Hirdetés

Aktív témák

  • superg

    senior tag

    válasz viharkabat #28403 üzenetére

    Igen 50 Hz hogy lehet szappanoperás ez nekem is rejtély.A BFI meg jobban villog biztos van akit zavar
    A másik hogy általában 2 dolgot lehet fokozatban állítni.Ez az enyémen(samu f6500)Elmosodottság csökkentés,és torzítás csökkentés névre hallgat magyarul.
    A első 10-es skálán 5-ös volt akkor nagyon zavaró volt az elmosódás.Olyan amit Béci írt ha egy közeli arc mozog,imbolyog szétesik az arc kenődik az egész,ha megáll szép részletes.Ez baromi zavaró mert azért általában minden mozog.Feltoltam 10-esre és szépen megszűnt legalábbis én nem veszek észre zavaró elmosódást.
    Hogy a válaszidő gyorsítást állítja vagy ez már a háttérfény villogtatás is nem tudom.
    A másik a torz.csökkenés ha nullán van baromi zavaróan szaggat,nézhetetlen.Egy tenisz meccset akartam csk így megnézni de nézhetetlen.Viszont ha csak 1-esre veszem fel már megszűnik a szaggatás,és még nincs szappanopera hatás.Ha meg 3-asra akkor már zavaró számomra a szappanopera hatás.és így tovább minél nagyobbra veszem fel annál nagyobb a szappan opera effekt.Csak azért írom mert elég még komolyabb tesztekben is írják hogy kapcsold ki az egész Motion plust,de ez egy nagy baromság.
    csak egy tipp:ugye az interpolálást is lehet állítani hogy mennyire számítsa ki a köztes képkockát,ha egyesen van (100 hz)akkor a mozgóképfelbontása már javul->megszűnik szaggatás de a köztes képkocka kiszámítás még nem igazán működik így nincs szapp.effekt.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák