Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nonner

    tag

    Sziasztok!

    Nemrég beszereztem egy SoundBlaster AE-7 hangkártyát. Még bejáratós, de a sztereó hangfalszetten már így is elég szépen szól. Nem rossz ez a Sabre 9018 DAC :)
    Fejhallgatóban a HyperX Cloud II vezetékes változatával szimpatizálok eddig. Zenében mindenevő vagyok, néha egy kis játék is belefér kikapcsolódásképpen. A PC hifis tápszűrőből kapja az áramot és a hangfalakon is van egy kis extra rezgéscsillapítás.

    Ezzel a párosítással van valakinek tapasztalata? Esetleg milyen alternatívát ajánlotok még, ami minőségben passzol a Hangkártyához? A Cloud II rövidebb jackes kábele nem probléma, mert a hangkártya erősítőjének elég hosszú a kábele, bőven elér az asztalig.

    Köszi előre is!

  • HELLAFLUSH

    őstag

    Sziasztok!
    Múlthéten rendeltem Amazonról egy Philips Fidelio X2HR-t és ma érkezett meg, kell-e úgymond "bejáratni" ezt a fejest?
    Csak azért kérdezem mert itt van mellette az Audio-Technica ATH-M50X-em és valamiért meg sem közelíti hangzásban a Fidelio:F
    Térben jobb azt már most hallani, de a mélyek nem olyan jók és a magasakat kissé csilingelőnek találom.
    Ez ilyen vagy várjak még vele? :)
    Vagy lehet, hogy DAC-ot kellene váltanom? [jelenleg ilyenem van]

    [ Szerkesztve ]

  • Gzula[HUN]

    őstag

    válasz HELLAFLUSH #92189 üzenetére

    Ha EZ nem jó (van róla TESZT is), akkor marad az eredeti szétvágása, és a műanyag gyűrűre olyat rendelsz, amilyet akarsz (nyilván a megfelelő méretben). Utóbbit én nem javaslom. NYITOTTban lehet, hogy van olyan fejhallgató, amiben több a mély kiemelés, de nagyítóval kell keresni. Bejáratás egyébként szokott segíteni általában.
    Amúgy nekem se volt hetekig a kedvencem megérkezése után, az MDR-1a-hoz eléggé hozzászoktam. Aztán tavaly tavasszal rá kényszerültem, mert az X2HR párnája alatt nem fülledt be a fülem annyira. Pár nap alatt annyira hozzászoktam, hogy nagyon nehezen váltok másra. Örök darab marad nálam, ha meg bedöglik egyszer, veszek egy másikat.

    Mindettől függetlenül lehet, hogy nem ezt a hangzást keresed.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó X2HR + Hifiman HE400SE https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

  • Gzula[HUN]

    őstag

    válasz Yodamest #92359 üzenetére

    Nekem inkább az volt a bajom vele, hogy nem voltak elég élesek. Jobb forrás, bejáratás/megszokás kell hozzá. Olvastam, volt M40X-ed. Szerintem az AT-s magasak picit csilingelőbbek, mint X2HR-é.
    De ha szabvány 3,5-es dugóval cserélhető vezetékes nyitottat szeretnél, meg mélyet is, akkor Philips vonalon kell mozogj. Szóval marad az X2 és testvérei (X2HR, X1s) meg az SHP9600-as. Utóbbit nem volt lehetőségem hallgatni, összehasonlító teszteken az X2HR-t hozták ki minden esetben győztesen. A 9600-as még az X2HR-nél is sötétebb állítólag. (Nem keverendő a 9500-assal, ami kiegyenlített karakter.)

    [ Szerkesztve ]

    Eladó X2HR + Hifiman HE400SE https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

  • Ricsi.M

    tag

    Sziasztok!

    Nagy pillanat jött el az életembe, mert megvettem az első komolyabb fejhallgatómat. Beyerdynamic DT990 Edition (32 Ohm). Valószínűleg fogom ide-oda hurcibálni, ezért is vettem a 32 Ohm-os verziót, hogy sok eszközhöz tudjam használni.
    Viszont itthon szeretném a legjobbat kihozni ebből. Már alaplapi integrált hangkártyánál is nagyon tetszik a hangja (és még bejáratós is), de ahol vettem (Global DJ Shop) azt mondták, hogy még többet ki lehet ebből hozni. Az érdekelne, hogy van-e megfizethető fejhallgató erősítő, esetleg külső/belső hangkártya, ami képes erre?
    A jelenlegi integrált hangkártya chip: Realtek® ALC892 egy MSI X470 Gaming Pro lapban.
    Teljesen amatőr szinten zenélgetek (FL Studio, MIDI bill, MIDI kontroller, stb...), ha ez fontos infó.
    Eddig egy Kingston HyperX Cloud II használtam, de teljesen szétkopott csóró.

    MR Informatik - IT üzemeltetés, rendszergazda, szerviz, weboldal készítés - www.mrinformatik.hu

  • bala6120

    senior tag

    válasz Ba cy lus #92687 üzenetére

    Kíváncsi leszek a véleményedre kb. 150-200 óra használat után is.
    Én úgy vettem észre, hogy ez is igényli a hosszabb bejáratást.

    [ Szerkesztve ]

  • Ba cy lus

    őstag

    válasz bala6120 #92689 üzenetére

    Szerencsére engem első másodperctől meggyőzött, nem kell a bejáratástól megváltást várnom. :)

    A párnát nem, de a zsinórját valószínűleg fogom cserélni: az a 1.5 méter az eddigi 3 helyett elég nyomasztó. :O

  • fattyu

    veterán

    válasz Dorien #92699 üzenetére

    400se

    ma jött meg frissen kibontva:

    Nem rossz. könnyed hifiman hangja van. enni kér rendesen xduoo ta10 el kellemesen szól és 75 környékén a hangerő poti pedig ez elég izmos darab. viccből rádugtam telefonra, tényleg vicc. nagyon csendben halkan hallgatóknak is kevés lesz :D

    Nekem ez így dobozból kivéve is jobban bejön mint egy bejáratott sundara. több benne a boogie meg az élet.

    szép egyenletes nem lóg ki semelyik tartomány nekem, mélye pont elég ott van ha ott kell lennie. szép sima hangja van, nem szúr nem fáj a magasa, gitár, főleg elektromos nagyon rendben van.

    kényelem oké. légkonditlan átizzott lakásban lehet meleg lenne de így most oké hosszan is.

    A kábele tényleg valami rettenet. édes istenem.

    ennyiért ez tök oké szerintem. Nem a leg high endebb nem is a legrészletezőbb, vagy legboogiebb. de ez egy tök jó középút szerintem.

    ha bejáratással javul akkor hatványozottan ajánlott.

    a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

  • Ba cy lus

    őstag

    Érdekes, hogy alig 15-20 óra van még csak benne a HE400i-mben, de mintha már változott volna a hangja. Szerintem nem annyira bejáratódás (nem járatom külön), esélyesebb, hogy a hallásomnak kellett átállni rá. A zongora most már pazar. És nem csak a zongora (többek között cselló, hegedű, a fagott az különösen fekszik neki). Van valami olyan letisztultság/"egyszerűség" a hangjában (persze ezt csak akusztikus zenénél van esély észrevenni/értékelni), ami élőben még inkább jelen van, de ezzel a fejessel egyértelműen tettem egy lépést abba az irányba. Az eladási árát messze meghazudtolja. :R

  • winhate

    őstag

    Találtam egy csodálatos hozzászólást Beyer DT770 pro 32ohm ról van szó.
    Kiváncsi vagyok mi a véleményetek.

    [link]

    Ime:

    "A termék kiválasztásának fő szempontjai:

    Jelentős mennyiségű értékelés megsemmisült, ahogy észrevettem, úgyhogy megismétlem.
    ---
    Medveanyám, de borzasztó... Beledugom a fülem - némi bejáratás után -, és elsőre hallom, hogy a mély bántóan zuhog, a magas meg élesen sziszeg. Nem torz, csak irgalmatlanul sok. Lendületesen, közvetlenül szólnak a driverek, de ami szól, annak semmi köze a felvételhez! A világ csodája: a V-shaped neutrális stúdiófejhallgató. Most akkor melyik? Mennyi baromságot tudnak írni róla a világban... több százan méltatják, talán egymástól szedték.

    Ráadásul sokan mérések birtokában teszik, ahol látni az átvitelben, a mély- és magaskiemelésen túl pl. a hatalmas lyukat a középhangok táján, felette meg az óriási kiemelést egy kis tartományban; Grand Kanyon, Himalája, összesen messze 10 dB felett. Ugyanilyen messzire elkerülném azt a stúdiót, ami ezt a fülest veszi alapul a hangzás beállításában, de persze a valódi stúdiók ennek a kategóriának a közelébe sem szagolnak, mások a követelmények.

    És milyen különleges hangszigetelést lehetne várni nem különösebben merev, üres, kongó műanyagdobozoktól? ? Amik ráadásul bass-reflex-ek, tehát eleve van bennük lyuk. Nézzenek meg egyszer egy 3M munkavédelmi fültokot, az mennyire ki van tömve. : -) Mindkettőnél 35 dB-t emlegetnek, de a zajcsillapításuk ég és föld. Persze úgy meg hifit nem lehet csinálni, csak aktív erősítőkkel, ahogy az ANC Bluetooth fülesekben.

    Egy ilyen görbe a mélyhangok felől nő, vagyis egy zárt doboz akár üresen is a magasakat jól csillapítja, de hát azt bármilyen zárt fejhallgató megteszi. A mélyhangokban általában sincs csillapítás (csak az agybadugós fülhallgatókban vagy egy munkavédelmi fültokban) , de a DT-770-nél a mínuszból indul görbe, mert doboza mélyebb hangoknál rezonál, erősíti őket. : -) Itt lehet tanulmányozni (nem írhatok teljes linket) : rtings. com/headphones/1-4/graph#440/4053/678. A fejhallgató csomagolásán már 20 dB van feltüntetve (meglepődtem) - az valamilyen átlag lehet, ami semmit sem mond (mélyebb hangoknál így is-úgy is nulla körül van) , arra jó, hogy jogilag ne lehessen megfogni... a reklámokban többet lehet mellébeszélni.

    Szóval ez az egész egy hazugság stúdiófejhallgatóstól és zajcsillapításostól, az egyik legnagyobb és legjelentéktelenebb európai átverés lehet a témában, ennél sokkal pontosabbak szoktak lenni az értékelések, még komolyabb site-okon is látni ezt a sok hülyeséget a DT-770-ről (mindhárom változat hasonlóan szól). Ennek ellenére sokan fogják kedvelni, a népszerűsége garantált, egyrészt mert alig pár százaléknyi embernek van hallása és ízlése, a döntő többségnek ez a borzalom örömet okoz, másrészt gyengébb audioberendezések - esetleg aggastyán hallgatóság - esetén kifejezetten jól jön...

    Én inkább kommunikációs célokra vettem ezt a fülest egy hobbimhoz, gyötörni, hogy legyen egy strapabíró, kényelmes eszközöm, amihez korlátlan számú alkatrész kapható a velúr fülpárnával kezdve, ki fogom egészíteni egy jó mikrofonnal. Csak annyi elvárásom volt, hogy ne legyen idegesítő a hangja, és ha úgy jön ki, a zene is átjöjjön rajta, valamint jó legyen a hangszigetelése - hát, ezt abszolút benéztem.

    Egyébként durván nagy kiegyenlítéssel (EQ-t bekapcsolva, agyontekergetve) lehet használható hangzást kihozni belőle, akkor érezni, hogy azért elég tisztán szól, de ez meg nagyon korlátozza a használhatóságát. Fejhallgatóban nem ismerem ezen a szinten a mai konkurrenciát, sokkal drágábbal hallgatok zenét, fülhallgatóban viszont ennyi, szerintem nem kevés pénzért lényegesen kulturáltabb hangúakat lehet kapni. Persze abból sincs olyan sok a világon józan áron, azt is meg kell fizetni."

    [ Szerkesztve ]

    http://pouet.net/prod.php?which=5633

  • Yodamest

    veterán

    Hát skacok egy kis frissítést még kell írnom a nemrégiben idevésett HD559 kiértékelőmhöz:
    Már bejáratódott picit mióta megvan és érdekes, de a kezdeti fátyolosság ELTŰNT! Már amikor először kipróbáltam, akkor is elégedett voltam a hangjával, ámbár elismertem, hogy folyósak a mélyek és fátyolos kissé, de megszűnt a jelenség. Konkrétan azért is szántam rá magam, hogy újra írok, mert elképesztő jó fejes ez! Kiegyensúlyozott lett a hangzása, de persze a mély még mindig több benne, mint mondjuk a HD600-ban, de ez nem is feltétlen baj. Emellett elképesztő a nyitottsága, lágy, szellős hangja van/lett, nagyon légies az egész színpad, nem tudom jobban leírni. Nyitottabb/szellősebb a hangja mint a HD600-nak.

    Most így bejáratva vagy bármi is történt vele időközben, már egyértelműen szuper cucc, abszolút igaz, amit a Z Review csávó mond, nagyon rendben van. Semmi élesség, semmi kopogós, odacsapós hang nincs benne, lágy, szellős, természetes tónus jellemzi, pont amit szeretek. (nyilván emiatt is vettem, de jó, hogy tényleg ilyen) 30K körül van, tényleg nem lehet mellényúlni vele, esetleg időt adni neki érdemes, mert sokat javul a hangja.

  • RUCRAZY?!

    csendes tag

    válasz Gzula[HUN] #93052 üzenetére

    Köszi szépen a tippeket, megjött 60 Euroért a két darab OneOdio Pro50-es, három nap alatt. A 662 Evo kvázi "monitor" hangja után fura a több mély, de így bejáratás előtt is kellemes, a térérzet meglepően szép, teljes, de ami a legjobb: hiperkényelmes a 662Evo "satuja" után, ezt tényleg nem akartam levenni, és csak amikor hajnali egykor (4 óra nyúzás után) levettem, akkor vettem észre, hogy melegem lett alatta kicsit....ennyi pénzért nem sok jobb füles lehet a messzi-messzi kínában sem! Még egyszer: köszi a segítséget! :R

  • pohár

    félisten

    sziasztok!

    no, sokatok ajánlására megrendeltem az X2HR-t, első benyomások igen jók, tényleg van basszus :D

    viszont az észrevettem, hogy a HD681EVO-nál halkabb, ez lehetséges? plusz mintha a közepek/magasok tompábbak lennének, gondolom egy hozzá passzoló erősítővel lehet majd ezen alakítani kicsit, meg a bejáratással is :K

    GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

  • contaxg

    veterán

    válasz Ba cy lus #93444 üzenetére

    A bejáratás után is másképpen fog szólni... :R

    A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

  • CoroStar86

    aktív tag

    Ajjaj, a DAC-topikban is nálam robbant be a bomba... :( Mondtam, a DAC/AMP kombóhoz sem ragaszkodom, de itthoni és külföldi tesztek alapján ár/érték-arány bajnok a Topping, a kismillió szolgáltatás is mellettük szól. De, néztem Audeze LCD-ket is meg Final Audio Pandora-t is, de ezekről még keveset olvastam. DAC-téren még RME-ADI 2 Pro-n is gondolkodom, amellé talán még külön erősítő sem kellene. A Seni 880S legendásan lutri erősítéséről már hallottam, mostanában egyre inkább az Arya felé húz a szívem. Bár sokak szerint az Anandához képest nem éri meg a felárat. Egy dolog biztos: vásárlás előtt a komplett, bejáratott láncot mindenképp meg szeretném hallgatni majd valahol.

    Szerk: úgy gondolom, hogy először fejest kellene választani, utána egy ahhoz illő DAC/AMP-ot, Félmilliós fejest az ember nem akar már 1-2 évente cserélgetni, az már kb végállomás szint. DAC/AMP-ból meg tudjuk ugye, hogy a csillagos ég a határ. Fejesből is egy Focal Utopia lenne az álom, de az még igencsak odébb van... ;]

    [ Szerkesztve ]

  • Ba cy lus

    őstag

    HE560-ügyben a bejáratódás mellett a másik tényező, ami sokat jelentett, az a Moode. Bár ez így nem egészen pontos, mivel kipróbáltam Neutronnal is simán mobilra kötve az x-usb-t, azzal is hasonlóan jó volt a zeneiség - még ha kissé szürkébb, mosottabb is, mint raspberryről a moode. Volumióval valamiért nem annyira jó relatíve, azzal pl. vannak felvételek, melyek bántóak itt-ott. Nem magasban, hanem felső-középben. Ugyanez Moode és Neutron esetén nincs.

    Szóval így most simán lement egy 3 órás műsor, és igazából tudtam volna még tovább is hallgatni, csak más dolgom is van sajnos. :)
    Azért térben még mindig a vintage DT440 a nyerő, cserébe eléggé hiányzik az alja; talán nem is 100, már 200 Hz után elkezd esni az átvitel. És egy kicsit sziszegős magasú a 440 a HE560 mellett.

    [ Szerkesztve ]

  • contaxg

    veterán

    válasz Sinesol #93678 üzenetére

    Akkor az nem volt bejáratva szerintem.

    A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

  • contaxg

    veterán

    válasz ribizly #93688 üzenetére

    Szerintem nem vagy ezzel egyedül. Magam sem tudnék igazán jó ötletet zártban ezen az árszinten (sem) Persze ez még nem azt jelenti hogy szeretem. :P :))

    Más:
    Két hét alatt két fejest kellett bejáratnom. Egy LCD2 Classic-ot és egy Ananda-t. Míg az LCD bejáratása meglepően és határozottan hallható volt, az Ananda már a dobozból kivéve is elég jó alapokat hozott. Persze ettől nem jobb vagy rosszabb egyik sem, csak maga a folyamat érdekes. :R

    [ Szerkesztve ]

    A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

  • Ba cy lus

    őstag

    válasz contaxg #93690 üzenetére

    Nekem meg úgy tűnik a HE560-nál, mintha a bejáródás (egyelőre?) csak ideiglenes lenne, nem tartós. És nem arról van szó, hogy a hallásom szokik hozzá, mert a napokban kétszer is úgy járattam 15 órát egyhuzamban, hogy bele sem hallgattam, csak a végén. Vagy a rendszer valamelyik másik tagjára van ilyen hatással, ha pár órát megy? :F
    Az meg, hogy mikor hallgatok bele, nem nagyon befolyásolja, fényes nappal is hallottam már "bejáratottabbnak", és este is kevésbé járatottnak, mert elsőre azt gondolnám, hogy a szokásos "este jobban szól" jelenség áldozata vagyok.

  • p_adam

    addikt

    válasz Ba cy lus #93691 üzenetére

    A tranzisztoroknak van egy optimális működési hőmérséklete, ami befolyásolja a hangot és igen, ha valaki erre nagyon háklis, akkor folyamatosan járatja az erősítőt meg a forrást mert így szól a legjobban. Ez energiát fogyaszt és az alkatrészek élettartamát is befolyásolhatja (főleg akkor, ha az eszköz eléggé melegszik).

    Kb. tápszűrő helyett a '0Ft-os esti tuning' nálam az, hogy kiiktatom az elosztót, a forrás és az erősítő külön aljzatból, a laptop akkumulátorról megy, minden más off. Így tisztábban szól (főleg a mélyek tisztasága és az elválasztás, ahol szembetűnő), de nem feltétlen annyival, hogy ezért megérje kiiktatni minden mást (vagy költeni tápszűrőre, stb.)
    Mióta ezt kipróbáltam, azóta az erősítő mindig az egyik külön aljzatból megy, úgy tűnt, hogy ez befolyásolja a legjobban. A másik 'módba' akkor kapcsolok, ha már egyébként is ment pár órát, a forrás hálózati kábelét ki-be húzgálása aligha fog a bemelegedésen változtatni.

    Vettem egy vadonatúj HD250-et (én bontottam fel a gyári ragasztást), nem érzem, hogy bármi érzékelhetőt változott volna a hangja egy használt darabhoz képest (nem szólt ugyanúgy a kettő, de a kettő közti különbség konstans volt)
    Szóval ebben bejáratás dologban én nem hiszek, igaz, új dolgokat is ritkán veszek.

    [ Szerkesztve ]

  • Dave™

    nagyúr

    Ma megérkezett az audio-technica SR50BT, teljes nevén ATH-SR50BT, gondoltam írok róla pár sort. Nincs bejáratva, kb. egy-két órát ment eddig, ezek ilyen első benyomások.

    Ahogyan a neve is mutatja ez alapvetően egy bluetooth fejhallgató, de szemben pl. a DSR7BT-vel ezt lehet analóg módon is használni, így most amit írok erre a használatra vonatkozik, majd a másik topikban leírom, hogy milyen a BT módban. Forrás volt egy Xiaomi Mi 11 Lite 5G meg a type-c adaptere, Dragonfly Red, Surface Go 2, Apple type-c adapter, és ezek össze-vissza kombinációi. Spotify Premium meg flacből konvertált 320-as mp3-ak.

    Az első meglepő dolog, hogy nem úgy szól mint egy audio-technica. Az alap karaktere teljesen semlegesnek hat, talán kicsit meleg, de se nem steril, se nem túl élénk mint pl. az MSR7.

    A mélye feszes és megfogott, több mint a sima MSR7-ben, de még pont jó. Számomra pont ideális mennyiség, de annak a felső határa (az MSR7 forrástól függően az alsó vagy pont jó), még egy kicsi és már sok lenne. Az MSR7-hez képest kicsit több és lágyabb, a Sony 1AM2-höz képest jóval kevesebb (szerencsére) és feszesbb is. Az alsóközép is testes, de nem tolakodó. Itt érezni talán leginkább a többletet az MSR7-hez képest.

    A közepét egyelőre nem tudom még pontosan hova tegyem. Nincs előretolva mint sok másik AT-ban, de a háttérbe sem szorul mint pl. az 1AM2 esetén. Vannak számok ahol teljesen közvetlen és nagyon él, másoknál inkább kicsit kevésbé hangsúlyos. A szeparáció helyenként nagyon jó, de néhány számnál azt érzem hogy kicsit zsúfolt és jó lenne kicsit több tér a hangok között. Ez lehet a bejáratással megoldódik, igazából csak ebbe tudok eddig belekötni.

    A magas hangok terén sem egy kifejezett AT hangzást képvisel: egyrészt soha nem karcol, nincs kiemelve, se nem túl éles, se nem túl lágy. Az MSR7 itt is élénkebb és világosabb, mint igazából a teljes tartományban. Az 1AM2 viszont érezhetően sötétebb karakter, mint az SR50.

    A tere néha meglepően tágas, és valószínűleg nem pontos, de van szélessége és mélysége is, utóbbi pl. az MSR7-ből hiányzik szerintem.

    A kényelme az parádés, nem tdom volt-e már kényelmesebb zárt a fejemen. Az MSR7 itt labdába sem rúghat a szorítóereje miatt, de az ugyanakkora párnaméret ellenére is mintha több hely lenne a fülnek. Nem nyom semmi sehol, könnyű, egyszerűen tökéletes. Az 1AM2 elsőre hasonlóan kényelmes, de azt ennyi idő után már le kellett kicsit vennem, ezt nem, tehát annál is jobb számomra.

    A minősége kettős: gyakorlatilag teljesen műanyag, de semmi nyikorgás mint pl. az MSR7 esetén. Kicsi, könnyű, összehajtható - ha vigyáznak rá nem lesz vele gond szerintem.

    Extra funkció is vannak: aktív zajcsökkentés, ami főleg a mélyebb hangokat vágja, a klasszikus zajok jó részét csillapítani tudja elvileg, én páraelszívóval teszteltem. A másik a beszédhangkiemelés, ez felerősíti az emberi hang tartományát és úgy fogod tisztán hallani a környezetedben lévőket, hogy rajtad van egy zárt fejhallgató. Tiszta batman :D

    Összegzés: borzasztóan elégedett vagyok már most is, és ha kicsit jobban kinyílik a bejáratással, akkor még jobban az leszek :)

    [ Szerkesztve ]

  • Dorien

    veterán

    válasz Yodamest #94249 üzenetére

    Nyilván nem vagyok mazochista, így a kevésbé megnyerő hangú fejesek gyorsan távoznak a repertoárból. Ez a HD559 már használt, bejáratott példány volt. (Az előző gazdája is utálta a hangját.) Ment Sense V1, Presenter 2 erősítőről, xDuoo X2 DAP-ról. Amúgy sorry, ha megbántottalak a véleményemmel, de ez a fejes tényleg negatív indulatokat váltott ki belőlem, azzal az anti-HiFi-vel, amit kaptam tőle. Elfogadom, hogy egyeseknek tetszik ez, nekem nagyon nem. :N Volt már 1-2 unalmas hangú fejesem, de ez nálam a szentségtörés kategória volt. És igen, az is benne van a pakliban, hogy az enyémnek volt valami hibája...
    Peace :R

