Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • S. Szabi

    őstag

    válasz dudika10 #30596 üzenetére

    Ez az első fejhallgatóm, eddig a Sony Xperia P gyári fülesévél hallgattam, meg Logitech X-540 hangszóróval. Lehet, hogy azoknak nem tiszta a hangja, plusz kb semmilyen kategóriák, ugye, de hogy most nem tetszik amit hallok, az biztos, biztos, hogy hozzá szoktam a rosszabb minőséghez, de attól még a dobot alig hallani, és az egész olyan magasan szól :) EQ-t nem állítgattam eddig gépen, csak ha Sony fülessel hallgattam, a Musiland driverében a 80 Hz-t húztam fel, hogy kicsit jobb legyen.

    Lehet, hogy a hangkártya nem olyan jó, mint gondoltam. Na mindegy, hallgatom így egy darabig, kíváncsi vagyok mennyit változik.

    Azért esett erre a választás, mert itt többen írták, hogy rockhoz nagyon jó, akinek van, az szereti, jól szól.

    Ott van pl a Rob Zombie - Feel so numb száma, az nem annyira metálos, van benne sok mély dob, azon lehet hallani azért, mennyi a mély így, hát nem sok :)

    Ha a driverben a 80 Hz-t 10-esre állítom, akkor már jobbnak hallatszik, de olyan sokat nem változik.

    Na, első körben hallgatom amennyit tudom, meg hagyom, had szóljon, ha nem vagyok itt, bejáratódás céljából, aztán majd jelentkezem mennyit változott :)

    [ Szerkesztve ]

  • zsocy

    őstag

    válasz S. Szabi #30600 üzenetére

    Azért a bejáratást mindenképp várd végig, pont az ilyen hiányzó mélyek szoktak megjönni utána. Vegyél mindent vissza 0-ra, és hagyd úgy órákra (vagy napokra) szólni normális hangerőn. De azt a +10-es kiemelést mindenképp vedd le.

  • .DLL

    veterán

    válasz S. Szabi #30600 üzenetére

    Értem mire gondolsz. De itt sajnos nincs 15 colos mély hangszóró, ami a lábdobot mellbevágóan át tudná adni, mint egy koncerten, a fejhallgatózás az egy más témakör. De erre az Edifier is csak emlékeztetve lett volna képes. És ha viszonylag nyílt térben meghallgatunk egy lábdobot, gyakran az is T-nek hangzik ám, nem B-nek. ;)

    Én gyakran hallgatok elektronikus zenét is, Bonobo, Parov Stelar, harmonikus-DnB-k, stb, de említhetném a London Grammar-t is, ahol azért kell a mély, hogy felrázzon, szóval szeretem a mélyet, de hozzá lehet szokni a fejhallgatók viszonyítási rendszeréhez.

    Ha gondolod, amíg bejáratódik addig mehet rá egy kis mély, de fokozatosan vedd vissza, mondjuk 2 naponta 1 értékkel. ;)

    (#30602) gyenesmartin: Fura, vagy én hallgatok általában halkan zenét (ez több, mint valószínű) vagy a sima 681 kevésbé engedi ki a hangot, mint az EVO (ezt kevésbé tartom valószínűnek, mivel hogy belátni a lyukakon a fejesbe) mindenesetre nálam 1m-ről is alig hallani valamit még ha leteszem az asztalra is.

    [ Szerkesztve ]

    (P.H.)

  • S. Szabi

    őstag

    válasz PuMbA #30612 üzenetére

    Egyelőre az egész fejhallgató olyan sehogyan se szól, lapos valami az egész, teljesen mindegy, hogy mit hallgatok vele, de be tudom annak, hogy új, és kell neki az idő bejáratódás miatt, de nem gondoltam, hogy az elején ennyire semmilyen az egész hangzás.

    A youtube-s videó amit linkeltél, azt írja nem elérhető.

    [ Szerkesztve ]

  • akela91

    addikt

    válasz S. Szabi #30614 üzenetére

    Ne várj sokat a bejáratástól, nem képes ekkora csodákra mint azt várod. Az agyad vagy rááll, vagy eladod.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Piftuka #30650 üzenetére

    Elméletileg, beszélgetve szólok hozzá, talán ér valamit. (Több bekezdésre tagolt téglalap, de ritkán teszek sorközt is a bekezdések közé, hehe. Csak akkor van sorköz is, ha új témát kezdek.)

    Én is kíváncsi lennék, ha a kísérletező kedvű Bodznak lenne már saját tapasztalata valamely fejhallgatójukkal, mert ez egy friss, feltörekvő (lengyel) cég, amely elsősorban a mobilkommunikációban tör felfelé. De Bodz talán komolyan írta .DLL-nek, hogy még ő se rendelt onnan semmit, ezért szólok bele, a fejhallgatóikat tekintve szintén saját tapasztalat híján.
    A K&M mobiltelefonjai, tabletjei egyelőre tipikusan a feltörekvő cégek politikája szerintiek, azaz innen-onnan összeszedett alkatrészekből épülnek fel, viszonylag olcsók, jó ár-érték arányúak, de a "csúcskészülékeik" is csak a bejáratott márkák típusainak a középmezőnyét érik el tudásban és minőségben. Alkalmasint jobbnak néznek ki, mint a valós beltartalmuk. Még nem saját fejlesztések a készülékeik, hanem átvett megoldások, - sokszor elavult megoldások az olcsóság érdekében. Ha a fejhallgatóik már túllépnek ezen a szinten, akkor az örömteli, mert tényleg feltűnő, hogy egészen alacsony áron, egészen minőséginek kinéző típusaik vannak.
    Fejhallgatóban könnyebb élvonalbelit készíteni, mint mobiltelefonban, hiszen nem kellenek hozzá akkora gyártósorok, és a hangsugárzók terén az utóbbi évtizedekben technológiai ugrások nem történtek, csak finomhangolás. Keresgéltem is mostanában szakmai visszajelzéseket ezekről a K&M fejhallgatókról, de még nem nagyon lehet ilyesmivel találkozni - és itt Euramerikában azokról az OEM-ekről se nagyon, amelyeknek a klónjaik). Pedig érdekesek, mert ahogy te is utaltál rá, ránézésre a bennük levő anyag is jóval többet ér, mint amennyit kérnek érte, és kíváncsi az ember, hogy belülre, a hangminőségre is maradt-e valami, vagy csak a külcsínre. Mitől ilyen meghökkentően olcsók?! Jobbára attól, hogy amint Bodz is jelzi, ezek jellemzően úgynevezett OEM gyártóktól átvett ("kínai") típusok, klónok, amelyekre ráragasztották a saját nevüket. A K&M mobilkommunikációs eszközeiben mint mondtam olcsó, elavult a beltartalom, de még így is viszonylag jó ár-érték arányúak. Valószínűleg a fejhallgatóik is ilyenek, azazhogy jóval kevesebbek, mint amennyinek látszanak, de azért mégis megérheti megvenni.

    [ Szerkesztve ]

  • Dorien

    veterán

    válasz - = Zk = - #30805 üzenetére

    Szerintem vedd meg ezt, ennyiért jó vétel: Superlux HMD660
    Ez lényegében egy HD660 + mikrofon. Árulja már egy ideje, fogalmam sincs miért nem vették meg eddig.

    krisz242:
    Néhány nap alatt bejáratódik normál használat mellett. Általában javul valamennyit mindegyik fejes hangja, de ez részben pszichológia is. :)

    [ Szerkesztve ]

    "Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    Ma voltam Győrben a Hangszerdiszkontban, kipróbálni az Invotone HD2000-ret. :)

    Nagyon készséges volt az eladó srác szó nélkül mondta hogy hallgassam meg, és mellé rakott egy Superlux 681-est is, (a sima verzió) így kb fél órát hallgatóztam ott mobilról.

    Kialakításra, strapabíróságra a Superlux sokkal meggyőzőbb volt (fejes, kábel, csatlakozók stb) de hangkarakterben az Invotone jött be jobban, érzetre az jobban passzol azokhoz a stílusokhoz amit hallgatok inkább (New Age, pop),így azt éreztem biztosabb választásnak.

    Szóval most kíváncsi vagyok nagyon az Invotone HD 2000-re, este tesztelem majd. :)

    Azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy ez a típus mennyi bejáratási idő után éri el a végleges hangját?
    (Úgy olvastam hogy az AKG 511-esnek pl nagyon kell a bejáratás)

    A másik amit szeretnék kérdezni, hogy a (és előre bocs ha láma kérdés) a fejes használati utasításában (és már előre plusz pont amiért egyáltalán van :) ) az áll, hogy a neodymium mágnes miatt nem érintkezhet magas mágneses térrel a fejes, hogy ez mennyire erőset jelent, pl nekem a számítógépasztalom mellett van az egyik front hangfalam 2db 20cm-es mélysugárzóval hogy annak vihetem a közelébe, rárakhatom-e stb?

    Bármilyen infót előre is köszi! :R :R

  • Leigazoka

    tag

    Ma teszteltem a Beyer DT990 pró-t, DT770 pró-t és a ATH-M50x-et... ezeket viszonyítottam a Teufel Aureol Real-hoz.
    Kényelmi szempontból:
    a Beyerek tetszettek ... bár az én fülemhez mérten eléggé nagyok voltak a párnák... volt még bennük hely XD. ( alig észrevehető, hogy rajtad van )
    A pánt állíthatósága nehézkes volt náluk.. a Teufelen ez simán ment. + nem műanyag hanem fém a csúszka.
    Az audiotechnikának ilyen puha szivacsszerű párnája volt amit kicsit igazítani kellett... de utána már jó volt.
    Kinézet:
    A pró változat a Beyereknél a tetszésemet nem nagyon nyerte meg.. kivéve a párnájukat... az editionok tetszenek.. de Ők nem voltak jelen.
    A M50x kinézetre bejött.
    Hangminőség:
    Az M50x-el kezdtem.. hangja hasonlított kb. 80% ban a Teufelhez maradék 20% a plussz részlet és enyhén jobb mély volt. Teló egész jól kihajtotta.
    A Beyer DT990 - en hallgatva olyan számokat mint a Hard-Jungel aminek elején egész szép single dob intró van.. mélyből nem hallottam semmit.. másból se nagyon. 250 Ohm osak voltak lehet ezért.
    A DT770 már sokkal jobb volt, hallkabb volt a Teufel és M50x hez képes jóval ( fullon volt a telón a hangerő és fele olyan hangosan szolt mint a Teufel és az ATH) a basszus itt is kevesebb volt, DE jóval pontosabb és gyorsabb pl: egy hard számban sokkal tisztábban kivettem a basszusgitárt. ( vaci új volt ... lehet bejáratva jobb)
    A 3 fejes közül a DT770 pró hangja jött be leginkább... azt nem tudom... pl: hangkártyán->xonar dx + flac fájlok.. sok órás bejáratással megjön - e a több mély.. illetve a DT880 jobb - e basszusban.
    Hangszerdiszkontos srác szerint az M50X et viszik mint a cukrot----....---- :D :)
    Azért jót tett ez a kis hallgatózás.
    A mélyet nem nagyon hallottamhoz az hozzá járulhat, hogy otthon 5.1 van? Mert 21 W a sub és 50-60 % on van és inkább csak pattog...( logitech )

    [ Szerkesztve ]

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    Időközben volt alkalmam tesztelni az Invotone HD 2000-rest és alapvetően tetszik, de tegnap egy kissé elbizonytalanodtam...

    Az a helyzet, hogy első körben amikor magában hallgattam, nagyon megörültem neki, mert nagyon tetszik a neutrális hangja. :) :)

    Viszont épp tegnap járt nálam egyik jó barátom, akinek jobb füle van, régen DJ volt, és az ő véleménye kissé elbizonytalanított... :(
    Ő azt mondja (bár neki bevallottan inkább a meg eq-zott hang tetszik, nem a neutrális) hogy a hd 2000-nek a hangképében van egy rész, pontosabban a középmagas tartomány, ami mosott, műanyagos, és az rátelepül a magasra is kicsit.
    Ennélfogva ő a Sennheiser HD 201-esemet jobbnak, kellemesebbnek tartja, mert ott precízebben elkülönülnek a hangok, azt mondja ott nincs ez a mosott rész. Bár ő a saját AKG K55-ösénél is jobbnak tartja a hd 201-est ebből a szempontból.
    Mindkét fejest cd-ről próbáltuk, az erősítő direct módjában.

    Ez engem erősen meglepett, mert több helyen is jót olvastam a HD2000-ről, hogy 15-ezres katba is elmagy a hangja stb, hogy nem hittem hogy jobb lesz a HD201....

    Egyedül arra tudok gondolni, hogy még bejáratós, ezért még nem 100%-os a hangja ( hallgatózásig kb 1 órát hajtottam erősítőről, gépen még nem nagyon próbáltam).

    Ti mit gondoltok, ne aggódjak, bejáratás után precízebb lesz az Invotone, mert amúgy szimpatikus fejes, vagy a v karakterből adódóan ő ilyen?
    Illetve mennyi az a bejáratási idő, ami után már nem változik a hangja?

    Ne értsetek félre nem áll szándékomban trollkodni vagy ilyesmi, csak szeretnék képben lenni a két fejes viszonyáról...

    Válaszotokat, és bármilyen infó előre is köszönöm szépen! :R :R

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Silent77 #30889 üzenetére

    Amellett, hogy mindkettő elég jó fejes és "biztonságos" választás (nincsenek kirívó-elidegenítő hatások a hangjukban), szerintem a Shure egy kicsit "biztonságosabb", miszerint egy kicsit kiegyenlítettebb, mondhatni "általánosabb" a karaktere, kicsit könnyebben hajtható, rugalmasabb a mobil lejátszókkal szemben. De mindegyik kellemes, hosszútávon hallgatható hang, - a Shure-t talán kellemesebb hallgatni, a Beyert biztosan kellemesebb viselni.

    (#30892) Canonfan Elég sokat alakít a készülékek hangján a bejáratódás, különösen a hangsugárzókén. Utána érdemes csak összehasonlítgatni, következtetéseket levonni.

    [ Szerkesztve ]

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    Köszönöm szépen a válaszotokat! :R :R

    Teljesen igazatok van, ahogy mondani szokás, "A pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk el." :D
    De kíváncsi leszek bejáratódás után mennyit változik, úgy látom sokan szeretik ezt a fejest (Invotone hd 2000) ennyi ember meg csak nem tévedhet...

    DBAtti (#30900):

    Nem vettem gonoszkodásnak, :) igazad van ennyi pénzért ajándék ez a hang.

    Csak azért vagyok most gondolkodóban, hogy a Sennheiser HD 201 az kap vegyesen jót is, rosszat is, az Invotonr(Takstar) HD 2000-ről meg csak jókat olvasni ezért lepett meg hogy még van amiben ezek szerint jobb is lehet a hd201... :Y

    Kérlek ne értsétek félre nem bántam meg hogy megvettem az Invotone-t de most szeretnék képben lenni hogy ténylegesen tudásban felette áll-e a hd201-nek vagy nem, és ezért szeretném megkérdezni a véleményeteket, amit ezúttal is előre köszönök! :) :R

    A fülpárnái viszont alapból meggyőzőbbek a hd 2000-nél a hd201-nek ilyen filmréteges szivacs párnái vannak, és 1-2 helyen már kezd töredezni a felülete, bár valamivel több mind két éve megvan, ha ezt vesszük alapul nem vészes. :)

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    Elsősorban azokat szeretném megkérdezni most, akiknek szintén Takstar/Invotone HD2000-resük van, vagy jól ismerik a hangját, illetve :R azoknak aki emellett ismerik hang ügyileg a Sennheiser HD201-et is :)

    Korábban írtam, hogy én is vettem egy Invotone HD 2000-ret amit meghallgattattam egy jobb fülű (régen DJ volt) de inkább a színezett hangszínt kedvelő barátommal, és neki a Seni hd201 precízebbnek, részletezőbbnek tűnt, azt mondta hogy a HD 2000 középtartománya mosottabb neki a Sennheiserhez képest...
    Utána meghallgattam én is, de nem vettem észre sok különbséget a kettő között, de ezt annak tudtam be hogy még bejáratás előtt volt.

    Viszont:

    Azóta hallgattam járattam pl. filmet, koncertfelvételt néztem vele, hogy bejáratódjon, és tegnap újfent összehasonlítottam a hd201-el, és már hallom köztük a különbséget, úgy érzem :)

    A forrás cd volt (Enigma MCMXC a.D.)) direct módban azonos hangerő mellett, és most az Invotone tetszik jobban, mintha élettel telibb lenne a hangja mint a Sennheisernek, a hd2000 után a hd201 olyannak tűnt mintha a mélytartomány eltűnt volna, és a közép is egy kicsit mintha semlegesebb magasabb tartomány felé orientált lenne...
    De hangsúlyozom, az én fülemnek az én rendszeremen. :)

    Ezért azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy ti hogy halljátok a HD2000-ret bejáratás után, szóval amit fentebb írtam azok korrekt megállapítások lehetnek, és most kezd úgy szólni ahogy a sok pozitív vélemény után elvárható, vagy csak placebó? :D

    Válaszotokat előre is köszi! :R

    [ Szerkesztve ]

  • Canonfan

    senior tag

    .DLL (#31135), Dorien (#31137), Bodz (#31141):

    Köszönöm a válaszotokat, így már biztosabban érzem választásom helyességét az Invotone HD2000-el kapcsolatban, :) elég csalódás lett volna ha 7-ezresért veszek egy új fejest, ami semmivel sem jobb a 2 éves Seni HD201-emnél, sőt még veri is a HD201... :D

    De akkor szerintem a bejáratás lehetett a kulcs, mindenesetre jelenleg jobban tetszik a hangja a HD201-nél, bár nagyon kíváncsi vagyok hogy a barátom másodszori meghallgatásra mit mond róla... :) :F

  • Silent77

    veterán

    Megjött a Beyer 770 pro 250 Ohm hangja. :B
    Jót tett az együtt töltött pár nap, és gondolom a bejáratás.
    Most már azt mondom megérte a csere! :R

    Egyedül talán az anyagminőséget tudnám felhozni, a Takstar pro 80 sokkal masszívabb, majd az idő eldönti.

    Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

  • niof

    addikt

    Sziasztok!

    3 Hét aktív használat után néhány gondolat, a Sennheiser HD25 1-II-ről:

    - 50-60 óra használat után, a kezdetben kissé "kemény" de öblös mély hangok már leereszkednek egészen szub mélységekbe, de a dinamikájuk, az "attak" ugyanúgy hiánytalanul megmaradt.
    - A magas tartomány nagyon finoman szól, nem fedeztem fel semmi harsányságot, vagy kiemelést. Inkább azt mondanám, a felvétel sajátját közvetíti.

    Eddig nem akartam különösebben nagyobb hangerőn "megküldeni", de tegnap ez is sikerült. Egyből meg is mutatta a kicsike, hogy miért kedvence sok DJ-nek, és miért hordják magukkal mobil fejhallgatóként a mai napig a hangmérnökök.
    Ugyanis, nagyobb hangerőn sem veszti el a kontrollt, végig megfogott és pontos marad, épp olyan a hangja, mint kisebb hangerőn. Ebbe azt is beleértve, ami sok fejhallgatónak hibája nagyobb hangerőn, hogy bizonyos dolgokat/frekiket elkezdenek kiemelni, és "kiabálóssá" válnak. Na ez nem.
    Volt olyan felvétel, túlzás nélkül, amin a közönséghang is rá volt keverve a felvételre, és teljesen a koncerten éreztem magam, mintha ott lennék, még a színpadot is el tudtam képzelni, mi hol van rajta. Teljesen, mintha az ottani, jó minőségű koncerthangosítást hallgatnám. :))

    Szóval, aki kicsit komolyabb fejesre áhítozik, feltétlenül adjon egy esélyt ennek is, és egy bejáratott darabot füleljen meg mindenképpen.

    A nagy fülnyomásról annyit, mikor vettem, írtam, hogy voltak, akik arra panaszkodtak, hogy nagyon szorít. Nos, sikerült 1-2 alkalommal nekem is úgy feltenni, hogy 25-30 perc után kicsit nyomta a fülemet, de ez egy minimális igazítással megszüntethető, és némi egyéni megszokást igényel, hogy pontosan hogyan kell felrakni, hogy hosszú távon is kényelmes legyen a viselete.

    Kitűnő fejhallgató, akár az ajánlóban is szerepelhetne.

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

  • atala

    addikt

    Én is éppen akartam írni, hogy megjött a Maxell Retro Dj. Első hallásra, meglepően sok a mély, és a magas, amit én nagyon szeretek. Én egy kicsit öblösnek hallom a hangját, de szerintem a bejáratás után sokat fog javulni.
    Ár/érték aránya tényleg jó.
    Köszönöm, hogy ajánlottátok ezt a fülest, a lányom nagyon fog neki örülni. :)

  • KisTücsök

    addikt

    Voltam hallgatózni. Fejhallgatóplázában. Nem néztek csúnyán. :D

    Sajnos HD600-uk nem volt, azt nem tudtam megfülelni. :(

    Viszont a következőket sikerült:

    AKG Q701
    Senn HD598
    Beyer DT990
    AT ATH-A900X
    AT ATH-AD900X

    Anyaghasználatra, kinézetre a két AT-t leszámítva a többi bejött. A Beyer volt a legkényelmesebb, utána talán a Senn és az AKG.

    Hangra az AKG tetszett a legjobban. Az a tér lenyűgöző volt. Olyan szinten nyugisan, lazán közölte a dolgokat, hogy teljesen megértem, ha valakinek ez unalmas. :D Engem viszont megvett. A hibái ellenére is. Mert valóban, kicsit, főleg a többihez képest kevesebb a mélye, de egyáltalán nem zavart. Beraktak egy cd-t, azt hallgattuk, egy-egy szám bizonyos részeinél a magas hangok már zavaróan hangosak, élesek voltak, ott sokszor poti után is kellett nyúlnom. Bár ez főleg csak az AKG-nál volt jelen. Esetleg az a 10kHz-es kiemelés, melyet kammerer említett? A többinél nem éreztem, hogy lejjebb kéne halkítanom.

    Az A900 nem az én világom, nagyon nem, de gondolom ez a zárt jellegének tudható be. Egyáltalán nem tetszett. A kistesó (árban), az AD900, a nyitott már egész jó volt, nem volt akkora tere, mint a 701-nek, cserébe viszont több volt a mélye. Kicsit talán még túl nyomulós volt, de azért szokható.

    A HD598-on azért érződött, hogy egy (fél)ligával lentebb játszik, de egyáltalán nem volt rossz. A karaktere bejött, kicsit talán szellősebb, nyugisabb, mint az AD900, bár (árának megfelelően) kevesebb részlettel, kisebb térrel. Ezek után nagyon kíváncsi lettem volna, hogy mit tud a HD600, mert ha kb ilyesmi, csak mindenből egy kicsit több, szebb, stb, akkor lehet letudta volna nyomni az AKG-t.

    A Beyer is egész jó volt. Elég kiegyenlített, nem éreztem, hogy bárhol is kiemelne. Nem is nagyon lepődtem meg a hangján, persze nagyon nem egy liga, de karakterisztika terén a mostani kis Beyerem is ilyesmi. De ez inkább a HD598 vetélytársa lehetne, annyira nem zenélt jól, mint a Q701 meg az AD900, de nem is kerül annyiba. Kár, hogy magasabb kategóriás Beyer nem volt.

    A lényeg az lett volna, hogy a Q701-et meg a HD600-zat összehasonlítsam, ez sajnos nem sikerült, de azért megérte elmenni. Ilyen jellegű fejeseket nem hallottam még, az sem volt biztos, hogy egyáltalán kell nekem ez, de a Q701-et eltudom képzelni, hogy rendszert építek rá, kérdés, hogy a HD600 mit mutatna? Az biztos, hogy 150k-s erősítőt nem fogok venni hozzá, bár még ha csak a használt árát is nézem (MUSIC HALL PH 25.2, ez volt az üzletben), gondolom 80 körül, ha egyáltalán van, az is sok.

    Van fönt most két 701-es is, egyik ráadásul egyszer használt, ergo még bejáratós is, bár fekete, fehérben jobban tetszik. Nem tudom, majd még alszok rá egyet-kettőt.

  • tal-garius

    aktív tag

    válasz muszor #31418 üzenetére

    Hello.
    Mosott színpad? Érdekes. Azóta hallgattam én is pár fejest, egyik se volt akkora hang terű mint a k550. Kíváncsi lennék ennél nyíltabbra, szinte már wide hangzású lenne? Jelenleg nem tudok mondani semmit se ami zavarna hangilag a fejesemben. Kényelmet is megoldottam egy zoknival :D Húztam egyet a tetejére, s így nem nyomja a kobakom felül. Ott lehetett volna vastagabb szivacs. Hangja meg már szerintem beállt, bejáratódott.. Zseniális mélyei vannak, nem ilyen brummogó, inkább lágy tiszta. Filmnézés is tökéletes vele.

    M50-et néztem én is, jó lenne egyszer meghallgatni élőben. Sajnos nem volt MM-ban múltkor.

    Az biztos míg a fejesem szét nem esik, nem cserélem le. Hálisten eltaláltam a hangzást, amit szeretem volna a másik helyett.

  • krx21

    nagyúr

    Sziasztok!
    A nem is olyan rég szerzett Shure SHR1540-hez kerek egy hónapot vártam, hogy megérkezzen a jobb, csúcsminőségű kábel: Furutech ADL iHP35ML
    Sajnos gyárilag csak 6.3mm-es jack volt hozzá, melyet lecseréltem egy még jobb, szintén furutec FT-735 rhodium-os 3.5mm-es re.
    Az eredeti Shure kábel 3 eres és sokkal vékonyabb nem beszélve a minőségről. Sőt azt mondanám pofátlanul vékony volt, még forrasztani is alig lehetett. A 4 eres OCC réz+ezüstözött kábel összehasonításképpen: KÉPEK
    Érdekes de még ezen a 1.2m-es hosszon is kézbe tartva, még súlyban is komoly különbség van.
    Hangban pedig: Röviden: gyakorlatilag minden paraméterben jobb a hangzás és még bejáratós a kábel.
    Most már másodjára tapasztalom, hogy milyen fontos szerepe van egy fejhallgató kábelnek...

    [ Szerkesztve ]

  • fagy53

    nagyúr

    válasz krx21 #31463 üzenetére

    Placebo....
    Nincsen olyan paraméter, amely igazolná azt, hogy bármilyen különbséget észlelnél! A bejáratást meg ebben az esetben elfelejtheted, ez kizárólag azoknál az alkatrészeknél igaz, amelyek mechanikus mozgással rendelkeznek, pl a driver membránja, a kábel nem ilyen.
    Beképzelni persze sokmindent lehet és nem is probléma ha az ember magát kábítja, de másokat felesleges hülyíteni.
    A kábel főbb, az átvitelt befolyásoló paramétere a csillapítása, amely az ohmos, induktív és kapacitív egyszóval az impedanciájával jellemezhető. Az ohmikus összetevő az adott szakasz ellenállása ami függ a vezető anyagától, keresztmetszetétől és hosszától. Esetedben jelentős különbség a keresztmetszetnél van de ez rendkívül kicsi változás az amúgy igen alacsony átfolyó áram miatt, magyarán elhanyagolható. Hasonlóképpen szinte lehetetlen különbséget tenni ezen a frekvencián /25kHz/ az impedancia vonatkozásában, hisz pl ha nyílegyenesen futna párhuzamosan és nagyon kicsi távolságra egymástól a két vezeték ér, akkor is ezen a frekvencián az igen gyér szórt kapacitás eleve nem jelent számottevő kapacitív ellenállást a jel terjedésében, ha megcsavarom az érpárt / csökkentem a szórt kapacitást/ ez semmilyen változást nem jelentene az előző felálláshoz képest. Az alig több mint egyméteres hossz, a 100kHz-nél alacsonyabb frekvencia olyan adatok, melyek elhanyagolhatóvá teszik az impedancia változtatásának szükségességét.
    Változást akkor veszel észre, ha az eredeti kábeledben valamilyen hiba van, a hibátlan eredetit és a szintén hibátlan vásárolt kábelt összevetve emberi fül nem hallhat különbséget, de műszeresen is komoly kihívás ennek kimutatása.
    Hangfalaknál, ahol a hossz és az áramok jóval nagyobbak, már bizony van észrevehető különbség van kábel és kábel közt, ill a csatlakozók korrodáltsága miatt lehetnek problémák, melyek ténylegesen aranyozott kivitelnél elhanyagolhatók.

  • krx21

    nagyúr

    válasz fagy53 #31480 üzenetére

    Minőségi kábeleket gyártó cégek: Furutech, audioquest, Neotech... stb. És itt nem a húzószilárdságot jelölik meg mint paraméter... ;] A kábelek bejáratása teljessen műszakilag megmagyarázható, gyakorlatilag a kábel szigetelőanyaga dielektrikuma változik (TÖLTÉSMEGOSZTÁS),természetesen a kábel belső szerkezete és anyagszerkezete is változik! Mechanikus mozgásnak is felfogható, hisz az elektronok fizikai tömeggel rendelkezni egyébként... A kábelcserével leghamarabb ami észrevehető, hogy változik a karakterisztika is, talán azt mindenki észreveszi igen hamar...

    [ Szerkesztve ]

  • Kroni1

    veterán

    Megvettem végül is utcai fejesnek a BOSE Soundtrue fejest, (AE2i) és egyenlőre még bejáratós, de már most nagyon tetszik. Kényelemben legalább ugyanazt hozza mint az előző AKG Y50-em, annál is azt éreztem, mintha a fejemre öntötték volna, ez talán még konfortosabb is, mivel around ear és nagyon könnyű! Bár az Y50 mélykiemelt hangját is szerettem, de ez is tetszik. Jóval lineárisabb, ezt gondolom majd megszokom..

    [ Szerkesztve ]

  • makoss

    veterán

    Üdv!

    Elkezdtem a Takstar Pro 80 fejhallgatóm bejáratását az itt leírtak alapján.
    Nem tudja valaki hány órát ajánlatos bejáratni Pro 80-nál?
    Vagy elég 24 óra?
    Köszönöm előre is!

    Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

  • Dorien

    veterán

    válasz makoss #31673 üzenetére

    Bejáratódik normál használat mellett is, nem kell ennek jelentőséget tulajdonítani. :)

    "Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

  • zsocy

    őstag

    válasz makoss #31673 üzenetére

    Csak nehogy baj legyen azzal a barna hanggal, a South Park óta tudjuk hogy vigyázni kell vele :DD
    Viccen kívül, hallgass rajta zenét, az is bejáratja szépen.

    [ Szerkesztve ]

  • DBAtti

    aktív tag

    No, ma egy felemelő élményben volt részem. A Mammut II 1. emelet egyik sarkában találtam egy almás boltot, ahol a vitrinben számtalan divatfejhallgató mellett megtalálható a B&W P5 és P7!
    Az eladók közül megkértem egyet, hadd hallgassam meg, és lőn, a fejemre került a P7-es :C - a Focal Classic-kal a nyakamban érkeztem, így elég közvetlen volt az összehasonlítás az iAudio X5L-ről.

    Amit rögtön értelmetlennek is nyilvánítok ;] , mivel a női vokál sértően éles volt (Beth Hart - Joe Bonamassa: Baddest blues) --> szerintem még nagyon nincs bejáratva. Mondjuk a Focal a dobozból frissen is "jobban" szólalt meg, azért elmondanám nagyjából mit éreztem.
    1. A P7 jóval könnyebb, a fülpárnák nagyobb átmérőjűek, és a szorítóereje is kisebb. Ergo kényelmesebb viselet, hordozhatóbb a Focalnál.
    2. A Focal Classic hangjában több a színezés, boogie, markánsabban, dinamikusabban indul meg. A P7 közepe visszafogottabb, felbontásban egy szint a kettő, tere talán a P7-nek nagyobb, de a P7 egész produkciója vékonyabb volt erről az eszközről. Valószínűnek tartom hogy -a bejáratás mellett- igényelne egy erősítőt is, ergo az iTököm kompatibilitás itt is csak finggal festés a tojásra.

    A fiatal hölgy egyébként végig ott állt mellettem, szegény talán nem tudta, hogy egy rendes fejesbuzi több tíz percig is képes elhallgatózni. A fentebb említett összehasonlítás unfairsége miatt azonban megkegyelmeztem neki és a P7-nek is.
    Menjen mindenki, hallgassa meg, be kell járatni valahogy. Ha lement 100 ember, lehet újra meghallgatom ;)

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • #71562240

    törölt tag

    válasz DBAtti #32198 üzenetére

    Nem tudom, mennyire volt bejáratva az a P7 példány, de az általad írt enyhe karakterkülönbség bejáratva is fennáll a kettő között. De én nem úgy mondanám, hogy a P7 vékonyabb egy kicsit, hanem inkább a Focal kicsit vastagabb - ugyanis a Spirit Classicnak kicsit lekonyulósabb a magasa, mint az elvárható lenne. A P7 kiegyenlítettebb. A P7 szerintem is visszafogottabb, higgadtabb mint a Spirit Classic, és "hangdobozosabb" is, elsősorban a speciális, fejhallgatóban igen ritka felépítésű drivere miatt.
    Nem csak árban, minőségben is kb. egy szinten vannak, nekem a B&W egy kicsit jobban tetszik - egyébként mobillejátszók-telefonok is elég jól meghajtják, nem a lejátszó miatt érezted kicsit vékonyabbnak, hanem mert a Spirit Classichoz képest hallgattad.
    Az Aymara üzletben nyugodtabb körülmények között tudod hallgatni.

    (#32202) RetepNyaraB: Hehe, én körülbelül éppen fordítva írnám le a P5 és P7 viszonyát, mint te. A P5 mélykiemelt, ami egy kicsit rá is ül a többi tartományra, a P7 ahhoz képest (és viszonylag egyébként is) szinte szikár. A P5 is "audiofil" karakterű, főleg az egyéb fejhallgatók többségéhez képest, de egymáshoz képest szerintem a P7 az "audiofilebb".

    [ Szerkesztve ]

  • krichd1

    addikt

    válasz krichd1 #32263 üzenetére

    Hozzátenném, amiket összehasonlítottam K701/K702/Q701-et, nagyon eltérő bejáratódási, használati idővel rendelkeztek, lehet emiatt is volt hallható különbség.

    Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz #71562240 #32203 üzenetére

    Ott eléggé nagynak éreztem a különbséget. Konkrétan mintha egy szakadék lett volna a P7 magasa, és mélye közt, amit egy vékony kötélhíd köt össze :p Na jó, gonosz vagyok, nem volt sokat rajtam, és továbbra is azt gondolom bejáratva jobban tetszene. Mégis csak furcsa volt valamiért. Előbb utóbb odaesz a fene abba a boltba, addigra a Focal meg a fülem is bejáratódik...

    Amit viszont meg tudtam fogalmazni kritikában a Focalról eddig, és nem nagyon olvastam az értékelésekben: van egy markáns kiemelés mélyközépben. Fülre nem fogom pontosan megmondani a frekvenciasávot, férfi vokálba mély hangú énekesnél már kicsit zavaró lehet. Ez ad neki egy hatásvadász színezetet, ami mondjuk kongán, dobon, basszeron jól is jöhet. El tudom képzelni egyébként, hogy egy merevebb fém kagylóval ez nem lenne a pakliban. Amit említettél, valóban lehetne még több magas, vagy ha nem is több, hát szellősebb. Ettől függetlenül még mindig szeretem, talán legfőképpen azért, mert nagyon hasonlóan képes megszólalni a hordozható lejátszómról is út közben, mint otthon.
    Komolyzenét továbbra is csak szökőévente hallgatok, a térérzet behatárolásával mindig is fenntartásaim voltak, szerintem többek közt azért is, mert amiket hallgatok külön-külön felvett hangsávokból vagdalják össze, nem egy térben keletkezik. Szomorú, de kevesen veszik a "fáradságot" közös örömzenélésre a stúdióban - szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • szakibá...

    senior tag

    válasz #71562240 #32436 üzenetére

    Nem tudom, hogy tetszene-e, mert már a Major-ra se nagyon emlélkszem, csak arra, hogy én biztosan nem veszek. A Monitor-ról az első benyomásom az volt, hogy mintha egy bödönből szólna, amire egy nagypárnát tettek. Az is igaz, hogy én bontottam ki, de ezen semmilyen bejáratás nem segíthet. Nem értem, hogy minek egy magashiányos eszköznek még leszedni a magasából egy membrán elé helyezett filterrel, ami ugyan kiszedhető, de sajnos ez éppen akkor nem jutott eszembe. A gyártó által közölt görbe alapján nem nagy a különbség, annyit nem javíthat rajta a hiánya, mint amennyire szüksége volna. Lehet, hogy szigorú voltam, de 200 Euro !

    Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

  • contaxg

    veterán

    válasz papeti01 #32636 üzenetére

    Nincs időhöz köve mikor járatsz be vmit. Eegy ideig nem használt készülék is újra "bejáratodik", csak nem kell már annyi idő a saját hangjának az eléréséhez

    A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

  • contaxg

    veterán

    válasz papeti01 #32638 üzenetére

    Például...az szuper! Én kutyaséta közben szoktam "bejáratni". :)

    A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz bmakszim #32723 üzenetére

    Biztos, hogy nem.
    A Pro-Ject több évtizedes népszerűségű, komoly hifi-audiofil cég. A megjelenésükkor a bestbuy ár-érték arányú lemezjátszókkal törtek be (Tesla gyár), szinte mindent letarolva adott ársávokban, majd az elektronikáik közepesebben lettek sikeresek, de nem a "puccosságra" megy náluk a pénz, éppen ellenkezőleg. Azt komolyan kell venni, hogy a jó ár-érték arány végett használtak fel egy már jól bejáratott házat, hogy a beltartaloma menjen a figyelem. A visszajelzésekből ítélve jól-közepesen sikerült nekik, a Two talán jobban sikerültnek tűnik, másfélszer annyiért.

    [ Szerkesztve ]

  • Ribi

    nagyúr

    válasz Ati1979 #32956 üzenetére

    Talin volt egy ugyanolyan kialakítású, ami elvileg még az M50X fölé volt pozícionálva, de az nekem nagyon nem tetszett. Lehet bejáratlansága miatt is, de nem volt jó.

    Ami nekem nagyon bejött az az A900X Limited volt. Szerintem hangzásban nagyon közel volt a W5000-hez.
    Komolyan elgondolkoztam rajta. Sima zárt szériának köze sem volt hozzá.

  • Exodius

    őstag

    Ah de jó 7-kor arra kelni, hogy megjött az Audio-Technica ATH-AD500X Japánból. :D Bejáratjuk aztán délután jobban szemügyre vesszük hogy miket tud, úgyis változik az a hangkép a bejáratódás miatt. Szállítással együtt 25K volt, bár hogy a vámot honnan vették le, nem tudom. :O

  • Exodius

    őstag

    válasz Ati1979 #33202 üzenetére

    Nincs hasonlítási alapom, tehát nem tudom hogy mondjuk egy SRH840-et vagy egy K550/551-est ráküldenék mennyire bírna el az 500x-essel. Elsőre azt mondanám hogy 25K-ért best buy de 45-öt már nem adnék érte, mert azért a 770-990 hallatlanban veszélyes ellenfélnek tűnhet. Mondom ezt úgy, hogy bejáratás alatt van még a kicsi, de igen meggyőző hát még ha alácsapnék egy X-Szekerest vagy egy Presenter 2-est mit művelne. Az biztos hogy mikor 2009-ben vettem 21K-ért az 555-ösömet ezt most 25K-ért amiből 3K a szállítás volt hogy gyorsabban ideérjen, a vámot valamiért nem kelet fizetnem, bőven megérte. Már csak azért is mert a hangkártyám (AIM SC8000-es) beremegtette csúnyán az öreg 555-ösöt, nem nagyon bírta a basszus témát...ez meg kifogástalan bír el vele, gyakorlatilag a Flying Lotus - Getting There (feat. Niki Randa) c. dalnál pislogtam mint valami hülye-gyerek a basszus miatt, a tere is érezhetően jobb, pl.: az egyik számnál új hangsávra figyeltem fel amit az 555-ös mintha egybemosott volna. A Neon Indian - 6669 (I Don't Know If You Know) c. számánál a magas lehetne kicsit több, de az nem biztos hogy a fejes hibája.

    Két negatív dolog:
    1. Headbang-elni nem lehet vele mert ez az önállítós fejpánt leszáll a fejemről mint a pic*a (nem tudom kinek az ötlete volt, de ahogy láttam az egész széria ilyen sz*r).
    2. Nem tudom ki mondta hogy halk, mert fél hangerőn is elégé kihallatszik, szóval tipikus nyitott. :)

    Szóval a fejpántot szokni kell, de egyenlőre elégedett vagyok, aztán meglátjuk hogy állja ki az idő próbáját, illetve ha alápakolok majd később valami zurásabb vasat, hogy mutatja meg magát. :)

    Esetleg ha valakinek a fején szintén volt tudna róla mondani tapasztalatokat, hogy ne érezzem magam botfülűnek? Esetleg hogy a későbbi fejesek a szériából (700x, 900x, 1000x, 2000x) milyenek, hogy viselkednek ha van support alattuk? :)

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    Üdv,

    Sikerült kipróbálnom egy (kb egy éves, alaposan bejáratott) Shure SRH 440-et. Nekem túlságosan "stúdió monitor", amin nem kéne meglepődnöm, hiszen ennek is árulják, de most már legalább tudom hova rakni ezt a fogalmat. Nagyon hiányzott belőle a teltség, és még EQ-val se tudtam olyan erős basszust kihozni belőle, mint amihez szokva vagyok. Szóval az összkép kb az, hogy nagyon tiszta, de 'gyenge', persze ezt nem minőségi értelemben értem, hanem nincs meg benne az a melegség, teltség, erő a hangjában, ami pl egy Xiaomi Piston 2 fülhallgatóban (hiszen ha jól értem nem is ez a fő felhasználási területe, hanem inkább zeneszerzésre való az SRH 440). A magas ének viszont jobban hangzott, mint az említett Piston-ban, jelen volt némi karcosság, de jóval kevesebb, és ez amúgy is nagy részt a fülem hibája, kifejezetten érzékeny vagyok erre.

    A kényelmével nem volt bajom, de azért a pántján keveselltem kicsit a párnát, és a kagylói is elég kemények. A hiper-szuper komfortnak biztos ára van a hangok ki- és beeresztésében, ezért ennek biztosan célja van, de 2 óra alatt így sem tudott zavarni, alapvetően rendben volt.

    Xonar U7-ről hajtom, Xiaomi Piston 2 fülhallgató, és Microlab Solo 6c hangfalak társaságában.

    A Piston 2 (in-ear, agybadugós füles) hangja nagyon tetszik, de zavar benne a szibilancia. A magas, éles, kiemelt 't', 'sz' hangok nagyon karcosak, enyhén fülsértőek, ez pedig hosszú távon nagyon kellemetlen. Utcára 30-40 perces utazásokhoz tökéletes, de hosszú távú otthoni használatra nekem nem alkalmas. A mélyeit imádom, sok fajta zenét hallgatok, az erős, mély gitárokra alapozó zenék megszólaltatásában szerintem verhetetlen, csak hát jön egy 'sz' a dalszövegben, és már is sértően "karcolja" a fülemet.

    Szóval most ezek alapján már jobban be tudom határolni milyen fejhallgatót keresek. :) :
    - Erős, de nem irreálisan túlsúlyos mélyek. Nem baj, ha alapvetően a mélyek felé húz kicsit a fejhallgató.
    - Visszafogottabb, de nem hiányos magasak, anti-szibilancia (ha létezik egyáltalán ilyen fogalom). Tehát ne legyen 'karcos', 'éles', hanem alapvetően puha, meleg hangfekvésű fejhallgatót keresek.
    - Legyen kényelmes hosszú távon is.

    Árban max 30.000-et céloztam meg, de ez egy felső határ, lefelé nagyon szívesen megyek. Könnyen lehet, hogy egy ennél alacsonyabb árkategóriában fogom megtalálni a nekem való fülest, most egyelőre igyekszem minél többet kipróbálni. Jelenleg egy Takstar HD6000 bukkant fel a közelemben, amit remélem ki fogok tudni próbálni, de nagyon érdekel a Takstar Pro 80 is, csak azt sajnos nincs módom kölcsön kérni sehonnan.

    Tippek ? :)

    Továbbá kifejezetten érdekelne Pécsi szaküzlet, ahol komolyabb fejeseket is ki lehet próbálni. Ha valaki tud ilyet javasolni, azt nagyon megköszönném.

    [ Szerkesztve ]

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    Kb 10 perce szedtem ki a dobozból az Audio-Technica ATH-M40x-et.

    2-3 számon vagyok túl, bejáratás végett még csak alacsony hangerőn mertem kipróbálni, de ennyiből is elég egyértelmű az eredmény... kb az államat keresem. Valóban kevésbé tiszta és részletes mint az SRH 440, érezhetően kevésbé (lenne) alkalmas zeneszerzésre, de az én ízlésemet elképesztően telibe találta.

    A kényelemről még nem tudok nyilatkozni, de elsőre kényelmesebb mint a Shure SRH 440, ha ez viszonyítási alap. Meglepően szorosan zár a fejre, elsőre kb féltem hogy eltörik, annyira ellenállt a széthúzásnak, de felrakva ennek ellenére sem szorít, abszolút kényelmes (szemüveggel is). 4-5 óra múlva majd kiderül. Állítólag hajlamos beleizzadni az ember füle.

    Kicsit esetleg zárhatna jobban, két szám között valamivel jobban hallom az egérkattintgatásomat, billentyűpüfölésemet, mint más fejeseknél, de azt hiszem képes leszek ezzel a teherrel együtt élni.

    Köszönöm a tippeket, meg a kitartó türelmet a visszatérő kérdéseimhez. A régóta húzódó fejhallgató-kereső hadműveletemet ezennel maximális elégedettséggel lezártnak tekintem. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    Olvastam valahol, hogy léteznek kifejezetten fejhallgató bejáratásra szolgáló hangfájlok. Van ezeknek bármi értelme / haszna, vagy teljesen ugyanazt az eredményt érem el sima zenehallgatással is ? Az esetleg kevésbé fedi le a teljes spektrumot, de van ennek hátránya ?

    Szóval érdemes valami ilyesmit beszerezni és üresjáratban ezzel hajtani, vagy hülyeség az egész ? És ha igen, hol találok ilyet ?

  • Dorien

    veterán

    válasz ggbuffon1897 #33848 üzenetére

    Hidd el az egy mélytúlsúlyos fejes. :) Fog javulni a hangja a bejáratással, szinte biztos. A plüss párnát felraktad rá? Azzal kicsit kevesebb a mélye, viszont nyáron nem izzadsz bele.

    [ Szerkesztve ]

    "Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

  • mcs

    veterán

    Na csak nem bírtam magammal, és vettem egy JVC HA-M55X-et kíváncsiságból. :)
    Első blikkre szokatlanul több a közép, és kevesebb a magas a Sony MDR-XB600hoz képest. A mély már most bejáratlanul is erősebb jó néhány decibellel, és hangerőben is combosabb. Na majd a teljes bejáratás után is írok véleményt összevetve a kettő fejest.

  • Davidoff91

    aktív tag

    Sziaszok a segítségeteket szeretném kérni. A minap 20%-os akció volt az extreme audionál és vettem egy Senheiser Momentumot. Mikor kibontottam meghallgattam jónak tűnt...Elkezdtem bejáratni, és kb 1 nap után megint belehallgattam. Valami nem stimmel vele, kb mintha féloldalasan szólna időnként. Lejátszottam egy 20Hz-től 20KHz-ig terjedő emelkedő tiszta hanghullámot rajta és azt tapasztaltam, hogy időnként mintha ide-oda állítgatnák a balanszot. Megnéztem más fülessel és fejessel is a hangot, természetesen tökéletesen egyforma volt a két oldal. Visszavigyem, hogy nem jó, cseréljék ki vagy álljak el a vásárlástól (neten vettem, így 8 napom van erre, ha jól tudom), mert nem vennének komolyan? Jó, hogy akciós volt, de elég sokba került ahhoz, hogy ezzel nem tudok együtt élni.

    Mint régen: Nokia 3410 > Siemens A60 > Nokia 6070 > Nokia 5300 > Nokia 5800 > Samsung Galaxy S II > Samsung Galaxy Note II > Xiaomi Mi 9T Pro

  • Dorien

    veterán

    válasz aircom #34589 üzenetére

    De miből gondoltad, hogy a 14 ezres DTX910 úgy szól majd, mint a 67 ezres DT880? :U

    Én ezeket hallgatnám meg a kategóriában:
    [link]
    [link]

    De azért várd meg a bejáratódást, ha van még pár napod a cserére...

    [ Szerkesztve ]

    "Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

  • aircom

    csendes tag

    válasz Dorien #34613 üzenetére

    Azt természetesen nem vártam a DTX910 től, hogy pontosan úgy szóljon, de ez a fazék hang meglepett. Igen, megkapja a bejáratást, hátha.
    Egy régebbi, 14 fejhallgatós (DBatti) teszt alapján kicsit fentebb Én is a V55-re tippeltem, HD449-et leszólták páran, rákérdezek a 220volt-nál, mert csak "rendelhető", hátha nincs is. :R a segítséget!

  • #16820480

    törölt tag

    válasz contaxg #34694 üzenetére

    Lehet, hogy véletlen a lejátszóban felejtette a bejáratáshoz használt barnazajt a cikk szerzője, attól fájdulhatott meg a feje. Vicces, hogy sem a 880, sem a 990 még cask nyomokban sem hasonlít szerintem a leírtakra. Nyilván forrástól is függ, de ilyen hülyeségeket még akkor is nehéz leírni.

  • Soma01

    veterán

    válasz contaxg #34697 üzenetére

    Bocs, hogy olvasok, :DDD de azt több helyen olvastam, hogy a mély tartománya nem annyira hangsúlyos. z mennyire igaz? Gondolom egy bejáratott darabnál ez javul sokat. Vagy eleve nem is hiányos mély?

    Itt Debrecenben nem sok füles van ebben a kategóriában. Meg amikről itt beszélgettek, nincs is. Sure, Bayer nincs. Yamaha meg Grado, JBL, Bose van inkább. Jó, van AKG, Audio-Technika, Sennheiser is.

    szerk.
    Most látom a weboldalon, hogy van BEYERDYNAMIC DT 990 EDITION. Nem tudom, de nem ajánlották nekem ott eddig. Az "EDITION" miben másabb mint a sima 990? Vagy nem jelent semmit ez a szó ott a végén?

    [ Szerkesztve ]

  • krisz242

    tag

    válasz Soma01 #34706 üzenetére

    Ha meg tudsz hallgatni Audio-Technikákat, akkor az AD900X-et ne hagyd ki! Én már nagyon meg vagyok vele elégedve, bár még nem lett bejáratva szerintem. Japánból rendelve vámmal, áfával 50k-ban meg is állt a vége. Szerintem -bár túl sok fejest nem hallottam- , és mások véleménye alapján is ennyiért az egyik legjobb vétel. Ha ennyi a keret, ezt mindenképp hallgasd meg!

  • Plazmacucci

    félisten

    válasz .DLL #34716 üzenetére

    Hát elég szomorú, hogy ha csak 200k kategóriáról és gyakorlatilag 3 darab fejesről megy a diskurzus.

    Egyszerű fejes kéne szerintem sapka miatt az ami nem egész fület körbeölelő. Olyan zenéhez ahol nem V alakú az EQ, tehát nem tuctuc de nem csak kopognak a mélyek. Simán bemennék a MM-ba és megvenném az elsőt ami tetszik és a pénzből kifér, de szerintem nem járnék jól. Ezért jövök ide kérdezősködni.

    Nem hiszem, hogy ne lenne valami bejáratott, különösen ajánlott példány 30e alatt amit itt nyugodt szívvel szoktatok ajánlani.

    [ Szerkesztve ]

    Vissza kell vinnem pár kazettát.

  • Chp

    őstag

    válasz commanDOS #34824 üzenetére

    Mindenesetre szívesen várom a tapasztalatokat az érkezés után, bár bejáratás után nyilván más lesz a hangja.

Új hozzászólás Aktív témák