Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56474624

    törölt tag

    válasz attiss66 #67156 üzenetére

    Egy jó fél évszázados fejhallgatón mi a fenét járatsz be? :F
    De egyébként pár hónapja volt itt erről egy vita, hogy egy új fejhallgatónál is sokkal inkább a megszokás játszik, a valós bejáratódás meg inkább a párna formálódása.

    [ Szerkesztve ]

  • attiss66

    senior tag

    válasz #56474624 #67157 üzenetére

    Állítólag a bejáratás nem csak az újakra vonatkozik, hanem a régen nem használtak felfrissitésére, ezt olvastam. Ez meg elképzelhető, hogy évtizedekig egy lomosban volt bedobva a sarokba, mivelhogy szálszakadásos volt. Persze nem várok én ettől olyan óriási változást, de elrontani csak nem fogom vele, ha meg véletlenül használ neki a sisteregtetés :), akkor meg megint rendben. :)

  • Dorien

    veterán

    válasz attiss66 #67177 üzenetére

    Ez a "sercegtetés" a zajokkal történő bejáratás (és csodavárás) szinonimája? :))

    "Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

  • attiss66

    senior tag

    válasz Dorien #67180 üzenetére

    Igen, ez a zajokkal való bejáratás/fehér, rózsaszín, barna/, beégetésnek is írják. Várom, hogy átmozgassa ezt a régi "berozsdásodott" fejest, majd kiderül mit csinál vele, vagy , hogy én mit hallok majd bele. :D

    darvinya: készítsd el magad a párnát, mit veszthetsz vele, max nyerhetsz, ha jól sikerül :) ha zártra akarod csinálni, javaslom az igazi bőrt/0.3-0.5 mm vastag/ a műbőr helyett

    [ Szerkesztve ]

  • attiss66

    senior tag

    válasz emiki6 #67182 üzenetére

    Én se biztosra megyek ezzel a teszthang bejáratással, voltaképpen ez egy kísérletezés. :) Remélem a hangkártya fejhallgatóerősítője bírja :), állítólag azt is "beégetik" ezek a zajok. Csak nehogy le is füstöltessék. :D

    [ Szerkesztve ]

  • s4tch

    veterán

    válasz #01758976 #67187 üzenetére

    Nekem is hasonló volt a benyomásom. Kb fél óráig hallgattam a Denon márkaboltban egy bejáratott példányt, és popzenére kicsit steril, viszont szofisztikáltabb muzsikáknál, akár egy zongoraműnél, akusztikusgitár-duónál, nagyjából bármilyen hangszeres, nem elektronikus zenénél iszonyat jó. Gyors metálhoz is bőven passzol, nem nyúlik, nem taknyolja a mélyeket. Épp a tuningolt XD05 volt nálam (meglepődnél...), azzal hajszál híján olyan jó volt, mint a Focal Elear, mind felbontásban, térben, tonalitásban, sebességben. Sőt, a frekimenete nekem jobban tetszett, mint a magasban enyhén nyomulós, máshol hiányos Elear. (Úgy sejtem, az Elear komoly forrást kíván, ahhoz, hogy azt kihajtsa az ember, kell egy rendes asztali dac. Nekem egy Elear sokkal drágább lenne, mint a fejes ára...) Node a D7200, na az nagyon kéne.

    Picit más: darvinyának köszönhetően újra él a kis megszakítással nagyjából évek óta halott Goldring DR150 fejesem. Meglehetősen régi darab, másodszor volt javítva a pánt bal oldali része, a párna is gatya már rajta, de a hangja, asztaqrva. Anno valami húszon-pár ezresért vettem, ennyiért még mindig arclerakós, hogy szól. Szellős, finom, csodás magasai vannak, szép kerek, nem túltolt mélyekkel, megfelelő részletességgel. Enyhén magasba húz, a mihaszna ízlésem talán hangyányival több mélyet diktálna, a felépítése botrány (úgy nyúlok hozzá, mint egy repedt tojáshoz, és így is szét fog egyszer esni), szóval főleg így 7-8 évesen van baja, de a közepe és a teteje olyan szép, hogy ha valaki lát belőle használtan jó állapotút, vegye meg bátran. Bassheadek kivételével szerintem kevesen csalódnának.

  • kromatika

    veterán

    válasz icp1970 #67384 üzenetére

    +1 a Meze-re. :K Én is észre vettem hogy mérséklődnek a mélyek bejáratás után.És a hang,főleg a közepek nagyon finomak. :K

  • NandorHUN

    addikt

    válasz AMDFan #67387 üzenetére

    Pesig LCD-3rol csupa jót olvastam. Nem lehet, hogy nem volt rendesen bejáratva vagy forrás hibája?

    www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

  • karmaresz

    senior tag

    válasz DamianB #67395 üzenetére

    Nekem ugyan DT-990 Pro van, így nem lehet közvetlen következtetést levonni, de míg az első napokban párom 2-3 perc után levette, mert neki túl erős volt a szorítása, mára már simán végighallgat egy teljes albumot bármiféle panaszkodás nélkül. Magam is tapasztalom, higy a kezdeti kényelmetlenség teljesen megszűnt és sokkal tovább észrevétlen marad a fejemen, mint a Sennheiser HD598 cs, pedig az sem egy kényelmetlen darab.
    Így bejáratva a kezdeti éles, 7-10kHz körüli magasak is szinte teljesen eltűntek.

