Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • niof

    addikt

    válasz zsocy #59440 üzenetére

    Ja, meg a kábeleket alá kell támasztani SFTTBZ-vel (Steril Földdel Töltött Teflon Bevonatú Zacskó, by Hang & Technika magazin), meg a szoba sarkaiba helyezzünk félig, 3/4-ed részig olivaolajjal töltött Unicum-os üvegeket - kupakkal lezárva persze, hogy jobb legyen az akusztika. És persze a hangzásjavító matricákról se feledkezzünk meg (háromszögek, négyszögek, körök), amiket a hangfalakra kell ragasztani, hogy jobban szóljanak. A sárga a legjobb! ;]

    Mindig bukkannak fel ilyen marhaságok. Eleve, mi értelme lemágnesezni egy pl. egy fejhallgatót, vagy hangsugárzót, hiszen néhány technológiától eltekintve, mind a mágnesek miatt szólnak. Szerintem az IsoTek is csak bepróbálkozott ezzel, és volt, aki ezeket a teljesen be is nyelte. Bejáratásra használni épp olyan, mint bármely zenét, zajt, vagy mondjuk egy rádióadót. Csak a belepakolt üzemóra számít, meg hogy melyik egységnek mennyi idő alatt áll be a hangja. Elektronikáknak azért általában kevesebb idő kell.

    Amúgy egy kábelcserének van hatása, esetleg csatlakozónak is, de ez már kisebb mértékű. A bejáratásnak alap, hogy van hatása, hiszen az anyagokban lévő mechaikai feszültségek idővel normaizálódnak (üzem közben). Az, hogy egy-egy terméknek milyen a saját hangja, az meg megint egy más dolog. De a többi kb. a bullshit kategória.

    [ Szerkesztve ]

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

  • #01758976

    törölt tag

    válasz Kasya #59461 üzenetére

    Ez élet képes kis cumó lehet. :K Bejáratások után, ha lesz kedved nyilatkozz majd róluk. Az oppora kíváncsi leszek a dac topickban,.

  • oba

    addikt

    válasz oba #59456 üzenetére

    No, megjött az ATH-AVC500 -as, egyelőre ismerkedünk. Tényleg kényelmes, bejáratás nélkül is tetszik a hangja, szóval jól elleszünk. Viszont van egy zavaró dolog... Audioengine D1 fejhallgató erősítővel használom, és 0 hangerőnél is van egy elég jelentős statikus háttérzaj... nyilván ha már egy bizonyos hangerővel hallgatok zenét akkor nem hallom, de alacsony hangerőnél igen. Próbáltam a dacot másik usb -be dugni, ugyanaz. Próbáltam a fülest a gépen lévő előlapi fejhallgató kimenetbe dugni, ott nincs semmiféle háttérzaj. Próbáltam a dacot távolabb helyezni a géptől, már amennyire az extra rövid usb kábele engedi, de nem változott semmit. Amint kikapcsolom a dacot, megszűnik a zaj, amint visszakapcsolom, újra előjön. Üresben, tehát zene lejátszás nélkül hiába tekerem a hangerőt, a zaj intenzitása nem változik. Bennem két dolog merült fel... vagy túl érzékeny a dac és valamit összeszed az usb aljzatból (gép belsejéből), vagy hibás a dac. Szerintetek mi lehet?

    Kézzel készült óraszíjaim - https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/oba/index.html

  • emiki6

    veterán

    Megjött a T50RP (kb egy héttel hamarabb, mint vártam). A párna, fejpánt párna és a kábel tényleg elég gagyi, a párna vicc kategória :Y.
    Rátettem az SRH840 párnát (nagyon feszül rajta szegény, a shurenak kisebb a kerülete, mint a fostexnek) és így a hangjára talán az a jó szó, hogy borongós (sötét, sok a mély, nem olyan "tiszta", könnyed, mint a DT880-é). A planár hangzását még szoknom kell, ugyanis sok minden máshogy érződik rajta. Mikor megpendítenek egy húrt és érzem, hogy "egy felület" jön rezgésbe a fülem mellett, az szokatlan, de nem rossz élmény. :)
    Szóval a mély nem kevés, a T20RP biztos vagyok hogy számomra élvezhetetlenűl sok mélyt adna, viszont mostmár még kíváncsibb vagyok a T40RP-re, lehet még jobban is tetszene. :K
    Keveset hallottam még, nincs is "bejáratódva", szóval egyelőre ennyi.

    "De hát ez a demokrácia, ugye, hogy sok különböző érdekcsoport, hosszas egyeztetés után megállapodik abban, hogy érdemi változás azért mégsem lesz."

  • emiki6

    veterán

    Jó késő van, ilyenkor két dolog jellemző rám a fáradtság miatt. Jobban kihallom a részleteket és szívesebben írok "fogalmazást". Szóval írok még a Fostex T50RP MK3-ról, mielőtt nyugovóra térnék, mert ilyenkor több a kedvem is és jobban is megy az írás, szóval lehet hosszabb lesz, mint amit amúgy írnék.
    Eltelt egy vagy két hét mióta megvan, eleinte nem szerettem annyira, mert nagyon borongós a hangja, de lehet jót tett neki a megszokáson kívül, hogy bejáratódott (vagy nem, ki tudja).
    Mint írtam az srh840 és dt880 után kicsit sok volt hirtelen ennyi mély, mert mintha kicsit ködösítené az összképet. És ugyan elég fun a sok mély és szinte bármit kicsit élvezetesebbé tesz, ám van egy baj. A lenyűgöző hatása hamar elszáll amint rááll az ember agya a fejesre és ott marad úgy, hogy van egy csomó mély, de minek? nem annyival élvezetesebb és egy csomó zene nem is illik a fejeshez (kevesebb mély is elég lenne az a lényeg). Abban bízok, hogy ezen fog segíteni a kicsit nyitottabb 1540 párna (a 840 párna helyett).

    Nade félre a nyafogást, mert ez a fejes (a dt880nal ellentétben) kiváló játékra és filmnézésre és noha nem minden zenét szeret, azért vannak előnyei, melyek ugyan leginkább a sub részlegen jelentkeznek, ám meglepő módon a megfelelő (nem túl zsúfolt és ricsajos) zenékben még képes is újat mutatni a fentebb említett két fejes után. Egyes hangszerek, amik eddig "nem léteztek" felfedték magukat, még ha csak kicsit is, de megjelentek, más hangszerek, amelyek viszont hajlamosak voltak elnyomás áldozatai lenni, immár függetlenül vannak jelen. Kiemelendő, hogy a húros hangszereket nagyon szereti, még a 840-nél is jobbsn de a dobokban még mindig a T40 MK1 a best! (Tim, szólj, ha eladod! :DDD)

    Jobban hajtható, mint a 600 ómos dt880, legalább egy harmaddal kevesebb kell neki a composite ampnál, Galaxy S7-en pedig már éppen be kell lépni a "ha tovább hangosítasz megsüketülsz, köcsög!" zónába (felugrik a halláskárosodás figyelmeztetés, mert azt hiszi a program, hogy füles van bedugva :U), hogy kellemesen szóljon.

    Kényelemre a 840 párnával pont olyan, mint a 840. Btw kezdek gondolkozni azon, hogy emellé kell e nekem a 840... :) Ha megjönnek a párnák (rendeltem a 840-hez is újat), akkor majd meglátom van e benne valami, ami hiányozhat. A DT880 viszont kell emellé (ha csak a fiókba is, de kell), annyira különbözőek. :K

    Létezik egyáltalán olyan fejes, amin jól szól a Mad Max: Fury Road - Brothers In Arms? Vagy egyik fejesemhez se illik vagy eleve nem jó semmivel. :F

    "De hát ez a demokrácia, ugye, hogy sok különböző érdekcsoport, hosszas egyeztetés után megállapodik abban, hogy érdemi változás azért mégsem lesz."

  • traktorgumi

    aktív tag

    Sziasztok
    Mindig alaposan utána nézek mielőtt vásárolnék valami technikai dolgot,de a fej és a fülhallgató vásárlás nekem mindig egy kicsit zsákbamacska volt.Mert ugye sokszor nem lehet kipróbálni és bejáratás után derül ki hogy mit is tud valójában....
    Szeretnék otthonra az alaplapi hangkártyához 10-15 ezer forint körül egy fejhallgatót.
    Általában hip hop zenéhez és egy kis játékhoz.
    Mindegy milyen hosszú a kábel mert mellemet van a pc és szintén mindegy hogy nyitott vagy zárt amit ti javasoltok csak a lényeg hogy könnyen hajtható legyen.
    Az ajánlott fülesek közül ahogy nézem nagyon megy a Superlux márka amit én nem ismerek :N
    Melyiket ajánlanátok?

    Superlux HD662
    Superlux HD681
    Superlux HD681B
    Superlux HD668B
    Superlux HD660
    Superlux HD661
    Superlux HD681 EVO

    Ha van esetleg javaslat ebben az árkategóriában amit ebayen lehet rendelni annak is örülnék :C

    :R

  • fericske

    addikt

    válasz espeke #60206 üzenetére

    Számít a bejáratás minden audio cuccnál, a változás mértéke az modellenként változó.
    Az y50 is jobban fog szólni idővel, de nála például nagy változás nem fog történni. Amit írsz, az alapján sosem lesz a barátod az a fejes.
    Nem tudom mi a kereted és mennyit fizettél érte, de add tovább és ruházz be egy Pioneer ms5t-re.
    Hasonló árban van és keresztben lenyeli az y50-et hangminőségben.

  • Dave™

    veterán

    Megjött az amazonos warehouse deal-es "használt" NAD HP50. "Like new" státuszú volt, elvileg a dobozával van némi probléma, de pár apró karcot leszámítva az is tökéletes, a fejhallgató pedig karcmentes. Itt vannak az első benyomások:

    -a hangja nagyon jó, még így bejáratás nélkül is
    -kiegyenlített karakter, inkább kicsit meleg, de kellően részletes, nincs hiányérzetem
    -a kialakítás borzasztó, a fejpánt elcseszett formájú, a felfüggesztés is, a párna túl kicsi (neccesen még pont jó, de a pánt akkor is elég sok megszokást és "játékot" igényel)
    -a kábel elsőre rossz viccnek tűnik (lapos és vékony), másodikra is csak egy fokkal jobb, de eléggé gyenge darab ránézésre, ja és hiába van kettő, mindkettő tök rövid
    -az anyaghasználat oké, de nem értem miért kellett fényes műanyagot használni
    -a külső is borzalmas (ez szubjektív), de felvéve objektíven is ronda
    -a dobozában sok jópofa dolog van, pl. hordtáska, karabiner (azt nem tudom mire való), repülős adapter, nagy jack adapter, két kábel, és az egész doboz nagyon masszív, minőségi darab.
    -az MSR7 könnyebben hajthatónak tűnik, telefonról pl. elég vékonyka

    Borzasztó nagy szerencséje hogy annyira jól szól, mert a konstrukció egyébként ezer sebből vérzik így elsőre. 34-et mindenképpen megért, és hangja alapján reálisnak tűnik a 70 is (még nem tudom milyen lesz ha bejáratódik), de a tervezésnél valami nagyon félrecsúszott szerintem. Ellenfele ugye az ATH-MSR7 ami eléggé más karakter, de az a hangja mellett kényelmes és jól is néz ki. Szerintem jól meg fog férni a kettő egymás mellett, ha sikerül megszoknom a kialakítást.

  • Per Degaton

    tag

    válasz Dave™ #60318 üzenetére

    Nekem is megjött az Amazon Warehouse Deal-es NAD HP50. Utólag is köszi, hogy beírtad az akciót :)

    Kedden este rendeltem, akkor már csak "very good" állapotúak voltak, abból választottam ki a legjobbnak tűnőt.
    Ennek ellenére az enyémnek is csak a dobozának van baja (egy kicsit el van szakadva egy helyen, egy másik helyen meg kicsit piszkos), de maga a fejhallgató és a tartozékok tökéletes állapotban vannak, szerintem teljesen új az egész, max csak kipróbálhatta valaki.

    Nos a hangjáról az a véleményem, hogy k*rvajó :D

    Normális fejhallgatóból egy Beyer DT770-em van és mivel azt olvastam a HP50 nem annyira V, féltem, hogy nem lesz benne se elég basszus, se nem elég magas, de egyáltalán nem ez a helyzet, tényleg nagyon bejön a hangja már így bejáratás előtt is.
    Tényleg eléggé más mint a Beyer, de zenehallgatáshoz pl szerintem ez jobban fog nekem passzolni.
    Először az uDSD-vel próbáltam, bőven jól szólt, remekül meghajtotta. Aztán rádugtam pluszban a SAP-8-at is, azzal még sokkal jobb lett és durva ereje van, ha csak félig feltekerem a hangerőt szerintem halláskárosodást szenvedek :) Aztán a próba kedvéért kipróbáltam csak az alaplapi ALC1150-tel és bár azzal nyilván gyengébb, de szerintem az is tűrhetően meghajtotta. Szóval számomra a hajthatóságával nincs gond.

    Egyéb dolgok:
    - nekem a kinézetével sincs bajom, bejön ez a fekete, de a fényes műanyag talán tényleg nem a világ legjobb ötlete volt
    - féltem, hogy kicsik lesznek a párnák a fülemnek, mert elég nagy fülem van, de ezzel sincs gond, kényelmes
    - a pántot még én se tudom százszázalékosan jól beállítani, nehezen döntöm el, hogy jól van-e fejemen, de ez csak idő kérdése szerintem
    - ami még tetszik, hogy úgy tűnik jól szűr kifelé, kevésbé szűrődnek ki belőle a hangok mint a Beyerből. De ez lehet amiatt is van, hogy ez bőrpárnás, az meg plüss
    - ami viszont annyira nem tetszik, hogy kicsit olyan törékenynek tűnik, szinte recseg-ropog, ahogy forgatom, alig merek hozzáérni. Ebben gyengébb a DT770-nél. Mondjuk az is igaz, hogy az egy tank kb :)
    - a kábele tényleg egy vicc, mindkettő. Jó, hogy elért a fél méterre lévő erősítőig

    Összességében azt mondom, hogy 34 ezerért szinte újonnan ez egy fantasztikus vétel volt :)

  • Dave™

    veterán

    válasz ferzoli #60358 üzenetére

    Az elmúlt pár nap használata után szerintem jobban kinyílt, szóval lehet számítani még javulásra a bejáratással. Örülök, hogy bevált, szerintem mindannyian "vakon" ugrottunk bele (leszámítva a sok review-t), de a lényeg hogy bejött :)

  • synar

    őstag

    Hétfőn megérkezett Bodz által javasolt Philips SHP9500 $115.67 volt mindenestől, 9 nap alatt kaptam kézhez a megrendeléstől számítva. Először kicsit csalódott voltam, mert elég nyersnek és kopogósnak találtam az alsó frekvenciákon, a hangok iránya sem volt igazán behatárolható, de elvégeztem egy 24 órás bejáratást és meglepően jó eredményt kaptam. Megérkezett a szép meleg bársonyos de visszafogott basszus hang, amit kissé hiányoltam az elején és megjelent a kellő térérzet is. Nem tudok objektív összehasonlítással szolgálni, mert csak egy Superlux HD681 EVO lehet az összevetésem alapja, amivel szintén nagyon elégedett vagyok. Talán annyi, hogy az SHP9500 esetében nyitottabb a hangszínpad és minden tartományban tisztábban szólalnak meg a hangok, ez talán a nyitott kialakításának is köszönhető de 3x annyiba is került, mint a HD681. Egyszóval tetszik nagyon az SHP9500, több órán keresztül is nagyon kényelmes, nem nyomja a nagy füleimet sem. Nagy élmény vele az zenehallgatás, főként az akusztikus, klasszikus és a jazz ahol igazán szépen teljesít, de ehhez is kerestem fejhallgatót, amit úgy érzem megtaláltam. Köszönöm az ajánlást még egyszer. :R

    [ Szerkesztve ]

  • Strangers

    tag

    Kedves kollégák! :)

    Nem rég tanácsot kértem tőletek és az ajánlatok között volt a ATH-M40x, meghallgatása után úgy döntöttem hogy ez lesz a befutó. Azt gondolom nem volt rossz döntés, egy kicsit vacilláltam a műbőr használat miatt de úgy tűnik abba is van minőségbeli különbség, ezen a fejesen tényleg minőségi érzetet kelt. :K
    Még ugyan a bejáratási időszakát éli de ennek ellenére tökéletes a megszólalás, ha jó a forrás kristálytisztán megszólal minden aminek kell, dögös mélyek, tiszta magasak és ami a kettő között van az is úgy szól ahogy kell. Én hangszerhez is használom arra is tökéletes.

    Tehát aki vásárlás előtt áll és egy kicsit többet szánna egy minőségi fejesre annak csak ajánlani tudom. :K

    Viszont az biztos hogy dobálni, ide oda levágni nem lehet, vigyázni kell rá, szerintem nem utcára való, otthonra vagy stúdióban, de ott is vigyázni rá. :)

  • #56474624

    törölt tag

    Azért ezek között a Superlux HD330-asok között nem olyan kicsi a minőségi szórás. Vettem még egyet másnak, és ez a példány már az eredeti párnájával, 0 bejáratással is hallgathatóbb, mint a másik volt: nem olyan nyomulós a mélyközép, és világosabb a közép és magas tartomány, közelebb áll a hangja a 770-eméhez. Nem bírtam megállni, hogy ne cseréljem meg a kettőt. :) Akinek adom, annak a zenéihez úgyis jobban áll a több mély, mellesleg az ebayről vett kínai bőrpárnát is adom hozzá (még szerencse, hogy volt itthon tartalék abból is).
    Igaz, még soha életemben nem vettem egy fejhallgató típusból két példányt, lehet ezért lep meg annyira a dolog, hogy ekkora eltérés lehet. :U

    [ Szerkesztve ]

  • #56474624

    törölt tag

    Azért ez a Superlux HD330 (megfelelő kiszolgálás mellett) az áráért bitang jól szól, el kell ismernem.

    Lehetne persze jobb a mély is, a közép is, a magas is, de ennyiért bőven túlteljesít. Összevetettem a hasonló árkategóriájú, ma már nem forgalmazott Beyer DTX710-zel. A 710-es kiegyenlítettebb ugyan, de jóval koszosabb a hangzása, közelébe nem ér a HD330-nak.
    Pláne most, hogy bejáratódott.

    A DTX710-ből amúgy már egy ideje kiábrándultam, pedig régebben nagy híve voltam. Sokáig Xonar DG-m volt és Presenter2 OPA2134-gyel. Miután idén Audiotrak Prodigy HD2-re váltottam, a DT770 rendesen előrelépett, a DTX710 nem igazán. Aztán jött az opamp csere-korszak, végül mindenhova opa2111 került. A DTX710 nem igazán profitált ebből sem (a 770 ebből is elég sokat), abszolút alsó kategóriás hang (igaz, van tőle rosszabb is). A HD330 viszont nagyon nem ez a kategória, pedig még olcsóbb is picivel.

    [ Szerkesztve ]

  • Spíler

    őstag

    válasz dudLee #61234 üzenetére

    Tegnap se gerjedt rá senki,pedig igen jókat írnak a hangjáról,egyedül a kábeltörést emlegetik negatívumként.

    kromatika

    Igen tudom,köszi.Bejárattad már teszteléshez?

    [ Szerkesztve ]

    Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

  • Spíler

    őstag

    Megjött az Alzától a DT990/600,egy nappal korábban mint ahogy ígérték.
    Sokat nem írnék róla mert:
    1.Ti úgyis jobban ismeritek mint én
    2.Nincs bejáratva

    Pár észrevétel:

    1.Minden forintot megér amit kifizettem érte ;)
    2.SAP-8 60% körül kihajtja tökéletesen
    3.Nagyon kényelmes
    4.Qrva jó hangja van :D (tudom relatív)

    Ez már felveszi a versenyt a Koss KTX/Pro1-el.Furcsán hangozhat,mert kinézetre a Koss olyan mint egy gyerekjáték,de nagyon jó hangú kis fejes.

    [ Szerkesztve ]

    Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

  • Spíler

    őstag

    válasz kirisz #61389 üzenetére

    Most összemértem a kettőt, a HD2000 nagyobb.Talán a hangja is picit jobb,igaz az UR40 nincs bejáratva,a HD2000 igen.

    Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

  • #56474624

    törölt tag

    Érdekes jelenség ez az EDT770s műbőrpárnánál, hogy minden egyes nap újra bejáratódik: az ember elkezdi hallgatni, fent van a fején 20-30 percet, addigra már hallható a tónus sötétebbre változásában, hogy lapul, de másnap (pontosabban némi idővel) ez a folyamat kezdődik elölről.

    [ Szerkesztve ]

  • Roxkex

    senior tag

    válasz Roxkex #61718 üzenetére

    Nos. Első körben HD 662 EVO tulajok felé szolnék. Vagy aki volt tulaja ennek (az egyébként fasza!) fejesnek :)
    Ugye csütörtökön vettem meg a fejhallgatót. Superlux HD 662 EVO. Tetszik a fejes, a hangja még kicsit szokatlan. Jelenleg bejáratás alatt áll! Továbbá esténként direkt felrakom valamire, hogy egy kicsit a szorosságából engedjen.
    Továbbá a kérdésem az az volna, hogy ez a fejhallgató mennyit fog engedni a későbbiek során a szorosságából ? (Vagy esetleg valami ötlet arra, hogy ezt meggyorsítsam ? :\)
    Sajna nyomja a fülemet egy idő után.
    Nyilván valóan nem a párnák nyomják a nagy fülemet hanem a belső műanyag, mert nagyobbacska a fülem :\ És ez nagyon rá szorul. Amikor megvettem akkor felpróbáltam de akkor még nyilván nem derült ki rögtön mert kb 30perc 1óra után kezdem érezni. :\
    Ezért eléggé a felé hajlok, hogy elállok a vásárlástól valahogy. (Habár nem rendeltem meg neten :\ Hanem telefonon felhívtam őket és érte mentem .. De elvileg van ez a 3 munkanapos dolog :) )
    Ha meg nem sikerül akkor :\ Ez van :(
    (Invotone HD 2000 az határozottan lazább is volt már a kezdetekkor) Alapvetően az viszont tetszik, hogy nagyon jól szűri a zajokat , talán jobb is egy kicsit mint az invo volt.

    Sajnálom ha nagyon nagy blődséget kérdezek :(

    Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

  • Tin

    veterán

    na meggyött végre az akg n60nc wireless. most bejáratom, aztán majd írok róla. külsőre nagyon minőségi, nagyon puha és finom a párnája, baromi kényelmes, viszont: kis tér, dobozhang, közepe is szar, a magasak szinte semmi, a mély meg agyonver és most már kínomban vezetékről hallgatom, és keresem azt a nagy hangot. szólok, ha megérkezett... :)

  • fericske

    addikt

    válasz Tin #61923 üzenetére

    Nem egy Y50-et kaptál? :)
    Jó lesz az.
    Az biztos, hogy én bejáratott darabot hallottam (2x, nyáron meg pár hete).
    Az AKG-és ember nem amatőr féle, mint néhány más demonstrátor, felkészül rendesen a bemutatókra.
    Nekem nagyon rendben volt a hangja APTX nélkül, zajszűréssel és az nélkül is.

  • Tin

    veterán

    válasz fericske #61932 üzenetére

    nem:) egyszerűen csak nagyon rottyos hangja volt a dobozból kivéve. de tényleg nagyon. viszont, sokat javult pár óra alatt. ráküldtem 2-3 órányi bejárató hangot, a többi hallgatózás volt, így kb 5 óra üzem után már megjött a hangja.

    még mindig baromi kényelmes. annak ellenére, hogy on-ear. puha fülpárnák, nem feszít a fejpánt (emiatt mondjuk egy erősebb fejrázásnál le is eshet), jól is állítható akár ogre méretű fejre is. nagyon finom, puha anyagokból van. a vezérlői is jó helyen vannak. tegnap 1.5 órát volt a fejemen egyhuzamban, és egyáltalán nem zavart. szerintem hosszabb használatra is jó. a BT headset funkció telefonálásnál a mikrofonja hangja azért messze nem egy zajszűrt headset hangja, de vállalható. kb egy jobb kihangosító szintje.

    ennyi idő után tényleg nehéz még végleges ítéletet mondani, főleg, hogy nem állt be a hangja.

    az akg n60nc wireless-nek 3 üzemmódja van:
    - bluetooth (zajszűrés mindig aktív)
    - vezetékes (zajszűréssel)
    - vezetékes (passzív, lemerült aksival is megy)

    az első kettő hangja elég hasonló. nekem a bluetooth hangja az "oké" kategória, vezetékesen, zajszűréssel rendes hangforrásról hajtva nyilván jobb, a hangképe viszont nagyon hasonló ennek a két üzemmódnak: tele van basszussal. bluetooth-nál mintha még több lenne. az m50x-ben éreztem ezt. ez még lehet, hogy finomodni fog, de baromi sok a mélye.
    viszont, ez nem rossz! megmosolyogtató. gyakorlatilag bármilyen zenéből kellemesen zümmögős hangot csinál, de egy dnb-nél már kicsit sok. viszont, bluetooth: filmnézésre, youtube videóhallgatásra, vagy egyszerűen csak átlag zenehallgatásra teljesen jó. és hát ez a célja a fejesnek. egyébként már most sem szól rosszul (főleg BT-hez képest), de ennyi idő után még nem ítélkeznék.

    ami nagyon más, az a passzív üzemmód. eltűnik belőle a sok mély, és éppen jó lesz. szépen, tisztán szól, és sokkal kellemesebben, teljesen vállalható hangja lesz. nem azt mondom, hogy akár csak egy 50e-s fejesét eléri, de ez nem is arra való. viszont, kicsi a fejes, összehajtható, az ember magával viheti, és ebben az üzemmódban tisztességes hangot is kap tőle.

    összességében: nekem bejött. bejön a brummogós mély, a többi fejesemben nincs ennyi, és ez tényleg ideális filmezéshez vagy videókhoz. kényelmes, kompakt, hordozható, bluetooth.

    hangképek (az innnerfidelity oldaláról):

    3 üzemmód összehasonlítása

    bluetooth hangját az audeze sine-hoz hasonlítja

    a passzív vezetékes hangját meg a focal spirit one-hoz

    újra mondom: mindez pár órányi hallgatás után. szóval ezt vegyétek figyelembe.

  • Frogged

    aktív tag

    válasz emiki6 #61985 üzenetére

    Én inkább kipengettem a 35font-ot az 1 napos UPS szállításra ma meg is jött épp bejáratás alatt van.
    Elöször majdnem infarktust kaptam mert a mélytartománya 0 volt de 2-3 óra járatás után ugynéz ki lassan megérkezik a buliba:)

  • Dave™

    veterán

    válasz Tulku #62015 üzenetére

    De csak ha előtte kellően bejárattad az adott wave fájlt... ;]

  • Tin

    veterán

    válasz emiki6 #62075 üzenetére

    ez "csak" 5mm szálanként, de egyet csavarodva volt a dobozban, így kínszenvedés volt összerakni, ráadásul az asztal mögött fal van, szóval még le is kellett nyomkodni kicsit.

    nagyon remélem, hogy a kábel bejáratás nem csak mítosz, ahogy múltkor beszéltünk, mert ez konkrétan szarabbul szól, mint ami eddig használtam (az 1.5 méteres volt, szálanként csak 0.4mm, és valami "olcsó" kácsa audio interconnect akármi). de jobban szólt.

  • Tin

    veterán

    válasz emiki6 #62078 üzenetére

    na menjetek a ...! :D :D :D

    most már jó. lehet, hogy fordítva dugtam össze először, pedig kerestem a kis nyilat, de elsőre nem láttam. de mindegy is, kb negyed óra után már jobban szólt.

    már csak a magic 2mm vastag usb kábelét kell cserélnem egy suprára. de az meg 8mm vastag. remélem 5 centin hajlik 90 fokot, és nem fog a levegőben lógni a dac :D

    de hogy valami ON is legyen: a 13 éves sennheiser hd555-öm még mindig meg tud lepni. most már bejáratódott a dac és az erősítő is, és valami állat jól szól.

    (#62083) Bodz: de az se volt. vagyis volt... a barna kábelen lilával, egy helyen, annyi hogy QED >>>

    [ Szerkesztve ]

  • Alvarez81

    csendes tag

    Szervusztok!

    Megjött az AD900X-em :DD .

    4-5 órát ment már, mielőtt elkezdtem kritikus füllel hallgatni. gondolom még picit fog változni a hangja, de már talán nem sokat.
    Kezdem a "hibákkal" :
    Ez a fejpánt nem a legjobb megoldás. Nincs kicsi fejem, de most szeretném, ha nagyobb lenne, mert levétel és újrafelrakás után kb fél percig folyton piszkálom, mert nem áll egyből jól, de aztán végül is beállítom, és ott is marad. Eléggé fontos, hogy jól legyen fenn, mert különben nem csak kényelmileg zavaró, de a hangja is furcsább. Így érzetre az anyagminőség a 10-20k HUF-os kategória. Remélem azért sokáig fogja bírni.
    Piszok merev a kábele. Lehetne rugalmasabb.
    Ennyi.
    ÉS akkor ami tetszik:
    (Musiland 02 US mark2 -vel)
    A hangja zseniális. Elképesztően részletes, és mégis "selymes". Valahogy sokkal kerekebb benne az összes zeném. Metálban a nagyon gyors pergő, meg a duplázó, olyan precízen szól, hogy nehéz elmondani is. A régi füleseimben ezek olyan kásának tűntek, most meg hallani minden ütést külön, a köztük levő szünettel együtt.
    Nekem bőven van benne mély. A sub pont jó (nem olyan (nekem túl) sok, mint a HD662 EVO-ban, a mély pedig szép részletes, és a tartományban kiegyenlített. A közép csodás. Nem hiányzik belőle semmi. A magas viszont kicsit visszafogottabb, ezért sz énekesnők sem sziszegősek, ellentétben a régi technics RP-F400-ammal. Korábban írtam ,hogy az AKG K240 M2 nem jött be. Na ez nem olyan :) sokkal kiegyenlítettebb a teljes tartományon. Nem EQ-ztam, van 1-2 zene, ahol azt érzem, hogy talán nagyon kicsit lehetnejobban kiemelve a magas számomra, de ez szerintem inkább megszokás.

    Nagyon szépen elkülönülnek benne a hangszerek, és olyan, mintha 8 bitről 16-ra váltottam volna képfelbontásban. Az egész zene élethűbb, élőbb. Az AKG-nál, szinte minden énekhang úgy szólt számomra, mint amikor vacak mikrofonba beszél valaki, ami levág bizonyos frekvenciákat, míg másokat túlerősít. Az F400, de az SE-M390 -ben nem volt ilyen érzésem, szépen szóltak, de ezekhez képest az AD900x-en most olyanok a jó felvételek, mintha ott énekelne mellettem az énekes.

    A tere jó, bár kicsit zártabb, mint amire számítottam (ez még lehet, hogy nyílik majd a bejáratással).
    De az is lehet, hogy az eddig megszokott , kicsit mélyhiányos F400 csapott be a hangjával, mert talán a magaskiemelés miatt nagyobbnak hat a tér. De így is sokkal jobb a tere, mint pl a K240-nek, vagy a HD662 EVO-nak.

    Nagyon fontos, hogy minden zenémmel (minden metal, pop, akusztikus és klasszikus zenékkel is remekül szól. :C

    Úgy tűnik a sok olvasgatás, a válasz-görbék nézegetése, és a tőletek kapott sok tanács megérte a fáradságot, mert a fejes baromi jó. Nem akarom levenni. Utána az imádott technics-em olyan, mint egy 128kbites mp3, a Flac után...
    Hangmérnök kollégám még bejáratás előtt kipróbálta 3 különböző forrásról. Csak annyit mondott, hogy ez az első olyan nyitott fejhallgató a fején, amit el tudna képzelni otthonra.

    Szóval köszönöm nektek! :R

  • Tin

    veterán

    válasz Bodz #62276 üzenetére

    tudom, hogy nem vagyok egy fejesben tapasztalt, sokat hallgatott ember, de én speciel a dt770 pro 250-es mellett, váltva hallgattam a custom one pro-t, meg egy m50x-et, amikor választani akartam. a custom one pro-t a friendly-sek ajánlották, de az első körben kiejtettem, mert laposan szólt, olyan élettelenül. már bontott volt, de azt el tudom képzelni, hogy nem volt rendesen bejáratva, de nekem nem tetszett. semmilyen beállításon, és tényleg nem tudom jobban megfogalmazni, minthogy "lapos". a 250-es dt770 viszont nagyon bejött, csak akkor még ugye nem volt erősítőm, szóval a 80-asat vettem, és az is bejön.

  • #56474624

    törölt tag

    válasz nemeth989 #62621 üzenetére

    Felhívtam őket, már érte is mentem, nem volt még idejük emailben értesíteni.

    A fejhallgatóról annyit (mert én is K550 mk2-t rendeltem), hogy egyáltalán nem mélyhiányos. Féltem tőle, hogy az lesz, de most nem vagyok biztos benne, hogy a 770 premium edition 32 ohm-ban a gyári plüssel több-e a mély. Nagy különbség biztosan nincs e tekintetben. Az én fejemen az én rendszeremben.

    Az biztos, hogy tetszik a fejhallgató, jó irányba mozdultam el. Bár a hangdobozos rendszerem szintjét továbbra sem értem el, az tisztábban szól, igaz, ez még nincs bejáratva, de csodára nem számítok, annyit nem fog változni ez. Magasabb árkategóriában kellene nézelődnöm valószínűleg, de egyelőre szerintem maradok ennél. A 770-től kiegyenlítettebb, ez előnyére válik, de felbontásilag szerintem ez sem jobb.

    [ Szerkesztve ]

  • syberia

    veterán

    Gyorsan meghozta a futár a MAXELL Retro DJ fejhallgatómat, Xonar DG kariról elég szépen és tisztán szól (rammstein flac). A Superlux HD-681 már évek óta megvan, annak erősebb a mélye, és egy hajszálnyit részletgazdagabb, lehet hogy a bejáratás hiánya miatt?

    https://howbad.info/

  • Recon666

    Közösségépítő

    Na megérkezett a DT770 pro még bejáratós szóval vélemény nem formálok, mert anno az A500 hangaj is sokat változott bejáratás alatt, de eddig tetszetős amit mutat. Zártabb mint az A500 jobban szigetel az tuti, de kényelemben az A500 azért veri. Itt részletesebbek a hangok ott szelősebbek (A500) itt a több a mély ott talán kicsit kiegyenlítettebb a dolog (A500). Lehet csinálok a kettőröl egy elemzés, ha már úgy is itt vannak egymás melett. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Tin

    veterán

    privátban kaptam kérést, hogy írjam le:

    sennheiser hd600, hd650, hd660s-t hallgattam (bár utóbbiba csak belehallgattam a végén), erről a sennheiser hdvd 800 dacampról. rendesen bejáratott, demó fejesekkel.

    zenékből nagyon vegyesen hallgattam, elektronikustól az akusztikuson át a rockig. tényleg mindent.

    hd600: gyors, pontos, mélyben a legszegényebb, felül viszont a legvilágosabb. részletes, gyors, nagyon részletes, elég gyors, és pontos. a mélyek is. mint a gépfegyver. nincs benne kevés mély, csak nem jó erősítő, ez ma nyilvánvalóvá vált számomra. és nem érződött "mélyhiányosnak" a hd650 mellett, de úgy összességében sem. nem basshead, de nincs gond a mélyekkel.

    hd650: mélyben erősebb, de lassú. felül halványabb, nekem szerintem középen is mosottabbnak érződik. bár nem sokkal erősebb a mélye a hd600-nál, kevésbé gyors és pontos. az ütemek is. kicsit mintha ilyen "elkent" lenne, talán erre mondják, hogy megbocsátóbb. a mélye amúgy rendes erősítővel sem sokkal több, mint a hd600-é, de érezhetően teltebb. viszont összességében, ezt sem öntötték tele méllyel.

    hd660s: szerintem ez még mindig nem volt rendesen bejáratva. nagyjából azt mondanám, hogy "méginkább" hd650 hangzás, tehát a hd600 -> hd650 úton ment tovább egy lépéssel. de mondom, szerintem még nem járatódott be rendesen.

    összevetve: a hd600 mindent kihoz, ami a zenében van, a hd650 meg inkább élményhang. közel sincs akkora különbség a kettő között, mint a leírások alapján gondolná valaki, de van különbség. engem így, hogy mindkettőből kijött a maximum, ami bennük volt, egyértelműen a hd600 irányába terelt. persze nincs 600 ezres erősítőm, és lehet, hogy sosem fog "ennyire jól" szólni, de most már tudom, mit tud.

    még egy gondolat: ez magánvélemény, és a hd6xx vonalat vetettem össze önmagával. nem összességében minden fejessel, csak ezekkel. nem ultimate fejesek, szerintem a hd600 fárasztóbb is a pontossága miatt, a hd650 viszont a másikkal együtt felváltva hallgatva nekem egyszerűen laposabb volt. álmosabb. valószínű önmagában hallgatva élvezetesebb lehet pihentetőleg zenét hallgatni. én all-around, ezerórát viselős, meló melletti fejest kerestem, ami nagyjából bármit eszik. arra ott a dt770, ha meg akarom küldeni a mélyeket.

  • karmaresz

    senior tag

    Mini beszámoló és értékelés
    Beyerdynamic DT-990 PRO 250 ohm

    Pár napja kértem itt tanácsot fejhallgató vásárlása kapcsán. Az elvárásom nyitott, nagy impedanciájú, kényelmes, fület körbevevő, 50-60e Ft körüli készülék volt. Mint sokan mások a lehető legjobb ár/érték arányú készüléket kerestem most elsősorban a nemrég vásárolt LG V20 képességeinek kihasználására.
    Nem vagyok audiofil, de szeretem az igényes, jól masterelt zenét. Otthon, ha lehetőségem van rá a család mellett, egy ProAc hangfalpár -bocs, biztos precízebb, de nem tudom megszokni a hangdoboz kifejezést, mindig feláll a szőr tőle a hátamon :R - és Electrocompaniet elő- és végfok szettről szól a zene, szóval azért nem volt mindegy mi is produkálja a muzsikát.,
    Ma reggel megérkezett a Beyerdynamic DT-990 PRO, amit egy Sennheiser HD 598 CS valamint a munkában használt Sennheiser HD 25 és ATH M50x fejhallgatókkal van lehetőségem összevetni. Végül a Nomonotól rendeltem, ahol egész baráti, 45e Ft volt az ára, így bőven keretemen belül maradtam. A fejhallgató még nincs bejáratva, valamint nem vagyok tapasztalt tesztelő, így az itt leírtakat kezeljétek ennek megfelelően.

    Amivel teszteltem:
    LG V20 - minden további nélkül indul a beépített Quad DAC a DT-990 csatlakoztatása után. Hangerőben is oké, 70-80% körüli hangerőn hallgatom. Emiatt úgy gondolom, hogy a hasonlóan hajtható fejhallgatók esetében valahol 300-350 ohm körül lehet az a határ amivel a V20 még halkabb muzsikák mellett is megfelelő hangerőre és dinamikára képes. Ilyen képességű DA konverterrel és erősítővel szerelt mobillal még nem találkoztam.

    Felvételek:
    Általam jól ismert flac és dsd zenéket teszteltem eddig, a lehető legtöbb stílusban.
    Dead Can Dance - Into the Labirinty (DSD)
    Depeche Mode - Ultra (24bit/88kHz)
    Dvorak - B-moll Gordonkaverseny Starker jános előadásában. (Ez egy a Mercury Living Presence kiadásában megjelent 1962-es felvétel, szerintem csodálatos hangmérnöki munkával (Wilma Cozart), minden klasszikus zene iránt érdeklődőnek ajánlom).(16/44)
    Eva Cassidy - Songbird (24/96)
    Jamiroquai - Travelling Without Moving (44/16)
    Miles Davis - Kind of Blue (24/88)
    Muddy Waters - Folk Singer (24/96)
    Nirvana - Greatest Hits (16/44)
    Natalie Cole - Take a Look (16/44)
    Pink Floyd - Dark Side of the Moon (24/96)
    R.E.M. - Automatic for the People (24/48)
    Red Hot Chilli Peppers - Greatest Hits (24/96)

    Na akkor nézzük, hogyan is teljesített eddig nálam:

    Kinézet és kényelem:
    Klasszikus a szó jó értelmében. Nagyobbnak gondoltam képekről, mint amekkora a valóságban. Nagyon strapabírónak tűnik és egyelőre nagyon-nagyon kényelmes. Nekem nincs gondom a szorítóerővel sem. A fej tetején alig érzem, a velúr párnák pedig puhán veszik körbe a fülemet. Kényelem szempontjából egy szinten van számomra a HD 598 CS-sel, míg a másik kettőt nem említhetem vele egy lapon. Egyetlen negatív apróságot tudok felsorolni: egy picit birizgálja a fülcimpámat.

    Hangzás:
    Nem tudom hogyan fog még változni, ha bejáratódik, de ha semmit, akkor sem leszek elégedetlen.
    A mélyek szépek, megfogottak, dinamikusak, részletesek, nem ülnek rá a középtartományra. Aki valami hasonló zártról vált, mint én, annak először talán kicsit kevésnek tűnik, de hamar eljöhet az az érzés, hogy inkább ott sok.
    A középtartományát sokan említik úgy, mint ami kicsit háttérben van a magashoz és a mélyekhez képest. Ha csak erre figyelünk, egy hangyaf@sznyit talán tényleg így van, de ha nem analizálok, hanem zenét hallgatok, ez abszolút nem tűnik fel. Nagyon kellemes, analógos a középtartomány, ami természetes énekhangokat produkál.
    A magas frekvenciáktól tartottam leginkább, mert ha valamire panaszkodnak a kritikusabb véleményformálók, akkor ez az. Nos, azt kell hogy mondjam, szerintem gyönyörű és részletes, és éppen nem tolakodó még. Ebben lehet hogy szerepet játszik az, hogy már nem vagyok 20 éves, így 10kHz felett már jól is jön az a kis rásegítés amivel ez a fejes operál. Az jó összképbe egy dolog nyúlt bele, ez pedig az átlagnál valamivel élesebb, sziszegősebb "SZ" és "C" hangok és cinek, -Eva Cassidy mennyei hangját hallgatva is csak ez emlékeztet néha arra, hogy mégiscsak a földön vagyok- de már most, pár óra hallgatás után is finomodtak kicsit. Mindenesetre ha ilyen marad, akkor sincs komoly gondom vele.

    Összkép:
    Ha az összképet vizsgálom, rendkívül tiszta, részletező, széles térleképezésű, a hangszereket, a felvétel dinamikáját csodálatos bemutató -a Nirvana dobját meghallva és a DSotM album Time számán nem hittem a fülemnek-, az énekhanggal is kiemelkedően jól bánó -Lisa Gerard a Dead Can Dance énekesnője mintha csak nekem énekelt volna, Natalie Cole, Cry Me a River énekén pedig könnybe lábadt a szemem- fejhallgatót kaptam, ami érzelmeket is remekül képes közvetíteni, egyáltalán nem fárasztó, vagy analitikus módon. Teszi mindezt épp csak annyi színnel, ami izgalmassá teszi a már sokszor hallgatott albumokat is ismét. A "V" karakter finoman ott van, de számomra egy enyhe, de jó fűszerként segíti a zene élvezetét. Egyelőre nem éreztem, hogy bármilyen stílusnál gyengélkedne. Ami árnyoldala lehet, hogy a gyengébb minőségű anyagoknál bizony megmutatja a felvétel és a masterelés hibáit., így nekem is sikerült kiszúrnom már pár apróságot menet közben. Igazából ezek is szépen szólnak, de ha már hallotál jó felvételt előtte, akkor mégis lesz egyfajta hiányérzeted.

