Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Brogyi

    senior tag

    válasz fogtunder #14767 üzenetére

    Akkor egy kis történelem. N270-nel kezdtem. Jól megtanított, hogy semmit nem ér a win linux-szal szembe egy gyenge gépen. Rtorrent volt akkor a favorit Ubuntu szerveren. Később megtapasztaltam, hogy még a Transmission is jó, de az eredeti felülete nem tetszett. A win/utorrent szinte használhatatlan volt, míg az ubi/rutorrent padlógázzal működött. Utána jött az E350. Először 8 majd 16GB RAM-mal. Ubuntun a Munin simán tárolta a használatot, és bizony szépen megette mind. Mostanság Arch-ot próbálgatok az asztalin, de ha bármilyen torrent elindul a 8GB elfogy. Az E350 elég erős volt a RAID5-hez. Jött az mdadm. Nem tetszett Utána a zfs on Ubuntu. Ez már meghozta kedvem egy valódi zfs-hez. Tény, hogy a zfs-ről mindenkinek a RAM zabálás jut eszébe. Van egy másik út is. Kevés RAM+SSD. Az én döntés inkább a nagy RAM. Pénzbe talán az SSD-s rész drágább, mert kidöglik hamar ha gagyit veszel. A szerver SSD ára az se semmi. A másik tévhit az ECC. Baromság, egy évig nyomtam ECC nélkül. Adatvesztést nem tapasztaltam. Ezt még havi szinten 2-3 áramszünet tarkította. Ma már kevesebb van. Szóval az E350-n volt Ubuntu ext4/zfs. Semmi különbség nem volt a RAM használatban ha szaladt a torrent. Légy nyugodt ha kellő sebesség mellett szalad több száz torrent ott fekszik minden. Be fogok tenni a kedvedért Munin statisztikát kizárólag torrent lesz futatva linuxon.

Új hozzászólás Aktív témák