    Once, I thought I was wrong but I was mistaken

  • attiss66

    senior tag

    válasz gaborka8x8 #67468 üzenetére

    Na keresgéltem egy órán át a K500 vs K 501-ről, nem találtam meg, olyat olvastam, hogy írta valaki, hogy büszke, hogy AKG K500-asa van :D, meg olyat, hogy nem is tudta, hogy a K500-as ilyen ritka, neki meg pont van. :) Szóval a K500 előbbre valóságáról nem találtam érdemlegest a K501-el szemben. Amúgy már ön úgyis lebeszélt mind a kettőről :D, "Mélyük, magasuk kevés, középtartományban hajlamosak nagyobb hangerőn torzítani, a szimfonikus nagyzenekarral mindkettőnek meggyűlik a baja, a részletek jelentős részét hajlamosak elnyelni. " Na ez épp elég a két fejes rossz tulajdonságaiból/ "kevesebbért is akasztottak már". :D /, hogy ne forszírozzam a vételüket. Na meg a másik fő ok, hogy nem egyszerű meghajtani őket. De akkor kiesik a K340/pedig ezt olcsón meg tudnám venni :) / -es is a szórásból, mert azt olvastam, hogy az is a K500-K501-eshez hasonlatos nehézségű meghajtású.

    Bacylus: Először az volt a kérdés, hogy a belinkeltek közül melyiket vegyem vajon, most változott a helyzet, most az a kérdés megint, mit is kéne venni. :D Minél több véleményt hallgatok, és minél több teszt-et olvasok stb., jelenleg fogalmam sincs mit kéne venni. :D Na de ez még változhat :) , fog is. Mindig az jut eszembe, hogy hallgatni is kéne valamit, csakhogy 200-300-400 km-ekre vannak az eladó használt fejesek. A sok véleményből/mert ugyebár olvasgatok visszafelé a különböző fejesek teszteléséből a topikban(bejáratóhangteszt-es véleményeket is stb// majd csak összeáll a kép. :)

    [ Szerkesztve ]

  • hm74

    aktív tag

    válasz Dorien #67661 üzenetére

    Hát nem lepődök meg a 668B vs K612 összevetéseden.
    Tényleg nagyon mások és nem csak technikai, minőségi szint tekintetében, hanem tonalitásban is. A 668B egy populársra hangolt, ezért élvezetesnek ható karakterű, a K612 pedig az egyik leginkább kiegyensúlyozott tonusú fejes a középkategóriában.
    Már 100 óra feletti bejáratásmál jár a K612 fejesem. Állandóan mosolyt csal az arcomra, amilyen szépen, letisztultan muzsikál. Az a gondolatom vele kapcsolatban, hogy megtiszeli a zenét azzal, hogy annak a valódiságát akarja megmutatni, mindeféle kiemelés, elrejtés, színezés, keménykedés vagy fátyolosítás nélkül. Arany középút minden tekintetben. Igaz, hogy ehhez a produkcióhoz nálam egy Composite Amp segíti hozzá.

  • karmaresz

    senior tag

    Pár hónappal ezelőtti posztom kérdőjelei helyére úgy tűnik pont fog kerülni.
    Ugyan a házfelújítás terheit még most is nyögjük, de a keresést nem adtam fel. A Sundara egyelőre még elég sok QC problémával küzd a beszámolók szerint, valamint továbbra is a kényelem nálam a top prioritás. Ezek alapján nézegettem a 400-600 USD/EUR fejhallgatók között.
    Egyik külföldi fórumon találtam egy megbízható fórumtag által hirdetett, alig bejáratott Beyerdynamic Amiron Home-ot, amire kicsit alkudva, végül megálltunk valamivel 300 USD alatt. Igaz, erre még várhatóan rá jön a vám és az Áfa, de erre már nem tudtam nemet mondani, belevetettem magam a mély vízbe és berendeltem. A csomag már úton van hozzám.
    Bízva abban, hogy mennyire kedvelem a DT990 PRO-t, remélem, nem lesz nagy a csalódás, de ha mégis, azért árában talán el tudom majd adni.
    Köszi az eddigi segítséget, ha megismertem, majd beszámolok, hogy miként teljesít az AUDIO-GD R2R-11 társaságában. :R

    [ Szerkesztve ]

    Once, I thought I was wrong but I was mistaken

  • Sinesol

    veterán

    Kíváncsiságból vettem egy HD650-est, van valakinek tippje, hogy mennyi bejáratás kell ennek?
    Így elsőre egész érdekes a hangja, annyi biztos, hogy totál másra számítottam a beszámolók alapján. Na igen, elég fontos a meghallgatás. :DDD

    Amugy nem tudom hol, de azt olvastam hogy a kábel elég gyenge anyagminőségű...hát nem tudom ez új revízió -e, de ezzel ki tudnék mászni az ablakon, ha a szükség úgy hozná.. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • kromatika

    veterán

    válasz Sinesol #67697 üzenetére

    Szia.Minimum 50 óra bejáratás kell neki :K A 650 kábele jó minőségű,a 600-as nak van vékonyabb kábele.

  • Sinesol

    veterán

    válasz gaborka8x8 #67727 üzenetére

    Resonessence Labs Concero HD + MYryad z40.
    Egyébként mint mondtam, csak néhol tűnt túl soknak, általában véve éppen csak kicsit, de kevés, elvesznek emiatt a részletek is kicsit, annak ellenére hogy overall tisztább hangzású a fejes. Vagy lehet mondhatnám úgy is, hogy bizonyos felvételeknél csak textúra nélkül visít, ami a visszafogott jelleg ellenére is talán kicsit irritálóbb, mint egy kicsit több, de kifinomultabb magas megjelenítés.

    Persze csak találgatok, még bőven bejáratás alatt van a dolog.

    Dorien: Lehet szerencsésebb megfogalmazás, ha azt mondom bizonyos felvételeknél irritálóbb számomra a magastartománya, mint az AKG-nek.

    [ Szerkesztve ]

  • Sinesol

    veterán

    válasz Dorien #67729 üzenetére

    Nem feltétlenül mennyiségre értettem, inkább csak néhol nekem "too much", irritálóbb a magas, mint az AKG-n, ahol elvileg pedig több van. De amúgy lehet az erősítő a hibás, mivel bőven jobban fel kell tekernem a hangerőt, mint az AKG-nél, lehet nincs benne elég tartalék azért esik szét a dolog, aztán azt is hallottam már több helyen, hogy adott tartomány hiánya keményebb hangzásban nyilvánulhat meg...bár szerintem nincs itt akkora vágás, kb. a normális környéke lenne ez a magasfrekvencia görbe.
    Viszont ott van az a tény is, hogy az erősítő is kicsit visszafogottabb hangzású és lehet ez együtt már túl sok...SBAf-on is világosabb, agresszívebb erősítőket ajánlanak alá. Persze továbbra is csak találgatok, lehet javul járatással.

    A tere meg egyértelműen nem túl nagy, főleg hogy az AKG-hez viszonyítva, persze mint mondtam, szerintem jobban egyben van az egész, ez is kellemes élmény. Egyébként úgy tudnám megfogalmazni, hogy az AKG-vel sokszor szinte el felejti az ember hogy fejest használ, pl. van hogy megesik, hogy azt hiszem a szobában történik valami, szólt/bejött valaki, míg a HD 650 esetében egy pillanatra sem felejti el az ember hogy fejes van a fején. Legalábbis az eddigi bejáratottság nélküli tapasztalatok alapján.

    [ Szerkesztve ]

  • Spíler

    őstag

    válasz zabu #67769 üzenetére

    Szívesen. :)
    Majd bejáratás után írhatnál pár szót róla,főleg a vezeték és BT közti hangzás különbség érdekelne és az üzemidő akkuról,mert valami BT fejes kéne már nekem is. :D

    Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

  • geza844

    aktív tag

    Sziasztok!

    Jelentem az iSK HP2011 egészen szépen szól :)
    Először elég csörömpölős hangja volt, de kapott 15 óra zenés, majd 15 óra barna/pink/fehérzaj bejáratást, és most sokkal jobb.
    9e Ft-ért ez ajándék volt :)

    [ Szerkesztve ]

  • s4tch

    veterán

    Megjött a vörös Pioneer MS5T az amazon warehouse-tól. Jó szokás szerint ez is gyakorlatilag egy bontott dobozos, éppen kipróbált darab, amin a használatot egy szem méteres szőke hajszál jelezte. :F :DDD Ez egy nagyon OKÉ fejes. Kicsit karcos a teteje, kicsit óccó és rövid a kábele, magas hangerőn kicsit szétesik atomjaira (ez lehet, hogy bejáratás után jobb lesz, majd látjuk), de nagyon könnyű, nekem kényelmes (kicsi-átlagos fejméretem lehet), a legtöbb nem-klasszikus zenén elpenget, jó a tere, nincs, illetve egyelőre nem tűnt fel bántó gyengéje. Hallgattam vele énekelős csajt, gyönyörűen énekelős fickót (gitárbuziknak: ez meg milyen szóló, te jó isten), tubás-szaxis-dupladobos izét, Meshellt, Rózsit, meg még ilyet is, és minimum OKÉ volt végig. Megy be az egyik irodámba, XD05-ről fog pezsegni munkaidőben, jó móka lesz.

  • attiss66

    senior tag

    Gondolta volna valaki, hogy a Creativ Sound Blaster Z hangkártya software-nek is kell bejáratás? Mert kell. :) Amikor letörlöm és újratelepítem a telepítőlemezéről, 6-8 óra zenehallgatás után éri el azt a hangminőséget, amit utána tart. Addig nincs az a lenyügöző :) hatása a Veritas-nak, ami a bejáratott software-nek van, nyers a hangja. 6-8 óra zenehallgatás után "lágyul be" a hangja megint, "tapad a vonó a húrhoz".

  • Bodz

    nagyúr

    válasz attiss66 #67992 üzenetére

    Rögtön magamhoz tértem, nem kell ide kávé. Szoftver bejáratás. :DD

    [ Szerkesztve ]

  • gaborka8x8

    aktív tag

    Egy szoftvernek magától értetődően bizony be kell járatódnia. Ha HDD-re installáljuk, akkor természetesen ez a bejáratódási idő hosszabb, mint ha SSD-re, illetve, a lassabb fordulatú HDD-k esetén is hosszabb a bejáratási idő, mint a gyorsabb fordulatúak esetén.

    De nem csak, hogy bejáratás kell a szoftvernek, hanem az sem mindegy, hogy honnan installáltuk fel. Nálam pld. akkor szólna a legjobban a Foobar, ha , ha a "C" meghajtó "Downloads" könyvtárából installálnám. Ha ugyanezen winyó másik partíciójából, mondjuk a "D" meghajtóról installálnám fel, akkor már rosszabbul szólna még bejáratódás után is. Ha pedig valamelyik másik winyóról, akkor egyszerűen katasztrofális lenne a hangja, ami javulna ugyan a bejáratódástól, de a végeredmény mindenképp csapnivaló lenne.
    De nem minden szoftver viselkedik egyformán sem a bejáratódást, sem pedig az installálást tekintve. A JRiver-nek pl. kevesebb bejáratódás kellene, mint a Foobarnak, és az azt szeretné jobban, ha egy pendrive-ról lenne installálva. (Természetesen, nem mindegy, hogy milyen márkájú és kapacitású.)

    "A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

  • Tin

    veterán

    válasz ribizly #68109 üzenetére

    nem tudok okos lenni a témában, mondom, én a forgalmazónál hallgattam a sokszázezres saját sennheiser erősítőről, és akkor nekem úgy tűnt, hogy az a hd660s még nincs bejáratva, pedig a srácok mondták, hogy akkor már túl volt az itthoni bemutatón (ami előtt ciki módon nem járatták be, égtek is miatta), és az ottani hallgatáson is, de kétlem, hogy akkor benne volt akár 50 üzemóra is, ezeknek meg azért több kell.

    nézd, nekem, aki nem szakértő, de azért tudok különbséget tenni, a hd600 egy kuriózum. olyan, amilyen, de egyedi, vannak előnyös tulajdonságai, és amikor azon megszólal valami, az valahogy "standard". biztos, hogy messze nem a legélvezetesebb fejes, árban is olyan "sennheiseres", elő is hoz minden "csúnyát" a zenéből, ha benne maradt, de az valahogy egyedi.

    a hd650-nél és a hd660s-nél meg azt éreztem, hogy csinálni akartak egy "jobbat". valahogy kicsit olyan "még rakjunk bele valamit, amitől jobb lesz" feeling. nem rossz, de színezett hangnál biztos van jobb a hd650-nél, a hd660s-t meg nem tudom értelmezni, de az ambivalens kritikák is erről tanúskodnak.

    az első fejes egyszerűen standard, a másik kettő pedig "csak" egy-egy sennheiser modell a lineup-ból.

  • leon11

    tag

    Sziasztok!
    Korábban zárt fejest keresve ajánlottátok a DT770 hallgassam meg. Na a mai nap megtörtént. Nem az én világom! Helyette a DT880 pro 250 sokkal jobban tetszett, barátkoztam is vele.

    Majd az eladó megkínált a HD600-al, ami lenyűgözött! Egy órát hallgattam rajta főleg akusztikus zenét, nagyon királyul szóltak a közepek (női énekhangok elvarázsoltak) , majd rockot és minden mást. Tény, hogy elektronikus zenén nagyobb dinamikát elviseltem volna, de összességében nagyon bejött.
    Hogy bonyolítsák az életem, kicsomagoltak egy HD650-est is, sajnos teljesen új volt nem volt bejáratva. Na az is megfogott, bár elég nyers volt a hangja, a HD600-tól érezhetően más. Nyersen is hallatszott, hogy all-around, többféle zenéhez is passzol.

    Spillerhez hasonlóan nálam is beindult a vezérhangya nekem KEEELL egy ilyen, de melyik is?

    Olvastam még pár tesztet a HD660s-ről, az is izgalmas a frissített hangzással. Kérdésem azt hol tudnám meghallgatni Bp.-n?

    [ Szerkesztve ]

  • fericske

    addikt

    válasz gaborka8x8 #68217 üzenetére

    Nem.
    A Pandora-Sonorous 6 kirívóan jó árkategóriájában.
    A többi is jó, de inkább csak a helyükön vannak.

    Alapvetően kiegyenlített hangzású mindegyik, nincs kiemelésük, de azért másképp hangzanak, főleg a középtartomány miatt, ami változóan van jelen a különböző modelleknél, mégsem lehet egyértelműen V karaktert mondani egyikra sem, legfeljebb enyhe V-t.
    Tiszta és torzításmentes hang jellemzi mindet, nagyobb hangerőn is, köszönhetően a gondosan megtervezett tokozásoknak.
    Pl. Amikor odatekerem rendesen az érzést a Pandorámnak, hogy a kisagyam is beleremeg, se párnán, se a fejhalgató házán semmi rezgést nem érzek. A kisebb modelleknél ez nem tudom mennyire van így, a nagyobbaknál biztosan.
    Meg kell még említeni, hogy mind elég nagy és jó térérzetet ad. Ez a Final mágia. Térhatásban ott vannak, mindegy, hogy zárt vagy nyitott rendszert csinálnak.
    A Pandora 6-hoz képest nem találtam jobb térhatásúnak az Elear-t, az LCD2 prefazort, a MrSpeakers Ether-Ether Flow-t pl., hiába emezek drágábbak és nyitott rendszerűek.

    Tehát a tiszta, torzításmentes hang és jó a tér mindre igaz.

    Sonorous 2 - Ez legyen enyhe V, a többihez képest. Hosszan hallgatható, nem fárasztó, de nem is részletgazdag, számomra különöset nem nyújtó, jellegzetességet nem mutató hangzás. Árában megállja a helyét a zártsága miatt, de van konkurenciája rendesen; Az első Meze99 Classics, Focal Spirit-Listen pro, ADL H128 pl.

    Sonorous 3 - A kisebb modellhez képest a jobban jelenlévő és informatívabb(nak ható) középtartomány az alapvető különbség.

    Sonorous 4 - Élénkebb hangzás a kisebbekhez képest. Talán a 2 utas megoldás miatt, az armatúra magassugárzó miatt. Közvetlenebb megszólalású, erőteljesebb mélytartomány, csillogóbb magastartomány, kissé vékonyka, de jelenlévő középtartomány.

    Sonorous 6 - Itt érezhető kategória ugrás a kisebbekhez képest. Gazdag, informatív, gyors hangzás. Részletezettség felsőfokon!
    A fentebb említett nyitott fejhallgatók sem mutattak többet.
    Elsőre talán még soknak is érződhet amit ad, ráadásul mindhárom fő hangtartományban egyszerre, illetve eléggé közvetlennek is hat az előadásmód. Ez utóbbin (a bejáratáson kívül) egy kis fülpárnamódosítás, vagy egy "A profle" fülpárna beszerzése segít.

    A nagyobb modelleket még nem sikerült normálisan meghallgatni.

    Nekem a TH610-hez volt szerencsém néhány alkalommal.
    Az ő előadásmódja és informativitása számomra túlmutat a Sonorous 2-3-4-en. Lustábbnak sem mondanám náluk, bár gyorsabbnak sem, viszont világosabb karakterűek a Sonorous-ok.

    A világosabb hangkép megvolna a Son.3-al, de több részlet nem. Talán a 4-gyel...., de a 6 volna az igazi.
    Megvolna vele a T1 masszívabb, de ugyanúgy gyors mélyekkel, vastagabb középtartománnyal és legalább olyan jó térérzettel.

    ******************
    Ajánlom figyelmedbe a Hifiheadphones.uk outlet üzletét az Ebay-en [link]
    Ott vettem a Pandora 6-omat egy 4 árában.
    Pl. most van nagyon olcsón egy Sonorous 4, amire rámennék. Ha nem hozza amit szeretnél, akár a vételi ár fölött is el tudod nyomni.
    *******************

  • pendre54

    addikt

    Ma be is repült az ablakon az "Éjszakai bagoly". ;] Ami így első nekifutásra megállapítható, az az igényes kivitelezés, a bőr hordtáska, és a nagyon kényelmes viselet, annak ellenére, hogy nincs állítási lehetőség.
    Mivel minden tesztoldal szerint kell neki 150 óra bejáratás, így a hangjával kapcsolatban egyelőre annyit, hogy szól, mind a két oldalán. :D Eddig csak a gyárilag szerelt bőrpárnákkal hallgatóztam még.

    "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

  • ribizly

    veterán

    Ugy alakult, hogy egy AKG K7XX-el bővült az itthoni szett (még így a DT1770 előtt), valamint ezzel egyidőben kölcsönkaptam az egykoron szintén nálam vendégeskedő AKG K702-t a Sennheiser HD6XX mellé.
    Nem is tudom hol kezdjem.
    Kezdjük a kényelemnél, ami nálam mindig is egy komoly kérdés. Az új fejpánt szerintem kicsit kemény, de ez majd betörtik. A K7XX ugyanolyan amúgy, mint a széria többi része, kivéve egy dolgot, az pedig a párna. Atya ég! Én nem tudtam mire ez a nagy örömködés, de most megpróbálom leírni milyen is. Volt már valakinek Dormeo-s memóriahabos párnája otthon? Na az egy nagyon kemény és lassan beálló memóra hab és kb. ilyen van benne kicsiben. Komoly másodpercek telnel el, mire visszanyeri eredeti állapotát, miután megnyomorgatja az ember. Nagyon kellemes.
    Van ez a szösszenet az AKG K701 / K702 / Q701 / 65th Annyversary / K712-ről, aminek igazából (leszámítva, hogy a K712-t lenne jó még hallani) szerintem minden szava igaz.
    A K702 egy kicsit harsány, világos, részletes nagy terű, szellős fejes.
    A HD6XX (HD650) tudja már kb. mindenki milyen: lágy, kicsit mélybe húzó, homályos, megengedő, ... Nevezze mindenki úgy, ahogy akarja.
    Na a K7XX egy fura képződmény számomra. Kezdjük ott, hogy egy random számot meghallgatva és váltogatva a K7XX tűnt a leginkább élvezetesebbnek. Minden hallható benne, részletes, viszonylag gyors, jó tere van (legalábbis a HD6xx-től nagyobb), de még mellette tisztábban is szól. Ami kicsit meglepett, hogy a mélyei erősebbek a HD6xx-től. És még hol van ez a bejáratástól...

    Őszinte leszek. Nem vártam ettől a fejestől semmi extrát, de most úgy érzem (és csak a különbségek miatt), hogy van helye itthon. Még lehet változik ez a véleményem, de egy kicsit még mindenképpen marad.

    |•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

  • Sinesol

    veterán

    válasz ribizly #68484 üzenetére

    Körülbelül erről beszéltem én is. :K
    A mélytöbblet amúgy nem meglepetés, 650 nem megy annyira mélyre, inkább csak a mélyközép brummog, plusz a lassúsága miatt elvész az egésznek az impactja. Ezzel együtt persze az is élvezhető fejes.

    Na és még csak a bejáratás elején tartasz, pár nap, hét mulva méginkább kijönnek az erősségei..

    [ Szerkesztve ]

  • Brett001

    aktív tag

    Na megjött a HifiMan Sundara! :) Mivel bejáratott demo példány gyorsan tudok adni egy kis élménybeszámolót a valós hangról, nem kell bejáratásra várni.
    A felépítési minőség nem tűnik egyáltalán rossznak, nagyon kényelmes. Viszont aki a kábelét tervezte, remélem bérelt helye van a pokolban. Rúgja ki magát össze-vissza, tekeredik... :(((

    A hangja viszont tényleg zseniális! Kellően széles színpad, a magasak nem forszírozottak, semmi bántó él nincs bennük. A mélyek - ami nekem fontos szempont - pont olyanok, amit szeretek. Nem basshead, nem megy le a pincébe, de határozott, jól kontrollált. Az AKG K550-nél fényévekkel jobb! :) :) Legnagyobb erőssége azonban a középtartomány. Részletező, finom; az énekhangok nagyszerűek. Katie Melua-t hallgattam, csendesebb részeknél az is hallatszik, ahogy az énekesnő nyel egyet.
    Egyébként 37 ohm ide vagy oda, kell neki a megfelelő erősítés, a Foobaron és a Audiolab M-DAC-on is -5 dB-re kell a hangerőt állítani, illetve a Foobaron néha 0-ra is.
    Mellesleg úgy néz ki, hogy Bodz kollégának igaza van és azért majd kell neki az Audiolabnál jobb forrás, tud ez a fejes "belkantósabban" is muzsikálni. Hiába na, az M-DAC elsősorban DAC és nem dedikált fejes erősítő. :R

    "Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

  • ribizly

    veterán

    válasz ribizly #68484 üzenetére

    Na úgy alakult, hogy egy Beyerdynamic DT1770 is befigyelt itthonra. Soha nem gondoltam volna, hogy végül ennél fogok kikötni. A DT770 Pro 80 után volt néhány kitérő (Audio-Technica ATH-M40x, Meze 99 Classics, NAD HP50, Shure SHR840, Bose QC25, Sennheiser HD280), de azt nem gondoltam volna, hogy igazán kellemes meglepetést végül ismét a Beyerdynamic fog okozni.
    Még nem sok időt töltöttünk eddig együtt, de már persze vannak problémák is:
    - A kábel ahogy az ember hozzáér a fejestől kb. 40 cm-re még az is behallatszik.
    - A szorítása sokkal erősebb, mint a már bejáratott DT770-emnek. Mit javasoltok tágításra? Húzzam rá egy dobozra?
    - A súlya nagyobb, mint a DT770-nek, és ezt a fejpánton kereszül érezteti is.
    Tök jó, hogy átmentek a miniXLR-re, mert most pont az AKG K7xx-el így tudok egy kábelt használni és nem kell a DAC-ból/ba ki-/bedugdosni a JACK-et. Persze azt még nem ellenőriztem, hogy mennyire befolyásolja a másik kábel a hangot (haver vett egy noname kábelt amazon.com-ról az M40x-éhez és azzal teljesen megváltozott a karaktere, kivilágosodott, részletesebb lett, nagyobb lett a tere), de majd azt is megejtem.

    Ami viszont meglepő, az a hangja. Elvileg ez is V karakter lenne, mint a DT770 széria, de valahogy mindenben egy kicsit jobb/több. A mélyek sokkal jobban ütnek, a magasak szépen szólnak és mindeközben a részletek sem vesznek el a háttérben. Nagyon jó élményt nyújt hallgatni.

    Már csak egy két eleme van a bakancslistámnak:
    Fostex TH-X00 (ebben remélhetőleg egyszercsak gianni85 majd kisegít)
    Sennheiser HD800
    Kromatika mesélte (remélem majd kifejti itt is bővebben), hogy volt most szerencséje egy kicsit elidőzni egy mod-olt HD800-al és igencsak meggyőző volt számára. Mivel eddig úgy tűnik nagyrészt egyezik az izlésünk és az elvárásaink így méginkább kíváncsivá tett és valahogy meg kell nekem is hallgatnom egy ilyen jószágot. Aztán lesz ami lesz. :D :U

    |•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

  • krisz242

    tag

    válasz Bodz #68809 üzenetére

    Gratulálok, gyönyörű az a fejes. :C Majd a hangjáról bejáratás után kérünk részletes beszámolót! Én annak nagyon örülnék, ha a HE560-nal kapcsolatos emlékeiddel is összevetnéd ae Elex-et !

    (#68825) ribizly
    Eleinte nekem is nyomta a HE560 az állkapocscsontomat, de pár hét után ez szép lassan elmúlt. Most már 3-4 órát is gond nélkül tudom hallgatni! Be kell törni, mint a bicikli nyerget, de szerintem megéri kicsit szenvedni ezért a hangért!

    [ Szerkesztve ]

  • EnterR

    veterán

    Sziasztok, keresgettem vissza hanganyagot, de a legtöbb link halott. Mivel érdemes bejáratni egy fejest? :R

    PSN ID: marquuard

  • Spíler

    őstag

    válasz EnterR #68857 üzenetére

    Bármilyen zenével,vagy az IsoTech bejárató CD-vel 3-4 napig,vagy ameddig akarod. :)

    Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

  • #56474624

    törölt tag

    Asszem feladom, hogy most már bármit megértsek: a 40 éves fejhallgatóm bejáratódott. :Y Tényleg nincs más magyarázat. Az elején még a K550 szólt vastagon és relaxálósan a vintage DT440-hez képest, utóbbiban úgy kellett keresni a basszust. Most meg?! Döbbenetes basszus szól a vintage 440-ből (ugyanazzal a beállítással, amivel az elején alig volt), nagyon relaxálós, nyugodt lett az egész hangkép: sokat vastagodott a hangzás relatíve, a K550 most visítósabb, az elején meg fordítva volt.
    Vagy bejáratódott ez a matuzsálem, vagy a fülem valami külön EQ-beállítást használ a 440-esre. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • zsoika

    addikt

    válasz #56474624 #69001 üzenetére

    Köszi. Mindenből használtat szoktam venni ...így nem kell bajlódnom a bejáratással :) és ha nem tetszik a cucc akkor bukó nélkül el is tudom adni. Persze nem azt mondom, hogy 1000éves, leharcolt cuccokat kell venni.
    "házimozi rendszerbe való dobozokat kapsz" Nincs helyem nagy álló frontokra (de ezt már írtam) és a sztereóhoz képest többszörös árú AVR szól szépen zenén is.

    " Illetve az erősítő sem mindegy, ha már kiabálásról írsz, az megint majdnem ugyanannyit számít, mint a doboz, valaki szerint még többet is talán." Meg a hsz kábel, tápkábel, vill.elosztó, forrás, szobaakusztika, elhelyezés stb....pont ezért gondoltam hogy egy füles rendszer talán egyszerűbb.

    Spíler: Valamihez pedig van köze, mert ha sztereóban használom csak a 2 front akkor hiányzik az alja a zenének...ha meg 2.1 akkor meg nem tetszik a tér(nem tudom másképpen leírni). Ezért inkább 2.0 ba szoktam hallgatni a zenét.

    [ Szerkesztve ]

  • #56474624

    törölt tag

    válasz #56474624 #68982 üzenetére

    Közben rájöttem, mi lehetett a "bejáratódás" mögött: egyrészt nem vettem észre, hogy kicsit nagyobbra állítódott a fejpánt, ezért szabadult el a basszus, illetve lett a magas visszafogottabb. Nem volt még ilyen fülön felfekvő fejhallgatóm, az is lehet, hogy egyedi eset, de azért érdekes, eddigi circumos tapasztalataimmal ellentétes, hogy nagyobbra állítom a pántot, és több relatíve a basszus/kevesebb a magas, persze nem állítom, hogy a vintage dt440 esetén ez mindig így van, ha az ember nagyobbra és nagyobbra állítja, mindenesetre az én fejemen 3-asról 4-esre állítva igen.

    Másrészt azt mondom, a fülem adaptálódott, és most már így érzékenyebb a K550 kiemelésére a középmagas-magas régióban. Illetve az elején még, ha az ember hozzászokott a több basszushoz, akkor utána arra fog figyelni, mármint hogy annál a cuccnál nincs annyi.

    Persze az is lehet, hogy valami járatódott is rajta (ki tudja, talán már csak állt 10-20-30 éve :DDD ), csak nem annyi.

    Mindenesetre normálisan használva tényleg nagyon semleges tónusú fejhallgató, összességében a legsemlegesebb szerintem, amivel valaha dolgom volt.

  • Bodz

    nagyúr

    Mivel kipurcant anyám HI2050-e ezért gondoltam hátha az Eagletone Original Third megegyezik vele. Más szóba sem jöhetett, mert szemüveggel nagyon kényelmes volt neki, bármeddig a fején lehet. Lőttem egy visszaküldöttet Amazonról 17 euróért, ma jött meg. Szorítóerő ugyanaz, tehát nem sok. Ezt se lehet a fejemre kellemesen nagyra kihúzni. Elvagyok benne, de vagy 1-2 klikk még jól jönne. Olyan a hangja, de kicsit jobban vonyít, ami vagy attól van, hogy nincs még bejáratva, vagy nem lapult a párna, vagy ez ilyen, nem tudom. Más különbség nincs.
    De tuti Takstar, ez a mondandóm lényege.

    [ Szerkesztve ]

  • akva

    tag

    válasz alphamooncam #69349 üzenetére

    Miután lekaptad a fejedről a Mezét, én is belehallgattam kíváncsiságból, és legszívesebben én is azt tettem volna. Az a helyzet, hogy a "nagy" lánc elég sokat változott mostanában, bejáratás alatt álló kábelek, meg ugye az Usbridge - jelenleg úgy látom, hogy egyre erőteljesebbek, testesebbek lettek a mélyek, főleg mióta bejáratódtak a Carbon kábelek, és bekerült a képbe az Usbridge. Szóval most az a helyzet, hogy 5x olyan jól szól minden, de a jelenlegi hangkép nem kegyelmez a Mezének. Nem "húz" sehová a rendszer, de egyszerűen túl sok a Mezének a basszus.

    A HD600 viszont csodákat művel az Usbridge -> Tabla -> Metrum -> Champ kombóval, konkrétan reggel óta nem vettem le a fejemről. :)) Azt is hallhattátok, hogy a hangfalas lánc is nagyon ugrott előre a Pi -> Usbridge cserével.

    A Meze viszont igencsak remekel a Mojo-val, ha utánakötök egy CompositeAmp-ot, még folyékonnyabb, kerekebb hangja lesz, és elég szépen kompenzálja a Meze mackósságát (vagy inkább medve az, illetve MEDVE! :D) Szóval úgy néz ki, hogy a természetes helyére kerül minden, és a Meze marad / lesz a hordozható láncban, a HD600 meg marad a helyén, a champ után.

    Egy próbát azért még tervezek, meghallgatnám a Mezét egy Chord Qutest -> Violectric hpa v200 láncban, inkább kíváncsiságból, vajon mi lehet még benne. :) Mert az elmúlt másfél hónapban a Meze kb. fej-fej mellett ment a HD600-al, talán többet is hallgattam, és hiányoltam a boogie-t a HD600-ból (de mióta ennek is megjött a basszusa, néha azt hiszem, a Meze van a fejemen...)

    Mindenesetre szerintem várd ki a végét ennek a modnak, ha páran visszajeleznek, akkor baromi jól járhatsz vele, mert nevetséges összegekért adogatják el mostanában, úgy, hogy szerintem kevesen hallották rendesen kihajtva...

    Usbridge -> iFi Nano -> Tabla -> Metrum Octave DAC / Chord Mojo -> Pointe 672SE / tmp Ant -> Vandersteen 2ci / Amiron Home / RHA T20 / AudioQuest kábelek, iFi tápok

  • Gabbbb

    senior tag

    válasz mindfreak #69477 üzenetére

    Szerintem hallgasd meg hogy szól vele. Egy jól bejáratott e10k (200óra)teljesen korrektül szól, főleg ennyiért. Az 58x pedig 150ohm-os drivereket kapott, ami függetlenül attól, hogy mit mond a Senn, vagy a Massdrop maximum egy enyhén módosított hd700 driver, hasonló, mint ami a hd660-ban is van, azt pedig már nagyjából ki lehet hajtani egy e10k-val. Sőt rosszabb esetben lehetne egy olcsósított neodímium mentes hd700 driver is...
    Tudom Bodz fentebb azt írta, hogy ebben egy teljesen új eddig nem használt driver van, szerintem ez csak akkor lehetne igaz, ha lenne egy új középkategóriás fejhallgató, amibe ezt fogják rakni, erre pedig nem utal semmi. Csak Dropok miatt nem fognak fejleszteni, ez borítékolható.

    Ne értsetek félre, nem hiszem, hogy akár az 58x, vagy a 660s rossz lenne, viszont nem hiszem, hogy annyira nehezen lenne hajtható, vagy annyira high-end hangzásra lenne képes, hogy egy e10k-val highgain módban tönkre vágjuk az eredményt.

  • Zoliee

    senior tag

    válasz Samtya #70040 üzenetére

    Valaki írta itt korábban, hogy a 770 torzít. Az enyém még nincs bejáratva, csak pár óra van benne, de tuti nem torzít. Mély kiemeléses, ez nem vitatható, de van benne "dög", amire szükségem volt bizonyos műfajokban, albumoknál.
    A K550 hallgathatatlanabb volt a betörés elején, de csak járatni kellett, most már rendben, tehát marad.
    A két füles nehezen összehasonlítható, az egyik ebben, a másik abban a jó. Alapvetően más koncepció alapján születettek, szerintem.

  • zsocy

    őstag

    válasz psajti #70086 üzenetére

    A bejáratást ne felejtsd, igazán csak utána fog úgy szólni ahogy kell neki. Pár óra zene jót tesz majd a hangjának.

  • psajti

    aktív tag

    No akkor röviden a Superlux HD662 EVO-ról. Első hallgatásra és bejáratatlanul is jó vételnek tűnik 10 ezer huf alatt. Korábbi kis Philipsemhez képest kellemes csalódás, hogy úgy is lehet jó basszust elővarázsolni belőle, hogy nem nyomja el teljesen a magas hangokat sem. Equalizerrel még azért kell játszanom most jön majd az ismerkedés, tapasztalás, bejáratás de azt hiszem jól megleszünk, ha valaki gondolkodik még a vásárláson, szerintem simán bele lehet vágni! :) Néha a magasak picit jobban felszisszennek, lehet csak meg kell szoknom, az előző fejesem után (bár ahogy írtam ott eléggé el is vesztek a magasak szóval nem is vagyok hozzájuk szokva), vagy majd még alakul valamennyit, plusz majd ha jobban lesz időm akkor a hangszínt is rendesen be kell lőnőm, de egyáltalán nem vészes, szerethető kis cucc ez.