    "Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

  • moklys1

    aktív tag

    Sziasztok,
    A fórumot olvasva, pár napja vásároltam egy „FiiO K3s” asztali fejhallgató erősítőt és hozzá egy „Sennheiser HD 560S” fejhallgatót. Még teljesen új vagyok a témában, de észrevettem, hogy nem jó minőségű zenét hallok (Windows 10 PC). Egész éjszaka ment a bejárató IsoTek Full System Enhancer a fejhallgatókon. Le lett töltve és telepítve lett a FiiO_USB_DAC_Driver-V4.47.0. Eléggé el voltam keseredve a nem túl jó (dobozos) hangminőség miatt. Ezután telepítettem a TIDAL-t és próbaképp előfizettem a HIFI szolgáltatásukra. Nos ekkor jött a megváltás amikor itt egyszerűen lehetett beállítani azt, hogy a Windowst kihagyva közvetlen a FiiO-ra küldje a jelet és a FiiO ledje bizonyos zenéknél kékről narancssárgára változott. Így már sokkal jobb lett a helyzet. Láttam, hogy ugyanezt meg lehet csinálni a népszerű foobar2000-ben meg pl. MusicBee-ben is. Na de amiket én használnék az a „Deezer” vagy esetlég a „Spotify” – ezekben nem találtam olyan opciót mint a TIDAL-ban. A Deezer-ben csak hangminőséget tudok állítani de nem tudok választani eszközt.

    Ebben kérek segítséget, hogy hogyan tudnám a Deezer-ben kiválasztani a hangeszközt (ha lehet), vagy ha nem lehet akkor van e lehetőség ezt valahogy egységesen Windows-ban beállítani.

  • HUNNIA1920

    őstag



    HEDD Audio HEDDphone

    Nem volt betervezve mostanság ilyen drága fejhallgató, főleg a múltkori visszamondott Hifiman Ananda után, de mivel ez egy elég ritkán felbukkanó lehetőség volt, így éltem vele.

    Ma jött meg, egyelőre csak ízlelgetem, de nyilván ez már az a szint, amire lehet építeni (hangolni). Azt nem árt tudni, hogy nem egy könnyen hajtható darab (42 Ohm, 87 dB/1mW). Egyelőre "csak" egy kis DAC kártyás CompositeAmp-al hallgatom. Low Gain-t nem erőltetem, mert szinte maxra kell tekerni, hogy szóljon is (pedig nem hallgatok hangosan zenét), High Gain már ok (legalábbis ami a hangerőt illeti). Elég szépen szól már így is, de nyilván egy ilyen fejesnek messze a végállomás, ami az elektronikát illeti. Kicsit féltem tőle, mert a külföldi bemutatókon volt ahol mély szegénynek írták (gyengébb elektronikával), valahol a magasakat írták soknak (na ettől világgá tudok menni, ha sok a magas, esetleg karcos), de a mélyei szerintem a legjobbak, amiket idáig fejhallgatótól hallottam, nem is kevés, de nem is sok. A magasai is rendben vannak, bár sikerült már bele szaladnom olyan számba, ahol azért már sok volt. Lehet csak én vagyok túlságosan hozzá szokva a HE400S "csapott" (sima) magasaihoz. Tere, hangszerek megszólalása a legjobb, amihez idáig volt szerencsém.

    Negatívum: nehéz, de tényleg. Igaz ez nem újdonság, erről írnak mindenhol. 1 óra után már érezni a nyakban a terhelést, plusz nálam a fejem tetejét is nyomja egy idő után. Ez nem az a fejhallgató, amit órákig hallgat az ember.
    Szerintem ennyi pénzért már egy tok vagy zsák járhatna hozzá, ahogy a szimmetrikus kábel is bele férhetne a csomagba.

    Elsőre kb. ennyi. Bejáratni nem kell, mert használtan vettem. Majd próbálgatom más cuccokkal is, jövőre talán kap egy komolyabb elektronikát is, de egyelőre elég volt a költekezésből.

    Legalább Bertalan elektronikája le lesz tesztelve egy igen komoly fejessel is. :)

    "Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

  • ribizly

    veterán

    válasz preludium975 #94647 üzenetére

    A magasaknak nem szabadna bántónak hatni.
    Engem is zavarnak, de semelyik párnával nem éreztem ilyet. Bejáratása hogy áll?
    Egyébként nem szabad 200k-s fejesnek tartani. Használtan 100-110k-ért szoktak elmenni. Attól többet nem is ér.

    [ Szerkesztve ]

    |•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

  • ribizly

    veterán

    válasz s4tch #94693 üzenetére

    Igazából ez a téma szerintem tök érdekes és egyben aggasztó. Az, hogy milyen bejáratási (vagy széthajtott) állapotban van egy fejes meg milyen forrásról szól, milyen kábellel az még kb. követhető. Az, hogy XY fejes kap új modellt, de annyi van belőle a piacon, hogy pontosan ismerhetőek a különbségek (pl. HD650) az is "oké".
    Na de ha ez igaz más termékekre is (láttunk már rá példát: Meze 99 Classics) vagy ilyen szinten nagy a szórás, akkor ez egy igen komoly probléma.

    |•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

  • gti3

    csendes tag

    válasz Gzula[HUN] #94802 üzenetére

    Használtam vettem és elvileg 2. tulajos volt. Bele is néztem egyszer és gyárinak tűnik a driver benne. De bejáratást is kapott nálam.

  • seredy

    tag

    nem bírtam magammal, megvettem a Sennheiser HD 560S-et, ez az első komolyabb fejhallgatóm, lehetett volna olcsóbbat is szerezni más árkategóriában, de úgy voltam vele, hosszabb távon talán sikerül majd kicsit fejlesztgetni a rendszert és akkor az extrái is még erősebben kijönnek. Bár már most imádom! Mondjuk hozzá kell tennem, túl sok viszonyítási alapom nincs, mindenesetre baromi kiegyensúlyozott és ízléses a hangzása, a basszus végre nem tolakodó, részletek gyönyörűen kijönnek, komolyzenére, vonósokkal, fúvósokkal hihetetlenül tetszik, amit csinál. Talán rockban vesznek el kicsit a részletek, bár biztos kell még neki egy kis bejáratás, meg az EQ-beállításokkal is próbálkozom még. Köszönöm, hogy ajánlottátok, abszolút nem csalódtam benne, sorra hallgatom újra a zenéimet, mindegyikben hallok valami olyat, ami eddig nem volt ott :D.

  • Ba cy lus

    őstag

    válasz dpstef #94935 üzenetére

    Lehet azért, mert "bejáratottabb" típusok (több) évtizedes múlttal.

    [ Szerkesztve ]

  • mcs

    veterán

    Ez a DT 770 valóban sokat változik a bejáratással, vagy csak az én füleim kezdenek hozzászokni a hangzásához? Érzetre egy komolyabb hangszerdzsumbujtól már nem mosódik annyira össze, mint eleinte. Amúgy meg lehet, hogy az én hangzásom fura, de a sokat szidott közepét továbbra sem érzem igazán hiányosnak. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Gabbbb

    senior tag

    válasz bitrograde #95690 üzenetére

    Ebay-ről rendeltél, de valamiért aliexpress standard shipping-el adták fel és igen, ilyenkor akármi megtörténhet, az eladónak fingja se lesz arról, hogy mi történik a csomaggal. Nekem is volt olyan, hogy a helyi boltban kellet átvennem egy IEM-et. (utáljuk egymást
    a főboltosnővel, még jó, hogy nem taposta össze a csomagot)

    Ez a Wang Yifei féle párna lehet számomra is érdekes lehet 2-3 év múlva.

    -------------------------------------------------------

    Amúgy a Sundara-val elég rosszak voltak a tapasztalataim. Elsősorban az erősen lötyögő bal oldali bemenet miatt küldtem vissza, de a hanggal is vannak problémáim. Konkrétan koszosnak találtam a hangját, kb. mint a TinHifi T2 IEM-nél. Mondjuk azért ez abszolút hallgatható szint, ellentétben a Bosshifi B8 koszosságával.
    Nem tudom, hogy ez rezonancia, vagy állóhullám probléma-e, vagy egyszerűen csak gyártási szórás, mondjuk a DIYaudioHeaven-ös vízesés diagram alapján nem csodálkozok rajta egyáltalán, lehet csak az én fülem különösen érzékeny erre. Csakhogy valami jót is mondjak, a részletezőkészsége tényleg példás és a mély tartomány is gyakorlatilag hibátlan.
    A közepét picit vékonykának éreztem, mondjuk EQ-val biztos lehetett volna orvosolni ezt a részét.

    Egyébként visszatérve a csatlakozó problémára a #95636 HELLAFLUSH hozzászólásban szereplő kép pontosan olyan, mint amit Sundara-nál is láttam kívülről. A fityegő csatlakozóhoz forrasztott kábelek is mozognak össze vissza. Ennek fényében, ha valaki nem szeretne DIY megoldást találni erre a problémára, akkor ne vegyen Sundara-t. A másik oldalon nem mozgott a csatlakozó, de nem éreztem túl magabiztosnak a rögzítést ott sem, azért €370-ért ennél többet vártam volna.

    A párnák között is elég drámai volt a vastagságbeli eltérés, de ezt még megbocsátottam volna neki.

    -------------------------

    A Zishan Z1 dap (2000Ft-ért vettem) röhögve meghajt egy HD600-at, csak bejáratáshoz vettem elő, de elképesztő, hogy mennyi erő van abban a kis dobozban,

    [ Szerkesztve ]

  • Dhampir

    félisten

    válasz nbencee #95766 üzenetére

    Igen, fehér színben láttam még ismeretlen netes kereskedésekben. Komolyabb, bejáratott boltból bizalomgerjesztőbb lenne, ahol az esetleges problémakezelés is gördülékenyebben megy, habár sose legyen szükség rá.

    Köszönöm szépen kedves ajánlatodat, de higiéniai okokból eredően is nem szívesen vennék használt terméket. :R

  • #37391872

    törölt tag

    Írtátok, hogy nem lehet letét ellenében elvinni, meghallgatni a boltokból. Nálunk nem, nyugatabbra többnyire igen.

    Egy picit hezitálok még (győzködöm magam), de elképzelhető, hogy egy-két teszt erejéig (kobakonként 4-6 nap) felajánlom a fülesem tesztelését, amennyiben van rá igény. Az lenne az igazi, ha lenne néhány más füles, amivel össze tudná vetni a leendő tesztelő. Még bejáratós (100-150óra van benne).

    Posta kizárva a biztosítás miatt. Ha valaki úgy dönt, hogy él a lehetőséggel, természetesen kötelező egy alapos tesztelést a többiek informálására közzé tenni.

    A feltétel nem letét, hanem egy aláírás személyi igazolvány számmal. Ez nem nagy kérés, ugye? Természetesen az elvitel állapotában szeretném vissza kapni.

    A füles : Hifiman HE1000SE, és mellé tudom adni a „fejhallgató erősító+DAC” topikban leírt, kimondottan Hifiman-okhoz készült iFi Zen One Signature+iFi Zen Can Signature HFM párost. Nagyon illeszkedik hozzá, nézzetek rá a Hifiman oldalára. Ott szerepel az is, hogy mely Hifiman fülesekkel excellent, melyikkel nagyon jó, jó és éppen csak... Szimmetrikus ezüst kábel is van hozzá (meg minden féle)

    Valaki említette, hogy nagy a füle. Nos ennél, és a hasonló kialakítású Hifimanoknál – Ananda, Arya, Edition – biztosan nem lesz gondja.

    Nem kötelező, hanem lehetőség!

  • contaxg

    veterán

    válasz fericske #96453 üzenetére

    :K :R + full nyers, bejáratatlan. :U

    [ Szerkesztve ]

    A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

  • Archttila

    veterán

    LOGOUT blog

    Kicsit szerintem sziszegősek, csörgősek a magasak. (Fosi Q4 DAC, ifi iPower)
    Mit gondoltok ez a sziszegés idővel (bejáratás után) eltűnhet, enyhülhet?

    [ Szerkesztve ]

    Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

  • #37391872

    törölt tag

    Én alapból magas érzékeny vagyok, egyes DAC+erősítőtől és egyes fejhallgatótól ezért váltam meg. A s és sz hangok hasítottak, igaz nem sok bejáratási időt hagytam, mert nagy volt az eltérés az általam kedvelt hangtól. Azért hagyni kell időt neki, biztosan finomodik!
    A V2 jót tesz az ilyen jellegű problémának.

  • Mardel

    őstag

    válasz Gabbbb #96545 üzenetére

    Én most a Hifiman HE400se-et járatom.
    3 óra hallgatás után ráküldtem 2x a headphone burn in tracket picit normál hallgatási hangerő alatt. [link]
    Aztán Tidalon a Cambridge Audio test tracks playlistet 1x.
    Most Tech N9ne összest hallgatom.
    Head-fi fórumán valaki azt írta, hogy hip-hop és dubstep trackekkel járatja be az új fejhallgatókat, mert többnyire a basszus tartomány az ami igazodik a bejáratással.

    [ Szerkesztve ]

    Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

  • Archttila

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Gzula[HUN] #96549 üzenetére

    Mi volt a probléma? (feltéve ha publikus) illetve árban mennyi a difi?

    Mardel
    Pont kérni akartam a bejáratáshoz egy listát :D :C köszi! akkor most be is dobom a szekrénybe egy másik forrásról, mert a DAC-nak most dolga van, tegnap megérkeztek a Presonus Eris 5 XT-k :))
    gyerekek... itt nincs sziszi meg csörgés. :N Genius 1250B után gondolom vágjátok, hogy mit érzek most :D ki is vettem egy hét szabit.

    Tegnap este mielőtt lefeküdtem meghallgattam még pár Phil Collins számot a Philips-el. A végén arra jutottam, hogy (jobb DAC híján) a Fosi-n egy hangyaf@sznyit visszaveszek a magasból és akkor mindenki boldog, mert más hibája nem nagyon van neki, nagyon elégedett vagyok vele.
    Talán a képen látható minimális kis esztétikai hiba miatt lenne értelme visszaküldeni de azt meg nem szívesen tenném, ki tudja milyen bontott hiányos, mocskos, zsíros salátát kapok helyette.

    A 100k-s Erisen is van egy marásnyoma fal felőli oldalán, ami szerencsére nem látszik még akkor se, ha direkt keresgéli az ember (csak bizonyos fényviszony mellett jelenik meg akkor is nagyon kell sasolni mert halvány) de van. Bármit vettem eddig mindenen volt valami pici kis apró hiba (mindegy mennyit fizettem)

    [ Szerkesztve ]

    Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

  • Mardel

    őstag

    Nekem nincs bajom a Hifiman stock kábelével minőségileg csak nekem túl rövid és merev.

    Egyébként a kis AKG k240 MK II fejesem nem volt rendesen bejáratva.
    Ráengedtem egy isotek 30 perces system burn int aztán a bejáratós tidal track listemet.
    Most belehallgattam a Mr Ozio - Flat beat ment.
    Én meg csak néztem hogy ebbe ilyen basszus lett.
    Pont az a basszus hiányzott belőle amit EQ-val akartam korábban orvosolni.

    [ Szerkesztve ]

    Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

  • leon11

    tag

    Hifiman Edition XS -ről egy szösszenet:

    Kacérkodtam már egy ideje a Sundara/Ananda fejesekkel, de bala6120 fórumtárs felhívta a figyelmem az új Edition XS-re. -ezúton is köszönet érte. Megnéztem az összes tesztet, elolvastam mindent is róla. A head-fi-n elég komoly tábora lett rövid idő alatt. A gyártó a Sundara és az Ananda közzé teszi -árban is, de a fórumokon sokan Ananda elé helyezik… Az EXS talán kényelmesebb is és mélyebb melegebb hangzású, hosszabb távon nem fárasztó hallgatni. Ezért a választás rá eset, és 10 napja meg is jött.

    Eső benyomás külsőre: hát olyan kisipari… Laza a fejpánt, nagyobb szorítóerőt el tudtam volna viselni, de idővel megszokható és hosszútávon kényelmes, a párnája is klassz. A gyári vezeték az „elmegy” kategória.
    Hangja elég vastag, jó mélyre lemegy és elég ütős. Magasai fényesek, (de nem annyira, mint az Ananda). Az 5-és 8 KHz kiemelése jól érzékelhető. Na és a közepek, amitől tartottam, hogy vékony lesz és „lyukas”, ezzel ellenben elég jó, telt és részletes, viszont eléggé közeli. Az énekhang remek, élethű, már-már intim. Tere megfelelően széles, természetes. Jó a színpad, van mélysége is. Jól pozicionáltak a hangszerek. Óráról órára egyre jobb.

    Bejáratás során kb 60 óra az enyhe U alak talán simult, főleg a magasokat tekintve. Érezhetővé vált, a gyári kábel határai. Ezért a Kácsánál az újabb Neotech NECE-3001 OCC licze szerkezetű kábelből [link] csináltattam egy szimmetrikus 2m-es darabot. Egyelőre 10-12 óra van benne, de kb. mindenben jobb a gyáritól. Szélesebb a hang spektruma, nagyobb levegősebb tér…., de még fedett volt. Ezért a aranyozott kácsás 3,5mm jack dugókat lecseréltem Furutech ródiumos jack-re , ami nyitottá, de kissé világosabbá tette a hangzás. Egyelőre még friss dolog, ezért még járatom.

    Összességébe véve egy nagyon jó fejes dögös, gyors mélyekkel, részletes közepekkel, egyelőre a magasait picit sokkalom, főleg a furu jack-el, de még alakulhat. Hangolása populáris és eléggé muzikális, dögös. Nálam a 80-as 90-es évek klasszikus metál zenéi is nagyot szóltak -főleg a géppuska szerű dobszólók. :Y Erőssége mégis az akusztikus hangszerek, jazz és blues.

  • fattyu

    veterán

    válasz leon11 #96713 üzenetére

    egyelőre a magasait picit sokkalom, főleg a furu jack-el, de még alakulhat.

    mitől? bejáratódik jack is?

    a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

  • #37391872

    törölt tag

    Egyszer egy Hifimant pont ezért a magas kiemelésért adtam el. Érzékeny vagyok rá, és az "s" és "sz" hangok néha hasítottak rajta. Az igazság az, hogy igazán nem is járattam be, de úgy véltem, hogy annyit nem fog finomodni a bejáratással sem, hogy az nekem elfogadható legyen. Alaposan be kell járatni! 200 óra a Hifimanoknál még nem is olyan sok. Biztos, hogy sokat fog finomodni, de be kell járatni!!

    Most olvastam néhány szót az egyik Hed-Fi org értékelésből. nem véletlenül kérdeztem a fórumon, hogy valaki találkozott-e már a Deva Pro-val. It azt írja az ember, hogy össze mérhető a Deva Pro-val, és nincs a bántó magas kiemelés a Deván. Érdemes lenne össze vetni a kettőt.

    [ Szerkesztve ]

  • #37391872

    törölt tag

    válasz Ba cy lus #96731 üzenetére

    Őszintén mondom, hogy ez eszembe se jutott, mármint a kábel. Pont az általad említett Hifiman HE 400i 202 fülesről van (volt) szó. Nem cseréltem kábelt, pedig jó lett volna. Az úgy volt rossz (számomra) ahogyan volt. Hogy annyit javított volna-e a csere kábel, illetve a bejáratás... Hát nem tudom. Nem úgy tűnt.

  • Gabbbb

    senior tag

    válasz Mardel #97261 üzenetére

    A HD600 tere köztudottan nem jó, ez az egyetlen komoly gyenge pontja, de azért szerintem egyáltalán nem hasonlít IEM-ekhez a tere. (nem jobb, hanem más) Lehet, hogy itt az érzékeléssel is gond van, gyenge forrással tud vékonyan is szólni a HD600 és úgy lehet tényleg kicsit IEM-esnek hathat? ¯\_(ツ)_/¯
    HD555-nél fényévekkel jobb a HD600 majdnem minden másban, azért ezt nagyon hallani kéne. Bejáratás megvolt?

  • Ba cy lus

    őstag

    válasz Gabbbb #97272 üzenetére

    Ne viccelj, bejáratás nélkül is sokkal jobbnak kell lennie a 600-nak. Technikailag biztosan hülyére is veri, a tetszés meg ugye szubjektív.

  • fehér_ember

    addikt

    Tegnap estig meg voltam győződve róla, hogy a DT 770 PRO 250Ω alkalmatlan zenehallgatásra :D.
    Filmnézéshez vettem, néha ugyan szerettem volna késő este zenét is hallgatni vele, de akárhányszor megpróbáltam mindig letettem róla, mert nagyon gyengus hangminőséget kaptam. Ugyan a Teac fejeserősítőmről teltebb volt a hangzás mint a MikroFluentAmp-ról (középtartományban a legnagyobb a különbség), de így sem volt számomra hallgatható. A DAC egyébként még mindig TC Impact Twin (van belőle kettő is).
    Viszont a minap összedobtam egy pár trs-xlr kábelt és gondoltam bejáratom a dac és fejeserősítő közt. Tegnap este megnéztem egy filmet, majd gondoltam, rápróbálok így, ezzel az összeköttetéssel zenére is. Megdöbbentem, hogy mostmeg teljesen elfogadhatóan zenél a DT770. Nem tudom mennyivel másabb az útvonal a Teac fejeserősítőnél. Más opák vannak-e így a jelútban, de mostmár végre zenére is tudom használni a Beyert.
    Amúgy rendesen "sötét" hangzása lett így ebben a felhozatalban a fejesnek :).
    Mindenesetre zenei a hangzás és ez a lényeg.
    Csak azért írtam le, hogy íme egy újabb bizonyíték arra, hogy ha leírunk egy fejest, az még nem azt jelenti hogy rossz. Simán benne van hogy eddig nem a hozzá megfelelő láncba illesztettük.

    U.I.: A fejeserősítő leírásánál (a damping factor selector-nál) csak most nézem hogy a High állás-nál a legkisebb a DF. Mindenesetre nekem eddig fejestől függetlenül mindig ebben a pozícióban volt a legjobb a hangzás. Vagy a leírás van elrontva. ;]

    [ Szerkesztve ]

  • letoltobeze

    aktív tag

    válasz fattyu #97608 üzenetére

    Köszi, meglett.
    Bejáratva hogy változott?
    Vagy arra már nem került sor?
    Mert itt azt írod, hogy neked bejön, itt meg már azt hogy "kallódik"... (vagy csak a staxokhoz képest)

    [ Szerkesztve ]

  • letoltobeze

    aktív tag

    válasz Ear001 #97620 üzenetére

    Én telefonról nem próbáltam. A fejes talin a saját külső tápos ANT-omról nem tetszett. Ami mondjuk akkor még össz-vissz nem futott 10 órát, tehát lehet, hogy csak az volt a baj, hogy az ANT nincs bejáratva, mindenesetre fericske Final D8000-e nagyon jó volt vele (amúgy ő is azzal hajtja).
    Hát ezért írtam, hogy meg kell hallgatni :R

  • Ba cy lus

    őstag

    Ma csak megérkezett a HE400SE. Egyelőre úgy írok, hogy bejáratott állapotról aligha beszélhetünk. Hasonlítgattam mindkét Hifimanemmel, bár a HE560 V4-gyel nem volt sok értelme, az egyértelműen más liga minden tekintetben. Sajnos egyelőre a HE400i-t sem érzem foghatónak. Amiben jobb a HE400i-től az SE, az a mélytartomány, ami lineárisabb. Összességében kiegyenlítettebb/neutrálisabb? Nem feltétlen. A frekvenciatartomány alsó fele igen, a felső fele viszont a HE400i-n kiegyenlítettebb. Ami számomra a HE400i-t győztessé teszi a kettő közül, az főleg a középtartománya: jobb felbontásúnak, és főleg természetesebbnek érzem. A másik, amiben jobb a HE400i, a levegősség, tér. Jobban összeáll, simább a 400i, kevésbé domináns a magastartománya. Na persze mindenképp kap néhány hetet a HE400SE, mert sose lehet tudni.

    A gyári kábel időközben megváltozott, immár teljesen elfogadható minőségűt mellékelnek, bár használni nem használtam, mert az összeset az alis szimmetrikussal hallgattam. A hajthatóság hangerőt tekintve ugyanolyan, vagy minimálisan tán még keményebb dió a HE560 V4-től. Önmagában nézve a HE400SE-t azért egy elég tisztességes fejhallgató, és így bejáratlanul sem hallgathatatlan. Szerintem, ha be is lesz járatva, inkább egy sötétebb hangú láncba való, noha ez sem mondható világosnak a Hivox Lupus DAC-kal és a Topping A30 Próval - a HE560 brillírozik ebben a láncban.

    [ Szerkesztve ]

  • letoltobeze

    aktív tag

    válasz HUNNIA1920 #97643 üzenetére

    Igen, enyém a külső tápos ANT. És ha hozzájutok az Empyhez, akkor biztos írok róla. Az ANT-ról is kellene, de az még nagyon bejáratós, most úgy hallom, hogy nagyon messze van a hangja attól a példánytól, ami mint próbadarab nálam járt. Tamás és más ANT tulajdonos is azt mondja, hogy a Mundorf alkatrészeknek kell 1-2 száz óra. Szóval majd ha ezen túl leszek, akkor jelentkezek... :K

Új hozzászólás Aktív témák