Hirdetés

Aktív témák

  • ezso

    tag

    válasz gaga1 #29134 üzenetére

    Én nem szeretnék sugallni semmit, de láttam a Blaupunkt képét és a Vestelhez képest nagyon gyenge volt.
    Persze meg lehet szokni, meg kalibrálgatni, de tökéletes soha nem lesz.
    A megbízhatóságot meg Pumma megírta, meg ahogy én hallottam alkatrész sem nagyon van hozzá.
    A Vestel tévékhez van alkatrész "dögivel" és nem is drága.

    A másik: Az LCD tévék képminőségét 90%-ban, a beleszerelt display (kijelző) határozza meg. Nos, a kínai kijelzők sokat fejlődtek, de még messze elmaradnak a komoly display gyártók minőségétől.
    Főleg egy 120ezer Ft-os 50"-os tévétől nem lehet várni, hogy prémium kijelzővel szereljék.

    A Vestel cég nagyrészt LG és Samsung kijelzőket használt, és csak a legalja készülékekbe szerelt gyengébbet, de az utóbbi időben (ahogy hallottam) megvette az LG-től a licencet és saját maga gyártja a kijelzőket. Ezek a szervíz menüben a panel VES néven szerepelnek.
    Gyakorlatban egy 40"-os Telefunken-nél így néz ki:

    PANEL: 40_VESUDES02_169FHD....................................
    Nyilván az első szám a méretet, az első három betű a panel gyártót, a többi a panel típusát, felbontását jelöli. A pontozott helyen még van egy csomó szám és betű, de számunkra ez más nem fontos.

    Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

Aktív témák