Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • casey1974

    újonc

    Köszönöm a gyors választ. Akkor hogyan oldjam meg? Elég új vagyok a témában, de mivel ilyen olcsó volt a NAS (ÚJ, 119€ - német e-bay Zyxel NAS540 4 lemezes), és már régen vágytam rá, így beruháztam. Magyar áruházban úgy láttam, ez a NAS 60 ezer felett van. Hihetetlen. De visszakanyarodva a témához, melyik csomagot telepítsem? Egy párat feltettem, sikerült beüzemelnem, szépen fut a TM is első perctől kezdve. El tudom érni távolról az admin felületet is és sikerült tesóimnak FTP-s hozzáférést és mappát is csinálni, valamint kaptak ownCloud felhőt is mindketten. Gondolom akkor magára a NAS-ra kellene egy file kezelőt telepítenem, vagy már van is rajta, csak
    nem tudom, melyik az és hol van :) Van még egy kérdésem: a távoli hozzáférésnek - adatok másolásának van jobb - felhasználóbarátabb módja az FTP-nél, vagy erre a célra ez a legjobb? A WebDAV-ot is feltettem, de sajnos távolról nem tudom elérni. Kéri a jelszót, megadom, de utána hibát ír ki. A tűzfalban ki van nyitva a port, meg mivel kéri a jelszót, gondolom addig eljut, tehát eléri a NAS-t. Ja, a routerem Fritz!Box 7360 SL, a netszolgáltatóé, ezt kaptam a nettel.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák