Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin

    veterán

    válasz #56474624 #65066 üzenetére

    Gyakorlatilag ugyanezen a véleményen van (a feltételezhetően saját, dinamikus fejhallgatóit mindenképp beleértve) a Beyerdynamic support is. És csak majd' 100 éve vannak a szakmában.

    ja, meg el akarnak adni egy tonna fejhallgatót, és burkoltan le is írják, hogy ne ítélj elsőre.

    felesleges roadshow-znod ezzel a "nem kell bejáratni a fejhallgatókat mert csak az agyad idomul a hanghoz" dologgal, mert szerintem ezt rajtad kívül senki nem hiszi el. a beyer se.

  • Tin

    veterán

    válasz #74018560 #65068 üzenetére

    oké, akkor a topikban két ember állítja, hogy a dobozból kivett fejhallgató hangja nem változik semmit, ergo nem létezik olyan, hogy bejáratás. még csatlakozik hozzájuk valaki?

    (#65070) Bodz: van egy csomó ilyen, meg vaktesztek, ahol az ember ugyanazt a fejest több példányban megkapta bejáratott és bejáratatlan állapotban, 90% feletti találati aránnyal, vannak mérések, de még egy szerencsétlen átlagember is hallja a különbséget. időről időre visszatér ez a dolog, az utolsó ilyennél olvastam-néztem utána a dolognak pár éve.

    [ Szerkesztve ]

  • Tin

    veterán

    válasz #56474624 #65071 üzenetére

    marketing...

    biztos leírják, hogy veszel egy fél mázsás fejest, de az kezdetben még nem az igazi, jól be kell járatni, és akkor majd jó lesz?

    szerinted ez milyen üzenet lenne? főleg, hogy a legtöbb ember 1) nem foglalkozik vele, 2) a hang az első pár órában drasztikusan változik, 3) eleve olyan forrásról hallgatja, hogy a finomabb bejáratási változásokat már nem is hallja.

    ja, és 4) te linkelted, le is írják, hogy de igen, elsőre ne ítélj.

    leírja ezt a sennheiser is, aztán mit ad isten, bemegyek a sennheiserhez hallgatózni, és meséli a srác, milyen ciki volt, hogy bejáratatlanul vitték el a csoda-660s-t a bemutatóra, és ott fintorogtak rá az audiofilek.

    [ Szerkesztve ]

  • Tin

    veterán

    válasz #56474624 #65073 üzenetére

    nézd, az elmúlt 3 hónapban 4 fejesnél figyelhettem meg a változásokat. mindegyiknél volt. az, hogy "nagyon" vagy "kicsit", nyilván emberfüggő, hiszen van, akinek a 15 kg ugyanolyan nehéz, mint a 25 kg, van, akinek az első könnyű, a második meg "emberes". ez tök természetes.

    ahogy az is, amit mindig leírunk: elsőre nem kell ítélkezni. a dobozhang, a túl sok vagy kevés mély, az éles magasak mind-mind változnak, ahogy bejáratódik a fejes.

    az, amiről beszélsz, hogy pszichikai, tök más dolog. ahhoz elég egy megfázás, vagy egy jobb-rosszabb kedélyállapot, egy fáradt éjszakai vagy harsány nappali állapot, hogy máshogy halld a hangokat, más érzéseket keltsen benned. és igen, jó hogy hozzászoksz egy hangzásvilághoz, ami másnak "szar". mert minden relatív, és a hangzást emberek hallják.

    de attól még szerintem felesleges a topiklátogatókat azzal traktálni, hogy nincs bejáratás, csak megszokás, mert van. elfogadom, hogy a te hozzáállásod szerint nincs, ezért az "agyad" elutasítja a változást, ergo nem "hallod", de szerintem egyszerűbb, ha maradunk a szokásos "a hangkép nagyjából ez lesz, csak minden finomodik" verziónál.

    csak azért mondom, mert ennek az lesz a vége, hogy jönnek az emberek a "mi ez a sz.r amit ajánlottatok" hsz-ekkel, merthogy nincs bejáratás.

    [ Szerkesztve ]

  • schawo

    titán

    válasz Bodz #65070 üzenetére

    Tökéletes link.

    A mért változás 20-10kHz között fél decibelen belül van. És ráadásul a Q701-et tartják kiemelkedően bejáratásigényes fülesnek. 10 kHz fölött is van élet, de ott ráadásul nagyon romlik az ember hallási minősége (több decibel diffit is alig hall az ember 14kHz-en, és a zenében is elég kevés dolog történik). Amikor a gazdák a fülesek javulásáról beszélnek, nem az itt mért különbséget hallják. Ennél sokkal nagyobb különbség van két darab egyforma típusú füles között is. Szóval ha a borzasztóból fantasztikus lesz fél decibeltől, akkor senki ne foglalkozzon semmilyen ajánlással, mert azt a darab fülest, amiről bármit írnak, más már nem kaphatja meg. Csak valami máshogy "borzasztót".

    Én is mindössze ennyit tapasztaltam, mint a cikkben. A legfelső regiszterekben némi apró finomodás, főleg a fázishiba javul. De semmi csoda.

    [ Szerkesztve ]

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • #56474624

    törölt tag

    válasz Tin #65075 üzenetére

    az, amiről beszélsz, hogy pszichikai, tök más dolog.

    Szerintem meg sok ember bebeszéli magának, hogy egy bejáratlan fejes úgyis szarul fog szólni, mert másra nem képes. A hit csoda dolgokra képes.És, hogy valami másra van beállva a hallása.

    de attól még szerintem felesleges a topiklátogatókat azzal traktálni, hogy nincs bejáratás,

    Szerintem azzal felesleges az embereket traktálni, hogy az elején úgyis szar lesz. Ráér saját maga felfedezni.
    A legrosszabb dolog, ami történhet, hogy visszaviszi a fejhallgatót. És akkor most mondd, hogy az olyan gyártóknak, mint a Beyer, nem állna érdekükben a bejáratásos sztoriról értekezni a dobozon. Jobb lenne arról írni, hogy akármilyen szarnak hallod, úgyis megszokod, ez kb. ilyen marad, csak megszokod? Én nem látom a nagy marketingfogást a Beyer support válaszában. Pont hogy érdekükben állna erről beszélni, mert elsőre sok esetben azért nem tetszik (amennyiben nem tetszik, mert ez sem evidencia), mert egész egyszerűen más hangzásra van beállva a fül.
    Miután csak a 770-et hallgattam, elmentem hangversenyre, nem tetszett a hangzás (a 770-hez szokás előtt, mikor az AR dobozokra volt beállva a fülem, igen, tehát itt úgymond visszafejlődés volt e tekintetben), szerinted a zenekarnak vagy a teremnek kellett volna bejáratódni? :DDD

    Amúgy ferdíted a valóságot, mert nem csak én értettem egyet saját magammal ebben a kérdésben.

  • szakibá...

    senior tag

    Miért biztos az, hogy "bejáratás" után, ha változik is, mindig jobb lesz a cucc? Kizártnak tartom, hogy a tervezés és gyártás során ilyennel számoljanak. Inkább az az érdekes, hogy a mindenféle műanyagból gyártott membránok sok évtized elteltével is milyen jól tudnak szólni, ezt sem tervezhették akkoriban. Ha ennyi idő alatt nem változott a hangjuk, miért pont az első 100 órában változna? Ha az egyik fejhallgatómat egyszer nem szívesen hallgatom, de pár hét múlva élvezettel használom, akkor nyilván nem az változott, hanem én, ez inkább pszichológia. A "bejáratás" jelenségét én inkább hozzászokásként tapasztalom. Ennek része lehet, hogy pl. a párna betörik, puhul, ösztönösen a jó irányba igazgatja az ember felhelyezéskor, stb. Nem feltétlenül elektromosan kell nyúzni, hogy az érzés létrejöjjön.

    Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

  • binatone

    tag

    válasz #56474624 #65080 üzenetére

    Szerintem az is érdekes hogy aki óriási változást tapasztal a fejhallgató bejáratása után az minden esetben pozitív irányban történik. ;)

    szakibá... megelőzött és jobban meg is fogalmazta

    [ Szerkesztve ]

  • schawo

    titán

    válasz emiki6 #65085 üzenetére

    itt felhelyezéstől függően 25 decibel van a mélyekben, míg a másik mérésnél kevesebb, mint egy. Rendes skálán kifejezve 20x-os különbség a 10%-os különbséggel szemben. Azaz 200x akkora különbséget tud okozni a felhelyezés, mint amit Tyll mért a bejáratás gyanánt.

    [ Szerkesztve ]

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • fericske

    addikt

    A bejáratás témához részemről utoljára hozzászólva.
    Mikor még nem volt bizodalmam az agybadugós fülesek felé, akkor ennek a Sony fülesnek a hangját preferáltam. Kb. félévente vettem újat - összesen háromszor -, mert ahogy a fülzsír miatt tisztogattam a kiálló műanyag bütyök könnyen szétttöredezett, szétszakadt. Magának a fülesnek nem volt baja, de az a bütyök kellett a hangjához is.
    Mind az utóbbi két alkalommal feltűnt mennyivel gyengébben szól az új füles mint a régi, úgyhogy végülis a legelsőt használtam végig, leszedve a bütykös részt az újakról és rátéve a régire.
    Csak ezzel voltam, hogy ugyanazt tudtam ugyanahhoz "mérni", szóval több példám nincs ilyen "egyértelmű bizonyíték" a bejáratás bizonyítására. (Röhej, hogy itt ilyet kellett írjak)
    Aztán hisz mindenki amit hinni akar, mert valamiféle ostyanyalogatás lett a bejáratásból.

    [ Szerkesztve ]

  • Tin

    veterán

    válasz #56474624 #65080 üzenetére

    ez már csak játék a szavakkal. feljebb írtam, hogy válaszoljon arra a hsz-re, aki szerint a bejáratás placebo, nem létezik, szimplán csak hozzászokás.

    ehelyett megy a himihumi, chart-értelmezés, a hümmögés, a fél decibelek és a mellédumálás. értem, hogy manapság ez divat, de én még az egyenes beszédes nevelést kaptam.

    engem aztán végképp nem zavar, ha a végén addig beszélgettek egymással és finomítgatjátok a véleményeket, óvatosan fogalmazgatva, amíg kihozzátok, hogy mindenkinek igaza van, de kerestek valakit, akinek nincs, de ebben nem kívánok részt venni.

    az én fülem, az én agyam, az én tapasztalataim. a többit meg miattam nyugodtan bemesélheted a többieknek. de az attól még chates vita lesz a szubjektivitásról... az meg olyan, mint indulni a paralimpián... :D

    [ Szerkesztve ]

  • #56474624

    törölt tag

    válasz Tin #65088 üzenetére

    a többit meg miattam nyugodtan bemesélheted a többieknek. de az attól még chates vita lesz a szubjektivitásról...

    Gondolod, hogy ezen múlik? Én nem úgy látom, hogy olyanoknak "meséltem be" bármit is, akik tegnap kezdték a hifizést, ezért könnyű őket megvezetni.

    Ha meg szubjektivitás, nem értem, hogy lehet kijelenteni, hogy bejáratlanul minden fejes szarul szól.

    [ Szerkesztve ]

  • csocsoszán

    őstag

    Ismétlem előző hozzászólásomat "Egyértelműen veled értek egyett! Ha az első pillanatban elmarad a mindjárt " elájulok". akkor az sosem lesz olyan! Nem mondom, hogy a bejáratás nem fontos. Be kell "törni" a membrán szélnek stb. Finomodni, letisztulni fog a hang, de a karaktere megmarad."
    Műszakilag gondoljuk végig:
    Egy hangszóró nagyon hasonló mint a füles hangszórója. A bejáratásnál ugyanazok a dolgok történnek.
    A membránszél a pille, kicsit puhább lesz és elkezd behelyezkedni a "végleges" helyére. Akármennyire is egyeseknek nem tetsző, a vezetékek "bejáródnak"! (Na erről a mérnökök eltérően vélekednek! Szerintük két vezeték darab közt sincs különbség! Mi tudjuk, hogy nem így van.)
    Hogy ezt ki milyen súlyúnak érzi egyéni érzékenység!
    Mondjuk ha egy ideig a hangszínszabályzó (amit remélem senki sem használ!) Lehúzod a mélyet és a magasat és jó darabig úgy hallgatod ha visszarakod lineárba úgy fogod érezni, hogy hűha mennyi mély és magas van! Na ezt hívják alkalmazkodásnak! Ha hozzá vagy szokva egy hangkarakterhez, néha elkéne menni koncertre. Amiről írt Ba ci lus.
    De most is azt hangsúlyozom kutyából nem lesz szalonna! A karaktere megmarad. Olyat kell venni ami az első pillanatban is elnyeri a tetszésünket.

    Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

  • schawo

    titán

    válasz fericske #65092 üzenetére

    Egyes darabok között a frekimenetben pár decibel eltérés létezik. De pár decibel frekimenet eltérés nem számít. Ha az ember odafigyel, kihallható, de nem kulcskérdés. Nem a pár decibeltől lesz jobb, vagy rosszabb egy adott típus, annyi bővebb belefér.

    Tin
    Kialakult egy vita a bejáratás témaköréről. Két ellentétes álláspont létezik, amik ütköznek. A vita teljesen személyeskedéstől mentesen zajlik. Nem tudom, miért vetted magadra.

    Mint minden vitában, mindkét álláspont nem lehet 100% igaz, sőt egyik sem. Viszont egyik álláspont helyesebb, mint a másik. Akkor nem lehet vitázni semmiről, mert a kevésbé helyes álláspontot képviselő személyes támadásként éli mega helyzetét a vitában? Ne már.

    [ Szerkesztve ]

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • Dorien

    veterán

    válasz schawo #65096 üzenetére

    Szvsz nem hülyeség a bejáratódás, de sokszor túl van misztifikálva ezekkel a fehér-pink-barna zajokkal meg bejárató CD-kkel. Elég zenét hallgatni és felfedezni, szokni a kapott hangot. Valamennyit a membrán is változik, de az emberi fül és agy alkalmazkodása a lényegesebb része a burn-in periódusnak. Az egész élet és evolúció az alkalmazkodásról szól, a fejhallgató meg csak egy darab élettelen anyag.

    "Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

  • #56474624

    törölt tag

    válasz #71562240 #65097 üzenetére

    Lehet kis arányeltérésekről beszélni, de a kérdés szerintem az, hogy tekintsük-e a bejáratást olyan hatásúnak, amitől (állítólag) drasztikus mértékben változik a fejhallgató hangja az első pár órában, de ezzel szemben a mérések által is még inkább kimutatható különbség adott típus két különböző példánya között marginális kérdés, nem igen kerül szóba. Nyugodtan mondja az ember azt, hogy szar a dobozból frissen kivett fejhallgató a bejáratatlan mivolta miatt, mert neki apró eltérés is óriási, de ez tényleg akkor lenne hiteles, ha nagyon-nagyon körültekintően vásárolna, hogy akár 10-szer, 20-szor is visszavinné adott típusból a különböző példányokat, míg ki nem fogna egy már számára jól szóló darabot. Ha tényleg így tenne, én elfogadnám, hogy számára legalábbis ez egy kulcskérdés. Egyébként pedig a bejáratás "életbevágó" fontossága mellett a gyártási szórásról és a felhelyezésből adódó különbségekről nem igen esik szó, pedig valójában ezek jóval nagyobb súlyúak. Nem gondolom, hogy ezek az "arányeltérések" a különböző egyéni érzékenységekből adódnak, mert a fülnek teljesen mindegy, hogy mitől szól másképp.

    [ Szerkesztve ]

  • Ear001

    addikt

    válasz binatone #65082 üzenetére

    És még az is lehet, hogy igaza van. ;] Fejhallgatós bejáratásos mérést ugyan nem ismerek, de az otthoni hangdobozoknál nem is igazán a frekvenciaátvitel változik, hanem a torzítások csökkenek és fázisátvitel javul.

  • emiki6

    veterán

    válasz #56474624 #65099 üzenetére

    Összefoglalás:
    Tehát van driver bejáratás, párna bejáratás, megszokás, felhelyezésből adódó eltérés, modellenként való eltérés (ha szerencséd van, akkor imbalance nincs a fejesen belül, de általában van) és ha párna anyagot váltanak, akkor az új más lesz, mint a régi.
    Ne feledjük továbbá, hogy az is rengeteget számít, hogy az illető hord e szemüveget, hosszú e a haja, belóg e a füle elé, mennyire gátolja a megfelelő szigetelést, stb.
    Szerintem a megszokás a legerősebb tényező, aztán a szemüveg/haj, aztán pedig a bejáratásés modellek közötti különbség, mert szerintem lehet akkora különbség 2 modell között, mind egy fejes bejáratás előtti és utáni állapota között, logikusan nézve talán még nagyobb is.

    Azt nem tudom, hogy meg kell e legyen a hűha érzés, mikor először meghallod, de ha rövid hallgatás után sem kifejezetten tetszik, nem vagy lenyűgözve semmitől vagy zavar is valami akkor kár erőltetni, érdemes passzolni.

    A párna bejáratásról jut eszembe, a HD580-nak elvileg elrontja a hangját, ha kilapul a párnája, erre érdemes lehet figyelni.

    Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

  • zsocy

    őstag

    válasz emiki6 #65102 üzenetére

    "A párna bejáratásról jut eszembe, a HD580-nak elvileg elrontja a hangját, ha kilapul a párnája, erre érdemes lehet figyelni."

    Elvileg mindennek rontja (megváltoztatja) a hangját ha kilapul a párna. Viszont ha már így szóba jött a HD580, te mint a párnák itteni mestere milyen párnát vennél arra? Néztem, de a gyári Senn párnák kemény áron vannak, sőt az utángyártott sem olcsó. Tudom, ha volt pénzem majomra legyen banánra is, de hátha tudsz valamit ami jó és a gyárinál olcsóbb. Vagy ugyanannyi, de jobb, már azzal is kiegyeznék.

  • Golota

    aktív tag

    válasz #56474624 #65099 üzenetére

    Szerintem fejesre is válogatja. A Grado-nál nem éreztem valós különbséget bejáratás után, de az ISK HP2011-nál jelentös az eltérés. Olyannyira, hogy szerintem a 100. óra után is érezhetöen módosult a hangja.

  • schawo

    titán

    válasz emiki6 #65102 üzenetére

    Betörtem már pár fülest, és szoktam jelentőseket visszafelé is lépkedni. Múltkor is így jártam egy fülesemmel, hogy azt hittem, hogy a bejáratás javított rajta. Hetekig csak azt az egy füles hallgattam, és hallottam a változást. Eleinte gyenge torzítási jellemzőket figyeltem meg, aztán szépen kitisztult a hangja, finomodtak a mélyek, és kezdtem örülni. Aztán pár hét múlva visszatettem a T70-et, és a villám vágott belém, hogy bakker, az most is pont olyan gyengén szól, mint korábban, csak én hittem, hogy javult. Persze nem tudom pontosan a változást, lehet, hogy valamennyit javult, de ha a T70 torzítási jellemzői 1, akkor a Nuforce Primo 8-é most (ex has) 20. Tehát, ha javult is valamennyit, akkor az nagyjából 22-ről 20-ra történhetett. Pedig én már úgy éreztem, hogy 3-5 lehetett ez az arányszám.

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • emiki6

    veterán

    Itt van előttem egy zsír új SRH840 és egy másik, ami a hangbarlangban volt kiállított darab, aztán .DLL kicsit átalakította (a pánt más lett, kisebb szorítással és más párnázattal, illetve belső kábelt is cserélt.
    Ha váltogatom a két fejest, akkor nem tapasztalok különösebb különbséget, állandóan hallgatva (compositeampról) viszont az új hangja jobban tetszik nem tudom miért, pedig nincs is bejáratva. ;)
    Az újnak kicsit ümh-ebb a mélye, nem tudom hogy a nagyobb szorítás miatt e vagy a bejáratás hiánya vagy a kábelcsere, vagy a régi használatából fakadó degradációja, mindenesetre nekem az új hangja jobban tetszik, a hangszerek szeparációját is jobbnak érzem, persze ezek lehet csak beképzelt különbségek.
    Lehet nem kellett volna megcsinálnom ezt az összehasonlítást, már nem tetszik annyira a jelenlegi 840-em... :DDD :(

    Ja és Ribizly Ennek az újnak sokkal smoothabb a mozgása, mint a réginek recsegésre még csak nem is gondol, persze ez lehet változik idővel.

    Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

  • kromatika

    veterán

    válasz milkabrams #65263 üzenetére

    Szia.Használtam egy ideig.Jó füles,de elégé mély túlsúlyos Számomra igen csak sok volt benne a mély,bejáratás után is..

  • ribizly

    veterán

    válasz Tin #65356 üzenetére

    A teljesség igénye nélkül és előre szólok, hogy sokszor inkább az én szubjektív véleményemet fogja tükrözni az itt található leírás. Ami már csak azért is érdekes, mert sokszor azt fogom leírni mit mire cseréltem.

    AKG K240 (55 Ohm)
    Könnyű, de szerintem kényelmetlen fejes, amik elsősorban a fejpántmechanika és a fülpárnák számlájára írható. A hangja kifejezetten kellemes volt számomra, de nagyon hiányzott a mély.

    AKG K702
    Könnyű és kényelmes fejes, aminek a fejpántja ugyan egy elb@szott rendszerben működik, de a nagy, plüss fülpárnáknak köszönhetően bőven vállalható. Igaz akkora, hogy belelóg a látótérbe. :D
    A hangja elsőre nagyon megkapó. Érezhetően előrelépés egy olcsóbb fejeshez képest, de a magasai nagyon bántóak tudnak lenni, valamint a tere már-már zavaróan nagy lehet. Én élveztem a Superlux HD668b után, de a HD600/650-el azért nem veszi fel a versenyt.

