Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t256

    őstag

    válasz #89309696 #35220 üzenetére

    Én most Acana Classic Red tápot adok a kutyámnak. Ha majd ketten lesznek, akkor lehet olcsóbbra váltok. A Purizonnal szemezek. Összetevői alapján jónak tűnik.

    A kutya iskolában beszéltem az oktatóval az etetésről. Ő főz a kutyáira. Ad nekik például főtt tésztát májkrémmel összekeverve. Rákérdeztem a gabona érzékenységre/allergiára. Szerinte ezt csak a tápgyártók találták ki, hogy drágábban tudják adni a hipoallergén tápot.
    Ad még a kutyáinak sült csirkecomb filét főtt rizzsel és egyéb hasonló dolgokat.

    Jelzem, hogy láttam a kutyáit. Border Colliek, Uszkár, Belga juhászok (Mali és Groenendael). Gyönyörű mind és majd kicsattannak az egészségtől, főleg a Mali. Valami iszonyat vérvonalú munkakutya. A többi eb nem is érdekli csak a feladat.

    Erősen elgondolkodtam a tápos etetés létjogosultságán. Mi sem nagyon főzünk magunkra, szóval a tápozás még mindig a legegyszerűbb. Plusz a vitaminokkal sem kell foglalkozni.
    Tény, hogy a rossz minőségű tápoktól megy tönkre sok kutya mája vagy veséje.
    Régebben maradékot ettek a kutyák és nem volt ennyi bajuk.

    Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

  • t256

    őstag

    válasz Vesa #35288 üzenetére

    Az egyik FB csoportban postolta valaki, hogy a német juhász kölyöknek még nem áll a füle.
    Kiderült, hogy Friskies táppal eteti, mert egy német juhász van a csomagoláson.

    Na most jó példa erre a híres RC. Az összes fajtaspecifikus táp szinte ugyanaz. Szárnyasfehérje, kukorica és búza.

    Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

  • t256

    őstag

    válasz kenwood3 #35595 üzenetére

    Szia,

    Részvétem!
    olyan 1000-1200 EUR körül árulják a tenyésztôk. Érdemes belépni valamelyik a fajtával foglalkozò FB csoportba. Nagyon sok helyen születik véletlen alom. Ôket ingyen el lehet vinni.
    Érdemes nézni a fajtamentés FB oldalát is. Tavaly találtak egy elütött kutyát. A közelben az állatvédôk megtalálták a 4 kölyököt is. Az egyiket sikerült megismernem a kutyafuttatòn. A gazdának azt mondták, hogy Csehszlovák farkaskutyával keveredett a Német juhász anyuka, szòval kicsit vadabb a kutya. Itt történt egy félreértés ugyanis a kutya egy ordas munkavonalù Csehszlovák német juhász. Nagyon erôs területvédô ösztönnel rendelkezik. Nincs is csipô diszpláziája.
    Szoktunk játszani egy másik NJ kutyussal is. Ô törzskönyvezett, tenyésztôtôl van. Neki viszont van valami baj a csontjaival. Hùzza a lábát.

    Szòval alaposan körül kell nézni. Az NJ a népszerûség miatt tùl van tenyésztve.

    Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

  • t256

    őstag

    válasz jézusom #35602 üzenetére

    A népszerűség átka. Sajnos a menhelyeken is nagyon sok van. A rengeteg idiótának megtetszik, aztán nem tudnak eleget foglalkozni velük és mennek a menhelyre.
    Talán, de nagyon talán biztonságosabb befogadni egy NJ keveréket. Mármint egészségügyileg.
    Az EÜ problémák miatt sokan átálltak a Belga juhászra. Mindez szép és jó csak a Belgát lehetetlen lefárasztani. Egy igazi gép. Munkára tökéletes, de családi kutyának nem való.

    Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

  • t256

    őstag

    válasz dokee78 #35724 üzenetére

    Mi 5 hónaposan hoztuk el a kutyánkat menhelyről. Ott volt két hetet, az első gazdájánál pedig 5 hónapot. Kellett úgy másfél hónap mire megszokott minket és az új környezetét.
    Szobatisztaság 2-3 hét volt.

    Persze kisebb korukban könnyebben hozzászoknak az új gazdihoz.
    Miért adjátok fel ilyen könnyen? Nagyon sokan tartanak lakásban kutyát és működik a dolog. Ott a panelban nincs kutyás szomszéd, aki tud tanácsot adni?

    Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

  • t256

    őstag

    Sziasztok,

    Azoktól kérdezném akik Acanával etetnek:
    Lehet tudni valamit, hogy miért nem elérhető a tápok nagy része? Mindenhol készlethiány van.

    Acana grass-fed lamb 11,4 kg tápot szoktam rendelni, de most nem kapható. 2 hétre elegendő van még.
    Nem akartam most váltani, de így kénytelen leszek.
    A csirkezsírtől vakarózik a kutyám és az Acana nem rakja bele ezt a szemetet a tápjaiba. Persze minden más táp harmadik összetevője a csirkezsír, tehát elég nagy mennyiség.

    Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

  • t256

    őstag

    válasz Saskakas18 #35815 üzenetére

    Szia,

    Nem feltétlenül a táp az oka. Ha nagyon hullik, akkor irány az orvos!
    Ha minden rendben és a táp az oka, akkor gondolkodhatsz a Britnél minőségibb, magasabb kategóriás tápon.
    Nekünk most bevált a Platinum Natural. Nagyon jó minőségű táp, de nagyon megosztó is. Vagy nagyon bejön a kutyának vagy hasmenése lesz tőle.
    Acanáról váltottunk. Nem volt vele semmi baj csak nem volt kapható. Mi pedig kezdtünk kifogyni.

    Egyébként nem lehet tavaszi vedlés?

    Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

  • t256

    őstag

    válasz Janusz001 #35820 üzenetére

    Szia,

    Először azt kapja, amit a tenyésztő adott neki!
    Kérd a tenyésztő tanácsát, utána írd le ide, hogy mit mondott. Sajnos a tenyésztők ugyanúgy kaphatnak jutalékot, mint az állatorvosok. A legtöbb rendelőnél nagy Royal Canin felirat díszeleg, sajnos tudjuk, hogy nem a legjobb minőség.

    Amikor felnőtt tápra váltasz, akkor érdemes utánajárni, hogy milyen lenne jó neki. Hülyeségnek hangzik, de érdemes lenne belépned egy vizslás FB csoportba. Lehet ki tudsz szűrni hasznos infókat.

    Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

  • t256

    őstag

    válasz beci #35835 üzenetére

    Szia,
    mindenféleképpen fenntartásokkal kezeld a tenyésztőt! Hogy tudott kiszökni a kis kutya? Miért támadta meg a felnőtt kutya? Milyen fajta? Szintén mini bull?

    A trauma komoly dolog és bizony kihat a kutya későbbi fejlődésére, nevelhetőségére.
    Egyik ismerősöm francia bulldogja olyan tenyésztőtől van, Aki Kangal vagy KÀJ kutyát is tenyészt. Érezhetően bántották is a kis bulldogot. Ezt a tenyésztő jelezte is és jelképes összegért adta oda.
    A kutya fél a fekvéstől és általánosságban véve fél mindentől. Összehoztuk az én nagytestű keverék kutyámmal, aki játszani akart vele. Szegény bulldog rettegett, többször megadta magát. Utána az enyémet már nem érdekelte. Ha nincs játék, akkor ő arrébb megy. Kellett egy fél óra mire a bulldog lenyugodott, el is tudott aludni.

    Szóval óvatosan! Gondolom már lefoglalóztad a kutyát. Ebben az esetben a tenyésztőnek vissza kéne adnia a pénzedet, ha meggondolod magad!

    Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

  • t256

    őstag

    válasz Zsombe #35928 üzenetére

    Szia,

    Itt van az összetétele:

    Összetétel: Lazac (25%), burgonyapehely (20%), dehidratált bárány (15%), dehidratált sertés (15%), borsó (12%), baromfizsír, burgonyakeményítő, hidrolizált állati fehérje, szárított cukorrépapép (3,5%), élesztő (3%), vitaminok és ásványi anyagok, kalcium-karbonát, lazacolaj (0,5%), útifű maghéj (0,5%), Yucca schidigera kivonat (0,2%), spirulina (0,2%), ActiveMOS (0,2%), MACROGARD (0,1%), homoktövis (0,1%), gyógynövények (rozmaring, kakukkfű, petrezselyem, 0,1%), kondroitin-szulfát (270 mg/kg), glükózamin-szulfát (200 mg/kg).

    Ez alapján döntsd el, hogy jó-e a táp. 10 kg kb 18000 Forintba kerül, ebből már lelehet vonni következtetést.
    Lazac van az első helyen, ami jó, utána burgonyapehely jön, azt mondom oké.
    Na, de mit keres egy tápban burgonyakeményítő? Szerintem semmi keresnivalója benne.
    Amikor magadnak készítesz paprikás krumplit, akkor beáztatod vízbe a krumplit, hogy kiázzon a keményítő.
    Baromfizsírt is tartalmaz. Ettől a falra mászok, ert az én kutyá allergiás rá.

    Ettől persze nem rossz táp, nekem azt tanácsolta a tréner, hogy ki kell próbálni és figyelni a kutyát. Milyen a széklet, bundája csillog-e, energiaszintje jobb/rosszabb?
    Ha minden rendben, akkor jó neki a táp. Én azért az összetevőkre figyelnék.

    Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

  • t256

    őstag

    válasz j.bravo #36061 üzenetére

    Nincs kiskapu! Az utcàn köteles vagy pórázon vezetni a kutyádat. Szintén köteles vagy gondoskodni arról, hogy ne tudjon szökni.

    Kiskapuban végül is igazad van. Nincs aki betartatja ezeket a jogaszabályokat, törvényeket.

    Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

  • t256

    őstag

    válasz bigrob #36331 üzenetére

    Ugyanabban a cipőben járunk. Dokival végig konzultáljuk az egészet.
    Most vagyunk túl a 12 hét eliminációs időszakon. RC Vet. Hypoallergenic tápot kapott a kutyus. Mindn tünete megszűnt. Most két hétig sertéshúsos tápot kap. Kihívás volt ilyet találni. Két hét után konzultáció. Gondolom 8 hétig megint kapja az RC tápot, után marhás tápot fog kapni. És így tovább végigmegyünk mindegyiken, amí kiderül, hogy mi okozza a tüneteket.

    Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

  • t256

    őstag

    válasz Pawaja79 #36403 üzenetére

    Szia,

    Mi is nemrég váltottunk állatorvost, mert az előzőnek nagyon sokat romlott a színvonala.
    Az új állatorvosunk sokkal többet foglalkozik a kutyákkal. Minden alkalommal rákérdez a bűzmirigyre (ki is üríti ha kell), komplett táplálkozási tervet adott, fültisztítás gyakoriságát is elmondta.
    Szóval igen, rengeteget számít a jó állatorvos. A budapestieket sajnos nem ismerem. Valamelyik FB csoportban a Talpas állatorvosi rendelőt ajánlották. FB csoportokkal kapcsolatban mindig vannak kételyeim. Már túl sok a szakértő. :)

    A száraztápot vízbe áztatva sem eszi meg a kutyád?
    Ha az injekciótól javult, akkor valószínű, hogy allergiás. Ettől függetlenül a csirkés tápokat kerülném.

    Keleti melletti az a Szent István? Róluk én is jókat hallottam.

    Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

  • t256

    őstag

    válasz Wiz Khalifa #36777 üzenetére

    Azt javaslom, hogy az ösztönkészlete alapján próbáld kitalálni a fajtajellegét.
    Ha zsákmányos, tehát eldobod a labdát és rápörög abból már el tudsz indulni. Értelemszerűen nem teszed tyúkok mellé, mert le fogja őket vadászni.

    Játék közben tereli a többi kutyát? Akkor mehet az agility, az kellemesen lefárasztja majd.
    A labdát két darabban hozza vissza? Akkor bull jellegű.
    Egyáltalán nem érdkli a labda? Akkor pásztor kutya.

    Amit a keverék kutyákról tudni érdemes, az az, hogy nagyon ritka, amikor két fajtatiszta kutya keveredik. Általában két keverék kutya párzik egymással, így nehezen visszavezethetőek a fajtatiszta ősök.

    Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

  • t256

    őstag

    válasz bigrob #36796 üzenetére

    Nálunk csirkés táptól volt ugyanez. Ha kapott csirkemellet, esetleg csináltam neki darált pulykahúst, akkor orvoshoz kellett vinni, annyira rosszul volt. 1,5 zsák bárányos táp után szintén előjött a lábrágás.
    Most kacsásat kap, attól egyelőre nincs baj.

    Én pont a múlt héten adományoztam 17 kg tápot az egyik menhelynek. Örültek neki, ott biztosan el fog fogyni.
    Bontott zsákos tápot sajnos nem igazán lehet eladni.

    Ajánlom az eliminációs-provokációs diétát. Ha lehet, akkor állatorvosi konzultációval együtt. Persze ehhez jó állatorvos is kell. A lényeg, hogy tudja a folyamatot.

    Allergizáló tápot félreteszed, adsz neki hypoallergén tápot 12 hétig. Utána azt kevered az új táppal, lehetőleg csak egy fajta fehérjeforrás legyen benne. Átálltok arra, aztán figyeled.
    Ha megint allergizál, akkor kezdődik a kör előlről a hypoallergén táppal.

    Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

  • t256

    őstag

    válasz BITBOYS #36811 üzenetére

    Ebben a csoportban (még) nem vagyok benne, de sok másikban igen. Unalmas perceimben szoktam olvasgatni a kommenteket. A lényeg, hogy az aktuális kommentet írón kívül senki nem ért a kutyákhoz.
    Kaukázusi juhász csoport is erről szól. Ki hogy rontotta el a kutyát, ki mekkora falkavezér, stb.

    Legjobban a Golden Retriever csoporton vagyok meglepődve. Néhányan úgy kezelik azt a kutyát, mintha Kaukázusi vagy KÁJ lenne. Mindezt egy szimpla élelem féltés miatt.

    Visszaolvasva a kommentemet én is úgy hangzom, mint egy közülük. :)
    Túl sokat olvasgattam.

    Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

  • t256

    őstag

    válasz Alusky #36840 üzenetére

    A helyi facebook csoportban az egyik utcánkban lakó ember kiírta, hogy meglógott a 16 éves fehér pulija. Felrakott róla egy képet is. Ott van a kutya a mocskos régi zománc fazék mellett, amiben van két száraz zsemle.
    Igen, a kutya 16 éve él moslékon és teljesen egészséges.

    Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

  • t256

    őstag

    Sziasztok,

    Van valamilyen alternatív megoldás a műtét utái gallér kiváltására?
    A toklász szezon közepén vagyunk. Az állatorvos szerint szerencsénk van, mert csak megszúrta két toklász, de nem ment bele a mancsába.

    A sebeket persze kezelni kell, nem nyalogathatja. A gallérban való közlekedés és létezés egy rémálom. Évente egyszer valamilyen okból mindig rá kell adni.
    Nagytestű, kb Német juhász méretű és a lényeg, hogy a mellső mancsait ne érje el.
    A gallér, amit használunk 35 cm hosszú.

    Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

  • t256

    őstag

    válasz Zsocy155 #36900 üzenetére

    Köszönöm! Végül rátaláltam az “Andrea gallérra” .
    Elvileg kiváltja a tölcsért és antiallergén.
    a nyakörvet is be lehet fűzni, így biztosabb a rögzítés.
    Olyasmi lehet, amit Jézusom ajánlott.

    Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

  • t256

    őstag

    válasz Major Lion #37013 üzenetére

    Amit leírtál az mindennapos. Múltkor mi is sétáltunk egyet. Jött velünk szembe egy srác biciklivel. Mellette egy kisebb NJ mix. Mondta, hogy nem bánt, nem harap.
    Éppen kimondtam, hogy az enyém viszont igen, amikor a kutyám oda morgott egyet és megindult. Persze pórázon volt, tudtam tartani. Az NJ mix nyüszítve rohant tovább.

    Az én kutyám komondor mix. A menhelyen azt mondták kicsi marad és nagyon félős. Nem maradt kicsi és nem is fél már semmitől.
    Sajnos az embereknek ott megáll a gondolatmenete, hogy az ő kutyája barátságos.

    A pár napja felmerült menhelyes témával kapcsolatban:

    Amikor mi elhoztuk a kutyánkat kb a kezünkbe nyomták, hogy vigyük. Semmi ismerkedés vagy jöjjünk vissza pár nap múlva, nézzük meg hogy örül-e nekünk a kutya és akkor elvihetjük. Családlátogatás sem volt.

    A különböző FB csoportokban értesülök olyan sztorikról amik olyan menhelyekről szólnak ahol nem is akarnak kutyát adni. Általában NJ fajtamentések ilyenek vagy a kedvencem a Brit pásztorkutya fajtamentés. Ők csak Border Collie-val, skót juhásszal és kivételesen ausztrál juhászkutyával foglalkoznak. Versenyezni kell értük, komoly ingatlannal kell rendelkezni, ha valaki onnan kutyát akar.

    Mi van akkor, ha találok egy keverék kutyát, akiről nem tudom megállapítani, hogy miből van, de kell a szervezeti segítség? Nem veszik át, mert nem Brit pásztorkutya?

    A másik kedvencem két Kaukázusiról szólt. Nem tudom már melyik szervezet, de csak a házba való szabad bejárással adják oda a két Kaut. Igen, egy olyan fajtát, ami kifejezetten rideg időjárásra, hatalmas területek őrzésére lett tenyésztve. Kanapékutyának...

    Én megértem, hogy mentéskor látnak borzalmas dolgokat, de inkább hagyják sínylődni a kutyákat egy kennelben, mert szerintük valaki nem megfelelő gazda?

    Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

  • t256

    őstag

    Normális nyakörvet hol érdemes venni?
    Az a helyzet, hogy ha séta közben a kutyám megindul pl macska után, akkor egy csatos nyakörv simán kinyílik. Szuka kutya, 29 kg, nyak körfogata kb 46 cm, komondor, briard, wheaten terrier és még sok minden más jellegű keverék. Tehát nagyon vegyes mix.
    Jelenleg egy Hunter fojtónyakörvben viszem sétálni, de feleslegesnek érzem.

    Egy klasszikus bújtatós nyakörvet szeretnék. Nem tudom mi a pontos megnevezés. Van rajta 5-6 db lyuk, mint az öveken. Bőr vagy textil. Mindegy.
    Bende bőrnyakörv van itthon, de nem teljesen jó a méret.

    Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

  • t256

    őstag

    válasz Peter.70 #37072 üzenetére

    Egy jó pásztorkutya (pl. Komondor) akár napokig is el van a gazdája nélkül. Egyedül őrzi a területet.

    Komolyra fordítva a szót állítólag a boston terrier bírja a magányt. Napi 8-9 óra nagyon sok. Én elgondolkodnék azon, hogy biztosan akarnék kutyát tartani. Társas lények, kell nekik a gazdájuk közelsége.

    Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

  • t256

    őstag

    válasz KisTücsök #37107 üzenetére

    Talán, nagyon talán Német juhász. A fajtán belül küllem vonalú. Nehogy megnézd a munkavonalút, mert nagyon szépek, de iszonyatosan sok foglalkozást igényelnek.

    A küllem vonalnál nagy a szórás egészségügyileg. Csipő diszpláziára hajlamosak. Habár egyik ismerősöm munkavonalúján 8 hónaposan diagnosztizálták, szóval nem lehet tudni.

    Első kutyának én nem ajánlom, de ha elkötelezed magad és belevágsz, akkor igen.

    Amire készülni kell első kutyásként:

    - Mivel még nem értesz a kutyához, nem tudod hogyan fáraszd le, hogyan bánj vele, ezért napi akár 5 óra foglalkozás

    - Kutyaiskola! Heti két alkalom, a 10 alkalmas alapozót, majd 10 alkalom engedelmes tréning jellegű képzést felejtsd el. 1-2 év folyamatos suli. Ha őrző-védő fajtát választasz, akkor kifejezetten olyan suliba kell vinni, ahol ezzel foglalkoznak. Maximum a fogváltásig lesz jutalomfalatotás, utána komoly tréning a zsákmány ösztön kihasználásával.

    - Az előző pontot folytatva a házőrző alatt őrző-védő vagy területőrző kutyát szeretnél? Az előbbi zsákmányos, tehát ha kisgyerek van a családban, akkor rá nézve veszélyes lehet, mert a viselkedése a kutyát a zsákmányra emlékezteti. A területőrző pásztorkutyák nem zsákmányosak, de nem első kutyának valók.

    - Az jó, ha nagy a kert. Az első időszakban még vicces, aztán unalmassá válik. Tönkre teszi a kutya unalmában. Foglalkozni kell vele, le kell fárasztani. Egyedenként változó. Egy nagytestű idősebb kutyának fél óra séta elég, egy fiatalabb kutyának lehet kell napi 3 óra séta, kutyafuttató, apportírozás.

    - Költségek: kutyatáp nagytestűnél másfél hónapra kb 30000 Forint. Évente védőoltás, veszettség elleni, bolha és kullancs elleni szer kb 70 ezer Ft.
    Ha a kutya megsérül pl toklász megy a lábába vagy verekszik az utcán/futtatóban: ennek a komplett kezelése akár 2-300 ezer Ft. Bármi miatt műteni kell: 200-500 ezer Ft.

    Nem akarlak elijeszteni a kutyázástól, mert az egyik legjobb dolog a világon, de ez nem egy hobby, amit félre tudsz tenni, ez egy életmód. Ha nyaralni mész a kutyáról, akkor is gondoskodni kell.

    Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

  • t256

    őstag

    válasz Alusky #37114 üzenetére

    Nincs szó itt sztárdokiról.
    Tavaly nyáron a kutyánk bal hátsó mancsa látványosan begyulladt egy szombati napon. Vasárnap már nem tudta letenni, három lábon közlekedett. El kellett vinni ügyeletre. Kiszedtek belőle 2 db toklászt. Ez 50000 Ft volt.
    Két nap múlva kontroll, még két db toklász eltávolításra került. 30000 Ft volt az ára.

    A következő kontrollt már a saját orvosunk végezte. A kutya lába még mindig gyulladt volt. Szerinte már nincs baj, adott gyulladáscsökkentő injekciót, majd azt mondta holnap már sétáltathatom, kötés sem kell. 6000 Forintot kért.
    Persze nem javult, elvittem egy másik dokihoz, aki szerencsére szintén a városban rendel.

    Ő kiszedett még egy toklászt, felrakott egy dunszt kötést, előtte bateadin stb. 40000 Ft.
    Újabb kontroll az új dokinál. A kötés alatt ott volt kiesve egy újabb toklász. A sebet átmosta betadinnal és egy újabb toklász jött ki. 15000 Ft.

    Igen, valamelyik erdei séta alkalmával a kutya szépen belerongyolt a toklászba. Most már rövidre vágatom a szőrt a lábain. Idén sokkal rosszabb a helyzet, már a város is tele van toklásszal, de most csak megszúrta, nem ment bele.

    Szóval nekünk két rendelő is van a városban. Az egyik orvossal maximum a kötelező oltásokat adatom be, a másikhoz pedig viszem, ha komoly baj van.

    Étel intoleranciával is küzdünk. Az egyik doki szerint mindegy milyen táppal etetem, mind ugyanaz. A másik pedig felvázol egy akár több éves tervet, hogy miként próbáljuk ki a fehérjeforrásokat és mikor váltsunk hypoallergén tápra.

    Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

  • t256

    őstag

    válasz Alusky #37125 üzenetére

    Jól sejted, ez Pest megye. Legutóbb a Bravecto árán lepődtem meg. A Bravecto (20-40 kg) 16000 Forintba került.

    Errefelé az állatorvosok teljesen el vannak szállva. Ránéz a kutyára és már el is kér 15 ezer Forintot. Erről számlát is ad.

    Lehet a megyén kívül kéne állatorvost keresni.

    Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

  • t256

    őstag

    válasz Mika1227 #37158 üzenetére

    Szia,

    Első körben azt a tápot kell neki adni, amit a tenyésztő adott neki.

    Tenyésztőtől van vagy mentett kutyus?

    Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

  • t256

    őstag

    Van most valahol elfogadható áron normális hypoallergén száraztáp?
    Hypoallergén alatt olyan tápot értek, amiben hidrolizált állati fehérjeforrás van.
    A Royal Canin Veterinary Hypoallergenic lett volna a legjobb, de átlag 45000 Forintba kerül egy 12 kilós zsák. Én szeretném 30000 Ft körül megúszni.

    Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

  • t256

    őstag

    válasz Cyberpunk #37184 üzenetére

    Köszi, de kifejezetten hidrolizált fehérjét tartalmazó tápot keresek. Az Acanát szeretem. Egyébként nagyon megosztó a magas fehérje tartalma miatt.

    Árban egyébként jónak számít, lehet visszatérünk majd rá csak most eliminációs-provokációs diéta miatt 12 hétig hidrolizált fehérjés táppal kell etessem a kutyát.

    Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

  • t256

    őstag

    válasz Alusky #37187 üzenetére

    Több fehérjeforrásra bizonyítottan allergiás:
    - Csirke, pulyka: Ezekből kapott főzve is, táp formájában is. Nyalogatja, rágja a mellső lábait, gyomor gyulladása is volt. Antibiotikumot is kapott.

    Sertés: Táp formájában jön a mancs nyalogatás, rágcsálás. Acana Yorkshire pork volt egyébként. Virsli formájában sosem volt baj. Másfél évig jártunk pozitív megerősítésen alapuló tréningre. Ez alkalmanként akár 5 db virsli volt. Vegyesen márkás, Szupermarketek saját márkája, stb.
    Felvágottakból is esik le néha. Sosem volt baj.

    Kacsa: Wolf Of The Wilderness monoproteines kacsás tápját etettem vele. A második zsák végén jöttek elő a szokásos tünetek. Az állatorvos szerint bármikor allergizálhat.

    Most Virbac dehidratált fehérjés (sertés és csirke) tápot eszik. Rettenetesen vakarózik és nyalja a mancsait. Már el van színeződve a szőre.
    Ezt én szúrtam el. A dehidratáltat összekevertem a hidrolizálttal, úgyhogy most gyakorlatilag megetettem vele majdnem egy zsák csirkés-sertéses tápot.

    Most kapott vacsorát. A Virbac tápot már nem akartam adni neki, mert csak szenved tőle. Megmaradt pár darab frankfurti virsli és egy kis rizs. Semmi baja, elégedett fejjel fekszik a helyén. Ha lenne időm gyerek mellett, akkor külön főznék neki. Még a gyerekre sem főzünk :D

    Egyébként nagytestű talán Komondor és nagyon sok más kutya keveréke. Védi a területet, ugyanakkor nagyon szeret sétálni. 2 éves kora óta már nem játszik más kutyákkal, pedig addig nagyon sokat játszott.

    Ezzel megdőlni látszik a keverék kutya nem beteges teória.

    A kérdésedre válaszolva, igen próbáltunk többféle monoproteines tápot és nem jöttek be.
    A diétát állatorvosi felügyelettel csináljuk.

    Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

  • t256

    őstag

    válasz Major Lion #37191 üzenetére

    Nagyon ùgy tûnik. A mai kajája lencseleves virslivel, két kiflivéggel, amit a kisfiam meghagyott. Ja, egy kis kòstolòt is kapott kolbàszbòl, de tényleg nem sokat.

    Étkezés után ùgy tûnt mintha nyalogatná a mancsát, de csak a szakállára került levest kente a mancsára, hogy aztán le tudja nyalni. “Minden cseppért kár”.

    Semmi allergén reakciò. Lehet a tanyáròl származó keverék kutya nem bírja a tápot.

    Végül is találtam megfelelô hipoallergén tápot, de lehet ez volt az utolsò zsák, amit veszek neki. Utánanézek a szakirodalomban hogyan kell fôzni a kutyának. Ha vasárnaponként meg tudom neki fôzni a kajáját pár napra elôre, akkor mûködôképes a dolog.

    Alusky 37192

    Nincs is jobb egy éjszakai sétánál! Mi is szeretjük, fôleg nyáron. Gyerekkoromban imádtam a nyarat, de most már a kutya miatt nem. Alig vàrom, hogy hûvösebb legyen az idô. Napközben fogaskerekûvel felmegyünk a Normafára és szépen lesétálunk. Ùjra elôkerül az 5 méteres pòráz. Szívesen elengedném, de sok a tùrázò, sok a gyerek ès persze a jogszabályok szerint sem engedhetem el.
    Egy nagytestû kutya akármilyen jòl nevelt sajnos ijesztô tud lenne egy olyan embernek, aki nem kutyás.
    Mtkor egyik haverom gyerekei ijedtek meg Tôle, pedig van kutyájuk. Francia bulldog, hát teljesen más kategória….

    Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

  • t256

    őstag

    válasz Viktor8. #37472 üzenetére

    Nálunk ez a Royal Canin Hypoallergenic táp szüntette meg a mindenféle ételallergiás tüneteket.
    Nekem állatorvos ajánlotta, de Ő nagyon képben van a tápokkal. Cserébe, ha kettőt kérdezel 30 ezer Forint alatt nem jössz ki a rendelőből.

    Egy próbát megérne valamilyen kifejezetten húgykövességre ajánlott orvosi táp (van receptre felírható gyógytáp is).

    Jelenleg milyen tápot kap?

    Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

  • t256

    őstag

    válasz Alusky #37488 üzenetére

    Pont a héten voltunk a kötelező éves oltásokon.
    A doki legújabb dilije: A bűzmirigyét a kutyának nem nyomja ki, teljesen felesleges! Ürül az magától, ez csak egy szolgáltatás amiért pénzt lehet kérni.

    Legutóbb féreghajtót nem akart adni, mert szerinte évente egyszer elég.

    Ő legalább nem kér 12000 Ft konzultációs díjat. Csak az oltásokért fizettem.

    Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

  • t256

    őstag

    válasz notika77 #37493 üzenetére

    Az igazság, hogy probléma nincs vele. Akkor feleslegesen nem bolygatjuk.
    Van a városban egy másik állatorvos, egy időben hozzá jártunk mert ő képben volt az étel allergiákkal. Nála van konzultációs díj, sőt előttem késedelmi díjat számolt fel az előző gazdára, mert 5 percet késett az időpontjáról. Vicc kategória….

    Egyébként a kutya kozmetikus is szívesen kinyomja 5000 Forintért.

    Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

  • t256

    őstag

    Rossz topik.

    [ Szerkesztve ]

    Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

  • t256

    őstag

    válasz Palesztin994 #37617 üzenetére

    Szia,

    Szerintem csak bekapcsolt az anyai ösztön. A gyereket védeni kell mindentől.
    Nálunk a következőképpen zajlott a dolog:

    - A terhesség első trimesztere alatt a kutya nagyon büdös, vigyük vissza.
    - Második trimeszterben a kutya állandóan útban van, ki kéne szoktatni az udvarra, ne legyen bent.
    - Szülés előtti időszak: A kutya még mindig bent van, már tudja hogy nem Ő az első. A nappaliban őrzi a feleségemet. Mindig úgy helyezkedik, hogy lássa őt is és az ajtót is.

    Szülés utáni időszak: Az eleje kemény. A kicsi még új élmény, sír, bukik, éjszakázni kell miatta. A kutyát két hétig nem is tudtam sétáltatni, nem volt idő. A kutya nem panaszkodott...

    A gyereket persze féltjük, egyértelmű hogy a négykézláb mászó gyerekkel játszani akar a kutya, feldönti. Nincsen semmi baj.
    Feleségem részéről már teljesen elmúlt a kutyától szabadulni akarás.

    Jelenlegi állapot: A gyerek már stabilan jár, egyre több dolgot tud. A kutyát puszilgatja, belebújik a bundájába. A kutya reakciója erre a legjobb. A hátára fekszik és hagyja magát.

    Egyébként semmi sem történt meg magától. Szoktatni kell a kutyát a gyerekhez. Megkaptam én is, hogy Bull masztiff kellett volna, az szereti a gyerekeket. Gondolom ugatni sem tud és szocializálni sem kell...

    A lényeg, hogy tarts ki a kutya mellett, majd csillapodnak az ösztönök. A kutyára is kell időt fordítani. Én már másfél éve szinte csak a gyerek altatása után viszem ki sétálni másfél órát. Szereti az esti sétákat. A kutyák nagyon jól alkalmazkodnak.

    Megjegyezném a mi kutyánk már két éves volt, amikor a gyerek megszületett. A kölyökkori pörgésen és az ezzel járó problémákon már túl voltunk. Plusz másfél év kutya iskola.
    Amúgy nagytestű hosszúszőrű keverék.

    ui.: A feleségem szeretne még egy kutyát. Már megint előkerült a bull masztiff téma.

    Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

  • t256

    őstag

    válasz falabu88 #37648 üzenetére

    Szia,

    Mivel nem volt még kutyátok ez a posztom lesz a “ha most kezdeném a kutyázást az eddig szerzett tapasztalataimmal” című szösszenet.

    Szerintem első kutyának egy harci vagy erősen munkakutya vonalat gyorsan felejtsétek el. Az Akita agy harci kutya. Kemény lenne vele az élet. Maradjunk annyiban, hogy nem nagyon kéne futtatóba vinnetek, mert nem egy barátkozós fajta.
    A Border Collieból ki tudsz fogni lustábbat is, de nagyobb a valószínűsége hogy az autókat is terelni akarja majd. Kezdő kutyásként nem hinném, hogy le tudnátok mozgatni.

    Ahonnan érdemes indulni. Menjetek el egy közelben lévő menhelyre. El tudtok vinni egy kutyát rövidebb sétára. “Próbáljátok” ki, hogy milyen érzés kutyát sétáltatni, egyáltalán tetszik-e.
    Ha kölyök kutyát akartok, akkor mindegy milyen fajta, kevés lesz a napi másfél-két óra. Csak a szobatisztaságra nevelés elhúzódhat hónapokig. Ha kinti kutya lesz, akkor ez persze kimarad.

    Ha nem akarsz kis termetű kutyát, akkor elsőnek mondjuk egy Labradort vagy Labrador mix-et javasolnék. Nagyon szeretik az ember társaságát, sétálni, apportírozni is szeretnek. A csak kinti tartás viszont számukra nem megfelelő. A gazda mellett szeretnek lenni. Kölyök korban hajlamosak a kertészkedésre. Értsd, minden kiásnak, a fákat szétrágják.

    A kutya iskola erősen ajánlott. Te tanulsz, nem a kutya! Persze a jó iskolát is trénert is meg kell találni. Manapság mindenki önjelölt kutya kiképző, vagy fitness tréner.

    A póráz nélküli séta egy nagyon haladó dolog és lakott területen illegális.

    Ha biztosak vagytok benne, hogy kutyát szeretnétek, akkor vágjatok bele! A lényeg, hogy ne legyen visszaút! Ezért is ajánlom első körben egy menhely látogatását. Ott megnézhetitek milyen a hangulata egy leadott és aok esetben bántalmazott kutyának.

    A költségeket is érdemes megfontolni. Felszerelés, oltások, betegségek, sérülések. A kutyának nincs TB-je, minden pénzbe kerül. Habár vannak már elég jó biztosítások.

    Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

  • t256

    őstag

    válasz falabu88 #37653 üzenetére

    Jó tanácsként: Előbb legyen meg a gyerek, utána a kutya.
    A gyerek mellett majd meglátod mennyi idő marad a kutyára. A fekete hosszú szőrű NJ nagyon szép, de lehet hogy munkavonalú, akkor pedig nem lesz elég a másfél óra foglalkozás.

    NJ-nél már megjelenik egy zsákmány ösztön nevű fogalom. Na ez kisgyerek mellett nem szerencsés.

    Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

  • t256

    őstag

    válasz Alusky #37687 üzenetére

    A kutyakiképzős csoportokba akkor már be se lépj. Újat nem fog nyújtani. :D

    Kb mindenkinek már parancsra pisil a kutyája és egyik gazda okosabb, mint a másik.

    Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

  • t256

    őstag

    válasz Major Lion #37706 üzenetére

    Ez is egy nagyon megosztó dolog. Én a kutyám napi adagját kettéosztom. Az egyik felét reggel kapja meg, a másikat este lefekvés előtt.
    Az állatorvosunk szerint ezt a jó szokást tartsuk meg, ugyanis nagy testű, mély mellkasú kutya (akár a német juhász), ezért hajlamosabb a gyomorcsavarodásra. Fél adag kajától ennek nem kéne előfordulnia.

    Eredetileg azért kezdtem el a napi kétszeri etetést, mert állandóan éhezett. Nálam megoldotta a problémát.

    A kutyaiskolában az oktató teljesen más véleménnyel volt erről. Ő csak este 9-10 körül ad enni a kutyáinak. Utána alszanak, így kizárt a gyomorcsavarodást. A kutyái pedig éhesen jobban dolgoznak. Persze az ő kutyái teljesen más kategóriát képviselnek. Munkavonalú Border Collie-k, Mali és pár keverék. Flyball és terelő versenyekre viszi őket.

    Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

Új hozzászólás Aktív témák