Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RPka91

    tag

    válasz qnos73 #1 üzenetére

    Engem is érdekelne! :K

    Bár, szerintem ugyan az, mint a: Elephone P7 mini, Catee CT300, Vowney V5s, Mlais MX28..
    S szerintem még sorolhatnám. :B

  • vasutassrác

    csendes tag

    Ha más hasonlókat sorolunk, akkor fűzzük ide a Mijue M900-at is, ami ugyanannyiba kerül de jobb kamerával és akksival egyértelműen jobb vétel...

  • ttoth

    tag

    válasz vasutassrác #3 üzenetére

    múlt héten rendeltem meg a Mijue M680-at, remélem, nem lesz csalódás. Másfél éve próbálok használni egy Xperia Sola-t, de az botrányosan sz@r. Ha attól jobb lesz, simán megérte.

    Űűű, de szép eketárcsa!

  • ttoth

    tag

    válasz ttoth #4 üzenetére

    Hi! pár szó a telefonról: örülök, hogy megvettem, nekem nagyon megérte, mert a Sony annyira lassú volt, hogy nem egyszer vágtam földhöz, mire betört a kijelzője. Azzal két db 3 perces hívás 20 percbe telt: névjegyzék megnyitása, hívás, stb. Ez pedig tényleg fel tudja venni a hívást (pl akkor is, ha könyvet olvasok a Kindle-ben - régen ekkor a Sony lefagyott), bármikor tudok hívást kezdeményezni pillanatok alatt. Tehát emiatt már megérte. Sokkal gyorsabb, igazából nem is lehet összehasonlítani a két telefont, ez ezerszer jobb. Itt azért megjegyzendő, hogy kicsi a viszonyítási alapom... viszont az Antutu 17ezer feletti értéket dob

    Hátránya, hogy iPhone koppintás, bár emiatt elegáns kinézete van, csakhogy nincs külön home-gomb, és menü-gomb, csak a kerek fizikai vissza gomb. Még nem sikerült rájönni, hogy "dupla kattintás" home gombnak felel-e meg, de elképzelhető. Ez rohadt szokatlan, ráadásul nem is mindig érzékeli, ha megnyomom - ki kell tapasztalni.

    Másik negatívum, hogy ugyan a navigáció működik, de a Gps Test (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chartcross.gpstest) szerint nem lát egy műholdat sem... Igazából nem okoz gondot, csak bosszantó.

    És még két bosszantó dolog: a fényerő kicsit magasabb, mint kéne, ill ugyan nem merül gyorsan, okoz meglepetést, mikot 43% (most annyin áll 1 nap és 7 óra használattal) után 5 perc alatt lemerül. 15%-nál szól, de onnantól 1% esés / másodperc... Ez elég szörnyű, kéne rá valami megoldás.

    Valamiért a külső SD kártyát nem látja, illetve szól, hogy meg kéne formázni, de nem tudom, hogy ekkor mit csinál, csak hogy eltűnnek pl a Kindléből az aktuális pozíciók. Mintha másik kártyát formázna meg. Venni akarok új kártyát, de félek, mert más kártyát sem lát, akármit csinálok. Lehet egy reset kéne neki, de tartok tőle, mert még két hetes.

    Fontos, hogy dual sim-es, és az elsődleges kártya helye számomra hihetetlen pozícióban volt, ezért véletlenül a másodlagos kártya helyére tettem a sim-et, de oda csak micro sim fér. Szerencsére olyan sim-em volt, amiből ki lehetett törni a micro sim-et, csak miután rájöttem a hibára, szerezni kellett egy adaptert. Netről kb 100Ft, Telenornál kettőt adnak 1600-ért, a T-nél meg ingyen adtak egyet Debrecenben a Fórumban. És ami fontos, a másodlagos sim nem támogatja a gyors mobilnetet, úgy elég szoppancs...

    Egyelőre ennyi észrevétel.

    Nem voltak nagy igényeim, csak tudjak normálisan telefonálni (hívni felvenni), könyvet olvasni (Kindle), netezni (index, facebook, gmail, gtalk, port.hu...) Ezekre nekem tökéletesen elég, úgyhogy elégedett vagyok vele. Vannak pár dolog, ami a Sony-ban volt, itt pedig nincs, státuszjelző led, ha email jön, vagy sms, a Sony más-más színnel villogott, ezen meg led sincs. Mondjuk mivel úgyis a telefont basztatjuk, igazából nem volt gond rászokni, hogy nyomjam meg a gombot és az állapotsorról olvassam le, hogy van-e valami. Meg nincs benne NFC, bár azt eddig is arra használtam, hogy kipróbáltam, hogy van, és ok.

    A tinydeal-ről rendeltem, +kb 450Ft, hogy a holland postán át jöjjön, így volt hozzá track id, és egy hét alatt (!) megjött hiánytalanul. A fülhallgatója szar, kicsomagolás közben eltörtem, azt ki is dobtam, a Sony-ét használom, az brutáljó.

    Kicsit több mint két hét után ezek az észrevételeim. Tudom ajánlani, de tudni kell összeegyeztetni az igényeitekkel. Nekem (egyelőre) tökéletesen megfelel. Ha egy évnél tovább bírja anélkül, hogy felidegelne, már jól jártam ;)

    Űűű, de szép eketárcsa!

  • Sziasztok. Ma jött meg a lakótársamnak ez a teló. Egy kisebb zte után nagy ugrás neki :). A touch key light nem működik, nincs benne led? Szerencsére bazi könnyen lehet azért rootolni, Xposed , stb..... nem olyan rossz 99 dodoért.....

    [ Szerkesztve ]

    https://gamergep.hu/

  • dolus81

    újonc

    Sziasztok!
    Olvasom a tavalyi hozzászólásokat, amikkel egészen mostanáig egyet is értettem. Nekem tavaly május óta van ilyen telefonom, eddig teljesen meg voltam vele elégedve, most viszont előjött a rosszabbik énje. Nem tudom, a leírtak alapján tudja-e valaki azonosítani a problémát. Kezdődött minden azzal, hogy elkezdett kidobálni a alkalmazásokból, egyre gyakrabban jelent meg a "sajnos leállt" hibaüzenet, ilyenkor nem egyszer le is fagyott, csak az akkukivétel volt megoldás. Többször újratelepítettem, de hiába. Közben tönkrement (tehát semmilyen eszközzel nem olvasható már) az SD-kártya, valószínűleg a telefon nyírta ki, de beletettem egy újat, hátha... Mostanra annyit sikerült azonosítanom, hogy az SD-kártyán lévő tartalmak elérésével van baja (mindegy, hogy Link2SD-vel vagy App2SD-vel tettem rá), ami a telefon belső tárhelyében van, azt eléri, az SD-kártyát viszont csak minden újraindítás után egy ideig. A fájlkezelő általában látja a tartalmat, de pl. a fényképeket nem menti rá, az mp3-lejátszó kidob menet közben (vagy el se kezdi a lejátszást), tehát nagyon instabil minden.
    Mivel az SD-kártyát (nagy valószínűséggel) megölte, egyértelmű hardverhibára gyanakodtam, de ennek ellentmond, hogy reboot után mindig, ill. bizonyos esetekben egyébként is el tudom érni az SD-kártyát, ahogy kell. Kinek van valamilyen ötlete, mi lehet a megoldás?
    Köszönöm előre is!

Új hozzászólás Aktív témák