Hirdetés

Aktív témák

  • Aryon87

    félisten

    Sziasztok! Mivel sehol nem találtam a problémámra megfelelő topicot, jobb híjján ide teszem fel, max áthelyezésre fog kerülni...
    Nos van egy M-Tech 450 w-os tápom, ez látja el az Intel P4 3Ghz-es prescott procimat ami HT-s, valamint a többi cuccomat.
    Namost, az Aida64 szerint több a processzor áramfelvétele mint aminek lennie kéne, és a kérdésem ehhez kapcsolódik, hogy miért, ill mi az oka ennek? Ha szükséges, leírom még hogy mi van a gépben:

    - Az alaplap: Gigabyte 8IPE1000-G v4
    - 2 Gb RAM (4x 512MB Dual Slot) 2x PC2100 és 2x PC 3200-as típusok, ha valaki ért ehhez is.
    - VGA: Abit Radeon x 1650 512 Mb
    - 3 Hdd van még, ebből 2 IDE (80 és 185 Gb) és 1 Sata II-es hitachi (250 Gb), ami SATA I módban megy tekintve az alaplap képessége miatt.
    - Hangkártyának egy Avance Logic ALS4000 van benne
    - Oprenszernek meg Win7 SP1
    A kép amin a lényeg van az majd később teszem fel, mer átmenetileg hiba van a képfeltöltésnél...
    Amit látok (Aida64 - számítógép/érzékelő opció)

    CPU mag: 1.348 V
    +1.5 V -> 1.578 V
    +1.8 V -> 2.362 V ----- ez itt a problémás részleg, ami időközönként bevillan a programban.
    (processzor minikép) +2.5 V -> 2.604 V
    +3.3 V -> 3.145 V
    +5 V -> 4.974 V
    +12 V -> 11.500 V

    Emellett megjegyezendő, hogy nyáron a proci hajlamos felmenni akár 85(!) fokos hőmérsékletre, hiába a rajta lévő 3700Rpm-es spire venti, és a házban (Aerocool Nitron) jelen lévő 4 ventilátor (elöl 8cm, oldalában 20cm, hátul 12cm, és a videókarira rátéve egy 9cm-es is, ami a procira és az alatta lévő chipset hűtőre van irányítva, tudom beteg ötlet, de nyáron csak így bírja)
    Nos ha valaki ezen adatok alapján meg tudja mondani a hiba(?) okát, azt megköszönném! Képet meg majd felteszek amikor a rendszer ismét engedi.

    [ Szerkesztve ]

    Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

  • #65675776

    törölt tag

    válasz Aryon87 #1 üzenetére

    Hello!

    Első körben azt a "tápot" dobd ki, míg ki nem nyírja a géped.
    Másodszor: sw-es feszültségmérés nem ér semmit. Pláne úgy nem, ahogy az alaplapokon meg van oldva. (Arról inkább már meg sem emlékezek külön, hogy az áramfelvételt nem V-ban mérjük...)

    "a rajta lévő 3700Rpm-es spire venti" nem ér semmit ha a borda vastagon retkes, vagy a proci és a borda között levő hővezető paszta végzetesen ki van száradva. A Prescott egyébként is egy melegedős fajta valami.

    Szóval a gépet nem ártana kitakarítani, mert a jelek szerint szinte minden túlmelegedik benne. A sok ventilátor meg nem ér semmit ha leginkább csak egymás légáramát zavarják.

    Képet külső tárhelyről is tudsz linkelni, nem kell feltétlenül a helyit használni.

    Ja, el is felejtettem írni: Ezt zártam.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák