Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DeniL

    tag

    Valaki nézte már ezt a rendszert? Későn este fedeztem fel és már lusta voltam tesztelni...
    http://dietpi.com/

  • DeniL

    tag

    Sziasztok fiúk lányok idősek fiatalok,

    segítséget avagy ötletelésben szeretném kikérni a véleményeteket. IT gyakornokként dolgozom immáron egy jó ideje. Nagy multing felső vezetői társadalma kitalálta, hogy nagy újításnak vetik alá az újdonsült munkaerő oktatását. Már létezik egy oktatóterem mintagyártósorral. Tehát költöttek nem kevés pénz (300+ ezer) egy android alapú okosszemüvegre, amin szerintem hulladékül megy az IC4.0 és mellesleg fut rajta egy szoftver amihez nekem kellett biztosítanom a linuxos szervert...így kerültem a képbe.
    Az eredeti terv, hogy az egyed éppen MIND KÉT KEZÉVEL dolgozhat, betanulhat, miközben a feje elé belógó kijelzőn látja az adott munkafolyamatokat, mint egy kis diavetítés és hangvezérelve lépteti a diákat....és ha kínod van, akkor akár tudod rögzíteni kamerával és továbbítani azt.

    Na most először is, senki sem kérdezte meg, hogy ez egyáltalán hasznos-e vagy működőképes-e....legyen, mert ez jó, meg milyen nagyszerű, újdonság okosszemüveg a gyártásban bla bla....
    Ha már megvették, ám legyen, hulladék szoftver írattak rá, még hulladékabb és méregdrága támogatással...

    Természetes lement a nagy bemutatás, mindenki ámult és bámult a szerintem hasztalan ötleten, de ha van pénz, költsétek, engem nem zavar, én nekem odáig kellett ezzel foglalkozni, hogy a kis LAMP-t felhúztam, beállítgattam kérésre és asztala viszta.

    Tovább mentek az ötleteléssel. Az adott minta gyártósoron egy terméket csavaroznak össze 6 csavarral. Berakod a szerkezetbe az alját, majd a tetejét, rázárod a fedlapot, van benne 6 csavarlyuk, behelyezed a csavarokat és a fejed előtt belógó csavarbehajtóval szépen becsavarozod a megfelelő sorrendben.
    De milyen jó lenne, ha kapna visszajelzést a páciens, hogy biztos a megfelelő sorrendben csavarozza be azt (mint hogy a személyautó kerekeit is átlósan nem sorba húzzuk meg...).
    És mennyire nagyszerű lenne, ha azt az okosszemüvegre írná ki a kijelzőre, hogy "gratulation, vagy kezd újra h**lyegyerek".

    Persze nem hallgattak rám, mikor megkérdőjeleztem a használatát, mert szerintem úgy néznek ki benne az emberek, mint a csillagharcosok a Dragon Ballból, de amíg az ott menő volt, itt nem az.

    No sebaj, megkaptam mint zöldfülű, hogy foglalkozhatom a dologgal. Mondtam, hogy a szemüveget fejeltsük el, zárt rendszer, nem tudom módosítani és a külső cég sem fog ezzel foglalkozni, és ötletem sincs hogyan tudnék kommunikálni a szemüveggel...

    Ehelyett találtam ki, hogy akkor előszedünk egy nfc olvasót, amit a csavarbehajtóra helyezünk, 6 db nfc tag-et helyeztem a 6 lyuk mellé, így amikor a csavarbehajtóval csavarozni kezdesz, szépen arduinoval megcsináltam egy LCD kijelzőre, hogy "jó a sorrend fiam" vagy "nem jó a sorrend fiacskám"........

    Persze szép szép, de akkor már mérjük már le, hogy a leendő kolléga mennyi idő alatt csinálja meg a csavarozást, megoldottam, hogy az első próbálkozástól a helyes sorrendig számolja az eltelt időt....rendben.
    De már megint ott tartanak, hogy akkor szép szép, de belelóg a szeme elé a kijelző, de közben nézzen egy másik kijelzőt is amire kiíratom a helyes sorrendet és az eltelt időt, de közben figyeljen a kezére is....szegény pára megbolondul már attól hová nézzen....

    Na itt jön a további gondolatom, amiben a segítségetekre lenne szükségem, ötletelni kellene, a megvalósítás az enyém lesz, de szeretném tudni, vagy egyáltalán megerősíteni bennetek, általatok a hitem, hogy áldozzak bele időt, energiát és kérjek a rá pénzt, vagy hagyjam az egészet......és aztán ki tudja, talán még a szakdogámnak is elmenne a dolog.

    Tehát mivel az okosszemüveg célja a következő volt gyárvezetőink szemszögéből:
    - mindkét kezét tudja használni, ne holmi betanulási tervet lapozgatva és olvasgatva foglalja le magát és kezét
    - interaktív legyen az oktatás és egyben látványos és élvezhető is (bár én nem értem ebben hol az élvezet, de hagyjuk is...)
    - kicsit okosítsuk a dolgokat, tehát "köridőt mérünk, és még később ehhez hasonló igények felmerülése végett, okosítsuk ott a dolgokat IT cuccokkal.....lehet lassan beköszöntene ide is az IOT (internet of things), csak lehet rossz végén fogták meg....

    Kitaláltam, hogy.....a diavetítést ami rohadtul zavaró ha az ember szeme elé belóg valami, ráadás szerintem a látást is rongálja, helyettesítsük egy kijelzővel. Legyen az alapja egy raspberry, előtte a saját nem régiben megjelent 7 colos érintő kijelzője. Ez szépen felszerelhető a gyártósorra, pont szemben a pácienssel.

    Arduino végzi NFC olvasóval és "köridő mérést" ezt már megcsináltam, ezen nem igen kívánok változtatni, mert működik, és mert ettől butább rendszerrel nem hiszem meg lehetne oldani. Össze kellene kötnöm az arduinot a raspberryvel. Megoldani a diavetést a raspberry-n (bár hogy min az lehet lényegtelen, legyen az egy pdf, képek, html)
    Majd amikor az adott diához érek akár beindíthatná az arduinot és a mérés elkezdődhetne és kiíratnám mi a helyzet....

    És ami a legfontosabb, hangvezérlés...bluetooth headset, bluetooth modul a raspberrybe és valahogy hangvezérléssel kellene léptetnek "next step, previous step" stb...

    Na most nagyon sok minden nem világos. Rettentő nagy fába vágtam a fejem, mert a tudásom jelenleg is tágul, mint az univerzum, de sajnos tapasztalat híjján, mindenben csak ujjonc vagyok....Jó 3 hete az arduinót sem sokat láttam még, aztán most már hála az égnek és némi segítséggel megvalósítottam a kezdeti állapotot.

    Persze több kérdés felmerül ügye:
    - legfontosabb, van-e értelme ezzel foglalkozni? Az elképzelésem megvalósítható-e?
    - nincs igazán fogalmam hogyan kell összekapcsolni egy arduinot és egy raspberry-t mert még sosem kellett átadnom raspberrynek adatot arduinóról. Gondolom valahogy GPIO portokon keresztül, de lehet volt aki usb-n csinálta....utána kell néznem. Nem igazán világos...és gondolom a szépen megírt kódomat barmolhatom tovább, mert most gyönyörűen írkál kifelé egy lcd-re pár sort, de mire megoldom, hogy az egy raspberry-n jelenlen meg.....no sebaj, úgy jó az élet, ha zajlik...Tehát ha valaki jártasabb a témában hogyan tudnám a kis println-jeimet egy raspberryre küldeni, sokat segítene ha ellátna ötlettel...
    - hangvezérlés..kemény dió, de mivel már láttam bár R2D2-t a neten, amit raspberry hajtott és gyönyörűen viselkedett némi egyszerű hangparancsra, gondolom megoldható az is, amit én szeretnék, csak a kérdés hogyan? Foglalkozott már valaki hangvezérléssel raspberry alatt?
    - Ugye az ötletem az lenne, hogy mennyivel elengánsabb egy kis fülbe dugható headset, mint egy bumszli kijelző a szem elé lógatva, kényelmesebb lenne közlekedni vele ( nem mellesleg az az okossezmüveg olyan kis teleppel van ellátva, hogy 20 perc alatt lemerül...) tehát jó -e a bluetooth? Meg lehetne-e oldani, hogy egy raspberry csak egy eszközzel csatlakozzon és azt automatikusan? (Nem lenne kellemes mindig connectálni minden egyes headsetet a saját kis raspberryhez...jó lenne egyszer pároztatni és onnantól "működj". Mindenképp vezetéknélküli mikrofon kell, ezért gondoltam erre.

    Egyenlőre csak fejben tervezési fázis van, aztán összedobok a megvalósítási lehetőségekről egy prezentációt, ha rábólintanak, akkor kapok pénzt rendelgetni cuccokat....
    Nem mellesleg azt szeretném megmutatni, hogy amíg a szemüveget megvették 270 ezerért, eljött egy emberke aki csak állítgatta 2 napig újabb 250 ezerért, felfedeztünk egy csomó bugot és problémát a használata során és ezt továbbítottuk a cég felé, aki kiszámláztak egy igen kerek újabb 300 ezernyi összeget és a végén kiderül beleölünk egy milliót és egy darab szemüvegről beszélünk. Az oktatóhelység befogadóképessége meg vagy 12-16 fő....
    Gondolom lenne pénz rá kifizetni, de szerintem amin agyalok praktikusabb és rettentő kevés lenne a költségvetése (nagyvonalatban egy arduino ha mindent a hivatalos gyártótól szerzünk be (ebay, ali kizárva) 4ezer, raspberry 15 ezer, tépegység vagy usb hub 5-8 ezer, kijelző 30 ezer, bluetooth modul vagy 3 ezer, headset a franc se tudja legyen 5 ezer körül...) szóval nem valami nagy érték...

    Viszont itt azért rettentő sok a buktató. Én legalább is, szakdugás nélkül belevágni egy ilyen projektbe, nem csoda hogy szerettek volna valami professzionálisat, viszont nem értem miért nem találtak ettől jobbat, és miért nem vesznek fel erre egy embert, aki ért is hozzá, vagy aki a továbbiakban ötletel, ha már a gyárunk mozgolódik ilyen irányba.....

    De marad az utóbbi, beadom a gondolataimat, aztán lesz ami lesz, legfeljebb megírom a szakdogám ha sikerül belőle valami.
    Elvégre próbálom úgy felfogni, hogy csak nyerhetek vele, mert:
    - tanulok ezáltal
    - sok olyan kütyüt ki tudok próbálni, amire itthon nem lett volna keret, ott viszont adnak rá
    - ha sikerül összeraknom, jó szakdoga alap(nak) gondolom
    - talán látnak bennem fantáziát és akár fizetnének is érte...

    De ez attól messze van. Szóval emberek, bárkinek van némi hozzáfűzni valója, ötlete, szívesen fogadom. Nem a megvalósítást szeretném, nem leprogramoztatni akarom valakivel, csak érdekel ki mivel foglalkozott eddig akár arduino-raspberry kapcsolatában, vagy a hangvezérlést illetőleg...
    Köszönöm!

  • DeniL

    tag

    válasz wassermann #15738 üzenetére

    Igazából a mintagyártósor előtt álló emberbe előtti 1-1,5 méterre már felszerelhető a kijelző, úgy gondoltam elég a 7 col, de nem probléma ha nagyobbat kell rendelni. Igazából a megvalósítás szempontjából ez a legkisebb részletkérdés anyagilag is :)

    ui: kössz, hogy valaki átrakta offba, elfelejtettem...

  • DeniL

    tag

    válasz Virág et. #15740 üzenetére

    Használok itthon Pi2-t is. Bár tudom nem egészsézes hogy 3 db elosztó van egymásba fűzve, de annyira szeretem, mikor felkapcsolom a lámpát és hallom ahogy a vinyó újra felbúg....majd ránézek a transmissionra és mit látnak szemeim? "error, read-only filesystem".

    Leakad az usb egy kis áramingásra.
    Egyszerűbb lenne csak a Pi-t befogni, nem vetem el az ötletet, viszont az arduinoba azt szeretem, hogy rettentő gyorsan bootol, nincs hiba, rátöltöm a kódot és viszi és vinni fogja még napokkal később is.
    Mivel ezt egy olyan rendszernek szánják/nom, hogy egyszer sikeresen összerakom és nem szeretnék minden nap mellette állni, hogy újraindítsam, majd épp fsck-val a sd-t lesi, mert nem megfelelően állt le és hasonlók....így is benne van a bug a rendszerbe....
    Ha lenne elég kitartásom, teljesen kihagynám a Pi-t a picsába. Régóta foglalkozom vele, de ilyen célra kezdek rájönni, hogy céleszköz kellene.
    Ennek ellenére a leírt felálláshoz tartanám magam, egyenlőre amíg meg nem győztök az ellenkezőjéről teljesen :D

  • DeniL

    tag

    válasz wassermann #15746 üzenetére

    Értem az észrevételed, de sajnos ezzel sem vagyok előrébb a kérdéseimmel. Ahogy haladnék a "dolgokkal" és tesztelgetném, elválna mit bír és mit nem...de mérlegelem a felvetésed.

  • DeniL

    tag

    válasz azbest #17356 üzenetére

    Régebben, mikor kezdtem, gondolkodtam ebben Én is. De azóta annyi minden megváltozott. Volt egy txt fájlom annó és mivel az egész fórumot átolvastam a legelső Pi-m vétele előtt (pi1_B_rev2), így olyanokat is rögzítettem, hogy kinek mi volt az optimális tuningbeállítása vagy a cec-et hogyan kellett ráerőltetni, vagy hdmi-n milyen felbontást kierőszakolni.....

    De azóta sok minden változott. Kezdve azzal, hogy amíg régen valaki itt a fórumon (talán wasserman???) kondit forrasztott a Pi-re, hogy zavarszűrés legyen az analóg hangkimeneten, amire mostanság már nagyon szükség sincs, vagy a fél fórum a polyfuse megkerüléséről szólt amit a mostaniak már azt sem tudják mi az vagy mire is jó......Én is elvesztem a részletekben, még a magamnak való "gyűjtögetésben is", nem hogy ezeket mind értelmes formába lehessen önteni és publikálni :)

  • DeniL

    tag

    válasz azbest #17359 üzenetére

    Már várom Én is, hogy be tudjam szerezni, megfogtak ezek a lapkák és sokszor csak megjön, és azt sem tudom mire fogom használni, de kell :D

    Engem az usb része akkor idegelt ki, mikor OpenMediavaulttal torrenteztem egy külső 3,5"-s vinyóra, felkapcsoltam a szobámban a lámpát és dobta az usb-t, elég volt neki ennyi fesz ingadozás....most egy TPlink WDR4300-ason lóg ugyan az a vinyó és végre nem kell a sötétben tapogatóznom, hogy ne szakadjanak meg a torrentek :D

    A másik, ami kiborít mostanság, hogy 1 éve médialejátszónak használja a család a másik Pi2-t. 3,5A-s aktív usb hubon lóg a Pi és 50db WS2801....kb 2 hónapja szivárványozik, ha jobb minőségű tartalmat (720p és fölötte, nem pedig bdrip és egyéb kategóriás) nézek rajta....előtte 10 hónapig semmi ilyet nem produkált, azóta meg csak frissítgettem a rendszert, ahogy jönnek rá az update-k (OSMC)....

    Szóval igen, az usb-s kínlódás a kezdetektől megmaradt.
    Tényleg jó lenne valami bazi nagy howto-t írni és egyéb infót írni ezekről, mert újra és újra ismétlődnek sokszor ugyan azok a kérdések (torrent, dlna-t, samba megosztást hogyan állítok be stb)....vagy hogy kell tuningolni, vagy csak hogyan írjak fel egy img-t egy SD kártyára....

    (@Azbest vagy mint nekem, hogy nem tudok összehozni egy sz@r0s tvheanded szervert :DDD azóta sem), szóval még "vén rókák" is lehet tanulhatnának...

  • DeniL

    tag

    válasz Headless #20480 üzenetére

    Mi a config.txt tuningra vonatkozó tartalma?

    @ Mi lehet a Pi2 tuningjának a vége? Azért a régi elég jól bírta 700mhz@1200Mhz-et, az újnál ez a 900@1000Mhz vagy 900@1100Mhz nem valami jelentős...

  • DeniL

    tag

    válasz azbest #21374 üzenetére

    Igen, Azbest jól írja. Meg kell adni a felhasználónevet és a jelszót. Fél napom nekem is ráment annó :D

  • DeniL

    tag

    Sziasztok,

    van egy működő OSMC-m, beállítva, tvheandeddel, ambilight, meg még pár dolog. Nem szívesen kezdeném újra az alapoktól, jelenleg Pi2-n fut, viszont remélem idestova ~3 hét megérkezik a Pi3 is. Azon kívül, hogy a config.txt-ben átírom az órajeleket, számít még valami?

  • DeniL

    tag

    válasz Zamma #21570 üzenetére

    Szia,

    nem kötekedésből, de ha tényleg nem vagy vájt fülű, akkor miért nem jó az, ha hdmi-n átmegy a hang is a TV-dbe és feltételezem van rajta jack kimenet, akkor simán rákötöd a kis 2.1-es hangrendszeredet jacken.

    Én sem vagyok vájt fülű, nekem tökéletes, de a leírásodból szerintem neked is elég, így felesleges költés a DAC.

    És így egyáltalán nem zajos, mert hdmi-n megy át a hang.
    De csak egy megjegyzés, ha neked ettől "jobb" kell, hát legyen.

  • DeniL

    tag

    válasz Mana86 #23057 üzenetére

    Szia,

    nem is tudom hol kezdjem. Először is a hozzászólásodból már látszik, hogy túl nagy fába vágtad a fejszédet és nem vagy elég tájékozott, de szerintem jó néhány fórumtársunk alátámasztja mindezt, hogy a jó pap is holtig tanul, mert sosincs vége. A világ, pláne az IT olyan rohamos ütemben fejlődik, hogy sosem lehetsz mindenből naprakész.
    Persze Én is így kezdtem, mikor a youtube-n a raspberry után kutattam az egyik médialejátszónak használta ,a másik Iphone-al nyitotta ki a garázskapuját amit a raspberry vezérelt és a többi.
    Aztán telt az idő, és az ember beletanul. Jelen esetedben a kitűzött célod egy okosotthon.
    Először is fel kellene mérned, mi az ami feltétlen automatizálást igényel, mert ami nem, arra felesleges energiát és pénzt pazarolni (hacsaknak nem tanulás a célja mindennek), mert az ember oda sem figyel, és most csak 10 ezer, utána még kell 5 ezer, majd 3 ezer, majd újra 8 ezer és többe kerül a hús, mint a leve és mivel a te "tákolmányod", ha nincs elég kedv, motiváció, nem biztos, hogy megüti a kívánt szintet.

    Jómagam is sokszor adtam már a fejem hasonló ötletekre, de mivel sajnos legalább 25 éve épült házban lakok, így elég problémás automatizálni egy vegyestüzelésű kazánt (mert egy Pi sem fog helyettem betüzelni, dobni rá szenet és fát). Csak azért, hogy mágnesszáleppel lezárjak bizonyos köröket, majd egy Pi-vel kapcsolgassam, vagy kapcsolhatnám a keringetőszivattyút, de mivel nyitott a fűtési rendszerem ( a kiegyenlítő tartály a padláson), így keringetőszivattyú sem kell a vízforgatáshoz, mert a szimpla fizika megforgatja nekem.
    Aztán lehetne a redőnyöket, de nálunk az is manuális, a szellőztetést is megoldom a régi módszerrel.

    Nálam maximum a világítást és a kamerákat lehetne vezérelni, de mivel mint írtam 25 éve épült, csak azért, megbontsam a falat a villanykapcsolónál, hogy bekötssek oda egy vezetéknélküli technológiával ellátott relét (wifi, bluetooth). Ennyire áldozatot nekem az utómunkák miatt nem ér.

    Ha a fentebb leírt igényeid esetében minden adott nálad, akkor ideje nekifogni a tényleges "koncepciódnak".

    Mikor úgyan úgy kezdtem mint Te, akkor azt hittem a raspberry mindenre jó, mindenféle vezérlésre, stb. Persze hamar elkezdtem számolgatni, hogy akkor kell 1 medialejátszónak, 1 kamerát kötözök rá és őrködik. Kezd kicsit sok lenni hirtelen venni 3 db Raspberry-t és az egyéb cuccokat.

    Aztán megismertem az Arduinót, aztán bő 1 éve az ESP8266-t és a variánsait.

    Raspberry-t vezérlésre semmiképp nem javaslom. Az igényeid mindegyikke kielégíthető valamennyi arduinóval. A raspberry egy miniszámítógép, operációs rendszer fut rajta, nem valós idejű, nem célhardver vezérlésre. Monitorozásra viszont kiváló, vagy az adatok feldolgozására (az arduinó + érzékelőid által küldött).

    Nem beszélve a filléres áráról (arduino ~800-3000 Ft, Esp8266 (esp-01) 500-1500 Ft.

    Nem ártana megismerkedni ezekkel. Sokat lehet spórolni, és tanulni is.

    Mint írtam, nincs tapasztalatom okosotthon építésben (fűtés, szellőztetés, riasztó, redőny, kamera stb).
    De hogy már érdemben is szóljak az ötletedhez. A villanykapcsolgatást én így oldanám meg:
    1. eleve a villanyóránál már kiépíteném a vezérelhető reléket egy kapcsolószekrénybe és onnan kábelezném ki az egész házat.
    2. minden egyes kapcsoló mellett kivésném a falat és egy ilyennel oldanám meg a kapcsolást wifin keresztül akár webszerről vagy telefonos alkalmazásból (blynk)
    3. ha egyik se játszik, marad a csúnya megoldás, vezérelhető konnektor aljzat (általában 433.92MHz-en mennek) és egy arduinóval és rf vevővel kapcsolgatnám távolról. Hátránya, hogy nem fogod a mennyezeti csillárt kapcsolgatni vele, csak azokat az eszközöket, amiket utána kötsz rá a konnektorra.

    Ha világ életedben a windows-on nevelkedtél, akkor jó sokáig, csak ismerkedj a Linux világával, mert nem egyszerű jószág, így egyből bele a lecsóba egy ekkora projekttel ismeretlen operációs rendszerrel és eszközökkel, hamar a kedved fogja szegni. Nem biztos, hogy csak a Raspbianra lehet szükséged, hisz nem csak Debian alapú linux disztribúciók léteznek Pi alá sem.

    Írtad, hogy még nem vettél semmit. Talán innen szép elindulni, mert nem vettél kárba semmit. Én a helyedben ezt az egész dolgot úgy kezdeném. Hogy veszel egy Nodemcu-t (egy Esp8266-n alapszik, rakás GPIO-val, egyszerű USB-re illeszthető, nem kell szórakozni egyéb áramforrásból való táplálásával), kell egy ellenállás és egy led. Csinálj egy webszervert, amin van 2 gomb. Majd IP cím alapján megnyílik a kis statikus weblapod, ahol böngészőből elérve tudod kapcsolgatni a ledet.

    Na ha ez megvan, innen már csak egy lépés, hogy a ledet lecseréld egy Relére, amire rákötve a 230V-s fogyasztód megtedd ugyan ezt. (egy nodemcu 1300 ft, egy relé 300ft ). Egész olcsó befektetés kezdésnek.

    "Ezek a Home Assistant software-k olyanok, hogy nagyrészt össze tudom kattintgatni amit szeretnék és csak ha extrát szeretnék, akkor kell programozni vagy tulajdonképpen végig Pythonban kell lekódolnom azt amit szeretnék?" Ezen modatodból pedig az látszik, hogy nagyon gyorsan eredményt akarsz elérni úgy, hogy nem fekteted bele a kellő energiát, a tudás megszerzéséhez. Kezd az alapoktól, mert jelen esetedben nem csak szoftveres (milyen operációs rendszerek, linux ismeretek, esetlegesen szükséges programozási nyelvek ismerete) téren kell felzárkóznod, hanem hardveres téren is (milyen eszközzel mit kapcsolgatsz, hogyan működik, hogyan kösd össze stb).

    Nem hiszem hogy létezik olyan teszkörnyezet, amiben Te ki tudod kisérletezni ezt az egész projektet, de ha az arduinora adod a fejed, akkor létezik pár oldal, ezek közül én ezt próbáltam ki, és sajnos ennek is elég szegénye a hardverkészlete
    .

    Remélem választ adtam pár kérdésedre, úgy hogy nem vettem kedved és bántottalak meg, nem állt szándékomban.

  • DeniL

    tag

    válasz MaCS_70 #23071 üzenetére

    Mondok egy gyors példát, hogy miért nem ajánlom, bár ez személyes vélemény, de akkor is.
    Munkahelyemen mágneszáras az ajtó, mindenki íróasztala körül vannak elhelyezve megfelelő (vagy nem éppen megfelelő ) közelségben ajtónyitó gombok. Semmi mást nem csinál, megnyomod a kapcsolót, behúzza a relét és nyílik az ajtó.

