Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • padi68

    senior tag

    Kösz mindenkinek! :R

    Akkor melyik a jó választás?
    LA620-640-660-690?

    620 alapnak mondják, a 690 meg állítólag nem tud többet mind a 660, bár 15% cetelem kedvezménnyel alig van különbség...

    42"
    LA660: 199.665 Ft-ért elvihető!
    LA690: 208.165 Ft-ért elvihető!

    esetleg legyen 47" LA660 246.415 Ft-ért elvihető!

    ez a ~13cm megér 50ezret?

    passzív és aktív rendszer között mi az érdemi különbség?( szemre "mért" hatása?)

    köszi mindenkinek!

    [ Szerkesztve ]

    http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

  • LSL1337

    őstag

    LA660 és a 690 közt mi a különbség a talpon kívül?

    Westendes MM-ban volt egy 42LA660 és egy 47LA690, de mindkettőnek ugyan olyan talpa volt

    negyedszer kérdezem, valaki tudna írni valamit a LA sorozat (660pl ) PiP funkciójáról?
    2 HDMI közt gondolom nem bír
    de mit tud HDMI mellé tenni?
    DTV-t vagy Componentet, esetleg DSUBot tud?

    [ Szerkesztve ]

  • BloodRay

    veterán

    válasz #16729600 #29094 üzenetére

    NB3530 azért már egyáltalán nem olyan vészes. Nem tudom te milyen körülmények között hallottad szólni(egyáltalán ez a típus volt-e), de ha kategóriájában nézed igenis jó hangja van.

    (#29093) jczettler -> HDMI ARC-on még nem próbáltam, de LA660S-től felfele ez már vezeték nélkül is tud kapcsolódni a tv-kre.

    (#29133) bendi007 -> A 660 és 690 között csak dizájnbeli különbségek vannak.

    (#29146) Punisher15 -> LG AN-VC400, AN-VC500, csak ezek fognak működni, másmilyet teljesen fölöslegesen kötnél rá.

    (#29155) bluobluo75 -> A Pana plazma típusát nem igazán tudom kivenni. Ha X60-ról van szó, akkor az inkább csak méretre nyerő, illetve ha ragaszkodsz a plazmához. Viszont ugye csak HD ready, szép szaggatós képű belépő kategória. Samsung 40F6400 és az LA620S között már inkább csak kis méretbeli és 3D technológia beli különbség van. Felszereltségre, tudásra ezek legalább már hasonlóak.

    [ Szerkesztve ]

    "A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

  • gid

    tag

    válasz balintka #30409 üzenetére

    De mi a lényegi különbség a dizájnban?
    Én élőben csak 50 colig láttam la660s-t (auchan) és a 47-esig nagyon szépnek találtam, az 50-es hozzájuk képest a vastagabb keret miatt kiábrándító volt. (még mindig 55-öst szeretnék).
    690s-t viszont nem láttam még élőbenképeken viszont egyszerűen nem látok különbséget.
    Csak a kerete más színű? Vagy más anyagból is van? Vagy a talpa? (nekem falra szerelve lenne).
    300k felett nekem is megérné azt a +15k-t ha tényleg szebb.
    Az lg oldalán sem találtam különbséget a paraméterek között, csak némi méretbeli eltérést:
    Fél centivel rövidebb, 6 mm-el alacsonyabb és 17-el keskenyebb. :)
    meg a magic remote-hoz írtak egy univerzális távirányítót. Ez mit jelent?

    Egyébként lehet hogy már idén ebből nem lesz semmi, ugyanis mindenhonnan kifogyott az 50, 55-ös 660s és 690s is,a hol gyári garit adtak volna.
    Az euronics meg a mm meg megemelte 400k-ra az árat.

  • Vanos

    aktív tag

    Sziasztok!

    Régi 13 éves TV-met lassan lecserélném.
    Futom a köröket, aminek eredményeként lényegesen leszűkült a kör.
    47-es LG TV lesz a befutó, LA660S LA690S LA740S LA790V maradt a listán.

    Ez így árban 220-310 000Ft.

    Mivel nem vagyok a pénztárcám ellensége, nem tudom mi az amiért érdemes a +pénz megadni.

    A 660S és a 690S közötti különbségre nem igazán jöttem rá, a dizájn közötti különbségért csak nem kérnek ~30 000Ft-ot. Mi a különbség a két típus között?
    A 740S már 800Hz-es, ennek talán van értelme.
    A 790V erősebb processzort + dinamikus színjavítás funkciót DVB -T2 tunert ad pluszban.

    Nem sikerült olyan üzletet találnom, ahol egymás mellett lett volna egy 400 és egy 800Hz-es LG. Észrevehető a különbség, vagy csak marketing?
    790V dinamikus színjavítás funkcióját próbálta valaki? Hasznos funkció vagy csak marketing?
    Az erősebb procinak hol van értelme? Ha nagy ritkán Youtube-on HD videót néznék, azt döccenés nélkül lejátszák ezek a készülékek, vagy már kell a 790V erősebb procija?

    Szóval ha valaki képben van LA szériás LG fronton, az megoszthatná a tapasztalatait.

    Köszönöm!

    HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

  • csiszy85

    csendes tag

    válasz Ravenloft #30407 üzenetére

    Sziasztok én csak azt akarom kérdezni hogy a lg la 660s és a lg 690s között mi a különbség ?
    Azon Kívül hogy 15000 ft.
    Ja meg csak annyi hogy van ezeken sat csatlakozó ?
    Mert ha pl upc akarok köttetni akkor nem kell hozzá beltéri csak kártya.

    Ja meg csak megjegyezném hogy a lg 620 s 200 mhz és nem olyan tűéles a képe,
    az egyik haverom ilyet vett, az MCI az jelentősen befolyásolja a képminőséget is.

  • Lidl

    senior tag

    válasz #03482112 #34197 üzenetére

    Szia,

    pont pénteken vettem egy ilyen tévét 42"-s méretben. Eredetileg 660-ast akartam venni, de az nem volt, és "csak" 5000-el volt drágább a 690, szóval az lett (amúgy a különbség nem érte volna meg a máshol lévő 15000-el magasabb árat)
    A tévé maga nagyon szép. Szép a képe, szépek a színek, bár a fények, színek beállításával még küzdök, nem volt semmi időm a hétvégén.
    Sajnos lehet látni felhősödést teljesen fekete képen, de az ritkán van a tévén. Normál adásnál nem látszik.
    Az SD adások rosszak rajta (T-Home, IPTV, HDMI-vel csatlakoztatva, 1080p-s módban), de ez normális.
    A 3D-s adások viszont nagyon szuperek. Ha megfelelő a forrás, akkor gyönyörű a kép.
    Wifi-vel kapcsoltam a hálózatra (még) de nem volt gond a sebesség. A Repcsiket játszottam le 3D-ben DLNA-n keresztül és nem volt semmi szaggatás (pontos paramétereket nem tudok a filmről, de több, mint 6 GB a mérete)
    A Magic Remote is jól szuperál. Szokni kell. Egy dolog zavar, hogy nincsenek rajta számok. Viszont be tudtam állítani, hogy vezérelje a T-Home-os boxot is (Cisco gyártmány). Tehát nem is kell annak a vezérlője.
    Persze mivel nincs szám a MR távirányítón, ezért kicsit macerás lehet. Viszont van egy Univerzális Távirányító applikáció, ami megjelenít egy virtuális távirányítót, aminek a gombjait lehet böködni az egérrel. Ott minden működött.
    Egy kínai air mouse-t is rákötöttem, és tökéletesen működik azzal is.
    Ha ki van kapcsolva, akkor eléggé tükröződik a kijelző. A polarizált bevonat miatt pedig szivárványos csíkok vannak ilyenkor a kijelzőn. Szerencsére ez nemigazán látszik, ha be van kapcsolva, de azért kerülni kell a direkt belevilágító lámpákat.
    Sajnos van egy kis negatívum is. Mások is említették, hogy néha belassul a menürendszer. Ezt én is tapasztaltam, de szerintem akkor, ha valamit csinálok a tévével (pl. valamelyik smart funkcióját használom). Ekkor olyan, mintha PC-n futna valami a háttérben, és lelassítaná a gépet. Még a filmek lejátszása is szaggat (főleg DLNA-n). Ha kikapcsolom a tévét, és vissza, akkor megszűnik, szóval meg lehet oldani, csak türelmesnek kell lenni ;)
    Hirtelen ennyi. Az itt található LA szérián mások által használt beállításokat akarom még kipróbálni, hogy azokkal milyen a képe.
    Ja és PC-t akarok még kipróbálni rajta HDMI-vel.

    Lidl

Új hozzászólás Aktív témák