    Összegzés:
    Ha egy mondattal kellene leírnom, mit érzek akkor ezt tudom megfogalmazni:
    Reggel hozta a futár, kicsomagoltam, felvettem és lassan hatodik órája nem került le a fejemről, miközben hol mosolygok az örömtől, hol elérzékenyülök a meghatottságtól, mikor egy-egy jól ismert szám is új oldalát mutatja meg általa.
    Nagyon nem bántam meg, hogy az elmőlt hetekben sok száz fórumbejegyzés és teszt elolvasása után végül ezt választottam. Kíváncsi vagyok, hogy miben alakul még hangkép a bejáratás során, de biztos vagyok abban, hogy sokáig jó barátok leszünk.
    Nem állítom, hogy mindenkinek ez az audió nirvána, biztos vannak nálam vájtabb fülűek, akiket zavarhat az enyhe magaskiemelés, ahogy abban is, hogy vannak nála jobb fejhallgatók, de jórészük azért jelentősen drágábban kínálja magát. Mindenesetre tiszta szívvel ajánlom azoknak a DT-990 PRO 250 homos változatát, akik hozzám hasonlóan elmúltak már 35 évesek, így feltehetően kevésbé érzékenyek a magas frekvenciákra, valamint ha otthonra, lehetőleg erősítő mellé keresnek a 40-60e Ft-os árkategóriában egy kényelmes, minőségi, igazán élvezetes fejhallgatót.
    Azért természetesen érdekel, hogy árkategóriájában van-e olyan fejhallgató, ami többet nyújtana nekem a fenti elvárások mellett. :)

    Szerencsére most itthonról dolgozom, így felfedezhetem ismét az összes zenémet. :)
    Ha pár nap múlva lesz változás, vagy új észrevétel, majd még visszatérek.

    [ Szerkesztve ]

    Once, I thought I was wrong but I was mistaken

  • emiki6

    veterán

    válasz krx21 #62775 üzenetére

    Függ attól is milyen szivacsot használtak épp akkor a gyártáshoz, illetve, hogy mennyire van "bejáratva". Az egyém szerintem kemény (még).

    "De hát ez a demokrácia, ugye, hogy sok különböző érdekcsoport, hosszas egyeztetés után megállapodik abban, hogy érdemi változás azért mégsem lesz."

  • ribizly

    veterán

    válasz Bodz #62610 üzenetére

    Nos. Megvan a Meze99. A silver verzió, aminek kifejezetten örülök. :C
    Kell neki a bejáratás, mert ez azért eléggé odaver a mélyeknél, de most kicsit visszafogtam EQ-ból. Remélem néhány nap használat után kicsit finomodik. Egyébként meg egy zseniális kis fejes. Szerencsére nekem pont jó a mérete, mert azért a fülpárnák (amik egyébként rettentő finomak) nem túl nagyok.

    Jah és annyira "vadi új" volt, hogy még én téptem le a csomagoló fóliát róla. :D
    Az áráról meg nem nyilatkozom, mert még sikerült egy kicsit a meghirdetett árból alkudni is... :U

    |•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

  • ferzoli

    Ármester

    válasz ribizly #62819 üzenetére

    Gratula hozzá! Bejáratás után írhatnál majd még róla.
    Én még várom az amazonos r70x-et...

  • Gabesz_23

    tag

    válasz ferzoli #62825 üzenetére

    Logitech UE6000:
    Körítés:
    Szép belső UE doboz, fekete és némi lila dizájnnal, mágneses záródással.
    Benne egy igényes 3,5-es osztó és egy szintén fekete-lila színkombós neoprén hordtáska, amibenvan egy kis oldalzseb a levehető kábelnak.
    Összeszerelési minőség kitűnő. Tényleg nagyon tetszetős a megjelenése (szerintem). Matt fekete fejpánt alján puha párnázással, és csillogó fehér műanyag burkolattal oldalt, szálcsiszolt UE logóval. Puha közepes méretű circum műbőr párnák, melyek kényelmesnek is.Az izoláció elég jó, szorítóerő közepes.

    A NC része számomra bullshit (de nem is ez vezérelt amikor a buy gombra klikkeltem). Olyan mintha egy loudness gombot kapcsolgatnék. :D Vicces!
    1 óra bejáratás után:
    Várakozásomnak megfelelően ez bizony egy mélyorientált fejhallgató a szó pozitív értelmében. A Magnat lzr 580-hoz képest hangban és minőségben is feljebb pozicionálnám, ráadásul kényelmesebb is.
    Tere nem túl nagy, de ez még változhat. Szépen simul a hangja 1 óra után, még kicsit a mélyek remélem mérséklődnek.
    Felbontása meglepetésemre elég nagy. Egy "fun" fejest látszik kibontakozni, amely nem veti meg a mélyeket.

    "Lánc" :DDD : Pc (foobar)-Logilink ua0211.
    Szerintem maradni fog esti ágyban hallgatózáshoz (honor6-neutron-smsl x4). :C
    Lehet, hogy kedvet kapok a nagytesóhoz?

    Egyszóval nem csalódtam. Szerintem 54 eurót vígan megér ez a szépség. :K

    [ Szerkesztve ]

  • zsolt19900

    őstag

    sziasztok

    ismét előjött a gondolatom -mivel mondhatni sűrűn használok fejhallgatót- hogy vennék valami komolyabbat

    most ha mosolyogtok ha nem, egy Sony zx300B típusú fejhallgatót használok és -amikor megvásároltam meg is lepett- nagyon tetszik

    tetszik, hogy relatíve pici és relatíve könnyű és kényelmes.... (ezek elenyésző szempontok lennének a következő komolyabb darabnál, amennyiben a hangminőségért áldozni kell)

    átnyálaztam az első hozzászólásos ajánlásos listát, de mivel nem tudom, hogy az mennyire frissül ezért kérdeznék:

    10-35k ig bezárólag, otthonra, (laptop hdmi tv és innen jön a jack csati)-ról hajtva (de lehet, hogy be fog figyelni pár olcsóbb kategóriás ebayes fejhallgató erősítő is -amennyiben szükséges
    nos ez a felállás és zene film általában ez a tartalom amivel etetném

    amit szeretek az a kiegyensúlyozott hangkép, szeretem a basszust is, de nem azt hogy elnyomja az egész mindenséget.... (hozzáteszem, hogy a Sony mélyei is elengedőek sokszor, ha pl picit hozzászorítom a fülemhez- ha ez ad támpontot)

    nem tudom, hogy ilyen árkategóriában tudok-e előrelépést megvalósítani, mivel (ha hiszitek ha nem) tényleg megvagyok elégedve a kis Sony hangjával, de persze gondolom, hogy egy komolyabb fejhallgató azért bejáratás - megszokás után jobban fog tetszeni

    mellékesen mondom: régebben volt egy Sennheiser hd485 am, na az nagyon tetszett csak egy picit kényelmetlennek találtam és akkori tizenéves fejemmel el is adtam, de az tetszett, arra kifejezetten emlékszem :) szóval ha ahhoz hasonló hangkarakter van most jelenleg ebben a kategóriában akkor azt is szívesen venném

    Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

  • Recon666

    Közösségépítő

    DT770 pro 250Ohm: Hihetetlen mennyit változott a hangja már mondhatni bejáratás után, eleinte kételkedve hallgattam az A500 után, de most már biztosra mondhatom hogy egy kategóriával feljebb van. A basszus feleződött az első hallgatás óta, akkor az EQ is segítségül vettem minuszba tolva a basszus mert már nekem is sok volt pedig nem vetem meg mértékkel persze.

