagy inkább LG Optimus F6 legyen ? Van valami tipushibája az Idol S-nek ? Előre is köszi a segitséget :))

Instagram: kriszcsanyi |"V.S.S.M.T - Vajon Steven Seagel Mit Tenne ?" |

(#3539) ANDROID??? válasza Dyrtyho (#3538) üzenetére

ANDROID???
(őstag)

Vedd meg nyugodtan, jó kis készülék ez.

(#3540) Dyrtyho válasza ANDROID??? (#3539) üzenetére

Dyrtyho
(senior tag)
LOGOUT blog

Olvastam itt hogy valakinek egy idő után rezgett és csikozodott a kijelző készüléke, ez ugye csak nála fordult elő, és másnál még nem ?

(#3541) ANDROID??? válasza Dyrtyho (#3540) üzenetére

ANDROID???
(őstag)

Nálam előfordult már csíkozás mondjuk olyan 200-300 kijelző bekapcs után.
Amikor a kijelző becsíkoz kikapcsolandó a kijelző és visszakapcs.
Utána a kijelző hiba nélkül működik tovább...

(#3542) JozsBiker válasza Dyrtyho (#3540) üzenetére

JozsBiker
(lelkes újonc)

Nálam még nem volt ilyen.

(#3543) ANDROID??? válasza JozsBiker (#3542) üzenetére

ANDROID???
(őstag)

Nálam jelentkezett vagy 3-4 alkalommal, 13 nov óta...

(#3544) kerxy válasza Dyrtyho (#3538) üzenetére

kerxy
(fanatikus tag)

Szerintem jobban jársz az F6-al. Bar nem tudom mire használnád...

(#3545) Dyrtyho válasza kerxy (#3544) üzenetére

Dyrtyho
(senior tag)
LOGOUT blog

Amire a mostani Samsung S3 LTE készülékemet is, fotózás, megosztás, internet, játék, és zene hallgatás. Szóval csak a szokásosra. Miért ? Ennyire bővelkedik az Idol S a hibákban ? :F :F :F

(#3546) esgabee válasza Dyrtyho (#3545) üzenetére

esgabee
(lelkes újonc)

Szia,
Nálam már több mint egy éve hibátlanul működik. Frissítés már szinte biztos, hogy nem fog jönni, ill. custom rom se nagyon lesz a telefonra.

(#3547) ANDROID??? válasza Dyrtyho (#3545) üzenetére

ANDROID???
(őstag)

Ashpelt 8 simán megy rajta...

[ Szerkesztve ]

(#3548) troger91

troger91
(újonc)

mi változik az állapotsáv (status bar) ki/be kapcsolásával és az ott kiválasztható alkalmazásokkal?

(#3549) csabèka

csabèka
(újonc)

Sziasztok! Segítséget kérnék Tőletek. Van nekem egy ilyen készülékem majdnem makulátlan állapotban (fólia,tok van rajta), de sajnos a széria hiba előjött ennél is. Áprilisban cserélte a t-mob a másikat erre, ugyanezzel a hibával. Azóta ki lett függetlenítve,külföldön kellett használnom. Nem tudom visszavinni ezért. Eladnám de nem tudom mennyit ér a hibával. Tudjátok amikor nyomást érzékel az értesítő sávba és dobálja le folyamatosan, meg meghülyül egy idő után, szinte használhatatlan (azt olvastam valamin széria hiba, kiég benne valami) Tehát, van-e így értéke alkatrészként esetleg, és mennyit ér? Előre is köszönöm!

(#3550) gonger válasza csabèka (#3549) üzenetére

gonger
(fanatikus tag)

Engem a hibátlan állapotú használt ár érdekelne. Sajátomat eladnám még 8 hónap garanciával. T függő

(#3551) Adamis válasza gonger (#3550) üzenetére

Adamis
(őstag)
LOGOUT blog

Szerinem 25-30k körül mehet, ha adnak érte ennyit... Én már borzasztóan megbántam, hogy ezt vettem. Nem a formája miatt, az gyönyörű, de a szoftverezettség és a frissítések, na meg a support kritikán aluli. Többet nem lesz Alca-telóm... :(

Copyright © 2000-2015 PROHARDVER Informatikai Kft.