    Gyorsan felhasználtam rá egy Pi-t, egy relét és írtam hozzá egy windows-os progit, így mindenki az értesítési területen futó kis alkalmazásra kattintva tudja nyitogatni.

    Persze sokat spóroltam, kényelmesebb, ha az irodai dolgozók létszáma bővül, akkor nem kell újra kivezetékelni és újra kapcsolókra költeni. Egy új iroda építésénél eleve egy csomó költséget spórolok ezzel.

    Na de, volt pár áramszünet, és nem tolerálta az SD kártya, így nem indult el a Raspbian, I/O errorokat dobált.
    Már így irodai környezetben is "kritikusnak" mondható, hogy nem nyitható az ajtó.
    De mivel Te is fűtés-hűtésvezérlésen agyalsz, tanakodsz, csinálgatod. Gondolj bele, távolról, bekapcsolod a fűtésed, mire hazaérsz munkából, meleg legyen. Nem tudod bekapcsolni, mert nem éred el a PI-t, vagy mondjuk ki szeretnék kapcsolni, de nem tudod, mert kihalt a rendszer.

    Ellenben egy Arduino, ha kap áramot, fut a progi amit rátöltöttél, ha megszakítod, és újra kap áramot, 3 másodperc múlva folytatja az egész műveletet. Kisebb a kiesési lehetőség, mert buta egy rendszer egy Pi-hez képest.

    Vagy a belső hőmérsékleti értékek alapján állítod a fűtésed, de kifagyott a Pi-d, így nem tudod lezárni a kazánod, mert a PI-re kötött hőmérsékletmérés nem működik. Várja az inputot, csak nem fogja megkapni soha....

  • DeniL

    tag

    válasz krisztianAMG #23669 üzenetére

    Szia,

    nekem 32"-os tévén van 50 db, de nem szalagot vettem direkt, hogy tudjak játszani a ledek távolságával.

  • DeniL

    tag

    Sziasztok,

    nem találkozott mostanság valaki OSMC alatt azzal a jelenséggel, hogy maga a "kodi" folyamata mindig más magot 100%-on járat. Napokban vettem észre, nyugisan filmeznék, majd villog a jobb felső sarokban a kis túlomelegedés jelző ikon (Pi3 ~hűtőbordával 1300 Mhz-en járatva, hónapok óta gondmentesen), majd mikor ránéztem a hőfokra 70-75 fok körül ugrál.

    Hiába jelentkeztem rá, látom eszi a kodi folyamat, ha leállítom természetesen kimerevedik a kodi menüje. Restart nem segít, 15-20 perc és abbahagyja, így nyugisan tovább néztem a filmet, ki nem kapcsolt.

    Ha újraindítom újra várnom kell 20 percet, mire eljutok használható állapotba melegedés nélkül.

  • DeniL

    tag

    válasz MaCS_70 #23898 üzenetére

    Talán régen ezért nem használtam az általad említetted, elég pontatlan....

    "Conclusion:
    DHT11 is a cheap sensor that have Temperature and Humidity on the same sensor, but isnt have good readings, I suggest for reference values only.
    DHT22 is a very good sensor, very precise readings, It cost more but if you want real Humidity values this is what you need, maybe you can put one or two (inside, outside of home)
    Dallas its precise and cheap, good to take many readings at home, can be connected one-wired. Suggested to meassure temperature on the different rooms.
    BMP, note that the Temperature Sensor it's inside the electronics and this is why take readings about 3-4º higher than the real temperature, but its a good reference and I think its very important read the Barometric pressure, if this changes drastically the weather does. Isn't an expensive sensor and I suggest to have just one. "

  • DeniL

    tag

    válasz cigam #43764 üzenetére

    Hello,

    Hogyan muzsikál nálad az OMV6 egy PI2-n?
    Milyen szolgáltatásokkal terheled a PI-det?

  • DeniL

    tag

    válasz cigam #43775 üzenetére

    És nem tervezed a cserét?
    Egyenlőre én is gondolkodom valami NAS félén de már félek belefogni pi4 alatt.
    Mai világban Te már extra türelmesnek mondható vagy ha ennyit ki tudsz várni :)

Új hozzászólás Aktív témák