Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz Adi #109 üzenetére

    Nekem is ilyen rackem van, illetve remélhetőleg csak volt (Aláírásomban árulom...).

    Annyi eltérés van csupán, hogy az enyémen nincs felirat, valamint nem a rövidebb oldalán áll, hanem rendesem a hasán, lehet egymásra pakolni is, a talpán lévő gumitappancsok nem csúszkálnak, ugyanez a belős, nem melegszik és nem hangos, viszont gyors...

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

  • Macilaci457

    őstag

    Hőről annyit, hogy én usb-n használok egy 160G-s Seagate-et állandó üzemben, passzívan.

    Az aluház nincs rajta, csak a panel-előlap, az asztalra gumitalpakra raktam, hogy a rezgést ne vegye át az asztallap, így nem zúg. Nem túl mutatós megoldás. Viszont a DTK házon nincs kapcsoló, így a tápkábel 6-os miniDin dugóját kéne kihízni, ami nem kellemes, így inkább az elosztót kapcsolom le, de csak ha nem megy a gép, persze, szóval éjszakára.

    Szemeztem egy WesternDigital MyBook Premium házzal, mert az a géppel együtt kapcsol be-ki, és asszem ki is tud kapcsolni, ha nem használom. Ezt a funkciót hiányolom.

  • Macilaci457

    őstag

    válasz Jeannie #475 üzenetére

    1.) a 3,5''-os HDD-k nem mennek USB-ről. (a 2,5''-oknak is csak egy része)
    2.) mennyit menne a HDD abban a külső házban?
    3.) esztétikum


    Két féle külső winyót lehet kapni. Kész dizájnosat a gyártótól, és külön egy winyót, meg külön egy házat hozzá. Az utóbbi olcsóbb. Sokkal.

    Ha keveset megy a winyó, akkor mindegy a ház. Ha sokat, akkor nem mindegy.
    Kell a szellőzés, amit két féle képpen lehet biztosítani:
    1. ventillátor -> (eredmény) zaj
    2. nagyobb légtér -> (eredmény) kevésbé mutatós a doboz, vagy nincs


    Ha a ventillátor zaj zavar, javaslom az alábbit:
    Egy szinte állandóan működő winyónál (pl. nálam) jó megoldás hogy ha nincs dobozban, tök mindegy, hogy aluminium ház, vagy sem, Csak a panel van rajta, és gumibakokon áll a rezgések csökkentése miatt. Ez vígan elvan az asztal szélén, polcon, fiókban, stb.
    Főleg nyáron egy kis dobozba bezárva egy forrósodó winyónak megrövidül az élete.


    Ha csak keveset van bekapcsolva, akkor elvan a dobozban is pár órát naponta.
    Ha viszont a zaj nem számít, akkor legyen benne egy ventillátor, ami hűti.

  • JONAS77

    aktív tag

    válasz poirot #2052 üzenetére

    Igen, ezen egy csavar nincs, amivel széttudnám szedni, csatolok egy képet a vinyóról:

    Az alján is négy gumitalp van és semmi több, ami alatt biztos nincs csavar!.

    Próbáltam egy másik gépen is, és más USB kábellel is, de ugyanaz.

    Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

  • batagy

    őstag

    válasz Peczek #2236 üzenetére

    "és ugyanúgy működik, miden fajta driver nélkül mintha egybe vettem volna"
    Igen, külső rack + normál vinyó is ugyanúgy működik. Szerintem ez így jobb megoldás is, mint az egybeépített külső merevlemez, mert:
    - Moduláris, emiatt jövőállóbb, később bármelyik része cserélhető, ha szükséges.
    - Mindkét részt saját szempontok miatt szabadon meg lehet választani.
    - Ha a vinyóval netán gond adódik, akkor direktben SATA-n is vizsgálható.

    Vinyónak valóban a WD Red-et szokták ajánlani, állítólag szuper halk (nekem nincs, csak sokat olvasni róla).

    Racknek jók azok, amiket említettél, bár a Revoltec EX307-nek úgy látom, csak gagyi mozgatós kapcsolója van.

    Oldal vs fektetve kérdés: olyat vegyél, amit lehet fektetve is használni. Mármint a többségüket lehet, hisz a talpat nem muszáj felszerelni. A kérdés annyi, hogy az aljukon van-e gumitappancs, hogy fektetve legyen.

    A Sharkoon Rapidcase USB3.0-ason az enyémen sajnos nincs gumitappancs az alján....

    A leverést pedig egyik vinyó se viseli túl jól.

  • Peczek

    aktív tag

    válasz King Unique #2239 üzenetére

    Ez a Rapidcase ház elég szép darab. Kár, hogy fektetve nincs rajta az oldalán gumitalp.

  • King Unique

    titán

    válasz Peczek #2241 üzenetére

    Ez legyen a legnagyobb gondod, attól még használható úgy. :)
    Amúgy ahogy elnézegetem legtöbb 3,5" rack és kompakt gyári is vertikális elrendezésű, attól persze használhatóak horizontálisan is, csak nem tudni melyiknek pontosan milyen az alja gumitalpak terén.
    Rackbe hirtelen InXtron ugrik be, ami full horizontális, csak az ára kicsit borsos [link]...ha esetleg belefér a keretedbe, akkor egy nagyon jó, minőségi házad lehet. :K

    Amúgy vannak azért 3,5" külsők kompakt gyáriaknál is szép számmal, egész jó áron néha, mint a My Book, v ha kifejezetten vízszintes elrendezésű kell, Lacie termékei, csak azok meg elég drágák.

  • tomp

    félisten

    válasz tomp #2257 üzenetére

    Tetszik ez a szerzemény! Most kalibrált hőmérséklettel 36fokos a vinyó benne. Jó, hogy mi dönthetjük el fekve vagy állítva akarjuk e használni a mellékelt 8db gumitappancs segítségével. :-)

  • Peczek

    aktív tag

    válasz King Unique #2364 üzenetére

    Hát lehet, hogy alap. Ezért köszönöm a segítséget.
    A Sharkoon Rapid-Case tényleg profin megcsinált cucc, kívül-belül fém, masszív darab. Belül négy csavar, kívűl négy, oldalt kettő. És lehet fektetni is, adnak hozzá ragasztható gumitalpat. Na jó túlzás, valami kis minimális gumi izét. Persze nem teljesen tökéletes, mintha egy kicsit billegne. De én nem bízom benne, hogy oldalra állítsam, aztán később eldől nekem, mint egy karácsonyfa. Néztem a Becrux-it is, de a Sharkoon nem volt végül is annyival drágább. Csak azt a Sharkoon feliratot tudnám feledni, na az elég ronda az előlapján. A világító kék Led az szép.
    A WD RED-ről, meg jókat írtak, nem szívesen futnék bele egy adatvesztésbe, habár nagyjából minden megvan 2 pld.-ban, Csak valami kényelmes adatmentős szoftver kéne, ami nagyjából automatikusan tenné a dolgát, és csak a változásokat menti. Pl. talán a Cobian Backup.
    Még valami, lehet, hogy ez a 2TB formatálás lesz vagy 24 óra is talán.

    [ Szerkesztve ]

  • tomp

    félisten

    válasz Rayfull #2427 üzenetére

    Sharkoon Rapid Case USB 3.0
    5400-as vinyóval használom és a 70-90MB/s is megvan. Alapesetben álló, de mellékelnek hozzá gumi talpat amit ráragasztva fektetve is használható.

    De szerintem IDE csatolós usb 3-as ház nincs. Azok minimum sata2-es házak.

  • XGalapagosiX

    csendes tag

    Kérésre szeretnék bemutatni egy általam igazán jónak tartott, mindkét portján/csatlakozásán tüzetesen tesztelt és jól teljesítő, immáron egy-két hete masszívan igénybevett külső házat/racket, nevén nevezve a FANTEC DB-AluSky U3e-t.

    A képeket a gyártó, illetve egy, ezt a terméket forgalmazó cég oldaláról "csentem", fényképezési lehetőség híján, de minden megtalálható rajtuk, amire kíváncsi lehet az ember.

    Önmagában véve, gyárilag lehet, hogy bizonyos funkciókkal (később részletezem) nem rendelkezik a ház, de az AluSky U3e más téren remekel, legyen USB-n, vagy eSATA-n keresztül csatlakoztatva.

    Mert ez az igazán fontos, ahogy a leírásában is olvasható, USB3, valamint eSATA csatlakozásra is lehetőség van, ami valljuk be, nem túl gyakori kombináció. Személy szerint, én célirányosan ezért kerestem

    De mit is kell tudni erről a házról, és mit tartalmaz a doboz?
    Először is, az egész ház fém, egyik oldalán a kapcsoló és csatlakozók találhatóak, másikon pedig szellőzésre/hűtésre szánt, apró lyukakkal teli, rácsos felület.

    A házon kívül, a doboz tartalmazza még a következő elemeket:

    -műanyag talp/tartó
    -USB kábel
    -eSATA kábel
    -adapter
    -kézikönyv
    -csavarok
    -rögzítő
    -és egy kippatintható/vágható gumiszalag (ezen tartozék használata kissé ködös volt számomra, elvileg azt a célt szolgálná ez a gumicsík, hogy kivágva/kipattintva apró lábakként szolgáljanak, ha nem állva használná valaki az eszközt)

    Az eszközök további részletezésre nem szorulnak, talán az emelhető ki, hogy mind fekve, mind állva is használható a ház.

    A HDD rögzítésére két opció is létezik, ám a kettő együtt nem lehetséges (a lyukak elhelyezése miatt), az egyik, az általam jobbnak tartott, négy csavaros megoldás, valamint (amit a kézikönyv inkább a fekvő állapothoz javasol) a műanyag tartós opció. Képen a csavaroktól jobbra látható elemek

    A ház szétszerelése/összeszerelése sem nagy ördöngősség, mindössze a kapcsoló/csatlakozó panelt kell kicsavarozni, és kihúzni.

    Sajnos nem szemrevételeztem a chip-et, de minden jel arra mutat, hogy ASmedia 2105-tel rendelkezik.

    Mielőtt bemutatnám a teljesítményét a szerkezetnek, pár szót ejtenék a tesztkörnyezetről, hardverekről, amivel mértem a bemutatni kívánt eredményeket.

    -QuadCore Intel Core i5-4670K, 3600 MHz
    -Gigabyte GA-Z97-D3H
    -2x Kingston HyperX KHX1600C9D3/4GX 4 GB DDR3-1600 DDR3 SDRAM
    -Win7 Ultimate 64bit, SP1

    Szót kell ejtenem egy fontos dologról: az alaplapom nem rendelkezik eSATA porttal, joggal kérdezhető így, hogy mégis hogy végeztem eSATA méréseket. Egy korábbi külső házhoz (LC-Power EH35BE2) kaptam egy fel nem használt, beszerelhető átalakítót, amit az alaplapomra csatlakoztattam.
    Lehet, hogy épp emiatt (régebbi technológia, nem "igazi" eSATA port) nem működött megfelelően a házhoz tartozó eSATA-kábel! (Ezalatt főként adatátviteli hibákat, lassúságot kell érteni)
    Hogy az inkompatibilitás, vagy egy rossz, hibás kábel okozta-e ezt a jelenséget, nem derült ki, hiszen szerencsémre még megvolt a régi, szintén a fent említett külső ház (ehhez hasonló) eSATA kábele, ezután ezen a porton keresztül is tökéletesen működött/működik az adatátvitel, akárcsak USB3-on. (Nem kizárt, hogy egy olyan adatlapon, ahol ilyen típusú port gyárilag található, nem fordult volna elő ez a mizéria)

    Nem szaporítom tovább a szót, térjünk rá a konkrét számokra, adatokra, teljesítményre:
    A külső házba egy nem túl mai, vagy friss HDD került, egy Western Digital Black 1TB-os winchester (nem az újabb, WD1002FAEX, hanem a régebbi, WD1001FALS) működik, ezért a sebesség, amint az látható lesz, nem lett túl gyors.

    A képek baloldalán mindig az eSATA, a jobb oldalán az USB3 eredmények láthatóak.

    HDTune 5.50 tesztek:

    1.

    2.

    3.

    CrystalDiskMark 3.0.3 teszt:

    ATTO Disk Benchmark 2.47 teszt:

    (Belső) HDD -> Külső HDD (ha minden igaz, ezt hívják írástesztnek), cirka 7 gigás videófájl:

    (Kissé kaotikusra sikeredett, a lényeg, 200 felettiről kezdte mind az eSATA, mind az USB - körülbelül az átvitel ötödéig - majd végül az alul látható, körülbelül 100-105 közötti sebességre álltak be)

    Külső HDD -> (Belső) HDD (olvasásteszt)

    (A sebességet folyamatosan tartotta)

    Sebességnél, átlagosan, a nagy egészet nézve kirívó különbségek nincsenek, talán egy picit a mérleg nyelve az eSATA iránya felé mutat (elérési idő, például), de ezt mindenki döntse el maga. A méréseket próbáltam azonos feltételek között végrehajtani.

    Most pedig jöjjön néhány adat HD Sentinel segítségével:

    (Néhány sor itt-ott átcsúszott a következő képbe, sajnos.)

    Úgy gondolom, hogy amennyire lehetett, szemléltettem a működését, teljesítményét, információit mindkét módnak, variációnak, összehasonlítva azt amennyire lehetett, és én, személy szerint, ezekkel tökéletesen meg vagyok elégedve, hiszen kihozták a maximumot a benne lévő HDD-ből, mindezt stabil, és megbízható adatátvitellel. Természetesen a kezdeti nehézségeket nem számítva.
    Persze vannak olyan (már korábban, fent említett) funkciók, melyek hiánya zavarhat egyeseket.

    Zavaró hiányosságok lehetnek:
    -eSATA-n keresztül csatlakoztatva a hardver biztonságos eltávolítása funkció nem él (bár eddigi eSATA-s külső házaim egyike sem volt erre képes), tehát, ha valaki nem szeretne adatvesztést, javasolt a gép leállítása után kikapcsolni a meghajtót. (Bár erre megoldást jelenthetnek olyan lehetőségek, mint pl. a Hotswap! program)
    -Ha USB-s módot választod, és eltávolítod a meghajtót, bár a partíciókat, és magát a meghajtót a rendszer nem fogja látni, és a HDD működése, seekelése is teljes mértékben leáll, viszont áram alatt marad, ám ez bármikor kikapcsolható (azaz nem kapcsol ki teljesen a meghajtó, mint ahogy azt tenné, ha például a pc teljesen leáll - ergo érződik, hogy áram alatt van), ez gondot nem fog okozni.
    -Én többnyire eSATA-val csatlakoztattam a géphez, (így gondolom nem meglepő) de nem vettem észre, hogy "sleep" módba kapcsolt volna a meghajtó, USB-vel sem igazán. (bár általában nem szoktam tétlenül hagyni külső meghajtót, ráadásul a benne lévő wd1001fals gyakran belső öntesztel, a régebbi greenek is gyakran művelték ezt)

    Ezek a problémák egyébként előfordulhat, hogy firmware frissítéssel "orvosolhatóak" lennének (már ha valakinek igazán szüksége lenne rájuk), de a 100%-os bizonyossággal beazonosított chip-típus nélkül, valamint a jelenlegi használat mértéke miatt, én ennek mélyebben nem jártam utána, és nem kísérletezgettem, tehát erről bővebb információval nem szolgálhatok.

    Egy igazán bosszantó hibát tudnék még kiemelni, ez pedig a led fényereje. Sajnálatos módon az állapotledet hátul, azaz a kapcsoló-csatlakozók oldalán helyezték el, és mivel apró, valamint gyenge a fénye, ha az ember nem látja legalább oldalról azt a részét, nehéz megállapítania, hogy éppen működik, vagy sem. Ilyen, "tervezési" hibának tartom még a kapcsolót, hiszen nem billenőkapcsoló, hanem "nyomókapcsoló".

    Mindezeket, az apró tervezési hibákat és funkcióbeli hiányosságokat (utóbbiak számomra inkább pozitívumok) nem számítva, ez egy igencsak jó külső ház, főleg azok számára, akik valamilyen oknál fogva mindkét típusú csatlakozást kívánják használni. Én például oprendszerhez/oprendszerekhez inkább az eSATA-t preferálom, vagy ha épp valami nagy igénybevételű, aktív programot futtatnék, mely valamilyen oknál fogva nem telepíthető belső hdd-re (ebbe a kategóriába akár még a játékok is tartozhatnak), míg USB-t főleg tárolásra, vagy passzívabb tevékenységre/nem túl aktív programoknál szeretem, ide tartozik még mondjuk a filmnézés/képek böngészése. Ráadásul eddigi tapasztalataim azt mutatják, hogy egy kellően kompatibilis külső ház+eSATA port kombinációt a legtöbb operációs rendszer jól kezel, míg USB3 esetében ez nem igazán mondható el.

    Beszerezni nem volt egyszerű, és ára sem volt túlzottan olcsó (körülbelül 8500 forintért vettem, ha jól emlékszem 2 év garanciával), de USB3-as, eSATA-s külsőt nagyon ritkán lehet találni.
    És természetesen elnézést a dagályosnak is nevezhető irományomért.

  • King Unique

    titán

    válasz kurtuzov #2786 üzenetére

    Tudom, h akkor lesz végleges verzió, de most is kipróbálható az előzetes. Sőt mondhatni akár érdemes is kipróbálni ebben az esetben, mert feedbackeknél lehet különféle hibákat, kívánságokat is jelezni az MS felé, illetve telemetria is rögzíti a rácsatlakoztatott eszköz adatait, működését és elképzelhető, h javítják, ha már az LC-Power szarik rá... :) És mivel 8.1-et is még 3 évig funkcionális fejlesztésekkel támogatják (utána már csak biztonsági javítások), vélhetően ezen javítást, az is megkaphatja.

    (#2785) Gedeon31: ha jól nézem, ezek a csúszásgátló gumitalpak lehetnek.

  • DJ. Ru$y

    félisten

    válasz Gedeon31 #2788 üzenetére

    Ez egy rezgéscsillapító gumi, én úgy sejtem, hogy ez nem kívülre, hanem belülre való, de én sem jöttem rá a sajátomnál, hogy hova is lehetne rakni. (vágható a cucc, szóval nem lehetetlen, hogy 4-re vágva a csavarokhoz vagy hasonló.

    Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

  • kurtuzov

    senior tag

    válasz King Unique #2787 üzenetére

    Annyira nem sietek a 10-zel. A labda valahol az ASMediánál van. rájuk várunk...

    Gedeon31: vibrációelnyelő gumi. Vannak ahol eleve felragasztva szállítják, erről írt is valaki korábban, hogy pont ez hiányzott neki.

  • DJ. Ru$y

    félisten

    válasz kurtuzov #2793 üzenetére

    Kezdem érteni, van aki akkor használja, ha "oldalra" vinyónak "hasra" fekteti, van aki meg belül? De az aljára ragasztani kellene, de ez csak egy sima gumilap.

    Marad a talpán aztán kész, nem szokott remegni vibrálni még másolás közben sem, nem nyúlok hozzá :)

    Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

  • DJ. Ru$y

    félisten

    válasz kurtuzov #2795 üzenetére

    Mármint, hogy a ház külső "alsó" (fektetve) felén van 4 mélyedés, amibe/re lehetne ragasztani a gumit, nem belülre.

    Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

  • DJ. Ru$y

    félisten

    válasz kurtuzov #2797 üzenetére

    Nincs, egy ugyanilyen darab kis gumi, amit max vágni lehet, még öntapadós sem, szóval nem értem, de mindegy is, szuperál a kis Sharkoon addig jó.

    Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

  • King Unique

    titán

    válasz Mano66 #2898 üzenetére

    Akkor jól megoldottátok. :)
    Viszont ezt a leállás dolgot nem teljesen értem, mert a Never értéknek pont az lenne a lényege, h ne állítsa le soha, ne legyen alvó mód, hanem folyamatosan járjon benne a vinyó, nem ezt volt az igényed...:F Amúgy alvó módban, ha "hozzányúlnak", akkor értelemszerűen felpörög újra. Nálad ezek szerint, ezzel is gond volt?

    (#2899) gumisxxx: igen, mert kétféle is van belőle, nekem ezek szerint a normál Type A csatlakozós van.
    Az, h oda-vissza mért dobálja el eltérően, nem tudom, de volt ilyen hiba másoknál is, ott kábel volt a rossz. + esetedben az aljzat is kilazult. Ezt cseréltetni kell mindenképpen, amíg lehet.

  • Memora

    senior tag

    válasz DJ. Ru$y #3071 üzenetére

    De a gumi HDD tartóval együtt már egy síkban van az eszköz a HDD-vel, úgy emlékszem (?!).
    Az a baj, hogy nem nagyon van választék (külföldön sem). Én olyan eszközt szeretnék, amelyiknél látható a SATA csatlakozó, amikor rádugom a HDD-t. Ami nekem igazából a legszimpatikusabb lenne, azok a fekvő dokkolók, de az amazonon mindegyiknél van néhány olyan kritika, hogy ezek "poorly made" termékek (némelyik HDD-halált is okozott állítólag), így nem nagyon merek ilyet venni.

    szerk: boltban ajánlották már pl: ezt a Delock dokkoló/adapter hibridet is, valamivel olcsóbb, mint a Drivelink, de nem tudom, milyen tapasztalatok vannak vele.

    [ Szerkesztve ]

    Fancy quote placeholder

  • DJ. Ru$y

    félisten

    válasz Memora #3072 üzenetére

    Nem használom a gumit, mert nem fogom minden alkalommal azért belerakni a merevlemezt, hogy lementsek egy Firefox profilt meg 5 dokumentumot az asztalról. Tudom, hogy mit keresel, de nem értem miért "akarod minden áron" látni a csatlakozót, ezzel a döntés terén magadat szívatod. DeLock cuccok nem rosszak amúgy, tuti nem rossz döntés az sem, de ha 1 merevlemezre akarsz menteni és nem cserélgeted, csak néha kell mondjuk, mert megtelik amire mentesz vagy mit tudom én, akkor meg fix ház, annyit nem ér a dokkoló. De ez megint a te döntésed.

    Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

  • Clever0

    senior tag

    Raidsonic ICY BOX IB-351StU3S-B még egyszer:
    Alvó mód van, vinyó leáll, LED égve marad. Ha szükséges, újra feléled.
    Lecsatolás után vinyó leáll, LED is elalszik. Az USB kábel kihúzásakor feléled.
    A kék színű LED egy kicsit fényes és csak 1 van belőle a jobb oldali átlátszó műanyag oszlopba téve. Az alja-teteje fém lap, az oldalai fémhálók.
    Javaslom megjegyzésbe:
    Nagyon / kiemelkedően jó hűtés. Az egyetlen, ami bedobozolva hidegebb, mint csupaszon.
    Alsó HDD rögzítés. Az oldalsó csavaros dobozok nagy részében lötyög, meghúzás után feszül a vinyó.
    Felismeri a wines GPT partíciót.
    A rack-kek egymásra tehetők, a gumiláb bele illik a felső csavarok mélyedésébe.
    A külső táp csak 1.6 A-es, de elegendő. Az eddigi dobozaim 2 A-esek voltak.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Clever0 #3398 üzenetére

    "Az oldalsó csavaros dobozok nagy részében lötyög, meghúzás után feszül a vinyó."
    Ennél alul lehet rögzíteni és nincsenek ilyen problémák, ahogy eddig olvastam.

    "A rack-kek egymásra tehetők, a gumiláb bele illik a felső csavarok mélyedésébe"
    Ezt az egymásra tehetők dolog nem teljesen világos elsőre?

    Köszönjük az információkat :R

  • Clever0

    senior tag

    válasz King Unique #3399 üzenetére

    Pont azért írtam az alul rögzítést, mert ezt előnynek gondolom, de akkor nem voltam elég érthető.
    A hozzáadott 8 csavar, amivel az alsó és felső lemezt lehet a 4 műanyag oszlophoz rögzíteni kehely alakú. Ha az alsókba beleragasztom a gumilábakat, akkor egy másik doboz felső csavarjaiba pont bele fog menni, nem mozdul el, többet is egymás fölé lehet rakni. Itt a második képen jól látszik: RaidSonic ICY BOX
    Az alvó módot ki lehet kapcsolni valahogy?

  • VVoid

    aktív tag

    válasz Clever0 #3704 üzenetére

    Igen, két külön meghajtót látsz.
    Én oldalra fektettem :) Jár hozzá 4 db ragasztható gumiláb.

  • Dicker

    őstag

    Üdv!

    Találtam a szekrény mögött egy ilyen Conrad rack-et. Érdemes még használatba vennem? Bontatlannak tűnt, papír alapján max. 2010-es lehet. Tudni lehet róla valamit? Elég szegényes az információ róla mindenhol. 2TB-al megbirkózik vajon? Papírjai holland, és francia nyelven vannak csak, azok közül egyik sem megy, bár a holland még érthető itt-ott. TV-hez használnám, ha ez a SATA II, meg az USB 2.0 elég, és kezel legalább 2TB-ot.
    A belseje elég jónak tűnik, vannak gumitalpak oldalt, és fentről is lefogatható, meg a háza is masszív.
    Holnap majd lefényképezem a belsejét, hátha érdekel valakit.

    :R

  • Titmouse09

    aktív tag

    válasz King Unique #4765 üzenetére

    Orico 3569S3

    Chip: JMS578
    1708 QGBAO A
    E763F0016

    UASP: van
    IDE/SATA: SATA3
    Interfész: USB 3.0
    Csatlakozó: B
    Rack elhelyezés: fekvő
    Fémház: nem
    HDD Sentinel: igen
    HDD leállítás leválasztáskor: igen
    Alvó mód: igen
    Csavaros HDD rögzítés: nem
    HDD kezelés: 8 TB
    Hűtés: passzív
    Tápkacsoló: nyomógomb
    Tartozékok: USB kábel, 12V 2A DC adapter, szilikon rezgéscsillapító sapka a HDD két végére, angol manual

    Egy extra belső takaró alatt ez található:

    Persze pont a vezérlő nem olvasható, de azt leírtam pontosan mi áll rajta.

    A minőségével összességében meg vagyok elégedve. Bár full műanyag, nem kelt gagyi hatást, teljesen matt a felülete. Az alját egyben lehet lecsúsztatni, mindkét oldalon 3-3 műanyag fül tartja. Én még raktam volna valamit a végére is, mert ott kicsit be lehet nyomni a falát.

    A HDD a már említett 2 sapkában fekszik, ezek kellemesen puhák. Amíg az alját nem rakod fel a háznak, elég "nagy" mozgástere van oldalra a HDD-nek, de ha bezárod akkor irányba állítja. Valamint záráskor rá is nyomja a SATA csatira a lemezt. Ezen azért csiszolhattak volna, először, míg nem tudtam mennyire merjem előre tolni a HDD-t, sikerült úgy bezárni, hogy nem érintkezett. De ha odafigyelsz nincs gond.

    Bár csavarral nem lehet bezárni, kizártnak tartok egy esetleges véletlen kinyílást.

    Amit esetleg hiányolok, hogy az alján van 4 "talpa". Ezek olyan körív alakú kitüremkedések, amiknek tipikusan a közepébe kis gumi korongot szoktak rakni. Na ezekben nincs semmi. Ezzel egyrészt javíthattak volna az alul lévő szellőző lyukak hatásfokán és egy kis rezgéscsillapítást is nyújtottak volna még.
    Bár nekem szerintem oldalra lesz döntve, így mindegy is.

    Ami még a tetején van az egy iciri-piciri kék LED. Ha be van kapcsolva világít, ha adatmozgás van villog. Célnak tökéletesen megfelel.

    Mint írtam elégedett vagyok vele, újra megvenném. Alin $20 szokott lenni(bocsi, az a SATA3.0 feliratos), én Gearbest-ről vettem. Ott is $20 volt, de voltak pontjaim, így $14-ből kijött.

    [ Szerkesztve ]

    Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

  • Titmouse09

    aktív tag

    válasz King Unique #4779 üzenetére

    + (#4778) Czimby , (#4776) Peltár

    Elvégeztem a hőmérséklet tesztet, íme az eredmény:
    (Bocsi a sok kép miatt)

    Még nincs kialakítva a végleges helye, ahová állítani fogom, addig is meglesz emelve egy kicsit.Emiatt először raktam alá most is 3 LEGO gumi kereket (14mm) Így magára hagytam egy időre, a HDS miatt nem állt le:

    Azután kivettem alóla a kerekeket és így hagytam magára. Eredmény:

    Ezután élére állítva hagytam. Majd lefektettem emelvény nélkül és elkezdtem másolni:

    Másolás közben nem mozdítottam, végig a hasán feküdt:

    Referenciaképpen a laptopban lévő HDD (a forrás) így élte meg a dolgot:

    Ezután hagytam még menni egy ideig üresen:

    Ma mégegyszer beindítottam, úgy hagytam, de a laptop elaludt. Legalább látszik hogy hűl vissza:

    Úgy gondolom lehetne hűvösebb egy kicsit. A furkálás jó ötlet, garancia nem tudom van-e rá igazából, talán 180 nap reklamáció. De míg nem muszáj nem bántom :N

    Arra gondoltam próbaképp egy kicsi ventilátort teszek a lyukakhoz. 7 cm-es odaférne, de inkább egy 6-osat. Rendesen visszavéve a feszt neki, ne búgjon itt. Tudom, nem lesz a legjobb így, hogy nem megy keresztül a levegő, de egy kis légmozgást csak csinálna.

    Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

  • Titmouse09

    aktív tag

    válasz Czimby #4787 üzenetére

    Egy lyukacsos alu háztól talán jobbat várna az ember. De sok tapasztalatom nincs ezekkel az eszközökkel.

    + (#4791) King Unique

    Mielőtt még formáztam ext4-re és felszúrtam a router-re, csináltam egy utolsó tesztet.
    A pendrive-okat mindig tesztelem h2testw-vel, gondoltam ráengedem erre is, de csak mint tartós terhelés.
    Ehhez hasonlót csináltam amikor megkaptam a HDD-t, csak akkor a WD saját diagnosztikai tool-jával. Akkor egy asztali gép mellé a földre lerakva 36 °C-ig ment fel.

    Most ezt produkálta a tokban, de megemelve a már említett gumi kerekekkel:

    Szerencsére a router-en is leáll, ha nem használja, szóval szerintem nem lesz vele gond.
    Viszont linux alatt, ha lecsatolom nem áll le úgy, mint win alatt, meg kell várni a ~5 percet.

    Ja és pont annyiról indultak a hideg hőmérsékletek, mint a szoba hőmérséklete, tehát nincs elcsúszva.

    Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

  • King Unique

    titán

    válasz Titmouse09 #4793 üzenetére

    Ahogyan számítani lehetett rá, komolyabb terhelés hatására már jobban felmelegedett a külső házban a merevlemez. De ilyenkor ez a max. 42 °C még mondhatni belefér és amúgy nem is olyan vészes, az előző válaszban említett határokat sem lépte át. A gumibakokkal történő megemelés ugyan lehet javított valamit alul a szellőzésen, de már az előző tesztnél sem voltak nagy különbségek az és a normál állapot között. Szóval az eddigiek alapján az 5400 RPM-es WD merevlemez nem fog megfőni ebben a külső házban annak ellenére, hogy full műanyag az egész. Viszont a nyári kánikula azért még hátravan, de jó esetben remélhetőleg akkor sem lesz gond.

    Egyébként a szoftveres leválasztásnál a Windows megoldása leállítja az USB-tárolóeszközt, illetve a benne lévő merevlemezt, ha támogatja ezt az USB-chip firmware és az OS. Viszont a Linuxnál a partíció szimpla lecsatolása nem egyenlő ezzel, illetve asztali környezet és leválasztási opció függvénye is. Szükség esetén terminálban pedig pl. az udisksctl parancs, illetve az unmount és a power-off kapcsolók használhatók a partíció leválasztásához és az eszköz leállításához. Ha esetedben 5 perc után állt le, akkor az inkább a készenléti állapot (alvó mód) lesz, ami egyébként terminálban a megfelelő eszköznél (/dev/sdx) alkalmazva pl. a hdparm -y parancs kiadása után akár azonnal is megoldható.

    Köszönjük az újabb tesztet! :R

    [ Szerkesztve ]

  • harry

    veterán

    Hello, megjött a SHARKOON Swift Case Pro USB 3.0 házam, benne egy 3TB WD Purple 5400rpm vinyóval, írok róla pár sort.

    A ház külső megjelenése igen egyszerű, a képekkel ellentétben az előlap lényegében "egyben" van, én nem látok ilyen ferde elválasztó csíkot akárhogy is nézem, de ezt jól illusztrálja ez a két kép is amit itt aprón találtam: egyik másik. Ez persze nem baj, csak kicsit meglepett.
    Szerelésnél nem volt semmi bonyodalom, két csavart kell kihajtani, s a belső fiókot ki tudod húzni a házból. Belül 2-2 csavarral kell rögzíteni, ami persze jár hozzá, sőt csavarhúzót is adnak.
    Méretre nagyon pofás, bennem még valahogy az élt, hogy ezek ilyen dög nagy házak, de egész kompakt (már amennyire egy 3.5" ház lehet persze).
    A talp alján van pár gumicsík, így egész jól tapad, stabilan áll, és talán a rezgéseket sem adja át az asztallapnak.
    Hatalmas plusz jár a kifejezetten gyenge fényerejű LEDekért. Tényleg csak épp látszanak a fekete plexi mögött, nem működnek irdatlan reflektorként este sem.
    Az USB kábel mondjuk lehetne hosszabb, úgy mérem 100cm hosszú, ami azért kevés tud lenni. Cserébe mondjuk minőséginek tűnik, vastagabb kábel törésgátlókkal ahogy kell.
    Az adapter nem a keskenyebb fajtából van, ha egymás mellett párhuzamosan állnak egy elosztóban, akkor elfér, de ha a jellemző 45°os forgatást használják, mint a legtöbb elosztó (és szinte minden olcsóbb elosztó), akkor nehezebben férhet el. Ennek szerencsére hosszabb a vezetéke.
    Hátul a táp + adat csatlakozó mellett van még egy kis billenő főkapcsoló.
    Talpával együtt 125mm magas az egész (ha esetleg szeretnéd egy monitor állvány / polc alá becsúsztatni).

    Én alapvetően egy Asus RT-N18U routerre kötve tervezem használni, az simán felismerte, illetve az itt készített média megosztást látta a TV is (Samsung). Pozitívum, hogy egy idő után így is elment alvó módba (amikor megnyitottam, mint hálózati megosztást, akkor hallottam, hogy kicsit felpörög).

    Találomra néztem egy Crystal DiskMarkot, kép:

    Validnak tűnik, most néztem egy fájl felmásolását, ott is megvolt ~150MB/s:

    Ezek most persze úgy, hogy a PC-re vannak kötve, hálózaton nyilván kevesebb lesz, de az úgyis több mindentől függhet.

    Összességében elégedett vagyok, 8000Ft körül szerintem ár/érték arányban is teljesen jó :)

    Kérdeznék is: érdemes ránézni a FW frissítésre, hozhat olyasmit amitől jobb lesz bármi is, vagy ha működik ne akarjam megjavítani? :D 'Érzésre' így rendben van a cucc, hálózatra kötve meg úgyis lassabb lesz, az alvó mód ha minden igaz rendben van, szóval talán nem piszkálom.

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

  • harry

    veterán

    válasz harry #5162 üzenetére

    Na még két észrevétel:

    A gumicsík rezgéscsillapító hatásával annyira mégsem vagyok elégedett, kicsit lehetne vastagabb.

    Szétszedés után érdemesebb talán a fiókot hátulról becsúsztatni. Én elölről toltam be, s mivel kicsit passzentos, kicsit meghúzta a ház alján a festést s most ott van két fémszínű folt (pár mm). Persze javítható / nem zavaró, de talán egyszerűbb az említett módon eleve elkerülni.

    [ Szerkesztve ]

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

  • TechN7ne

    nagyúr

    válasz bennjoe #5821 üzenetére

    Szia

    ITT írtam róla:

    Swift Case HDD ház belsejéből picit hiányolom a gumi tappancsokat ami elnyelné az esetleges hangokat ,beépítésnél elsőre nem ment be a foglalatba a hdd mert hangyányit arrébb voltak a csatlakozók ,ezért teljesen szét kellett szednem (összes csavart kicsavarni ,nyákot is) és úgy illesztettem rá ,aztán visszaépítettem ahogyan kell ,így már minden rendben.

    Led világítások nálam működnek ,azokkal nem volt gondom.

  • Victorio

    aktív tag

    Asus RT68U routerre van dugva RaidSonic IcyBox IB-377-C31 külső házban egy Seagate IronWolf (ST12000VN008) 12TB-os HDD.

    A HDD-t egy PC-ben formáztam: GPT rendszeren egyetlen teljes méretű NTFS partíció 32K blokkmérettel. Utána ment a boxba.

    Minden frankón megy, elérhető a teljes kapacitás, tétlenség esetén leállítja a lemezt, tartós használatnál is csak langymeleg a cucc.

    A routeren beállított média szerver ezt használja tárolónak, valamint egy FTP szervernek is.

    Maga a box fém házas, műanyag elő és hátlappal meg egy kis műanyag tartóval amibe állítva lehet tenni. Egy kb 30 cm-es Type C - Type C kábel is járt hozzá.
    Az áramellátása külső tápos, a boxon viszont van táp kapcsoló.
    Szerelni egyszerű volt. A lemezt 4 csavar tartja stabilan.
    Én nem a tartójába tettem hanem ragasztottam rá 4 kis gumi tappancsot és fektetve használom. (A tappancs saját cucc, ezt nem adták hozzá.)

    Összességében tetszik a ház, teszi amit elvártam tőle.

    [ Szerkesztve ]

    Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

  • King Unique

    titán

    válasz Victorio #5840 üzenetére

    A gyártó weboldaláról vett kép alapján az említett routeren csak Type-A portok vannak, vagyis gondolom egy külön vásárolt Type-A - Type-C kábellel / adapterrel lett megoldva a külső ház csatlakoztatása, meg ha gyárilag csak Type-C - Type-C kábelt mellékeltek az utóbbihoz, ahol a 30 cm meglehetősen rövid, olyan hosszúságút 2,5"-os külső házakhoz szoktak inkább.

    Ha a PC-ben SATA-s csatlakozásnál a GPT séma szerint inicializált 12 TB-os HDD utána USB-n a külső házban is használható volt, akkor a külső ház 512e szektorméretet használ, nem 4Kn - lásd egy másik esetnél - megoldást, amely előbbi még a jobbik eset.

    A részben fémházas kivitel és a HDD csavaros rögzítési lehetősége előnyös, ha a készenléti (alvó) mód valamint az OS-ben a szoftveres leválasztás (pl. Windows) utáni leállítás is működik, akkor az + pont. Ha gyárilag nem mellékeltek gumitalpakat, az nem feltétlen olyan vészes, mert ugye olyat külön is lehet venni, vagy akár fabrikálni házilag.

    A külső ház ára ugyan a megszokottnál kicsit magasabb, de ahhoz képest még nem feltétlen olyan vészes, hogy ez ugye már USB 3.1 Gen 2 (10 Gb/s) Type-C típusú, ahol nyilván ez is tesz rá némi felárat. Bár amit manapság egy 3,5"-os, 7200 RPM-es Seagate IronWolf SATA3 HDD tud (példa), ahhoz pont felesleges az USB 3.1 Gen 2 (10 Gb/s) és elég bőven az USB 3.0 (5 Gb/s) is, meg az előbbi szabvány maximuma SSD-vel használható ki (példa), de mindegy.

    Apropó 7200 RPM, ha ilyen HDD-vel tényleg csak langyos a külső ház és intenzívebb használatnál sem melegedik benne túlságosan (pl. 45 és főleg 50 °C fölé), akkor úgy néz ki ez is rendben van.

    Köszönjük a beszámolót! :R

    [ Szerkesztve ]

  • Moonwolf

    senior tag

    válasz King Unique #6000 üzenetére

    Beszereztem egy ilyet, ami érdekes hogy azok a kis fülek rendesen megtartják a merevlemezt, egyáltalán nem lötyög benne, a Captiva külső házban jobban lötyög, viszont annak a tartója sokkal jobb, ennek egy vicc kb. a gumitalpak nélkül. Sajnos nincs rajta rácsos kialakítás hogy jobban szellőzzön, de maga a ház anyaga elég vastag és nem csuklik össze, mondhatni elég jó minőségű.
    A linkelt videó alapján a Kolink és az Axagon elektronikai része "teljesen" megegyezik.
    A tartó része viszont mind a három furatba belemegy, ez a megoldás tartósabbnak tűnik!

    Ami érdekes hogy két ugyanolyan merevlemez van mind kettőben.
    Ez a része lehet egy picit eltér a témától, de az miért van hogy ami a Captivában leformázott 4 terrás purple winyót mindegyik eszköznél 4ks formátumot ír, ami meg ebben a Kolinkben van ott úgy jelzi ki a hdsentinel mint egy sima 500 gigás winyót ami nem advanced formatos.
    Úgy értem ezt hogy amit a kolink rackben formáztam hdd-t, ide oda rakosgathatom és bárhol felismeri normál hdd-ként.
    Viszont amit a Captivában formáztam le ugyanolyan 4 terrás winyót, ha beleszerelem egy másik gépbe akkor nem ismeri fel a winyót, pedig ugyanúgy lett meghajtó betűjel hozzá adva és formázva is.
    A merevlemezek teszik a dolgukat a külső házakban.
    Viszont ez a különbség miért lehet két egyforma merevlemeznél, mi köze lehet a külső házakhoz amiben benne vannak?

    [ Szerkesztve ]

    =Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

  • shina

    csendes tag

    Vettem év elején egy Oyen HDX Pro C külső HDD házat, gondoltam megosztom tapasztalataim veletek.

    Tulajdonságok

    Alumínium doboz
    ASMedia 235CM USB 3.2 Gen2 SATA chip
    Via VL822 USB 3.1 Gen 2 Hub chip (két USB-C csatival, egy a gép felé, egy pedig további meghajtók csatolásához)
    Beépített tápegység (90-264 VAC) + standard NEMA C13 fali kábel
    USB C-C és USB C-A kábel is jár hozzá
    Mechanikus be/ki kapcsoló gomb
    3cm ventilátor
    Gumitalpak
    4 év garancia

    Felhasználás

    Hivatalosan külső asztali tároló amit a laptopodra dugsz ha kell. Én egy pici NUC jellegű passzív szerverre kötöttem, raktam bele egy 16TB-os Ultrastar merevlemezt és automatikus biztonsági mentések mennek rá naponta egyszer (értsd a vinyó esténként mindössze kb. 20 percet megy, amúgy meg készenléti módban van).

    Értékelés

    A konstrukció jó minőségű, jól átgondolt és szépen kidolgozott. Belül is fém, csak a legszükségesebb alkatrészek vannak műanyagból (leginkább az elektronikán). Egyszerűen használható: a négy gumitalp az alján tartalmazza a csavarokat is amik a külső héjat tartják rajta a fiókon, amibe a merevlemezt kell tenni, amit további négy csavarral lehet rögzíteni alulról. A beépített tápegység egy vékony PVC szigetelő-védővel van elválasztva belül. Ez utóbbi is nagyon tetszik, mert így nincs még egy tápkocka amit valahova rakni kell, összességében alig növeli a ház méretét, és a NEMA tápkábel is biztosabb csatalakozást jelent. Persze ha táp meghal, akkor macerásabb a csere, de itt arra bazírozok, hogy mivel sok garanciát vállalnak rá, valószínűleg nem lesz vele gond hosszútávon. Az USB-C kábel is vastag és minőségi ami Thundebolt porttal is kompatibilis. A csomagolás egy minimál kartondoboz volt, semmi flanc, ezért jár a pacsi. :K

    Linux alatt használom, az op. rendszer azonnal felismerte, nem kellett semmi varázslás. SMART és egyéb diagnosztikai parancsok mind működnek. A merevlemez, ha nincs használva, egy idő után elmegy készenléti módba (leparkolja a fejeket, motor leáll), a mobilrack ezt nem akadályozza meg. A sebesség remek, az USB-C tudja a 10Gbps-t, a SATA is a 6Gbps-t. Első teljes mentésemkor gyakorlatilag kimaxolta a merevlemez írási sebességét (olyan 250MB/s), és olvasáskor is hozza ezt, ha az szekvenciális. Ebből a szempontból gyakorlatilag olyan mintha a gépbe lenne beépítve a HDD.

    Külön tetszik a HUB funkció az extra USB-C porttal, amivel láncolni lehet a dolgot és további tárolót tudnék rácsatolni a gépre anélkül, hogy azon még egy portot fel kellene használnom. Mivel a 250MB/s az nagyjából 2Gbps-nek felel meg, így további 2-3 merevlemez adatforgalma simán elférne még a buszon. Persze ha valaki SSD-t köt rá akkor már más a mese és hamarabb elfogyna a sávszélesség.

    A ventilátor roppant csendes, gyakorlatilag nem hallani. Legalábbis az első három hónapban, utána elkezdett kerregni meg zúgni. :( Szerencsére két csavar tartja csak és szabvány 3 pines csatlakozóval van a belső PCB-re kötve, így cserélhető. Mivel pici ventilátorról van szó, kb. lehetetlen találni valami jót és csendeset, így én simán kivettem és anélkül használom tovább, a garanciával meg nem bíbelődtem. Jó hír, hogy ha a merevlemez folyamatosan fut (ezt direkt kipróbáltam) akkor is olyan 43℃ körül van a hőmérséklete ventilátor nélkül is. Megjegyzem amúgy nem sok hely van légmozgásra, nem tudom mennyit értelme van egy ilyen pici ventilátornak és mennyit segít.

    Az áramfogyasztás a következőképpen alakul a konnektornál mérve: HDD írás/olvasás közben 8.9W, HDD idle 6.5W, HDD készenléti állapotban 3.5W. Ezt még ventilátorral mértem, szóval valószínűleg olyan 0.5W-ot ki lehet ebből vonni az én esetemben.

    Az ára sajnos nem éppen olcsó, $109, és külföldről kellet beszerezni.

    Összességében, a ventilátor blamázst leszámítva, elégedett vagyok vele. Az Ultrastar merevlemez is roppant halk, így aktív működés közben is alig hallani ezt az összeállítást, készenlétben meg hangtalan. Ha működni fog az elkövetkezendő 5-10 évben szerintem megérte az árát.

    [ Szerkesztve ]

    ___________________/\_____________\0/_______

Új hozzászólás Aktív témák