Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • malphitee

    senior tag

    válasz jobbab #19415 üzenetére

    Helyetted ne játszanak ? Amugy teljesen mindegy melyik boltba veszed, hivatalos sony garanciát kapsz.

  • A`rpi

    addikt

    válasz Tegla80 #62962 üzenetére

    Számomra idáig is a napnál világosabb volt hogy ez a
    "támogatás" csak pénz kérdése.

    Teszkós 1500 forintos klavin, és egeren nincsen bevétel,
    míg a 40k-s "dedikált vackon" annál több,
    vagy a DS4-en mert gondolom azt sem deficittel árulják...

    Több párhuzamot is lehet vonni.

    Kormány pedál szett, vagy verekedős játékoknál az arcade stick.
    Egér billentyűzet sem másabb egy hajszállal sem.

    Ezek beviteli eszközök, nem játszanak helyetted,
    nem nyeri meg a versenyt, nem céloznak helyetted,
    és a kombókat sem viszik be helyetted.

    Én személy szerint örülök hogy hivatalosan is támogatott,
    az megint csak meggyőződésem, az idáig i
    "nem hivatalos" cuccok is hivatalosak voltak, csak "fű alatt".
    Miért gondolom ezt?
    Ahogyan lekerültek Ebay-ről az accountok,
    úgy ezek az átalakítók is simán lekerülhetnének...
    (Érdekes módom ez nem valósult meg.)

    Csak egy példa:
    Jó múltkórjában néztem egy MortalX versenyt ott is volt aki arcade stick-el tolta, mégis a döntőben első és a második helyért is joystick-os játékos küzdött.

    De ha tegyük fel lenne egy meeting, összejönne a banda, valaki hozna egy komoly kormány pedál szettet, garancia lenne hogy az nyer aki a kormány mögött ül? Egyáltalán nem.
    Ahogy át kell szokni kormányra, úgy egér és bill-re is gyakorol kell ha valaki eredményt akar elérni. Ez teljes mértékben igaz arra is hogy DS4-el is lehet jól és pontosan játszani.

    De ez a felfogás szerintem nem helyes "ez konzol" itt tolja mindenki azzal amivel én.
    Érezheted igazságtalannak, szerintem nem az.

    Ennyi erővel lehetne azon is hőbörögni valaki "moziból" játszik, nekem meg csak egy kis monitorom van.
    Vagy énnekem csak ADSL netem van, miaz hogy neked húszmegás a neted?

    (Önmagába megvalósíthatatlan az azonos körülmények mindenki számára, akkor ez a kis apróság ki milyen periférián játszik nem tökmindegy?)

    [ Szerkesztve ]

  • A`rpi

    addikt

    válasz Sirandrish #79032 üzenetére

    Nekem PS3 hoz van, annak semmi köze a PC-s irányításhoz. Néhány alkalommal ott is feljött a téma mennyire csalás vagy sem, annyit el tudok mondani attól hogy ilyen eszközzel játszottam nem volt garantált az első hely, de még a második sem. Tudom hogy elcsépelt, de még mindig ugyan azt tudom mondani ezek a perifériák nem játszanak helyetted.

    Hirtelen kettő érdekes történet jutott eszembe, amikor is én mentem egyik barátom ellen Cod Classic-ba 1V1ben, én a csoda átalakítómmal mentem, ő meg joystickkal, mondanom sem kell meglehetősen kikaptam.

    A másik történet még a régi LAN-ozós korszakból.
    Volt egy cimboránk akinek egy HP NC6000 gépe volt, és ellenünk trakc point-tal jött. Kb hatan játszottunk, és igencsak vért izzadtunk ellene, mert eléggé jól játszott, első második helyen volt kb mindig...

    Pedig egy egereshez képes ő is elvileg durván hátrányban volt, aztán a gyakorlat meg egészen mást mutatott.

    Ezért mondom azt, hogy jól játszani perifériától függetlenül lehet
    bármin magas szinten.

    (#79021) Tegla80 példája is érdekes eset, sőt még az is lehet hogy valami csodaperifériát használ az illető. De azt el ne képzelje senki ha egymaga belép egy 32 szerverre annak egyből ilyen statisztikája lesz 'mer egérrel játszik, tévedés...

    Szerintem, ahhoz hogy ilyen statja legyen valakinek első kőrben nagyon jól kell játszania, és még ez mindig semmi BF4 esetében, mert ha nincsenek jó csapattársaid akik fedeznének, keltenének, ha véletlen lelőnek akkor esélyed nincsen. (Mármint az ilyen kimagasló eredményhez, ami a K/D arányt illeti.)

    Főleg egy 32 / 64 szerveren golyózáporában. Lesz kb egy olyan startod mint mondjuk Tegla fórumtársnak aki egyedül fel-alá kamikazézik.

    (Mondom ezt úgy hogy a meccs körülményeit nem ismerem, továbbá a játéksítusát, taktikáját nem ismerem, és még megsérteni sem szeretném milyen jó, vagy épp rossz játékos, de lesarkítva kb ez a helyzet ha mindig csak megy előre egyszemélyes hadseregként valaki.)

    Orichalcos is megemlítette két nemhivatalos termékkel is negatívak a tapasztalatai, csodát én sem várnék egyik eszköztől sem, mindezek mellett az utóbbi még jó drága is. Én a magam részéről veszek majd valami hivatalosat, de egyelőre abban bizakodom a Remotepaly majd támogatni fogja valamilyen formában. De a legtutibb amit el tudok képzelni, az egy fizetős alkalmazás lenne PS4-re. Tudom utópisztikus, stb stb...

    Lassan mondjuk le is lehetne zárni a témát, páran ugye céloztak már rá.

    Aminek személy szerint én örülök az a hivatalosan is kapható periféria amin ugyan nem Sony plecsni van, de akkor is, ez sokat elárul a gyártó hozzáállásáról. Ha veszek is valamilyen perifériát PS4-re megosztom majd a tapasztalatomat, sőt aki szeretné majd ki is próbálhatja, kerítünk rá majd alkalmat. Szkeptikusok számára akkor világossá válhat, ez nem egy csodafegyver, mármint maga a periféria...

    Csalásnak én nem nevezném, de mondok egy jót, tegyen mindenki legjobb belátása szerint ami a periféria kiválasztását illeti. Annyi biztos mára más szelek fújnak, és tetszik nem alapon van számtalan lehetőség, és vannak olyan termékek is amiket maga a gyártó támogat.

    [ Szerkesztve ]

  • echterion

    nagyúr

    válasz bandi0000 #111628 üzenetére

    Amit a gyártó engedélyez, az nem minősül csalásnak, bárki is szeretné ezt. Az, hogy a játékosok egy részének szemében csalás, nem probléma szerintem, legfeljebb nem játszanak olyannal, akinek bevallottan ilyen cucca van. De attól még nem lesz csalás, mert néhány játékos szerint az.

    Ahogy Árpi is írja: nem játszik helyetted a periféria, az csak egy eszköz, ami ráadásul legális, Sony approved cucc.

    Mod: most akkor a DS4-es kontrolleremen lévő gumi csalásnak minősül? Csak mert előtte mindig lecsúszott az analógról az ujjam fifázás közben és sokszor emiatt vesztettem labdát vagy kaptam gólt, ami a kis kiegészítónek köszönhezően megszűnt. Én aljas csíter vagyok akkor szerinted?

    [ Szerkesztve ]

    **********

Új hozzászólás Aktív témák