Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BigBlackDog

    veterán

    válasz E2E4 #50 üzenetére

    Bőven jó lehet, de az még eléggé messze van. :) Ha van egy konkrét dátum, akkor megpróbálom úgy formálni az időmet, hogy jó legyen, de úgyis csak előtte 1-2 héttel fog biztosat látni az ember szerintem.

    [ Szerkesztve ]

  • E2E4

    aktív tag

    OK, akkor lesz még egy tesztelő a V10 topikból a szeptember elejei időpontra, amit előtte 1-2 héttel pontosítani szándékozom.

    Illetve a 4 privát üzenetben felkeresett személyből végül is 3-an jelentkeztek, még hátha a 4. is befut.
    (Aki amúgy úgy tűnik, máshol aktív, csak ide nem jött be, és eddig még csak válaszra sem méltatott.
    Mondjuk az avatar képe szerint félig már nem is ember, hiszen a kép alapján Borg lett. (Lsd. Star Trek) Azokkal meg nem árt vigyázni... :N )

    [ Szerkesztve ]

    SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

  • #16820480

    törölt tag

    válasz E2E4 #52 üzenetére

    Ő szerintem nem fog jönni, mert Angliában él :)

  • E2E4

    aktív tag

    válasz #16820480 #53 üzenetére

    Köszönöm az információt. :)

    Mondjuk ezt ő is leírhatta volna pár szóban. :U
    Főleg úgy, hogy amúgy kis esszét írt arról, hogy "a dinamikusság maximum placebo. Elsősorban a felvétel, másodsorban füles határozza meg a dinamikát." Pontosan ő, és a hozzá hasonló nagy igazságok állítói jöhetnének el egy ilyen tesztre - de úgy tűnik, nem (tudnak) jönni. :((
    (Hátha akkor pont Magyarországon járna... ;) )

    [ Szerkesztve ]

    SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

  • E2E4

    aktív tag

    Sziasztok!

    Továbbra is várom tőletek a választ:
    Kinek, milyen időpont lenne optimális a tesztre?

    (Szeptember eleje csak egy alternatíva. De nem ragaszkodom ahhoz sem, mivel az sem lenne szerencsés, ha nagyon elhúzódna, és az egész feledésbe merülne. A nyaralások is gátló tényezők lehetnek.)

    SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

  • #16820480

    törölt tag

    válasz E2E4 #55 üzenetére

    Nekem igazából mindegy, jövő hétvége nem annyira jó, de amúgy rá szoktam érni.

  • Tulku

    veterán

    válasz E2E4 #55 üzenetére

    Jövő hét nekem kilőve....nyaralunk...

    Be lehetne tervezni augusztus elejére...

  • vicze

    félisten

    válasz E2E4 #54 üzenetére

    Vannak ennél fontosabb dolgok is a világon. Ez az erőteljes sértődöttség meg miből ered azt nem tudom. :(

    Megpróbálok sok mindent leírni értelmesen, lehet csapongó lesz lenézést.
    Nagyon sok félreértés, és félre informálás van a mobilokban található DAC-okkal kapcsolatban.

    Egyik probléma az hogy a HW elemekkel nagyon ritkán van tisztában a nagyérdemű, de elég sokszor még a "szakma" se. Ha nem közli a gyártó egyértelműen, akkor indul a találgatás, persze mire kikerülnek a NYÁK képek és szétszedések egyértelművé válik, de addigra valami más is elterjedhet többnyire. Lásd G2/Nexus 5 esete, aminél folyamosan félre van kommunikálva a DAC.
    Pl. nézzük ezt a listát 20-ból 11 totál hülyeség. Kedvencem a Wolfson-nak írt WCD9320, ami Qualcomm termék ugye és semmi köze a Wolfsonhoz.

    Nem tudom mennyire mennyek bele, próbálom minél egyszerűbben.
    HW szinten minden SoC-nak van egy dedikált adat csatornája csak hanghoz(lényeg az alacsony késeltetés), legyen az Sanpdragon, Exynos, Kirin, Atom vagy Helios. Erre csatlakozik a DAC, majd annak a kimenete egy OPA-ba megy, ebből többnyire több van, mert kell 1 a hangszóró(k)nak és kell 1 a jack kimenetnek. Minden SoC-ban van még egy DSP is, ami a dekódolást elvégzi azaz XY formátumból egységes streamet csinál, illetve ezt a hangot változtatja itt történik az EQ és egyéb dolgok hozzáadása, hang módosítás még digitálisan.
    Mivel ez az interfész fix, így minden esetben fix párosítások vannak. Azaz minden gyártó egy bizonyos DAC-hoz párosítja a SoC-t és a kimeneti csatornát ehhez illeszti.
    Hogyan kerül kerül Sanpdragon mellé mégis egy ESS vagy Yamaha DAC? A megoldás az USB. Ezek a DAC-ok tök egyszerűen USB-n kapják az adatot nem a dedikált csatornán, így valamivel megnő a késeltetés.
    Tehát ilyen esetekben 2 külön DAC van a készülékben, amik így más-más kimenetért felelnek. Hívás minden esetben, a dedikált DAC feladata.

    Igazából a mai telefonokban lévő DAC-ok mindegyike technikai képességekben nem sokban különbözik. max. 24bit vs. 32bit meg 192k vs. 384k maradt, de ez már tényleg a f*** méregetés szint és nem befolyásolja a minőséget hallhatóan. (igen igen, van különbség tudom, de ők nem telefonról hallgatnak zenét)

    DAC után még van az OPA, ami az erősítésért felelős. Na ez már nagyon változó minőségűek lehetnek, és nem megfelelő kialakítás esetében elég sok zajt összeszedhet az analóg jel. Nagyon ritka hogy erre figyelnek egy telefonban, és itt válik el a jó hangminőség a gyengétől.

    Saját véleményem továbbra is az marad, hogy a DAC-ok reklámozása túlnyomó többségben pusztán marketing fogás. Sokszor inkább +fogyasztás hogy, nagyobb helyet foglal és bonyolítja a NYÁK felépítést, minthogy sokat hozzáadna a hangminőséghez. Egy jól megtervezett erősítő részel és szigeteléssel(pl. HTC One sorozat, G2,G3, stb.) sokkal többet lehet elérni mint akármilyenen 128bit-es DAC-kal.

    LG V10 kétségtelenül minőségi hangzás figyelembe vételével készült és figyeltek erre tervezéskor, így a piac egyik legjobb hangzásával rendelkezik. De ez nem a DAC miatt van, hiszen az sok más telóban is megtalálható ugyanaz, nem a OPA miatt van, hiszen az ESS-nél jobbak is vannak más készülékekben, hanem azért mert maga a tervezés megfelelő, és jól összerakott.

    -------------------------------------------------------------------------------------------

    Tehát mit is szeretnél te tesztelni. Jobb minőséget ad-e a low gain mint a high?
    Mivel nem találok komponens szintű NYÁK képet így elég nehéz megmondani, hogy mennyi OPA van benne, de az biztos, hogy egy Sabre 9602C, ami tudja önmagában a low/high váltást és a küszöb 32Ohm.
    Idézet a termékleírásból:
    -117dB THD+N: 2Vms into 600Ω load
    -102dB THD+N: Pout = 49mW into 32Ω load

    Azaz szükségtelen a 2db OPA igazából és kicsi esélyt látok rá hogy kettő van(sok helyet foglal leginkább), de NYÁK kép nélkül biztosra semmit nem mondok. Van egy olyan érzésem, hogy ebből a -15dB különbségből ered az a dolog is, hogy egyik módnak jobb a minősége.

    Te azt érzékelted, hogy high gain mellett jobban szebben szól a fülesed. Ez teljesen lehetséges, mivel minden füles/fejes más és máshogy reagál más-más meghajtásra. Nemes egyszerűséggel az általad tesztelt fejes jobban szereti a nagyobb meghajtást. Itt jön az a kérdés, hogy hány különböző fülessel tesztelted? Milyen impedancia értékűekkel?
    Maga a hangerő növekedés elég egyértelmű, hiszen az a dolga a high gain-nek.
    Maga az erősítő egy igen lineáris dolog, és ha A vagy B módban különbözően szólna, az igen rossz minőségre utal, amit nem igazán feltételezek ESS-ről.

    Egyszóval a low/high gain közti minőség különbség nem a telóból ered, hanem a fülhallgatóból.Attól függően hogy a füles mit szeret elég neki a kisebb meghajtás, vagy nagyobbat követel meg. Az is meglehet, hogy a 20Ω-nak írt füles jobb high-on és egy 50Ω-nak írt jobb low-on.
    pl. Mind a XBA-300-am(16Ω), mind pedig a HD555(50Ω) hangja "szétesik" high gain-en, mert túl sok nekik, hiába hangosabb "dinamikusabb", de egyértelműen rosszabbul szól. Nem véletlenül vannak a DAP-okon manuális váltók.

    Azt hiszem, ezt nem írtam le legutóbb elég világosan, máson ment el a vita.

  • E2E4

    aktív tag

    válasz vicze #58 üzenetére

    Vannak ennél fontosabb dolgok is a világon. Ez az erőteljes sértődöttség meg miből ered azt nem tudom. :(
    Bennem nulla sértődőttség volt. De nem szeretném ismételni magam az esemény kronológiáját illetően. Ez úton is köszönöm azt, hogy azóta megtiszteltél rövid privát válaszoddal, amiben leírtad, hogy külföldön élsz, és így nem tudsz részt venni a tesztben. Pont.

    Pl. nézzük ezt a listát 20-ból 11 totál hülyeség.
    A link semmilyen listára nem mutat.

    Tehát mit is szeretnél te tesztelni. Jobb minőséget ad-e a low gain mint a high?
    Először jött a jelzett topikban a te elméleti alapú hsz.-ed, hogy nincs hallható dinamikai különbség, majd egy fórumtárs megkérdezte, hogy ezt teszteltük -e. Jómagam egyes szám 1. személyben válaszoltam rá, hogy nem, de felajánlottam a segítségemet, hogy megszervezem azt. Ennyi.
    Őszinte leszek, nekem aztán személyesen nem hiányzik semmilyen teszt. Amiket hallottam, azt megtapasztaltam, és nincs különösebben szükségem arra, hogy az mások által külön tesztelve legyen. Amiket ez ügyben megosztok, azok valós élmények, melyet megtapasztaltam, adott típusú fejhallgatóval. Valójában sem erre, sem a V10 topik téma-összefoglalójára, és ottani ténykedésemre sem önmagamnak volt szükségem, hanem azt másokért tettem, tök ingyen, "szolgálatból".

    Nagyon hálás vagyok neked ez irányú, és a szakmai jellegű válaszodért is. Csak megerősítettél abban, hogy ideje az életenergiám nagy részét a MobilAréna virtuális világa helyett másra fokuszálni. Ebben részemről sem sértődés, sem pedig bármi más emóció nincsen. Csupán ez egy erős jelzés, avagy egy jól látható pont került bennem egy eddig is meglévő "i"-re, amit elmém egy része nem akart eddig tudomásul venni. Tehát még egyszer, köszönöm neked ezt a pontot.

    (Az esetleges elírásokért bocsánat, de csak a V10-ről volt lehetőségem mobil módon reagálni erre a hozzászólásra.)

    Köszönöm mindenkinek a megtisztelő figyelmet.

    [ Szerkesztve ]

    SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

  • Tulku

    veterán

    válasz vicze #60 üzenetére

    Egy dac chip jó esetben 1-5 dollár...egy opa sem különb árú...az smd ellenállások, kondenzátorok, tekercsek még kevesebbet kóstálnak, különöst nagy tételben.
    A megfelelő tervezés, kísérletezés megfizethetetlen....

    Most fejeztem be az Angie-t...2-3 hét volt az elektronika megtalálása....majd belebetegedtem a sok verzióba (a vége az eredeti 2th és 4 th low pass filter lett, de kiegészítettem két fesz osztóval, ezzel teljesebb hangzást értem el) elmondhatom többe került mentálisan, mint elmenni a Lomexbe és 1500 forintért bevásárolni hangyaf.sznyi induktivitáokat, kapacitásokat és rezisztorokat....

  • vicze

    félisten

    válasz Tulku #61 üzenetére

    Azt hogy drágítja, nem mondtam, de ha milliós példányszámban nézed, olyan piacon, ahol a profit hányad nagyon nagyon alacsony ott bizony fillért kell b***ni keményen. A hely sokkal inkább problémásabb, amíg A-t B-vel helyettesíted nincs gond, de ha A-t és B-t is oda kell biggyeszteni pedig funkcionalitásban ugyan azt csinálják, akkor az felesleg. Tervezés meg idő és pénz, sajnos a mobil piac olyan feszes tempóban fejleszt, hogy ez is sokat jelent, ugye a SW oldalon is sok módosítást és +karbantartást igényel.

    Amúgy nagyjából ha +DAC van egy telóban elég standard módon ES9018K2M +TI OPA1612 kerül bele jelenleg. Mióta a Wolfsont felvásárolta a Cirrus igen gyorsan kikoptak, mivel eltűnt a bejáratott márkanév és a marketing érték vele együtt.
    Ennek is a legjobb példája, hogy az Galaxy S7-ről is totál hülyeségek keringenek hála a csodás "híroldalaknak", pedig simán továbbra ugyan úgy egy ex Wolfson fejlesztés csak már Cirrus Logic néven.

  • Tulku

    veterán

    válasz vicze #62 üzenetére

    Valahol hallottam hogy almából azért került ki a wolfson dac mert egy dolláros vitájuk támadt egymással...

    Még az is lehet hogy igaz....

  • E2E4

    aktív tag

    válasz vicze #58 üzenetére

    Szeretnék még egyszer - immáron PC elől - "nekifutni" ennek a nagy írásnak:

    Mindenekelőtt kicsit furcsának találom, hogy egy olyan topikban, aminek szándéka kimondottan a tesztelés, az-az a füllel hallható szignifikáns vagy akár nüansznyi különbségek megállapítása, ilyen mélységű és hosszúságú, javarészt elméleti megalapozottságú hozzászólás kerül. Azonban, ha ezen információk valóban sok mindenre rávilágítanak, mindamellett ha itt kellett felbukkannia, akkor legyen így.

    Pl. nézzük ezt a listát 20-ból 11 totál hülyeség.
    Ha van kedved, kérlek "javítsd" azt a listát. Írd le, hogy mi benne a valótlan, s persze mellékeld a hivatkozási alapot is. (Pl. szétszedtem, megnéztem, ezen a weboldalon láttam, stb.) Ha szeretnéd, akár ide is leírhatod.

    Azaz minden gyártó egy bizonyos DAC-hoz párosítja a SoC-t és a kimeneti csatornát ehhez illeszti.
    Ezt ugye a Soc gyártója teszi meg, (a V10 esetében a Snapdargon) a chip-en belül, tehát a telefon gyártója ezt kapja meg készen, ehhez kell neki majd egy alaplapot terveznie és gyártania, az esetleges külső DAC / OPAMP elemekkel együtt, ugye?

    Hogyan kerül kerül Sanpdragon mellé mégis egy ESS vagy Yamaha DAC? A megoldás az USB. Ezek a DAC-ok tök egyszerűen USB-n kapják az adatot nem a dedikált csatornán, így valamivel megnő a késeltetés.
    Ennek a megoldásnak lehet bármilyen hallható minőségi hátránya?
    A késleltetésnek mekkora a gyakorlati nagysága? Ez kihathat gyakorlati szinten a jack kimeneten hallható minőségre?

    LG V10 kétségtelenül minőségi hangzás figyelembe vételével készült és figyeltek erre tervezéskor, így a piac egyik legjobb hangzásával rendelkezik.
    Vagy - az egyik szót kivéve - a legjobb hangzásával. ;)

    De ez nem a DAC miatt van, hiszen az sok más telóban is megtalálható ugyanaz, nem a OPA miatt van, hiszen az ESS-nél jobbak is vannak más készülékekben, hanem azért mert maga a tervezés megfelelő, és jól összerakott.
    Sok más telóban? Hány más telefonban van ugyanezen ESS Sabre DAC + OPAMP? (Itt jön képbe ismét a fentebb említett, javított, hiteles lista.)
    A tervezés nyilvánvalóan nagyon fontos. (Lsd. LG V10 kontra G5, ahol a "Hi-Fi barát" modult a jól hangzó nevű Bang & Olufsen tervezte, de az összesített kimeneti minőség mégis rosszabb lett, mint a V10 megoldása! (Ebben nyilvánvalóan az is közreműködött, hogy a külön DAC + OPAMP nem az alaplapon maradt, hanem kikerült egy külön csatlakoztatott egységbe.)

    egy Sabre 9602C, ami tudja önmagában a low/high váltást és a küszöb 32Ohm.
    A küszöb a V10-ben tudomásom szerint 50 Ohm. Ha ez így van, akkor hogy lett a 32 Ohm-ból 50 Ohm?
    Próbálom megválaszolni: Az általad hivatkozott helyen a mérést egy tipikus értékű, 32 Ohm-os low-gain meghajtást igénylő eszközzel mérték, azért jöhetett fel ez az érték.

    -117dB THD+N: 2Vms into 600Ω load
    -102dB THD+N: Pout = 49mW into 32Ω load

    Ezt hogy is értelmezhetjük?
    Jól látom, hogy a teljes harmonikus torzítás plusz zaj high-gain-ben alacsonyabb, mint low-gain-ben?
    Tehát már csak ezért is lehet jobb a kimeneti minőség high-gain módban, mint low-gain módban, az-az ami füllel hallható, az elméletileg is gazolható!
    (Ahogy írod is: "Van egy olyan érzésem, hogy ebből a -15dB különbségből ered az a dolog is, hogy egyik módnak jobb a minősége." :K )

    De ha az értékeket nézzük, itt mások szerepelnek:
    "dynamic range of up to 127dB and THD+N (total harmonic distortion plus noise) of -120dB"

    -117 db <> -120 dB (THD+N)

    Mire a szóban forgó chip a V10-be kerül, javul a THD+N értéke? :F (Minkét specifikációs lap az ESS Technology kiadványa.) Na ez meg hogy lehet? :F

    Itt jön az a kérdés, hogy hány különböző fülessel tesztelted?
    Kettővel. Minkét esetben leírtam a típust is. Nyilván ez alapján nem lehet általános következtetésekre jutni a minőségjavulást illetően, éppen ezért a a V10 téma-összefoglalójába bele is írtam, hogy: (Ennek mértéke jelentősen függhet a fej/fülhallgató típusától, s elképzelhető olyan hangkeltő eszköz, ahol a high-gain meghajtás miatti megnövekedett hangerő által, a fej/fülhallgató hangképe hallgatóan torzul, főleg magasabb hangerőnél.)

    Milyen impedancia értékűekkel?
    AKG K66: 32 Ohm,
    AKG K370: 16 Ohm

    A K66-os esetében tapasztaltam szignifikáns javulást, a K370-en esetében (a hangerő csúcsának közelében) már inkább azt a "széteső hangképet" hallottam, amiről te is írsz.
    Alacsonyabb hangerőnél viszont még ez esetben is lehet létjogosultsága a a high-gain trükknek:
    tipikusan az alacsony kivezérlési szintű zenéknél. (Ahol gyárilag 0 db alá lőtték be a "max. peek"-et, és a zenei fájl egészében is a csúcs jelszint nagysága kevés helyen és nagyon rövid ideig hallgató.)

    SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

  • vicze

    félisten

    válasz E2E4 #64 üzenetére

    Őszintén szólva nem tudom a mondókám melyik része elméleti, a túlnyomó többsége tények felsorolása.

    Tisztázzunk pár dolgot. Az egész onnan kezdődött, hogy a füles topikban valaki magas impedancia fülhallgatót keresett, hogy a lehető legjobb minőségű hangot kapja a V10-ből. Többen pedig nem értettük, hogy ez honnan jön, mert az impedancia nem befolyásolja a hangminőséget, és teljesen füles függő, hogy hogyan viselkedik kis illetve magas impedancián. Szóval még egyszer fülhallgatókról volt szó, ahol sokkal jobba az alacsony impedancia és semmi értelme a magas impedanciának.

    Ebben nincs semmi tesztelni való ezzel tisztában van mindenki aki ezzel foglalkozik, ezért is használ erősítős eszközöket(ahol low/high manuálisan állítható) túlnyomó többségben, aki minőségi zenehallgatásra adja a fejét.

    Amit te megállapítottál a V10-en az kb. ugyanez. Csak valahogy sikerült a high gainre fogjad, igazából nem tudom hogy miért.
    A high gain jobb hangminőséget nyújtana minden estben, nem ezt írnád: "K370-en esetében (a hangerő csúcsának közelében) már inkább azt a "széteső hangképet" hallottam, amiről te is írsz."
    Már csak itt megdől az elméleted.

    Az én szempontomból te mozogsz elméleti síkon, mivel hibás követelőzést vonsz le 1db "mérésből".

    Ahogy ez se igaz "EZ kb. 67%-os hangerő növekedést jelent", mivel teljesen füles/fejes függő, hogy mennyi hangerő növekedés következik be, az ellenállás függvényében több vagy kevesebb.

    "A késleltetésnek mekkora a gyakorlati nagysága? Ez kihathat gyakorlati szinten a jack kimeneten hallható minőségre?"
    Késeltetés sok mindentől függ, de 20-100ms. Mivel Androidnak vannak alap problémái a késeltetéssel Sw rétegben(bár ez verziónként javul), elég ritkán, de probléma lehet, persze nem zenehallgatásnál. Mivel minden esetben digitális a DAC-ig az út, így nincs kihatása a hangminőségre.

    "Vagy - az egyik szót kivéve - a legjobb hangzásával."
    Még jó, hogy a mobil piac összes készülékét hallottad. :U Ugye az elméletek...
    Legjobb meg soha nem fog létezni, max. egyéni preferencia.

    "Hány más telefonban van ugyanezen ESS Sabre DAC + OPAMP?"
    Bocs hogy nem sorolom fel mind.
    Még elég régen 2014 elején kezdte el a Vivo a Xplay 3S-mal a ES9018+TI OPA2604-val, mivel akkor még nem volt a ESS-nek OPA-ja. Azóta ezt használják a csúcs készülékekben, annyi változással, hogy újabb TI OPA került mellé, aztán + ESS OPA is, mint a V10-ben, idén már az Xplay 5-ve a ES9028-került a 9018 helyett.
    Meizu igen több készülékben szintén ES9018+OPA1612 van. (MX4 Pro, 5 Pro)
    Lenovo Vibe X3 szintén ES9018+OPA1612.
    A G5 hi-fi modulja már ES9028.
    És még amit nem tudok fejből.
    Mint írtam többnyire a TI OPA1612 lett az általános mivel ennek a legkisebb a torzítása -130dB felett, ez a legáltalánosabb audió lejátszókban is.

    "Ebben nyilvánvalóan az is közreműködött, hogy a külön DAC + OPAMP nem az alaplapon maradt, hanem kikerült egy külön csatlakoztatott egységbe"
    Ez pont hogy erősen javíthatja a minőséget, mivel jóval messzebb kerül az alaplap erős zajától a DAC.

    "összesített kimeneti minőség mégis rosszabb lett, mint a V10 megoldása"
    Ez se tudom honnan jön, mivel max. máshogy szól, de nem rosszabbúl. Ez meg továbbra is ízlés kérdése.

    "hogy lett a 32 Ohm-ból 50 Ohm?"
    Úgy lett, hogy neked van egy elméleted = "úgy tudom". Én meg megnéztem a gyártó technikai specifikációját a HW elemre. Persze lehet gyártó hazudik.

    "jobb a kimeneti minőség high-gain módban, mint low-gain módban"
    Nem nem kapsz továbbra se... :W
    Vagy te hallod a 0.0001413% és a 0.0007943% közti torzítás különbséget? :U Hogy a gép kiméri az szép és jó, de ezt ember nem hallja.

    "De ha az értékeket nézzük, itt mások szerepelnek"
    Azért szerepel más mert az egyik a DAC-é a másik az OPA-é, két tök külön komponens.

    "Ennek mértéke jelentősen függhet a fej/fülhallgató típusától"
    Nem, csak is kizárólag attól függ.

    "ez esetben is lehet létjogosultsága a a high-gain trükknek"
    Szintén nincs. OPA egy tök lineáris dolog ahogy írtam 0.000xxx%, egyszerűen nem ezt hallod.

  • E2E4

    aktív tag

    válasz vicze #65 üzenetére

    Tisztázzunk pár dolgot. Az egész onnan kezdődött, hogy a füles topikban valaki magas impedancia fülhallgatót keresett, hogy a lehető legjobb minőségű hangot kapja a V10-ből.
    OK, akkor én még nem léptem be oda, de kronológiailag elfogadom ezt.

    A high gain jobb hangminőséget nyújtana minden estben, nem ezt írnád: "K370-en esetében (a hangerő csúcsának közelében) már inkább azt a "széteső hangképet" hallottam, amiről te is írsz."
    Már csak itt megdől az elméleted.

    Utoljára szeretném leírni. Nem elméletről beszélek. Amiket leírtam, kipróbáltam. Igen, azt is leírtam, ahol (kizárólag a maximum hangerő közelében) tapasztaltam a fentebb írtakat, bár azt sem olyan mértékben, hogy hallgathatatlan lett volna a zene. De a legkisebb ilyen dolgot is szerettem volna megemlíteni, hogy korrekt legyek.

    Az én szempontomból te mozogsz elméleti síkon, mivel hibás követelőzést vonsz le 1db "mérésből".
    NEM ÉN VAGYOK AZ EGYETLEN, aki ezt megtapasztalta!
    A fórumban többen, több fej- és fülhallgatóval, és más külföldi fórumokon is többen más eszközökkel ezt hallották! Olyanok, akik kipróbálták a V10-et, letesztelték, meghallgatták.

    Nagy tisztelettel kérdezem: volt már a kezedben V10?
    Kipróbáltad már azt egyetlen egy fül- vagy fejhallgatóval?
    És még egyszer megkérdezem: egy vak tesztere létrejött topikban, biztos hogy ilyen elméleti, gyakorlati egyéb "brain stromingot" kell írni? Ezek bármiben is segíthetik a tesztet? Ettől a tesztelők majd mást fognak hallani a füleikkel? Változik majd a zenei hallásuk?

    Ahogy ez se igaz "EZ kb. 67%-os hangerő növekedést jelent", mivel teljesen füles/fejes függő, hogy mennyi hangerő növekedés következik be, az ellenállás függvényében több vagy kevesebb.
    Hányszor idézed még ezt a mondatot?
    De hogy megnyugodj:
    Letérdepelek egy marék kukoricára, és bevallom, vétkeztem. Téves dolgot írtam le, amit amúgy később - a téma-összefoglalóban - is módosítottam.
    Csak a tényszerűség kedvéért:
    A V10 MobilArena tesztjében feltehetően a tesztelő még csak be sem kapcsolta a Hi-Fi üzemmódot, és úgy tesztelte a készülék audio képességeit. Ő egy hivatásos, ezért fizetést kapó céges alkalmazott. Ő nyilván tévedhet, és javítania sem kell utána a tesztet.

    Jómagam csupán felvállaltam a téma-összefoglaló megírását, (nem hivatásosan, és persze tök ingyen) eléggé tisztességesen (az alapoktól kezdve) kifejtettem a Hi-Fi audio témát, és igen, van hogy tévedek. Amit idéztél, abban is tévedtem, de ezt elismerem, és később javítottam.
    De úgy tűnik, én mégsem tévedhetek, mert ha egyszer ezt teszem, akkor van aki ezt újra és újra a szememhez vágja. Köszönöm neked ezt az érdekes megtapasztalást.

    "Vagy - az egyik szót kivéve - a legjobb hangzásával."
    Még jó, hogy a mobil piac összes készülékét hallottad. :U Ugye az elméletek...
    Legjobb meg soha nem fog létezni, max. egyéni preferencia.

    Én nem, de a Head-Fi-n meg igen. Az ottani megállapítás pedig ez.
    Persze biztos ők is tévednek, ahogy én... :U

    "Ebben nyilvánvalóan az is közreműködött, hogy a külön DAC + OPAMP nem az alaplapon maradt, hanem kikerült egy külön csatlakoztatott egységbe"
    Ez pont hogy erősen javíthatja a minőséget, mivel jóval messzebb kerül az alaplap erős zajától a DAC.

    "összesített kimeneti minőség mégis rosszabb lett, mint a V10 megoldása"
    Ez se tudom honnan jön, mivel max. máshogy szól, de nem rosszabbúl. Ez meg továbbra is ízlés kérdése.

    OK, mégis jobbnak hozták ki a V10-et a G5 + B&O-nál. (Lsd. Head-Fi)
    De akkor csak háttér magyarázat nélkül állítom ezt, hivatkozva erre a fórumra. Így elfogadható számodra is?

    "hogy lett a 32 Ohm-ból 50 Ohm?"
    Úgy lett, hogy neked van egy elméleted = "úgy tudom". Én meg megnéztem a gyártó technikai specifikációját a HW elemre. Persze lehet gyártó hazudik.

    "-102 dB THD+N: Pout= 49mW into 32 Ohm load"
    Kérlek, áruld már el, hogy az itt feltüntetett 32 Ohm-hoz hol van odaírva a "low-gain" vagy "high-gain" vagy az átkapcsolás szó. Vagy ha nincs, akkor mik azok a technikai paraméterek, amik mégis azt mutatják, hogy 32 Ohm az-az érték, ahol még éppen low-gainben marad az erősítés?

    Most pontosan nem tudom, hogy honnan olvastam az 50 Ohm-ot, de a kedvedért személyesen felkeresem az LG-t és rákérdezek erre, jó? Ha kapok választ, akkor beírom ide.

    "jobb a kimeneti minőség high-gain módban, mint low-gain módban"
    Nem nem kapsz továbbra se... :W
    Vagy te hallod a 0.0001413% és a 0.0007943% közti torzítás különbséget? :U Hogy a gép kiméri az szép és jó, de ezt ember nem hallja.

    Hiszen pont te magad állítottad azt, hogy "Van egy olyan érzésem, hogy ebből a -15dB különbségből ered az a dolog is, hogy egyik módnak jobb a minősége." :K )"
    Akkor te is tévedtél? :U

    "ez esetben is lehet létjogosultsága a a high-gain trükknek"
    Szintén nincs. OPA egy tök lineáris dolog ahogy írtam 0.000xxx%, egyszerűen nem ezt hallod.

    Bocs, de mégis ezt hallom.
    És továbbra is azt állítom, amit leteszteltem, hogy alacsony kivezérlésű zenénél, bizony hangosabban szól egy alacsony impedanciás fejhallgató, high-gainben, mint normál esetben low-gaiben.
    Egészen egyszerűen azért, mert a high-gain trükkben néhány dB-el magsabb az erősítés, tehát ez a magsabb erősítés a halkabb jelszintű zenére is tök ugyanúgy hat, mint egy - a felvételnél - 0 dB-ig kivezérelt zenénél.
    Tényleg nem értem, hogy ezt miért kérdőjelezted meg, és az sem világos, hogy hogyan hoztad fel ide az OPA "tök lineáris" voltát. Szerintem valamit félre értettel abban, amit írtam.

    Amit nem reagáltál le:
    Pl. nézzük ezt a listát 20-ból 11 totál hülyeség.
    Ha van kedved, kérlek "javítsd" azt a listát. Írd le, hogy mi benne a valótlan, s persze mellékeld a hivatkozási alapot is. (Pl. szétszedtem, megnéztem, ezen a weboldalon láttam, stb.) Ha szeretnéd, akár ide is leírhatod.

    Ha már ennyit irkálunk ide, akkor igazán megválaszolhatnád ezt is. Persze csak azért, hogy hiteles legyen az erős állításod ("11 totál hülyeség") :K

    SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

  • E2E4

    aktív tag

    Így a végére szeretném megkérdezni mindenkitől:
    Ennyi elméleti és gyakorlati ismeret után van még létjogosultsága bármilyen tesztnek?

    A sok ismeret hiábavalóvá teszi a fül bevonását?
    Vagy azért még mindig az számít, ami füllel hallható?

    SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

  • Tulku

    veterán

    Mindkettőtöknek:

    3 lehetőséget látok, a "jobb" minőséget biztosító high gain mód elméleti-gyakorlati okának:

    1. Ha V10 kimenete nem igazán kis impedanciás (mondjuk 3 ohm feletti) és bizonyos fülesek erre érzékenyek, ezért ha impedancia illesztőt kötünk eléjük, egyenletesebb, jobb hangot kaphatunk
    2. Erősítők freki menete nem teljesen lineáris és imp illesztővel olyan szakaszba vezéreljük, ahol hallhatóan jobb, szebb hangot kapunk. (erre van a legkisebb esély, bár nem kizárható)
    3. Schawo említette és vhol olvastam is, hogy átkapcsolásnál -egyesek szerint, ez nem bizonyított - más opa lép működésbe. Ha ez igaz, akkor ennek valóban hallható eredményének kellene lennie, hozzáteszem, hogy ezzel követné el a gyártó a legnagyobb baromságot, hiszen ekkor jelentős célcsoportot vesztenének, akik kizárólag fülessel hallgatnának zenét, de szeretnék azt megfelelő hangminőségben.

    Más esetekben a hatás szimpla placebo...ki kell próbálni, ne vonuljon vissza senki sem, nézzük meg előre egyeztetett időpontban az eredményt...4-5 ember már nem tévedhet egyszerre vak teszt során....

  • vicze

    félisten

    válasz Tulku #68 üzenetére

    :K
    Kíváncsi leszek mit hoztok ki.

    @E2E4: Ha már annyira fontos a lista...
    1. LG G3
    A CS35L32 nem DAC hanem OAP kizárólag hangszóróhoz.
    DAC: WDC9320 - nincs kép. mint sajnos elég sok LG-ről, de a kerenel forráskódokban többnyire ez van.
    2. Galaxy S5
    SoC függő Exynos stimmel Wolfson WM5110, Snapdragon WDC9320 (lila négyzet)
    3. Xperia Z2 / Z3
    WDC9320: Z2 / Z3
    4. LG G2
    WDC9320 Qualcomm, semmi köze a Wolfson-hoz.
    5. Xiaomi Mi3
    Tegra(kína belpiacos) verzióban CS42L73 ez stimmel, Qualcomm(S800) verzióban WDC9320.
    7. Nexus 5
    WDC9320 akárcsak az G2-nél.
    8. HTC ONE M8
    WDC9320 (Baloldalt fentről a 2. csavar lyukkal egy vonalban, ahol belerondítottak, szépen leolvasható, bár kicsit takarja a shieldelés.)
    10. One Plus One
    WDC9320, a hangszóró maga Yamaha.
    11. Meizu MX4 Pro
    Csak kiegészítésként: ES9018+OPA1612
    15. iPhone 6 / 6 plus
    Cirrus Logic 338S1201 Apple saját brandelést rak mindenre, amihez ők készítik a drivert, így itt is, azt szinte senki se tudja melyik chip van mögötte, csak annyit tudni, hogy Cirrus Logic.
    19. LG G4
    WDC9330 (narancs négyzet)

    Képek hiányában a többire nem lehet biztosat mondani.
    9. Lumia 1520
    Qualcomm S800, így biztos van egy WDC9320/30, mivel maga a NYÁK iszonyú üres így kicsi esély van, hogy van rajta bármi más.
    14. ZTE Blade S6 - S615 mellé biztos kell egy WDC93xx, lehet mellette más is, de olcsó telónál erre kicsi a esély.
    17. Acer Liquid Z - Mediatek MT67xx mellé WM8281 jár biztosan, szintén mint a Blade S6.
    Mind a két DAC teljesíti a "Hi-Fi" jelölést, de ez elég keveset jelent, mivel nincsen semmilyen definíciója.

  • MaxxDamage

    félisten

    LOGOUT blog

    Sziasztok,

    Nem állt még össze a csapat a tesztelésre? :B
    Jó volna már egy teszt a V10 HiFi DAC -ról (bár nekem már megvan a különbség amit tapasztalok és csak dicsérni tudom ezt a telefont!)

    L

    ◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

  • E2E4

    aktív tag

    válasz MaxxDamage #70 üzenetére

    Ez nem rajtam fog múlni. :)

    Egy V10-es topiktárs szeptemberben érne rá, s így lenne zoleeno1, ő, és jómagam azok, akik biztosítanák a V10-et a teszthez.

    Az ABX tesztelők pedig eddig:
    - szentkuti11 (Audio Techniva MSR7-et és egy M50x)
    - Tulku (JH audio Angie)
    - sheratan (teszt összeállító, VSD3)
    - BigBlackDog (Yamaha planár / 600 Ohmos Beyer van)

    Jelenleg az elméleti háttér alapos "megkonzultálása" után itt áll a dolog.

    Ha van kedved, te is jelentkezhetsz akár mint tesztelő, akár mint a V10-et a teszt erejéig biztosító, vagy mindkettő.

    Persze a V10-et biztosítók lehetnek egyben tesztelők is, hiszen minél több vak tesztelő van, annál objektívebb képet kaphatunk arról, hogy a V10 Hi-Fi, illetve high-gain üzemmódjában hallható -e minőségbeli "javulás" az adott fej/fülhallgatón. (Ezt ugye azoknak, aki már használ V10-et, nem nagyon kell bizonyítani, de egy vakteszt akár nekünk is okozhat meglepetéseket. :) )

    SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

  • MaxxDamage

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz E2E4 #71 üzenetére

    Szívesen részt vennék a tesztelésen, vagy elküldeném a telefonom / fülesem, de sajnos ezek technikai és egyéb okokból nem lehetségesek. (távolság, idő, csak ez van mint telefonom és nem lennék elérhető x napig amit nem engedhetek meg magamnak)

    Amúgy azt mi V10 tulajok már tapasztaljuk / tapasztaltuk, hogy milyen erő is jön elő a megfelelő csatlakoztatáskor és ON/OFF váltakozás esetén. :P

    Nekem az E80 annyira bevált, hogy nem hiszem azt, hogy ennél lehet jobb hangzás és teljesítménybeli javulás... (akár úgy is érezhetem, hogy ezzel a duplája kihozható ON kapcsolás (HiFi DAC 32bit) esetén az OFF módhoz képest a különbség!) ;]

    L

    L

    ◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

  • E2E4

    aktív tag

    válasz sanyi32 #73 üzenetére

    Igen. :R
    Milyen fej/fülhallgatóvsl jönnél tesztelőnek?
    Vagy miként szeretnél résztvenni?

    [ Szerkesztve ]

    SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

  • sanyi32

    tag

    válasz E2E4 #74 üzenetére

    egy Soundmagic HP150, egy Beyerdynamic DT660 és egy Ostry KC06a -t vinnék.

  • E2E4

    aktív tag

    válasz sanyi32 #75 üzenetére

    Ez jól hangzik.
    Üdv a szerveződő tesztelői csapatban. Jegyezlek téged is ötödikként. :R

    Remélem szeptemberben - amikor már a nyári szabadságolások kevésbé "zavarnak" a képbe - megcsinálhatjuk a tesztet. Jó lenne a V20 megjelenése előtt / körül kijönni ezzel. ;)

    SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

  • Ralfi

    csendes tag

    Beszállnák én is a tesztbe ha még van hely .

    Ezeket a füleseket tudnám vinni :
    Sennheiser HD 250 Linear II (300 Ohm) + Sony MDR-XB950AP (40 Ohm)

    Meg ha van rá mód saját zenét .

    [ Szerkesztve ]

  • E2E4

    aktív tag

    válasz Ralfi #78 üzenetére

    Alakul a csapat, mint púpos gyerek a prés alatt. ;)

    Szeretettel köszöntelek a tesztelők között, 6. személyként. (Illetve lehet, hogy nem csak telót biztosítok, de tesztelnin is fogok, s ha a másik kolléga is így tesz, akkor már 8-an lennénk.)

    Nem hogy van mód a saját zenére, de alap követelmény is lesz. (lsd. a hsz.-eket.)

    SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

  • Ralfi

    csendes tag

    Tisztelt topiktátsak !

    Úgy néz ki hogy a Pesti teszt nem jön össze .
    E2E4 társunkkal le egyeztetve úgy néz ki a dolog,
    hogy akiket érdekel ez a teszt komolyabban azokat szívesen látja Polgáron.
    Én magam Nagykátárol mennék autóval .
    Aki esetleg köztünk lakik és érdekli a dolog az privátban meg írhatja .

    [ Szerkesztve ]

  • pubemsky

    újonc

    válasz E2E4 #1 üzenetére

    Szevasztok,

    Erdekelne engem is a project, ha jol latom meg nem jott ossze.

    Polgar kicsit messze van, ha esetleg pesti a tulnyomo tobbseg, akar nalam is osszejohetne a dolog.

    Mondjuk jo lenne esetleg mas hifi telcsivel is realtime A/B/C compare tesztben hallgatni.

    Van egy tisztesseges lehallgato rendszer, amin meg tudjuk hallgatni, tovabba referencianak egy igen jo studio hangkartya. (es sampler) Ebbe kotve az osszeset, illetve kozvetlenul erositobe es comapre a kartyaval tovabbi minosegi szubjektiv tampontot adhat.
    (yamaha ax590, alesis mkII, EMU IV sampler, RME fireface)

    Telefonnal sajnos nem tudok beszallni, en epp a temat jatom jo ideje, mit is lenne erdemes.
    Eddig nalam 4 -ra szukult a kor: Zte axon 7, meizu MX5. (a hatosrol nincs infom es arrol se hogy a pro6 ban ugyanaz e a hang, mit az mx sorozatban, mert eddig mas volt), X. Mi noteok, illetve a a v10.

    Eredetileg mar majdnem dontottem egy letv 2 max, nal, de pont a (kulso) dac-rol nincs info, semmi ertelmes teszt, sot azt olvastam nem tul jo, igy elbizonytalanodtam.

    Varom a velemenyeteket. udv.

  • E2E4

    aktív tag

    válasz pubemsky #82 üzenetére

    Hello pubemsky!

    Köszönöm a felajánlást. Ha sikerül végre Budapestre költöznöm, akkor én 100%-ban nyitott vagyok az ötletedre.

    Addig azonban az van, hogy:

    Valóban nem jött össze még a projekt, többek között az alábbi okok miatt:
    1. A nyári időszak több V10-es tulaj „társnak” sem volt megfelelő.
    2. Az általam - konkrétan lakhely lokáció szerint - ismert V10 tulajok mindegyike vidéken lakik.
    3. A 2. pont ellenére, azok a budapesti, erős komfortzóna igényű emberek, akiknek elhagyni a főváros közigazhatási határát olyan, mintha a Marsra kellene menniük egy űrhajóval, nem mutattak hajlandóságot arra, hogy vidékre uzattanak a teszt miatt.
    4. Szerintem, inkorrekt elvárni azt, hogy a vidéki V10 tulajok utazzanak Budapestre, az ottani emberek kényelméért, csak azért, hogy ez a projekt így megvalósulhasson.
    5. Sem nekem, sem a többi V10 tulajnak nincs szükséges tesztre, mert mi már meghallottuk azt, hogy milyen ez a telefon. Mi már tudjuk, miért ez a legjobb okostelefonos Hi-Fi eszköz a piacon. (A V20-ról még nincs gyakorlati tapasztalat.) Tehát a projekt elsősorban NEM NEKÜNK SZÓL!
    6. Tehát a legnagyobb tisztelettel kijelentem: aki meg szeretné hallgatni a telefont, az tegyen már érte valamit, és ne várja már el azt, hogy a sült galamb a szájába repüljön!

    Ralfi, luimapeiz, zoleeno1, stemplar07 topiktársakkal már egyeztettem privátban. Ők is és én is vidékiek vagyunk.
    Én a magam részéről nem szándékozom több életenergiát ebbe a projektbe feleslegesen fektetni úgy, hogy mások nem nagyon tesznek érte. (Tisztelet a kivételnek! Például Te és Ralfi - utóbbival privátban egyeztettem, és én kértem, hogy írja ki azt, amit megtett. Nulla reakció volt rá eddig.)
    Már túl sok energiát toltam a V10 topikba is. Jelenleg más dolgokat teremtek az életemben, így mostanában a V10 topikban sem vagyok már olyan aktív, pedig még én vagyok a felkért Topikgazdája. De örülök neki, hogy van egy jól összeszokott közösség a V10 fórumon, és nincs már arra szükség , hogy állandóan ott bábáskodjak.

    Röviden, ennyi.

    SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

  • pubemsky

    újonc

    válasz zoleeno1 #84 üzenetére

    Hi,

    Kicsit kesobb irok, szemmel lathatoan masoktol szerzett sertodottseged sikerult nem levetkozve probalni tovabbadni... Nem helyes :-)

    udv.p

  • MaxxDamage

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Ralfi #81 üzenetére

    Nagykanizsa felé nem mész véletlen? :P

    L

    ◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

  • Tulku

    veterán

    válasz E2E4 #83 üzenetére

    Lehet hogy kissé nyers lesz néhol....

    Tehát:

    1. szó nem volt róla, hogy Kukutyimban lenne a teszt...
    2. dap vagy füles topikban vetődött fel az ügy, te csináltál egy külön topikot erre, jó pár hsz után előléptél a farbával, vidéken lesz a teszt...emlékeim szerint erről szó sem volt
    3. személy szerint semmi kedvem leutazni (szerintem másnak sem és itt nem csak a pestiekre gondolok) hogy meghallgassak egy V10-et...tőlem 400 méterre lekik Nigér, kb 1000 méterre Strucc, mindkettőnek vn V10-e...én semmit nem szeretnék bizonyítani, perpill igen meg vagyok elégedve mobil zene szerszámaimmal, borítékolhatóan a V10 sem jelentene hozzájuk képest patetikus életérzést.
    4. természetesen sok sikert kívánok a teszthez, abban az esetben ha találsz vállalkozó kedvűeket, akik nem restek eme "kis" utazás megtételére.
    5. egészen pontosan elfelejtettem már, mi is lenne a pontos bizonyítás tárgya...azt senki nem vitatta, hogy a V10-nek igen jó hangja van...talán ez az adapter általi minőség javulás ügy volt a kiinduló pont...már ne haragudj, de ezért utazni oda-vissza 100 km-t nem mindenkinek magától értetődő...
    6. Vidéki vagyok, de sajna ki kell jelentenem; ebben az országban minden főváros centrikus...ez természetesen nem helyes, de így van....

  • Ralfi

    csendes tag

    válasz MaxxDamage #86 üzenetére

    Szia luimapeiz !!!

    Hát én abba az irányba is indulhatok Polgár felé, ha ki fizeted a fen maradó 39801km költségét :))
    Viszont azt nem tudom meg ígérni hogy 90 nap alatt meg kerüljük a Földet :)

    Egyébként olyanok jelentkezését várnám akik Nagykáta és Polgárd KÖZÖTT laknak.
    Persze kisebb kerülő belefér az ésszerűség határán belül !

    Nekem az út egyébként oda vissza 6000Ft ami a mai világban úgy gondolom vállalható.
    Csak azért keresek + főt mert úgy lenne igazi teszt ha legalább rajtam kívül 1-2 emberke még jönne.

    [ Szerkesztve ]

  • E2E4

    aktív tag

    válasz Tulku #87 üzenetére

    Re: Lehet hogy kissé ez nyers lesz néhol....

    1. Kukutyimban? Szóval egy 8000 fős város az Kukutyimban? Tehát van Budapest, (kb. 2 millió lakos) és van még kb. 7-8 millió ember vidéken, akik Kukutyimban laknak. Remek. Nagyjából itt abba is hagyhatnám az írást, de éppen jó kedvemben vagyok, szóval folytatom:
    Senki sem kérdezte, hogy hol legyen a teszt. S mint írtam, ha Budapesten fogok élni (van ilyen terv) akkor szívesen segítek azt kivitelezni ott. Csak azért írtam Polgárt, (jelenleg kivitelezhető) hogy még a "szeptember körüli" tervezett időben benne legyünk. Ja, és bocsánat, hogy nem vagyok hajlandó kifizetni az utazásért és szállásért kb. 20.000 Ft-ot azért, hogy kiszolgáljam az elkényelmesedett, pökhendi budapesti uraságokat. (Akinek nem inge...)

    2. Valóban én csináltam ebből topikot, mert elegem lett abból, hogy ismeretlenül fikázzák a V10-et olyanok, akik nem is próbálták. (Nem rád célzok, van már olyan, akit ki is tiltottak a Mobilarenából azóta.) Szándékom az volt, hogy objektív képet kaphassunk a zenei minőségről. Őszinte leszek, ma már nem szeretnék semmit sem bizonyítani. Én tudom, hogy kiváló a V10 audio képessége. Akinek van V10, az is tudja, hogy kiváló a V10 audio képessége. Aki pedig az ellenkezőjét állítja, beleköt, azon ma már mosolyogni sem tudok. Meg sem érint. Pont.

    3. Akkor keresd Nigér, Strucc kollégákat. :K
    "perpill igen meg vagyok elégedve mobil zene szerszámaimmal"
    Mindegyik okostelefon?
    Mert ha nem, akkor felesleges is lenne összehasonlítani a szőlőszemet a dinnyével, mert borítékolom, hogy csak annyi közük van egymáshoz, hogy mindkettőjük gyümölcs.

    4. Köszönöm szépen. :R

    5. Ez valóban így van. Ez csak egy lehetőség, aki szeretne, az jön, aki nem, az nem. Ennyi. :)

    6. Ideje lenne már az ország vízfejét kilyukasztani, hogy kifolyhasson az a sok káros agyvíz. Nem biztos, hogy konstruktív egy országra nézve az, ha ennyire főváros centrikus.

    Köszönöm szépen az eddigi érdeklődésedet és hozzászólásaidat.

    SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

  • Tulku

    veterán

    válasz E2E4 #89 üzenetére

    Elnézést de totális hülyeségeket írsz....

    A topik nevét olvasd el (amit mellesleg te hoztál létre), aztán nézd meg miket írkálsz össze-vissza...ez egy vakteszt lett volna annak eldöntésére, hogy ki-bekapcsolt plusz erősítés (amit impedancia adapterrel csináltok) mit hoz a hangképen...ha visszaolvasod az eredeti topikban keletkezett hozzászólásokat, akkor egyértelműen kiviláglik, miről hadoválok...egy szóval nem volt említve, hogy a teszt annak eldöntése, jó hangú telefon-e a V10...mindösszesen az impedancia adapter "áldásos tevékenységére" lettünk volna kíváncsiak...

    Hajdúszoboszlói vagyok...23 évig éltem ott...most itt élek...ha egy ilyen ügy miatt 200 km-t kell mozdulni, akkor nevezem a helyiséget Kukutyimnak...mert ebben az esetben az...

    Fogalmam sincs mit fogtok tesztelni, gyanítom, hogy köze nem lesz ahhoz, amiről e topik el lett nevezve...de mindenek ellenére sok sikert, örömet kívánok hozzá...az impedancia adapter áldásos hatása a hangminőségre, vakteszttel nem lett bizonyítva, ezennel részemről zárom ittlétem.

    A V10 egy jó hangú telefon...semmi egyéb...majd bizonyára lesznek jobb hangú telefonok és zömében rosszabb hangúak...ilyen a világ....

  • E2E4

    aktív tag

    válasz Tulku #90 üzenetére

    Na akkor tegyünk pontot ennek az elgörbült i-nek a tetejére:

    Nem kell kérned arra, hogy olvassam el a topik nevét, amikor azt én hoztam létre. Tudom mi a neve, tudom, mi a szándéka. Nem tettem le a vaktesztről sem, ami a topik eredeti szándéka.

    De mivel megkerestek privátban és itt is olyan kéréssel (Ralfi) hogy szeretnék meghallgatni a telefont, így igent mondtam rá. Engedtessék meg, hogy eldöntsem, hogy a saját tulajdonú telefonomat kinek engedem meg meghallgatni a jelenlegi saját lakásomban.
    Ez egy plusz lehetőség, semmi több.

    Természetesen, továbbra is benne vagyok a vaktesztben, ehhez telefont, L-Extendert. impedancia illesztőt tudok biztosítani.
    Csak - mint írtam - sajnos azt nem látom, hogy mikor tudok ezért egy budapesti utat bevállalni. (Igen, tudom, hogy ez az ország vízfejű, és Budapest annak a túlértékelt központja.)

    mindösszesen az impedancia adapter "áldásos tevékenységére" lettünk volna kíváncsiak...
    Nem csak erre! A Hi-Fi üzemmód be- és kikapcsolása közötti különbséget is szeretnénk tesztelni.
    Hogy miért?
    A legkézenfekvőbb válasz erre az, hogy a Mobilarena-s tesztben úgy teszteltek le egy audio képességekre (is) kiélezett telefont, hogy nagyon valószínűleg, nem kapcsolták be a Hi-Fi üzemmódot!!! Ez persze lehet, hogy azért nem történhetett meg, mert a legendásan emocionális indíttatású, azóta már a tesztelői csapatból távozó Legendd kolléga "érzelmi érdeklődését" más dolog keltette fel. Mert azért azt nehéz elhinni még róla is, hogy komolyan gondolhatta az audio képesékről a tesztben az volt, hogy:
    "Állítólag külön DAC is került a V10-be, de a gyártó ennél többet nem árul el. Az aprócska hangszóró teljesítménye is kielégítő, nyilván nem veszi fel a versenyt a BoomSounddal vagy más sztereó előlapi megoldásokkal, de hangos, a mély és a magasak nem rezonálnak, kivéve, ha maximumra tekerjük a hangerőt, akkor már azért kijön a kicsi kialakítás hátránya."

    Az meg, hogy a telefon csak egy ló nemi szervnyi "tetszett" plecsnit kapott, hát az már tényleg csak hab a tortán.
    Na ezért is írtam meg a témaösszefoglalót, és a V10 topik tetején azért írtam oda azt, hogy:
    "LG V10 téma-összefoglaló
    Az is, ami a hivatalos tesztből kimaradt…"

    Mert a hivatalos tesztből nagyon sok minden kimaradt! A hivatalos teszt alapján az érdeklődő olvasó tényleg csak egy "tetszett" plecsnit érezhet, de tessék csak elolvasni a téma-összefoglalót! Ott a végén az értékelés:
    "Tehát, ha a fentebb felsoroltak az elvárásaink részét képezik, emellett mindezt szeretnénk költséghatékonyan, egyetlen eszközben, egyfajta svájci bicskaként a kezükben tudni, (Victorinox, szintén V betűvel kezdve) akkor kijelenthetjük, hogy az okostelefonok piacán, szolgáltatás/minőség/ár tekintetében, jelenleg (2016. júniusában, kb. 130 ezer forintért) a V10 a „különösen ajánlott” illetve amerikai marketinges nyelven szólva „Must have it!” & „Best buy!”
    Aki nem hiszi, járjon utána…"

    Szóval a "különösen ajánlott" az, amit megérdemelne az LG V10. Nem azért, mert én ezt írom. De tessék megkérdezni egy V10 tulajt.
    De tovább megyek.
    A mai napig megnézik a telefont, ha előveszem.
    Pár napja egy bankban mutogattuk meg egymásnak a telefonjainkat egy banki tisztviselővel, ügyintézés közben. Ő az én V10-et csodálta, én meg az ő G Flex 2-ét néztem meg. Leszögezem, egyikőnk sem volt LG fanatikus. Csak amikor telefont vettünk, mindketten az akkor elérhető legjobb szolgáltatás/minőség/ár arányú telefont vettük. Ha ezt az Apple tudta volna biztosítani, akkor most nem ide írtam volna. De az LG volt az, aki ezt a tudású készüléket legyártotta. Ha a legközelebbi telefon vásárlásnál más cég tudja biztosítani a legjobb szolgáltatás/minőség/ár arányú okostelefont, akkor azt fogom megvenni. Ez ilyen egyszerű.

    A V10 egy jó hangú telefon...semmi egyéb...
    Semmi egyéb???

    Idézek a téma-összefoglalóból:

    Az LG a V sorozat első elemével meglehet, hogy a V-betűvel kezdődő „Victoty” szóra asszociált. Mit is kapunk a pénzünkért?
    - Egy flagship Androidos telefont;
    - Egy kvázi FLAP DAC-et;
    - Egy kompakt digitális fényképezőgépet;
    - Szinte egy kompakt videó kamerát;
    - Kívül-belül minőségi megjelenést;
    - Egy kis „többletet” a másodlagos kijelzővel (is);
    - Ütésálló kivitelt.

    Kérdés: létezik jelenleg a piacon még a fenti tulajdonságokat egyszerre felvonultató telefon az azóta megjelent LG V10 és - az azóta megjelent - V20-on kívül?
    Válaszolok: Nem.
    Szóval akkor a A V10 egy jó hangú telefon...semmi egyéb... mondat egy hatalmas nagy csúsztatás.

    Köszönöm, hogy elolvastál.

    SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

  • BigBlackDog

    veterán

    válasz E2E4 #91 üzenetére

    Csak egy kérdés; mi az a FLAP DAC?

    Most valószínűleg ez az én fogyatékosságom, de a google is csak a prohardveres találatokat adja ki. :(

    [ Szerkesztve ]

  • szentkuti11

    addikt

    válasz E2E4 #91 üzenetére

    Egy pillanatra hadd zavarjam meg a társalgást: kizárólag a mobilarenás vonatkozásra szeretnék reagálni. Sajnos valóban kimaradt a zenei oldal alapos elemzése a V10-zel kapcsolatban, ezen sajnos utólag nem tudunk változtatni, mindazonáltal, ha valami, akkor a V10 biztosan nem érdemelne Különösen ajánlott plecsnit az ismert körülmények között. Én tudom, megvettem, használtam egy hónapig, árulom is, egyelőre nincs rá érdeklődő, pedig szerintem nagyon jutányos áron adom.

    Hülye módon van kihasználva a legrosszabb kínai telefonokhoz hasonlóan fényszivárgástól szenvedő (minden példányon látom) másodlagos kijelző. Költői kérdés: miért nem képes kiírni, hogy Vasárnap, ahelyett, hogy Vas. Vagy Péntek, ahelyett, hogy Pén. Mint mondtam, a kérdés költői, nyilván értem a hátterét, ettől függetlenül, mint felhasználót, idegesít. Borzasztóan merül, egy napot hardcore használat mellett biztosan nem bír ki, egy hónapos a telefon, de csapkodom magam a földhöz örömömben, ha 3,5 órás kijelzőidő megvan, miközben egy közel 200 grammos batárról beszélünk. Manapság egy 140-150 grammos mobilba belefér 4100-as akksi, az LG meg kiszúrja az ember szemét egy 3000-ressel, ami a G2-ben még baromi jó volt, csak azóta eltelt 3 év.

    És ha ez egy annyira hardcore felhasználóknak szóló brutalofon, ahogy azt a látszat és a rajongók állítják, akkor ugyan miért kell impedanciaadapter ahhoz, hogy az 50 ohmos fülhallgatómat nagy ellenállású módban használhassam. Miért nincs egy akár rendszergazdai menüből állítható kézi megoldás, amivel megkerülhető lenne ez az egész. Persze, rootoljak, akkor van megoldás, köszönöm, de gari alatt ez nem túl nagy opció.

    És bugos a szoftver. Az itteni topikban nem olvastam, de külföldön sok helyen látom, és magam is tapasztaltam (képernyőfotó is van, ha valakit érdekel), hogy néha az ujjlenyomat-olvasó egyszerűen nem működik, csak újraindítás után. Enyhén nedves ujjal pedig nagyon necces próbálkozni, az egyébként sokat szidott Sony és az erőteljesen túlárazott Apple készülékek esetén ilyesmivel szinte egyáltalán nem találkoztunk, az elmúlt 1,5 évben biztosan nem.

    A plecsni osztásánál pedig olyan dolgokat is figyelembe kell vennünk, mint az aktuális ár (130k-ért tényleg meggondolandó, hogy bevállalja-e az ember ezeket a hülyeségeket, de amikor nálunk volt, akkor az XXL GSM adta 200k-ért, és még az itthoni LG egy szót sem beszélt a magyar forgalmazásról, egy horrorisztikus 278k-s ajánlat volt valahonnan), illetve az is fontos, hogy a szervizháttér, alkatrészellátás adott legyen, egy ennyire ritka mobilnál ha valami gond van, akkor olyan szívások indulnak el, mint Kavinton75 kollégánál, topikgazdaként biztosan emlékszel az esetre. Ez a telefon nagyon távol áll bármitől, ami Különösen Ajánlott.

    [ Szerkesztve ]

  • szentkuti11

    addikt

    És még egy utolsó gondolat a végszóhoz:

    A hosszú felsorolásodból a FLAP (akármit is jelentsen ez a kifejezés) DAC-et egyáltalán nem tartom igaznak, amíg egy FiiO X3-II sokkal jobban szólal meg akármilyen hangkeltővel, és még külső hangkártyaként is lehet használni (egy DAC-tól ezt igazán elvárhatnánk, nem?). Az ütésálló biztos igaz, de az én mobilomon látható szépséghiba (hirdetésben, ha valakit érdekel) olyan esetből keletkezett, amitől a Xiaomi vagy Samsung készülékemnek semmi baja nem lett, a kijelző meg így is/úgy is törik, tehát ezért én nem vállalnám be alapvetően a plasztikot. A kívül/belül minőségi megjelenést inkább egy Samsung Galaxy S6 edge-dzsel vagy egy iPhone 7-tel aposztrofálnám, azok tényleg úgy néznek ki, hogy koppan az áll, más kérdés, hogy talán túl sokat látunk/fogunk látni belőlük, és megunjuk. A V10 kívülről egyszerű, műanyagos, a gyári kezelőfelület meg gyerekes, ami nem illik a titulusához. Flagship androidos telefont gyártani kompakt fényképezővel és videokamerával pedig ma már ebben az árkategóriában nem kunszt, főleg, ha az eredeti árát nézzük, és visszamegyünk az időben egy évet.

  • E2E4

    aktív tag

    válasz BigBlackDog #92 üzenetére

    Köszönöm, hogy jelezted ezt a szakmaiatlannak tűnő terminus technicust.
    (terminus technicus= műszó, műkifejezés, szakkifejezés. Eredete: latin.)

    Kérlek, adj javaslatot a dedikált DAC-ot tartalmazó, hordozható zenelejátszóként is funkcionáló okotelefon rövidebb verziójára. :)

    SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

  • BigBlackDog

    veterán

    válasz E2E4 #95 üzenetére

    Ezt nem teljesen értem. :F Én csak annyit szerettem volna megtudni, hogy minek a rövidítése a "FLAP"?

    Szerintem a "dedikált DAC-ot tartalmazó, hordozható zenelejátszóként is funkcionáló okotelefon" kifejezésből elegendő lenne a dedikált DAC kiemelése is, bár ezen a téren is van azért már alternatíva, ahogy olvasom (szerintem azért egy okostelefontól elvárható, hogy működjön hordozható zenelejátszóként is, ez nem egy kiemelkedő tulajdonság :B ).

    [ Szerkesztve ]

  • E2E4

    aktív tag

    válasz BigBlackDog #96 üzenetére

    Köszönöm a választ. Átírom majd a téma-összefoglalót.

    "egy okostelefontól elvárható, hogy működjön hordozható zenelejátszóként is, ez nem egy kiemelkedő tulajdonság " Valóban.
    Csakhogy a legtöbb okostelefon csupán kommersz minőséget nyújt e téren, amolyan zörej lejátszó szinten, ami hasonlít a zenéhez, de mégsem az. A V10 azonban valódi Hi-Fi minőséget biztosít. Tehát, aki nem elégszik meg a 320 kbps mp3 veszteséges tömörítés "zörej" szintjén, hanem szeretne minőségi zenét hallhatni pl. FLAC, vagy VAW formátumban, annak a V10 lehet a befutó.
    Természetesen, aki nem hallja a különbséget az mp3 és a FLAC között, azt a Hi-Fi minőség opciója nem fogja kellően felizgatni. Az audioképességek terén vizsgálódva, vehet bármilyen kommersz okotelefont, akár a legolcsóbb kínait is.

    SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

  • BigBlackDog

    veterán

    válasz E2E4 #97 üzenetére

    Na jó, ezt szerintem elengedem már. :DDD Az okostelefonok többsége, sőt, talán mindegyike képes lejátszani egy nyomorult flac, vagy egyéb veszteségmentes formátumban lévő hangfájlt. 320 kbps MP3, mint zörej? :F Biztos, hogy jó minőségű MP3 állománnyal próbálkoztál? Mert annak már nagyon nem úgy kéne szólnia.

    VAW formátum alatt mit értesz? Vagy WAV akarna lenni?

    Ne haragudj, de annyira elfogultan és elvakultan beszélsz a V10-ről, mégis sokszor olyan pontatlanul írod le a mondanivalódat, hogy nem tudom komolyan venni az általad leírtakat. Persze jó kis telefon, de én úgy gondolom, hogy azért a hifi világa bőven odébb kezdődik. És most nem az zeneszeretetről beszél, hanem a hifizésről. :)

    Egyébként kérlek válaszolj már arra a kérdésemre, hogy minek a rövidítése a "FLAP"?

  • szentkuti11

    addikt

    válasz E2E4 #97 üzenetére

    Szerintem elég rossz megközelítés úgy gondolni az FLAC-ra és a VAW-ra WAV-ra, mint a fényre az éjszakában, vagy a zenére a zörejjel szemben. Mi (gondolok a topikból magamon kívül Tulkura és BigBlackDogra, de elég sok egyéb, itt nem aktív, füles és fejes vonalon mozgó fórumtársra is). Az én véleményem szerint a saját magad által konvertált, nem szétnormalizált és/vagy agyonmasterelt hulladékokat hallgatsz, akkor egy 320 kbps mp3 is bőven meg tud felelni zenehallgatásra, pedig a V10-nél jóval komolyabb céleszközöket vetettünk be annak érdekében, hogy ezt kiderítsük. Audioképességek terén vizsgálódva pedig pont a kínaiak tudnak épp gyakran meglepetést okozni, gondoljunk csak a Meizu MX4 Próra, amiben jóval a V10 előtt volt egy elég korrekt, Sabre ES9018K2M DAC, és a két fülem alapján rosszabbnak semmiképp nem mondanám a V10-nél, inkább a hangkeltőtől függ, hogy melyik melyikhez illik inkább karakterét tekintve. Korántsem az LG találta fel a spanyolviaszt ezzel a dologgal, és bár továbbra is állítom, hogy a jelenlegi mezőny egyik legerősebb tagja zenei téren, bőven vannak olyan mobilok, amik hozzák a szintjét.

  • E2E4

    aktív tag

    Először is köszönöm, hogy érdemben reagáltál a Mobil Arenás tesztre írt kritikai megjegyzésre. (Azt külön köszönöm, hogy nem támadásnak vetted ezt - ahogyan nem is annak szántam. Leszögezem rögtön az elején, a Mobil Arena tesztjei szerintem magyar piacon referenciának számítanak. Még akkor is, ha nem minden teszt, és nem minden tesztelő nyújt kimagasló minőséget. - Utóbbival kapcsolatban, páran privát üzenetekben, kifejtették már nekem azt, hogy a nívó az idő haladtával szignifikánsan csökkent... - ezt én nem szeretném kommentálni, csak megemlítem, hogy vannak ilyen vélemények is. :R )

    Szeretnék jómagam is reagálni az írásaidra:

    "Hülye módon van kihasználva a legrosszabb kínai telefonokhoz hasonlóan fényszivárgástól szenvedő (minden példányon látom) másodlagos kijelző."
    Igen, van fényszivárgás. Én is látom. (Le is írtam a téma-összefoglalóba.) Azonban, szerintem ez nem olyan ordenáréé nagy hiba. Egyszerűen IPS panelt használtak, és az ebben a kialakításban ilyen. Nincs körülötte keret, teljesen a másik kijelző mellé van illesztve, valamiért így sikerült technológiailag megoldaniuk. Jómagam elég kritikus vagyok műszaki téren is, de én nyugodt szívvel együtt tudok aélni ezzel a "problémával", ami nálam csak "mata sötétben" érezhető számottevőbben. Akkor viszont én alszom, és nem a telefont nézegetem. :)

    'kérdés: miért nem képes kiírni, hogy Vasárnap, ahelyett, hogy Vas.?"
    Hát ez tényleg egy világfájdalom. :DDD
    Ja, nem. :N
    Szerintem azért nem, mert ugyanúgy funkcionál a másodlagos kijelző, mint az Android telefonok felső álltopjelző sora. Amin még dátum sincsen.
    Szerintem helytakarékossági okok miatt nem ír ki csak 3 karaktert. Ahogyan a régi kvarcóráknál is "SUN" volt a SUNDAY = vasárnap. Én mégsem éreztem ezt olyan problémának, ahogyan 1983-ban sem érzem annak, amikor általános iskola alsó tagozatban elsőként volt "7 zenés kvarcórám", ami csak azt írta ki hétfőn, hogy "MON". A csajok így is el voltak ájulva a zenéktől. És igen, engem már akkor is a zene fogott meg - ahogyan 33 évvel később a V10-nél is. :DDD
    A lényeg: a rövidítés oka szerintem az, hogy az értesítési sávon több információ megjeleníthető legyen. Így simán elfér 6 db Facebook-, 3 Viber-, 2 WhatsAp-, meg 3 SMS értesítő, és még ott van mellette az időjárás, a "Vas" (ami a vasárnap) a naptári nap (ma 16), az óra és perc, és az akku töltöttség.
    Emellett a másodlagos kijelző "task manager" funkciója kezes báránnyá teszi az alkalmazások váltását. Emellett onnan is elérhető pl. a zenelejáttszó, vagy például a zseblámpa. Emellett működés közben is kaphat plusz funkciót: pl. videózás / fotózás közben a digitális zoom csúszkát.
    Melyik másik telefon is tudja ezeket?
    Na erről van szó.

    "Borzasztóan merül,". Ez így nagyon szubjektív.
    A téma-összefoglalóban erre külön részletes FAQ-t írtam, így ezt most nem idézném be.

    "És ha ez egy annyira hardcore felhasználóknak szóló brutalofon, ahogy azt a látszat és a rajongók állítják, akkor ugyan miért kell impedanciaadapter ahhoz, hogy az 50 ohmos fülhallgatómat nagy ellenállású módban használhassam".
    Ez valóban hiányosság. De nem nagy probléma az a pár száz forintos többlet a két kis kiegészítőért, amiből csak az L-Extendert kell állandóan bedugva tartani, ami "utcai viseletnél" kimondottan praktikus is. (Téma-összefoglalóban bőven írtam a két keigészítőről is.)
    Visszakérdezek:
    A legtöbb gyártó telefonja eddig miért nem nyújtott elérhető minőséget zenei téren? A fül az nem számít?
    Tökéletesen felesleges dolgokba ölték az energiát: nagy kijelző, extrém PPI szám: ami már szemmel nem érzékelhető, és csak a VR fanatikusokat tudja lenyűgözni.

    „És bugos a szoftver. Az itteni topikban nem olvastam, de külföldön sok helyen látom, és magam is tapasztaltam (képernyőfotó is van, ha valakit érdekel), hogy néha az ujjlenyomat-olvasó egyszerűen nem működik, csak újraindítás után. Enyhén nedves ujjal pedig nagyon necces próbálkozni, az egyébként sokat szidott Sony és az erőteljesen túlárazott Apple készülékek esetén ilyesmivel szinte egyáltalán nem találkoztunk, az elmúlt 1,5 évben biztosan nem.”
    Ritkán megemlítenek ilyen hibát az itteni felhasználók, és le is írják a megoldást rá. (Ha ez érdekel, kérlek, keress rá erre a topikban.)

    De amúgy ez legyen szerintem a legnagyobb random bug. Más telefonokban - szerintem - sokkal durvább bugok is vannak. Pl. a kedvencem az általad is említett Apple iPhon-ja, amiben nem lehetett úgy ébresztőt beállítani, hogy a telefon ne vibráljon. (Reggel, ha a telefon kemény felületen van, nem éppen kellemes madárcsicsergéses ébresztő hang a vibra.) Ja, mégis lehetett, úgy, hogy teljesen kikapcsolta a vibrát a felhasználó, és akkor máshol sem működött a vibra motor. (LOL) Mindezt a világ leg-hype-oltabb okotelefonjánál. Nekem kicsit érdekes, hogy ezek a bugok egy Apple-nél természetesek, míg az LG bugjai égbe kiáltó bűnök…

    „A plecsni osztásánál pedig olyan dolgokat is figyelembe kell vennünk, mint az aktuális ár (130k-ért tényleg meggondolandó, hogy bevállalja-e az ember ezeket a hülyeségeket,”
    Mert egy 300 ezer forintos iPhone-nál simán vállalhatók a hülyeségek? (lsd. fentebb.)

    „illetve az is fontos, hogy a szervizháttér, alkatrészellátás adott legyen, egy ennyire ritka mobilnál ha valami gond van, akkor olyan szívások indulnak el, mint Kavinton75 kollégánál, topikgazdaként biztosan emlékszel az esetre. Ez a telefon nagyon távol áll bármitől, ami Különösen Ajánlott.”
    Szerviz háttér? Kiváló. Személyesen viheted az LG Bp., Váci úti márkaszervizébe. Mi ezzel a baj?

    Kavinton75? Rákerestem: azt írta ki a kereső, hogy nincs ilyen felhasználó a Mobil Arenán.
    A kereső motor is kavintonra szorulna? ;)

    „Ez a telefon nagyon távol áll bármitől, ami Különösen Ajánlott.”
    Ez a kijelentés számomra nagyon távol áll az objektív véleményalkotástól.

    „DAC-et egyáltalán nem tartom igaznak, amíg egy FiiO X3-II sokkal jobban szólal meg akármilyen hangkeltővel, és még külső hangkártyaként is lehet használni (egy DAC-tól ezt igazán elvárhatnánk, nem?).”

    A FiiO X3-II nem szól jobban, mint a V10. Ezt a topikban letesztelték, és volt, aki el is adta a FiiO X3-II-jét, amikor megvette a V10-et. (stemplar07) Úgyhogy a FiiO X3-II pont nem jó példa.

    Egy okotelefont külső hangkártyaként használni elvárható lenne?
    Lehet, de akkor igazán lehetne már pl. okos vasaló funkciója is, ami kivasalja a gyűrött ruhákat is, nem igaz? :D

    „az ütésálló biztos igaz, de az én mobilomon látható szépséghiba (hirdetésben, ha valakit érdekel) olyan esetből keletkezett, amitől a Xiaomi vagy Samsung készülékemnek semmi baja nem lett”
    Pontosan ugyanúgy, pontosan ugyanazon felületre, pontosan ugyanazon becsapódási sebességgel és becsapódási szöggel tesztelted a Xiaomi-t és a Samsungot is, és ez alapján arra célzol, hogy a katonaságnál elfogadott MIL-STD-810G / 516.6 katonai szabványnak megfelelő "ütésálló minősítés" az nem lenne elégséges a V10-nél, de a minősítés nélküli Xiaomi meg a Samsung az ütésállóbb? Atyaég! :Y

    „a kijelző meg így is/úgy is törik, tehát ezért én nem vállalnám be alapvetően a plasztikot.”
    Plasztikot a V10-nél???
    Idézek a téma-összefoglalóból: „Az oldalkeret 316L típusú rozsdamentes acél, amely mérsékelten karcálló, (…) A levehető hátlap recézett, optikailag 8 részre osztott, speciális Dura Skin műanyag, amely ellenállóvá teszi a készüléket a karcolásokkal és sérülésekkel szemben, sőt, az ujjlenyomatokat sem gyűjti, valamint még fekete színben sem ”díszelegnek” rajta a porszemek. (…) alul és felül csupán egy ívelt, a legnagyobb helyen mérve 8 illetve 13 mm-es, Dura Guard megnevezésű rész található, amely az alsó és felső oldalélre is ráhajlik. Ez is 316L típusú rozsdamentes acélból készült, karcálló, valamint az ujjlenyomatokat szintén nem gyűjti.”

    Az ujjlenyomat és világító porszem gyűjtő, (főleg fekete színű telefonnál!) és törékeny üveg hátlap az a gyakorlatban praktikusabb?
    Vagy a hideg éreztet adó, alumínium lenne a jobb? (Az alumínium ráadásul még rákkeltő anyag is.) Ami ezen túlmenően, egyes telefonoknál, ergonómiai ipari hulladék szintjén van kialakítva, és kézbe fogva vágja a tenyeret? (Pl. Huawei.)

    Összegzés:
    Kedves szentkuti11 házigazda!
    Lehet, hogy a Te és az én álláspontom is kissé részre hajló, de az minimum látható, hogy a V10-et nem neked találták ki.
    Biztos, hogy nem volt a kezemben annyi telefon, mint Neked – ha én is Mobil Arena tesztelő lehettem volna, akkor lehetett volna, de nem lettem, mert lemaradtam a jelentkezésről – de szerintem az LG V10 egy nagyon jó telefon. Sőt, a mostani ár színvonalon (119.000 Ft) meg pláne az!

    Köszönöm, hogy megoszthattam ezt Veled.

    SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

  • E2E4

    aktív tag

    válasz BigBlackDog #98 üzenetére

    "az okostelefonok többsége, sőt, talán mindegyike képes lejátszani egy nyomorult flac, vagy egyéb veszteségmentes formátumban lévő hangfájlt."
    Igen. De milyen hangminőségben???

    "320 kbps MP3, mint zörej?"
    Direkt használtam ezt a költői túlzást. ;] Amúgy én meghallom a különbséget a "szuper jó" 320 kbps mp3 és a minőségibb FLAC között. Tudom, van, akinek a kettő azonos. Sőt, a kedvencem az volt, amikor egy régóta DJ-ző kolléga azt próbálta nekem elmagyarázni, hogy az mp3 az jobban szól, mint a CD... :D

    "Ne haragudj, de annyira elfogultan és elvakultan beszélsz a V10-ről, mégis sokszor olyan pontatlanul írod le a mondanivalódat, hogy nem tudom komolyan venni az általad leírtakat."
    Bocs, elírtam a WAV-ot, de cserébe leírom még 12-szer helyesen:
    WAV WAV WAV WAV WAV WAV WAV WAV WAV WAV WAV WAV.

    Így már megbocsájtható ez az égbekiáltó bűn? :R

    "Egyébként kérlek válaszolj már arra a kérdésemre, hogy minek a rövidítése a "FLAP"?"
    Valahol találtam a mobil zenelejátszóra ezt a kifejezést.
    A téma-összefoglalót a megjelenésekor 1 hétig írtam úgy, hogy mellette nem dolgoztam. Azóta is bővítettem.
    1000 bocsánat, hogy a több oldalnyi szövegben leírtam ezt a szót, ami lehetne akár a saját magam által kreált terminus technicusom is. De ezen üzenet leírása után megyek, és kigyomlálom a szövegből ezt az égbekiáltó bűnnek számító szót, és helyesbítem a tiéddel.
    Ugye így reménykedhetek abban, hogy elnyerem a megbocsájtásodat, kedves felebarátom? :R

    SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

  • szentkuti11

    addikt

    válasz E2E4 #100 üzenetére

    Engedd meg, hogy ne tanítsam meg neked használni a keresőmotorunkat, erről tettem említést csak úgy mellékesen. A mobiltesztelés sok szempontból tényleg szubjektív dolog, és én nem is hiszek az objektív vélemény fogalmában, és úgy gondolom, hogy egy cikk csupán adathalmaz lenne a szerző magánvéleménye nélkül, az pedig már az olvasón múlik, hogy ezt elfogadja-e, vagy egyetért vele, esetleg másképp gondolja. Éppen ezért remek dolog a kommentelhetőség, amíg a beszélgetés kulturált és szakmai keretek között marad, de ez már egy más tészta. Egy dolog azonban a mi esetünkben szerintem nem szubjektív, ez pedig az üzemidő. Mindannyian beleköltözünk a telefonokba, fejeknént ugyanazt a SIM-kártyát használjuk, nagyjából ugyanolyan helyekre mozgunk, ugyanazokat az alkalmazásokat használjuk, és az adatkommunikációs képességeket is hasonlóképpen használjuk ki, ha a telefon erre lehetőséget biztosít. Ezek alapján a V10 üzemideje nagyon gyenge, persze itt is lehet más valaki más véleményen, elfogadom.

    Nálam a gyakorlat bizonyította, hogy a Dura Skin marketingbullshit műanyag nem annyira zseniális, amilyennek lennie kéne, de természetesen egy apró, véletlen koccanás is szubjektív, hiszen pontosan ugyanolyan attribútumokkal nyilvánvalóan senki nem csinálja meg még egyszer azt, ami a V10-en látható nyomot hagyott.

    Mindegy, természetesen az a jó, hogy mindenki vehet olyan telefont, ami neki tökéletes, szerintem sem nekem találták ki a V10-et, remélem, hogy ebből a felismerésből nemsokára sikeres adásvétel lesz. Szerintem kimaxoltuk ezt a diskurzust, ennél tovább nem fogunk jutni ebben a témában, akármennyit is beszélünk róla.

  • E2E4

    aktív tag

    válasz szentkuti11 #102 üzenetére

    Engedd meg, hogy ne tanítsam meg neked használni a keresőmotorunkat, erről tettem említést csak úgy mellékesen.

    Tudom használni a kereső motorotokat, de nekem tényleg nem hozta fel a találatokat. Nem értem, hogy miért. :F

    Az utóbbi időben nem volt alkalmam a topikot olvasni, de most végigfutottam a kérdéses hibán.
    Ez tényleg kellemetlen. S az is, hogy egyetlen felhasználónál ez előfordult.
    De hányan vannak, akiknek minden OK a V10-el?

    Még valami: ha valakinek baja van a telefonjával, fűnek-fának leírja azt, de ha elégedett vele, sokszor ezt nem írja le senkinek sem, hiszen ez a természetes.

    A csere utalványos sztori, az tényleg kellemetlen, de van olyan gyártó (pl. Samsung) aki simán elzavarja az ügyfelet a hibával, és rákeni a felhasználóra, hogy "nem rendeltetésszerű használat miatt" bukta a garanciális szervizet. (Van nem egy ilyen példa.)

    A mobiltesztelés sok szempontból tényleg szubjektív dolog, és én nem is hiszek az objektív vélemény fogalmában,
    Igaz. Azonban az, ha valaki nem találja meg a Hi-Fi DAC kapcsolót (ott van fent a legördülő menüben, eléggé feltűnő helyen) és úgy teszteli le a telefont, hogy a dedikált DAC és OP-AMP helyett a Qualcomm Snapdragon 808-hoz tartozó DAC és OP-AMP képességeit nézi, és arról közöl mérési grafikonokat (frekvencia és zajszint), majd ezekből következtetéseket von le, az szerintem már nem szubjektivitás, hanem tesztelői baklövés.

    Ez kb. olyan, mint ha tuning autó tesztelőként, a tesztpilóta nem találná a NITRO feltöltő kapcsolóját, majd megállapítaná, hogy "Jó ez a kocsi, de azért nem egy nagy durranás."

    "Nálam a gyakorlat bizonyította, hogy a Dura Skin marketingbullshit műanyag nem annyira zseniális, amilyennek lennie kéne"
    Ez is szubjektív. Nálam meg azt bizonyította, hogy tökéletes választás.
    Más üveg, meg alumínium házas telefonok szinte kiáltanak a megfelelő védőtokért, ami szinte kivétel nélkül bumfordibbá, vastagabbá, és csúnyábbá teszi a telefon megjelenését. A V10-re nem kell tok, mert anélkül is kitűnően használható - nekem, és a legtöbb topikban megnyilvánuló felhasználónak egyaránt.

    "Szerintem kimaxoltuk ezt a diskurzust, ennél tovább nem fogunk jutni ebben a témában, akármennyit is beszélünk róla."
    Ebben 100%-ban egyetértek Veled. :K

    Köszönöm a korrekt hangvételű kommunikációt. :R

    SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

  • MaxxDamage

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz szentkuti11 #99 üzenetére

    Én csak dicsérni tudom a V10 zenei teljesítményt, hangzást...
    Csak egy 20 ezres SM E80 amit használok (SE IE-7 került váltásra ami már idejét múlt eszköz) és a zenei teljesítmény egyszerűen fantasztikus és a max.hangzás érdekében választottam ezt a fülest, mert 64 Ohm (+-10%) az impedance tulajdonsága.
    Azt nem értem, hogy nálatok (nálad) az 50 Ohm-os profi fülessel nem kapcsolt át high gain módba? (ez a vicc) :R
    /amennyiben szükséges, elküldöm az E80 fülesem egy teszt erejéig nagyon szívesen/

    ("32 bites HiFi DAC" opció) ki/bekapcsollása esetén nagyon durva változások tapasztalhatók hangzás téren (minden viszonylatban)

    Kár, hogy nincs sem ismeretem, sem technikai eszközöm ennek a megfelelő tesztelésére, mert ha lenne...bizony kivitelezném és megosztanám mindenkivel az eredményt!

    L

    ◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

Új hozzászólás Aktív témák