Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • CyberDave

    tag

    válasz Tithian #142 üzenetére

    Huh... en majdnem vettem HD555-t, van egy hifi-bolt a Nyugati Pu.tol nem messze délre a Szondi uccaban (20-30mre a Ferenc koruttol, az ucca deli oldalan). Ott tuti van mer voltam ott par honapja es lattam is, csak nem vettem meg, szoval ha van 1 kis idod nezz el oda.
    25990 jomagyar taller volt par honapja, sztem mostis annyi lehet.

  • addikt

    válasz wad #231 üzenetére

    Sennheiser HD555 - Nekem ilyen van 27ezerért vettem MM-ban.

    Amilyen zenéket írtál arra pont jó(de másra is).
    Szerintem marha kényelmes a és fülemet is teljesen körülveszi.
    Órákig van rajtam és nem is érzem.

    MMban nem nagyon lehet saját zenét hallgatni, de ha elég nagy a szád akkor megoldható, nekünk is végül odajtt egy technikuscsávól leszerelt valami előlapot mögötte volt a hangcucc és állítgatgatott rajta mindenfélét csak nekünk.:)

    ''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

  • feise

    aktív tag

    Karácsony, tömeg, dugó. Westend, Media Markt :S nézzünk fülest.. no d ez a sokember.. kedvem sincs az egészhez.. na de mégis.. van otthon egy f@sza Pana, utcára remek (clip on)! Akko nézzünk Pana/Technics-et ... hmm hát.. de jó.. de sokat fikáűzták.. pedig sztem jó... akkor lássuk az thomsont.. - Jájj... ellenségemnek sem!! Philips.. elmegy, de nem szeretem :) nini... Sennheiser.. az istenített HD-202 épp nem volt hallgatható.. :( csak a 201... hát.. ammeg... no comment.. 6000 HUf.. olyan is :) nini ez mi?.. de jó.. hú de kényelmes és még jól is néz ki??? de hol az ára?.. JAH... hogy 45.000 az más.. akkor ott amrad a polcon, csak le ne ejtsem. és ez? szintén pofás darab, még jobban is tetszik.. marha kénylemes, látszik, h anyagból van.. HD555 .. és a hangja.. hmmmmm... az mesés.. nem is tudtam, h fejhallgató tud ilyet is!! no de ez 10k-val több, mint a keret :(( odajön apám is.. Wao húú ez de.. húú... ennyit megér nekem is ha használhatom :D mondja :D

    De tényleg.. marha jól szólt.. sot túroma netet tapasztalatok ügyébe,d e nem hiszem,h rosszat találnék róla :D

    Miért van a templomtornyon villámhárító?

  • Csaba....

    senior tag

    válasz feise #387 üzenetére

    Én is ma vettem egy ilyet, nagyon jó!
    #386: ''Sajnos'' azt kell mondanom, (mivel nekem is volt egy Zalman-m) hogy a Sennheiser HD555 sokkal szebben szól. (játékban is)

    [Szerkesztve]

  • feise

    aktív tag

    válasz Csaba.... #388 üzenetére

    hát nézd.. ami játékra nekem a leginkább bejött: Trust Gamer headset! Csak azt hllom, amit kell!! lépések, zörejek, lövések stb (igen FPS-hez jó..) én már rég hallom, h jön valaki, mikor másmég nem!! ZEnehallgatásra.. POCSÉK! :D

    OFF: HD555-höz milyen hangkártya illik, ami megfizethető? (Audigy MP3+, Audigy2 eddig ezeket néztem!)

    Miért van a templomtornyon villámhárító?

  • Csaba....

    senior tag

    válasz feise #389 üzenetére

    Hát nekem egy X-FI-m van hozzá.
    Jó beállításokkal (X-FI) szebben szól, mint a haverom Creatvie 6600 6.1 hangszórója.
    NFS MW-ban is sokkal jobb a térhagja van a HD555-nek.
    Engem a Zalman Pop3-ban szomorított el, mert ugye ott elég sok magas hang van, és egy csomót nem hallottam.De ezzel tökéletes! :DD

  • feise

    aktív tag

    válasz KergeK@csa #392 üzenetére

    hát én kerek 10 ropiért vettem msot ezt a HD555-t :) más kérdés, h boltban 26e :D ebay--ről.. engem a sennheiser meggyőzött .. más fülesre rá se nézek! :D (esetleg AKG ;) )

    Miért van a templomtornyon villámhárító?

  • Csaba....

    senior tag

    válasz feise #393 üzenetére

    Hogy sikerült venned 10e-t HD555-t??? Az ebay árlistájában 25e körül mozog.

    [Szerkesztve]

  • feise

    aktív tag

    válasz Csaba.... #396 üzenetére

    hát.. Westend Media Markt.. ill .. midnegyikben van füleskínálat, meg ki is van rakva, csak nem szól benne semmi :) ott vna 1-2 AKg is.. a legdrágább asszema HD595 ami ki votl rakva, a többi csak vitrinben.. de ha megvillantod azt a másfélmillát, amennyiért ott láttam fülest, sztem meghallgathatod :) Hallgattam AKG-t, de nekem a HD555 hangzása naygon tetszik! 595é is, de annyit emg már nem adnék füelsért.. akinek kell, annak persze kell..

    FIGYELEM! NEGATÍVUM!! szar fülesekkel nem hallani semmiylen zörejt a zenékben.. ezek sajna minden szöst kiemelnek! sajnos egy rossz minőségű (<200 kbps) már csúnya rajtuk :( egy gagyibbnál nem is hallasz különbséget a 128 és 196 között.. no meg alaplapi hangkari felejtős :(

    Miért van a templomtornyon villámhárító?

  • feise

    aktív tag

    válasz golyani #409 üzenetére

    hát.. én eddig istenítettem a Technics - pana párost.. ott Mediaban kipróbáltam a 350-est.. Nagy csalódás volt.. :( nem hozta azt a hangzást amit elvártam volna tőle :( a mélye télleg gyengébb, meg sztem kevésbé kiegyensúlyozott.. és a sennheiserre nem igaz, h a mély elnyomja a többit (szvsz.. ill csak a HD555-ről tok véleményt alkotni reálisan)

    Miért van a templomtornyon villámhárító?

  • feise

    aktív tag

    válasz GyuZa #424 üzenetére

    természetesen a vezetéknélkülire.. :) Nézd.. játék és játék között is vna különbség.. ha valami zenés játékokra gondolsz, akkor zenei fülest vegyél, ha HC gamerkedsz, vagy csak szeretsz FPS-ezni, akkor oylat, ami a zörejeket emeli ki (Logitech Gamer Headset, Trust Portable / Gamer headset) én ezeket ajánlom.. (zenére nekem HD555, Játékra Trust gamer.. bevált!! ) A gamer mellesleg azért is jó, mert több óra játék után sem lez tőle meleged, nem nehéz, hátulpántos (=> nem zavar), és a füeld sem fárad el a telt hangoktól.. csak a lényeget hallani vele..

    Miért van a templomtornyon villámhárító?

  • feise

    aktív tag

    válasz Agostino #457 üzenetére

    ''Ami nagyon fontos az az, hogy ráüljön a fülemre, takarja be az egészet, szóval ilyen szép nagy tányérú kellene. : )'' - Továbbra is Sennheiser HD555 ;) a fülem mellé meg az a clip-onos Pana is beférne :)

    Media Marktot is megnézem majd, de ott akármit megérintek sípol. : \ - legalább bosszantod egy kicsit a biztonsági őröket!! Dolgozzanak csak... Westendet ajánlom, ott sózl is bennük zene.. a többiben erre még nem volt példa

    Miért van a templomtornyon villámhárító?

  • Digitalis

    senior tag

    Na igen, azt elfelejtettem említeni, hogy én semmiféle EQ-s szörnyűséget nem használok soha, tehát mindig 0db-el a mérvadó az ''értékelésemben''. :) Ennyit szántam fülesre ennyit megért. Akár a 200ezres füles sem fog szólni úgy mint egy normál HiFi. Aztán ám belehallgattam sokfélébe, a 60-70e Ft-os Seinheiserekbe pl. Egyébként a polcon általam látott seinheiserek mindegyike made in Kína volt, EW-MM. Akárcsak a Pana, Technics koreai stb. De akár 2x3x drágábban árult sok fülest szerintem a ''neve'' ad el nem feltétlen a minősége. Egyik füles sem az igazi zenehallgatásra, mind kényszermegoldás, komprumisszum. Kinek ez jön be, kinek az. Nekem a 2x drágább HD555 sávhatároltnak tűnt pl. a Pana jobban bejött.Van aki éppen ellenkezőleg vélekedik. De messze nem hozza egyik sem egy consumer ''asztali'' HiFi komponens minőségét. Sznobizmust félretéve, figyelembe vettem az ár/érték arányt, :D valamelyest a paramétereket is, :U így lett ez a Surround füles. ( 50-es Nd membrán, 56ohm / 3000mW, XBS, 5 méter madzag :DDD stb.) Szerintem RP-F880 veri a mezőnyt ár/érték minőségben. ( Egyébként sok típusban ugyan az a driver van, csak a kivitelel típus variálással, hangzatos kifejezésekkel operálnak a marketingesek.)



    [Szerkesztve]

    Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

  • Stalker-2572

    addikt

    válasz Atlantis #525 üzenetére

    Sennheiser neve nekem kicsit többet mond (persze ez még nem jelent semmit) úgyhogy inkább efelé hajlanék... S. HD555 hol nyitott? :F

    Olyasmi kéne, mint a TECHNICS RPF 500 csak kicsit tisztább hangzással...[kép]

    All Black...

  • Stalker-2572

    addikt

    Nah akkor jöjjön egy kis mese a fejhallgatókról:
    Előjtáték:
    Volt egy TECHNICS RP-F500-am.
    [kép]
    Közel 4 éve vettem és soha nem volt vele bajom, mindaddíg amíg egy sikeres mozdulattal sikerült erőteljesen megrongálnom (egyik oldalt szólt csak meg sistergett stb...) Fogtam egy ollót és levágtam a jack-et kibontottam a kábelt... meglepődve tapasztaltam, hogy 3 kábel úgy fut egymás mellett, hogy gyakorlatilag egymást érik látszólagos szigetelés nélkül :F ok, mondom ez a régi bevált 2*2 kábeles megoldással nem fog menni. (akármit csináltam folyton csak sistergett) szal lecserélem az egész kábelt 2*2-re... (Ezt a fejhallgatót is fogom használni, csak másik helyen, mind1 hosszú)

    Végül elmentem a MediaMarktba és kipróbáltam még 2 fejest: (kibontották, de nem használhattam élesben :F elég hülye üzletpolitika, mivel 3 napon belül meg kénytelen visszacserélni, szal csak a ''külcsinről'' tudok nyilatkozni)

    TECNICS RPF880: 16e
    [kép]
    A fül körüli párna sokkal vékonyabb és ezért kényelmetlen. Nagyon... teljesen begyűrte a fülemet :(

    Sennheiser HD555: 26e
    [kép]
    Jack dugó nem kivehető, mint ahogy gondoltam :( meglehetősen merev, hosszú ovális belsővel... Kényelmesebb sokkal, mint az RPF880, de belül van vmi lépcső a fejhallgató részében ami szintén pont vágra a fülemet :(((

    Végül maradtam a jól bevált RPF500-nál és ezt vettem meg 12e-ért :) Nekem fontosa, ha egész nap a fejemen van a készülék akkor kelljen félóránéknt levenni pihentetni a fülem. Szerintem szépen szól, de nem kell tőle hanyatesni, viszont baromi kényelmes!

    Utószó: aki drága fejest akar venni, nehogy kipróbálás nélkül megvegyen bármit is :Y

    :C

    [Szerkesztve]

    All Black...

  • L4D1K

    őstag

    Hy.
    CS-hez ill. zenehallgatáshoz/mozizáshoz tervezek fülest venni közeljövőben.
    A Sennheiser PC160-as és HD555 darabját, valamint 1 Icemat Siberiát javasoltak eddig baráti körből. Még egyik sem volt a fejemen, nem tudom hogy szólhatnak, ha vki használja ezek közül valamelyiket, az plz írja le a tapasztalatát.THX.

    Ja és ezekhez a fülesekhez elég egy Audigy LS, vagy komolyabb lap kell hozzá?

    # ANTAL Tuning #

  • bLL^

    senior tag

    Hali!
    Vkinek van tapasztalata sennhesier hd555 v 595ös headsetekről? Esetleg külföldi kritikája? Megérik a 25, 32ezres árukat? Jobbak lehetnek mondjuk az Icemat Syberianál? :U

  • addikt

    válasz Akheron #866 üzenetére

    Én már majdnem két éve vettem a HD555-ösöm de már az is 50-es impedenciájú, szóval sztem ettől nem kell félni.
    Érdekes én hallottam már embereket arra panaszkodni, hogy túl sok a HD555 basszusa, mondjuk szerintem nem sok, igaz ennyi azért kell is. Szóval nekem pont jó na.:)

    ''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

  • ritkamadár

    tag

    Hahó újra itt vagyok, hát nem lett hd202-sem. Sajna nem volt a zaj azon üzletébe ahova mentem. :(( De talán jobb is, mert átgondolva inkább lehet veszek egy hd555-öt... :DDD Kérdés Audigy 2-vel ki lehet hajtani a fülest rendesen? :R

    [Szerkesztve]

  • ritkamadár

    tag

    válasz Akheron #1022 üzenetére

    Köszi az infókat, igazán a hd202-nél az zavar amit mások is felhoztak a fül szorítás, időnként fél napokat is rajtam van a füles... :B Zenei ízlésem változó igazából mindent hallgatok kivéve jazz, blues. :U Itt találtam 20 körül: [link], a vándorban is ennyi körül lenne a zajba meg nincs. Sőt van náluk hd202-es is: [link]
    Hát nem tudom melyik legyen... :F Lehet veszek egy hd202-est azt, ha nagyon gáz akkor jöhet a hd555. :C

  • L4D1K

    őstag

    Vettem pár hónapja egy HD555-t, amit egy sima audigy se be dugtam be...gyönyör
    hazavittem és kipróbáltam faterom yamaha erősítőjén...gyönyör a köbön, csakhogy én nem apámékkal lakok és szeretném ugyanezt a hanghatást elérni...egy X-fi/platinum megoldaná ezt a problémámat?

    Jah fenntebb olvastam a HD555 gyengéiről, miszerint szöszöl meg nem szereti a dinamikát...nah én ezzel nem találkoztam, pedig elég vájtfülü vagyok

    # ANTAL Tuning #

  • addikt

    válasz Antonio #1114 üzenetére

    Hát én azért annyira nem értek hozzá, meg nem is nagyon tudom mivel összehasonlítani. De az okosak azt mondják, hogy a HD555 (meg úgy általában a sennh) kicsit melegebb, lágyabb hangzású, egyébként a legtöbb embernek ez bejön. Ha semlegeset szeretnél vegyél inkább AKG-t.
    Adatokat ne is nézd meg, semmit nem árulnak el. Esetleg ha találsz valahol a neten egy hangkép grafikont, az hasznos lehet.

    Zenei stílusom abszolt vegyes. Igényes zenét hallgatok stílustól/műfajtól függetlenül.
    De tényleg a nyálas poptól a kemény metálig minden, jöhet mellé disco, funky, rap, r'n'b, tüctüc, esetenként klasszikus is, folytassam?:)

    ''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

  • L4D1K

    őstag

    válasz Sztojcsi #1146 üzenetére

    Üdv.
    Ha még belefér a keretbe és még lehet kapni, akkor 21900 ért HD555 :Y az extrem digitalban :C Én is ott vettem :DDD Ez OEM cucc, cd nem jár hozzá :O , de letölthető :P ha másnem akkor kölcsönadom :))

    # ANTAL Tuning #

  • Birsmann

    tag

    válasz regent #1157 üzenetére

    Igen erre én is gondoltam. Egy HD555 nem lenne rossz :)

  • L4D1K

    őstag

    válasz regent #1153 üzenetére

    Szerintem nagy hülyeséget írtam, de azért kössz h nem lettem beoltva...
    Kicsit nem aludtam...ezért a kavarás, na mindegy. Valójában egy X-fi xtreme music ról írtam, mert nemrég jött meg nekem is, ha valóban váltanál majd valamikor hangkártyát, ajánlom figyelmedbe, iszonyat mekkora a különbség egy HD555 alatt! Arra azért mostmár sajna figyelnem kell, hogy ne tekerjem túl a hangerőt, egyszerűen ezt már nem bírja a füles sajna, ha bírná, akkor rövid idő alatt maradandó halláskárosodás érne.

    # ANTAL Tuning #

  • L4D1K

    őstag

    Ja és CS 1.6 ban 1000x jobban kijön benne a térhang mint egy 5.1 es fülesben, legalábbis nekem :DDD HD555 POWA!

    [Szerkesztve]

    # ANTAL Tuning #

  • regent

    aktív tag

    válasz peter001 #1222 üzenetére

    A hangeröövel nem lesz baj, próbáltam már kis mp3-assal meghajtani, nem volt gond, de nem biztos, hogy érdemes. Mert a hangminööségnél esetedben szerintem a lejátszó (illetve a lejátszott zenék, és a kimenet minöösége) lesz a szüük keresztmetszet. (de hangsúlyozom nem ismerem, soha nem halgattam konkrétan ezt a típust)
    Utcán meg ezzel a fülessel nem igazán lehet nyomulni, mert ugye hatalmas, és nyitott, minden behallatszik, és furcsán néznek majd rád. :)
    Azaz, gyakorlatilag csak otthon hallgathatnád az mp3-as lejátszódat ezzel a fülessel. (de legalább kényelmesen)
    De sokak véleménye szerint pl. egy hordozható fülhallgatóéröösítöö nagyon sokat dob a hangminööségen, na meg persze a hangeröön. (lehet kapni már 5.000 Ft-tól a csillagos égig)
    Esetleg, ha nincs otthon (vagy mondjuk koleszban) más lehetööség a zenehallgatásra, akkor jó megoldás lehet az iaudio+HD555, esetleg késööbb egy eröösítööt kötni a kettöö közé.
    Az is igaz, hogy ennyi pénzért (kb 20.000Ft) szerintem ezzel tudsz a legtöbbet javítani a hangminööségen, és nem elhanyagolható, hogy lesz egy még sokáig, sokmindenre használható minööségi fülesed.
    Igaz, hogy nálam pl. nem szólt négyszer jobban, mint az 5.000 Ft-os kis fülreakasztható philips, de azért, hallható volt a különbség.

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • addikt

    válasz peter001 #1224 üzenetére

    Én U3-mal hajtottam már meg HD555-öt, nem volt vele gond.
    De tényleg csak otthoni használatra jó, utcán minden behallatszik, és kocsiban is elég használhatatlan egy bizonyos sebesség fölött(szintén próbáltam).

    Szóval kocsiban pont ott nem tudnád hallgatni ahol igazán érdemes(hosszabb utak, országút, autópálya).

    ''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

  • EmThor

    addikt

    sennheiser hd555-öt szeretnék venni, remélem mostanság még ki lehet próbálni MM-ben vagy S@turn-ban, csak hogy passzol-e a fülemre, nem nyomja-e le fülcimpám és veszem is meg :D

    kb 20-24 mostanság, nem olcsó de rosszat még nem írtak róla :))

    Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz vili13 #1339 üzenetére

    Kezdek megörülni, úgynézki MOon seholse lehet meghallgatás nélkül fülest venni. Még akkor se ha ipp 50-80Ks fülesröl van szó. Így meg hogyvegyek....?

    880at a zenei izlésembe lévök mind dicsérik lehet azlesz.

    btw PX100as fülhalgatót énis mindenkinek csak ajánlom. Meglszek rugdosva de szerintem sokkal-sokkal szebben szól mint a HD555ös sennheiser.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • 7600GT

    senior tag

    Most vettem egy Sennheiser HD555-t és nagyon király.
    Mindenkinek ajánlom.

    Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

  • Tithian

    őstag

    válasz cskamacska #1531 üzenetére

    Jelenleg egy Audigy 2 + HD595 páros tulajdonosa vagyok (bár már úton van az utód a távoli keletről).
    A fejhallgatóval nagyon elégedett vagyok, ennyi pénzért itthon aligha kapni jobbat zenehallgatásra - pontosabban kapni (pl. HD580), de azokhoz megfelelő minőségű és árú erősítő is kötelező. A HD595 egyik erőssége, hogy nagyon jól meg erősítő nélkül is. Igazi beetető fejhallgató, sok zenekedvelő pénztárcát nem kímélő hobbijának kezdete.

    Az egyik legkényelmesebb fejhallgató, ebből a szempontból árkategóriájában párja nincs, bár amúgy sem sokan kelhetnek vele versenyre.
    Kiegyensúlyozott, elég sok műfajban megállja a helyét, már érezhető vele az átlagos és az átlag feletti minőségű zene (pl. Chesky Records) közti különbség.
    Egyaránt hallgatok rajta japán popzenét (pl. Pink Lady), szimfónikus metált (pl. Edenbridge, Epica), s sok mást is, úgy gondolom, igazi mindenes füles. Viszonylag hosszú (pár száz órás) bejáratás után érezhetően javul a hangzás, de alapból sem rossz, sőt. A basszus javulása a legészrevehetőbb. Nem trash metálhoz való, de kellemesen erős.

    Előtte HD555-öm volt (még most is megvan), hozzá képest mélyebbre megy a basszusa, a magasak tisztábbak, egy picit gyorsabb, összességében pedig részletesebb a hangzása. Úgy érzem, megérte váltanom.

    34K-ért szerintem jó vétel, különösen örömteli, hogy ez reális ár, ellenben rengeteg más fejhallgató hazai áraival. Játékokban jól használható, filmekkel is jól boldogul, szóval egy próbát megér. :)

    </örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

  • cskamacska

    addikt

    válasz Tithian #1534 üzenetére

    2 nap várakozás után végül beszereztem az 595-öst, másfél nap tapasztalata alapján nem hiába. :)
    Pénteken azzal az elhatározással indultam boltba, hogy akkor is megveszem, ha, ugyanakkor a lelkiismeretem megnyugtatása végett betértem még egy fukar boltba és egy Media Marktba is fülest próbálni. (mentem volna én hi-fi bolba is, de amennyire én ismerek ilyeneket :)) )
    Az ilyen plazaképződményekkel az volt az általános tapasztatalatom, hogy lehetetlen ott rendesen fülest tesztelni. Eleve a választéknak csak kis része van kitéve(Saturnban főleg, vesztend MM-ben normálisabb a kínálat), abból is főleg csak az alsóbb kategóriások, mellette pedig 1-2 db 80 ezer forintos, hogy nyáladdzon a földművelő. Nyálazódna az ha tudna, de nem tud, mivel olyan halkan szólnak a drága fülesek(impot.. pedancia vúú), hogy hallgathatatlan a zene. Háttérzaj nem annyira zavaró, ellenben az igen, hogy némely kitett füles nem, vagy nem rendesen működik. MM-ben a HD 580-asnak csak az egyik hangszórója szólt, az is halkan, a kitett rádiós fülesek meg egyáltalán nem mentek.
    Megjegyzendő hogy Saturnban leginkább gyengébb popslágereket adtak(drogostea in tejtől speciel felállt a szőr a fülcimpámon), azt is gépes alaplapi AC97 hasngkeltőre kötve, vagy legalábbis hifi cuccba MP3 CD-t raktak.
    Saturnban azért tudtam némi benyomást szerezni 1-2 fülesről:
    Sennheiser PXC 450 - ez volt messze a legjobb füles ott kiállítva, kényelmes viselésre, szép magas és mélyhangokra emlékszem, meg a 86k-s árcédulára :DDD utólag hangzásban számomra az HD595-esre hasonlított a legjobban.(azaz szvsz nem volt jobb) Mint kiderült elvileg aktív zajszűrővel van felszerelve, hát ez ott abszolút nem tűnt fel ;]
    Panasonic RP-DH1200E-S - aszondja DJ füles, háát :U Jó basszusa volt, a lapos popslágerek egész jól szóltak, de érezni lehetett, hogy a mély és magas hangok jól ki vannak emelve, azaz végül is torzította a zenét. 44k-t simán nem ér meg, de tuctuc még tuctucosabbá tételéhez, feldobásához nem lenne rossz
    Sennheiser HD 515 - nagy csalódás volt meg is ilyedtem, hogy milyen lehet akkor a nagytesó. Olyan "lapos" volt, mély hang alig, magasak mintha el lettek volna egy ponton vágva, középtertomány is olyan furcsa. 22k-t ott abszolút nem ért meg, kis túlzással a 6k-s Zalman fülesem is volt ilyen jó.
    Volt meg 2 Sony füles, de elég jellegtelenek voltak, kb a HD 515 hangzásszintjén, árban is hasonlóan, de legalább még kényelmetlenebbek is voltak.

