Hirdetés

2014. november 23., vasárnap

(#401) fugo1

fugo1
(lelkes újonc)

helosztok a pen drivet hol lehet FAT32 ról NTFS re átformázni mert a sima formázásnál nem lehet

(#402) attrax válasza fugo1 (#401) üzenetére

attrax
(senior tag)

Erre most találtam progit:HP usbdisk storage format tool V2.2.3 írd be a keresőbe műxik.
Nekem az a gondom hogy 2 partícióm van(maxell4gb) 1 secure és egy public.
De én ezt nem akarom.Mert az autórádióm nem olvassa be.Minek ez a "secure" partició?

Unterschreiben

(#403) Zoli G

Zoli G
(kvázi-tag)

Sorstársak, MEGJAVULT a pendrájvom, új firmware telepítésével,
http://www.kingmax.com/download.asp?sn=8&ln=1
Ezzel vidám kis egyszerű progival. Ja, és nem csak Kingmax pendrájvokhoz(enyém emtec)
:C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C

(#404) Fire/SOUL/CD

Fire/SOUL/CD
(Szakértő)
LOGOUT blog

Hali!

Bocs, de nem olvasok vissza mert szorít az idő, szóval
Kingston DTI 8G-s pendrive "megadta" magát. Kb egy éve megvan, erről telepítek alapvető szoftvereket. Most is 2 gépet telepítettem(volna). Az elsőnél nem is volt gond, minden ok, lehúztam róla, átdugtam a másikra (frissen telepített gép/OS) és a KÉPEN látható névvel ismeri fel az XP és vágja be a HDD-ként, nem látszik fájlrendszer, nem lehet formázni sem. Visszadugtam az előző gépre, és már ott is ugyanez a szitu lett. A rajt lévő adatok lényegtelenek, le vannak mentve.

Találkozott már valaki ilyen jelenséggel, van-e rá megoldás hogy leformázzam(ha igen milyen progival próbálkozzam), vagy jobb ha utban hazafelé beugrom egy üzletbe és veszek egy másik pendrive-ot? :DDD

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#405) Silentfrog

Silentfrog
(PH! kedvence)

Sziasztok! van egy érdekes problémám.
Van egy pendrive -om amit ma vettem,személyes adattárolás céljábol/önéletrajz,adoazonosito szám,igazolványszám, ilyenek/
Az adatok felmásolása után kipurcant semmire nem reagál,fel sem ismeri a windows,nem is világit
Vissza akarom vinni gariba de a személyes adataimat nem érzem biztonságban.
A kérdés az lenne .:milyen modszerrel lehet a nem müködö pen driverol legyalulni az adatokat?
Valakinek van ötlete?

(#406) adamssss válasza Silentfrog (#405) üzenetére

adamssss
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Ez elég meleg... Ha nem ismeri fel a windows az gáz, mivel így nem lehet formatálni. Egyet próbálj meg: Belépsz a biosba és ott megpróbálod megkeresni és ott formatálni. Jobb tippem nincs.

Üdv

(#407) Fire/SOUL/CD válasza Fire/SOUL/CD (#404) üzenetére

Fire/SOUL/CD
(Szakértő)
LOGOUT blog

Hali!

Tárgytalan, ment a kályhába, vettem újat... :DDD

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#408) attrax válasza attrax (#402) üzenetére

attrax
(senior tag)

Na ha megfeszülök akkor sem olvassa be a pio autorádióm ezt a pendrivot.Error23 pedig töröltem a secure particiót :W :W

Unterschreiben

(#409) cocka válasza vartusLasLoo (#282) üzenetére

cocka
(senior tag)
LOGOUT blog

Sziasztok!

Nos a választ neked írom és mindazoknak, akik maxell pendrive-ot vettek és gyárilag két "partíció" került pendrive-jukra. A probléma ugye abból adódik, hogy nem 1 lemez 2 partíciójaként működik, hanem 2 különálló lemezegységként. (természetesen lemezenként egy-egy partíció van)

[link]

A csomag tartalma:

AppLauncher.exe -> ez egy programcsomag: van benne progi amivel titkosítani lehet a partíciók méretét, levédhető a pc, adatok szinkronizálhatóak, fájlok titkosíthatóak stb..

LOCKv223.exe -> Ezzel is állíthatóak a partíciók méretei és titkosíthatóak a partíciók.

A fenti kettőhöz vannak help fájlok.

ModeConverter.exe -> Erre van leginkább szükség akkor amikor az ember a 2 lemezegységből szeretne 1-et kreálni vagy épp ellenkezőleg. Itt aztán megadható hogy az adott "partíció" bootolható legyen-e, mekkora legyen 2 "partíció" esetén azok mérete és lehet belőle usb-cdromot is gyártani. :) Tetszőleges cd-képfájl feltöltésével .isoban.

8-16 gigás pendrive-oknál esetleg az is megoldható hogy az usb-cdrom részről bebootolsz, aztán a rendszert a másik nem cdrom lemezegységre telepíted, nekem sajnos a 2 gigás pennel helyhiány miatt nem sikerült, de nagyobb penek esetén a helyzet valószínűleg nem reménytelen.

A ModeConverterről még annyit, hogy HA a progi a sikeresen csatlakoztatott és tallózható pendrive-nak bal fent nem ismeri fel a betűjelét, akkor a te pendrive-oddal ez nem kompatibilis. (maxellekkel valószínűleg menni fog xchange meg venture tuti megy)

A kérdésem: Tudtok-e még olyan pendrive márkákat mondani, amik szintén 2 lemezegységgel (és nem csak szimpla 2 partícióval) működnek gyárilag vagy az egyik partíciójuk mondjuk usb cdrom esetleg usb floppy?

Nagyon kíváncsi lennék ezekre.

UI: Akinek csak a modeconverter kell leszedheti innen is:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#410) D4rkm4n

D4rkm4n
(őstag)
LOGOUT blog

Haverom Kingston Datatraveller 4GB G2-es pendrive-ját nem ismeri fel a gépem. Elutasító hangüzenetet is tol ha csatlakoztatom a gépemen lévő három USB port bármelyikére. A saját, szintén Kingston Datatraveller 2GB-os pendrive-omat viszont gond nélkül felismeri a gép.

Mi lehet a hiba és hogyan tudnám orvosolni? :F

(#411) attrax válasza D4rkm4n (#410) üzenetére

attrax
(senior tag)

hát mi az az üzenet? kiollóz googleba beir.

Unterschreiben

(#412) D4rkm4n válasza attrax (#411) üzenetére

D4rkm4n
(őstag)
LOGOUT blog

Csak hangot ad, nincs hibaüzenet.

(#413) M24

M24
(tag)

sziasztok olyan problemám van hogy a gépem nem ismeri fel a pendrivert a párom gépe felismeri. minden más usb-s cuccot feismer csak a pendriveremet nem.valaki tudna segíteni?elöre is köszönöm

se4ever W595/ http://ppk.hu/14024 ingyen sms

(#414) M24 válasza M24 (#413) üzenetére

M24
(tag)

ezt irja ki ha bedugom a pendrivert

(#415) szucsinka

szucsinka
(őstag)

SZIASZTOK maxell 8gigás pent rádugom a gépre és 2 meghajtót lát van egy 1mb-os is
meg egy 7.44gb-os de nem tudom letörölni az 1megás sallangot és igy nem olvassa a dvd lejátszo se a hd tv playa
sgitsen már vki plizz :R
vmi emelt szintü meghajtórol hadovál meg hogy nem tudja beolvasni rola a z adatot mikor rádugom a gépre kesz vok már idegileg :W

L:voltàl te màr életedbe. ...hol Laci? ?....................................L: hoonantudjam huuukk boooááááuuuáá

(#416) szucsinka válasza szucsinka (#415) üzenetére

szucsinka
(őstag)

megoldodott :R

L:voltàl te màr életedbe. ...hol Laci? ?....................................L: hoonantudjam huuukk boooááááuuuáá

(#417) cocka válasza szucsinka (#416) üzenetére

cocka
(senior tag)
LOGOUT blog

Hogyan? :DD

(#418) szucsinka válasza cocka (#417) üzenetére

szucsinka
(őstag)

gyárilag ilyen fos
a maxell oldalán volt egy progi azt kellet letölteni 2 patriciobol 1-et csinált

(#419) cocka válasza szucsinka (#418) üzenetére

cocka
(senior tag)
LOGOUT blog

Az is igaz, csak régebben még nem volt fenn, de ha visszaolvasol ebben a fórumban írtam egy szép kis hszt a maxell penekhez nem is olyan régen.

Naívan azt hittem, hogy azt láttad meg.

(#420) Mad6

Mad6
(tag)

Sziasztok!
Van egy problémám a penemmel4
Ez egy csodás kínai cucc, bőrborítás, meg minden, de!
16gb-os, és szépen működik, míg be van dugva!
ráteszek monnyuk 2,5gb sorozatot (380mb-osak kb a részek)
és olyat csinál, hogy eldobom az agyam!
Amíg be van dugva, minden fasza, de amint kihúzod, és visszadugod bármilyen gépbe a 2gb feletti adatot látja, hogy ott van, de
Nem nyitja meg, ha a 2gb álomhatás egy rész felénél van, akkor azt a részt csak addig tudod megnézni, a többi lemaradt.
Jah, és ha lemásolod a "sérült" részt, akkor olyan, mintha semmi vaja nem lenne, de nem játsza le!
Ha adatot, és könyvtárszerkezetet teszel a penre 2gb felett mindenféle szemétté alakul az adat.
Pl szimbólumokból, és mindenféléből álló könyvtárakká alakult exe fileok... stb.
Mi a fenét lehet evvel csinálni szerintetek??
Jah, próbáltam többször formázni, particionálni, van amikor megcsinálja végig, néha közli, hogy nem formázható!

Nem rakosgatok hetekig semmit! Aki előbb eljön érte azé a cucc!

(#421) Chris Kiki válasza Mad6 (#420) üzenetére

Chris Kiki
(tag)

Valószínűleg fake drive. Ezeket a linkeket tessék tanulmányozni:

[FakeFlash]

[h2testw]

Remélem nem itt a PH-n vetted!?

[ Szerkesztve ]

(#422) Mad6 válasza Chris Kiki (#421) üzenetére

Mad6
(tag)

Cool!
Én is erre a következtetésre jutottam, bár kicsit másképpen, azt hittem szar a flash chip, de ez mindent megmagyaráz. :S
Megyek és feldugom a kiskínajinak, majd veszek nagykerbe egy normálisat. :S
Köszi a tippet a progira a 16gb helyett 2gb-os csak. :(
Nem PH-n, Ebayen, de Paypal-on keresztül, úgyhogy visszaszerzem a léét. :)

[ Szerkesztve ]

Nem rakosgatok hetekig semmit! Aki előbb eljön érte azé a cucc!

(#423) Márton

Márton
(PH! addikt)

üdv,

16gigás DT100-as pendrive-ot készülök venni, de
felmerült itt is néhány hozzászólásban hogy az
AMD chipsetes lapokkal hajlamos összeakadni.
Ez mennyire jellemző manapság? Esetleg csak a korai
modellek nem voltak kompatibilisek?
Nekem ugyan inteles gépeim vannak, de ha elviszem
egy ismeretlen helyre nem akarok póruljárni vele :F
Ha ez lutri, esetleg tudtok mást ajánlani ami biztos megy
mindennel, és hasonló árú, kupak nélküli?
DT101, G2, vagy más márka?

kössz!

Hasznos mint ramdrive-ra a defrag!

(#424) FireKeeper

FireKeeper
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Sziasztok!

Szeretnék venni egy corsair pendrive-ot, de a srác, aki árulja, nem tud adni hozzá papíros garit. Érdekelne, hogy a Corsair, mint gyártó vállal-e a termékeire esetleg élettartam garit, mert ha igen, akkor mindenképpen megvenném.

előre is köszi!

Come, I'll buy you a beer... Actually, why don't you buy me a beer?

(#425) karen7

karen7
(újonc)

Sziasztok!
Tudna nekem valaki segíteni?
2 hónapja használok egy Verbatim External Hard Drive (500 GB)-ot,eddig jól működött,ám most a gépem,csak G-ként jeleníti meg,a tálcára ki teszi a kis ikont,(biztonságos eltávolitás),aztán ezenkívűl semmi.
Nem tudom megnyitni,azt írja,hogy formázzam.
No,persze tele van adatokkal.
Lenne valakinek valami tanácsa?
Köszi

(#426) karen7

karen7
(újonc)

Sziasztok!
Tudna nekem valaki segíteni?
2 hónapja használok egy Verbatim External Hard Drive (500 GB)-ot,eddig jól működött,ám most a gépem,csak G-ként jeleníti meg,a tálcára ki teszi a kis ikont,(biztonságos eltávolitás),aztán ezenkívűl semmi.
Nem tudom megnyitni,azt írja,hogy formázzam.
No,persze tele van adatokkal.
Lenne valakinek valami tanácsa?
Köszi

(#427) Krisinto

Krisinto
(őstag)
LOGOUT blog

Üdv
eléggé sürgős lenne [ez lenne a probléma!]

(#428) Satis

Satis
(tag)

Sziasztok!

Elég nagy bajba kerültem, megsérült a pendriveom. A gép oldalsó USB hubjába volt bedugva és valaki a családból belerúghatott egy jó erőset véletlenül. A pedrive teljesen elferdült és szinte letört róla az USB érintkező. Katasztrófa lenne ha nem tudnék hozzájutni a fájlokhoz amik rajta voltak, 5 év alatt felgyülemlett, pótolhatatlan fájlokról van szó. A chip látszólag nem sérült. Ha bárki tud vmilyen alternatívát a lehetséges megoldásra, kérem jelezze!
Előre is köszönöm!

(#429) cocka válasza Satis (#428) üzenetére

cocka
(senior tag)
LOGOUT blog

Nekem is van egy ilyen mp3 lejátszóm. Elvileg vissza lehet forrasztani a vezetékeket, csak egy baj van, én nem tudok forrasztani. :D

(#430) M24 válasza M24 (#414) üzenetére

M24
(tag)

Sziasztok ujratettem a windowst és megint nem ismeri fel a usb pendrivert az usbs egeret meg felismeri valaki segítsen lécci asrock k7s41gx alaplapom van

[ Szerkesztve ]

(#431) harry

harry
(PH! kedvence)

Visszakaptam két, eddig működő pendrive-ot, most mindkettővel gondok vannak: próbáltam több gépben, több OS alatt is, de eleve, fel sem villan a rajtuk lévő led, mintha nem kerülnének áram alá. Néztem egy harmadik pendrive-ot, az működik.
Hogy lehet az, hogy ez a kettő nem, még a ledek sem világítanak? Túláramot kaptak volna és elszállt az elektronika teljesen, vagy hogy halhat meg így két pen? Ráadásul, a gépben (öcsém haverjáé), amiben használták utoljára (?), már többször is használta ezeket a meghajtókat, gond nélkül, most meg tönkretette volna őket? Az hogy lehet?

(#432) Gerisz

Gerisz
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Nekem úgy néz ki megint meghalt a Flash Voyager-em.
Minden évben új pendrive :)
Most azt csinálja, hogy 10mp-ént csatlakozik majd lekapcsol, de hozzányúlni nem lehet, az eszközkezelő látja, a kötetet nem tudja beolvasni róla. Egyéb helyen nem látszik, hogy tudnám formázni, vagy bármit csinálni vele.
A Linux fel sem ismeri. Ott csatlakoztatni se tudom.

(#433) Def26

Def26
(PH! nagyúr)

Srácok, kimosott ma asszony 2 db pendriveot. Szétkaptam mind a kettőt (burkolat) most száradnak. Tudom még ezután használni?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox One:On, apple:On, samsung:On, Nokia:On.

(#434) Def26 válasza Def26 (#433) üzenetére

Def26
(PH! nagyúr)

Ma kipróbáltam, megvannak rajta az adatok, és működik is rendesen.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox One:On, apple:On, samsung:On, Nokia:On.

(#435) WRoli

WRoli
(kvázi-tag)

Igen ..nekem is volt ilyen problémám :B
De fontos míg szárad addig ne dugd rá a gépre mert akkor nem fog müködni..3-4 napig had száradjon az a biztos! :K

IQ

(#436) GReddy válasza WRoli (#435) üzenetére

GReddy
(fanatikus tag)

Annyira igaz, hogy én pl leszedtem a házát (32Gb Kingston, az undorító csúszkálós cucc) és epoxigyantával feltöltöttem a belső házat. Most van egy icipici 32Gb pendrive-om. :DDD (Tönkrement a zárópöcök, lekopott, és lehetetlen volt normálisan bedugni USB foglalatba, ezért a modding) az parás volt, hogy amikor szárad az epoxi az ugye a párolgása miatt összehúzódik, úgyhogy azért, hogy ne tépje le a nyákról az alkatrészeket, először feltöltöttem pillanatragasztóval. Az egy nap alatt kőkeményre kiszáradt, a pendrive túlélte, úgyhogy immár nyugodtan tölthettem az epoxit neki. Majd ha lesz kedvem csinálok képeket. Ja, és innentől ugye vízálló...

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#437) WRoli válasza GReddy (#436) üzenetére

WRoli
(kvázi-tag)

Széép munka :K .. :C
ez is egy megoldás.. majd kérek képet :K

IQ

(#438) Tragger

Tragger
(tag)

Sziasztok!

8Gb-s EMTEC pendrive-om az állásban 2Gb-ra "transzformálódott":D Kb. másfél éves, eddig nagyon szépen muzsikált. Van-e valakinek ötlete, hogyan lehetne rendbe hozni?(formázás nem használ)

(#439) kiborg

kiborg
(fanatikus tag)

Hali!

Olyan kérdésem lenne a tisztelt közösség felé, hogy ha egy pendrive-t használok átmeneti tárnak (pl programozáshoz az fordítási fájloknak, stb...) meglehetősen sokszor írva sok kicsi file.
Lesz-e olyan jelenség, mint az SSD-knél, hogy egy idő után elhasználódik egy-egy cella, vagy egy pendrive inkább olyan, mint a winyó, hogy (szinte) végtelenszer írható ?

Üdv Kiborg

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#440) kiborg válasza kiborg (#439) üzenetére

kiborg
(fanatikus tag)

UP!!

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#441) razorka777

razorka777
(PH! addikt)
LOGOUT blog

hali.olyan gondom van,hogy a multkor a diskparttal a pendrivén beadtam a CLEAR parancsot.na azóta a windows nem tudja formázni a pendriveot.van valami megoldás,hogy visszahozzam az "életbe"?thnx!

LG Optimus F6 & Lenovo P780

(#442) razorka777

razorka777
(PH! addikt)
LOGOUT blog

megoldódott

(#443) WonderCSabo

WonderCSabo
(Szakértő)
LOGOUT blog

Üdv!

Van egy pendriveom. Kingston Mini 16GB. Felraktam rá számomra fontos fotókat. Visszaraktam, és azóta nem ismeri fel a particiót rajta, asszondja formázzam le. Vhogy meg lehet menteni a rajta lévő fotókat?

Szerk.: Most már formázni se tudom, csak ott van, de nem engedi. A lemezkezelőben se tudok rajta se formázni, se új partíciót létrehozni.

Szerk2:: És állanadóan villog, mintha mindig dolgozna...

[ Szerkesztve ]

- Tommy was weak. Tommy was stupid. Tommy is dead. - I'd drink to that.

(#444) razorka777 válasza WonderCSabo (#443) üzenetére

razorka777
(PH! addikt)
LOGOUT blog

próbáld ezzel formázni:[link]

(#445) Jarod1 válasza kiborg (#439) üzenetére

Jarod1
(PH! addikt)
LOGOUT blog

végtelenszer írható, mivel a winyó mágneslemezen tárolja az adatokat a pendrive RAM-on

Nem igérek semmit..... de azt betartom..

(#446) Jarod1 válasza WonderCSabo (#443) üzenetére

Jarod1
(PH! addikt)
LOGOUT blog

legelőször csinálj 1 mentést ezzek[link]
ez 1 lemezképet csinál az USBről, (remélem ez látja)csak ez után kezd buherálni, GEt data back-el

(#447) WonderCSabo

WonderCSabo
(Szakértő)
LOGOUT blog

Köszi a tippeket, amint hazaértem megnézem!

Jarod1: A pendrive rohadtul nem végtelenszer írható. És nem RAM van benne, hanem Flash. A flash-memóriák élettartama, pontosabban az írási műveletek száma korlátozott.

- Tommy was weak. Tommy was stupid. Tommy is dead. - I'd drink to that.

(#448) Jarod1 válasza WonderCSabo (#447) üzenetére

Jarod1
(PH! addikt)
LOGOUT blog

ez igaz semmi sem tart örökkél...

(#449) nokia3650365

nokia3650365
(fanatikus tag)

Sziasztok!
4Gb os Data traveller dt100 asról olvasni tudok windows 7 alatt, de nem tudok felmásolni nagyobb méretű fájlt. Másolás közben lefagy.
A pendrive tutira jó.
Mi lehet a gond?

(#450) Jarod1 válasza nokia3650365 (#449) üzenetére

Jarod1
(PH! addikt)
LOGOUT blog

mekkora a file? mire van formázva a pendrive Fat32re?

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.