Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz UdVi86 #16125 üzenetére

    ilyen kis gépnél feküdjön alul a lap.
    szellőzés.
    mindenképpen a gravitációt próbáld kihasználni, így felülről lefelé ne fújj!

    én 2-3 lehetőséget tudok elképzelni.

    2 oldalt, egymással szemben befúvó. és felül, fölfelé ki. ez esetben a riss levegő több irányból, kicsit alulról rázúdul a hőtermelőkre, és a gravitációnak besegítve a fölső kitoja.

    egy másik verzió. a tető zárt. szintén fekvő lap. eyik oldalon be, másik oldalon ki.
    itt fontos, hogy a pci-okba esetlegesen lévő kártyák fölött még legyen hely. mert a fogysztókból a meleg felszáll., és a kereszthuzat a zárt tető és akártyák közti részen elsüvít.

    én valószínű az utolsó verzióval kezdeném.. úgy hogy afelső vetihely nyithatóra legyen tervezve. ha az átsüvítéses módszer nem elég, akkor nyitod a tető, berakod a felső kifúvó ventit, és a kifúvó oldalsót megfordítod befúvóra.

    3. verzió: mint az egyik gépemen. felül rács. te a 2 oldalon befúvatsz venitvel. a meleg majd kitalál magától.

    mindhárom esetben érdemes a procihoz közelebb eső ventit úgy elhelyezni, hogy abefóvó vennit félig a cpu hűtőre fújjon, kb max 5-6 centiról, és a ramok, nb, fet irányába is jusson. így 1 ventivel több mindent tudsz hűteni....

    és mivel hasonló felépítésű, egyedi építésű házon én is gondolkozom a későbbiekben, de nagy bordákkal, passazv hűtéssel, így kéretik pár képet elsütni a kivitelezés során, és a barkács topic-ban publikálni..... :K

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Új hozzászólás Aktív témák