Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #54715584

    törölt tag

    Sziasztok,

    Nálam is előjött ez a lézer beállítási hiba.
    Végigböngésztem a topicot, láttam, jó pár embernek volt ilyen gondja.
    Ez egy Pioneer dvr-215dbk (most így hirtelen fejből). A drivere jó (már amit Win7 feltesz), megnéztem a kábeleket is, jól csatlakoznak, Nero és más író programok rendesen fel voltak telepítve, de folyton előjött ez a hiba. Frissítettem a firmwaret is, de mivel nem mai író, így a legújabb is csak 2008-as volt sajnos...

    Ami igazából fura, hogy 2 hengert rendeltem ugyanabból a DL-es DVD-ből, az első hengert gond nélkül megírta, a másodikkal voltak problémái. De ott sem minden lemezzel, kb. minden 3. lemezt meg tudtam írni. És ezt igazából nem értem, mert elvileg ugyanaz a szállítmány DVD kellene, hogy legyen.

    Kipróbáltam CD írást is és egy másik 4,7-es DVD-t is, amikről tudtam, hogy gond nélkül írta őket eddig, és nem is volt probléma most sem...

    Szóval a kérdésem inkább az, váltsak-e újabb DVD íróra az esetleges további szenvedés helyett? Nem tudom a mostani DVD-k okoznak-e problémát, eddig nem volt gond se a philips-el, se a verbatimmal, csak ez a maxell nem jó, pedig eddig bevált - és nem mellesleg olcsó. :)

    Azt hiszem az új Pioneer írójuk már dvr-219-nél jár számozásban.

Új hozzászólás Aktív témák