    Media Markt:
    Na itt már sok füles volt Sennheiserék 201-estől 650-ig, Koss Pro 3/4, no meg egyebek. A Sennheiser 5-ös sorozatra cuppantam egyből rá többi annyira nem is érdekelt, de az nagyon is hogy az 555-ös és az 595-ös hogy viszonyul egymáshoz.
    HD 650 volt, de túl halk, HD 580 halk is meg félig néma is, pff szép. :(
    A zene minősége itt már sokkal jobb volt, hifire kötötték rá a füleseket és mintha egy koncert dvd pörgött volna.
    Sennheiser HD 515 - itt sem volt jobb, még mindig olyan semmilyen, de legalább kényelmes
    Sennheiser HD 555 - nna a nagy lehetőség és.. nos a várt hatás elmaradt, érezhetően jobb volt mint az 515-ös, mély is meg a magas is jobb volt, részletek jobban hallatszottak, de a várt csoda elmaradt
    Sennheiser HD 595 - áhh szerelem első hallásra, még több részlet, élettelibb zene, valamivel jobb mély hangok, hegeda különösen jól szólt, többi csak messziről integetett(persze a HD650 halkan is nagyon jó volt, de..)
    Koss fülesek: megtapiztam azokat is, mert fúú Koss, figyeld má!
    Nyilván nem felső kategóriásak, de akkor is kicsit csalódás volt hallgatni őket. Hangminőségben kb Sennheiser 515 és 555 között, inkább az 515 felé. Viszont nekem nem voltak kényelmesek, irritált, hogy nem körbeveszik a fület, hanem a fejemhez nyomják. Pláne a rideg bőrbevontos példány. Yuck :(((

    Ezek után gyorsan el is rohantam a edigitalba és némi közjáték után jól beszereztem az HD595-öst. Azért nem a plázaboltban, mert hülye.azért nem vagyok. ;]
    Mind a fukar boltban, mind az MM-ben veszett drágák a fülesek. HD595 11 ezerrel, HD555 12 ezerrel, HD 515 6 ezerrel, Panasonic 1200-as 11 ezerrel drágább mint más boltokban. :Y

    ui: Astor Piazolla féle Vuelvo Al Sur (Koop remixelésében) mennyire jó :R

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • ent

    őstag

    válasz cskamacska #1541 üzenetére

    Köszi

    Az ár igazából 40k ig mindegy. Eddig egy ozaki 5.1 es fejesem volt és szegényke már 4 éves. Nagyon megszoktam a térhangzást és tény, hogy jobb egy pro stereo fejes, de a "térhangzás" nélkülözhetetlenné vált a játékok terén.
    Semmi másra nem használnám a fejes, csak játékra. Nagyon szemezgetek egy sony Sony MDR-DS3000 készülékkel. De egyrészt drága és nem tom, hogy megfelelő e játékokhoz a (szentem) túlzottan jó minősége. Utána néztem egy Sennheiser RS130 fejest, ennél inkább az SRS üzemmód tetszik vezeték nélkül kialakítva.

    De aztán láttam, hogy ár/érték és az én kívánságaim között nagyon kevés az egyenes, ezért nézegettem még HD555 és HD595 fejeseket. Sajnos nem nagyon értem mi is az a nyitott vagy zárt kialakítás.

    A legjobban az értéke miatt egy általam nem ismert fejes nyerte el tetszésem: Sharkoon X-Tatic 5.1 . Erről hallottál már vmit?

    WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

  • cskamacska

    addikt

    válasz ent #1542 üzenetére

    Ahogy néztem, az a Sony füles csak sztereó, és az említett Dolby okosságot használja a térhangzás szimulálására.(vagy valami nagyon hasonlót, ha nem is fizettek a Dolby Headphone licencért)
    Viszont ez játékoknál szerintem felesleges hókuszpókusz, a játék maga is kitolja úgy a sztereó jelet, hogy az pozícionálva legyen a játéktérben, ha ebbe még a füles saját izébigyója is bekavar.. háát. :F
    A másik gondom nekem perszonálisan az a fülessel, hogy infrás, ez pedig kapásból agyonvágja a hordozhatóságot, mivel gyakorlatilag csak akkor van hang, ha az adó és a füles vevője rálát egymásra. C-net cikkben még az is megemlítődik, hogy nagyobb távolságban egyre romlik a hangminőség(nc :U ), és van neki alapzaja a halkabb részeknél, mint a piacos ocó kici füleszeknek.
    Hardmadik döfés, nem láttam rajta 3 darab sztereó bemenetet, csak sztereó rca csatit, és egy optikai toslink dugót, ami azt jelzi, hogy alapvetően házimozihoz lett készítve. Ez PC-s, Creative EAX uralta játékpijacon azt jelenti, hogy bár a fülesbe beépített Dolby dekódernek lehet örülni, de játékban esetlegesen előforduló EAX gerjesztette hanghatásoktól lehet búcsúzni. :(

    Valszeg az lesz a nyitott/zárt kérdéskör kulcsa, hogy a füles beenged-e külső zajokat viseléskor, illetve kihallatszik-e a zene. Nos a nyitottnak mondott HD595 az tényleg beengedi a legtöbb hangot, kicsit szűr, de jól lehet hallani a környezetet. Ez nekem speciel pont megfelel, hogy zenehallgatáskor is meghallok dolgokat, de tény, hogy egy belvárosi zajos panelben ez kifejezetten megnehezíthetné a zenehallgatás közbeni lazítást.
    A kihallatszással nekem soha nem volt gondom füleseknél, normál hangerőn 1-2 méternél távolabbról egyiket sem hallani.

    HD 595-öt csak ajánlani tudom, szvsz 34k-ért megéri, de nézz szét hátha árulnak Sennheiseren kívül jobb AKG, Grado, vagy Koss füleseket, néha kamionról pottyant darabokat a beteges bolti árukhoz képest megfizethető áron is kapni.
    Ha viszont tudod, feltétlenül próbáld ki a kinézett füleseket vétel elött, pl én eléggé fejjel mentem a falnak, eredetileg HD555/HD595 között vacillálva, de inkább az olcsóbbat preferálva mentem anno vásárolni. Viszont számomra az 555 kicsit csalódás volt, utólag örülök, hogy meghallgathattam mindkettőt egy boltban.

    Sajna nem, de ez is olyan, hogy mindenképp ki kellene vétel elött próbálni.
    Ugye én Zalmant használtam jó ideig, és utólag tudtam kipróbálni egy Medusát is.
    A kettő között nem éreztem túl nagy különbséget, a Medusának jobbak a mély hangjai(annál vannak mélyek :) ) de kb ennyi is, hangminőség, térhangzás, kényelem ugyan az, de háromszoros áron! :Y

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • bbazsy

    őstag

    sziasztok

    hd555hez keresek 3,5mm -> 6,3mm -es vezetékes átalakítót.
    tudtok ilyet akármilyen márkában, akárhol?:D

    ilyen

    köszi
    bébé

    ..

  • Gábor83

    csendes tag

    Sziasztok!
    Végigolvastam pár száz hozzászólást itt és külföldi fórumokon, meg rengeteg tesztet. Lassan de biztosan közeledek a cél felé, két modellre leszorítottam a lehetséges fülesek számát! Azonban a fülesekhez és azok technikai tulajdonságaihoz nem értek, így azt szeretném kérni, hogy segítsetek értelmezni ezt a grafikont!

    http://graphs.headphone.com/graphCompare.php?graphType=0&graphID
    []=669&graphID[]=441&graphID[]=255

    A link nem nagyon akar működni :(

    A hd650-t benchmarknak raktam be, mivel ha jól láttam ez a zászlóshajója ennek a vonalnak. A két jelölt a hd485 és hd555.
    Kissé nehezemre esik értelmezni a grafikon egyes részeit. Bal oldalon elméletileg a mély, jobb oldalon ugye a magas hangok vannak. A grafikon szerint a 485 jobb és erősebb mélyet ad, ugye? Jobb oldalon a magas hangoknál viszont az 555 követi a trendet, pontosabban a benchmark 650-et, azonban a 485 produkál egy jelentős eltérést. Mit jelent ez?

    A fülest egyébként a audigy 2 zs-sel hajtanám meg. Eddigi tapasztalataim általában no-name fejhallgatókkal voltak, jelentős részükre nem emlékszem. Amire emlékszem: speed link medusa 5.1, logitech precision gaming headset. Most kölcsön egy sennhesiser pc130-at használok (baromira nyomja a fülemet).

    A MM-ban próbáltam mindkét modellt, de nem igazán voltak tip-top állapotban, úgyhogy abból nem vonnék le következtetést.

    A felhasználási terület játékok (online is, majd megspékelem egy zalman mikivel), filmnézés, némi zenehallgatás mp3-ból.

    Minden segítséget előre köszönök!

    [ Szerkesztve ]

  • Gábor83

    csendes tag

    válasz Macilaci457 #1611 üzenetére

    Ezért kezdtem azzal, hogy nem értek ehhez ;)

    Így viszont már érthető, köszönöm!
    A magyarázatod alapján egy hd555-öt fogok venni, hacsak nem ajánlasz mást ebben az árfekvésben!

  • Gábor83

    csendes tag

    válasz Macilaci457 #1613 üzenetére

    Köszönöm szépen, hogy segítettél!

    Még azonban egy kérdést feltettnék Neked: a hd555 21000ft, tudnál-e ebben az árfekvésben alternatívát mondani esetleg?

  • cskamacska

    addikt

    válasz robesz87 #1754 üzenetére

    Volt nekem ALC850-el dolgom, hát nem kívánom még az ellenségemnek sem. ;]
    Én azt ajánlanám, hogy vegyél a HD555 mellé hangkártyát is, szvsz megéri.
    Ha WinXP alatt játszanál is, akkor pedig szinte kötelezően ajánalanom kell, itt a PH!-n van 6000 forint körül Audigy 2 ZS, valamivel többért Audigy4 oem, tizensokezerért pedig WinVista kompatibilis használt/szürkeimportoem X-fi Extreme Music és Extreme Gamer újgen játékoshangkártyák.(Audigy LS, Live! 24bit, Audigy Value, Audigy SE, X-fi Extrem Audio szoftveres Creative hangkarikat viszont kerüld el messzire, alacsony ár mellett gyenge a teljesítmény(emu proci? azmiaz) és rosszabb a hangminőség(én magam nem halgattam egyiket sem, de valszeg a dac-ok is kőcséghatékonyak))
    Akadnak még Crystal/Via és egyéb chipes hangkarik 5k felett, amik inkább zenére alakalmasak, és tizenezer forinttól lehet kapni régebbi nagyágyú audiofil hangkarikat, amik bár régebbiek, de még mindig nagyon jók lehetnek zenére. Ezekről tán hunnylander tud többet mesélni.

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • szasz1

    tag

    Sziasztok

    Érdeklődni szeretnék mi a véleményetek a Sennheiser hd555-el kapcsolatban? kinek milyen élményei vannak?(pró és kontra is érdekel) köszi

  • bbazsy

    őstag

    válasz hunnylander #1948 üzenetére

    nekem a hd555el egy picit más az arány..

    épp hogy "elmegy" hangerőn hallgatom, h ne hallja a szobatársam. ha normálisan hallgatnám, ahogy szeretném, akkor sztem még a szomszéd szobában is hallanák.
    /de a hétvégén enyém a szoba;)/

    ..

  • Neptunfű

    tag

    Üdv!
    Tudnátok valamilyen felhasználói infóval szolgálni a Philips SHP8900-as fejhallgatóról?
    ezaz

    A Sennheiser HD555 ellenében venném. Ajándék lenne, (komoly, klasszikus, rock, unplugged zenéket hallgatnánk vele...)

    Melyiket ajánlanátok?

    Előre is köszi! :R

    as long as you don't choose everything remains possible

  • bbazsy

    őstag

    válasz Mauzes #2008 üzenetére

    mindenképp zártat vennék a helyedben, utcára. mindenki érdekében:)
    hd555öt kihúzhatod a listáról, 3m+3,5mm és szinte minden zaj be+kiszűrődik. ez otthonra való.
    hunny által ajánlott akg mellett +1, vagy zárt HD sennheiser.

    hosszú kábel: enyém össze van fogva valami laza gumival. ha több kell, kihúzok 1 tekercset, ha kevesebb, visszadugom. ennél jobbat nem tudok.

    ..

  • Gábor83

    csendes tag

    Karácsonyra megleptem magam egy Sennheiser HD555-tel :)
    Véleményem: egyszerűen zseniális!
    Ajánlom mindenkinek!

  • bbazsy

    őstag

    egy k240 vs hd555 tesztet nem tud vki?
    egyre kíváncsibb vagyok... (node ne csak az elfogult akg siteokból adjatok linkeket)
    ;]

    [ Szerkesztve ]

    ..

  • hunnylander

    őstag

    válasz bbazsy #2165 üzenetére

    Mit akarsz már, a HD555-öt is agyondicsérik mindenhol. :P A frekvencia karakterisztikája meg kiköpött a K 240-é. Ami nem véletlen, mert egymás konkurenciái a két termék, és hasonló árkategóriában is vannak.

    Ha a HD555-nél tutira jobb fülest akarsz akkor már inkább kezdj el gyűjtögetni egy K 701-re. :DD

    www.HunnyF1.com

  • riam

    tag

    válasz hunnylander #2170 üzenetére

    A k240 még a legolcsóbb helyen is 28900, de láttam már 40k -ért is, a HD555-öt már 20 körül meg lehet kapni, vagy esetleg láttál valahol k240-t is ennyiért?
    Még mindig nem döntöttem el, hogy K240, K530 (ez a legesélyesebb), de nézegetem azért a sennheisereket is. Olcsóbbak az AKG-nál, és nagyon sok jót lehet olvasni róluk. Hangzásra azt olvastam valakitől, hogy mind a két típus nagyon jól szól,csak másképpen.

  • Tommaso

    tag

    Hali!
    Tudna valaki ajánlani olyan (hagyományos fejpántos formájú) mikrofonos fejhallgatót, ami könnyű, nem túl nagy, kényelmes, van hangerőszabályzója, és emellett még a hangminősége sem rossz?

    Szóval olyasmit keresek ami szinte észrevétlen a fejemen hosszabb viselés esetén is. Játékhoz kellene, többórás folyamatos használatra.

    Van egy Sennheiser HD202-esem és egy HD555-öm. Az 555 kényelmes de túl nagy és nehéz, a 202-es súlyban talán jó lenne, de sajna nincs mikrofonja és nyomja a fülemet rövid idő után ill. bemelegszik alatta a fülem főleg nyáron.
    Úgyhogy most a két helyen törött Office Data headsetemet használom amiről már lejött a szivacs is :)

    Remélem létezik az igényeimnek megfelelő füles csak még nem találtam meg... :)

Aktív témák