Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • milkabrams

    őstag

    válasz #56474624 #63335 üzenetére

    Nem tudom még milyen lesz, van benne kb. 20-25 óra bejáratás. Fogalmam sincs mi lehetne alternatíva, nagyon leszűkíti a lehetőségeim, hogy mindenképp zárt kell. Szerintem jó lesz ez csak be kell járatni és meg kell szokni, gondolom nem ok nélkül ajánlották ezt a fejes a kérdések kitöltése után.

    [ Szerkesztve ]

    Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

  • milkabrams

    őstag

    válasz milkabrams #63364 üzenetére

    Na jó most nem vagyok biztos a visszaküldésben, a 24/192-es Amon Amarth és Cradle of Filth egész jól szól még félig bejáratva is, viszont az összes 16 bites dalom torznak tűnik (bocs a megfogalmazásért, de nem igazán értek ehhez)

    Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

  • milkabrams

    őstag

    válasz s4tch #63375 üzenetére

    Draconian Turning Seasons Within mintha kicsit torzított lenne, lehet hogy a bejáratás hiánya miatt? Előző fülesemen nem vettem észre.

    Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

  • milkabrams

    őstag

    válasz Bodz #63416 üzenetére

    Az a bejáratás elején volt, mikor tele volt csilingelő magasakkal, szinfo metálhoz pont jó lesz.

    Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

  • ribizly

    veterán

    válasz emiki6 #63462 üzenetére

    Elég nagy segítség amiket elmond. Én arra jöttem rá, hogy mindenhol azt kell figyelni melyik általam ismert fejhallgatóval hasonlítja össze, mert úgy már egész jó képet kap az ember az adott fejes hangjáról.
    Kb Z, metal571 meg Innerfidelity csatornáit érdemes bogarászni. Egyébként a legkritikusabb ezek közül metal571 és általában jók a meglátásai, csak nincs túl sok eszköze, amivel ezeket a fejeseket hajtsa és így simán el tudom képzelni, hogy lehúz egy fejest (pl. Meze 99 Classics), mert az még nincs bejáratva vagy nem passzol hozzá a DAC-AMP párosa (Schiit valamik). Még van egy srác (DMS3), akiről nem tudom eldönteni jó e, de vannak jó bemutatói.

    Ha valaki rendelne Pro82-t mindenképpen szóljon! :R

    |•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

  • Tin

    veterán

    válasz Sinesol #63561 üzenetére

    szerintem meg kiakadt, de ő nem az a típus, aki ordibál. a félmondatok, az, hogy szép fekete és szexi, az, hogy arra jó, hogy legalább van kényelmesebb fülpárna a többihez... ez azért nagyon erős. főleg a legvége. igen, kiakadt, mert borzasztóan csalódott volt, hogy ezzel folytatták az 580-600-650 vonalat. és mondja is, hogy valószínűleg a 650-et kivezetik... emiatt.

    én hallottam a 660s-t, de szerintem az nem volt még mindig bejáratva. nem szólt jól. mint akkor írtam, kicsit a még 650-ebb lett, de valahogy... nem tudom. közel sem volt az a "hűű" érzés, mint a másik kettőnél. én a bejáratatlanság számlájára írtam, hallottam a saját 600-amin, milyen, amíg nincs bejáratva.

    (#63562) emiki6: fura volt látni ezt a faszit, ahogy próbálja először visszafogni magát, de csak kicsorog belőle a csalódottság, aztán a végén inkább nem mond semmit.

    hát... ez lett belőle. vegyen mindenki 6xx-et, aki tud "ingyen" behozatni, jó vétel. de a 600-as legalább marad.

  • milkabrams

    őstag

    válasz #56474624 #63698 üzenetére

    Megjött a csereként megbeszélt dt 770 pro a custom studio helyett, bejáratlanul is érzem, hogy megtalálatam életem párját.

    Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

  • Golota

    aktív tag

    válasz Golota #63481 üzenetére

    Sziasztok. Következzen egy kicsit részletesebb ISK HP2011 teszt. Előrebocsátom: nem vagyok szakértő, pongyola megfogalmazás lesz, de igyekszem visszaadni a lényeget.

    A fejes 1 hete van a birtokomban, kb 50-60 órát járt. Két láncon lett tesztelve. Az egyik egy Mátrix RIP DAC - Panda Amp, a másik egy Centrance DACmini DAC/AMP kombo. Utóbbi kicsit a mélytartomány tetejét nyomja meg, cserébe kevésbé éles a közepe, de ez a HP2011-nek kedvez (részletek lentebb).

    Kidolgozás:
    A design 100%-ban egyezik a Takstar Pro80 (1-es változat). A HP2011-en kicsit jobban spóroltak az anyaghasználattal, (fém pánt nincs festve, műanyagok kicsivel sprődebbek, fejpánt párnázás textil). Apróságok ezek, melyek ellenére nem tűnik silányabbnak, ha egyszerre vesszük őket kézbe. A fülpárnák egy árnyalatnyival keményebbnek tűnnek, de ez idővel változni fog.

    Ahogy az előző postban említettem, a csomagolásból kivéve rettenetes hangja volt. Nem találkoztam még olyan fejessel, ahol a bejáratásnak ekkora szerepe lett volna, mint ennél. Az első 30-40 óra drasztikus változást hozott, utána már inkább csak finomodik.

    Hangzás:
    Ez nem lesz a bass-head közönség kedvence, az tuti. A Pro80-hoz képest érezhetően gyengébb a mélytartomány. Azt nem mondanám, hogy nincs basszusa, mert a basszusgitárt és a lábdobokat rendesen visszaadja, inkább arról van szó. hogy a mélytartomány teteje mint ha teljesen vissza lenne vágva. Ennek a fejesnek az erőssége a közép-teteje. Kifejezetten erőteljesen, precízen, élesen szól. Egyik fejesemen sem hallom ennyire tisztán, ahogy a pengető hozzáér a gitárhúrokhoz. A cintányérok nagyon szépen szólnak, élvezet hallgatni. Ha egymás után kapkodjuk fel a két fejest, a Pro80 dögösebb, sokkal melegebb hangú. A HP2011 élesebb, mint ha letépnének egy fátylat a gitárokról. Hidegebb, precízebb, jobban hasít.

    Érdekes, hogy a Pro80, de főleg a Grado SR80E számomra élvezetesebb a Matrix-Panda vonalon, míg a HP2011 érezhetően jobban szól a Centrance-ról.

    Ami meglepő: a Takstar és a Grado után SOKKAL "hajtásigényesebb" az ISK. Előző kettő az ISK-ra beállított hangerőn majdnem leugrik az asztalról, míg az ISK teljesen kultúrált hangerővel szólal meg. Nem tudom mi lehet a háttérben, de kizárt, hogy ugyanolyan impendanciás lenne, pedig papíron az. A különbség igen masszív. Telefonról hajtva a HP2011 majdnem elkéri a teljes hangerőt. Akik a dobhártya-repesztő hangnyomást igénylik és nincs hozzá erősítőjük, azok nem lesznek boldogok vele.

    Nyilván vegyük figyelembe, hogy melyik ársávban játszanak ezek és ahhoz képest értékeljük.
    Különbőző zenékkel tesztelve, azt mondanám, hogy az ISK inkább a hangszeres zenékkel mutatja a legjobb oldalát. Rock, klasszikus kifejezetten jól szól vele. Ezen pl kifejezetten szárnyal a HP 2011. A hangszerek szeparációja egy fokkal veri a Takstart, a színpad is szélesebb. A poén kevéért kipróbáltam Drum and Base-n is.Tőlem valszeg csak az Italo-pop áll messzebb. :D Ittérdekes volt a helyzet, mert a legmélyebb tartományt az ISK nagyon szépen visszaadta, de az állandó brummogás hiányzott, szerintem a műfaj kedvelői azonnal leraknák.

    A számomra különösen fontos metal műfajban nem egyértelmű a helyzet. A jól kevert zenékkel az ISK szerintem precízebb, hosszabb távon évezetesebb, mint a Takstar. A rossz(abb)ul kevert zenéknél megfordul a sorrend és a Takstar melegebb hangja és V karaktere dögösebb, szerethetőbb.

    Melyik a jobb vétel?

    A Takstar vagy az ISK? Ezt nehéz eldönteni. A két nagy hifi fórumon homlokegyenest eltérő vélemények vannak. Szerintük az ISK kb "the best thing since sliced bread", míg ezen a fórumon labdába sem rúghat a Pro80 mellett. Szerintem valahol a kettő között lehet az igazság. A Pro80 egy populárisabb, melegebb hangú fejes, remekül hajtható telóról, ennyi pénzért kb lopás megvenni. Akik az első "komolyabb" fejest keresik, jó eséllyel elégedettebbek lesznek a Takstarral. Az ISK inkább azoknak való, akik a lineárisabb karaktert keresik és értékelik a transzparensebb hangot, illetve hajlandóak mögé tenni egy potensebb, meleg hangú erősítőt is.

    Végszó:

    35 dollár körül van az ISK jelenleg. Nekem a vámosok simán továbblökték, pedig rendesen ott volt mellé a számla és ki lett választva vámeljárásra.Lehet, hogy a a karácsonyi forgatagban nem foglalkoznak aprópénzzel? Mindenesetre akkor sem szívnám a fogam, ha nem maradt volna 10.000 HUF alatt az ára. A Takstar ennek minimum a duplája (ellenben itthon is beszerezhető). Nincs értelme az árakat mérlegelni, a Takstar sem drága ennyiért az ISK is megérne ennyit.

    Egyelőre ennyi. Ha a további járatás hirtelen új dimenziókat fedne fel, be fogok róla számolni. :D . Ha kérdés van, jelezzétek nyugodtan.

    [ Szerkesztve ]

  • válasz lezso6 #63775 üzenetére

    Na, most már kicsit bejárattam az agyam is. Szemüveggel sincs már az a dobozhang. Valamivel kevesebb a basszus, de simán megvan még így is, nem tűnnek le, csak kiengyelítettebb lesz a fejhallgató hangja, így merem ajánlani szemüvegeseknek is, csak tudják, hogy érzékeny rá a fejhallgató. Szemüveg nélkül viszont egyértelműen basshead, a szubok dominálnak. Szövetpárna kéne neki. :)

    Annyit hozzátennék hogy egy Pioneer HRM-7 fejeshez vagyok szokva. Az meg egy fejhallgatóhoz képest igen lineáris, csak a magasaknál vagy egy erőteljesebb színezés. Meg monitoroknak Adam A7X, teljesen lapos hanggal. Szóval egy ilyen mély-orientált, sötét hangú fejhallgató nem csoda, hogy rettenesen fura volt elsőre. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

  • fericske

    addikt

    válasz Findzs #64061 üzenetére

    Csatlakozom az előttem szólókhoz.
    Ameddig nincs bejáratva a cucc, addig nem érdemes ítélkezni felette (100 óra átlag, ez van)
    Illetve az a felvétel amit linkeltél nem jó minőségű, nem fog jól szólni semmivel, ahogy Szakibá írja.
    Ha a youtube a fő zóna, akad ott is egész jó minőségű felvétel:
    [link]
    [link]
    [link]
    [link]
    [link]
    [link]
    [link]
    [link]

    [ Szerkesztve ]

  • fericske

    addikt

    válasz mcs #64137 üzenetére

    Én nem találtam basszusban kevésnek telefonról hallgatva (hifi teló, az igaz), pedig én is basshead vagyok valamelyest.
    Rossz szigetelés, gyenge forrás, bejáratlanság, hibás darab.
    Még ha sok basszushoz is vagy szokva, legfeljebb az tűnik fel, hogy ennek világosabb a hangja mint az evo-nak, de a mélyek megvannak itt is.
    Máshol és máskor is próbáld ki, még ha nem is akarsz vásárolni.

  • mcs

    veterán

    válasz fericske #64139 üzenetére

    Ha belegondolok, hogy a HD 681 Evo hangja mennyit változott bejáratás után, talán részben ez okozhatta a galibát. A telefonom egy Galaxy J5 2016, aminek a Sony XB550 meghajtásával nincs gondja, és a Pionak is tudott adni elég kakaót.

  • jolti

    senior tag

    Sziasztok!
    Hallgatózom a Beyerdynamic DT880-at. Ma megjött. Alig vártam az estét, hogy leteljen a szolgálat. Tényleg makulátlan állapotú volt, ahogy az eladó mondta.
    Két óra hallgatózás után elég pozitív a véleményem. Először ráküldtem a bejárató lemez amit itt ajánlott valaki a múltkor. Full System Enhancer & Rejuvenation Disc-et.
    Gyönyörűek a magasai. És nagyon részletezőek. A közepek szintén nagyon ott vannak! Tényleg minden nesz hallatszik a zenében. Eszméletlen. ( Gregory Porterneknél még azt is lehetett hallani, ahogy néha a nyelve elválik a szájpadlásától és finoman nyúlósan csattan' egy nagyon picit....)
    A mélyek viszont elég szerénynek tűnnek. De lehet a gamer füles után még nem állt át a fülem.
    A térleképezése tényleg kiváló! Mármint a fülesek között. A zárt fülesemnél sokkal jobb. Tényleg jó nagy különbség van közöttük. Mondjuk azért picit többet vártam volna a hozzászólások alapján.
    A színpad tényleg kinyílt, de néha olyan érzésem van, mintha a zenészek a hátam mögött játszanának, énekelnének és nem előttem. Lehet az én elvárásaim voltak nagyok. vagy régebben elkényeztetett a Tdl Rtl 2 SE ilyen téren, de egyszerűen nagyon nehezen bírom a térben elhelyezni a színpadot.
    De lehet csak még szoknom kell a fejhallgató témát'.
    Meg majd, ha lesz egy minőségebbi lejátszóm, akkor az dob rajta. ( Ennek van topikja? Vagy honnan lehet nézelődni, hogy milyen veszteségmentes lejátszót érdemes venni? )

  • Hadronox

    kezdő

    válasz fericske #64243 üzenetére

    Hello. Itt talán jobb helye van a témának folytassuk itt. Ami elsősorban érdekel az az, hogy mivel a Shanling m3s ről azt írták, hogy single és balanced módban is egyaránt jól szól , érdemes ettől függetlenül áldozni rá, és venni a meze99 hez egy jó minőségű balanced kábelt? ez elég pofás, de nem is olcsó . Kb hány óra míg teljesen bejáratódik egy meze99 ?

    [ Szerkesztve ]

  • T_Stark

    őstag

    Üdv Urak!

    Láttam az Edigitalnál ezt a 25K-s Denon fejhallgatót, hát próba cseresznye, vettem egyet.
    Ha már megvan, gondoltam összevetem a jelenlegi fejhallgatóimmal, szigorúan botfülű amatőr szinten :DDD

    Ha érdekel valakit, írhatok majd róluk pár szösszenetet, tesztnek nem nevezném, inkább csak egyéni vélemény.
    A Denon még amúgy is bejáratós, mivel most hámoztam ki a dobozából.

    A résztvetvők:
    Denon AH-MM200
    Beats EP
    Maxell Retro DJ

    Nem kizárt hogy valamelyik menni fog a háztól, sok nekem a három, és az a valamelyik a Denon vs Beats közül kerülhet ki. A Maxell nagyon olcsó volt, azt a hangot annyiért mindenképp megéri, nem érdemes apró pénzért eladni.

    [ Szerkesztve ]

  • bendikeee11

    tag

    Sziasztok!

    Fejhallgató bejáratáshoz, burn in-hez tudtok ajánlani minőségi "zajokat"? Sajnos a prohardveres cikkről már nem lehet letölteni őket...:(
    Ha nem szükséges bejáratni őket világosítsatok fel, még sosem csináltam. :D
    Most vettem egy DT770-et. :)

    [ Szerkesztve ]

    Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery.

  • Dorien

    veterán

    válasz bendikeee11 #64439 üzenetére

    Hallgass inkább zenét vele. :) Attól is bejáratódik néhány nap alatt.

    "Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

  • s4tch

    veterán

    válasz bkercso #64444 üzenetére

    Na ja, marketingeseik nekik is vannak, ezt manapság képtelenség megkerülni :)) De a lemezt tényleg jól állították össze, úgy tapasztaltam, sima zenehallgatáshoz képest felgyorsítja a bejáratást.

  • Spíler

    őstag

    válasz bendikeee11 #64452 üzenetére

    Szívesen :)
    Fejhallgatója válogatja,hogy mennyi idő a bejáratás.Az első 30-40 óra szokott hallható hatással lenni a fejes hangjára,változik utána is,de én azt már nem szoktam hallani,öregek a füleim. :D
    Én nem régen járattam be egy DT990-et,szinte semmi változást nem vettem észre a hangján,de volt már ilyen több fejhallgatóval is.

    [ Szerkesztve ]

    Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

  • milkabrams

    őstag

    válasz bendikeee11 #64450 üzenetére

    Én kb 60 óra bejáratás és 60-70 óra zene után kezdtem el hallani olyan hangokat, mint mikor a pengető hozzáér a nylon gitárhúrhoz.

    Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

  • fericske

    addikt

    válasz kromatika #64592 üzenetére

    Egyszer hallgattam bele. Amennyiben egy bejáratott példány volt - a körülötte lévők mind azok voltak -, akkor az egy se eleje, se vége, dinamikamentes, koszos hangú fejes, vagy bejáratott volt ő is, csak akkor jóval nehezebb meghajtani - a tünetek ugyanezek -, mint a Fostex th610-et és th900mk2-őt, ugyanarról a forrásról természetesen.
    Szóval van is és nincs is tapasztalatom vele.
    Viszont kb. ugyanennyi tapasztalatom van a korábban emlegetett Hifiman he560-nal, egy eléggé hasonló rendszerről (Questyle volt itt is meg a Fostex-nél is) és az alapján a he 560 keresztben lenyeli az 500rp-t hangban.
    És még rengeteg más fejes, többek között a két Senni is, az egyetlen hallgatózás alapján, ami nem mondható mérvadónak. Bár az első benyomások többnyire bejönnek.