    [ Szerkesztve ]

  • Sinesol

    veterán

    válasz Zoliee #70168 üzenetére

    Azért azt is érdemes hozzátenni, hogy a megszokásnak is elég nagy jelentősége van, nem biztos hogy ténylegesen jelentőset változott volna, szerintem néha túl van misztikfikálva ez a bejáratás téma.

    [ Szerkesztve ]

  • #56474624

    törölt tag

    válasz Zoliee #70170 üzenetére

    Az lehet, hogy azok is mentek, de azt írtad, hogy a DT770-t bizonyos zenékre használod, így viszont már más a helyzet. Nyilván az ember nem egy eszköz hangját szokja meg valójában, hanem adott zenét adott hangszereléssel.

    (#70169) Sinesol:

    A poén az, hogy egyesek odáig merészkednek ebben a bejáratás témában, hogyha nem használod (mást használsz), újra be kell járatni. Nem az van, hogy a füled szokik el tőle, hanem újra be kell járatni. Miközben változást akkor is hallunk, ha nem mi, hanem valaki más használja közben, mi pedig újra feltesszük hosszú szünet után. Aztán megint ugyanolyan lesz majdnem, mint új korában. A fül alkalmazkodásának sokkal nagyobb a jelentősége. :K

    [ Szerkesztve ]

  • milkabrams

    őstag

    válasz Zoliee #70178 üzenetére

    A meze 99c-t vagy 3 napra fel is raktam apróra, mert olyan szörnyű volt, majd sikerült bejáratni, megszoktam, használok eq-t és tettem vattát a driver és ház közé. Kissé mindig meleg a hangja, de olyan ütős kontrollált mélyet sikerült kihozni belőle, hogy nem cserélném le semmi hasonló árú zártra. Persze az is hozzátartozik, hogy metálhoz kell a mély, viszont a brúmmogos mély tönkretesz.

    Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

  • Tim82

    nagyúr

    válasz Tim82 #69791 üzenetére

    Lett abból több, mint egy hónap is, ma hozta ki a t. királyi posta a JVC HA-S500-at. (Augusztus 24-én rendeltem eBay-en, 27-én adta fel a japán feladó, szeptember 4-én már Magyarországon volt a nyomkövetés szerint, szeptember 11-én küldtek sms-t, hogy adjak le a vámoláshoz kellő doksikat, amiket még aznap éjjel megtettem... go figure the rest. :U )

    Én a fekete változatot rendeltem, mire megjött maga a fejes, addigra már pár hete megvolt hozzá egy keménytok (mivel hordozható, utcai fejesnek szánom) meg egy utángyártott velúrpárna (eredetileg Sennheiser HD25-höz, annak párnáival teljesen kompatibilis). Masszív szerkezetű cucc, ennek ellenére könnyebb, mint az eddigi hordozható Veho Z8. A kábele nem cserélhető, de ez nem volt szempont, igazából nekem csak a tokba elpakolás miatt lenne praktikusabb, egyébként vastag, jó minőségű vezetéke van, nem aggódom, hogy tartóssági gondok lennének vele.

    Hangra az eredeti műbőr párnával kb. hasonló a Veho Z8-hoz, az általam érzékelt különbség meglepő módon a mélyekben van: a HA-S500-nak valamivel kevésbé hangsúlyos és kontrolláltabb mélytartománya van. Ezzel együtt viszonylag hamar úgy döntöttem, hogy teszek egy próbát a velúrpárnákkal, mert kényelem szempontjából elég komoly előrelépést jelentenek - a műbőr párnákkal kombinálva kényelmileg a HA-S500 hasonló eset a Maxell Retro DJ-hez, vagyis egy óránál tovább egyszerre nem marad meg a fejemen, gyilkolja rendesen a fülkagylómat a szorítóerejével. Mindenesetre a velúrpárnákkal meg az addigi enyhén mély-orientált fejesből egy kissé középmagas-orientált fejest kapunk, alkalmanként szúró (de azért a Beyer-tüskét el nem érően szúró, szerintem teljesen elfogadható mértékű) magasakkal. A hangját szoknom kell még, valamint eddig egy forrásról (kínai Leaf Audio CMD-19 BT DAC/fejhallgatóerősítő + BT-n Spotify tabletről) hallgattam eddig, nem a tervezett forrásokról (Cowon D2, Creative Sound Blaster E5 + BT-n Spotify), szóval még ennek, valamint a bejáratódás/agyi ráhangolódás függvényében bőven változhat a hangképéről alkotott benyomásom.

    Hogy megért-e 40 dollárt? Első benyomás alapján úgy gondolom, hogy igen, a 10-20k közötti fejesek között kifejezetten jónak mondható. Magyarországon tudtommal nem lehet beszerezni, marad az eBay, japán eladókkal, aztán hiába volt az én esetemben is a vám/ÁFA határ alatt az értéke, azért csak telt több, mint egy hónapba, mire megkaptam, nem az eladó hibájából.

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • Samtya

    senior tag

    válasz Tim82 #70673 üzenetére

    Az első mondatodra a HA-S600-as ugrott be képileg, de gyorsan rájöttem, hogy nem arról van szó.
    A vámoláshoz meg no comment. Viccelődni akartam, hogy legalább bejáratták-e, de valójában nem lenne az vicces. :)

  • aram01

    nagyúr

    Sziasztok vettem tegnap egy marshall major 3 fülest, igazából ez vezeték nélküli is.Azért jöttem ide mert a vezeték nélküli topicban csak magammal dumálok. Bejáratásról érdeklődnék. Mi a bevált technika?
    Koszi a választ előre is.

    [ Szerkesztve ]

    Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

  • torma1981

    veterán

    válasz fericske #70809 üzenetére

    Ja értem. Amúgy a demó darabnak mi baja lenne? Nem hiszem,hogy agyon járatták volna. Az a pár ember aki pont ez iránt érdeklődne. Max bejáratva van vagy még az sem.

Új hozzászólás Aktív témák