    Audio-Technica ATH-AD900x
    Szerintem ez egy kicsit kilóg a sorból. Kényelmet tekitve az elfogadható kategóriába sorolnám, de csak azért, mert kifejezetten könnyű. A fülpárnák lehetnének nagyobbak, meg a szárnyak lehetnének sokkal határozottabbak (nomeg masszívabbak is), de amire kell arra jó. A HD600 meg a HD650 után belehallgatva egyértelműen kevesebb mélyt kap az ember, de minden másban tisztább. A tere tök jó, a magasak és közepek nagyon szépen szólnak. Én mondjuk nem tudnám elképzelni, hogy egy "mindenes" fejesként használjam, de állítólag forrástól függően elég szépen lehet a mélyeit előhozni, szóval kicsit kakukktojás. :)

    Audio-Technica ATH-M40X
    Kényelmes, könnyű és olcsó. Szerintem ez egy igazi mindenes fejes. Igaz érdemes a párnákat lecserélni rajta, mert akkor még bővül kicsit mindene, de amúgy egy enyhe V karakter, kellemes térrel és jó hordozhatósággal. Aki kicsit bele szeretne vágni ebbe a világba és mindenképpen zárt fejest keres, akkor ezt ajánlanám egyből. Ugyan nem ismerem, de sokan dícsérik az M30x-et is és az állítólag még kiegyenlítettebb hang. Ezt én ugyan a Meze 99 Classics-ra cseréltem, de nem tudom helyes volt e a döntés.

    Beyerdynamic DT770 Pro 80
    Otthonra kell egy mindenes zárt? Akkor ez a tuti választás. A nagy, szövet párnák kénylemesek és jól zárnak. A fejes maga nem hordozható könnyen, meg szerintem utcára nem is annyira ajánlott, de otthonra kb. nem is kellene jobb. Játékra nagyon jó, zenére csak akkor ha az ember V karaktert keres. A közepek kicsit messzebbről jönnek, mint a többi tartomány, meg sokan nem szeretik a karakterét én rendkívül kedvelem. És még valami: ha beszélhetünk bejáratásról és annak a hatásairól, akkor erre (meg a Sennheiser-ekre) ez még inkább igaz. Nagyon sokat tud változni a hangja használat során.

    Beyerdynamic DT880 Pro 250
    Ezt nem sokáig volt szerencsém hallgatni, de kényelemben minden igaz rá, ami a DT770-re. Sokan a HD600-al teszik párhuzamba, de azzal nagyon nem értek egyet. A HD600-nak kisebb a tere és részletességben messze a DT880 előtt jár, de ha nyitott, olcsóbb fejes kell, akkor ezt meg kell hallgatni, hogy tetszik e a Beyer féle hangzás. Ha újrakezdeném, lehet innen indulnék, mert amúgy egy tuti választás lehet.

    Bose QC25
    Más téma, mint az eddigiek. Kényelemben nagyon tuti. Könnyű, kicsi, hordozaható fejes. Ketté kellene szedni a hangját a ki- és bekapcsolt NC vonalán, de én azt tapasztaltam, hogy nem sokat szól bele ez a funkció és ezt egy pozitívumként értékelném. Talán egy enhe szintezettség kerül még a hangra az NC-vel, de kb. ennyi. Az NC maga viszont zseniális. Ellentétben a Sony MDR-1000X-el vagy a JBL NC-es fejeseivel, ahol olyan szinten eltolja a NC a hangjukat, hogy gyakorlatilag zenehallgatásra egyik sem lesz onnantól alkalmas. A Sony amúgy a kedvencem ezek közül.

    Bose QC35
    Kb. ugyanaz, mint a QC25. Azt láttam, hogy van hozzá EQ beállítás is már, meg talán van valami kibővített feature szett, de amúgy ugyanaz, mint a QC25.

    Denon AH-D340
    Kényelmetlen nekem, mert a fülre ül, de egyébként még az elfogadható kategória lenne, mert elég puha a fülpárnája... ami nem cserélhető! :W Hangilag egy fátyolos, nem túl részletes hang. Én nem ajánlanám senkinek.

    Grado SR325i, Grado PS500
    Na ezeket csak a K702 mellett volt szerencsém meghallgatni. Nekem megintcsak kiesnek, mint fejesek, mert nem szeretem, ha a fülemen ül egy fejes, de amúgy nem kényelmetlenek. Egyiknek kisebb a tere, mint a másiknak. :) Egyébként világos, részletes hangjuk van és ahogy az eladó mondta kicsit intimebb az élmény ezekkel.

    Hifiman HE-400i
    Sokan egyből azt kérdezi, hogy milyen a fejes minősége, mert itt-ott ezt-azt olvasott, látott, hallott róla. "Nem e nagyon sz@r?". Mindenki megnyugodhat: nem rossz, sőt! Én nagyon kellemesen csalódtam ezekben a fejesekben, mert nagyon is össze vannak rakva. A fülpárna ugyan lehetne nagyobb belül, meg lehetne más a rendszere, hogy könnyebb legyen cserélni, de még így is bőven jó. Ezek a fejesek nagyon kihallatszanak. Volt aki (emiki6 :D), aki csak úgy maga mellett járatta, mert "kb. hangfal helyett" is megfelel bizonyos körülmények között. A tere kicsi, hangja kiegyenlített, részletes, gyors. Tényleg egy élmény nem egy pontból kiinduló, hanem egy felületről érkező hangot hallgatni.

    Hifiman HE-400S
    Nagyjából ugyanaz a kategória, mint a 400i, csak nagyobb térrel. Focuspad-A-val tényleg a legjobb, mert a sima Focuspad-al elnyomódnak a közepek. Azért azt hozzátenném, hogy a Focuspad-al sem rossz ám. :D

    Hifiman HE-4xx
    A fejpántot leszámítva nekem kb. egy az egyben a Focuspad-A-s HE400S. Egy jobb kábellel! :C

    HyperX Cloud
    Ez kb. a belépő kategória. Kényelemben erős közepes. Ár/érték arányban nem rossz, de azért az a V karakter amit ad eléggé elfed részleteket. Ugyanakkor gaming-re elég lehet, mert komoly forrás sem szükséges neki.

    Meze 99 Classics
    Na. Ez szerintem az egyik legnehezebb kérdés az egész listában. Kényelemben és minőségben top kategória minden szempontból. Könnyen hajtható, cserélhető kábel, ... Utazásra nem javasolnám, mert bár elmegy bőven telefonról, de a fa nem biztos, hogy jól reagálja le az időjárás viszontagságait. Hol a csapda? Az a mélyekben keresendő. Ha valaki nem EQ-zza le őket, akkor ezt bizony még a legdurvább bass-head hívők is soknak tarthatnák néha. Kifejezetten fárasztó. A többi része rendben volna, mert tiszta, részletes hangja van. EQ-val nagyon kellemes kis fejessé tehető. Véleményem szerint 55-60-nál többet semmiképpen sem ér.

    NAD VISO HP50
    Itt indul az ami miatt nem fognak szeretni. Ez az a kategória (Shure SRH840-el együtt), amiket én a felejtős kategóriába sorolnék. Hiába a jó, tiszta, résztetező hang, ha közben maga a body egy katasztrófa. Recseg, ropog, de ami a legrosszabb, hogy olyan formája van a fülpárnának, ami ha nem pont neked lett tervezve a fejedre / füledre akkor bizony leak-el. Ráadásul a fejpánt szerintem kifejezetten kényelmetlenül nyomja a fejet. Én senkinek nem ajánlanám.

    Sennheiser HD 580
    Ez kb. az etalon számomra ami a kényelmet jelenti. Csak azért ez, mert ugye ebből "nőtt" ki a HD600/650/660S/6xx és ezért ennél ezt meg kell említeni. A fejen stabilan áll és kényelmes minden szempontból (könnyű, nagy párnázottság, stb). A hangja nekem elég közel állt a sokak által hallott, ismert és használt HD600-hoz, de kicsit jobban a magasba húzott. Ha van lehetőség olcsón beszerezni mindenképpen érdemes. Ráadásul könnyen is hajtható, ami plusz pont.

    Sennheiser HD 600
    Nem volt még a fejeden? Akkor itt az idő! Érdemes. Ha másért nem is, csak azért, hogy legyen viszonyítási alapja az embernek. Kényelemben nálam Nr.1, ahogy azt a HD580-nál már leírtam. Nem kívánok itt elemezni, legyen elég az, hogy sokan ezt tartják a középpontnak és ez kb. igaz is. Vannak akik nem bírják, a Sennheiser által nyújtott (HD600/650, mert ugye elvileg pont a HD660S nem ilyen) "fátyolos" hangkaraktert, de ha valaki bírja, akkor az ezt szereti. Én mondjuk kevésnek éreztem a terét, ezért is váltottam le.

    Sennheiser HD 650/HD6xx
    Kényelemben ugyanaz, mint előbb. Hangban viszont pont azokban erősebb, amikben a HD600 nekem "kevés" volt. A mélyek erőteljesek cserébe "lassabb" ("lusta hangú" ©Bodz) az egész fejes, de pont ezért nyújthat kellemes kikapcsolódást. A tere pont akkora, hogy már bőven elég gaming-re is. :)

    Shure SRH840
    Ahogy azt a NAD VISO HP50-nél is említettem, szerintem nem minden a jó hang. Az SRH840 recseg, ropog, ahogy az ember akár a száját kinyitja, de ráadásul még rettenetesen nehéz is, aminek okán külön életet él a fejen. Én ezt sem ajánlanám senkinek sem, hiába jó a hangja.

    Superlux HD662
    Ahogy azt az AKG240-nél is írtam (ez meg hasonló forma és rendszer) rettenetesen kényelmetlen hosszútávon. Ráadásul én itt tapasztaltam meg milyen amikor valaminek "dobozhangja" van. Hiába olcsó, inkább elkerülném.

    Superlux HD668b
    Ez egy rettenetesen szerethető és kellemes fejes. Ráadásul amennyire olcsó, annyiképpen modolható és változtatható a hangja, a karaktere és a kényelmi faktora. 20k-ból kihozahtó egy olyan fejes, ami bőven érhetné a dupláját akár. Persze amikor a K702-t feltettem, akkor kiderült miben nem annyira erős, de még így is simán ajánlom bárkinek.

    Superlux HD681 EVO
    Kényelmes, jó megjelenésű, de nagyon durva mélyekkel operáló fejes. A részletek teljesen eltűntek nekem és nem bírtam 5-10 percnél tovább a fejemen tartani.

    Na ennyi. Bocs, ha kicsit csapongó és nem professzionális. :U

    |•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

  • Tin

    veterán

    válasz emiki6 #65406 üzenetére

    besz.rás!!! kellene a topiknak egy ilyen, és máris eldőlnének a viták. hangzásban, bejáratásban, sötét-világosban, kábelben, stb:)

    10$-al beszállok, de csak ha hozzáértőnél parkol! :)

  • Tin

    veterán

    válasz Dorien #65412 üzenetére

    összehasonlításról beszélek. a hallás szubjektív, ha így vesszük, a teszt-fej hallása is az (a mérés a szobjektivitás). de a kábelt, elé rakott dac/ampot, bejáratást, sötét vagy világos hangzást le lehet vele mérni. persze mindig önmagához (a mérőhöz) kell hasonlítani, a fejhallgatókat, az őket meghajtó láncot, az összképet.

    értsd: fogsz egy fejest, elé raksz egy dacamp kombót, leméred. aztán cserélsz dacot, ampot, kábelt, fülpárnát, és mindegyiket újra leméred. ugyanazzal a zenékkel. a hangfájlokat aztán össze lehet hasonlítani, akár pillanatnyi görbe, akár 1mp-re átlagolt görbe, akármire.

    így ki kell jöjjön a kábel, dac, amp, fülpárna és egyebek közti különbség. arról persze hogy nem lehet megállapítást tenni, hogy valami "mennyire" mélydús vagy mélyhiányos, de egymáshoz képest tudod hasonlítani a komponenseket, és a fejhallgatókat is.

  • dobobazsy

    őstag

    válasz emiki6 #65463 üzenetére

    köszönöm!
    holnap hozza a futár elvileg. ezeket is érdemes bejáratni? kb 2-3 éve a fülhallgatóm (Audio-Technica ATH-IM50) ezzel a módszerrel járattam be, és talán észre is vettem egy kis javulást a hangján.
    ha érdemes, kb mekkora az a "normál hangerő"? laptopról kb 50% megfelel?

    köszi mégegyszer :R

    [ Szerkesztve ]

  • dobobazsy

    őstag

    válasz emiki6 #65482 üzenetére

    megjött a Cloud II, máris imádom :DD az MDR-XB450 után felüdülés hallgatni. :))

    valakinek esetleg nincs meg a brown/pink/white noise? a bejáratós cikkben halottak a linkek :F

    köszönöm mégegyszer az ajánlást :R

  • ArmanD.

    őstag

    Sokat keresgéltem, hogy milyen fejhallgatót szeretnék, de nyilván mindenkinek más az izlése ami nekem tetszik az a haveromnak nem pl, de hosszútávra akartam egy igazit választani most és először max 10k-ig gondoltam vásárolni, aztán haver beszélt rá inkább nézelődjek 20k körül még is jobb minőséget kapok mint az alsóbb gondolt 10k-s kategóriában, mígnem úgy néz ki megtaláltam amire vágyok. Megnéztem az összes ajánlott fejhallgatót és onnan próbáltam választani.
    A kiszemeltem egy JVC HA-RX900 lett ami pont ma érkezett meg és azt kell mondjam nem csalódtam! Azt kaptam amire vágytam, igaz még járatom most 40 órát minimum, de belehallgattam és már most nagyon jó az én izlésemnek megfelelő, szép tiszta hangok és lesz benne erő meg dinamika. Áhh nagyon várom, hogy lejárjon a bejáratási idő és köszönöm a topic segitségét is, hogy ilyen szinten hozzájárult, hogy megtaláljam a nekem való fejhallgatót, köszönöm!

    Öreg vagyok már bohócnak!

  • korpicschess

    veterán

    Nem bírtam ki, levadásztam apróról az Audioquest Nighthawk-ot.
    Atyaég, olyan különleges ez a fejes, más még nem váltott ki ilyen érzést belőlem.
    Lehet a ritkasága, lehet a külseje. Nagyon minőségi, a csomagolás, a kábel, a kialakítás, iszonyú jó a párnája. A hangjának kell bejáratás még valószínű... Kipróbálási célból vettem, de lehet, hogy marad is... :))

    Rákerestem a topikban, de túl sok konkrétat nem találtam. Mik a vélemények róla? Bejáratással a speciális driver miatt viszonylag nagyobb változásra számítok. Dragonfly-al nem próbáltam még csak Fiio X5-tel, de nem gondoltam, hogy lesz valaha is AQ fejesem... :B

    Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

  • Mardel

    őstag

    válasz dobobazsy #65541 üzenetére

    Nekem megvan, ha gondolod átküldöm.
    Én is most járatnám be az új AKG k240 mkII-t.
    Viszont head-fi oldalán azt olvastam, hogy kerüljük a fehér zajjal való bejáratást mert tönkre teheti a fejhallgatót, nem tudom mennyire igaz ez. [link]

    Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

  • karmaresz

    senior tag

    válasz pendre54 #65732 üzenetére

    Szuper vagy, köszönöm szépen. Ezt a tesztet még nem olvastam. Így már értem, látom, mi is borítja a fejpántot. Most már semmiképp nem fogom kihagyni az Amiront, mielőtt döntést hozok. A próbákhoz megvárom, amíg rendesen bejáratódik az Audio-GD R2R 11 és ha tudok, azzal együtt megyek majd tesztelni.

    Vásárlás előtt volt egyébként lehetőséged próbálni az DT-1990-t?
    Ha igen, volt-e valami, amiben azt erősebbnek érzed - a szorítóerőn kívül :U -, illetve mi miatt döntöttél végül az Amiron mellett?

    A DT-1990 Pro esetében inkább vélem úgy, hogy van egy fülpárna stúdiómunkákhoz, míg egy másik a nyugisabb, élvezetesebb pedig zenehallgatáshoz, de aztán lehet hogy neked van igazad... :)

    Másoknak: ha van még olyan nyitott, kényelmes fejhallgató, amit érdemes lenne megfontolnom ebben a 120-180e Ft-os árkategóriában, úgy örömmel veszem a javaslatokat. Nem akarom feltétlen Beyerdynamic-re korlátozni a keresés spektrumát csak azért, mert ebben van igazán pozitív tapasztalatom eddig.

    Once, I thought I was wrong but I was mistaken

  • karmaresz

    senior tag

    válasz budo82 #65777 üzenetére

    Igen, tőlük. Nagyon jó fej és segítőkész társaság. Mindenről írtak, mindent megoldottak. Nagyon pozitív volt a tapasztalatom velük.
    18 Euro volt a szállítás, de Itt fent vannak a díjazások részletesen: [link]
    Hétfőn jött meg nekik is, mert nem volt épp raktáron. Kedd reggel indították és ma már át is vettem.
    A DAC topikban majd beszámolok róla, ha már bejárattam.

    s4tch: köszönöm a linket. Láttam én is, de nem merném meghallgatás nélkül berendelni sajnos.

    [ Szerkesztve ]

    Once, I thought I was wrong but I was mistaken

  • Skynet258

    veterán

    Na megvan a HyperX Cloud Alpha.
    Ami feltűnt, hogy a csomagolás némi olcsósítás áldozata lett, előtte ugye egy Cloud II-t nyúztam. Elöljáróban annyi, hogy annak a hangjával abszolút elégedett voltam/vagyok, első normális fejesem - játékra PC-n és PS4-en, valamint zenehallgatásra is teljesen bevált.
    Az Alpha csomagolására visszatérve: kisebb doboz, belül egy műanyag tető alatt a füles. Ezt nem kellett volna, nekem ez a műanyag mindig ilyen bliszteres benyomást kelt, a Cloud II-nél marha elegáns az egész megoldás.
    Az összerakás minősége igazából ugyanaz, a felhasznált anyagok is - egyik tesztben írták, hogy még jobb mint a Cloud II-nél, nem tudom ezt hol vették észre. Mindkettő minőségi egyébként, szóval nincs ezzel baj, csak gyakorlatilag ugyanolyan a kettő, nem emelném egyiket sem a másik fölé.
    Aztán eltűnt ugye a plüss párna szett, csak a leatherette verzió van. Ami elsőre picit keményebbnek tűnik, de persze nincs még bejáratva, szóval ez majd idővel kiderül.
    Némileg több hangot enged be az Alpha mint a Cloud II, ezen meglepődtem, de alapvetően otthoni környezetben nekem mindegy.
    Eltűnt az USB-s 7.1-es "csoda" is, mondjuk az úgyis fölösleges volt szerintem, így nem sajnálom.
    A Cloud II szütyője egy puha minőségi cucc, itt egy szövet tasak van lényegében, hát ez is elég gagyesz az elődhöz képest.
    Nagyjából tehát a körítést visszalépésnek érzem, viszont ott bővült, ahol nekem kellett: cserélhető a kábel, a gyárin pedig ott van alapból a hangerőszabályzó/mikrofon némítás (PS4-nél ez nekem jól jön). Hosszabb is némileg, és van egy toldó kábel ami 2 méteres, PC-nél nekem ez is jól jön.
    Számomra ott bővült tehát ami pont ideális, a csomagolás egyszerűsítése meg úgyis csak a kibontás során jön elő...
    Mivel nem vagyok audiophile, így nem fogok litániákat írni de ami feltűnt, hogy nagyon szépen szól. :Y Még ugyebár nincs bejáratva, de már most feltűnt, hogy egymás után hallgatva a Cloud II laposabbnak hangzik vagy nem is tudom. Pedig annak is nagyon szép a hangja! Ez a dual chamber nem tudom mennyire parasztvakítás, gondolom semmi újat nem talált fel a gyártó, de minden hang szépen elkülönülve szól, mély, magas, közép, tényleg nagyon jó. Játékban még nem próbáltam csak zene, ott sem kell nagy dolgot elképzelni, Spotify - direkt nem akartam más forrást mint amit eddig használtam, hogy halljam van-e különbség. Egymás után hallgatva azt kell mondjam kifejezetten van eltérés az Alpha javára. :K

    Szóval eddig elégedett vagyok, és ha azt nézem, hogy ugyanannyiba kerül mint a Cloud II, cserébe (számomra) elhagyható dolgokat elhagytak (de bővült ahol nekem kellett), akkor simán megérte a váltás.

    TheKresh: kényelmi szempontból én is a Cloud II-t tenném most előre, de az már ugye be van járatva, így adok ennek is időt. De amúgy feszesebb jah...

    [ Szerkesztve ]

    https://geekpulse.hu

  • Bib

    őstag

    Na nem is variáltam most sokat a szeretett shure srh440 lecserélésén, meg is jött a sennheiser HD 569. A shure-ra kellett anno + párna a fejpántra ,meg a 840 szövetpárna úgy maximálisan kényelmes volt. Most itt nem érzek semmi ilyesmit , hogy kellene variálnom.Ez is zárt, jól szigetel, kényelmes.Bejáratás előtt is nagyon kiegyensúlyozott hangja van, ahol kell ott megjön minden hang, basszus is pont elég.A shure egy kicsit magas hangsúlyosabb volt ennél, akkoriban kellett is szokni.Nem tudom mennyire paraszvakítás az Ergonomic acoustic refinement de a színpadkép sokkal színesebb, irányokat nagyon adja. A hosszabbik kábelhez minden fotón mutatnak 6,3-> 3.5 átalakítót ,de a dobozban nincs, és a doboz tartalom leírásban sem szerepel. Azért egy majd 50K-s fülesnél lehetne.Semmi később foszló műbőr,bőr nincs rajta, remélem sokáig hű társam lesz.

  • Dave™

    nagyúr

    Megérkezett az audio-technica ATH-A1000z a Massdropról, természetesen megvámolták (egy hét alatt ért Magyarországra, a Postának két hétig tartott kihozni úgy, hogy proaktívan előre elküldtem a vámoláshoz mindent amikor már látszott hogy fennakadt), a vége 80+25=105 ezer Ft lett. Most csak egy Teac HA-P50 van nálam, ez azért kevéske neki, de még így is kiválóan hallani, ahogyan folyamatosan nyílik ki: a dobozból kivéve eléggé finomkodó és "zárt" volt, tökéletesen érezni ahogyan ez változik. Majd beszámolok róla rendesebb forrásról, bejáratás után.

  • milkabrams

    őstag

    60 órányi isotek és zenés bejáratás után kezd hallgathatóvá vállni a Meze, igaz még kissé érces hangja van, de ebből is kezd visszavenni. Úgy 40 óráig, olyan dobozhangja volt, hogy az eladást is megfontoltam.

    Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

  • milkabrams

    őstag

    válasz kgab01 #66540 üzenetére

    Kissé sok a mély, lehet beszerzek egy pár MSR7 párnát. Kb. 60-70 óra bejáratás után még mindig van mit finomodnia.

    Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

  • geza844

    aktív tag

    válasz krisz242 #66747 üzenetére

    ... én el se merem mondani, hogy mennyi kis sz.rt rendeltem már Ali-ról... dehát szinte ingyen van, aztán mikor a 100. jön, hát... mindegy, ez a fejes nem fog közéjük tartozni :)

    Aki esetleg hozzám hasonlóan tervezi egy ISK HP2011 fejes vásárlását olcsón, annak ajánlom ezt a linket, amivel kerek $40-ért lehet hozzájutni 5 nap múlva. Az nagyjából pont 10e Ft. Ha olyan jó, mint amiket írnak róla, akkor höhej az ára :)

    Bejáratni hogy érdemes a fejest?

  • Solicidium

    aktív tag

    válasz Bodz #66573 üzenetére

    Üdv!

    Az én 250 Ohmos DT250-emről van szó és Amazonról vettem újonnan (olyan 30 óra bejáratás lehet idáig benne), a gyári softskin párnát meg a Thomann.de-ről. Ha ragaszkodsz hozzá a Beyeres zacskóját a fülpárnának lefényképezem. Gondolom, nem ragaszkodsz hozzá :P Én hangban nem érzek különbséget a gyári plüsshöz képest, de ez könnyebben tisztítható és nem fő bele a fejem olyan könnyen. Azért követtem el ilyen "eretnekséget". Amúgy a Shure 840-esét vettem meg emiki6 fúrumtársnak, akkor tudta meghallgatni rövid ideig a Composite Ampjáról a DT250-et. Őszintén szólva sejtem, miért nem tetszik neki a DT250 hangja, amire azt mondta "dobozszerű" bizonyos tartományban. Aki Denon D7200 meg Shure 840 hangjához van szokva, annak szokatlan lehet a hangja, valóban. Ha a nagyon szűknél több lenne a tere a DT250-nek, akkor azt hiszem megállna egy idieg a hifi-bogár számomram hogy ne keressek zárt fejest utcai használatra. A Beyer DT150-ennel sem tudtam egyelőre megbarátkozni ilyen célra, mit kíváncsiságból vettem meg, bár annak aztán tere az brutális, mennyi van. Az általad minap linkelt DT1770 pro-t néztem még, már ajánlatot is ttem a srácnak, de mire átgondoltam volna, elvitte valaki. Mindegy, utcára talán úgyis túl nagy, meg lehet, hogy nem a legjobb forrás lenne neki a FiiO X5 1st gen + FiiO A5 erősítő kombó, amit a DT250-höz használok jelen pillanatban. A DT1770 Pro sem túl meleg hangú az olvasottak alapján, meg ez a kombó sem. Szerintem amőgy kraftban bőven elég lenne hozzá, de lehet, hogy "minőségben " már nem. Néztem ilyen ár körül Mr. Speakers Alpha Prime.ot meg Fostex TH-X00-t is, de ezek sem igazán utcaik... A nagy vacilálás közben meg az Alpha Prime-okat el is vitték.

    [ Szerkesztve ]

  • pendre54

    addikt

    Üdv!
    A soha véget nem érő kábel sagákhoz ;] , írnék én is egy kis szösszenetet. Folyamatosan olvasgatom itt a PH-s topikokban, meg más egyéb helyeken is a kábelek körül zajló vitákat. Ezek során figyeltem fel arra, hogy az amúgy igen csak megosztó ezüst kábelekről, kialakult egy olyan vélemény, hogy alapvetően a magas hangokat emeli ki. Na már most, nálam az a helyzet, hogy a hatvanakárhány évem alatt :) , sajnos a magas hangok területén már kialakult, egy bizonyos fokú idegi hallásvesztés, amit az évente végzett laboros hallásvizsgálatok is megerősítenek.
    Ebből kiindulva úgy gondoltam, hogy teszek egy próbát az ezüsttel, először konkrétan, az Amiron Home gyári fejes kábele helyett kipróbálom, a Lavricables, Ultimate minőségű kábelét. [link]
    Ez elvileg, egy 6 N-es tisztaságú( aki járatos ebben, az biztos tudja, hogy ez mit jelent :) ), 8 magos cucc. A gyártó Rigában székel, megrendeltem, és simán meg is érkezett. Kézbe véve, ami azonnal feltűnt, hogy ez egy öt csillagos kivitelű, igényes kábel. Egy ilyen kis bársony szerű, szövet tatyóba volt csomagolva.

    Ami szintén rögtön szemet szúrt, az az egyedi kialakítású 6,3-as jack csatlakozó, ami fixen van rögzítve a kábelhez, mivel eleve ilyet rendeltem. Tisztában vagyok vele, hogy funkcióját tekintve, pont annyit tud, mint egy akárhonnan beszerezhető pár száz forintos noname jack, de mégis jól esik ránézni, az igényes kivitelre.
    A következő dolog ami feltűnt, hogy egy merev, masszív, kemény kábel. Az, hogy ez a tulajdonsága az anyagának, és a kivitelezésnek köszönhető-e, ezzel nem vagyok tisztában. Amíg az Amiron Home 3 méteres gyári, gumi borítású réz kábelét, akár az egyik ujjam köré fel tudom csavarni, ezt az 1,2 méteres kábelt még karom köré is neccesen tudnám.
    Akkor ami a hangzását illeti. A gyártó 150 órát ír, a kábelei bejáratásához, ennyit nem használtam, még két-három napig nyüstölnöm kell ehhez. Mivel alapvetően a lágyabb, dallamosabb, és az olyan zenéket kedvelem, ahol dominál az ének hang, ezekben van épp elég magas hang. Szerintem, a már említett hallásvesztés miatt, ha eddig nagyon odafigyelősen hallgattam a zenéket, észre lehetett venni, egy kis mosottabb, sustorgás szerű hangot, a magas tartományban.
    Ami azonnal feltűnt, hogy főleg az ének hangokat tisztábban véltem hallani, meg úgy összességében eddig kerekebbnek tűnik minden, a gyári kábelhez képest. :) Szóval, eddig bejön az ezüst alap, csak sajna ennek lehet majd egy olyan folyománya, hogy meglesz a késztetés, az ezüst vonal kimaxolására.(USB, táp kábelek) ;]

    [ Szerkesztve ]

    "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

  • geza844

    aktív tag

    Google Play-en találtam pár alkalmazást, amik elvileg fejhallgatók bejáratására lettek kitalálva. Jók ezek valamire?

  • kromatika

    veterán

    Üdv .Akit esetleg érdekel pár gondolat Philips Fidelio X2-ről. Először is rögtön tetszett,de a magasak kissé bántóak voltak de semmi vészes.Most 60 óra bejáratás után sokat változott a füles előnyére.A kicsit agresszív,gyors hangja szelídült..A magasak részletesek és levegősek,a közép tartomány is előbbre került.A basszus kezdetektől fogva tetszik,pontos,feszes,és a mennyisége számomra ideális .Összességében a füles egy enyhe V karakter,gyors és nagyon részletes.A tere pedig igen jó.Senheiser HD 650 hez hallgatva,nem sokkban marad el részletességben tőle,a tér kb egál.A 650 nyugisabb hang.Persze a 650 azért sötétebb hang,és jobban is tetszik de nem sokkal.Most hallgattam még össze HD 600-al is,a közepe jobb a HD 600-nak,viszont a tere,a basszus ,és a részletesség jobb a Fidelio X2-nél szerintem.A basszusa éppen annyival több mint ami hiányzik nekem a HD 600 nál egy kicsit.(persze csak funky,és pop zenénél,akusztikusnál tökéletes nekem is a HD 600) Beyer DT 990 Pro 250 Omh,nál sokkal enyhébb V és kb mindenben jobb az X2.Emlékeim szerint audio technica ath ad900x nél is jobban bejön.Még annyi hogy anyag minőség csillagos ötös.Fém kagylók,fém fejpánt,sugárzik róla a kiváló anyag minőség,és nagyon masszív.Semmi recsegés vagy ilyesmi..A fülpárna hatalmas és kényelmes velúr.Levehető kábel stb...Ráadásul igen könnyen hajtható.

  • lowzor

    veterán

    válasz emiki6 #66926 üzenetére

    Az lesz. :)
    Okozhatja ezt az, hogy még nincs bejáratva?
    Amúgy a hangja sokkal jobb, mint a Cloud-nak, meg kényelmesebb is.
    A nyitott design is jobban tetszik.
    A Presenteren maxra toltam a potit, így kb 20-30% között már bőven elég a hangerő.

    [ Szerkesztve ]

  • emiki6

    veterán

    válasz lowzor #66928 üzenetére

    Nevezhetjük a bejáratás hiányának, de lényegesebb, hogy még nem szoktad meg. ;)

    Ha javasolhatom minden szoftveres hangerőszabályzót tolj maxra és a presenter potiját használd hangerőszabályzásra. :K

    Szerk: Bodzzal toljuk neked itt sztereóban az igét. :D

    [ Szerkesztve ]

    Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

  • Bodz

    nagyúr

    válasz lowzor #66928 üzenetére

    Sokkal több mélyet bejáratás után se várj, de javulni fog a helyzet. Winben, progikban vedd maxra a hangerőt, ne a Presenteren!

  • lowzor

    veterán

    1 napnyi hallgatás után már tényleg nagyon szépen megjöttek a mélyei a DT 990-nek (semmi EQ nincs, teljesen alapon van). :)
    Nagy igénye van a bejáratásra, úgy tűnik.

    [ Szerkesztve ]

  • s4tch

    veterán

    Ma megint meghallgattam a D7200-at és az Eleart, de most nem a Hifi-M8, hanem az Xduoo XD05 volt nálam. A D7200 ezúttal nem nyers, hanem bejáratott darab volt, és nagyon tetszett: enyhén meleg, de semmiképp nem folyós, gyors, de nem túl agresszív a hangja, szerintem évekig el tudnám hallgatni. A HP50-hez képest a tere is jobb, valamivel több a mélye, sokkal részletesebb a magasa, és a hangszerek szövetét is precízebben adja vissza. A magasakban van halvány fémes rezonancia, fene tudja, honnan jön. Mindenesetre rajta marad a bevásárlólistámon.

    Az Elear a múltkor szétcsapta a fejem, olyan fölényes dinamikát és általam korábban csak planároktól hallott, gyors basszust mutatott. Itt jött ki, hogy az XD05 nem épp erre van kitalálva: a nyers erő megvolt az Elearhez, de kb D7200 sebességgel jött a mély, kisimult a dinamika, és meglehetősen digitális volt a zene. Ettől sokkal jobb dacot és erősítést érdemel ez a fejes.

    Viszont mindkét fejessel meglepett, mennyire fényesen, világosan szólt a Tidal akár online, akár offline módban a telefonomra mentett, Hibyvel lejátszott flac zenékhez képest. Már olvastam valahol, hogy a Deezer lossless analógosabb, emberibb, mint a tidal hifi - muszáj lesz meghallgatnom a deezert, nem tartom kizártnak, hogy tényleg így legyen.

  • attiss66

    senior tag

    válasz gaborka8x8 #67020 üzenetére

    A kis hangszóró benne 8 ohm-os és japán gyártmány. Azt olvsxtam róla, hogy állítólag ez az Univerzum a Quelle-nek valami fantázianevű fejese és azt is írják róla, hogy akkoriban nagy márkák alkatrészeiből szedegették össze. A 7 cm-es papírmembránról nem láttam róla semmi információt, hogy milyen gyártmány lehet, mert annyira nem szedtem szét.

    Bacylus: Ennyire emlékszem. AKG K240 vintage 600 ohm. Még ezen belül is van módozat?

    Érdekesség, hogy a bejáratóhangok/fehér, rózsaszín, barna/ után hosszú órákat kell dinamikus zenéket hallgatni, amig megint magához tér a a hangszóró a kis elkásásodásból, de megéri, mert a bejárató hangok után/amikor már megint beállnak a hangok/ sokkal részletesebb, dinamikusabb és lágyabb lesz a hangzása. Ennél az Univerzumnál legalábbis ez történik, nem minden hangszóró reagál egyformán a bejárató teszthangok ra.

    [ Szerkesztve ]

  • attiss66

    senior tag

    Érdeklődnék, hogy a fejhallgató bejárató teszthangokról/White, Pink, Brown, net-ről lett letöltve/ mi a vélemény. Én megint futtatom a fejhallgatón a tesztet, eddig volt 3x10 óra, most 24 órát tervezek egyhuzamban. A fejemen van a fejes/persze nem 24 órán keresztül, csak pár percre :)/, azt hallgatom, elemzem a hangokat. :D A White olyan, mintha valaki hagymát pirítana olajban a konyhában a tűzhelyen, odakintről meg behallatszik a nyitott ajtónál ahogy zuhog az eső, és a cserepekről is csepeg a víz az udvaron álló vízbe és a csatornáról is folyik a víz a hordóba. A Pink a Niagara vízesést hallgatva lent ahova becsobban a víztömeg. A Brown meg személyautó hátsó ülésén, behunyott szemmel , félig lehúzott ablakon keresztül vág be a szél. Olvastam róla jópár cikket, amiben elemzik, hogy hogyan hat a fejhallgatókra, füllhallgatókra, erősítőkre, kábelekre ,hangfalakra stb. Ártani biztos nem árt/gondolom/, ha nem is használ, én azért bízok benne, hogy használ a hangrendszernek, ha már olyan sokan ezt írják róla, akik tesztelték. :)

Új hozzászólás Aktív témák