  • zzola

    félisten

    Ma megérkezett a Superlux HD681 EVO WH fejhallgató (fehér), egy utolsó darabhoz jutottam hozzá (edigital). Kíváncsian véárom, hogy hogy szólal meg! Főleg elektronikus zenét hallgatok, mélyek/magasak érdekelnek! Kb. mennyi bejáratási idővel számoljak?
    Kösz.

  • Bodz

    nagyúr

    válasz fericske #64624 üzenetére

    Olvastam, hogy neked nagyon nem jött be az MJ1 és 2. Aztán azt is olvastam, hogy nagyon sok bejáratás kell nekik. Végül arra jutottam, hogy csak belinkelem a GL1-t, aztán bátraké a szerencse... Ha miattad nem vettem volna Finalt, akkor lehet még be is vállalnám.

    [ Szerkesztve ]

  • Recon666

    Közösségépítő

    válasz -Perko- #64630 üzenetére

    Akkor még mondhatni bejáratós darab, ja én is kiváncsi leszek rá. Mély, magas, középhangok milyenek?

  • fericske

    addikt

    válasz Bodz #64632 üzenetére

    Hehe :)
    Akkor mégegyszer összefoglalom az én hype-omat vele kapcsolatban.
    A tere kiváló. Ebből valamit mutat már frissen is.
    Sokféle zenét hallgattam vele, mindegyiknél érződött ez az erőssége. Minőségibb zenéknél és jó felvételeknél adja nagyon. Csak eme tulajdonsága alapján nem igazán tudnám besorolni árkategóriába.
    A tuningolása, karaktere az ami még tetszik benne. Természetesnek, és kielégítőnek érzem. Nincs hiányérzetem mély-közép-magas téren, se soknak se kevésnek nem éreztem eddig amit a fülembe tolt.
    Nem erőszakos, tolakodó egyáltalán.
    Kicsit ködösnek tudnám leírni az előadásmódját, aminek úgygondolom köze van ahhoz a trükkhöz ami a teréhez kell.
    A mélyei, magasai és mondjuk, hogy a közepei is átlagosak abban az árban.
    Ez utóbbiaknak kell a bejáratás, de nagy változás nem lesz.
    Van egy szatyornyi illesztékem, de nekem csak a sajátjával volt az igazi. A Sony hibrid hasonlít hozzá, de valamivel rövidebb és annyi elég is, hogy kippukanjon a buborék.

  • kromatika

    veterán

    válasz Recon666 #64655 üzenetére

    Nálam is kevesebb lett a mély bejáratás után.Szóval tuti jó lesz. :K Teljesen egyet értek,nekem is minden tekintetben jobban tetszett a DT770-től.

  • ribizly

    veterán

    válasz Bodz #64668 üzenetére

    Aha. Remek. Ezt is meg kellett tapasztalni. :D

    Közben megfogalmazódott egy kis összehasonlítás a HD650/6xx vonalon.
    A hangjuk az elvileg ugyanaz, de a HD650 már nincs nálam, meg be volt járatva, ez meg ugye nem. A head-fi-s review-k kitérnek rá, hogy ugyan elvileg ugyanaz, de mégis látható némi különbség a két frequency response chart között. Ezt egyrészt betudnám a bejáratottsági szintnek, mert a kábelnek, de arról kicsit lejjebb.
    Most elolvastam tüzetesen head-fi-n az összehasonlítást és ott is írják, hogy gyengébbnek hat a műanyag body. Lehet csak azért, mert nem kapta meg azt a fényes felületkezelést, hanem inkább matt, de a HD600/650-hez képest mindenképpen gagyibb hatást kelt megfogdosva. Remélhetőleg ez nem befolyásolja a tartósságot. Olyan érzésem van amúgy, mintha minden anyagból eggyel "gyengébbet" használtak volna leszámítva a kötelezőket.
    A kábel egy rövidebb 3,5"-osban végződő, amit nem is értek a 300 Ohm mellett, de mindegy. :N Egyértelműen spórolni akartak ezen, de szerintem hibás volt a megközelítés. Az eredeti 650-es kábel viszonylag hosszú, hajlékony és 6,3"-ban végződik. Nagyon jó minőségű cucc szerintem, és nem is drága, mivel láttam már itthon 3000,- körül. Ha a 650-et meg a 6xx-et is a saját kábelének kábelükkel mérték le, akkor az simán hozhatott be különbségeket.

    Ami viszont bejön az ez a sötétkék (szinte fekete) design. Marha jól néz ki. :D

    Ennyi.

    |•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

  • niof

    addikt

    Sziasztok!

    Néhányan közületek biztos emlékeznek rá, többször emlegettem itt a topikban, hogy egyszer majd, ha minden összejön úgy, ahogy szeretném, vennék egy komolyabb fejhallgatót. Rengeteg olvasás, helyi és más topikok tagjainak írásai után is egyöntetűen az a kép alakult ki bennem, hogy amit én keresek, az a Sennehiser HD 650. Sok-sok idő elteltével, rengeteg, a fejhallgatónál fontosabb "projekt" közbejötte után, végre eljött az a pillanat a múlt héten, mikor ez az álmom ribizly fórumtárs "együttműködésével" végre megvalósult. :R

    Csak pár órát volt a fejemen hétvégén, de mivel már egy bejáratott darabról van szó, néhány gondolat róla.
    Sokan úgy jellemzik ezt a darabot, hogy kicsit sötétebb a hangzása, az enyhén kiemelt mélytartomány miatt. Mivel az én rendszerem hangja eddig "kissé" steril volt, ez még kifejezetten jót is tett neki. Nem érzek erős eltolódást a mélyek felé, inkább kiegyensúlyozottabbnak hat az egész. Az általam preferált zenei irányzatoknál pedig ez még kevésbé feltűnő.
    Természetesen nem csak elektronikus zenét hallgattam vele, előkaptam néhány régi kedvencet is. Patricia Barber, Tsuyoshi Yamamoto Trio, Erik Truffaz, és néhány, anno rendszerteszetelésre használt, válogatott zeneszám, dob improvizációk, Kínai és Japán (Taiko) dobzenék. Hát... Egy teljesen új világ nyílt meg előttem. Hiába nincs ennek a fejhallgatónak túl nagy tere, mégis sokkal jobban érezni/hallani lehet, hogy ki hol helyezkedik el a térben. Sőt, erre ráteszek egy lapáttal, bizony, elektronikus zenékben is megmutatták magukat olyan hangok, amik eddig csak laposan, benne voltak a zenében, de csak ott voltak, most meg egy teljesen más dimenzióba kerültek, máshogy helyeződik rájuk a hangsúly. Némely hang itt is térben definálható lett, és ez azért nem semmi.

    Az érzelmi faktor is óriásit nőtt. Előkerült Adele Royal Albert Hall beli koncertfelvétele. Hát, nem vagyok egy érzelgős típus, de már az első számnál könny szökött a szembe. Hát még az album végénél...
    Más vokális daraboknál, például Rebecca Pidgeon pár számánál is teljesen más megvilágításba került az énekes. Megértettem, miért mondják azt rá, hogy neki "tiszta" a hangja. Eddig is hallottam, de most meg is értettem.

    Erősítés. Ezzel úgy tűnik, hogy szerencsém van. Sokan írtátok, hogy háklis rá. Az természetes, hogy egy 300Ω-os fejhallgató egyazon erősítőben magasabb hangerőállásban produkál hasonló hangerőt, mint a 70Ω-os. A HD 650-et, hála az égnek, a saját építésű erősítőim bőven kihajtják, potméter állásban ez kb. 10-15 extra °-ot jelent, a szokásoshoz képest, ami nem sok. Dinamika van, nem lapos, nem csak puffog, erő nélkül. A Spartan A egy kicsit más, ebben talán nem olyan erős a kimenet, de igazából csak alacsonyabb hangerejű felvételeknél kell középállás környékére emelni a hangerőt. Viszont ilyen felvételem relatíve kevés van, és még kevesebbet hallgatom őket, úgyhogy ezzel sincs igazából gondom.

    Szóval jelenleg nagy az öröm, pláne, hogy az összes zenémet egy más dimenzióból is fel tudom ezzel a fejhallgatóval fedezni.

    Mégegyszer köszönöm mindenkinek, akik valaha bármit is írtak - mondjuk az elmút két évben - erről a fejhallgatóról, minden kis információ hasznos volt a számomra. És különösképpen hálás vagyok ribizly-nek is, hogy a szállítást is ilyen rugalmasan tudta kezelni, valamint hogy minden másban is kézségesen segített.

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

  • inf3rno

    nagyúr

    Nekem közben megjött a HD681 EVO, szépen szól bejáratás nélkül is, egyáltalán nem tűnt nyersnek. Azért járatom egy estét ettől függetlenül. Köszönöm az ajánlást! Utánanéztem közben a DAC/AMP témának, ha jól értem, gyakorlatilag külső hangkártyának felel meg, és annyi az előnye, hogy nincs interferencia, mert nem a gépházban van, cserébe viszont surround sincsen. Annyira nekem szerintem most nem fog kelleni, szinte nulla a sistergés alapjáraton, egyedül, amikor beletekerek egy számba, akkor reccsenik valamiért egy kicsit. Később lehet, hogy veszek egy FiiO-t vagy Behringer-t hozzá, most viszont nem vagyok annyira eleresztve.

    Buliban hasznos! =]

  • mcs

    veterán

    válasz inf3rno #64820 üzenetére

    Ha valami, akkor ez a fejes bejáratás után ég és föld. Rengeteget fog nyílni a hangja idővel. ;)
    Nagyobb hangerőn hajlamos csak nyersebben szólni.

    [ Szerkesztve ]

  • Recon666

    Közösségépítő

    válasz rayman2006 #64882 üzenetére

    Nyitottban nincs sajnos, de tapasztalatok alapján nagyobb tere van és jóval kevesebb a basszus.

    Igen úgy tudom van ez az opció a ebáruházakból rendelt termékekre, de arra számolj hogy 100 óra a bejáratásuk nagyjából ez idő alatt sokat változnak hang tekintetében. A990Z nél a mély csökken mert eléggé előtérbe van az elején, a részletek pedig mutatják meg jobban magukat ahogy múlnak az órák.

    Bodz: Ha azt írják a tesztek meg a vélemények hogy van olyan jó mint az A900x akkor csak nem olyan rosz árban van ennyiért. DT770 rpo uán szerintem 84k körül árában van, ahhoz képest amit az tudott .

    [ Szerkesztve ]

  • Tin

    veterán

    válasz TheKresh #64803 üzenetére

    na meg is jött az alzás Pioneer SE-MS5T-K.

    pár dolog első blikkre:
    - könnyen hajtható
    - szerencsére nagy a fülkagyló, és elég puha a szivacs is, mondjuk nem elég magas, emiatt a fülcimpa tényleg hozzaér a belső hálóhoz
    - valaki írta, hogy eléggé szorít a fejpánt, hát ez dobozból kivéve nekem sokkal kevésbé szoros, mint az eddigi fejeseim, pedig nincs kis fejem
    - a fülkagyló nem forog vízszintes irányban semmit, ezért valószínű elég fejfüggő, hogy kinek kényelmes, kinek nem. a hátulján a szivacs kicsit nagyobb, jobban tart, nekem egyébként pont jól illik a fejformámra
    - elég rövid a kábele, ráadásul L dugós a vége, ami miatt csak még rövidebb lesz kicsit. az eszköz, amiről hallgatja az ember, ne legyen kartávolságon kívül
    - építési minősége "okénak" tűnik, remélem bírni fogja a táskában hurcolást, mert nincs hozzá hordozónak semmi
    - a kis headset mikrofon tök jó, nálam ez volt az egyik döntő szempont, hogy tudjak vele beszélni is

    összességében oké, 11.900-ért teljesen. a hangja egyelőre kutyasz.r, majd bejáratódik. szerintem amúgy nem mélyhiányos, de erről már nem merek nyilatkozni, látva, hogy ki szerint milyen fejes mélyhiányos vagy éppen basszusbomba.

  • Sonja

    veterán

    Vettem már én is kíváncsiságból egy jóárasított alzás Pioneer SE-MS5T fejhallgatót. :)) Nagyon dobozhangú így bejáratás nélkül (mély se nagyon), de nem is vártam mást. :) Majd megjön neki. :D A kényelme érdekelt nagyon, kíváncsi voltam rá. Azt kell, hogy mondjam, hogy bizony kényelmes, még az én nagy fejemnek is. :K Meglepő. A fülem normál nagyságú, így elfért benne (na jó, a fülbevalóm picit nyomott, de az már alap :P). A szorítóereje nekem teljesen rendben volt alapból, nem volt se szoros, se laza. A fejtetőmet se nyomta a fejpánt, bár csak kb. 10 percig hallgattam. Az érzékenysége elsőrangú, mindenen hangos volt, amit próbáltam (Huawei P9 Lite, első generációs iPad mini, kínai mp3 lejátszó). Mivel nem szeretem a zárt fejhallgatókat, így bátyámnak adom. ;) Egyszerűen ennyiért már kíváncsi voltam erre a fejhallgatóra. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

  • gyenesmartin

    őstag

    Megjött az SHP 600-as. Hát tényleg le kell venni a 8kHz-et teljesen.
    Bejáratásra mennyit fog még változni?

    [ Szerkesztve ]

  • #56474624

    törölt tag

    válasz Tin #64994 üzenetére

    Ez a bejáratás szerintem nagyon változó. Őszintén szólva anno a dt770-nél sem rémlik nagy változás, ha egyáltalán volt, de a K550-nél sem most. Aminél hallottam, az a Superlux HD330, és még inkább a Maxell Retro DJ. Utóbbi főleg azért emlékezetes, mert meghallgattam a dobozból kivéve, meg utána 1-1.5 hónappal (más által bejáratva, mivel nem az enyém). Nekem a dobozból kivéve is tetszett, ledöbbentett (az árához mérten), de miután most legutóbb hallgattam, nagyon feltűnő volt, hogy mennyivel sötétebb lett a karaktere; elején még elég világos volt, kicsit talán még szúrós is.

  • Spíler

    őstag

    válasz gyenesmartin #64992 üzenetére

    "Bejáratásra mennyit fog még változni?"

    Sokat.A 6-7 és 9-10KHZ-et is le kell majd húznod. :DD

    Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

  • #56474624

    törölt tag

    válasz Recon666 #65002 üzenetére

    Hát nekem 6 évig volt DT770-em (32 ohmos premium edition), szóval rég járattam be, mégis elég jól emlékszem, hogy a fejhallgató a bejáratódás során nem sokat változott. Ezt onnan merem ilyen biztosra mondani, mert ott volt referenciának a (még szobaakusztikával együtt is) sokkal kiegyenlítettebb és jobban szóló hangdobozom, rengetegszer meghallgattam, teszteltem, sokat viszonyítottam egymáshoz a kettőt akkoriban, vártam a 770 részéről az áttörést. Persze nem a terüket vetettem össze, hanem a mély-közép-magas arányokat meg a felbontást, tisztaságot. Gyakorlatilag tényleg nem történt előrelépés, változás.
    Az évek folyamán kitapasztaltam, hogy ami sokat változtat a 770 hangján (a párna más típusra cseréjén felül), az a szorítóerő változtatása, illetve évek alatt a párna lapulása (mindkettőnél a fül-driver távolság változik). A bejáratódásnál lévő hatalmas változások legtöbb embernél legtöbbször a fül akklimatizálódását jelentik. Erről persze kár vitázni, de én tényleg nem csak bumm bele járattam be, minden nap összevetésre került egy elég jó referenciával. Én elejétől fogva csalódott voltam a 770-ben, és az is maradtam. Aztán mikor kipusztult mellőle évekig a hangdobozom, akkor elfelejtettem idővel, milyen jól is szólt az, a 770 meg nem szólt annyira rosszul, hogy eladjam, illetve hasonló áron nem tudtam jobb újat. Tavaly rendbehozattam kb. a hangdobozokat, a 770-nek már mennie kellett, BF akció keretében jól jött a K550 mkII, előrelépés volt, de az sem egy túl zenész lélek. Szóval zártból idővel kelleni fog egy jobb (NAD HP50 talán, de lehet ott is vintage vonalon fogok majd nézelődni). :)

    [ Szerkesztve ]

  • #56474624

    törölt tag

    válasz milkabrams #65004 üzenetére

    Legalábbis úgy hallottad, hogy nagyon sokat. ;) Ez nem mindig jó támpont. "Érdekes" módon nekem a 770 hangja a referencia kihullása után lett egyre kevésbé kirívó/szélsőséges (nem is olyan sok ez a basszus, nem is olyan sok a magas stb.), akkor járatódott volna be (már rég túl volt addigra az óraszám a bejáratási időn) igazán?
    Aligha. Néhány órája utánaolvastam az akkori fejhallgatós topikbeli irományaimnak, aszerint már akkor éreztem én, hogy a 770 monopolhelyzetbe kerülése kezdi elvinni rossz irányba a hallásomat, és tényleg úgyis lett: hangversenyen nem kaptam meg azt a basszushengert, azokat a romantikus túlzásokat, amiket vártam. A fül egy rendkívül alkalmazkodóképes szerv, de ha van egy jó referencia, amit a legtöbbször hallgatunk és amihez viszonyítunk, akkor a fül nem fog fokozatosan alkalmazkodni az épp bejáratós cucchoz, szóval sokkal reálisabb képünk lesz a bejáratás alatti változásról. Ezért is viccelek/ironizálok én mindig ezzel, hogy a bejáratás oroszlánrésze legtöbbször az bizony a megszokás. :))

  • csocsoszán

    őstag

    válasz #56474624 #65005 üzenetére

    Valamikor kb 35 évvel ezelőtt a bizományi áruházban (A Majakovszkij utcában) dolgoztam. Ott kezdődött a high-end szeretete. Az évek során volt sokféle fülesem a sennheiser unipolártól a koss-on át a stax lamdáig, Akg is volt nem egy. Ezt csak azért írtam le mert van bőven tapasztalatom, nem csak a fülesekben. (Aliscáéknál dolgoztam évekig)
    Egyértelműen veled értek egyett! Ha az első pillanatban elmarad a mindjárt " elájulok". akkor az sosem lesz olyan! Nem mondom, hogy a bejáratás nem fontos. Be kell "törni" a membrán szélnek stb. Finomodni, letisztulni fog a hang, de a karaktere megmarad. Én megpróbál úgy vásárolni, hogy a wow ne maradjon el.
    Az információk tudása fontos, (mert ugye mert mikor a kártyát kiosztjuk ritkán van egy embernél az összes ász!) de nem árt válogatni, és a saját tapasztalattal összevetni.
    Na ez jó hosszú lett, elnézést érte!

    Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

  • Tim82

    nagyúr

    válasz #56474624 #65003 üzenetére

    Távol áll tőlem, hogy ebből bármilyen nagyívű általános következtetést vonjak le, de például ebben az esetben nem úgy tapasztaltam különbséget, hogy az én hallásom idomult volna közben.

    Nem is tehette volna, mert a bejáratást úgy végeztem, hogy 2-3 nap erejéig rádugtam szerencsétlen fejest egy laptop jack kimenetére, a laptopon meg a sokszor emlegetett Isotek hanganyag ment állandóan ismétlődve. :)

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • zsoika

    addikt

    válasz Tim82 #65007 üzenetére

    Ja! Én meg használtan veszem a füleseket....a bejáratással törődjön az előző tulaj.

  • J.C.G.

    aktív tag

    válasz #56474624 #65005 üzenetére

    Nekem erről a bejáratásról az jut eszembe, amit anyám ismételgetett gyerekkoromban cipő vásárlásánál. Majd kitágul. Persze sose lett kényelmes csak hordható. Így vagyok a hangokkal, ha elsőre nem tetszik, akkor később se fog, max megszokom.

  • Tim82

    nagyúr

    válasz zsoika #65008 üzenetére

    Általában én is vintage fejeseket szoktam, azokból nehéz újat venni. :)

    3-4 fejest vettem újonnan, ezek közül a Maxell HP6000-nál volt tényleg drasztikus változás. Hozzáteszem, hogy amúgy én is szkeptikus vagyok a bejáratással kapcsolatban és az Isotek csodacédét sem tekintem épp csodaszernek, de nem volt akkor időm "fejen bejáratni".

    Egy másik újonnan vett fejesnél, a Veho Z8-nál pl. teljesen biztos vagyok abban utólag, hogy én alkalmazkodtam füllel-aggyal, "fejen bejáratás" közben.

    Szóval én is csak érdekes kivételként említem meg a Maxell-es esetet, nem szeretnék általános következtetést levonni.

    [ Szerkesztve ]

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • kromatika

    veterán

    Én éppen a megszokás elkerülése végett,előszór meghallgatom a kiválasztott jól ismert zenéket.És bejáratás közben nem hallgatom a fülest.Csak kb 50 óra után. Így reálisabban tudom meg ítélni hogy változott e,vagy mennyit változott a hang.

    [ Szerkesztve ]

  • Tin

    veterán

    válasz #56474624 #65005 üzenetére

    amit írsz, akkor lenne igaz, ha mondjuk végig a fejeden lenne a fejes, és hozzászoknál. de nincs így, én is próbáltam, és igenis változik a hangja. persze, a hangkaraktere nem, de ahogy írtam, tisztul, és beáll, jelentősebben alul és felül. ettől még persze, hogy hozzászoksz a hangjához, ahogy megszokod a mélybomba fejhallgatót, és utána minden mélyhiányos lesz, ugyanúgy megszokod a világosat is, és abban is lesz "elég" mély, aztán egy átlag fejhallgatót hallgatva utána túl sok benne a mély. de ez nem bejáratási változás, hanem megszokás.

    a hd600-at legutóbb úgy járattam be 2 hónapja, hogy ugyanazt a néhány számot meghallgattam, majd isotek cd be, másik fejes fel, és közben járatódott be a hd600. sokat ment, 100 órát, és nem hallgattam közben, csak pár óránként felvettem (az elején gyakrabban), és belehallgattam ugyanazokba a zenékbe.

    tessék, itt az eredmény:

    2017.11.27 1800-2400 6h lapos középen
    2017.11.28 0730-0030 17h határozottan jobb, néha elmosódik a közepe, elmegy a mély, vagy túl sok a magas (cin)
    2017.11.29 0730-0030 17h jobb, már stabilak a mélyek, kicsit még sziszeg, de alakul
    2017.11.30 0730-2330 16h tovább javult, most kicsit fent is tompult
    2017.12.01 0730-2230 15h ma nem volt időm hallgatni
    2017.12.02 0830-2330 15h éjszakára felkerült az ikeás kockapárnára, jól szétfeszítette, sokat engedett a szorításból, hallgatni nem tudtam sokat, de ma este k*rva jó a no good a depeche-től, imádom a dinamikusságát
    2017.12.03 0830-2330 15h hangja már nem annyira változik, alul oké, felül kicsit sok, viszont szorít. kicsit próbáltam egyenesíteni a fém tartót, de mintha idővel visszaállna eredetire

    szóval miattam nyugodtan elmondhatod, hogy nem változik a hangja, de változik. szerintem pont ebben a topikban olvastam évekkel ezelőtt, hogy a fülednek higgy, ne a chart-oknak meg a netes véleményeknek.

    [ Szerkesztve ]

  • #56474624

    törölt tag

    válasz milkabrams #65019 üzenetére

    Rengeteg dolog szerepet játszik benne, hogy adott pillanatban hogyan halljuk az adott cuccot. Idegállapot, hit, hangulat stb. Ebben a topikban is előszeretettel terjesztik, hogy bejáratatlanul minden fejhallgató szarul szól, bezzeg utána, aztán szerintem erre valaki vagy fogékony vagy nem. Nálam a K550 (de a 770 sem) egyáltalán nem szólt szarul bejáratatlanul (különösen, ha a végső állapotához viszonyítom). Nem nyűgözött le, mert ahhoz már több kell, de nem is volt rossz. Most is jórészt ugyanaz a véleményem róla. Az idegállapotom, hangulatom többet nyom a latba, hogy épp mennyire viselem el a hibáit, mit emelek ki a hangzásából. Megszokni nem tudja a fülem, mert mást többet hallgatok.

    Nem mondom, hogy egyáltalán nincs változás, de általában nem kell nagy dolgot várni, és ha bejáratlanul egyenesen szarnak ítéljük meg, utána meg már jónak, akkor ott elég jó eséllyel inkább megszokásra volt szükség, mint bejáratásra.
    A hifiben, high-endben meg pláne, sok dolgot szeretnek túldimenzionálni, hajlamosak romantikus túlzásokra, a szkeptikusok pedig kisebbségben vannak, így gyorsan terjed az ige.

  • #56474624

    törölt tag

    válasz milkabrams #65019 üzenetére

    Egyébként maga a Beyer support a következőképp válaszolta meg ezt a kérdést, hogy mekkora a bejáratódás alatti változás: [link].

    Szóval ők is minimális változásról beszélnek, és inkább a megszokás hatalmáról. De a túl gyors ítélkezéstől is óvaintenek. Ez amúgy jogos, mert egy elsőre lenyűgöző hangú cucc lehet nagyon rosszul hallgatható, ahogy múlik az idő, közben a zenei élmény pedig valahogy elmarad. És fordítva is működik. Nagyban függ attól is, épp mire van beállva a fülünk.

    [ Szerkesztve ]

  • fericske

    addikt

    válasz emiki6 #65025 üzenetére

    Na az a fejes kellene neked! Azzal már éreznél előrelépést az eddigiekhez. Elég jó már ahhoz, hogy ne legyen hiányérzeted miközben hallgatod, de ha mégis akad akkor a kábelezésben és az erősítésben, forrásban kell mókuskálnod, nem a fejes cserében gondolkodnod.

    (#65005) Ba cy lus + a releváns hozzászólások
    Mindőtöknek igaza van :)

    Kell a bejáratás, változtat a bejáratás? - Igen.
    Megszokás, placebo belejátszhat a bejáratásba? - Igen.
    Ami elsőre nem nyűgöz le, később a bejáratás után sem fog? - Nem. Ha netalán mégis, akkor visszautalhatunk a megszokásra.
    Nekem egy kivétel akadt eddig, a Tennmak ie800, de az egy ócsó kínai replika, aminél még az is előfordulhatott, hogy a membránra folyt ragasztó lemorzsolódott, felemásan szólt újonnan. Szóval ez a példa azért példa, mert szerintem nem számítható be példának, ha netalán valaki más egy ilyen esetre hivatkozna.
    A(z alap)karakter változni fog a bejáratással? - Nem. Fülpárna és harang illesztékekkel lehet variálni ezen, ami kétséges kimenetelű eredményt produkál, de jó móka.

    Aztán még van az, hogy modellenként változó mennyit változtat a bejáratás. Például a Vsonic gr07-nél semmi változást nem észleltem bejáratással, és ő volt eddig az egyetlen füles/fejesem aminél ez volt. A vsd3 nem sokat változott, az E3000 nem sokat változott, a Vyrus1 sokat változott, a Pandora 6 az előzőekben soroltakhoz képest közepesen sokat változott.
    Na meg most úgy fél év után vettem észre, hogy a QP1r is bejáratódott (meglepett).
    A tere jobb lett, 3D-sebb, meg picit kerekebb az egész hangzás. Szóval most megint ott tartok, hogy nem igazán van szükségem a Z40-re, csak ha igazán döngetni akarok, mert nagy (tényleg nagy, de néha állat vagyok, hogy zúg a fejem utána) hangerőnél kontrolláltabb.
    Viszont vettem hozzájuk egy drága interkonnekt kábelt, szóval lehet berendelek próbára egy RNHP-t. Ez az erőlködő lenyűgözött az egyik Canjam-en.

  • scofield657

    csendes tag

    40-50-60 körül szánnék rá. Milyennek ? hát nehéz kérdés... szép hangja van de szerintem kicsit halk mintha az erejét tartogatná, illetve szerintem még a magasak sincsenek a helyén (bejáratás még tart).. laptopról játszok spotin vagy youtube-n zenéket.

  • Brett001

    aktív tag

    Olvasgatom itt a bejáratásról az eszmecseréteket és jut eszembe, hogy régebben azt olvastam, hogy a planár fejhallgatóknak nem kell bejáratás, mivel teljesen más elven működnek, mint a dinamikus fejesek. Ahogy kiveszed a dobozból az a későbbiekben is úgy fog szólni, legfeljebb minimálisat változik. Sajnos már nem tudom hol olvastam, az is lehet, hogy az elektrosztatikusról volt szó. :F

    [ Szerkesztve ]

    "Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

Új hozzászólás Aktív témák