Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Chaser

    titán

    4520s i3 370-nel 3 év garral 160k körül van pár helyen, szálcsiszolt alu borítás, matt kijelző, egész korrekt így.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz mrsitn #2907 üzenetére

    Nálam ipony jön be, szóval nem tudom mi a gond :P Ha arra akarsz céloz i hogy ennyiért van inspiron 5650-nel az igaz, csakhogy annak nem alu burkolata van meg nem matt kijelzője. Van a dellnél is ilyen gép 200k felett:)

    szerk:spyduck Monnyá' valamit az új XPS-ekről, az l501x sorozatról. Hirtelen nagy lett a bőség zavara, nem tudom mit vegyek :F

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz spyduck #2911 üzenetére

    Van egy fullos az nbs-nél, de nem merem úgy megvenni hogy pontosan tudnám milyen a kasznija meg hogy mennyi lesz hozzá nagy kapacitású aku. Amiket eddig néztem:

    Inspiron n5010
    pro: viszonylag olcsó, olcsó nagy kapacitású aku, jó csatlakozó elrendezés, numpad
    kontra: gyenge anyaghasználat, csak szervizgar, lakkos felületek
    alapmodell i3 350, 2GB rammal, intel graphic, 145k br körül
    Vostro 3500
    pro: Alu váz+ erős műanyag ha minden igaz, matt kijelző, háttérvil. bill, nbd gar, olcsó nagy kapacitású aku
    kontra: nem a legjobb elrendezés a csatlakozóknál, viszonylag magas ár, nincs numpad
    i5+3GB rammalI Intel graphic 230k br körül
    XPS L501X
    pro: usb3, DP, jó csatlakozó elrendezés, háttérvil. bill -elvileg mindnél-, fHD kijelzővel állítólag rgb ledes, alu + műanyag, JBL hangszórók, NBD gar, vga-s verzió min GF 420M DX11-gyel, ami kikapcsolható, nagyon jó tapipad
    kontra: fényes kijelző, nagy kapacitású aku ára 1előre ismeretlen, az alap HD kijelzőről nem sokat tudni
    i3 370+ 2GB ram+ GT 420m 205-210k körül
    HP 4520s
    pro: alu váz, numpad, 3 év garral lehet most venni, jó csatlakozó elrendezés, matt kijelző
    kontra: alapból kis kapacitású aku, nagy kapacitású valszeg drága, csak szerviz gar
    i3 370, 2GB ram, intel grap 160k br körül

    Az inspironnal a fényes felületek miatt nem lennék kibékülve, 1ébként az olcsó aku, numpad és ár miatt tetszik. NBD gart meg lehet oldani, még akkor is jó ára van ilyen tudással.

    Vostro: Hát kb ez a gép ami megfelelne mindenben, kivéve a csatlakozók elhelyezése nem a legjobb nekem, ha lenne i3-asban gondolom br 210k körül el lehetne vinni.

    XPS: Hát igen, designban engem megfogott:) Állítólag a legjobb hangzása van a notik között, ott az USB3, DP, viszont dsub már nincs. Nem lehet még tudni mennyi nagy kapacitású aku bele, van egy viszonylag erős vga-ja amit ki lehet lőni, támogatja a 3D tv-ket. A kijelző sajnos fényes és úgy gondolom matt verzió nem is lesz. fHD paneles nem olcsó, viszont a HD panelesek jó árban vannak, olyan felszereltsége van ami miatt hosszú távon is kiszolgálhat bárkit. Az alapmodell ára tudásához képest igen kellemes, 1előre 100%-ig nem tudom, hogy mindben világítós-e a bill.

    4520s: Nem is nagyon gondolkoznék rajta, csak alu borítása van meg matt kijelzője, designban se rossz, most 3 év garral korrekt az árazás is, az aku viszont gyeszura és fogalmam nincs kapacitású ugyan mennyi bele, HP-t ismerve valszeg nem olcsó.

    Olyan gépet akarok amit pár évig nem kell lecserélni mert nem tetszik benne ez vagy az, tehát az inspiron félig-meddig kilőve. Az XPS legelöl, utána 4520s és vostro leghátul a magasabb ára miatt. Ha tudsz -vagy bárki- a kérdőjeles részekre választ adni azt szívesen venném. Végül is nem sürgős, de legalább össze szedtem magamnak is mi a fontos:D

    szerk: Volt még a listában egy XPS 1640 is használtan, de tudásához képest mióta megláttam az XPS-t drágának találom.

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz csibor #2915 üzenetére

    P6100, nagyon erős kis jószág 32nm-en, biztos leveri a p320-at kisebb fogyasztással. A vga-ja valamivel elmarad a hd4200 mellett 3D-ben, de tulajdonságaiban jobb.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz mrsitn #2918 üzenetére

    ok:)

    rekid: Nem fontos a vga, eddig azért nem is néztem vga-s gépeket mert a legtöbben nem kapcsolható le, az xps-nél megoldották, így viszont nem gond ha van. Ahogy elnéztem elég jó tudású, dx11, SM 5.0 Csillogó kijelzőt épp elviselem, sötétebb helyen jobb mint a matt, világosban meg fordítva. Azért az usb3 meg a JBL hangszórók és maga a design is erősen elgondolkodtat. Gari terén egálban vannak, aku nagyon jó áron van vostrohoz 90Wh-s 22k körül, az xps-nél még nem tudom. Hurcolászva ritkán lenne a gép, lakáson belül esetleg jobban, ezért is akarok nagy akut, mert ha már notesz akkor ne kelljen kanóc ha épp olyan kedvem van hogy nekifekszek:D Meg akármikor jól jöhet. A fHD-s XPS-ben bitang jó panel lehet mert mindenütt dícsérik, vostronál csak az alap HD van ami egy normál TN. Persze a fHD-s XPS-nek az ára is más, de az alapmodell éppen elég olcsó ahhoz hogy elbizonytalanítson. Ha lenne vostroból i3-as valszeg ekörüli áron lenne az is, igaz ott csak intel vga-val.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz rekid #2927 üzenetére

    Megtapogatnám én őket, de ilyenek nem sok boltban vannak, ahol vannak azok meg messze vannak tőlem, de majd csak összejön. Igen, elég sok pozitívat írnak az xps-ről és negatívumot még nem láttam, ahogy láttam pár hete jelent meg, teljesen véletlen akadtam rá amikor egy használt 1640-est nézegettem, de azóta nem ereszt:D

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz rekid #2932 üzenetére

    Ott van, viszont ilyen időben kizárt dolog hogy elmenjek, majd talán jövőre. De talán Kméten is lesz addigra:) Vostrora is kaptam most egy pofátlan jó ajánlatot .valami majd csak lesz, addig meg gyűjtöm az infokat:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz appleGjuice #2935 üzenetére

    Ha kicsit megtoldod 205k-ért már kapsz új xps-et, vga gt420, nem a legerősebb de nem is garmatgyenge. i3 cpu, 2GB ram és 3 év helyszíni gar. Ha kicsit visszább olvasol írtam róla.

    szerk: Na ez már nem semmi:D Kíváncsi vagyok alap kiépítésű is lesz-e vagy csak ilyen fullos, én még nem is hallottam ezekről.

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Alex123 #2962 üzenetére

    Előrébb lennénk ha megmondanád mennyit szánsz erre. 2x4GB-os gépből nem sok szaladgál, de apróban néha jó áron van, múltkor 16k-ért volt fenn.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Alex123 #2965 üzenetére

    Sry, elnéztem :B Hát, ha matt kellene, éppen most osztogatják 160k-ért a hp 4520s-t 3 év garral i3-mal, 2GB rammal. A kijelző is matt és alu a borítás, 5-6 órát viszont biztos nem fog elmenni. Ha minél nagyobb akuidő a cél akkor mondjuk egy inspiron n5010, de az csillivilli, p6100-zal, 2GB rammal kb 130k, nagy kapacitású akut amiről biztos elmegy 5-6 órát kényelmesen 20k-ért lehet hozzá venni, gari 3 év szintén.

    bunburnyák: "A döntésetekben vegyétek szempontul azt is , hogy 3-4évig nem szeretnék új gépet venni ." Akkor kizárásos alapon Dell. Az is elromolhat épp mint bármelyik más, de alapból van 3 év gar és még lehet venni 2-3 évet pluszba, annyival meg nem drágább hogy ne érje meg sztem. Vagy ha acer akkor +2év garkiterjesztés mellé.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz GIJoe #3010 üzenetére

    Sztem ezek integráltak. Kikapcsolhatod winben ha nincs rá szükség.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz ZsoAce #3013 üzenetére

    Tekintve hogy 1 év gar van rá és valszeg nem is lehet rá többet venni: nem. Acernél is vannak értelmesebb gépek, pl a timeline-x sorozat, de azoknak meg is látszik az árán. Az emachine meg "teszkós" acer, tehát nem kell sokat tőle várni minőség de cserébe nem drága. Most nekem is van egy e720-am, annál meglepődtem hogy egész korrekt zsanért meg zárat hoztak össze, de 1 év gar az notebooknál kevés.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz semmiho #3046 üzenetére

    Dell L501x XPS, fHD változat, rgb led-es. Az alap HD nem az. Mindenütt áradoznak róla, br 280 alatt van iopnban az i5-ös verzió, 4GB ram, gt 420, JBL hangszórók -2.1-, háttérvilágítós bill, modern csatlakozók, aluminium külső. 3 év helyszíni gar ami bővíthető is. Ennek a gépnek van a legjobb kijelzője és hangszórója, legalábbis eddig az ársávig. Lehet 500 körül már van jobb.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz semmiho #3099 üzenetére

    Köszönd a Dellnek:) Macbook air alternatívaként emlegetik 1ébként.

    Mozzarella: Sztem neked is megfelelő az l501 XPS. Jól van összerakva, az alapmodell épp átlépi pár k-val a 200k-t és a 3 év gar helyszíni. A vga gt420m, 1GB dx11 és SM5.0, nem a legerősebb de ha jól rémlik notebookcheck 4670 alá sorolta be nem sokkal. Ilyen tudású inspiron kb 160-170k, de az csillivilli ez meg a látható részeken alu meg matt műanyag, kivéve a kijelző keretet. Hangszóróban elsöprő. Éppen biztos van lenovo is ilyen ársávban, talán olcsóbban is ami jó lenne, de azok 2 év garosak és az előző szériánál nem lehetett gart venni, itt nem tudom. A dellre a 3 éven felül is biztos lehet és alapból helyszíni. Ha sokat lesz használva nem árt ha sok a gar - meg 1ébként se ugye:)-, elég jövőt sugalló gépecske a csatlakozók miatt is.

    szerk: Lehet a bill is világítós, azt még nem tudtam kideríteni hogy az alapmodellben is benne van-e. Dellnél meg semmi infot nem találtam, Pár éve színvonalasabb/informatívabb volt az oldaluk.

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz natë #3119 üzenetére

    Nem vagy vele egyedül:) De a vostrok is jók..a 2 modellből össze is lehetne gyúrni egy tökéleteset.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz natë #3148 üzenetére

    Most panganak a boltok, de 205k volt a legolcsóbb amit találtam, pl a dellshopban. Sztem hamarosan növelik az árát, vagy csökkentik az inspironét. Az i3-as ins. gyengébb 4570-nel van 165k-ért kb, xps elég jó gt420-szal 205k. Ez 40k..de az xps-ben vannak a legjobb JBL hangszórók, USB3, DP. alu külső, eltalált design - bár ez szubjektív- nagyon jó Tpad, bill, precíz szerelés mint a vostroknál és nem szerviz, hanem helyszíni gar...ez megér 40k-t bőven. Remélem az inspiron ára fog csökkenni:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz appleGjuice #3161 üzenetére

    +2GB ram újan kb 6k, W7 x86/64 oem br 25-27k, még így is 200k alatt marad. W7-et meg okosba is meg lehet oldani -nem warezra gondolok-.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz laci19880123 #3180 üzenetére

    A 8540p üzleti gép, tervezésre és munkára van kitalálva elsősorban, nem multimédiára. Quadro van benne, ami CAD, PS, egyéb 2D/3D tervező programokat hivatott gyorsítani, de azért játszani is lehet rajta. Profi kaszni profiknak:) Az envy meg multimédia gép, de bővebbet nem tudok róla. Rossz az se lehet.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz tomcsika30 #3209 üzenetére

    Ennyiért inspiron n5010 a 3 év gar miatt P6100-zal, 2GB rammal, vagy erősebb i3-mal 150k alatt valamivel.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz gabsz227 #3214 üzenetére

    8540p:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz SShadow #3213 üzenetére

    1-2 gép alapján semelyik gyártóról ne vonj le negatív vagy pozitív véleményt :N Én is ismerek olyan tulajt akinek az acer gépe soha nem látott szervizt és 5-6 éves, de ismerek olyat is akinek 1 év alatt 4 hónapot volt szervizben a gépe. Biztosan msi-ben, asusban, bármiben ki lehet fogni jó gépet, meg függ a felhasználói szokástól is, hogy meddig marad működőképes. Ugyanígy 300k-s dell gépben is kifoghatsz olyat, amiben nem klappol valami, persze ha az téged érint nem vigasztal hogy beleestél abba a pár %-ba akinek meghibásodott a gépe. Egyrészt vannak szériák amik nem jól sikerülnek, másrészt biztosra nem tudsz menni 100%-osan sehol, erre meg ott van a garanciabővítés -esetleges helyszíni gar pluszban-, már ahol van persze.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz trollreign #3219 üzenetére

    Olcsóbban is választhatok üzleti gépet, és valóban nagyobb az esély a megbízhatóságra, de nem garantált. Láttam már üzleti gépet apróban bontáson amiben meghalt a lap és nyilván csak 1 év gar volt rá mert nem régi széria volt. Ezért érdemes annak helyszíni garos gépet venni akinek fontos a gyorsaság, mert a gebasz bármikor beüthet bárhol. Persze az se árt ha minél több a gar:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz trollreign #3222 üzenetére

    Lehet nem 1 év garis volt, passzolom:) Egy 6930p-ről van szó, az már azért üzleti. Mindenesetre bontáson volt, igaz előtte, utána se láttam ilyen gépet bontáson, de éppen attól lehetett is. Sokkal nagyobb az esélye hogy nem hibásodik meg egy ilyen gép, de teljesen nem zárható ki, én csak ezt akartam mondani. Tudjuk mit mondott ezzel kapcsolatban Murphy...sztem igaza volt sajnos:)

    spyduck: A hibrid graf hiánya zavar engem a 8540p-nél legjobban.
    Előnyök közül kihagytad, hogy felső lámpás bill megvilágítása van, ha háttérvilágítós bill nincs is. Jó kis gép na, lehet a quadro miatt nem tudták megoldani a vga kapcsolgatást?

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz bdfhz #3234 üzenetére

    Egész jónak néz ki, ez ugye matt kijelzős? A gép is matt? Az AH csillogós gondolom, de fekete is csak abból van, az A csak fehér belsővel jön?

    szerk: Ez 1ébként alu v műanyag?

    szerk: 143k-ért itt van olyan verziója ami i3 370-nel van, 2GB rammal és nincs W7.

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz bdfhz #3238 üzenetére

    És fekete van-e a mattból? Vagy csak én nem találok. Alu vagy műanyag: Olyan jól eltaláltnak néz ki az egész.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    Letöltöttem az A530 manualját és mi fogad a végén?

    GARANCIA
    KARBANTARTÁSI ÉS TÁMOGATÓ SZOLGÁLTATÁSOK – A TÖKÉLETES BŐVÍTÉS
    Standard 3 év
    Szolgáltatási szint:
    Szervizben történő átadás, magyarországi javítás
    Garancia ideje bővíthető 5 évig
    Szolgáltatási szint bővíthető:
    Begyűjtés és visszaszállítás (Collect&Return) garanciára vagy helyszíni garanciára

    No fene, az új Fujitsu a Dell babérjaira tör?:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz bandus #3241 üzenetére

    Ha a megjelenésre gondolsz üzleti terén akkor hp 8440p v 8540p. Nyilván ha sűrűn lesz hurcibálva meg nő viszi inkább könnyebb és kisebb legyen. Az gondolom nem zavar, hogy pluszban CAD-ra is alkalmas gépek. A 8540-esben van HD+ kijelzős változat, a 8440p-t nem tudom. De jó lehet még a félig üzleti vostro 3400 v 3500, azért félig üzleti mert a benne levő vga nem tervezésre van kitalálva, 1ébként korrektül néz ki és korrektül van összerakva. Mind2 gyártó gépe matt kijelzős, alu. borítás. A dell-t lehet kapni ezüst, bronz, vagy piros színben, utóbbi esetleg felkeltheti a bnőd figyelmét:) Viszont ezeknél csak normál HD felbontású kijelzőset találtam, táblázatoknál zavaró lehet, de tudod mire használná. Ha minden igaz nemsokára jön ki érintőkijelzős változatban is, ha esetleg ki akarjátok használni a teljes keretet, az alap verzió nem is drága a tudáshoz és helyszíni garhoz képest.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz adm #3248 üzenetére

    Jah hogy hp-nál dolgozik, nem is figyeltem :B Én azért berongyolnék oda egy bill háttérvilágítós vostroval, hátha belepakolnák ők is ;]

    bdfhz: Majd utánanézek, így elsőre tetszik, főleg hogy mehet 5 évre is a gar és helyszínivel.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz spyduck #3261 üzenetére

    Ez az elmélet hülyeség, már bocs :P Az hogy üzleti szegmens még nem takarja azt, hogy vkinek 24/7-ben CAD-eznie kell. Lehet fél napon át csak táblázatokat bújik, vagy egész napon át. Ez csak egy lehetőség, nem szűkségszerű használni, itt a HP a lehetőséget vette el vagy tech-i probléma miatt, vagy mert suták. Ahol dolgozok megkockáztatom, hogy táblázatoknál és prezentációknál többre egy gépet se használnak, max a mérnökök akiknek külön gépparkjuk van. Ettől függetlenül világméretű cég, ami sok termékével monopol helyzetben is van, szóval csak mondhatni őket üzleti felhasználónak:)

    spyduck: Inkább azt mondd meg az A530-cal kapcsolatban, hogy alu v műanyag? Feketében létezik matt v csak világosban? Van 250k-m gépre, de nem feltétlen költöm el, 200k fölött már nem sok kompromisszumot fogadnék el, az XPS és vostro is 1-2 dologban nem tetszik. Olcsóbb gépnél már jobban megbirkózok kompromisszumokkal is.

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz spyduck #3265 üzenetére

    Nekem bőven jó az intel HD :K Ha játszani akarok arra össze tudok dobni egy desktopot ha muszáj, de annyira nem akarok. Nem baj ha van -feltéve hogy lekapcsolható- de nem is előny. Itt ahogy elnézem a színnel kéne megbarátkoznom, mert a csilli-villi verzió nem kell, de fekete meg csak abból van. Tovább menve a garkiterjesztésről mit tudsz? Teszem azt a fentebb linkelt 14x-k-s i3-as gépet megveszem és 5 év garit akarok helyszínivel az mennyit kóstálna? Itt is úgy működik a helyszíni gar mint dellnél? Kell számla, vagy elég egy sorozatszám?

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz spyduck #3268 üzenetére

    Nekem egy P6100-as cpu elég :) Ezért számolok inkább i3-mal, mert az sokáig elég lenne. A legmegterhelőbb a PS, amihez kellene a cpu, de az csak hobby. A többi meg film, zene, net, némi excel és online forex sw-k. Ha meg olyan szinten csinálnám a PS-t hogy már lassú akkor már abból élnék, tehát vennék egy erősebb gépet. Szóval én hosszú távra tervezek, ezért is gondolom úgy meg hogy mit vegyek, annyi energiát felemészt az infok gyűjtése hogy finoman szólva UNOM:D Jó eséllyel pedig úgyis bexarik 3-4 év múlva a gép, ha meg alkatrész nem lesz hozzá adnak egy újat ;] Én sztem azzal bukik az ember ha évente cserélget, ha most vennék br 200-ért gépet örülhetek ha 170-180-ért elviszik 2 hetesen.

    szerk: nnz: 150k-ig dellnél vannak az inspironok vagy a régi szériás vostrok.

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Kobe #3278 üzenetére

    Az XPS-nél a designt, összeszerelést, JBL "hangrendszert" az USB3-at, a DP-t, meg a 3 év helyszíni gart fizeted meg. Modern gép jól összerakva talán a legjobb mo-i supporttal az nbd gar miatt. A lenovo-nál erősebb hw vangyengébb kaszniban kevesebb garral, viszont elgondolkodtató valóban az ára. Ha kifejezetten játékra kell akkor az. Az inspiron meg olyan amilyen, belépő a dellnél, ezért is van olyan árban mint a legkisebb XPS és erre már csak szerviz gar van. Nagy aku viszont van hozzá olcsón, a 9 cellás br 20k, kb ennyi az XPS-hez is.

    szerk: fazr: Az matt igen. fHD sem gond az igp-nek, erre találták ki. Már az én előző generációs m4500hd-val szerelt gépemnek se gond.

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz fazr #3282 üzenetére

    Itt meg is nézheted milyen könnyű benne hdd-t cserélni, vagy ramot, esetleg kitakarítania ventit és átpasztázni a cpu-t. Na ez külön dicséretet érdemel :R

    -=Libria=-: Na most nézz nagyot :Y Ez az aku pár napja még 19xxx ft volt, most majd' 40k, ez az infláció ;] Már az én 2 éves 1525-ösömhöz is volt nagy aku. A döntés meg a tied, a céljaidnak megfelel mind, hw-esen az XPS a leggyengébb, de az is a legmodernebb és legjobban összerakott és legtutibb -szubjektív- kinézetű, na meg azon nbd gar van.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz rizso #3289 üzenetére

    Nincs egyikben se világítós bill sajnos. +2GB ram kb 6k újan, az nem tétel. W7 kb 25k, tehát 4GB rammal és W7-tel br 235k kb. Az nbd gar látszik meg az árán - az összerakáson és minőségen kívül-, mondjuk aki nem akarja kiadni a gépet a kezei közül és nem szeretné max 2-3 napig használhatatlannak tudni a gépet az úgyis megfizeti. Ilyen státuszú -nbd, helyszíni garos- gépnél nincs olyan amit pár hsz-szel fentebb írt valaki, hogy hetekig ül rajta a szerviz. Max pár nap és akkor is a szerviz megy házhoz.

    szerk: Nekem ami nem tetszik benne...mivel kinn van világítós bill, elvártam volna itt is. A hdd csere macerás, de nem lehetetlen. Ugyanígy a venti takarítása vagy cpu újrapasztázása. Nem lehet opcionálisan se matt kijelzővel kérni, nincs numpad, talán még egy dsub elfért volna a hdmi és DP mellett. Egyébként pedig nem tudtam belekötni:)

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Chaser #3288 üzenetére

    Az árgép 18k-tól dobálja ki a 9 cellás n5010 akut, mysoftnál pl 23, de az nem is olcsó bolt. Vagy az iponynál toltak el valamit, vagy pedig az új készlet már annyiba fog kerülni...

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz sittes79 #3294 üzenetére

    A530, 4GB rammal W7 nélkül megáll 150k-nál 3 év garral az i3-as, vagy P6100-zal +2GB rammal kb 133k.

    rizso: Azért az i3 370 és a P540 nem egy kategória. Fontos nekem, hogy nagy akut is olcsón kapjak, ez se a HP erőssége. Futárszolgálatos gart csak végső esetben viselném el, amióta megtapasztaltam a dell-es nbd-t igazából nem vagyok kíváncsi másra. A 4520s-s is ezért esett ki meg az aku miatt + a béna szerelhetőség. De majd utánanézek, ha csilli-villi kilőve. Ha emberi áron lehet venni az A530 -hoz nbd gart akkor az az esélyes.

    csibor: Lifebook A530, HP4520s, előbbi i3-mal kb 143k, utóbbi 160k, mind2 3 év garos

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz rizso #3304 üzenetére

    Nálam is szóba került az XPS és még nincs kiejtve.

    spyduck: Nekem már volt annyi desktopom, hogy a következő életre is elég lenne, volt hogy 1-2 havonta cseréltem mindent ;] Röviden: én beleuntam. Üzleti gép jobban tartja az árát ok, drágább is. Árulok egy kis notebookot, hát kp-ja még eddig 2 embernek volt rá, a többi csak cserélne desktopra, robogóra, lóra, kutyára..kell a f****k ez:) Árulok sok mindent itt is, másutt is, nem kell még pár havonta egy + notebook is mellé.

    donatel: Én ahogy elnéztem a legtöbb gépben már forrasztva van a külső vga is, ilyen kategóriás gépnél szinte biztos.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    Höhö, az n5010-hez a 9 cellás aku újra 20k alatt van iponyban:)

    szerk:
    TayRol :Ez? Bár valszeg elkelt.

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz csibor #3327 üzenetére

    "15" körüli notit keresek.A fő kritériumok,matt kijelző,numerikus bill,valamint hdmi kimenet.Van ami egyben tudja a fenti dolgokat?Jelenleg HP 6730b használ az illető,majdnem teljes megelégedettséggel,a num pad,és a hdmi hiányzik csak." Még mindig A530. Ha minél olcsóbb kell akkor P6100-as procival, a T4500 tudását biztos hozza. Az igp-je meg fejlettebb, a gépre meg 3 év gar van és 130k alatt lehet kapni, pár napja 3-4k-val még olcsóbb is volt. Az asusban sztem nem matt a kijelző.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Genji #3329 üzenetére

    Nem láttam olcsóbbnak azonos felszereltség mellett más gyártónál, akkor meg mért? Support nem a legjobb, garbővítés nem tudom van-e, azt se tudom van-e itthon szervizük. Van rajtuk kívül értelmesebb választék, részemről ennyi amiért nem ajánlanám senkinek, úgymint a GB gépeket se.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz csibor #3331 üzenetére

    Amit linkeltél pár k-val olcsóbb annál amit én mutattam. De az A530 3 év garis, fujitsunak jó és gyors szervizei vannak, de akár csillogósban is vehetitek ha az kell, AH530 néven. Nem mellesleg nagyon könnyű benne hdd-t cserélni, vagy kitakarítani a portól. Az hogy a cpu 2GHZ-es ne riasszon el, ez core i alapú pentium 32nm-en, a a legkevesebb hogy hozza a T4500 tudását, de sztem el is páholhatja, sokkal fejlettebb utasításkészlete van 3MB cache társaságában. Az intel HD meg sokkal erősebb 3D-ben is mint a 4500MHD. De ti tudjátok.

    Genji: Rossz szerviz tapasztalatokról már hallottam, igazából 1-2 MSI gép volt ami úgy összerakottnak tűnt, de mivel azonos áron vannak nála jobb alternatívák különösképpen én nem foglalkoztam vele sose. Sztem leginkább a nevéből próbál megélni laptopok terén is, ha az asus-t nézem aki szintén mindenes az legalább szokott értelmes gépeket kidobálni meg már a szervize is pofásabb itthon mint fél, 1 éve volt.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz csibor #3334 üzenetére

    Ennél lényegesen olcsóbb gép nincs, lényegesen kevesebb garral és lényegesen rosszabb minőségben viszont lehet éppen 100k körül is találni.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz bdfhz #3346 üzenetére

    És 1 magos sempron van benne, notebook hdd mellett igazi áldás:) Viccet félretéve, nem rossz-nem rossz, de akár egy erősebb flash kiütheti, megéri azt a kis felárat egy 2 magos jószág. Ha jól tudom a PB is acer lánya mint az emachine, gondolom a szerviz is ugyanaz.

    szerk: Mozzarella: Ott a pont. Ha játék a fontos az erősebb vga-s gépet kell venni. Az i5 semmilyen többletet nem ad játékban vagy számításokban, látom te tudod, de sokan még mindig nem.
    i5=i3+ AES-NI -titkosításhoz utasításkészlet, halandó ember nem használja ki-, VTxd - virtuális gépekhez hw-es támogatás, halandó ember nem használja ki- + turbo, ami esetenként felkapcsolhatja a gyári órajelet, na játék közben nem fogja:)
    P6xxx=i3 HT nélkül

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz spyduck #3418 üzenetére

    i3 és i5 32nm, melegedésbeli különbség adódhat az órajelekből, i3-ból azért van 2.2GHz alatti is, i5-ből 2.6Ghz körüli, de nem számottevő. Az i7 k_vad meg 45nm valós 4 maggal, ezért is melegszik jobban. Az meg hogy 35 v 25W TDP osztályba tartozik valami nem sokat árul el, a 35W-is lehet beéri max 25-tel, csak fölébb sorolták ne határon mozogjon. A P6100 a legjobb hőmérséklet tekintetében, 32nm HT nélkül, de a tudása is lightosabb..na és minden cpu-t ahol van lehetőség alul kell feszelni:) De senki nem akarja elárulni az rmclock kezeli-e a core i szériát :U

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz frei0018 #3454 üzenetére

    Az órajel emeléstől nem lesz semmi baja a gpu-nak vagy cpu-nak, akkor lehet baja ha fesz. mellett emelsz + órajelet is ;] De attól is csak akkor ha túlzott mértékben teszed. Alapfeszes tuning az nem árt, nagy eséllyel ugyanúgy vinni fogja a magasabb órajelet mint a gyárilag nem alulfeszelt, viszont kevesebb lesz a fogyasztása.

    OgreImre: Matt kijelzővel gémer' gép? Nem tudok róla hogy lenne. Viszont alternatívája van, business kategóriában. Minden kitételnek megfelel a HP 8540p, de abban quadro van, igazából tervezésre találták ki, de játékokkal is elboldogul, nem tudom milyen szintűnek felel meg. Spyduck árulja az övét, sztem legközelebb ez a gép áll az elképzelésedhez. Le is tesztelte.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz taky87 #3507 üzenetére

    CSak a dell kiválasztottadat néztem, azt kell mondjam igen rosz az olvasókád :P Nos, ha az megfelelne neked, akkor még jobban meg fog az új XPS. L501x néven megtalálod. Amit tudnod érdemes róla: i3 370 - pár oldalt visszaolvasva megtalálod a különbséget i3 vs i5 témában-, 2GB ram, 320GB hdd, GT420m ami kikapcsolható és jóval erősebb az 5470-nél, aluminium borítás, jó bill és tp, JBL 2.1 hangszóró -akik véleményezték a legjobb notebook hangzást írták róla ami eddig piacra került-, USB3, DP a hdmi-n kívül, és a legfontosabb, 3 év helyszíni gar, az inspironokra csak szerviz van. A helyszíni gar előnyeit is megtalálod ha rákeresel, sztem Mo-n nincs párja egyik gyártónál se. Az alapmodell 205k-ért már elvihető. A dellekre garancia 5 évre bővíthető. +2GB ramot újan 5-6k-ért tudsz bele venni. Iponban most 207k. Designban is elveri az inspiront meg sok más gépet, bár ez szubjektív. Ha veszel mellé a későbbiekben garkiterjesztést 5 évig biztosan lesz egy jó géped:)

    szerk: Itt egy kis teszt róla. Ebben erősebb hw van cpu terén és a kijelző is fHD, az alap verzió HD, de végülis a lényeg benne van, a HD kijelző nem annyira szép mint a fHD, de cserébe jóval olcsóbb és a magyar gépekből sajnos kispórolták a bill. háttérvilágítását.

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz taky87 #3514 üzenetére

    Várj addig amíg leesik 200k alá :P nagyon nem egy kategória az inspironnal, ugyanúgy ahogy a szerviz gar se egy kategória a helyszínivel. De te tudod:)

    szerk2: Ha 4-5 évre tervezed a gépet akkor is dell +2év garkiterjesztéssel, inspironra is lehet gart venni, akár helyszínire is bővítheted, csak azt nem adják ingyen. Ahogy mondtad megjósolni nem lehet, hogy 4-5 évig bírja egy notesz, de bebiztosítani be tudod annak a lehetőségét, ha baj van se kelljen fizetni v másikat venni végső esetben, ami sokszor esélyesebb a magas javítási ktsg miatt.

    szerk: rizso: Pontosabban a 3 év helyszíni gar ami vonzó, USB3 is van ám ott, nem beszélve a JBL 2.1-ről, a szálcsiszolt alu burkolatról. Megmondom mért nincs benne bill háttérvilágítás, mert ha lett volna már nekem is ez lenne :P Jól kib@szott velem a dell, akkor 1értelmű bestbuy multimedia gép lenne nbd garral jó köntösben, így az ember elbizonytalanodhat valóban..

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz rizso #3519 üzenetére

    Nem hallottam még olyat, hogy helyszíni garnál el vitték volna a gépet. Nálam 2x jártak apró cseprő gonddal, ami a működést lényegében nem befolyásolta. Egy mikrofon problémához hoztak új mikrofont, alaplapot és fedlapot...sztem ez mindent elárul. Ha el is vinnék amit nem hiszek, akkor is 1-2 napon belül kész kell lenni a gépnek és nem kell menned sehová. Olyat is hallottam hogy egy géphez hetente mentek ki, mert összetettebb volt a probléma, de megoldották. 1edül a teljes gépcsere húzósabb, de legalább adnak ha arra kerül sor.
    USB3: Kulcsszó a jövőn van, ez a gép még sokáig gép marad, ha most nincs is usb3 eszközee vkinek attól még 1-2 év múlva lehet.
    Ha a borítása ujjlenyomatgyűjtő lenne az már kiderült volna. Kismillió review-t olvastam, mégcsak nem is céloznak rá.
    A JBL 2.1-et nem hallottam, de eleget olvastam róla:)
    A bill miatt meg elmehetnek a sunyiba, a vostro 3xxx szériában opcionális, hogy itt mért hagyták ki passz, de lehet majd orvosolják.

    donatel: Mondjuk úgy, hogy a P6100 talán erősebb picivel. Nem csak az órajelet kell nézni. Alkalmazás függő, de nagy átlagban kb ugyanazt tudják, kivéve konvertálás és kódolás, az SSE4.1 és 4.2 miatt a P6100 klasszisokkal gyorsabb a T4500-nél. A cache is 3MB, At4-eknél csak 1M.

    gabsz227: Apróban van fenn i7-es 280k körül ha jól emlékszem. 9 cellás akut i7-eshez adnak, a többihez 6 cellásat, de a 9-es se drága, főleg elnézve a többi gyártó akuit.

    fazr: Engem is az A530 bizonytalanított el:) Külső vga nekem se kellene, nem hátrány -ha kikapcsolható- de nem is előny. PS-hez talán jól jöhet. Azt hiányolom, hogy fekete belsős/billes verziót nem lehet kapni, vagy csak én nem nem találtam. Én is azt a 60k-t mérlegelem amivel több az XPS, végeredményben megéri, de meg is lennék az extrák nélkül, plusz mivel dellnél nem kell számla vagy blokk a vásárlásról garanciázáshoz, bolti árnál olcsóbban is meglenne, fujinál nem tudom kell-e valami. Szerencsére még nem sürgős, ha az lenne akkor A530-at vennék pentiummal vagy i3 370-nel.

    szerk: Fuji garról: Ezeket én is láttam, viszont olyan garancia kiterjesztést nem találtam náluk ami 3-ról 5-ra upgradelne. A helyszíni gar meg zizis, csak 50km-es körzethatárig ingyenes a kiszállás, afölött fizetni kell, hogy nem keveset az biztos. Dellnél nem tudok ilyen megkötésről, hozzám kb 160km-ről jöttek.

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    A világítós bill-t viszont sztem meg lehet oldani olcsón majd ebayről, ha kicsit elterjedtebb lesz a gép, kb 1.5 hónapja dobták ki. Engem nem zavar ha US, csak találtam volna már:) Meg a kérdés hogy vajon hw-esen le van-e tiltva, vagy csak 1xűen a magyar verziókban nincs. Harmadik lehetőség: a magyarok akik eddig nézték annyira bénák hogy nem tudták bekapcsolni :D Jah meg találtam 1k körül világítós bill-t, persze nem olyan mint egy gyári háttérvilágítás, de lehet veszek egy szettet aztán kipróbálom milyen.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Drughi #3528 üzenetére

    Persze úgy gondoltam, hogy én majd belerakom:) Anyám nem hülye gyereket szült..annyira:D Dellben az egyik legvonzóbb dolog, hogy korrektül le tudják írni manualban hogy kell szétkapni a gépet. Egy bill. csere komolyabb szaktudást nem igényel, max kis kézügyességet. Vostrokat se kifejezetten ide szánják, azokban pedig van blacklit. A tiedben is, meg sok lattitude-ben.
    Olyan keretet akarsz ami az optika helyére szerelhető? Optika ki, keret be, kb ennyi. Szerelhetőségben igen jó a géped, mondjuk az optika részt nem néztem, de meglepne ha 1-2 csavarnál több fogná.

    fazr: Vostroknál panaszkodtak páran a hangra, lehet valamit elcseszerintettek a tervezésnél, nekem se tetszik hogy melegedősebb, bár nem vészes, a hangját még nem hallottam.
    64GB SSD-vel el lehet lenni, én vettem egy kingstont, igaz az melegedősebb mint utólag megtudtam. 60GB-ot látott, abból fenntartottam neki 10-et, így maradt 50. Egy a lényeg, a hibernálást ki kell kapcsolni, lefelezi a W7 méretét egyből ;] Én 32 bitesel próbáltam, az telepítés után 10GB volt, hibernálás kilövése után 5. 64 bites is megáll így 8-10GB-nál. Marad a progiknak is hely. Igen korrekt ára van ennek a szériának br 30-32k, és nagyon gyors:) Az ssd topikban megtalálod a tesztjeimet ha érdekel.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Aktív témák