    Mostanra kitusztultak a hangok minden részlet a helyén van a tere még mindig kisebb az A500 tól Sokat javult a szoritóereje is, engedett hál isten, kis tágítás után mostmár nagyon kényelmes és nagyon szép hangja van. Jól szűri a külső zajokat is. Szóval rendben van a füles, meg vagyok elégedve 43k ért. :R

    [ Szerkesztve ]

  • Samtya

    senior tag

    válasz niof #62895 üzenetére

    Nem szoktam hallgatni sound demokat, mert a felvétel-youtube-saját lehallgató fejes mégsem ugyanaz, mint az eredetit hallani. Relatív összehasonlítgatást lehet végezni velük, de az eredetik között nagyobb különbségek vannak, mint a róluk készült felvételeket hallgatva. Egyébként tényleg nem nagy prudukció, amit itt nyújt a HD6XX, érzékelem én is. Nincs még sok komment, de már páran szóvá tették a problémát. Érdemes lehet később is átolvasni a hozzászólásokat, hátha reagál valamit a készítő vagy mások akik pl már bejáratták rendesen.

  • zsolt19900

    őstag

    nos megjött a pionner ms5t

    most, hogy hallgatom az van bennem -tisztában vagyok vele, hogy bejáratós stb- hogy kevésnek érzem a mélytartományt benne

    a kép szép tiszta, magas közép helyén van stb. stb. -persze nem vagyok szakértő

    kérdésem:

    ez inkább meghajtás oldalról javítandó: fejhallgató erősítővel
    vagy
    másik fejes való nekem, ami picit mélyebbe húz? -persze nem olyanra gondolok aminél csak a dübörgést hallom, meg nem is azt, hogy masszírozzon.... gondolom ez kivitelezhető lenne, de akkor a többi tartomány rovására menne :F

    vagy pl. előhozható ez a "masszírozós" érzés, csak nem ebben a kategóriában? vagy az már végletekig káros lenne a fülnek? nem erre törekszem csak kíváncsi lennék egy olyan karakterre is, hogy mennyire illene a fülemhez :)

    próbáltam kíváncsiságból a laptopon az eq-k előre beállított értékeit, és az ami "mély"-ként szerepel, na az pop számoknál kb. fél hangerőig megfelelőbb, mint az alap normál 0-0-0-0 beállítások (ezt pl szeretem is így hagyni, mivel az autómban sincsen semmiféle ilyen olyan kiemelés, sem loud ami elferdítheti a hangokat amiket megálmodott a készítő)

    de pl amikor basszusosabb -ha mondhatom így- zenéket hallgatok, akkor viszont már éppen egy picit érzem kevésnek

    [ Szerkesztve ]

    Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

  • Samtya

    senior tag

    válasz J.C.G. #63110 üzenetére

    Próbáltam én is új M40X-et, valóban eléggé nyers akkor még érzésre. Nekem használt példány van, felpuhult és kissé szétterült párnákkal. Ráadásul leszedtem az arccal érintkező felületről a műanyagos borítást, tehát hibrid jellegűvé vált a párna. Nem rossz így a mélytartomány, szerintem a bejáratással is veszít a kezdeti durvaságából. A saját példányom nem volt ott a próbánál de még emlékezetből is nyilvánvalóan szoftosabb, könnyedebb az újhoz képest, mind viselését, mind hangszínét tekintve.

  • milkabrams

    őstag

    Megjött a Beyerdynamic Custom Studio, bejáratás nélkül sok a magas és kevés a mély. Gondolom ez változni fog.

    Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

  • milkabrams

    őstag

    válasz #56474624 #63256 üzenetére

    Mármint változik a bejáratás során?

    Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

  • Recon666

    Közösségépítő

    válasz milkabrams #63265 üzenetére

    Nekem a DT770 pro nagyon sokat változott bejáratás után mintha nem is ugyan az lenne. Nekem meg túl sok volt a mély és az csillapodott benne, meg finomult.

    Ha a Studioban kevesled a mélyet vegyél DT770 prot abban tuti nem fogod. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Bodz

    nagyúr

    válasz milkabrams #63260 üzenetére

    A lehetséges forgatókönyvek:
    - szokatlan
    - az előző fülesed sokkal jobban kiemelte, így még szokatlan
    - neked tényleg kevés
    - nem bír vele a V20
    - tényleg jót fog tenni neki még a bejáratás
    - az előbbiek bármilyen kombinációja

    [ Szerkesztve ]

  • #56474624

    törölt tag

    válasz milkabrams #63257 üzenetére

    Viccen kívül: a megszokásnak, a fül alkalmazkodásának is elég nagy a szerepe. Erről sokan meg szoktak feledkezni, és ezt is az adott cucc bejáratódásának számlájára írják.

    De fejhallgatónál azért tényleg van változás, ha más miatt nem, hát a párna lapulása, formálódása miatt biztosan: a fül közelebb kerül a driverhez, aminek köszönhetően relatíve sötétebb lesz a hangkép.

    Az sem teljesen mindegy, mekkora méretre állítja az ember a pántot: nagyobb szorítóerőt alkalmazva jellemzően sötétebb lesz a hangkép. Lehet ezzel játszadozni, a DT770-emből is alapvetően kétféle hangot tudtam kihozni.

  • Bodz

    nagyúr

    válasz #56474624 #63272 üzenetére

    Ennyiből jó az Isotek, azt biztosan nem akarja az ember hallgatni, nem fülön (fejen) lesz bejáratva, kevésbé játszik a megszokás.

    [ Szerkesztve ]

  • gaborka8x8

    aktív tag

    válasz Bodz #63273 üzenetére

    Vagy, ha az ember leviszi a garázsba, rádugja valami non stop zeneforrásra, és két hét múlva lemegy érte.
    Több, mint 300 óra alatt minden fejhallgató bejáratódik, és érdekes (Vagy teljesen természetes?) módon, így mindig sokkal kisebbek a különbségek, mint fejen bejáratva. :)

    "A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

  • #56474624

    törölt tag

    válasz emiki6 #63320 üzenetére

    Nem ismerem azt a fejhallgatót. Annyi biztos, hogy akármilyen fejhallgatónál a (mű)bőrpárna adja a több mélyet a plüss ellenében, de azért azzal el is hangolja rendesen a fejhallgatót, mintha csak egy másik fejhallgató lenne. Inkább keressen szerintem más típusú fejhallgatót, amíg élhet az elállási jogával.
    Persze pár napot várhat (ha van még idő a 14 napból), hátha kedvező irányba változnak a dolgok akár valós bejáratódás, akár megszokás miatt.

    (#63321) milkabrams:

    Eriggy má :D , én semmiképp sem vagyok Beyer-szakértő, szerintem jó páran sokkal többet hallottak a márkából, mint én, főleg a felsőbb kategóriában hiányosak az ismereteim Beyer terén (770-880-990 triumvirátust azért ismerem, de ott sem az összes típust, hiszen annyi van).
    A DT770 premium editionnel (32 ohmos) együtt éltem kb. 6 évig, azt azért ismerem. Hogy jobb volt-e metálra, mint a kiegyenlítettebb K550? Szerintem nem, nagyon elvékonyította a torzított gitárt (a gyári plüss párnával, a bőrrel már nem), tehát a Beyer DTX710-en is jóval vastagabban szólalt meg (amúgy ez is plüsspárnás). Lehet, hogy a lábdob dübörgése jobban átjött a 770-en, de én azt szeretem, ha a gitárok is vastagon szólalnak meg. Szóval szerintem metálra a kiegyenlítettebb hangzás a legjobb, de ez nyilván egyéni ízlés kérdése is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés